Strona główna
Ekonomiczny wariant komórkowy
0

Stopniowe obniżki stawek przez operatorów w Polsce sprawiły, że dziś w zasadzie każdy za stosunkowo niewielką kwotę zyskuje niemal nieograniczony dostęp do komunikacji ze światem. Czy w gąszczu tak atrakcyjnych ofert możemy znaleźć coś, co wyróżnia się poprzez dodatkowe profity?

Napisany dnia: 31.10.2017, 07:33
FITMEAT – to naturalne!

Na polski rynek wchodzi właśnie lokalna firma ze swoją marką FITMEAT. Oferuje produkty fit, które są całkowicie pozbawione chemicznych substancji, nie znajdziecie w nich żadnego "E".

Napisany dnia: 31.10.2017, 07:30
Od 9 lat kwestują i ratują pomniki nagrobne
36

Misją Społecznego Komitetu Ochrony i Renowacji Zabytków Cmentarza przy ulicy Zielonej w Jaśle jest ratowanie cennych pomników historii, które przez upływ czasu wymagają koniecznych prac konserwatorskich. Takich na Starym Cmentarzu w Jaśle jest ponad 1400. Przez okres 9 lat udało się odrestaurować osiem pomników nagrobnych. Pieniądze z tegorocznej kwesty zostaną przeznaczone na renowację nagrobka z figurą Matki Boskiej.

Napisany dnia: 30.10.2017, 14:59
Zawody w strzelaniu służb mundurowych
10

Przedstawiciele służb mundurowych walczyli o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie. W zawodach strzeleckich, które odbyły się na strzelnicy PZŁ „Bór” w Głogowie Małopolskim, najlepszym strzelcem indywidualnym okazał się st. asp. Edward Misiołek z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie.

Napisany dnia: 30.10.2017, 11:30
Policyjna akcja "Znicz 2017"
3

W piątek rozpoczęła się policyjna akcja „Znicz 2017”. Jak co roku policjanci ruchu drogowego czuwać będą nad bezpieczeństwem tych, którzy wybierają się w podróż i odwiedzać będą groby swoich najbliższych. Podczas działań funkcjonariusze będą sprawdzać m.in. stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów i prędkość z jaką poruszają się po drogach. Apelujemy o bezpieczną, odpowiedzialną i ostrożną jazdę. Pieszym przypominamy o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym.

Napisany dnia: 30.10.2017, 10:59
Wypadek w Łysej Górze na DW 993
11

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku do jakiego doszło wczoraj w Łysej Górze, na drodze wojewódzkiej nr 993. Kierujący oplem najechał na leżące na jezdni drzewo, po czym uderzył w stojącego na przeciwnym pasie osobowego fiata. W wyniku zdarzenia dwie osoby trafiły do jasielskiego szpitala, na szczęście ich życiu nic nie zagraża.

Napisany dnia: 30.10.2017, 10:55
Czarni Jasło tracą zwycięstwo w 96 minucie gry
21

Po raz kolejny w tym sezonie drużyna trenera Tomasza Maczugi traci punkty w doliczonym czasie gry. Z przebiegu spotkania i z sytuacji bramkowych jakie miała jasielska drużyna szczególnie w pierwszej odsłonie meczu to Czarni powinni cieszyć się z kolejnych trzech punktów.

Napisany dnia: 30.10.2017, 08:38
Ostrzeżenie o silnym wietrze
3

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega przed silnym wiatrem.

Napisany dnia: 30.10.2017, 08:01
Możliwe opady śniegu
14

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega przed możliwością wystąpienia opadów śniegu.

Napisany dnia: 29.10.2017, 18:42
Uwaga na silne podmuchy wiatru
6

Centralne Biuro prognoz Meteorologicznych ostrzega przed silnym wiatrem. Ostrzeżenie obowiązuje w dniu 29.10.2017 r.

