Strona główna

Amos Oz – Opowieść o miłości i mroku

20
Napisany dnia: 10.11.2017, 12:00 , Tagi: Brak

Dyskusyjny Klub Książki „Liberatorium” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprasza na rozmowę o książce Amosa Oza „Opowieść o miłości i mroku”.

Twórczość Oza jest niesłychanie subtelna, mimo dramatycznych zdarzeń w które uwikłana była rodzina izraelskiego pisarza. Powieść sięga do biografii autora, stając się kluczem do jego twórczości. Autor „Judasza” z wielkim ciepłem snuje koleje losów własnej rodziny w kontekście historii.

Oz w jednym z wywiadów powiedział:

Wielka literatura, im bardziej jest prowincjonalna, tym bardziej staje się globalna. Spotkanie odbędzie się 13 listopada 2017 r. o godz. 16.00 w MBP w Jaśle (ul. Kołłątaja 1).

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.

MBP w Jaśle

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ kasia
dnia 12.11.2017, 10:28. Identyfikator użytkownika: I9gUHxmnWWVF
Ocena
komentarza:
-7
Dlaczego w terminie bliskim święta odzyskania niepodległosci Polski urządzacie spotkanie nt. książii opisującej historie Izraela? Czy nie lepiej byłoby za temat spotkania wybrać publikację o naszej historii, dużo piękniejszej niż historia Izraela?
@ belfer
dnia 12.11.2017, 10:41. Identyfikator użytkownika: JXtEt4LP2TCj
Ocena
komentarza:
-20
A to już jest lekka paranoja.
@ dragoness
dnia 14.11.2017, 10:02. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
-20
Obawiam się, że ciężka. Tak jak u tego pana, co maszerował "przeciwko żydostwu", głosując jednocześnie na prezydenta z żoną o żydowskich (podobno) korzeniach.
@ kasia
dnia 12.11.2017, 11:48. Identyfikator użytkownika: uYeyXEfP7iXd
Ocena
komentarza:
6
Czy paranoją jest pomysł świętowania wlasnych świąt narodowych?
@ tales
dnia 12.11.2017, 16:53. Identyfikator użytkownika: YNyKQtT3SnMu
Ocena
komentarza:
-19
Nie. Paranoją jest szukanie podtekstów tam, gdzie ich nie ma. Chociaż mogli omówić np. książkę pana Piątka.
@ kasia
dnia 12.11.2017, 20:47. Identyfikator użytkownika: jPHCm3BaUnnK
Ocena
komentarza:
4
Też racja. Chętnie posłuchałabym prelekcji pana Piątka o tym jak poradzil sobie ze swoimi nałogami.
@ belfer
dnia 13.11.2017, 07:16. Identyfikator użytkownika: ojG7gKQm2pgV
Ocena
komentarza:
-18
A ja, jak współpracuje z Rosją. Zresztą nawet czytać nie trzeba. To widać.
@ belfer
dnia 13.11.2017, 07:16. Identyfikator użytkownika: ojG7gKQm2pgV
Ocena
komentarza:
-19
Mówię o szalonym Antku, oczywiście.
@ kasia
dnia 13.11.2017, 10:43. Identyfikator użytkownika: ro0NXhNODNuF
Ocena
komentarza:
6
Pan Piątek rozwodzi się mediach o tym, że miał problemy z narkotykami i alkoholem, a jego książka to "zbiór hipotez". No lepszej rekomendacji nie trzeba.
@ belfer
dnia 13.11.2017, 11:31. Identyfikator użytkownika: 9GF8oAn3WmpM
Ocena
komentarza:
-17
Zbiór hipotez? To tak jak "Smoleńsk".
@ kasia
dnia 13.11.2017, 12:44. Identyfikator użytkownika: IyeniHDevgsw
Ocena
komentarza:
5
Różnica jest taka, że ci, co tworzyli hipotezy o Smoleńsku byli trzeźwi i nie naćpani.
@ monia
dnia 13.11.2017, 13:08. Identyfikator użytkownika: Sv0zvqxWJUpV
Ocena
komentarza:
-16
A tak to wygląda, jakby byli.
@ kasia
dnia 13.11.2017, 13:29. Identyfikator użytkownika: IyeniHDevgsw
Ocena
komentarza:
7
Ależ oczywiście, że nasz samolot spadł z powodu ogólnego bałaganu i nierozgarnięcia naszych pilotów. A Anna Politkowska zabiła się na swojej klatce schodowej z powodu potknięcia, Litwinienko umarł z przejedzenia polonem a Gongadze sam odciął sobie głowę. Putin to pacyfista, muchy by nie skrzywdził.
@ dragoness
dnia 14.11.2017, 10:53. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
-20
A Putin chuchnął, dmuchnął i strącił Tupolewa.
@ kasia
dnia 14.11.2017, 15:33. Identyfikator użytkownika: wCZ4HEdFDwBD
Ocena
komentarza:
17
A Dragoness w każdą dyskusję musi wtrącić swoje trzy grosze? Czy o islamizacji czy o kanalizacji, pani zawsze wie lepiej. I nie to jest najgorsze tylko fakt, że jak pani brakuje argumentów to pani obraża rozmówcę, jak tu, pisząc o paranoi, a przy okazji, sorry, ale bredzi o jakimś chuchaniu, dmuchaniu. Freud przez panią przemawia?
@ belfer
dnia 14.11.2017, 19:17. Identyfikator użytkownika: 2gXVvRE3X0BC
Ocena
komentarza:
-15
Kasu, dziecko, boli, że ktoś jest bardziej ogarnięty od ciebie? Prawda nie obraża. A masz paranoję. Na temat żydów, Macierewicza i Smoleńska. Widać z twoich wpisów.
@ dragoness
dnia 14.11.2017, 19:24. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
-16
Panno Katarzyno; niestety objawem paranoi jest mieszanie zwykłego spotkania klubu dyskusyjnego ze świętem odzyskania niepodległości. To moja subiektywna opinia, diagnozę musi postawić lekarz. I jak napisał mój przedmówca, prawda nie obraża, lecz wyzwala. Co do wypowiedzi na temat Putina; skoro była już sztuczna mgła, bomba termobaryczna i inne cuda, to dlaczego nie mogą być supermoce? Zalecam powrót do kreskówek, wtedy pani się zorientuje o co chodzi w chuchaniu i dmuchaniu, bo na razie to pani ma freudowskie skojarzenia, nie ja.
@ kasia
dnia 15.11.2017, 09:05. Identyfikator użytkownika: 8DUdPpfCgFpm
Ocena
komentarza:
7
Ogarnięty? Tak mówi uczeń podstawówki, a nie ktoś, kto sam siebie nazywa belfrem. A paranoję ma się na tle a nie na temat. Język polski trudny jest. Dla belfra.
@ lolek
dnia 15.11.2017, 10:40. Identyfikator użytkownika: nh66MlX8MKTW
Ocena
komentarza:
-5
Kaśka, jakiś argument na temat?
@ belfer
dnia 15.11.2017, 19:35. Identyfikator użytkownika: UNFokqnbusGa
Ocena
komentarza:
-6
Uprzejmie przepraszam za dostosowanie języka do poziomu rozmówcy. Więcej nie popełnię tego błędu.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Europosłanka PO o niespełnionych obietnicach PiS

