Strona główna
Który język chcesz poznać w nowym roku?

Teraz możesz nauczyć się ZA DARMO dwóch najpopularniejszych języków świata – angielskiego lub niemieckiego. Rusza projekt unijny skierowany do osób niepracujących, emerytów, rencistów, rolników zarejestrowanych w KRUS. 

Napisany dnia: 09.01.2017, 07:54
Nagroda dla Bajkowego Prywatnego Przedszkola za najlepiej przeprowadzoną kampanię społeczną "Cała Polska czyta dzieciom"

 „Nikt nie rodzi się czytelnikiem, czytelnika trzeba wychować”, w myśl tej zasady w Bajkowym Prywatnym Przedszkolu w Jaśle od lat nauczycielki rozbudzają zainteresowania czytelnicze wśród najmłodszych, stwarzając okazje do kontaktu dziecka z literaturą, tym samym dając szansę na lepszy rozwój.

Napisany dnia: 07.01.2017, 12:18
Trzej Królowie w Jaśle
53

Szóstego dnia stycznia Kościół katolicki odchodzi uroczystość Objawienia Pańskiego.  Na pamiątkę objawienia się Chrystusa człowiekowi tradycyjnie ulicami Jasła przeszedł dziś Orszak Trzech Króli. 

Napisany dnia: 06.01.2017, 13:12
Tomasz M. miał oszukać klientów na dziesiątki tysięcy złotych!
100

Właściciel firmy remontowo-budowlanej z siedzibą w Wolicy został oskarżony o dokonanie oszustw i przywłaszczenie mienia. 41-letni Tomasz M. przyznał się do zarzucanych mu przestępstw. Prokurator wnioskował o wydanie wyroku skazującego bez przeprowadzania rozprawy. Oskarżonemu grożą 2 lat więzienia.

Napisany dnia: 05.01.2017, 17:01
Kierowcy mówią o skandalu
125

Jaślanie skarżą się na bezczynność firm odpowiedzialnych za zimowe utrzymanie ulic i chodników na terenie miasta. Końcem listopada pojawiły się pierwsze opady śniegu a wraz z nimi problemy z odśnieżaniem. Wiele ulic w mieście było wówczas oblodzonych, podobnie jak chodniki. - Kiedy ktoś zrobi z tym porządek?!- pytają zdenerwowani mieszkańcy Jasła.<<FILM>>

Napisany dnia: 05.01.2017, 11:15
Ferie zimowe w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle
0

Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle przygotował propozycje dla dzieci, młodzieży oraz seniorów na spędzenie wolnego czasu podczas nadchodzących ferii zimowych.

Napisany dnia: 05.01.2017, 09:15
Brak Ci perspektyw? Dołuje Cię brak pracy?

A może chciałbyś coś zmienić w swoim życiu zawodowym i prywatnym? Nowy Rok to szansa na nowy start! Z nami Ci się to uda. „Medyk” to może być także i Twoja Szkoła.

Napisany dnia: 05.01.2017, 09:05
Chciał skoczyć z dachu!
40

Interwencja policjantów prawdopodobnie zapobiegła tragedii. 47-letni mężczyzna miał zamiar skoczyć z dachu budynku, w którym mieszka. Funkcjonariusze ściągnęli niedoszłego samobójcę z dachu i wezwali pogotowie ratunkowe.

Napisany dnia: 04.01.2017, 12:47
Ruszyły zgłoszenia do Biegu Króla 2017
13

W minionym roku jednym z ciekawszych kwietniowych wydarzeń sportowych był II Bieg Króla w Jaśle. Bieg w przyjaznej i rodzinnej atmosferze, poprzedzony treningami z wykwalifikowaną kadrą trenerską, dzięki którym każdy biorący udział był przygotowany w 100% na nowe wyzwanie.

Napisany dnia: 04.01.2017, 10:39
Uwaga na trudne warunki atmosferyczne
12

W związku z prognozowanymi intensywnymi opadami śniegu i gwałtownymi spadkami temperatur w najbliższych dniach, wojewoda podkarpacki apeluje do mieszkańców województwa o zachowanie czujności, a także o wrażliwość i troskę o osoby bezdomne, które nie są w stanie zapewnić sobie odpowiednich warunków do przetrwania trudnego okresu zimowego.

