Strona główna

106 urodziny najstarszej mieszkanki Podkarpacia

11
Napisany dnia: 05.10.2009, 11:23 , Tagi: Brak
106 urodziny obchodziła w minioną niedzielę Aleksandra Dranka z Harklowej. Z tej okazji w restauracji „Dworek” w Przysiekach odbył się uroczysty obiad z udziałem najbliższej rodziny. Wszyscy zebrani złożyli życzenia, uczcili toastem kolejne urodziny i odśpiewali „200 lat”.

Jubilatka, która przeżyła dwie wojny cieszy się doskonałym zdrowiem, ma wyśmienitą pamięć i wzrok, dopisuje jej także poczucie humoru.

Aleksandra Dranka urodziła się 3 października 1903 roku. Jest najstarszą mieszkanką gminy Skołyszyn i jedną z najstarszych osób w województwie. W wieku 25 lat wyszła za mąż za Michała Drankę, z którym wychowała dwoje dzieci – Krystynę i Jana, doczekała się trojga wnuków i czworga prawnuków. Według jubilatki receptą na długie życie jest picie mleka oraz miodu, który w dzieciństwie uwielbiała.


Ta uroczystość była wyjątkowa także dla Marty Musiał, właścicielki restauracji. - To wspaniałe uczucie, bo dla mnie to niecodzienna sytuacja. Jest to wyjątkowe również dlatego, że doczekanie takiego wieku jest rzeczą niecodzienną. Patrząc na tę kobietę trudno uwierzyć, że ma 106 lat, babcia czuje się fantastycznie, jest w bardzo dobrej kondycji fizycznej, pogodna, wesoła.

     
(omega)
Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ aaaa
dnia 05.10.2009, 12:33. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
Gratulacje!
@ młoda
dnia 05.10.2009, 12:36. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
no to gratulujemy pani takiego wieku i zyczymy 200 lat i dużo zdrowia
@ ktos
dnia 05.10.2009, 12:52. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
Gratulacje i wszystkiego najlepszego!
@ A14
dnia 05.10.2009, 13:24. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
Pani Olu ! 200 lat!!! Serdecznie życzymy !!!
@ elos
dnia 05.10.2009, 14:52. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
wszystkiego najlepszego Pani Aleksandro! 200 lat!
@ zyh
dnia 05.10.2009, 14:56. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
wszystkiego najlepszego!! no i 200 lat życia :)
@ lola
dnia 05.10.2009, 15:13. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
2oo lat !!!
duzo zdrowia dla jubilatki
@ zabka
dnia 05.10.2009, 18:23. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
podpisuje sie oczywiscie 2oo Lat!
@ aga
dnia 05.10.2009, 20:48. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA DOSTOJNEJ JUBILATKI.
@ szto lat
dnia 05.10.2009, 21:14. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
Najlepszego. Samych dobrodziejstw.
@ krynio19
dnia 06.10.2009, 01:05. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
pani faktycznie 200 lat chociaz ona Bidulka pewno tego nie przeczyta,chcialbym ja tylko zapytac JAKI MA POGLAD NA SYTUACJE GOSPODARCZA KRAJU I NA KOGO ZAGLOSUJE W NAJBLIZSZYCH WYBORACH!!!!JESZCZE RAZ DUZO ZDROWIA!!!!!
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Konkurs na dyrektora szpitala coraz bliżej

  Rada Powiatu w Jaśle wybrała dziś skład komisji, której zadaniem będzie przeprowadzenie postępowania konkursowego na stanowisko dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. To nie Zarząd Powiatu zatem, jak liczyły na to władze powiatowe zdecyduje o tym, kto zasiądzie w komisji. Wojewoda podkarpacki uchyliła uchwałę w tej materii podjętą przez radę w lutym.

 • Miasto ma w planach budowę mostu

  Władze miasta będą ubiegać się o dofinansowanie na realizację wieloletniego zadania związanego z budową nowej przeprawy mostowej przez rzekę Wisłokę łączącej tereny przemysłowe na osiedlu Gamrat z drogą krajową na ul. Krakowskiej w Jaśle. 

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Sędzi Anna Maria Wesołowska w ramach kampanii „Ty decydujesz”

  Mądra, wyrozumiała i niezwykle charyzmatycza – tak pokrótce można opisać najsłynniejszą sędzię w Polsce. Na zaproszenie Urzędu Miasta w Jaśle, Straży Miejskiej w Jaśle oraz Zakładu Karnego w Jaśle gościła obecnie najbardziej rozpoznawalna sędzia – Anna Maria Wesołowska...

 • Janusz Pacher kieruje pracą PUP w Jaśle

  Od wtorku obowiązki dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle pełni Janusz Pacher. Zmiany podyktowane są ponad dwumiesięczną absencją dyrektora Dariusza Uliasza, który obecnie przebywa na zwolnieniu chorobowym.

 • Chcesz złożyć Twój e-PIT? Zobacz, jakie to proste

   

  Na podatników, rozliczających się na formularzach PIT- 37 i PIT- 38 czekają w tym roku spore ułatwienia.  W ramach wdrażanej usługi Twój e-PIT podatnik nie będzie musiał składać żadnego wniosku ani przynosić dokumentów do urzędu skarbowego.

 • Zmarł Józef Biernacki wieloletni prezes JKMiRJ

  We wtorek 12 marca br. zmarł w wieku 70 lat Józef Biernacki, współzałożyciel Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego w Jaśle oraz jego wieloletni prezes. Był inicjatorem wielu przedsięwzięć edukacyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 • Bądź świadoma, dbaj o siebie – przypominają specjalistki

  W bezpłatnych warsztatach pt. „Babskie Sprawy” uczestniczyło blisko 40 kobiet w różnym wieku. Spotkanie prowadzone było przez Justynę Czerkiewicz, fizjoterapeutkę uroginekologiczną oraz Małgorzatę Bubę, położną i Certyfikowaną Doradczynię Laktacyjną...

 • Podróżnicy z Jasła wyróżnieni na festiwalu "Kolosy"

  Weronika Łukaszewska i Sławomir Sanocki, którzy w minionym roku zakończyli zimowy trawers Karpat, otrzymali wyróżnienie w kategorii WYCZYN ROKU na 21. Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów "Kolosy" w Gdyni...

 • Utrudnienia w ruchu pociągów na linii Kraków - Jasło

   

  Podróżni, którzy korzystają z oferty połączeń kolejowych Kraków – Jasło – Kraków wkrótce mogą spodziewać się utrudnień w ruchu pociągów. Ich powodem są planowane prace modernizacyjne na linii 108, które mają rozpocząć się już niebawem.

 • W maju 5. Nocna Jazda Ratowników. Tym razem dla ratownika medycznego Grzegorza

   

  5. edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r w Jedliczu. Jest to wielka akcja charytatywna organizowana przez portal Krosno112.pl i OSP Dobieszyn, która łączy służby ratownicze z całej Polski. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105