Strona główna
Burmistrz i radna walczą w sądzie
169

Małgorzata Salacha pozwała do sądu Magdalenę Stasiowską za naruszenie jej dóbr osobistych wskutek podania nieprawdziwych informacji w lokalnym tygodniku. Sprawa dotyczy publikacji artykułu w gazecie ogólnopolskiej, za który gmina zapłaciła ponad 12 tys. zł. Wczoraj odbyła się pierwsza rozprawa przed Sądem Okręgowym w Krośnie.

Napisany dnia: 15.03.2017, 14:02
Zawodnicy jasielskiego Klubu Karate Kyokushin najlepsi w makroregionie
10

Zawodnicy województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego 12 marca 2017 rywalizowali w Przeworsku w Mistrzostwach Makroregionu Południowego Karate Kyokushin.

Napisany dnia: 15.03.2017, 13:59
Zatrzymana na gorącym uczynku
27

Dzielnicowi z Jasła zatrzymali kobietę, która ukradła obrączkę i pierścionek. 53-letnia mieszkanka Jasła weszła do jednego z domów na terenie gminy Jasło i ukradła obrączkę ślubną i pierścionek, warte kilkaset złotych. Kobieta ukryła skradzioną biżuterię w butelce z napojem. Dzięki czujności pokrzywdzonej i reakcji policjantów, 53-latka została zatrzymana i przewieziona do policyjnego aresztu.

Napisany dnia: 15.03.2017, 13:02
Przyrzeczenie Strzeleckie uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach
6

W dniu 7 marca 2017 roku odbyły się uroczystości związane z 98 rocznicą śmierci Leopolda "Lisa" Kuli w Rzeszowie. W ramach obchodów odbyło się uroczyste "Przyrzeczenie Strzeleckie" połączone z "Przyrzeczeniem Orląt".

Napisany dnia: 15.03.2017, 11:15
Najlepsi polscy trenerzy z wizytą w Jaśle
0

Już w najbliższą sobotę w Podkarpackim Centrum Sportów Walki w Jaśle odbędzie się „Sobota Wilków”. Zajęcia poprowadzą trenerzy: Rafał Dudek i Jerzy Pilarz.

Napisany dnia: 15.03.2017, 10:27
Wokalista Krystian Bąk doceniony w Rzeszowie
3

Krystian Bąk wziął udział w przesłuchaniach, które odbyły się w Rzeszowie,  po których  otrzymał   nominację do zespołu SWEET VOICES FUSION.

Napisany dnia: 14.03.2017, 14:15
Podziękowanie

Wszystkim,
którzy w tak bolesnych dla nas chwilach dzielili z nami smutek i żal, okazali wiele serca i życzliwości oraz uczestniczyli we Mszy św. i ceremonii pogrzebowej Ś.P. Bogusława Masteja
za pamięć, wyrazy współczucia, liczne intencje mszalne, złożone wieńce i kwiaty serdeczne podziękowania składa Rodzina.

Napisany dnia: 14.03.2017, 12:00
Okradał cmentarze - odpowie przed sądem
26

Na złom trafiały mosiężne krzyże, flakony oraz przedmioty z metali kolorowych, skradzione z cmentarzy przez 28-letniego mieszkańca województwa małopolskiego. Mężczyzna w ubiegłym roku, na terenie powiatu jasielskiego, ograbił 33 nagrobki.

Napisany dnia: 14.03.2017, 11:33
Uwaga! Korki wrócą do Jasła!
88

Kierowcy znów będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Dlaczego? W najbliższy poniedziałek zostanie wznowiony ruch wahadłowy na moście w ciągu drogi krajowej nr 28 przy ul 3 Maja w Jaśle.

Napisany dnia: 14.03.2017, 08:54
Do 20 mln zł wsparcia dla małych firm na wdrażanie nowych technologii
0

Do 20 mln zł wsparcia dla firm na projekty wdrażające wyniki prac badawczo-rozwojowych przewiduje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) w ramach dwóch, startujących w poniedziałek konkursów. Jeden z nich poświęcony jest elektromobilności.

