Strona główna
Alarm bombowy. Ewakuacja sklepu
25

W godzinach wieczornych przeprowadzono ewakuację sklepu sieci Kaufland w Jaśle. To reakcja na alarm bombowy. Dzisiaj popołudniu do Straży Miejskiej w Poznaniu wysłano wiadomość e-mail z informacją o podłożonym ładunku wybuchowym.

Napisany dnia: 30.01.2019, 20:51
Odprawa roczna jasielskich policjantów
8

W poniedziałek w Jasielskim Domu Kultury odbyła się odprawa roczna z udziałem Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Pawła Filipka. Głównym tematem odprawy było podsumowanie 2018 roku oraz zaprezentowanie planów i zamierzeń jasielskiej Policji na ten rok.

Napisany dnia: 30.01.2019, 18:00
„Transplantacja- dar życia”
10

„Transplantacja- dar życia” to hasło konferencji zorganizowanej w związku
z Ogólnopolskim Dniem Transplantacji. Dzień Transplantacji obchodzony jest 26 stycznia,
jako upamiętnienie pierwszego udanego przeszczepu nerki w naszym kraju, który miał miejsce w 1966 roku w I Klinice Chirurgicznej Akademii Medycznej w Warszawie.

Napisany dnia: 30.01.2019, 18:00
Rekrutacja do przedszkoli miejskich na rok szkolny 2019/2020
6

Od 11 lutego do 1 marca można składać wnioski o przyjęcie dzieci do przedszkoli miejskich. Wnioski można pobrać w poszczególnych placówkach.

Napisany dnia: 30.01.2019, 13:59
W świecie muzyki – spotkanie z Izabellą Klebańską
0

1 lutego 2018 r. Klub Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprasza na spotkanie z Izabellą Klebańską - autorką książek, scenariuszy radiowych i telewizyjnych dla dzieci i młodzieży, dobranocek, bajek i piosenek.

Napisany dnia: 30.01.2019, 11:54
Uczcili pamięć ofiar Holokaustu
84

Jaślanie uczcili Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. - Oddajemy hołd pamięci pomordowanym. Tym, którzy oddali życie bez winy. Jeżeli o takich ludziach nie będziemy pamiętać, to może dojść do tego, że podobny system znów zdominuje w Europie i ponownie będziemy jego ofiarami – podkreślał Mariusz Świątek, dyrektor jasielskiego muzeum.

Napisany dnia: 30.01.2019, 11:27
Klucz do Twojego bezpieczeństwa na drodze

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym to priorytet dla każdego kierowcy. Gwarancją bezpieczeństwa na drodze jest dobra widoczność. Nie warto, więc zwlekać z wymianą wycieraczek, które dają pierwsze sygnały zużycia. Od sprawnie działających wycieraczek może zależeć nie tylko nasze zdrowie oraz życie, lecz również wielu innych użytkowników dróg.

Napisany dnia: 30.01.2019, 08:53
Świat Ewy Kasprzyk
9

Znana aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna Ewa Kasprzyk 26 stycznia br. (sobota) była gościem Studni Kulturalnej Jasielskiego Domu Kultury. Spotkała się z fanami, którzy na zakończenie mieli okazję kupić jej książkę „Ewa Kasprzyk. Mił.ość” i zdobyć dedykację.

Napisany dnia: 29.01.2019, 13:00
WHO ostrzega: odmowy szczepień jednym z zagrożeń dla zdrowia publicznego w 2019 roku!
22

W dokumencie wyszczególniającym problemy wpływające negatywnie na życie mieszkańców naszego globu, obok odmów szczepień, WHO wymienia między innymi: zanieczyszczenie powietrza, choroby cywilizacyjne, niski poziom opieki zdrowotnej, HIV, wirusy Ebola i Dengi, zagrożenie pandemią grypy oraz antybiotykooporność. Dwóm ostatnim zagrożeniom również można zapobiegać dzięki szczepieniom.

Napisany dnia: 29.01.2019, 10:05
W maju 5. Nocna Jazda Ratowników. Tym razem dla ratownika medycznego Grzegorza
39

5. edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r w Jedliczu. Jest to wielka akcja charytatywna organizowana przez portal Krosno112.pl i OSP Dobieszyn, która łączy służby ratownicze z całej Polski. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Napisany dnia: 29.01.2019, 09:50
Dyskoteka międzypokoleniowa w MDK w Jaśle
3

Międzypokoleniowe spotkanie dla wnuczków i ich babć i dziadków zgromadziło ponownie w Młodzieżowym Domu Kultury grupę osób chcących wspólnie spędzić czas na szaleństwach w rytm muzyki granej na żywo.

Napisany dnia: 29.01.2019, 09:42
W weekend zatrzymano trzech pijanych kierowców
31

W miniony weekend funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle zatrzymali do kontroli dwóch kierowców samochodów osobowych będących pod wpływem alkoholu. Ponadto w Trzcinicy natknęli się na pijanego rowerzystę.

Napisany dnia: 28.01.2019, 20:00
Zderzenie volkswagena z seatem
52

Dzisiaj, około godz. 15.00 na jednym z jasielskich skrzyżowań doszło do zderzenia się dwóch samochodów osobowych. Z ustaleń policji wynika, że kierowca volkswagena nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu seatem.

Napisany dnia: 28.01.2019, 16:18
Uwaga, może być ślisko!
8

Meteorolodzy ostrzegają, że dziś wieczorem, w nocy oraz we wtorek rano, może wystąpić zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem. 

Napisany dnia: 28.01.2019, 14:53
ZUS: Komunikat dla pracodawców i przedsiębiorców
0

Przedsiębiorco! Do Twojej dyspozycji udostępniliśmy już nową wersję programu Płatnik (wersja 10.02.002).

