Strona główna

10 lat Nieformalnej Grupy Plaja

8
Napisany dnia: 06.12.2017, 11:18 , Tagi: Brak

Jasielski Dom Kultury zaprasza na wernisaż prac Nieformalnej Grupy Plaja, który odbędzie się w najbliższy piątek, 8 grudnia o godz. 18.00 w Galerii JDK. Okazją do wystawy jest jubileusz 10 – lecia stowarzyszenia.

Plaja powstała w 2007 roku z inicjatywy przyjaciół, ludzi sztuki, skupionych w niewymuszonej grupie artystycznej. Jej nazwa jest skrótem od słów: plastycy jasielscy. Plaja, która obchodzi w tym roku jubileusz 10 – lecia, zrzesza ponad 20 artystów: malarzy, rzeźbiarzy, ceramików, grafików czy fotografików. Łączy ich pasja i radość tworzenia. Członkowie grupy upowszechniają i propagują sztukę, nie tylko w Jaśle, ale także poza granicami kraju. Na swoim koncie mają wiele wystaw indywidualnych oraz zbiorowych, zarówno w kraju, jak i za granicą.

Nieformalna Grupa Plaja stanowi także forum do dyskusji na temat sztuki i wartości humanistycznych w obecnym, skomercjalizowanym świecie.

(JDK)

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Też artysta
dnia 06.12.2017, 11:53. Identyfikator użytkownika: J1BSLcTDb26Q
Ocena
komentarza:
34
Gratulacje. Przez 10 lat rozsławiają Jasło i Powiat w kraju i za granicą. Żadna jasielska instytucja nie zrobiła tyle dla promocji miasta i powiatu co oni. Przez 10 lat władze miasta lub powiatu, nie pomyślały, że należy im się lokal, nie mówiąc skromnych gratyfikacjach finansowych, na materiały potrzebne do tworzenia. Coś tu nie tak, Panowie włodarze miasta i powiatu.
@ prawie artysta
dnia 06.12.2017, 14:24. Identyfikator użytkownika: 7ZkapyMAesLI
Ocena
komentarza:
29
W pełni się zgadzam. Promuje się jakieś winne tradycje - takowe skończyły się z zakończeniem produkcji Pektowinu :)
@ brawo Plaja
dnia 07.12.2017, 07:26. Identyfikator użytkownika: kJ3WgbIeSvJj
Ocena
komentarza:
19
Rozbudowali JDK, a po co??? jak dalej nie ma miejsca dla wielu grup artystycznych z Jasła. Są i tacy, którzy muszę jeździć do domu kultury Krosno.
@ do brawo plaja
dnia 07.12.2017, 10:29. Identyfikator użytkownika: v71R0PYQKcHT
Ocena
komentarza:
-7
A czy te grupy maja mieć wszystko za darmo? Swoje prace oddają komuś za darmo? Zawód jak każdy:-)
@ krytyczna
dnia 06.12.2017, 23:19. Identyfikator użytkownika: iksjDKU90yP3
Ocena
komentarza:
-16
nie zgadzam się, ta grupa nie promuje niczego poza sobą. Jestem zaskoczona tym tekstem i komentarzem pod nim. Znam wszystkich tam działających artystów, ale tylko troje zasługuje na mój szacunek. Reszta to cwaniacy, ot co.
@ ahat
dnia 07.12.2017, 08:28. Identyfikator użytkownika: 0Lg2tEHoVW3T
Ocena
komentarza:
-17
Zgadzam się z powyższym komentarzem. Znam wielu świetnych twórców z Jasło i okolic jakoś nie należą do grupy. Towarzystwo promujące siebie pod patronatem UM.
@ Mieczysław
dnia 07.12.2017, 09:20. Identyfikator użytkownika: nYrR3WjeIb2Y
Ocena
komentarza:
24
Pod patronatem UM. Panie/i "ahat" UM promuje tylko Dni Wina , winne klimaty i coś czego nie ma, czyli wino którego nigdzie w Polsce nie można kupić, anie artystów.
@ może
dnia 08.12.2017, 19:57. Identyfikator użytkownika: tRUErvhHbL9i
Ocena
komentarza:
1
Artyści, w Jaśle ?
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Kisiel i czekoladka mogą być niebezpieczne

  Do 21 komend na Podkarpaciu trafiły edukacyjne walizki narkotykowe. Policjanci z Jasła od września przeprowadzają szkolenia wśród rodziców, nauczycieli i pedagogów, aby wzbudzić u dorosłych czujność i wspólnie przeciwdziałać uzależnieniom, a także zapobiegać przestępczości nieletnich.

 • Jasło: W lokalach wyborczych trwa głosowanie

  Dzisiaj od rana trwają wybory uzupełniającego do Rady Miejskiej w Jaśle w okręgu wyborczym nr 19. O mandat radnego ubiega się pięciu kandydatów. Osoby uprawnione do głosowania będą mogły oddać głos do godz. 21.00.

 • Budżetowy impas

  Wczoraj Rada Powiatu w Jaśle miała podjąć uchwałę w sprawie budżetu na 2018 r., do głosowania jednak nie doszło. Na wniosek radnego Janusza Przetacznika została zarządzona przerwa w obradach. To efekt wielu wątpliwości i obaw radnych względem propozycji, które pojawiły się w projekcie budżetu.

 • Soboty nie dla „Hubala”

   

  Jaślanie, przynajmniej na razie mogą zapomnieć o sobotnich podróżach pociągiem do Krakowa. Powodem, dla którego sobotnie połączenie nie wejdzie w najbliższym czasie do rozkładu jazdy, mają być względy techniczne i organizacyjne. Strona małopolska jednak zapewnia, iż będzie przyglądać się sprawie.

 • Nowy dom pod Jasłem w atrakcyjnej cenie!

   

  Do sprzedania dom wolnostojący jednorodzinny, położony w atrakcyjnej lokalizacji, niedaleko Jasła. Dom ma powierzchnię 100m2, składa się z kuchni, pokoju dziennego, trzech sypialni, łazienki i wc.

 • „Wierzę, że mogę osiągnąć wszystko”

   

  Cukiernictwo to wielka pasja Patrycji Janusz. Niedawno uczennica Zespołu Szkół Spożywczych i Usługowych w Jaśle wygrała ogólnopolski konkurs „Bake&Play”. Życie Patrycji i jej plany na przyszłość ściśle związane są ze sztuką cukierniczą. Nie boi się sięgać po swoje. 

 • Wojna o śmietnik

  Kontener, który od wielu lat mieścił się na działce miejskiej stał się kością niezgody między mieszkańcami wspólnot przy ul. Kościuszki w Jaśle a jasielskim magistratem. - Nie zgadzamy się na to, aby przenosić ten śmietnik w inne miejsce. Stoi on tutaj od 60 lat i nikomu do tej pory nie przeszkadzał...

 • Oferta świąteczna sklepu Leddo.pl Jasło

   

  Miło nam Państwa poinformować o nowej ofercie oświetleniowej sklepu Leddo.pl. Na nadchodzące święta przygotowaliśmy wyjątkową ofertę gadżetów i dekoracji, dzięki którym można pięknie przystroić ogród, dom lub mieszkanie, nadając im magicznego klimatu i tworząc niezapomniany nastrój. Gorąco zapraszamy!

 • Wypadek z udziałem TIR-a w Żółkowie

   

  Około godziny 23. na drodze wojewódzkiej nr 992 w miejscowości Żołków doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Fiat Seicento zderzył się  z samochodem ciężarowym. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105