Napisany dnia: 04.01.2017, 10:32
Pijany kierowca TIR-a uciekał przed policjantami
32

Jasielscy policjanci wspólnie z policjantami powiatu dębickiego, zatrzymali 43-letniego kierowcę TIR-a, który dzisiaj w nocy nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Badanie wykazało, że mężczyzna był pijany, miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. 43 -latek trzeźwieje w policyjnym areszcie.

Napisany dnia: 04.01.2017, 08:50
Opinia kurator nie przekonuje władz miasta
96

Władze miasta nie zgadzają się z uzasadnieniem kurator oświaty. - Teraz musimy ponieść konsekwencje takiej, a nie innej opinii – zaznaczył Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Napisany dnia: 04.01.2017, 08:00
Pożar budynku w Trzcinicy
19

Strażacy walczą z pożarem budynku gospodarczego, do którego doszło dziś wieczorem w Trzcinicy. W akcji bierze udział 9 zastępów straży pożarnej. WIDEO

Napisany dnia: 03.01.2017, 21:03
Podsekretarz stanu z wizytą w jasielskim starostwie
38

Na zaproszenie Adama Pawlusia, starosty jasielskiego do Starostwa Powiatowego w Jaśle przyjechał Andrzej Szweda – Lewandowski, podsekretarz stanu, główny konserwator przyrody. Głównym tematem spotkania był zrównoważony rozwój powiatu jasielskiego, ze szczególnym uwzględnieniem Beskidu Niskiego.

Napisany dnia: 03.01.2017, 17:00
W powiecie krośnieńskim stwierdzono ptasią grypę!
16

W związku ze stwierdzeniem w dniu 31.12.2016 r., w godzinach popołudniowych drugiego w województwie podkarpackim (Krosno, powiat krośnieński) ogniska grypy ptaków (podtyp H5N8), poza dotychczasowym obszarem zwalczania choroby w pierwszym ognisku, służby wojewody podjęły niezwłocznie działania niezbędne dla zwalczania tej choroby.

Napisany dnia: 03.01.2017, 13:36
Zimowa Akademia Artystyczna z JDK
0

Jasielski Dom Kultury, jak co roku, w okresie ferii zimowych, z myślą o wszystkich swoich sympatykach przygotował atrakcyjną ofertę. Dla najmłodszych organizowane będą warsztaty: ilustratorskie, z gliny oraz języka angielskiego, dla młodzieży przewidziane są warsztaty teatralne, wokalne, taneczne (hip – hop), a dla wszystkich - zajęcia z druku 3D. Ponadto najmłodsi, podobnie jak w roku ubiegłym, spotkają się ze znaną i lubianą parą klaunów Ruperthem i Rico.

Napisany dnia: 03.01.2017, 13:19
455 tysięcy złotych na pomoc społeczną i wspieranie rodziny
3

455 tysięcy złotych przekaże Miasto Jasło na zadania z zakresu pomocy społecznej oraz wspierania rodziny. Zgłoszenia na realizację zadań, dofinansowanych w formie dotacji z miejskiego budżetu, przyjmowane były w ramach otwartego konkursu ofert.

Napisany dnia: 03.01.2017, 13:18
AUTO KLINIKA – Kompleksowy Serwis Samochodowy

Nasz warsztat jest nowo otwartym kompleksowym serwisem samochodowym mieszczącym się w nowoczesnym, specjalistycznie wyposażonym obiekcie przy ulicy Floriańskiej 110 w Jaśle. Zajmujemy się naprawą wszystkich marek samochodów osobowych, dostawczych oraz ciężarowych.

Napisany dnia: 03.01.2017, 10:15
Szpital na tapecie
54

Inwestycja szpitalna wciąż budzi kontrowersje. Nie wszyscy radni popierają nową wizję rozbudowy szpitala przedstawioną przez starostę Adama Pawlusia. Podczas podejmowania uchwały budżetowej na 2017 r. nie zabrakło uszczypliwości i wzajemnego wypominania sobie błędów.

