Strona główna

Agrarny ambaras

62
Napisany dnia: 19.02.2019, 14:15 , Tagi: Brak

Rolnicy z powiatu jasielskiego żądają zatrzymania degradacji gruntów rolnych na terenie powiatu jasielskiego, spowodowanej zaprzestaniem użytkowania rolniczego, co w konsekwencji doprowadza do powstania „dzikich" zalesień. - My ponosimy z tego tytułu ogromne straty. Nie da się przez to nic uprawiać. Mam działkę 25 arową i z jednej strony jest las a z drugiej odłóg – mówi wzburzony Piotr Kędzior, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Podkarpackiej Izby Rolniczej w Jaśle.

W Starostwie Powiatowym w Jaśle odbyło się spotkanie z rolnikami z powiatu jasielskiego zorganizowane przez Radę Powiatową Podkarpackiej Izby Rolniczej w Jaśle, w którym uczestniczyli m. in. senator Alicja Zając, władze powiatu jasielskiego, przedstawiciele Zarządu Podkarpackiej Izby Rolniczej w Trzebownisku, kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Jaśle oraz dyrektor Zarządu Zlewni w Jaśle. Tematem rozmów były problemy, z którymi borykają się rolnicy. Zwracali oni uwagę na fakt, iż coraz więcej działek będących w sąsiedztwie pól uprawnych stanowią uciążliwe nieużytki. Rosnące tam chaszcze i samosiejki są dla nich utrapieniem.

 fot. Piotr Kędzior, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Podkarpackiej Izby Rolniczej w Jaśle

- Grunty są również zalesiane przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, często bez konsultacji z rolnikiem, który uprawia rolę w sąsiedztwie. Pokazałem wszystkim zdjęcia mojej działki, gdzie obok grunt jest zalesiony. Ja nie zostałem nawet o tym poinformowany nawet przez wójta – wyjaśnia Piotr Kędzior, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Podkarpackiej Izby Rolniczej w Jaśle, delegat na Walne Zgromadzenie. - To są dla nas ogromne straty. Jeżeli las osiągnie wysokość dziesięciu metrów to od południowej strony mam straty co najmniej na hektarze, który przylega do lasu około 15 procent w zbożu. Nie da się przez to nic uprawiać - dodaje rozgoryczony.

Kłody pod nogi

Rolnicy apelują o zmianę przepisów, bo wkrótce możemy znaleźć się w takiej rzeczywistości, że tereny Podkarpacia będą jednym wielkim lasem. Na swojej drodze borykają się z wieloma trudnościami, chociażby w zobligowaniu sąsiada, na którego działce porastają chaszcze i inne zakrzaczenia. O swoich kłopotach opowiedział pan Artur, rolnik z Dębowca. - Część ludzi wyczyściła swoje grunty, ale znalazł się taki, który najpierw oddał sprawę do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, które uchyliło decyzję wójta w sprawie wyczyszczenia terenu z „dzikich” zalesień. Sprawa trafiła do Sądu Administracyjnego w Rzeszowie, a następnie do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie, który stanął po stronie właściciela gruntu. Uznał bowiem, że skoro teren zarósł samoistnie, to tak ma pozostać. Gwoździem do trumny dla mnie była przeprowadzona modernizacja ewidencji gruntów. Kupiłem działkę od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i została ona zmieniona na las bez mojej wiedzy i zgody. Sąsiad się ze mnie śmieje i szykuje się do sadzenia lasu. W jednym roku miałem 50 arów straty, nie zbieram praktycznie nic – skarży się pan Artur.

fot. Piotr Kędrek, zastępca Dyrektora Departamentu Rolnictwa, Geodezji i Gospodarki Mieniem w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie.

