Strona główna

Amos Oz – Opowieść o miłości i mroku

20
Napisany dnia: 10.11.2017, 12:00 , Tagi: Brak

Dyskusyjny Klub Książki „Liberatorium” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprasza na rozmowę o książce Amosa Oza „Opowieść o miłości i mroku”.

Twórczość Oza jest niesłychanie subtelna, mimo dramatycznych zdarzeń w które uwikłana była rodzina izraelskiego pisarza. Powieść sięga do biografii autora, stając się kluczem do jego twórczości. Autor „Judasza” z wielkim ciepłem snuje koleje losów własnej rodziny w kontekście historii.

Oz w jednym z wywiadów powiedział:

Wielka literatura, im bardziej jest prowincjonalna, tym bardziej staje się globalna. Spotkanie odbędzie się 13 listopada 2017 r. o godz. 16.00 w MBP w Jaśle (ul. Kołłątaja 1).

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.

MBP w Jaśle

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ kasia
dnia 12.11.2017, 10:28. Identyfikator użytkownika: I9gUHxmnWWVF
Ocena
komentarza:
-7
Dlaczego w terminie bliskim święta odzyskania niepodległosci Polski urządzacie spotkanie nt. książii opisującej historie Izraela? Czy nie lepiej byłoby za temat spotkania wybrać publikację o naszej historii, dużo piękniejszej niż historia Izraela?
@ belfer
dnia 12.11.2017, 10:41. Identyfikator użytkownika: JXtEt4LP2TCj
Ocena
komentarza:
-20
A to już jest lekka paranoja.
@ dragoness
dnia 14.11.2017, 10:02. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
-20
Obawiam się, że ciężka. Tak jak u tego pana, co maszerował "przeciwko żydostwu", głosując jednocześnie na prezydenta z żoną o żydowskich (podobno) korzeniach.
@ kasia
dnia 12.11.2017, 11:48. Identyfikator użytkownika: uYeyXEfP7iXd
Ocena
komentarza:
6
Czy paranoją jest pomysł świętowania wlasnych świąt narodowych?
@ tales
dnia 12.11.2017, 16:53. Identyfikator użytkownika: YNyKQtT3SnMu
Ocena
komentarza:
-19
Nie. Paranoją jest szukanie podtekstów tam, gdzie ich nie ma. Chociaż mogli omówić np. książkę pana Piątka.
@ kasia
dnia 12.11.2017, 20:47. Identyfikator użytkownika: jPHCm3BaUnnK
Ocena
komentarza:
4
Też racja. Chętnie posłuchałabym prelekcji pana Piątka o tym jak poradzil sobie ze swoimi nałogami.
@ belfer
dnia 13.11.2017, 07:16. Identyfikator użytkownika: ojG7gKQm2pgV
Ocena
komentarza:
-18
A ja, jak współpracuje z Rosją. Zresztą nawet czytać nie trzeba. To widać.
@ belfer
dnia 13.11.2017, 07:16. Identyfikator użytkownika: ojG7gKQm2pgV
Ocena
komentarza:
-19
Mówię o szalonym Antku, oczywiście.
@ kasia
dnia 13.11.2017, 10:43. Identyfikator użytkownika: ro0NXhNODNuF
Ocena
komentarza:
6
Pan Piątek rozwodzi się mediach o tym, że miał problemy z narkotykami i alkoholem, a jego książka to "zbiór hipotez". No lepszej rekomendacji nie trzeba.
@ belfer
dnia 13.11.2017, 11:31. Identyfikator użytkownika: 9GF8oAn3WmpM
Ocena
komentarza:
-17
Zbiór hipotez? To tak jak "Smoleńsk".
@ kasia
dnia 13.11.2017, 12:44. Identyfikator użytkownika: IyeniHDevgsw
Ocena
komentarza:
5
Różnica jest taka, że ci, co tworzyli hipotezy o Smoleńsku byli trzeźwi i nie naćpani.
@ monia
dnia 13.11.2017, 13:08. Identyfikator użytkownika: Sv0zvqxWJUpV
Ocena
komentarza:
-16
