Strona główna

10 lat Nieformalnej Grupy Plaja

8
Napisany dnia: 06.12.2017, 11:18 , Tagi: Brak

Jasielski Dom Kultury zaprasza na wernisaż prac Nieformalnej Grupy Plaja, który odbędzie się w najbliższy piątek, 8 grudnia o godz. 18.00 w Galerii JDK. Okazją do wystawy jest jubileusz 10 – lecia stowarzyszenia.

Plaja powstała w 2007 roku z inicjatywy przyjaciół, ludzi sztuki, skupionych w niewymuszonej grupie artystycznej. Jej nazwa jest skrótem od słów: plastycy jasielscy. Plaja, która obchodzi w tym roku jubileusz 10 – lecia, zrzesza ponad 20 artystów: malarzy, rzeźbiarzy, ceramików, grafików czy fotografików. Łączy ich pasja i radość tworzenia. Członkowie grupy upowszechniają i propagują sztukę, nie tylko w Jaśle, ale także poza granicami kraju. Na swoim koncie mają wiele wystaw indywidualnych oraz zbiorowych, zarówno w kraju, jak i za granicą.

Nieformalna Grupa Plaja stanowi także forum do dyskusji na temat sztuki i wartości humanistycznych w obecnym, skomercjalizowanym świecie.

(JDK)

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Też artysta
dnia 06.12.2017, 11:53. Identyfikator użytkownika: J1BSLcTDb26Q
Ocena
komentarza:
34
Gratulacje. Przez 10 lat rozsławiają Jasło i Powiat w kraju i za granicą. Żadna jasielska instytucja nie zrobiła tyle dla promocji miasta i powiatu co oni. Przez 10 lat władze miasta lub powiatu, nie pomyślały, że należy im się lokal, nie mówiąc skromnych gratyfikacjach finansowych, na materiały potrzebne do tworzenia. Coś tu nie tak, Panowie włodarze miasta i powiatu.
@ prawie artysta
dnia 06.12.2017, 14:24. Identyfikator użytkownika: 7ZkapyMAesLI
Ocena
komentarza:
29
W pełni się zgadzam. Promuje się jakieś winne tradycje - takowe skończyły się z zakończeniem produkcji Pektowinu :)
@ brawo Plaja
dnia 07.12.2017, 07:26. Identyfikator użytkownika: kJ3WgbIeSvJj
Ocena
komentarza:
19
Rozbudowali JDK, a po co??? jak dalej nie ma miejsca dla wielu grup artystycznych z Jasła. Są i tacy, którzy muszę jeździć do domu kultury Krosno.
@ do brawo plaja
dnia 07.12.2017, 10:29. Identyfikator użytkownika: v71R0PYQKcHT
Ocena
komentarza:
-7
A czy te grupy maja mieć wszystko za darmo? Swoje prace oddają komuś za darmo? Zawód jak każdy:-)
@ krytyczna
dnia 06.12.2017, 23:19. Identyfikator użytkownika: iksjDKU90yP3
Ocena
komentarza:
-16
nie zgadzam się, ta grupa nie promuje niczego poza sobą. Jestem zaskoczona tym tekstem i komentarzem pod nim. Znam wszystkich tam działających artystów, ale tylko troje zasługuje na mój szacunek. Reszta to cwaniacy, ot co.
@ ahat
dnia 07.12.2017, 08:28. Identyfikator użytkownika: 0Lg2tEHoVW3T
Ocena
komentarza:
-17
Zgadzam się z powyższym komentarzem. Znam wielu świetnych twórców z Jasło i okolic jakoś nie należą do grupy. Towarzystwo promujące siebie pod patronatem UM.
@ Mieczysław
dnia 07.12.2017, 09:20. Identyfikator użytkownika: nYrR3WjeIb2Y
Ocena
komentarza:
24
Pod patronatem UM. Panie/i "ahat" UM promuje tylko Dni Wina , winne klimaty i coś czego nie ma, czyli wino którego nigdzie w Polsce nie można kupić, anie artystów.
@ może
dnia 08.12.2017, 19:57. Identyfikator użytkownika: tRUErvhHbL9i
Ocena
komentarza:
1
Artyści, w Jaśle ?
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Strach tutaj mieszkać - mówią pogorzelcy z Dąbrówki

  Los nie rozpieszcza rodziny Zwolińskich. Jeszcze do niedawna ich strapieniem był zalany dom po ubiegłorocznej ulewie, a dzisiaj ich jedyny dach nad głową stanął w płomieniach. To drugi w ostatnim czasie dramat rodziny z powiatu jasielskiego, której z pomocą przychodzą władze gminy.

 • Większość rady nie chce ośrodka w Ożennej

  Burzliwą dyskusję stoczyli dzisiaj radni powiatowi. Duże kontrowersje budziła inwestycja związana z powstaniem Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Ożennej, o której od dawna marzył starosta Adam Pawluś. Radni podzieli się na za i przeciw realizacji tego przedsięwzięcia...

 • Nie żyje kierowca nissana, który zderzył się z cysterną

   

  Na drodze krajowej nr 73 w Kołaczycach doszło do zderzenia się osobowego nissana z samochodem ciężarowym. Kierowcy osobówki mimo reanimacji nie udało się uratować. Droga jest zablokowana. AKTUALIZACJA.

 • Salon Optyczny "Twój Optyk" zaprasza na wiosenne promocje

   

  Zapraszamy Państwa serdecznie do skorzystania z najnowszych promocji które aktualnie są dostępne w Salonie Optycznym "Twój Optyk"

 • Z Żakiem ku lepszej przyszłości

   

  Martwisz się o swoją przyszłość? Szukasz fachu z perspektywą na dobre zarobki? Pragniesz się przekwalifikować? A może zamiast pójść na studia, wolisz w tym czasie zdobyć dwa zawody? Z jasielskim oddziałem szkoły ŻAK wszystko jest możliwe!

 • Janusz G. nie przyznał się do zabójstwa byłej żony

  Przed Sądem Okręgowym w Krośnie rozpoczął się proces w sprawie pozbawienia życia Haliny G. z Jasła. Oskarżony, były mąż kobiety nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień. Zdaniem prokuratury motywem działania Janusza G. były pieniądze.

 • 6 sposobów na zwiększenie swojej motywacji, czyli jak wytrwać na diecie

 • Pojedziemy pociągiem z Jasła do Zagórza

   

  Od dziś obowiązuje nowy rozkład pociągów. PKP Intercity S.A. uruchamia połączenie z Jasła do Zagórza jako łącznik do pociągów dalekobieżnych z Gdyni. Tym samym podróżni otrzymają możliwość łatwiejszego dotarcia do Bieszczadów  i odwrotnie.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105