Specyfikę pracy geodety, który przeprowadza modernizację ewidencji gruntów wyjaśnił Piotr Kędrek, zastępca dyrektora Departamentu Rolnictwa, Geodezji i Gospodarki Mieniem w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie. - W ramach modernizacji wykonywana jest aktualizacja klasyfikacji gruntów i użytków. Klasyfikator, który wykonuje te działania nie ma możliwości manewru i interpretowania, czy jest to samosiejka czy to zasadzenie. Za teren leśny uważa się obszar o powierzchni powyżej 10 arów, na którym występuje roślinność leśna, czy to wysoka, czy niska. Będąc w terenie nie ma możliwości inaczej tego zakwalifikować. Ta procedura jest w obecności właściciela., który jest o tym zawiadamiany. To nie przesądza, sprawy, bo zgodnie z ustawą o ochronie gruntów rolnych i leśnych, skoro istnieje możliwość zalesienia gruntów rolnych, można je również wylesiać. Należy wówczas wystąpić o zmianę przeznaczenia gruntu leśnego na rolny – wyjaśnił geodeta wojewódzki.

Rada Powiatowa Podkarpackiej Izby Rolniczej w Jaśle wystąpi z wnioskiem do senator Alicji Zając oraz posła Bogdana Rzońcy o wspieranie rolników poprzez zmianę przepisów, które uprzykrzają im życie i stają się prawdziwą drogą przez mękę.