A tak to wygląda, jakby byli.
@ kasia
dnia 13.11.2017, 13:29. Identyfikator użytkownika: IyeniHDevgsw
Ocena
komentarza:
7
Ależ oczywiście, że nasz samolot spadł z powodu ogólnego bałaganu i nierozgarnięcia naszych pilotów. A Anna Politkowska zabiła się na swojej klatce schodowej z powodu potknięcia, Litwinienko umarł z przejedzenia polonem a Gongadze sam odciął sobie głowę. Putin to pacyfista, muchy by nie skrzywdził.
@ dragoness
dnia 14.11.2017, 10:53. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
-20
A Putin chuchnął, dmuchnął i strącił Tupolewa.
@ kasia
dnia 14.11.2017, 15:33. Identyfikator użytkownika: wCZ4HEdFDwBD
Ocena
komentarza:
17
A Dragoness w każdą dyskusję musi wtrącić swoje trzy grosze? Czy o islamizacji czy o kanalizacji, pani zawsze wie lepiej. I nie to jest najgorsze tylko fakt, że jak pani brakuje argumentów to pani obraża rozmówcę, jak tu, pisząc o paranoi, a przy okazji, sorry, ale bredzi o jakimś chuchaniu, dmuchaniu. Freud przez panią przemawia?
@ belfer
dnia 14.11.2017, 19:17. Identyfikator użytkownika: 2gXVvRE3X0BC
Ocena
komentarza:
-15
Kasu, dziecko, boli, że ktoś jest bardziej ogarnięty od ciebie? Prawda nie obraża. A masz paranoję. Na temat żydów, Macierewicza i Smoleńska. Widać z twoich wpisów.
@ dragoness
dnia 14.11.2017, 19:24. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
-16
Panno Katarzyno; niestety objawem paranoi jest mieszanie zwykłego spotkania klubu dyskusyjnego ze świętem odzyskania niepodległości. To moja subiektywna opinia, diagnozę musi postawić lekarz. I jak napisał mój przedmówca, prawda nie obraża, lecz wyzwala. Co do wypowiedzi na temat Putina; skoro była już sztuczna mgła, bomba termobaryczna i inne cuda, to dlaczego nie mogą być supermoce? Zalecam powrót do kreskówek, wtedy pani się zorientuje o co chodzi w chuchaniu i dmuchaniu, bo na razie to pani ma freudowskie skojarzenia, nie ja.
@ kasia
dnia 15.11.2017, 09:05. Identyfikator użytkownika: 8DUdPpfCgFpm
Ocena
komentarza:
7
Ogarnięty? Tak mówi uczeń podstawówki, a nie ktoś, kto sam siebie nazywa belfrem. A paranoję ma się na tle a nie na temat. Język polski trudny jest. Dla belfra.
@ lolek
dnia 15.11.2017, 10:40. Identyfikator użytkownika: nh66MlX8MKTW
Ocena
komentarza:
-5
Kaśka, jakiś argument na temat?
@ belfer
dnia 15.11.2017, 19:35. Identyfikator użytkownika: UNFokqnbusGa
Ocena
komentarza:
-6
Uprzejmie przepraszam za dostosowanie języka do poziomu rozmówcy. Więcej nie popełnię tego błędu.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Zalewa im działki, a powiat nic z tym nie robi

  Plac targowy i pobliskie posesje na osiedlu Kaczorowy są stale zalewane przez wody deszczowe. Mieszkańcy od kilku lat zabiegają o dokończenie budowy ofosowania w kierunku rzeki Wisłoki. Do chwili obecnej jednak bezskutecznie...

 • Zadbaj o swój wzrok! Bezpłatne badanie wzroku 30.11.2017

   

  Suchość i zaczerwienienie oczu, a także pogorszenie ostrości widzenia to objawy cyfrowego zmęczenia wzroku. Przy wielogodzinnym wpatrywaniu się w ekrany zapominamy o tym, że prawidłowe ich nawilżenie można utrzymać dzięki częstemu mruganiu – od 15 do 20 razy na minutę.