Napisany dnia: 14.03.2017, 08:29
Darmowe kursy językowe dla osób niepracujących oraz emerytów !

Teraz możesz nauczyć się ZA DARMO dwóch najpopularniejszych języków świata – angielskiego lub niemieckiego.

Napisany dnia: 14.03.2017, 08:22
Mieszkańcy czekają na chodnik
44

W miejscowości Przysieki przy drodze krajowej nr 28 jest bardzo niebezpiecznie- skarżą się mieszkańcy. Od kilku lat zabiegają w GDDKiA o budowę chodnika. Zbulwersowani brakiem odzewu na ich prośby w ubiegłym roku zablokowali drogę. W tę ważną dla społeczności lokalnej sprawę włączył się poseł Bogdan Rzońca.

Napisany dnia: 13.03.2017, 15:12
Czarni przegrali z Piastem
12

Czarni rozpoczęli zmagania ligowe w rundzie wiosennej od porażki w wyjazdowym meczu przeciwko Piastowi Tuczempy.

Napisany dnia: 13.03.2017, 13:09
Różnorodność artystyczna Urszuli Hübner w JDK
0

Jasielski Dom Kultury zaprasza na wystawę prac pochodzącej z Gdańska Urszuli Hübner, absolwentki architektury Politechniki Gdańskiej. Artystka, która od lat mieszka w Libuszy koło Biecza, uprawia różnorodną twórczość, m.in. rękodzieło artystyczne, wykorzystywane do dekoracji wnętrz. Wernisaż odbędzie się 17 marca o godz. 18.30 w Sali Offowej Jasielskiego Domu Kultury.

Napisany dnia: 13.03.2017, 12:30
III Powiatowy Internetowy Konkurs Wiedzy Przyrodniczej „Ptak mój przyjaciel”
0

Drodzy uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Serdecznie zapraszamy Was do wzięcia udziału w III Internetowym Konkursie Wiedzy Przyrodniczej "Ptak mój przyjaciel".

Napisany dnia: 13.03.2017, 11:19
Jak poradzić sobie z przesileniem wiosennym?
2

Nadchodzi długo oczekiwana wiosna. Z każdym dniem jest więcej słońca, dni stają się coraz dłuższe i cieplejsze, dookoła robi się zielono. Wszystko to powinno sprawić, że tryskasz energią, a tymczasem jest wręcz przeciwnie. Towarzyszą ci chroniczne zmęczenie, ciężko ci się skoncentrować i najchętniej nie wychodziłbyś spod kołdry? To może być przesilenie wiosenne. Jak sobie z nim poradzić, by z energią przywitać wiosnę, radzą eksperci programu edukacyjnego Porcja Pozytywnej Energii.

Napisany dnia: 13.03.2017, 11:02
Stadion w Trzcinicy woła o pomstę do nieba!
64

O budowie nowego stadionu sportowego przy szkole w Trzcinicy mówi się od kilkunastu lat. Do niedawna nie było "dobrego klimatu", aby ten obiekt przebudować i stworzyć atrakcyjne warunki dla sportowców. Teraz jest szansa na jego modernizację przy możliwości uzyskania dofinansowania z resortu sportu i turystyki.

Napisany dnia: 13.03.2017, 10:28
Żegnaj nasz Nauczycielu…
36

W czwartek 9 marca 2017 r. odszedł do wieczności zasłużony dla miasta i regionu animator kultury i społecznik śp. Bogusław Mastej.

Napisany dnia: 10.03.2017, 20:38
Narciarze z Jasła na medal
8

W dniach 3-5 lutego 2017 roku w Tomaszowie Lubelskim odbyły się Mistrzostwa Polski  Juniorów  C,D,E w Biegach Narciarskich. Na starcie stanęło 220 zawodników z 24 najlepszych ekip kraju.

Napisany dnia: 10.03.2017, 13:11
Pijani kierowali samochodami
33

Jasielscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mimo, że pili alkohol, usiedli za kierownicą samochodów. 21 i 38-latek byli pijani, alkomat u obu wskazał ponad 2 promile. Dodatkowo jeden z nich nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Napisany dnia: 10.03.2017, 11:30
 • Kazimierz Wiśniowski wraca do Straży Miejskiej

  Od 1 maja br. Straż Miejska w Jaśle będzie pod kierownictwem nowego – starego komendanta. – To istne trzęsienie ziemi – komentuje radny Krzysztof Czeluśniak.