Ilona Dziedzic

ilona.dziedzic@jaslo4u.pl

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ BUDZIK
dnia 19.02.2019, 15:04. Identyfikator użytkownika: bmCBHWuz0RMe
Ocena
komentarza:
22
dragoness nie śpij!
@ p.o. cd
dnia 19.02.2019, 20:12. Identyfikator użytkownika: udDHPXE9cAzi
Ocena
komentarza:
4
a cóż w tym złego? dlaczego Państwo minusujecie ten post?
@ phi
dnia 19.02.2019, 20:31. Identyfikator użytkownika: MbtwrCz7EsPQ
Ocena
komentarza:
24
Jaki przemysł ? Przejdźże się po Jaśle. Do wynajęcia,do wynajęcia, do wynajęcia ...
@ Zmagania
dnia 19.02.2019, 20:36. Identyfikator użytkownika: wepCyplCHaqy
Ocena
komentarza:
7
Stefan Kisielewski założyciel UPR powiedział: "Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju".
Tu jest podobnie:
1. Nieznany podmiot, powiedzmy X, stworzył prawo, z którym należy w sposób bohaterski walczyć, bo uwiera.
2. Walczą poszkodowani, tu akurat rolnicy - lecz nie dają rady.
3. Wzywają posiłki - prominentne osoby.
4. Wiadomo, że wezwane osoby pomogą.
5. Nie wiadomo jak pomogą - ale nieraz już pomogły.
6. Wskazano, zaapelowano, wezwano - no to do zobaczyska! Nara!
@ @@
dnia 19.02.2019, 22:08. Identyfikator użytkownika: miyHSN8Gi8Uu
Ocena
komentarza:
5
Jedyne inwestycje np. w gminie Debowiec to przeznaczanie gruntow ornych kl lll na zwirownie.Ot takie wielkie.ambitne inwestycje, ktore po kilku latach zamieniaja sie w duze niezagosoodarowane, niebezpieczne bajora.
@ Tic-Tac
dnia 19.02.2019, 15:16. Identyfikator użytkownika: fe4jPu3NyaJj
Ocena
komentarza:
39
I to jest zupełna prawda,że tylko w powiecie jasielskim występują odlogi rolne..Poprzez puste gadanie nic ani jeden,ani drugi P.Piotr nie zdziała.Trzeba powiedzieć prawdę. Otóż rodzice będący kiedyś rolnikami za otrzymaną emeryturę z KURS przekazali swoim dzieciom.Dzieci natomiast najczęściej sa w Anglii nie dbając o przekazaną im ziemię, ale rodzice emeryci płacą im groszowe w KRIS-ie składki ubezzpieczeniowe i latka do emeryturki za nic nie robienie na roli się ma.Należy sprawdzić w KRUS-ie i te fakty się potwierdzają .Zbliża się wiosenny sezon podpalen ugorow.I dalsze ogromne straty z gaszeniem celowo wzniecontch pożarów
@ kazdy hektar to miejsce pracy
dnia 20.02.2019, 14:05. Identyfikator użytkownika: pfpwMUItjkjZ
Ocena
komentarza:
4
http://www.sekowa.pl/scalanie-gruntow/ w gminie Sekowa prowadzone sa scalenia gruntów dlaczego unas nie mozna ???
@ guc
dnia 22.02.2019, 09:41. Identyfikator użytkownika: 26gJrm6kEJSV
Ocena
komentarza:
1
na gminie tarnowiec jest to już prowadzone
@ demo-kryt
dnia 19.02.2019, 15:52. Identyfikator użytkownika: NHqCBMigmmfk
Ocena
komentarza:
31
