Strona główna

10 lat Nieformalnej Grupy Plaja

8
Napisany dnia: 06.12.2017, 11:18 , Tagi: Brak

Jasielski Dom Kultury zaprasza na wernisaż prac Nieformalnej Grupy Plaja, który odbędzie się w najbliższy piątek, 8 grudnia o godz. 18.00 w Galerii JDK. Okazją do wystawy jest jubileusz 10 – lecia stowarzyszenia.

Plaja powstała w 2007 roku z inicjatywy przyjaciół, ludzi sztuki, skupionych w niewymuszonej grupie artystycznej. Jej nazwa jest skrótem od słów: plastycy jasielscy. Plaja, która obchodzi w tym roku jubileusz 10 – lecia, zrzesza ponad 20 artystów: malarzy, rzeźbiarzy, ceramików, grafików czy fotografików. Łączy ich pasja i radość tworzenia. Członkowie grupy upowszechniają i propagują sztukę, nie tylko w Jaśle, ale także poza granicami kraju. Na swoim koncie mają wiele wystaw indywidualnych oraz zbiorowych, zarówno w kraju, jak i za granicą.

Nieformalna Grupa Plaja stanowi także forum do dyskusji na temat sztuki i wartości humanistycznych w obecnym, skomercjalizowanym świecie.

(JDK)

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Też artysta
dnia 06.12.2017, 11:53. Identyfikator użytkownika: J1BSLcTDb26Q
Ocena
komentarza:
34
Gratulacje. Przez 10 lat rozsławiają Jasło i Powiat w kraju i za granicą. Żadna jasielska instytucja nie zrobiła tyle dla promocji miasta i powiatu co oni. Przez 10 lat władze miasta lub powiatu, nie pomyślały, że należy im się lokal, nie mówiąc skromnych gratyfikacjach finansowych, na materiały potrzebne do tworzenia. Coś tu nie tak, Panowie włodarze miasta i powiatu.
@ prawie artysta
dnia 06.12.2017, 14:24. Identyfikator użytkownika: 7ZkapyMAesLI
Ocena
komentarza:
29
W pełni się zgadzam. Promuje się jakieś winne tradycje - takowe skończyły się z zakończeniem produkcji Pektowinu :)
@ brawo Plaja
dnia 07.12.2017, 07:26. Identyfikator użytkownika: kJ3WgbIeSvJj
Ocena
komentarza:
19
Rozbudowali JDK, a po co??? jak dalej nie ma miejsca dla wielu grup artystycznych z Jasła. Są i tacy, którzy muszę jeździć do domu kultury Krosno.
@ do brawo plaja
dnia 07.12.2017, 10:29. Identyfikator użytkownika: v71R0PYQKcHT
Ocena
komentarza:
-7
A czy te grupy maja mieć wszystko za darmo? Swoje prace oddają komuś za darmo? Zawód jak każdy:-)
@ krytyczna
dnia 06.12.2017, 23:19. Identyfikator użytkownika: iksjDKU90yP3
Ocena
komentarza:
-16
nie zgadzam się, ta grupa nie promuje niczego poza sobą. Jestem zaskoczona tym tekstem i komentarzem pod nim. Znam wszystkich tam działających artystów, ale tylko troje zasługuje na mój szacunek. Reszta to cwaniacy, ot co.
@ ahat
dnia 07.12.2017, 08:28. Identyfikator użytkownika: 0Lg2tEHoVW3T
Ocena
komentarza:
-17
Zgadzam się z powyższym komentarzem. Znam wielu świetnych twórców z Jasło i okolic jakoś nie należą do grupy. Towarzystwo promujące siebie pod patronatem UM.
@ Mieczysław
dnia 07.12.2017, 09:20. Identyfikator użytkownika: nYrR3WjeIb2Y
Ocena
komentarza:
24
Pod patronatem UM. Panie/i "ahat" UM promuje tylko Dni Wina , winne klimaty i coś czego nie ma, czyli wino którego nigdzie w Polsce nie można kupić, anie artystów.
@ może
dnia 08.12.2017, 19:57. Identyfikator użytkownika: tRUErvhHbL9i
Ocena
komentarza:
1
Artyści, w Jaśle ?
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Warto pójść do wyborów – Twój głos jest ważny

   

  Wybory, szczególnie te samorządowe, dają nam możliwość decydowania o tym, kto będzie reprezentował nas w organach samorządowych – tych najbliższych „naszego podwórka” i będzie miał przecież niemały wpływ, na jakość naszego życia. Każdy głos ma znaczenie, jest ważny, bo jest symbolem prawdziwej wolności.

 • Rozbudowa jasielskiego szpitala dobiegła końca

   

  Dziś zaprezentowano nowopowstałą część Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Inwestycja o wartości 22 mln zł pozwoli jasielskiej lecznicy podnieść jakość świadczonych przez placówkę usług medycznych. Pierwsze zabiegi operacyjne mogą odbyć się na nowym bloku operacyjnym już za niespełna miesiąc.

 • Szanowni mieszkańcy Gminy Jasło

   

  Już w niedzielę wspólnie podejmiemy decyzję, kto przez najbliższe pięć lat będzie sprawował zaszczytny, ale i niezwykle zobowiązujący urząd Wójta Gminy Jasło.

 • PZD z nowym sprzętem i zapleczem socjalnym

  Pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle przez wiele lat nie mieli odpowiedniego zaplecza socjalnego. W ostatnim jednak czasie wybudowany został budynek wraz z siedmiostanowiskowym garażem, który poprawi komfort i warunki ich pracy. Inwestycja ma się zakończyć wiosną przyszłego roku.

 • Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych

   

  W tym roku 1 listopada przypada w czwartek. Będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Dlatego poświęćmy swój czas na wspomnienie Naszych bliskich Zmarłych i odwiedźmy ich groby.

 • Szanowni Mieszkańcy Jasła!

   

  Podjąłem decyzję o kandydowaniu na burmistrza Jasła ponieważ - podobnie ja Państwo - pragnę, aby nasze piękne Miasto znów stanęło w rzędzie dynamicznie rozwijających się miejscowości Podkarpacia. - Andrzej Czernecki.

 • W szpitalu powstał oddział diabetologiczny

  Jasielski szpital poszerzył działalność medyczną o oddział diabetologiczny, jedyny taki na terenie województwa podkarpackiego. W Polsce liczba pacjentów chorych na cukrzycę wzrasta w niepokojącym tempie. Dzięki powstaniu nowego oddziału specjaliści będą mogli sprawować najlepszą opiekę nad chorymi.

 • Społeczeństwo Jasła pamięta o zapomnianych Rodakach

   

  W listopadzie 2018 r., w rocznicę stulecia odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości, groby rodaków, imiennych i bezimiennych bohaterów walk o polskość i wolność, powinny oświetlić płonące biało-czerwone znicze.

 • Czas na dobrego gospodarza, nie polityka

   

  Zapraszamy do lektury wywiadu ze Stanisławem Pawlusiem, kandydatem na wójta Gminy Skołyszyn. 

 • Zgodnie dla przyszłości Jasła – list Ryszarda Pabiana

 • Strażacy ochotnicy pomagają dzieciom z chorobami nowotworowymi

   

  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Z takim hasłem na ustach strażacy ochotnicy organizują zbiórkę rzeczy, które następnie trafią do dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych szpitali w całej Polsce.  Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce zrzeszają ochotników w tym również z Podkarpacia. Akcja ta została zorganizowana po raz pierwszy na Podkarpaciu i skierowana jest  dla  pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105