Strona główna

10 lat Nieformalnej Grupy Plaja

8
Napisany dnia: 06.12.2017, 11:18 , Tagi: Brak

Jasielski Dom Kultury zaprasza na wernisaż prac Nieformalnej Grupy Plaja, który odbędzie się w najbliższy piątek, 8 grudnia o godz. 18.00 w Galerii JDK. Okazją do wystawy jest jubileusz 10 – lecia stowarzyszenia.

Plaja powstała w 2007 roku z inicjatywy przyjaciół, ludzi sztuki, skupionych w niewymuszonej grupie artystycznej. Jej nazwa jest skrótem od słów: plastycy jasielscy. Plaja, która obchodzi w tym roku jubileusz 10 – lecia, zrzesza ponad 20 artystów: malarzy, rzeźbiarzy, ceramików, grafików czy fotografików. Łączy ich pasja i radość tworzenia. Członkowie grupy upowszechniają i propagują sztukę, nie tylko w Jaśle, ale także poza granicami kraju. Na swoim koncie mają wiele wystaw indywidualnych oraz zbiorowych, zarówno w kraju, jak i za granicą.

Nieformalna Grupa Plaja stanowi także forum do dyskusji na temat sztuki i wartości humanistycznych w obecnym, skomercjalizowanym świecie.

(JDK)

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Też artysta
dnia 06.12.2017, 11:53. Identyfikator użytkownika: J1BSLcTDb26Q
Ocena
komentarza:
34
Gratulacje. Przez 10 lat rozsławiają Jasło i Powiat w kraju i za granicą. Żadna jasielska instytucja nie zrobiła tyle dla promocji miasta i powiatu co oni. Przez 10 lat władze miasta lub powiatu, nie pomyślały, że należy im się lokal, nie mówiąc skromnych gratyfikacjach finansowych, na materiały potrzebne do tworzenia. Coś tu nie tak, Panowie włodarze miasta i powiatu.
@ prawie artysta
dnia 06.12.2017, 14:24. Identyfikator użytkownika: 7ZkapyMAesLI
Ocena
komentarza:
29
W pełni się zgadzam. Promuje się jakieś winne tradycje - takowe skończyły się z zakończeniem produkcji Pektowinu :)
@ brawo Plaja
dnia 07.12.2017, 07:26. Identyfikator użytkownika: kJ3WgbIeSvJj
Ocena
komentarza:
19
Rozbudowali JDK, a po co??? jak dalej nie ma miejsca dla wielu grup artystycznych z Jasła. Są i tacy, którzy muszę jeździć do domu kultury Krosno.
@ do brawo plaja
dnia 07.12.2017, 10:29. Identyfikator użytkownika: v71R0PYQKcHT
Ocena
komentarza:
-7
A czy te grupy maja mieć wszystko za darmo? Swoje prace oddają komuś za darmo? Zawód jak każdy:-)
@ krytyczna
dnia 06.12.2017, 23:19. Identyfikator użytkownika: iksjDKU90yP3
Ocena
komentarza:
-16
nie zgadzam się, ta grupa nie promuje niczego poza sobą. Jestem zaskoczona tym tekstem i komentarzem pod nim. Znam wszystkich tam działających artystów, ale tylko troje zasługuje na mój szacunek. Reszta to cwaniacy, ot co.
@ ahat
dnia 07.12.2017, 08:28. Identyfikator użytkownika: 0Lg2tEHoVW3T
Ocena
komentarza:
-17
Zgadzam się z powyższym komentarzem. Znam wielu świetnych twórców z Jasło i okolic jakoś nie należą do grupy. Towarzystwo promujące siebie pod patronatem UM.
@ Mieczysław
dnia 07.12.2017, 09:20. Identyfikator użytkownika: nYrR3WjeIb2Y
Ocena
komentarza:
24
Pod patronatem UM. Panie/i "ahat" UM promuje tylko Dni Wina , winne klimaty i coś czego nie ma, czyli wino którego nigdzie w Polsce nie można kupić, anie artystów.
@ może
dnia 08.12.2017, 19:57. Identyfikator użytkownika: tRUErvhHbL9i
Ocena
komentarza:
1
Artyści, w Jaśle ?
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • WSIiZ jednym z polskich liderów w międzynarodowym rankingu uczelni – U-Multirank

  Uzyskaliśmy najwyższe noty – bardzo dobry „A” lub dobry „B” – aż w 13 podkategoriach. Dla kandydatów na studia to kolejny w tym roku dowód na to, że powierzając nam swoje wykształcenie wybierają...

 • Wypadek w Krajowicach, cztery osoby poszkodowane

  Dzisiaj około godz. 8.30 w Krajowicach, na drodze krajowej nr 73, doszło do czołowego zderzenia dostawczego busa z osobowym suzuki. W zdarzeniu ucierpiały cztery osoby. Policjanci pracują nad ustaleniem okoliczności wypadku...

 • Wypadek w Trzcinicy. Bez utrudnień na drodze krajowej nr 28

  Dzisiaj po godz. 12, dyżurny jasielskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Trzcinicy. Kierujący osobowym volkswagenem, jadąc DK 28 w kierunku Gorlic, stracił panowanie nad samochodem i zjechał do rowu. W zdarzeniu ranne zostały trzy osoby...

 • Mapa zagrożeń przynosi efekty

  Mieszkańcy powiatu jasielskiego częściej korzystają z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa niż w innych częściach na Podkarpaciu. Szybka jazda i niewłaściwe parkowanie to wykroczenia najczęściej przez nich zgłaszane...

 • Czy Jasło doczeka się KG2?

  Jaślanie coraz częściej pytają o budowę 1,4 km odcinka drogi wojewódzkiej łączącego dwie drogi krajowe. Choć wedle zapowiedzi samorządowców inwestycja miała być już zakończona na jesień br., tak do chwili obecnej nie ma mowy o żadnych pracach budowlanych...

 • Fotoradar skutecznie spowalnia kierowców

  W Kołaczycach przy drodze krajowej relacji Jasło-Pilzno, na jednym z najbardziej niebezpiecznych miejsc w powiecie jasielskim pojawił się fotoradar. Urządzenie od początku sieje postrach. Z daleka widoczna żółta obudowa sprawia, że kierowcy chętniej ściągają nogę z gazu.

 • Sołtys Bieździadki oskarżony o kradzież drzewa

  Prokurator skierował akt oskarżenia do jasielskiego sądu wobec Jerzego M. sołtysa wsi Bieździadka. Mężczyzna od marca do maja br. według śledczych miał dokonywać kradzieży drzewa o wartości około 12 tys. zł. Co więcej policja z Brzostku prowadzi wobec niego postępowanie pod kątem kradzieży konia.

 • Do wynajęcia lokale w atrakcyjnych lokalizacjach

   

  Szukasz miejsca na biuro lub powierzchni handlowej bądź usługowej? Lokale w atrakcyjnych punktach Jasła o różnym metrażu czekają. Oferujemy także wynajem w pełni wyposażonych warsztatów samochodowych.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105