Zjedli paluszki,popili wodą,pogadali.Stwierdzono też,że klasyfikator "nie ma możliwości manewru i interpretowania,czy to samosiejka czy zasadzenie". Izba wystąpi także do pani senator i pana posła o zmianę... itd ...itp...
@ Marian
dnia 19.02.2019, 17:53. Identyfikator użytkownika: oThBSvUx7Ni9
Ocena
komentarza:
53
Nie żartujcie, do tych państwa /Pani Zając i Pana Rzońcy/ szkoda się zwracać z jakąkolwiek
prośbą. Oni mają swoich wyborców daleko z tyłu.
@ Marco
dnia 19.02.2019, 19:31. Identyfikator użytkownika: F9eAm6cPxMW7
Ocena
komentarza:
-33
Daj namiary to zwrócimy się do Ciebie,na pewno masz większe możliwości i załatwisz sprawę bardzo szybko.
@ Uj
dnia 19.02.2019, 19:34. Identyfikator użytkownika: rqGgqo5qXbZV
Ocena
komentarza:
20
Rzońca jest dwójką w wyborach do eurokołchozu tak że chwilowo ma co innego
do roboty
@ Gratulacje dla posła B.Rzońcy
dnia 19.02.2019, 20:16. Identyfikator użytkownika: udDHPXE9cAzi
Ocena
komentarza:
-35
Należy się cieszyć, iż Jasło zostało - w osobie pana posła, po raz kolejny docenione.
Życzmy wszyscy B.Rzońcy zdrowia i sukcesów w reprezentowaniu Polski.
@ YOZEF
dnia 19.02.2019, 21:05. Identyfikator użytkownika: P5MToXUrvSr0
Ocena
komentarza:
21
mylisz sie posel RZONCAjest 2 na liscie do paramentu europejskiego i znowu mu sie siknie ,,,oj wyborc wyborcy ,kiedy przejrzycie na oczy ,,, tak ze nie ma on wszystkich daleko w tylu on dba o swoje interesy
@ oszołomiony
dnia 20.02.2019, 07:04. Identyfikator użytkownika: p5lwhar2qeYb
Ocena
komentarza:
10
Proszę nie obrażać tych osób, oni dużo mogą. Wiecie ile mszy zaliczyli i i le wstęg przecięli? To są wzory prawdziwych katolików.
PS Chyba kawa była za mocna, tak mi się pierdzieli z rana, wybaczcie.
@ Deweloper Fan
dnia 19.02.2019, 16:01. Identyfikator użytkownika: FQrapjHv2ECb
Ocena
komentarza:
-8
W wolnych terenach wybudować dwie piramidy. Będzie jak znalazł na balangi dla pisowców.
@ Otóż Drodzy Państwo...
dnia 19.02.2019, 16:03. Identyfikator użytkownika: tNFkbf470zfl
Ocena
komentarza:
6
Pewnie każdy słyszał jak to u nas ekologicznie, jakie rolnictwo... ale ZARAZ!
Niech mi ktoś wskaże palcem gospodarstwo rolne, które np. w sezonie potrzebuje ze stu ludzi do roboty. Nie ma. Dlaczego? Otóż nie istnieje coś takiego jak rolnictwo w sensie biznesowym w tym grajdole. Natomiast pewnie nawet zarząd powiatu ze starostą na czele nie wie, że ma narzędzia w postaci scalania rozczłonkowanych gruntów rolnych, tak, właśnie dlatego, żeby nie było takich sytuacji. A ci "rolnicy" też widać zainteresowani swoimi problemami. Coś na ten temat znajdziecie tutaj: http://www.carpatiabiznes.pl/wydarzenia_i_aktualnosci,podkarpacie_otrzymalo_najwiecej_w_kraju_unijnych_funduszy_na_scalenia_gruntow_rolnych.html