Napisany dnia: 02.01.2017, 14:39
Standardy jak w krajach „Trzeciego Świata”?
21

Fundacja Centrum Zrównoważonego Transportu przygotowała projekt zwiększenia liczby połączeń kolejowych w województwie podkarpackim. Nie znalazł on jednak uznania w oczach władz samorządowych. Czy wydatne zwiększenie liczby połączeń kolejowych na Podkarpaciu faktycznie jest możliwe?

Napisany dnia: 02.01.2017, 12:51
 • Marzą o tym, aby ten koszmar się skończył!

  Cała załoga pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle po wielu latach poniżań, psychicznego terroru i dyskryminacji odważyła się szukać pomocy. O szczegółach sprawy postanowiły poinformować burmistrza Jasła.

 • Włoskie smaki w Doner King!

 • Przewodniczący Dunaj zmienił zdanie

   

  Zaledwie kilka dni temu Stanisław Dunaj zrezygnował z funkcji przewodniczącego rady miejskiej w Kołaczycach. Okazuje się jednak, że zmienił on zdanie. Co zadecydowało o wycofaniu się przewodniczącego z rezygnacji?

 • W Gorzycach Toyota uderzyła w drzewo. Utrudnienia na drodze.

  W miejscowości Gorzyce doszło dziś rano do wypadku z udziałem samochodu osobowego Toyota. Dwie kobiety z obrażeniami ciała przetransportowane zostały do szpitala.

 • Do diabła z dietą. Dzisiaj królują pączki!

  Tłusty Czwartek to wymarzony dzień dla wszystkich łasuchów. Dla Was sprawdziliśmy jak wyglądały przygotowania w Piekarni JW Jan Wątroba Barbara Wątroba z Jasła.

 • Rezygnacja z konfliktem w tle

   

  Stanisław Dunaj zrezygnował z pełnienia funkcji przewodniczącego Rady Miejskiej w Kołaczycach. Jego decyzja podyktowana jest napiętą sytuacją w radzie. Sprawę zaostrzył anonimowy list.

 • Dachowanie w Dębowcu

  Do dachowania samochodu marki Fiat Cinquecento doszło po godzinie 7. na drodze powiatowej relacji Dębowiec-Jasło. Do szpitala trafił kierowca pojazdu wraz z pasażerem.

 • Brzyska: Kto płacił za nas podatki?

  Początkiem roku państwo Magudowie przeżyli ogromny szok, kiedy dowiedzieli się, że od 2010 r. mają opłacony podatek rolny i od nieruchomości. - Osłupiałem, gdyż od 2008 r. nikt z nas nie otrzymywał nakazów płatniczych – podkreśla Jan Maguda.

 • ŻAK zrobi z Ciebie fachowca w dziesięć miesięcy!

   

  Jeśli potrzebujesz nowych umiejętności i kwalifikacji, by znaleźć dobrze płatną pracę, możesz zdobyć je w dziesięć miesięcy. Taką możliwość daje Ci ŻAK.  To szkoła, dzięki której szybko zyskasz solidne wykształcenie w atrakcyjnych specjalnościach. Właśnie trwa zimowa rekrutacja w ŻAKU.

 • Nie żyje mieszkaniec gminy Osiek Jasielski. Został przygnieciony przez drzewo

  Dzisiaj po godz. 13 w miejscowości Dębowiec doszło do nieszczęśliwego wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Do tragedii doszło przy załadunku drzewa.

 • Pożyczki dla zadłużonych

   

  Negatywna historia kredytowa to problem, który dotyka wielu Polaków. W Internecie znajdziemy wiele firm reklamujących się jako pożyczki dla zadłużonych. Jak wybrać najlepszą i bezpieczną ofertę ?

 • Do sprzedania dom w Jaśle - 160000 zł

   

  Jasło. Do sprzedania budynek mieszkalny murowany, parterowy z użytkowym poddaszem o pow. ok. 100 m 2.

 • Bezpłatne szkolenia dla bezrobotnych

   

  Firma szkoleniowa PROGRES zaprasza osoby bezrobotne na bezpłatne szkolenia. Zdobądź nowe kwalifikacje i bądź bardziej konkurencyjny na rynku pracy.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105