Strona główna
Policyjna akcja "Sierpniowy weekend 2017"
7

Dziś policjanci rozpoczynają działania "Sierpniowy weekend 2017". Z pewnością wiele osób wykorzysta tych kilka dni na wakacyjne wyjazdy. Spodziewamy się większego ruchu na drogach naszego województwa. Więcej funkcjonariuszy będzie na podkarpackich drogach. Będą dbać, aby ruch na głównych trasach odbywał się płynnie.

Napisany dnia: 11.08.2017, 11:44
Czarne prognozy. PAN: 122 miastom w Polsce grozi zapaść
186

Niemal połowie z 255 średnich miast w Polsce grozi marginalizacja i zjawiska kryzysowe - wynika z analiz Polskiej Akademii Nauk. Wśród nich jest Jasło.

Napisany dnia: 11.08.2017, 10:03
Wolontariusze poszukiwani w Jaśle i okolicy!
0

W całej Polsce ruszyła rekrutacja SuperW, czyli wolontariuszy SZLACHETNEJ PACZKI
i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI! W tym roku w całej Polsce poszukujemy aż 13 500 wolontariuszy, którzy zorganizują mądrą pomoc dla najbardziej potrzebujących rodzin i dzieci. W  rejonie Jasło i okolice również szukamy chętnych do zaangażowania!

Napisany dnia: 11.08.2017, 09:25
Pojedziemy pociągiem do Krakowa
78

Od października jaślanie będą mogli podróżować koleją z Jasła do Krakowa i odwrotnie. To dobra wiadomość przede wszystkim dla studentów, którzy uczą się na krakowskich uczelniach. Podróżni za przejazd pociągiem z Krakowa do Jasła zapłacą 16 zł. W taryfie obowiązywać będą  wszystkie ulgi.

Napisany dnia: 11.08.2017, 08:58
Policjant wjechał motocyklem w znak drogowy
145

Do zdarzenia doszło około godziny 13. na drodze powiatowej przy ul. Mickiewicza w Jaśle. Dwaj policjanci poruszający się na motocyklach patrolowali rejon osiedla Gamrat. W pewnym momencie jeden z funkcjonariuszy stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w znak drogowy. Mężczyzna został przetransportowany do jasielskiego szpitala.

Napisany dnia: 10.08.2017, 15:06
Przy wyprzedzaniu uderzył w motocykl
33

Do kolizji doszło wczoraj około godziny 20. w miejscowości Świerchowa. W zdarzeniu drogowym brały udział samochód osobowy volkswagen passat i motocykl.

Napisany dnia: 10.08.2017, 12:17
Bilety ZMKS Jasło w komórce
6

Bilety na autobusy komunikacji miejskiej w Jaśle można już kupować telefonem komórkowym, przy użyciu darmowej aplikacji mobilnej mPay. Pasażerowie korzystający z rozwiązania mogą też uczestniczyć w promocji, dzięki której cena biletów wynosi tylko 1 zł.

Napisany dnia: 10.08.2017, 11:31
Jazda na hulajnodze? Jest szybka, tania i ekologiczna mówią urzędnicy
72

Jasło jest pierwszym miastem w Polsce, w którym urzędnicy wykorzystują hulajnogi z napędem elektrycznym do poruszania się w celach służbowych. Pracownicy jasielskiego magistratu wyliczają same zalety tego ekologicznego środka transportu. - Są ciche, tanie, łatwe w obsłudze i nie produkują spalin – mówi Paweł Laskowski, pracownik Urzędu Miasta w Jaśle.

Napisany dnia: 09.08.2017, 13:15
Trwają inwestycje i remonty w mieście
41

Ponad 18,5 mln zł wynosi wartość prac budowlanych i remontowo-modernizacyjnych, które obecnie wykonywane są na terenie miasta. Największe inwestycje realizowane są z dofinasowaniem środków zewnętrznych.