PS numer konta za konsultację prześlę Starostwu. ELO NIEUKI :)
@ mieszkaniec powiatu
dnia 19.02.2019, 17:46. Identyfikator użytkownika: 1UT4awqbKk1c
Ocena
komentarza:
-6
Jakbys był taki hej do przody to byś wiedział, że powiat przystąpił do programu. Więc kasy za konsultację nie będzie.
@ ad vocem
dnia 19.02.2019, 17:49. Identyfikator użytkownika: kSclzGirRbEx
Ocena
komentarza:
2
A efekty opisano w powyższym artykule.
@ ...
dnia 19.02.2019, 18:21. Identyfikator użytkownika: AJIF2O1HoB5G
Ocena
komentarza:
4
puknij się w łeb w tym grajdole są gospodarstwa biznesowe, nie jeden rolnik żyje na lepszym poziomie niż ty. Nie dogonimy wielkopolski czy zachodniopomorskiego nigdy, nie ta specyfika gospodarstw, ale z takim ignorantem jak ty szkoda polemizować.
@ Odpowiadam: "..."
dnia 19.02.2019, 19:55. Identyfikator użytkownika: tNFkbf470zfl
Ocena
komentarza:
3
Nie dość, że bieda w domu to jeszcze intelektualna. Jak chcesz "ROLNIKÓW" z 25 arami pola stawiać mi za wzór biznesu, to wybacz, pewnie smutno ci się zrobiło jak napisałem o tej dziewczynie, bo za takim nędzarzem nie obejrzy się nawet brudna, tania, k...
@ sss3
dnia 19.02.2019, 16:05. Identyfikator użytkownika: 5PlS5tekYydI
Ocena
komentarza:
10
Nie można bez pozwolenia ściąć swojego drzewa a teraz nie będzie można też posadzić. Co by tu jeszcze uregulować...
@ znawca
dnia 20.02.2019, 09:23. Identyfikator użytkownika: MHDxOiJ0FZuX
Ocena
komentarza:
1
A akcje #stopwycincedrzew# jeszcze pamiętasz?
@ Lesniak
dnia 19.02.2019, 17:05. Identyfikator użytkownika: wC51YuBIcAVu
Ocena
komentarza:
34
To Starostwo powoduje upadek Jasła i okolic
@ Marian
dnia 19.02.2019, 17:39. Identyfikator użytkownika: mZrOeq8lyc3C
Ocena
komentarza:
2
Lasy są potrzebne. To dzięki drzewom powietrze jest czyste.
Wiec nie ma co narzekać. Zieleni nigdy dość.
@ @z
dnia 19.02.2019, 18:21. Identyfikator użytkownika: miyHSN8Gi8Uu
Ocena
komentarza:
8
W Debowcu tylko nieuzytki i bagna po tzw. zwirowniach.
@ Tag
dnia 20.02.2019, 18:53. Identyfikator użytkownika: Z0jcYTLBFWO9
Ocena
komentarza:
1
Tak było zawsze to lenie z dziada pradziada.Nic im się nie opłaca.
@ ja
dnia 19.02.2019, 18:31. Identyfikator użytkownika: 3ceveyNGGl60
Ocena
komentarza:
15
Cel jest jeden...zalesić całe Podkarpacie.
@ Riki
dnia 19.02.2019, 19:09. Identyfikator użytkownika: iotCN22ubgqV
Ocena
komentarza:
14
Już się wilki i niedźwiedzie pojawiły, będziemy siedzieć w miastach jak w klatkach bo strach będzie gdzie kolwiek wyjść
@ YOZEF
dnia 19.02.2019, 21:08. Identyfikator użytkownika: P5MToXUrvSr0
Ocena
komentarza:
5
zgadzam sie i wtedy bedzie szwajcaria wspanialy pomysl z tym zalesieniem podkarpacia
@ keller
dnia 19.02.2019, 19:33. Identyfikator użytkownika: oT3O9iWXsTnh
Ocena
komentarza:
14
a kto ma gospodarzyć ,młodzi pojechali na zmywaki zostały same stare babki , weżmy taką Duląbkę jeden gospodarz z tartaku dierżawi albo wykupuje za parę złotych pola i to wszystko.Unia za co płaci ? za nie uprawianie pola.
@ keller
dnia 19.02.2019, 22:42. Identyfikator użytkownika: oT3O9iWXsTnh
Ocena
komentarza:
9
to powinno być karalne ,sprzedać za 160 pln -1ar pola. Państwo powinno odkupić za godziwą cenę jeśli ktoś chce się pozbyć pola. Zamienisz pole na kilka siatek zakupów w biedronce ?!
@ Uj
dnia 21.02.2019, 16:08. Identyfikator użytkownika: rqGgqo5qXbZV
Ocena
komentarza:
0
Franek jest mistrzem...jak patrzę na jego czyny to sie piekła nie boję..bo piekła nie ma .
Prawda wielebni?
@ ixi
dnia 19.02.2019, 19:40. Identyfikator użytkownika: CdD7vEMIbKHX
Ocena
komentarza:
2
Jest ziemia, więc niech kilku rolników się połączy i niech produkują i sprzedają jeden lub dwa produkty. Wystarczy chcieć, pomyśleć i zakasać rękawy. Można produkować mleko, wołowina, wieprzowina, warzywa, można otworzyć winnice.. Powodzenia
@ do ixi
dnia 19.02.2019, 21:01. Identyfikator użytkownika: wepCyplCHaqy
Ocena
komentarza:
10
Patrzysz na życie w sposób prosty, zatem twoja rada jest prosta, a nawet prostacka.
Wytłumacz zatem dlaczego aktualna demokracja w krótki czasie rozłożyła rolnictwa, podczas gdy nie udało się to komunie przez dziesięciolecia?
Może dlatego, że aktualnie rolnikom nie chce się chcieć, myśleć i robić?
Przy tak duże ilości odłogów możesz nabyć np. 10 ha (na początek) i dać przykład gospodarzenia.Nie tylko doradzać - bez żadnej odpowiedzialności- ale z dużym mniemaniem o sobie. Jeżeli chcesz i myślisz to na pewno zakaszesz rękawy. Powodzenia!
P.S. Osoby, które tylko doradzają nazywane są: Wujek Dobra Rada.
@ znawca
dnia 20.02.2019, 09:25. Identyfikator użytkownika: MHDxOiJ0FZuX
Ocena
komentarza:
4
Obecna władza rozłozyła rolnictwo...