Napisany dnia: 28.01.2019, 14:00
W Jaworzu Górnym doszło do wypadku drogowego. DK 73 jest zablokowana
48

W Jaworzu Górnym w powiecie dębickim przed godziną 11 na drodze krajowej nr 73 doszło do poważnego zdarzenia drogowego. W wypadku ucierpiały trzy osoby. Jedna z nich została przetransportowana do szpitala helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Obecnie droga na miejscu zdarzenia jest zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać nawet do 3 godzin.

Napisany dnia: 28.01.2019, 12:35
Nowy żłobek w Jaśle - Zapraszamy do Krainy Słodziaków

Trwa nabór do nowego Niepublicznego Żłobka „Kraina Słodziaków” w Jaśle przy ul. Baczyńskiego 15. To doskonałe rozwiązanie dla rodziców, którzy powracają na rynek pracy.

Napisany dnia: 28.01.2019, 11:20
Turniej TanieTrofea.pl CUP już w sobotę
8

Już w najbliższą sobotę w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle odbędzie się Turniej Piłki Nożnej TanieTrofea.pl CUP. W rywalizacji udział weźmie dziesięć drużyn z niemal całego Podkarpacia.

Napisany dnia: 28.01.2019, 10:18
Rzeszów - trzeci most i stacja w przebudowie
11

Sprawniejsze podróże będą efektem min. przebudowy trzech mostów w Rzeszowie. Gotowe są dwie konstrukcje, rozpoczyna się przebudowa ostatniego obiektu. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. kontynuują przebudowę stacji Rzeszów i budowę nowego przystanku Rzeszów Zachodni. Inwestycja za ponad 200 mln zł zapewni wygodniejsze podróże i obsługę na stacji i przystanku.

Napisany dnia: 28.01.2019, 09:41
Na wodnych szlakach Kanady i Alaski
4

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach Jasielskiego Klubu Podróżnika zaprasza na spotkanie z Marcinem Gienieczko.

Napisany dnia: 28.01.2019, 09:33
 • Konkurs na dyrektora szpitala coraz bliżej

  Rada Powiatu w Jaśle wybrała dziś skład komisji, której zadaniem będzie przeprowadzenie postępowania konkursowego na stanowisko dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. To nie Zarząd Powiatu zatem, jak liczyły na to władze powiatowe zdecyduje o tym, kto zasiądzie w komisji. Wojewoda podkarpacki uchyliła uchwałę w tej materii podjętą przez radę w lutym.

 • Miasto ma w planach budowę mostu

  Władze miasta będą ubiegać się o dofinansowanie na realizację wieloletniego zadania związanego z budową nowej przeprawy mostowej przez rzekę Wisłokę łączącej tereny przemysłowe na osiedlu Gamrat z drogą krajową na ul. Krakowskiej w Jaśle. 

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Sędzi Anna Maria Wesołowska w ramach kampanii „Ty decydujesz”

  Mądra, wyrozumiała i niezwykle charyzmatycza – tak pokrótce można opisać najsłynniejszą sędzię w Polsce. Na zaproszenie Urzędu Miasta w Jaśle, Straży Miejskiej w Jaśle oraz Zakładu Karnego w Jaśle gościła obecnie najbardziej rozpoznawalna sędzia – Anna Maria Wesołowska...

 • Janusz Pacher kieruje pracą PUP w Jaśle

  Od wtorku obowiązki dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle pełni Janusz Pacher. Zmiany podyktowane są ponad dwumiesięczną absencją dyrektora Dariusza Uliasza, który obecnie przebywa na zwolnieniu chorobowym.

 • Chcesz złożyć Twój e-PIT? Zobacz, jakie to proste

   

  Na podatników, rozliczających się na formularzach PIT- 37 i PIT- 38 czekają w tym roku spore ułatwienia.  W ramach wdrażanej usługi Twój e-PIT podatnik nie będzie musiał składać żadnego wniosku ani przynosić dokumentów do urzędu skarbowego.

 • Zmarł Józef Biernacki wieloletni prezes JKMiRJ

  We wtorek 12 marca br. zmarł w wieku 70 lat Józef Biernacki, współzałożyciel Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego w Jaśle oraz jego wieloletni prezes. Był inicjatorem wielu przedsięwzięć edukacyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 • Bądź świadoma, dbaj o siebie – przypominają specjalistki

  W bezpłatnych warsztatach pt. „Babskie Sprawy” uczestniczyło blisko 40 kobiet w różnym wieku. Spotkanie prowadzone było przez Justynę Czerkiewicz, fizjoterapeutkę uroginekologiczną oraz Małgorzatę Bubę, położną i Certyfikowaną Doradczynię Laktacyjną...

 • Podróżnicy z Jasła wyróżnieni na festiwalu "Kolosy"

  Weronika Łukaszewska i Sławomir Sanocki, którzy w minionym roku zakończyli zimowy trawers Karpat, otrzymali wyróżnienie w kategorii WYCZYN ROKU na 21. Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów "Kolosy" w Gdyni...

 • Utrudnienia w ruchu pociągów na linii Kraków - Jasło

   

  Podróżni, którzy korzystają z oferty połączeń kolejowych Kraków – Jasło – Kraków wkrótce mogą spodziewać się utrudnień w ruchu pociągów. Ich powodem są planowane prace modernizacyjne na linii 108, które mają rozpocząć się już niebawem.

 • W maju 5. Nocna Jazda Ratowników. Tym razem dla ratownika medycznego Grzegorza

   

  5. edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r w Jedliczu. Jest to wielka akcja charytatywna organizowana przez portal Krosno112.pl i OSP Dobieszyn, która łączy służby ratownicze z całej Polski. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105