Napisany dnia: 09.08.2017, 09:34
400 mln zł na badania i rozwój dla przedsiębiorców ze średnich miast – Jasło ma dodatkowe szanse
7

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła dwa konkursy dla przedsiębiorców w ramach działania „Badania na rynek” Programu Inteligentny Rozwój. Jeden z nich przeznaczony jest wyłącznie dla firm ze średnich miast. Co ważne lokalizacja inwestycji w Jaśle, ma dodatkowe preferencje, gdyż jest jednym z tych 255 miast, dla których dedykowany jest ten nabór. Agencja oferuje do 20 mln zł dofinansowania na projekt. Wnioski należy składać od 5 września 2017 r. do 28 lutego 2018 r.

Napisany dnia: 09.08.2017, 09:27
Zadbamy o Twój dom i ogród

Piękny dom i ogród to prawdziwa wizytówka. Na ścianach budynków mieszkalnych jednak często osadza się kurz, sadza oraz różnego typu zabrudzenia. Jak się ich pozbyć? Najlepiej postawić na doświadczonych fachowców.

Napisany dnia: 09.08.2017, 08:41
Bezpłatne kursy komputerowe w Jaśle

Poszukujesz bezpłatnych kursów? Uważasz, że dzięki szkoleniom poprawisz swoją sytuację na rynku pracy? A może potrzebujesz podnieść swoje umiejętności w posługiwaniu się komputerem? Jeśli poszukujesz informacji na temat dofinansowanych szkoleń zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu – tu znajdziesz odpowiedź gdzie się udać.

Napisany dnia: 08.08.2017, 20:00
Polisę na dom kupisz bez wychodzenia z domu
0

Polisa mieszkaniowa to jedno z ważniejszych ubezpieczeń, jakie każdy powinien wykupić. I choć nie jest ono ubezpieczeniem obowiązkowym, to zdecydowanie powinno się je mieć, ponieważ w trudnej sytuacji jest najlepszym i najbardziej przydatnym wsparciem finansowym. Częstym powodem, dla którego polisa ta nie jest kupowana, jest brak czasu. Teraz ten argument zaczyna tracić swoje znaczenie, ponieważ taką polisę można sobie kupić online.

Napisany dnia: 08.08.2017, 15:47
„Zielone wzgórza nad Soliną” Wyjazd autokarowy 5 sierpnia 2017
20

Urok bieszczadzkiej ziemi to nie tylko cudne połoniny. To wiele miejsc niezwykłych. Pełno tu głębokich, niedostępnych dolin, lasów, łąk z widokami na tarasy dawnych pól, ciekawych wąwozów, wodospadów na potoku, starych dróg z przydrożnymi kapliczkami - słowem niepodzielne królestwo natury, w którym człowiek jest jedynie gościem.

Napisany dnia: 08.08.2017, 13:25
Furiat z SOR-u odpowie za spowodowane szkody
71

Wpadł w szał i zdewastował szpitalny gabinet. Rzucał krzesłem, powyrywał klamki, wybił szyby. Dopiero interwencja policjantów powstrzymała Pawła J. przed dalszym niszczeniem wyposażenia ambulatorium. Za swój wybryk grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Napisany dnia: 08.08.2017, 13:15
„Ci, których kochamy, nie umierają nigdy, bo miłość to nieśmiertelność …"

Wszystkim, którzy towarzyszyli nam w tych niesłychanie trudnych chwilach z jakimi przyszło się zmierzyć w związku ze śmiercią naszego ukochanego Męża, Taty i Dziadzia Adama Nowaka, serdecznie dziękujemy.

Napisany dnia: 08.08.2017, 11:29
Domniemany sprawca wypadku trafił do aresztu
30

Podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku w Trzcinicy i ucieczkę z miejsca zdarzenia nie przyznał się do winy. 58-latek usłyszał już zarzuty. Grozi mu za to do 12 lat pozbawienia wolności.