 • Wymusił pierwszeństwo - Trzy samochody rozbite na Bieszczadzkiej

   

  Dziś rano na ul. Bieszczadzkiej doszło do groźnego zdarzenia drogowego, w którym udział brały trzy pojazdy. Jeden z kierowców trafił do jasielskiego szpitala. Rozbite samochody przez ponad dwie godziny utrudniały ruch w miejscu zdarzenia.

 • Ścieżki rowerowe na Gamracie? Jeszcze nie teraz

   

  Projekt Współpracy Transgranicznej, w którym udział brało m. in. miasto Jasło nie uzyskało dofinansowania, a to oznacza, że na ścieżki rowerowe na osiedlu Gamrat jeszcze poczekamy. Samorządy nie zamierzają się jednak poddać i będą zabiegać ponownie o środki jesienią br.

 • Rzuć wszystko i chodź na lody!

   

  Lody są smakołykiem, po który sięgają niemal wszyscy. Ich smakowi nie mogą oprzeć się zarówno dzieciaki jak też dorośli. W czym tkwi tajemnica popularności lodów tradycyjnych?

 • Budowa komendy ruszy jesienią

  Nowa komenda dla jasielskiej policji powstanie przy ul. Sroczyńskiego w Jaśle, a przysłowiowe wbicie łopaty w ziemię nastąpi jesienią br. Inwestycja ma być zakończona w ciągu trzech lat.

 • Masz wykształcenie podstawowe, gimnazjalne, zawodowe, średnie? Koniecznie przeczytaj!

   

  Teraz i Ty, bez względu na poziom wykształcenia, masz okazję szybko, zaocznie i za darmo zdobyć nowy zawód w renomowanej szkole, która szczyci się wieloletnim doświadczeniem w kształceniu kadr medycznych i społecznych, czyli w jasielskim „Medyku”.

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2017/2018

  Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach to szkoła z siedemdziesięcioletnią tradycją, posiadająca ugruntowaną pozycję w środowisku lokalnym. Nie tylko kształci i wychowuje młode pokolenia, ale również pełni rolę kulturotwórczą i integracyjną.

 • Najnowsze technologie w jasielskim szpitalu

  Lekarze od kilku miesięcy wykonują zabiegi przy pomocy nowoczesnego cyfrowego aparatu rentgenowskiego z ramieniem C. To mobilne urządzenie nie tylko zwiększa bezpieczeństwo pacjentów, ale również poprawia komfort pracy i skraca czas procedur. Jego zakup był możliwy dzięki wsparciu wielu samorządów z powiatu jasielskiego.

 • "Pełnoletni" Baltic Wood

  Firma uznana europejskim producentem podłóg drewniany obchodzi w tym roku osiemnaste urodziny. Z tej okazji na terenie zakładu Baltic Wood w Jaśle odbyło się symboliczne sadzenie dębów.

 • Profesjonalna naprawa i serwis klimatyzacji w samochodach osobowych

   

  Firma AB Motors w miejscowości Potok tel: 512-993-633 zajmuje się naprawą i serwisem klimatyzacji samochodowych.

 • Droga na Żydowskie-Grab otwarta dla turystów

  Mieszkańcy gminy Krempna w ubiegłym roku sprzeciwiali się zamknięciu drogi powiatowej na Żydowskie-Grab, która pod kątem turystycznym stanowi dużą atrakcję. Skarżyli się również na pęknięty przepust uniemożliwiający dalszy przejazd. Obecny zarząd powiatu udostępnił ten teren zarówno dla pieszych jak i podróżujących pojazdami.

 • Agresywny napastnik pobił dwóch mężczyzn

  W lany poniedziałek we Wrocance doszło do pobicia 15-latka i 30-letniego mężczyzny. Sprawcy pobicia grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Czym jest Venus Legacy™?

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105