Strona główna
Wspólna pamięć o bolesnej historii
95

W Jaśle uczczono dziś pamięć ofiar Holokaustu. Na cmentarzu żydowskim, miejscu kaźni Żydów w czasie II wojny światowej odmówiono modlitwy, złożono okolicznościowy wieniec oraz zapalono znicz. Młodzież miała okazję wysłuchać prelekcji przygotowanej przez fundację AntySchematy2.

Napisany dnia: 25.01.2018, 14:08
Rejestracja narodzin dziecka możliwa przez internet
27

Od 1 czerwca br. rejestrację narodzin dziecka będziemy mogli dokonać elektronicznie przez internet. Projekt Ministerstwa Cyfryzacji został przyjęty przez rząd 23 stycznia.

Napisany dnia: 25.01.2018, 11:27
Czołowe zderzenie w Samoklęskach
45

W Samoklęskach doszło dziś do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych. Do szpitala trafiły dwie osoby.

Napisany dnia: 24.01.2018, 17:37
Zimowa Akademia Artystyczna: Ferie Zimowe w JDK
1

Jasielski Dom Kultury, jak co roku w okresie ferii zimowych, przygotował atrakcyjną ofertę na spędzenie wolnego czasu. W ciągu dwóch tygodni dla najmłodszych organizowane będą: warsztaty taneczne (breakdance, dancehall ,taniec współczesny), plastyczne (m.in. malowanie na koszulkach, warsztaty biżuterii szklanej i witrażowej, lepienie w glinie), teatru cieni, bajka („Przygody Zefirka i spółki”) oraz „Zimowa Kraina Czarów” - bal karnawałowy.

Napisany dnia: 24.01.2018, 16:00
Dyskoteka Międzypokoleniowa w MDK w Jaśle
1

Dyskoteka Międzypokoleniowa została zorganizowana po raz pierwszy w 2014 r. Od tego czasu impreza na stałe zagościła w kalendarium wydarzeń Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle. Co roku bierze w niej udział kilkadziesiąt osób, wnuczków wraz z Babciami i Dziadkami. Dyskoteka jest okazją do radosnej wspólnej zabawy międzypokoleniowej.

Napisany dnia: 24.01.2018, 14:00
Mali jaślanie w świecie nauki
0

Fascynujące eksperymenty, zaskakujące naukowe odkrycia, dużo wiedzy i dobrej zabawy - tak minął czas najmłodszym jaślanom podczas zajęć w pierwszym semestrze tegorocznej edycji Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego. W tym roku merytoryczny program Juniwersytetu przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle.

Napisany dnia: 24.01.2018, 11:00
Nocna bójka w rynku… w oku kamery
43

Do zdarzenia doszło nocą w miniony piątek na jasielskim rynku. Tuż po godzinie 2:30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Jaśle powiadomiony został przez operatora miejskiego monitoringu o bójce między młodymi mężczyznami.

Napisany dnia: 24.01.2018, 09:41
Namalować stan ducha - Twórczość Dominiki Paczkowskiej w Galerii JDK
0

Wystawa malarstwa Dominiki Paczkowskiej zatytułowana „Wyspa rozkoszy i okrucieństwa”, na której można obejrzeć kilkadziesiąt zróżnicowanych tematycznie, nastrojowo i emocjonalnie obrazów, czynna jest od 11 stycznia br. w Galerii Jasielskiego Domu Kultury.

 

Napisany dnia: 24.01.2018, 09:37
Poprawią bezpieczeństwo na rondzie
93

Mini rondo, które powstało u zbiegu ulic Szkolnej i Krasińskiego w Jaśle zostało ostro skrytykowane przez kierowców, którzy narzekali na jego oznakowanie i ograniczoną widoczność. Już niedługo, bo do końca stycznia w tym miejscu mają zostać wprowadzone istotne zmiany mające poprawić bezpieczeństwo w ruchu.