Napisany dnia: 29.10.2017, 08:24
Darmowe przejazdy autobusem w dzień Wszystkich Świętych

Firma Usługi Pogrzebowe „KALLA” z siedzibą w Jaśle przy  ul. Metzgera 11 (naprzeciw dworca PKP) zapewnia dla Państwa darmowe przejazdy autobusem w dzień Wszystkich Świętych.

Napisany dnia: 28.10.2017, 09:00
Pomagała. Dzisiaj sama potrzebuje pomocy
50

W czwartek Rejonowe Koło PCK w Jaśle rozpoczęło akcję zbiórki pieniędzy na rzecz chorej Małgorzaty Wiśniewskiej, opiekunki szkolnego koła PCK w Kołaczycach. Kobieta zmaga się z chorobą stwardnienia rozsianego. - Życie jest nieprzewidywalne i nie wiemy kiedy i kto będzie potrzebował takiego wsparcia. Zasłużyła sobie na to, aby wyciągnąć do niej pomocną dłoń – podkreśla Krystyna Długosz kierownik Rejonowego Oddziału PCK w Jaśle.

Napisany dnia: 27.10.2017, 21:30
Powstanie nowe rondo w Jaśle
111

Władze miasta będą budować rondo na skrzyżowaniu ulic Szkolnej i Krasińskiego. Inwestycja opiewa na ponad 30 tys. zł. Prace mają zakończyć się w połowie miesiąca grudnia br.

Napisany dnia: 27.10.2017, 17:00
Zginęła za ukrywanie żydowskiej dziewczynki
63

Eleonora i Stanisław Goleń w czasie okupacji hitlerowskiej pomimo grożącego im niebezpieczeństwa ukrywali we własnym domu dwunastoletnią Żydówkę. Kobieta za swoją postawę zapłaciła najwyższą cenę. Dziś małżeństwo Goleniów zostało pośmiertnie odznaczone Krzyżami Komandorskimi Orderu Odrodzenia Polski. 

Napisany dnia: 27.10.2017, 13:42
70 lat MBP w Jaśle
32

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle obchodziła jubileusz 70-lecia swojego istnienia. Na przestrzeni wielu lat zmieniała nazwę, lokalizację i funkcję. Dzisiaj to nie tylko wypożyczalnia, ale jak podkreślają bibliotekarze trzecie miejsce, w którym odpoczywamy, spotykamy się z bliskimi oraz rozwijamy swoje pasje.<FOTOGALERIA>

Napisany dnia: 27.10.2017, 12:02
Czy nazwę ulicy Tkaczowa zmienią na Nowa?
122

Mieszkańcy ulicy Jana Tkaczowa są zbulwersowani, że zostali postawieni pod ścianą w kwestii zmiany nazwy ulicy. Nie są przekonani do wymogu, który nakłada na miasto wojewoda opierający się na przyjętej w ubiegłym roku przez Sejm ustawie dekomunizacyjnej. 

Napisany dnia: 26.10.2017, 19:24
Wypadek w Szebniach
41

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w Szebniach, na drodze krajowej nr 28. Kierujący osobowym volkswagenem, zderzył się czołowo z jadącym w kierunku Krosna nissanem.

Napisany dnia: 26.10.2017, 16:37
Wypadek w Kołaczycach. Dziecko trafiło do szpitala
27

Dzisiaj w Kołaczycach na ul. Mickiewicza doszło do zdarzenia drogowego z udziałem rowerzysty i samochodu dostawczego. Chłopiec kierujący rowerem trafił do jasielskiego szpitala. AKTUALIZACJA.

Napisany dnia: 26.10.2017, 15:30
Pomagają z potrzeby serca
13

Bezdomność psów i kotów jest zjawiskiem powszechnym. Zwierzęta cierpią przede wszystkim w wyniku bezmyślności i braku odpowiedzialności ludzi. Wiele z nich potrzebuje pomocy. Taką dla bezdomnych kotów i psów zorganizowali uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle. 