I przestałem czytać, bo iduiotów nie lubię!
@ ixi
dnia 20.02.2019, 18:08. Identyfikator użytkownika: CdD7vEMIbKHX
Ocena
komentarza:
-6
Glupis kolego. Pomylily ci się pojęcia i miotasz się "mędrco" p
omiędzy demokracja, biurokracja, kapitalizm i ekonomia. Na całym świecie tak się robi interesy, ale żeby to zobaczyć trzeba wyjść z mentalne go bunkra POstkomuny.. Coś jeszcze?
@ do pixsidiksi
dnia 20.02.2019, 18:26. Identyfikator użytkownika: mNF10lVWjYgz
Ocena
komentarza:
1
Wedlug ciebie tak sie robi interesy to znaczy trzeba byc cwaniakiem kretaczem umiec kogos przewalic wyzyskac i do cna okrasc w bialych rekawiczkach prawo ustalaja wszelkiej masci politycy pod siebie palestra lekarze a ustawy kupuja oligarchowie
@ Tag
dnia 20.02.2019, 18:54. Identyfikator użytkownika: Z0jcYTLBFWO9
Ocena
komentarza:
4
Jakoś w pow.Debickim i okolicach Rzeszowa władza nie zepsuła rolnictwa.
@ ixi
dnia 20.02.2019, 20:52. Identyfikator użytkownika: CdD7vEMIbKHX
Ocena
komentarza:
-1
Co ty będziesz?!?!?!? To że tobie robienie interesów kojarzy się z cwaniactwem potwierdza że jesteś prosty i prymitywny i patrzysz na świat przez wąska szparke. Można robić interesy uczciwie i sprawiedliwie, ale do tego potrzeba solidnego prawa które nie każe i nie karcie na każdym kroku a ułatwia i pomaga przedsiębiorca... Boszzzeee ale beton.
@ do pixsidiksi
dnia 20.02.2019, 21:14. Identyfikator użytkownika: mNF10lVWjYgz
Ocena
komentarza:
2
Znalazl sie ekonom hehe wyszedl z bunkra i wlazl do strefy biznes co ty bredzisz kogo ty chcesz nabrac znam to od podszewki slyszales o gosciu z N Sacza od komputrow chcial legalnie skonczyli go zaczal nowy biznes jak sam mowi trche musi krecic i dzielc
@ do pixsidiksi
dnia 20.02.2019, 21:15. Identyfikator użytkownika: mNF10lVWjYgz
Ocena
komentarza:
0
Komputerow mialo byc
@ Wowo
dnia 19.02.2019, 20:34. Identyfikator użytkownika: PTALm9GJd0Rf
Ocena
komentarza:
10
25 aròw? To co to za rolnik? Co można uprawiać na 25 garach? Szczypiorek? Buhahaha
@ edek
dnia 19.02.2019, 20:47. Identyfikator użytkownika: FfEtz2TdY2vI
Ocena
komentarza:
0
a ja mam 47 ar. i właśnie poszły ładnie samosiejki będzie las i czyste powietrze, a co rośnie na mojej działce to wyłącznie moja sprawa do puki płacę podatki
@ Max Szyderko
dnia 19.02.2019, 20:52. Identyfikator użytkownika: 2bk6Kfov1pv0
Ocena
komentarza:
3
A radny Lechwar nie pomoże ?
@ hmm
dnia 19.02.2019, 20:54. Identyfikator użytkownika: 5ZWZOPaCBAvS
Ocena
komentarza:
-1
tytuł bombowy, chociaż raz przykuwa uwagę
@ milka
dnia 19.02.2019, 20:59. Identyfikator użytkownika: AQZPHpKqMjXT
Ocena
komentarza:
7
Ciekawe czy ktoś poruszył temat przeznaczania gruntów ornych III kl. pod wydobycie żwirów na terenie pow. jasielskiego patrz gm. Dębowiec i tego co po tym pozostaje ( czyli dziura w ziemi i ugory z chwastami dookoła . Podobno po rekultywacji.
@ truskawkowe wino
dnia 19.02.2019, 21:15. Identyfikator użytkownika: 8EkGw4LtVrRE
Ocena
komentarza:
2
Gorzej jak za Niemców ,co kogo obchodzi co sadzę ,co mam w piecu,świnie kolczykowane ,,,krowy,,Ja mam ochotę na las i posadzę, jak sąsiadowi szkodzi to mi może szkodzić ze sąsiad sadzi pszenicę i kropi randapem lub innym opryskiem
@ Randap
dnia 19.02.2019, 22:08. Identyfikator użytkownika: IYISAzdnPreH
Ocena
komentarza:
5
Litości,to najgorszy zabójca ludzi,nie stosujcie randapu!
@ Leśniak Biezdziedza
dnia 19.02.2019, 22:15. Identyfikator użytkownika: wC51YuBIcAVu
Ocena
komentarza:
2
Mniej ludzi mniej problemów
@ Oby do wiosny
dnia 20.02.2019, 08:41. Identyfikator użytkownika: KQT1OZFyu5C6
Ocena
komentarza:
1
Niech na całym świecie wojna, byle polska wieś zaciszna, byle polska
wieś ... upojna.
@ Soly(niez)darnosc
dnia 20.02.2019, 09:07. Identyfikator użytkownika: VZ0rUu7JM5H8
Ocena
komentarza:
11
Głosujcie tak dalej" a cały ten powiat będzie się nadawał do zalesienia.
Co konkretnie zrobili dla Jasla pani senator Zając i poseł Rzoniec ???
@ tolek
dnia 20.02.2019, 13:17. Identyfikator użytkownika: 6iYASKDNsJ9Z
Ocena
komentarza:
-6
A ty co zrobiłeś dla Jasła lub mieszkańców, sąsiadów(oczywiście społecznie). Zrób rachunek sumienia, a później rzucaj kamieniem.
@ marek
dnia 21.02.2019, 20:10. Identyfikator użytkownika: VAx8T6aR60id
Ocena
komentarza:
1
juz wam pomogli oni waszye problemy maja w d...
@ Ep
dnia 22.02.2019, 11:06. Identyfikator użytkownika: s1CijEY9mVwU
Ocena
komentarza:
0
Na wsi tacy rolnicy są że jak jednemu chciałem zapłacić żeby mi 3 arów skosil żeby trawy nie rosły to mi powiedział że się mu nie opłaca ciągnika że stodoły wyciągać bo jest na "ryncie" i teraz jaka to melodia ogląda. Taką mentalność ludzi. Od państwa będzie brał za nic a zarobić nie chce.
@ do Ep
dnia 22.02.2019, 11:31. Identyfikator użytkownika: uTiNBr7jlObG
Ocena
komentarza:
0
Bidulka 3arów nie chce mu się skosic ja kosze 60arow i nie narzekam więc kup sobie kose spalinowa i koś będziesz zdrowszy jak przestaniesz siedzieć przed komputerem
@ Ep
dnia 22.02.2019, 18:26. Identyfikator użytkownika: MaQG3wBZoGLO
Ocena
komentarza:
0
Tez jestes na rencie to masz duzo czasu. Ja pracuje to szukam zeby dac komus zarobic. A chodzilo o 37 arow.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Sędzi Anna Maria Wesołowska w ramach kampanii „Ty decydujesz”