   

  Miało być o Podkarpaciu i powiecie jasielskim. Tymczasem, spotkanie z eurodeputowaną Elżbietą Łukacijewską dotyczyło głównie polityki krajowej. Polityk platformy Obywatelskiej poddała miażdżącej krytyce dotychczasowe poczynania rządu PiS, przez niemal godzinę mówiąc o niezrealizowanych obietnicach partii Jarosława Kaczyńskiego.

 • To będzie mecz o życie. Kibicuj biało-czerwonym w strefie kibica!

   

  W niedzielę Polacy zagrają na mistrzostwach świata mecz o wszystko. Tym razem rywalem biało-czerwonych będzie Kolumbia. Kibicuj reprezentacji w strefie kibica „Na Kwiatowej”.

 •  

  Miło nam poinformować , iż na terenie naszego powiatu rozpoczyna się rekrutacja do nowego projektu dla osób, które ukończyły 30 rok życia , są chętne do wzięcia udziału w kompleksowym przygotowaniu do wejścia na rynek pracy, odbyciem  6 miesięcznego, płatnego stażu a w rezultacie podjęciem pracy.

 • „ Bijemy się w piersi”

  Radni miejscy długo dyskutowali na temat ustalenia zasad przyznawania stypendiów za wybitne osiągnięcia w nauce dla uczniów klas podstawowych i gimnazjalnych oraz nagród rzeczowych. Największe obawy wśród radnych wzbudzały zapisy w regulaminie, które nie obejmowały klas VII. - Bijemy się w piersi, stało się jak się stało. Szukajmy rozwiązania – powiedział podczas sesji burmistrz Ryszard Pabian.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna czwartą edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

 • Emocje w Trzcinicy wzięły górę!

  Mieszkańcy przysiółków Dąbrowy i Barzykówka domagają się ze strony władz gminy Jasło większego zaangażowania w poprawę nawierzchni dróg, które są w fatalnym stanie. Chociaż wielokrotnie zgłaszali ten problem, to jak podkreślają ich interwencje odbijają się jak groch o ścianę.

 • Bezpłatne badanie wzroku 27 czerwca!

   

  Salon Vision Optyk zaprasza na bezpłatne badanie wzroku. Nie zwlekaj, zadzwoń i zarejestruj się. Liczba miejsc ograniczona.

 • Uratowali niemowlę uwięzione w aucie

  Tuż przed godziną 11 na parkingu przy ul. Jana Pawła II w Jaśle policjanci podjęli natychmiastową interwencję w sprawie zatrzaśniętego w pojeździe kilkumiesięcznego dziecka. Funkcjonariusze bez chwili wahania widząc płaczące w rozgrzanym pojeździe niemowlę wybili szybę i wydostali je z samochodu.

 • Czy akty wandalizmu to ich sprawka?

  Po wielu miesiącach niepewności i skandalicznych zachowań, które niejednokrotnie miały miejsce w gminie Tarnowiec, policjanci ustalili trzy osoby, mające związek z chuligańskimi wybrykami, o których pisaliśmy na łamach naszego portalu.

 • Porozmawiajmy o Podkarpaciu!

   

  O niespełnionych obietnicach PiS, dopłatach dla rolnictwa i służbie zdrowia. O naszej przyszłości.

 • Jak radzić sobie z problemami?

  "Co druga osoba goniąca za sukcesem potrzebuje pomocy psychoterapeutycznej. Po pomoc, taka osoba powinna się zgłosić wówczas, kiedy zauważy u siebie, że jego gorszy stan zdrowia psychicznego nie jest już chwilowy". O tym, kiedy warto skorzystać z pomocy specjalisty, mówi w rozmowie z portalem dr Marek Janiak. 

 • Do wynajęcia lokale w atrakcyjnych lokalizacjach

   

  Szukasz miejsca na biuro lub powierzchni handlowej bądź usługowej? Lokale w atrakcyjnych punktach Jasła o różnym metrażu czekają. Oferujemy także wynajem w pełni wyposażonych warsztatów samochodowych.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105