Napisany dnia: 26.10.2017, 13:10
MDK stawia na edukację ekologiczną
4

W ramach IX Konferencji Ekologicznej organizowanej przez Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mieli okazję do poznania roli martwego drewna w przyrodzie oraz modelu krążenia materii w kontekście oddziaływań antropogenicznych.<FOTOGALERIA>

Napisany dnia: 26.10.2017, 10:18
 • Kisiel i czekoladka mogą być niebezpieczne

  Do 21 komend na Podkarpaciu trafiły edukacyjne walizki narkotykowe. Policjanci z Jasła od września przeprowadzają szkolenia wśród rodziców, nauczycieli i pedagogów, aby wzbudzić u dorosłych czujność i wspólnie przeciwdziałać uzależnieniom, a także zapobiegać przestępczości nieletnich.

 • Jasło: W lokalach wyborczych trwa głosowanie

  Dzisiaj od rana trwają wybory uzupełniającego do Rady Miejskiej w Jaśle w okręgu wyborczym nr 19. O mandat radnego ubiega się pięciu kandydatów. Osoby uprawnione do głosowania będą mogły oddać głos do godz. 21.00.

 • Budżetowy impas

  Wczoraj Rada Powiatu w Jaśle miała podjąć uchwałę w sprawie budżetu na 2018 r., do głosowania jednak nie doszło. Na wniosek radnego Janusza Przetacznika została zarządzona przerwa w obradach. To efekt wielu wątpliwości i obaw radnych względem propozycji, które pojawiły się w projekcie budżetu.

 • Soboty nie dla „Hubala”

   

  Jaślanie, przynajmniej na razie mogą zapomnieć o sobotnich podróżach pociągiem do Krakowa. Powodem, dla którego sobotnie połączenie nie wejdzie w najbliższym czasie do rozkładu jazdy, mają być względy techniczne i organizacyjne. Strona małopolska jednak zapewnia, iż będzie przyglądać się sprawie.

 • Nowy dom pod Jasłem w atrakcyjnej cenie!

   

  Do sprzedania dom wolnostojący jednorodzinny, położony w atrakcyjnej lokalizacji, niedaleko Jasła. Dom ma powierzchnię 100m2, składa się z kuchni, pokoju dziennego, trzech sypialni, łazienki i wc.

 • „Wierzę, że mogę osiągnąć wszystko”

   

  Cukiernictwo to wielka pasja Patrycji Janusz. Niedawno uczennica Zespołu Szkół Spożywczych i Usługowych w Jaśle wygrała ogólnopolski konkurs „Bake&Play”. Życie Patrycji i jej plany na przyszłość ściśle związane są ze sztuką cukierniczą. Nie boi się sięgać po swoje. 

 • Wojna o śmietnik

  Kontener, który od wielu lat mieścił się na działce miejskiej stał się kością niezgody między mieszkańcami wspólnot przy ul. Kościuszki w Jaśle a jasielskim magistratem. - Nie zgadzamy się na to, aby przenosić ten śmietnik w inne miejsce. Stoi on tutaj od 60 lat i nikomu do tej pory nie przeszkadzał...

 • Oferta świąteczna sklepu Leddo.pl Jasło

   

  Miło nam Państwa poinformować o nowej ofercie oświetleniowej sklepu Leddo.pl. Na nadchodzące święta przygotowaliśmy wyjątkową ofertę gadżetów i dekoracji, dzięki którym można pięknie przystroić ogród, dom lub mieszkanie, nadając im magicznego klimatu i tworząc niezapomniany nastrój. Gorąco zapraszamy!

 • Wypadek z udziałem TIR-a w Żółkowie

   

  Około godziny 23. na drodze wojewódzkiej nr 992 w miejscowości Żołków doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Fiat Seicento zderzył się  z samochodem ciężarowym. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105