  Mądra, wyrozumiała i niezwykle charyzmatycza – tak pokrótce można opisać najsłynniejszą sędzię w Polsce. Na zaproszenie Urzędu Miasta w Jaśle, Straży Miejskiej w Jaśle oraz Zakładu Karnego w Jaśle gościła obecnie najbardziej rozpoznawalna sędzia – Anna Maria Wesołowska...

 • Janusz Pacher kieruje pracą PUP w Jaśle

  Od wtorku obowiązki dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle pełni Janusz Pacher. Zmiany podyktowane są ponad dwumiesięczną absencją dyrektora Dariusza Uliasza, który obecnie przebywa na zwolnieniu chorobowym.

 • Chcesz złożyć Twój e-PIT? Zobacz, jakie to proste

   

  Na podatników, rozliczających się na formularzach PIT- 37 i PIT- 38 czekają w tym roku spore ułatwienia.  W ramach wdrażanej usługi Twój e-PIT podatnik nie będzie musiał składać żadnego wniosku ani przynosić dokumentów do urzędu skarbowego.

 • Zmarł Józef Biernacki wieloletni prezes JKMiRJ

  We wtorek 12 marca br. zmarł w wieku 70 lat Józef Biernacki, współzałożyciel Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego w Jaśle oraz jego wieloletni prezes. Był inicjatorem wielu przedsięwzięć edukacyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 • Bądź świadoma, dbaj o siebie – przypominają specjalistki

  W bezpłatnych warsztatach pt. „Babskie Sprawy” uczestniczyło blisko 40 kobiet w różnym wieku. Spotkanie prowadzone było przez Justynę Czerkiewicz, fizjoterapeutkę uroginekologiczną oraz Małgorzatę Bubę, położną i Certyfikowaną Doradczynię Laktacyjną...

 • Podróżnicy z Jasła wyróżnieni na festiwalu "Kolosy"

  Weronika Łukaszewska i Sławomir Sanocki, którzy w minionym roku zakończyli zimowy trawers Karpat, otrzymali wyróżnienie w kategorii WYCZYN ROKU na 21. Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów "Kolosy" w Gdyni...

 • Utrudnienia w ruchu pociągów na linii Kraków - Jasło

   

  Podróżni, którzy korzystają z oferty połączeń kolejowych Kraków – Jasło – Kraków wkrótce mogą spodziewać się utrudnień w ruchu pociągów. Ich powodem są planowane prace modernizacyjne na linii 108, które mają rozpocząć się już niebawem.

 • W maju 5. Nocna Jazda Ratowników. Tym razem dla ratownika medycznego Grzegorza

   

  5. edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r w Jedliczu. Jest to wielka akcja charytatywna organizowana przez portal Krosno112.pl i OSP Dobieszyn, która łączy służby ratownicze z całej Polski. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105