 • Burmistrz musi mieć „grubą skórę”. Wypowiedź radnej uznana za dopuszczalną.

  Dzisiaj w Sądzie Okręgowym w Krośnie zapadł nieprawomocny wyrok w sprawie naruszenia dóbr osobistych burmistrz Małgorzaty Salachy przez radną Magdalenę Stasiowską. Sąd oddalił w całości pozew włodarza gminy Kołaczyce, a jednocześnie odstąpił od obciążania jej kosztami postępowania sądowego, o które wnosiła pozwana.

 • Poznaj bogate portfolio żarówek Philips LED - Najlepsza cena w sklepie Leddo.pl w Jaśle

 • Kiedy powstanie most?

  Mieszkańcy Jasła coraz częściej pytają o zapowiadaną przez burmistrza inwestycję mostową, która ma połączyć ul. Szopena z ul. Gądki w Jaśle...

 • Nie pozwól, aby mróz Cię zaskoczył

 • Rekord został pobity! Popłynęli dla Patryka.

   

  Tegoroczne Nocne Charytatywne Pływanie w Jaśle zapamiętane zostanie jako noc rekordów. Uczestnicy imprezy przepłynęli łącznie 434 kilometry i 125 metrów. Pływacy bili również rekordy indywidualne. Najważniejszy jest jednak cel morderczego wysiłku, którym była pomoc dla Patryka Jamuły.

 • Stanisław Zając został członkiem Zarządu Powiatu w Jaśle

  Dzisiaj na sesji nadzwyczajnej rady powiatu w Jaśle przyjęto rezygnację radnego Mateusza Lechwara z członkostwa w Zarządzie Powiatu. Starosta jasielski Adam Pawluś rekomendował na jego miejsce Stanisława Zająca, dotychczasowego wiceprzewodniczącego rady. Radni większością głosów poparli tę kandydaturę.

 • W Jaśle powstaje obelisk

  W centrum miasta rozpoczęły się prace związane z budową obelisku poświęconego żołnierzom niezłomnym oraz działaczom podziemia antykomunistycznego. Obiekt został zaprojektowany przez światowej sławy Andrzeja Pityńskiego, autora rzeźb monumentalnych o tematyce patriotycznej i martyrologicznej.

 • Jeśli jesteś mieszkańcem Jasła lub okolic, koniecznie przeczytaj!

   

  Medyczno Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle przygotowało na semestr zimowy (od stycznia 2018) ofertę edukacyjną przemyślaną tak, aby skutecznie sprostać oczekiwaniom rynku pracy. 

 • 22-latek zginął od ciosu nożem

  Do tragedii doszło w niedzielę w Bedburgu. Jak poinformowały media ogólnopolskie i regionalne 22-letni mieszkaniec Nowego Glinika został śmiertelnie ugodzony nożem w klatkę piersiową. Podejrzanym o zabójstwo jest 39-letni Polak. Obaj pochodzą z powiatu jasielskiego.

 • Proces przeciwko radnej z Kołaczyc zmierza ku końcowi

  Burmistrz Małgorzata Salacha wystąpiła przeciwko radnej na drogę sądową za naruszenie dóbr osobistych. Od Magdaleny Stasiowskiej żąda przeprosin i 12 tys. zł zadośćuczynienia. W minioną środę odbyła się ostatnia rozprawa w procesie z powództwa cywilnego.

 • Eyelinery, które pokocha każda kobieta – TOP 3

   

  Zgrabnie podkreślone oczy potrafią całkowicie odmienić damski wizerunek. Masz ochotę przejść błyskawiczną metamorfozę w zaledwie kilka minut? Te eyelinery zagwarantują Ci perfekcyjne wykończenie make-upu, a nie kosztują więcej niż 30 zł!

 • Jasło świętuje 11 listopada

   

  W całym kraju odbywają się dziś obchody 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości rocznicowe tradycyjnie odbyły się również w Jaśle. Zapoczątkowała je Msza św. w intencji Ojczyzny. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105