Napisany dnia: 08.08.2017, 09:29
Dotacje finansowe i wsparcie w zakresie Ekonomii Społecznej

Podkarpacki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Jaśle zaprasza osoby i instytucje działające lub zamierzające rozpocząć działalność w sektorze Ekonomii Społecznej do skorzystania ze wsparcia oferowanego w ramach projektu „Podkarpacki Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej”, realizowanego w ramach Działania 8.5 Regionalnego programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

Napisany dnia: 08.08.2017, 08:45
Dachowanie w Warzycach. Jedna osoba trafiła do szpitala
22

Do zdarzenia drogowego doszło przed godziną 16. w miejscowości Warzyce. Opel Corsa wypadł z jezdni i dachował.

Napisany dnia: 07.08.2017, 17:16
Doda porwała tłumy w Osieku
35

Gwiazdą tegorocznych Dni Osieka była Doda i zespół Virgin. Kontrowersyjna wokalistka zaśpiewała swoje największe hity.

Napisany dnia: 07.08.2017, 15:01
 • Bezpłatne szkolenia, warsztaty i kursy w Jaśle!

 • Zostań masażystą i pracuj w dowolnym miejscu na ziemi!

   

  Marzysz o dalekich, egzotycznych podróżach, ale na przeszkodzie stoją finanse? Połącz przyjemne z pożytecznym i zwiedzaj najodleglejsze zakątki świata pracując jako masażysta SPA na luksusowych statkach pasażerskich.

 • Przyspieszają prace związane z rozbudową krajowej 73

   

  Rozbudowa drogi krajowej 73 na odcinku pomiędzy Jasłem a Pilznem stanowi ważną z punktu widzenia interesu mieszkańców inwestycję. W ramach budowy nowych odcinków drogi ma powstać m.in. obwodnica Jasła. Dzięki zabezpieczeniu dodatkowych środków na uzyskanie decyzji środowiskowej prace skrócą się nawet o 12 miesięcy.

 • Powiat jasielski pomoże poszkodowanym na Pomorzu?

  Tydzień temu, z piątku na sobotę wiele z gmin województw północnej Polski nawiedziły nawałnice. Do dziś mieszkańcy zmagają się ze skutkami, jakie spowodował niszczycielski żywioł. Zarząd Powiatu Jasielskiego będzie wnioskował do rady o udzielenie pomocy poszkodowanym.

 • Pożar stodoły w Opaciu

   

  Dziś około południa w miejscowości Opacie wybuchł pożar stodoły. Budynek niemal całkowicie został strawiony przez ogień. Z pożarem walczyło 10 zastępów straży pożarnej.

 • Plac zabaw z usterkami

  Powyrywane druty, wystające gwoździe. Stan placu zabaw na Ogródku Jordanowskim w porównaniu z ubiegłym rokiem wygląda tragicznie - mówił rozgoryczony radny Czeluśniak.

 • Rusza przetarg na rozbudowę drogi krajowej 28

   

  W czerwcu resort infrastruktury i budownictwa zatwierdził program inwestycji pod nazwą „Rozbudowa drogi krajowej nr 28 na odcinku Siepietnica – Trzcinica”. Pod koniec przyszłego miesiąca ma dojść do otwarcia ofert przetargowych. Możliwe, że jeszcze w tym roku rozpoczną się prace remontowe przy już istniejących chodnikach.

 • Salon Optyczny "Twój Optyk" zaprasza na promocyjne zakończenie wakacji 2017r.

 • „Munduru nie zdejmę, broni nie złożę…”

   

  W tym roku przypada 120 rocznica urodzin majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Na tak zwanych łąkach hubalowych już po raz kolejny oddano hołd urodzonemu w Jaśle bohaterowi. Tłumy jaślan mogły zobaczyć zapierające dech w piersiach widowisko historyczne.

 • Pojedziemy pociągiem do Krakowa

   

  Od października jaślanie będą mogli podróżować koleją z Jasła do Krakowa i odwrotnie. To dobra wiadomość przede wszystkim dla studentów, którzy uczą się na krakowskich uczelniach. Podróżni za przejazd pociągiem z Krakowa do Jasła zapłacą 16 zł. W taryfie obowiązywać będą  wszystkie ulgi.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105