Napisany dnia: 23.01.2018, 13:49
Zatańcz z Babcią i Dziadkiem
4

Zgodnie z wieloletnią tradycją, w dniu 19 stycznia przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 9 z Oddziałami Specjalnymi i Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle zaprosiły kochane babcie i drogich dziadków do JDK- u na uroczystość z okazji ich święta.

Napisany dnia: 23.01.2018, 09:39
Polskie góry pokonane!
25

Jaślanie przemierzający Karpaty zimą mają za sobą kolejny etap wędrówki - przez polskie góry. Weronika Łukaszewska i Sławomir Sanocki przeszli kolejne 350 kilometrów.

Napisany dnia: 23.01.2018, 09:03
Wystawa Polaków sen o Niepodległej w MRJ
0

5 grudnia 2017 r. obchodami 150 rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego w Jaśle zainaugurowano obchody 100-Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dla uczczenia tej rocznicy zaplanowano cykl imprez okolicznościowych. Jedną z nich jest przygotowana przez Muzeum Regionalne w Jaśle wystawa pod tytułem: „Polaków sen o Niepodległej” na pocztówkach z pierwszej połowy XX w.

Napisany dnia: 22.01.2018, 15:00
Bójka na turnieju o puchar burmistrza
94

Podczas turnieju halowej piłki nożnej o puchar burmistrza doszło do rękoczynów między grającymi ze sobą drużynami z Kołaczyc i Sobniowa. W ostatnich minutach mecz został przerwany. Piłkarze Ostoi mówią o skandalicznym zachowaniu rywali oraz wycofaniu się z zawodów.

Napisany dnia: 22.01.2018, 13:08
Ferie dobrze zaprogramowane
5

W dniach 29 stycznia – 9 lutego 2018 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza dzieci, młodzież i seniorów na cykl spotkań„Ferie dobrze zaprogramowane”. Dla dzieci proponujemy zajęcia z podstaw programowaniai kreatywne zabawy z tabletami, młodzież zapraszamy do skorzystania z edukacyjnych aplikacji, konsoli i gier planszowych, a seniorom pokażemy, że nauka obsługi tabletów wcale nie musi być trudna.

Napisany dnia: 22.01.2018, 13:00
Młodzi o młodości w literaturze - konkurs recytatorski w MDK w Jaśle
0

17 recytatorów z powiatu jasielskiego wzięło udział w IX Konkursie „Sensowne Twory Słowne”. Konkurs odbył się w MDK w Jaśle w dniu 16 stycznia 2018 r. Uczestnicy prezentowali teksty współczesnych pisarzy i poetów, którzy w swoich tekstach opisywali świat widziany oczami młodych, zwracali się do młodego człowieka lub poruszali problemy właściwe młodzieży.

Napisany dnia: 22.01.2018, 11:25
Niezwykła podróż szlakiem obiektów UNESCO
2

Zapraszamy Państwa na niezwykłą, bo wirtualną podróż szlakiem obiektów UNESCO na pograniczu polsko – słowackim. Siedząc wygodnie w fotelu możecie podziwiać przepiękny zamek SpiskyHrad, miasta Bardejov i Levoca, wnętrza zabytkowych cerkwi i kościołów, takich jak Radruż, Chotyniec, Smolnik, Turzańsk, Blizne, Haczów, Ladomirova, Bodrużal, Hervartov, Keżmarok orazwspaniałą panoramę przyrodniczych atrakcji Stużica, Havesova, Rozok, Vyhorlat.

Napisany dnia: 22.01.2018, 10:52
„Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku"
3

Ferie zimowe to czas, kiedy policjanci w szczególny sposób działają na rzecz poprawy bezpieczeństwa na stokach narciarskich i promują odpowiedzialne postawy narciarzy i snowboardzistów. Taki cel ma rozpoczęta właśnie kampania "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku"...

