Strona główna

106 urodziny najstarszej mieszkanki Podkarpacia

11
Napisany dnia: 05.10.2009, 11:23 , Tagi: Brak
106 urodziny obchodziła w minioną niedzielę Aleksandra Dranka z Harklowej. Z tej okazji w restauracji „Dworek” w Przysiekach odbył się uroczysty obiad z udziałem najbliższej rodziny. Wszyscy zebrani złożyli życzenia, uczcili toastem kolejne urodziny i odśpiewali „200 lat”.

Jubilatka, która przeżyła dwie wojny cieszy się doskonałym zdrowiem, ma wyśmienitą pamięć i wzrok, dopisuje jej także poczucie humoru.

Aleksandra Dranka urodziła się 3 października 1903 roku. Jest najstarszą mieszkanką gminy Skołyszyn i jedną z najstarszych osób w województwie. W wieku 25 lat wyszła za mąż za Michała Drankę, z którym wychowała dwoje dzieci – Krystynę i Jana, doczekała się trojga wnuków i czworga prawnuków. Według jubilatki receptą na długie życie jest picie mleka oraz miodu, który w dzieciństwie uwielbiała.


Ta uroczystość była wyjątkowa także dla Marty Musiał, właścicielki restauracji. - To wspaniałe uczucie, bo dla mnie to niecodzienna sytuacja. Jest to wyjątkowe również dlatego, że doczekanie takiego wieku jest rzeczą niecodzienną. Patrząc na tę kobietę trudno uwierzyć, że ma 106 lat, babcia czuje się fantastycznie, jest w bardzo dobrej kondycji fizycznej, pogodna, wesoła.

     
(omega)
Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ aaaa
dnia 05.10.2009, 12:33. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
Gratulacje!
@ młoda
dnia 05.10.2009, 12:36. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
no to gratulujemy pani takiego wieku i zyczymy 200 lat i dużo zdrowia
@ ktos
dnia 05.10.2009, 12:52. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
Gratulacje i wszystkiego najlepszego!
@ A14
dnia 05.10.2009, 13:24. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
Pani Olu ! 200 lat!!! Serdecznie życzymy !!!
@ elos
dnia 05.10.2009, 14:52. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
wszystkiego najlepszego Pani Aleksandro! 200 lat!
@ zyh
dnia 05.10.2009, 14:56. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
wszystkiego najlepszego!! no i 200 lat życia :)
@ lola
dnia 05.10.2009, 15:13. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
2oo lat !!!
duzo zdrowia dla jubilatki
@ zabka
dnia 05.10.2009, 18:23. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
podpisuje sie oczywiscie 2oo Lat!
@ aga
dnia 05.10.2009, 20:48. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA DOSTOJNEJ JUBILATKI.
@ szto lat
dnia 05.10.2009, 21:14. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
Najlepszego. Samych dobrodziejstw.
@ krynio19
dnia 06.10.2009, 01:05. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
pani faktycznie 200 lat chociaz ona Bidulka pewno tego nie przeczyta,chcialbym ja tylko zapytac JAKI MA POGLAD NA SYTUACJE GOSPODARCZA KRAJU I NA KOGO ZAGLOSUJE W NAJBLIZSZYCH WYBORACH!!!!JESZCZE RAZ DUZO ZDROWIA!!!!!
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Czas decyzji! Dziś wybory samorządowe

   

  Trwa pierwsza tura wyborów samorządowych. Mieszkańcy Jasła i powiatu jasielskiego wybierają radnych, wójtów oraz burmistrzów. Lokale wyborcze otwarte będą do 21:00 wieczorem. Frekwencję oraz wyniki głosowania śledźcie z portalem jaslo4u.pl.

 • Jak głosować w wyborach samorządowych

   

  Już w najbliższą niedzielę w Polsce odbędą się wybory samorządowe. Mieszkańcy Jasła i powiatu jasielskiego wybiorą w nich radnych miejskich, gminnych, powiatowych oraz wojewódzkich. W głosowaniu zdecydują również, kto przez kolejne pięć lat sprawował będzie urząd burmistrza Jasła oraz wójtów we wszystkich gminach powiatu jasielskiego.

 • Rozbudowa jasielskiego szpitala dobiegła końca

   

  Dziś zaprezentowano nowopowstałą część Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Inwestycja o wartości 22 mln zł pozwoli jasielskiej lecznicy podnieść jakość świadczonych przez placówkę usług medycznych. Pierwsze zabiegi operacyjne mogą odbyć się na nowym bloku operacyjnym już za niespełna miesiąc.

 • PZD z nowym sprzętem i zapleczem socjalnym

  Pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle przez wiele lat nie mieli odpowiedniego zaplecza socjalnego. W ostatnim jednak czasie wybudowany został budynek wraz z siedmiostanowiskowym garażem, który poprawi komfort i warunki ich pracy. Inwestycja ma się zakończyć wiosną przyszłego roku.

 • Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych

   

  W tym roku 1 listopada przypada w czwartek. Będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Dlatego poświęćmy swój czas na wspomnienie Naszych bliskich Zmarłych i odwiedźmy ich groby.

 • W szpitalu powstał oddział diabetologiczny

  Jasielski szpital poszerzył działalność medyczną o oddział diabetologiczny, jedyny taki na terenie województwa podkarpackiego. W Polsce liczba pacjentów chorych na cukrzycę wzrasta w niepokojącym tempie. Dzięki powstaniu nowego oddziału specjaliści będą mogli sprawować najlepszą opiekę nad chorymi.

 • Społeczeństwo Jasła pamięta o zapomnianych Rodakach

   

  W listopadzie 2018 r., w rocznicę stulecia odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości, groby rodaków, imiennych i bezimiennych bohaterów walk o polskość i wolność, powinny oświetlić płonące biało-czerwone znicze.

 • Strażacy ochotnicy pomagają dzieciom z chorobami nowotworowymi

   

  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Z takim hasłem na ustach strażacy ochotnicy organizują zbiórkę rzeczy, które następnie trafią do dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych szpitali w całej Polsce.  Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce zrzeszają ochotników w tym również z Podkarpacia. Akcja ta została zorganizowana po raz pierwszy na Podkarpaciu i skierowana jest  dla  pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105