Napisany dnia: 22.01.2018, 10:48
Szwedzkie opowieści – ferie z MBP w Jaśle
0

Chcesz uczestniczyć w niezwykłych przygodach Mamy Mu i jej przyjaciół, zostać kreatorem mody w biurze detektywistycznym, zaprzyjaźnić się z człowiekiem śniegu, poznać szwedzkie ciekawostki, o których nie miałeś pojęcia i sprawdzić, co warto zobaczyć w tym skandynawskim kraju?

Napisany dnia: 22.01.2018, 10:44
Nowoczesne a zarazem proste narzędzie dla biznesu. Program polecany przez Księgowych i użytkowników

sBiznes to innowacyjny oraz intuicyjny program, który zawiera elementy pomocne w  pracy, zarządzaniu, nadzorze i kontroli mikro, małych i średnich firm oraz osób prowadzących Jednoosobową Działalność Gospodarczą (m.in. dzięki obsłudze JPK).

Napisany dnia: 22.01.2018, 07:39
Nowe warianty przebiegu obwodnicy Jasła
112

Trwają spotkania informacyjne w sprawie rozbudowy drogi krajowej nr 73 na odcinku Pilzno – Jasło, podczas których mieszkańcy mogą zapoznać się z projektowanymi wariantami przebiegu trasy, szczególnie planowanych obwodnic, w tym obwodnicy Jasła. Inwestor czeka na opinie i zastrzeżenia.

Napisany dnia: 21.01.2018, 10:55
 • Strach tutaj mieszkać - mówią pogorzelcy z Dąbrówki

  Los nie rozpieszcza rodziny Zwolińskich. Jeszcze do niedawna ich strapieniem był zalany dom po ubiegłorocznej ulewie, a dzisiaj ich jedyny dach nad głową stanął w płomieniach. To drugi w ostatnim czasie dramat rodziny z powiatu jasielskiego, której z pomocą przychodzą władze gminy.

 • Większość rady nie chce ośrodka w Ożennej

  Burzliwą dyskusję stoczyli dzisiaj radni powiatowi. Duże kontrowersje budziła inwestycja związana z powstaniem Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Ożennej, o której od dawna marzył starosta Adam Pawluś. Radni podzieli się na za i przeciw realizacji tego przedsięwzięcia...

 • Nie żyje kierowca nissana, który zderzył się z cysterną

   

  Na drodze krajowej nr 73 w Kołaczycach doszło do zderzenia się osobowego nissana z samochodem ciężarowym. Kierowcy osobówki mimo reanimacji nie udało się uratować. Droga jest zablokowana. AKTUALIZACJA.

 • Salon Optyczny "Twój Optyk" zaprasza na wiosenne promocje

   

  Zapraszamy Państwa serdecznie do skorzystania z najnowszych promocji które aktualnie są dostępne w Salonie Optycznym "Twój Optyk"

 • Z Żakiem ku lepszej przyszłości

   

  Martwisz się o swoją przyszłość? Szukasz fachu z perspektywą na dobre zarobki? Pragniesz się przekwalifikować? A może zamiast pójść na studia, wolisz w tym czasie zdobyć dwa zawody? Z jasielskim oddziałem szkoły ŻAK wszystko jest możliwe!

 • Janusz G. nie przyznał się do zabójstwa byłej żony

  Przed Sądem Okręgowym w Krośnie rozpoczął się proces w sprawie pozbawienia życia Haliny G. z Jasła. Oskarżony, były mąż kobiety nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień. Zdaniem prokuratury motywem działania Janusza G. były pieniądze.

 • 6 sposobów na zwiększenie swojej motywacji, czyli jak wytrwać na diecie

 • Pojedziemy pociągiem z Jasła do Zagórza

   

  Od dziś obowiązuje nowy rozkład pociągów. PKP Intercity S.A. uruchamia połączenie z Jasła do Zagórza jako łącznik do pociągów dalekobieżnych z Gdyni. Tym samym podróżni otrzymają możliwość łatwiejszego dotarcia do Bieszczadów  i odwrotnie.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105