Strona główna
Naturalnie, smacznie i zdrowo

Tłuszcze roślinne stanowią istotny element zbilansowanej diety. Olej jest nam potrzebny ze względu na zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych. Jednak tylko oleje tłoczone na zimno zachowują w pełni swoje wartości odżywcze.

Napisany dnia: 21.03.2017, 14:00
Siła kobiecości płynąca z wnętrza
0

Czerpanie siły z wnętrza własnego ciała, rozbudzanie kreatywności czy wykorzystanie energii witalnej dla swojego życia i rozwoju – to główne tematy poruszane podczas 77. Studni Kulturalnej JDK, której gościem była Karolina Górecka - reżyser i instruktor warsztatów teatralnych i rozwojowych. Spotkanie pt.: „Jak wspaniale być kobietą” odbyło się w piątek, 17 marca br. w Jasielskim Domu Kultury.

Napisany dnia: 21.03.2017, 13:00
Ukraina – śladami Polaków
0

17 marca 2017 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle po raz kolejny gościliśmy jasielskiego podróżnika Tomasza Dobrowolskiego, który tym razem zabrał nas w podróż po Ukrainie – śladami polskich korzeni.

Napisany dnia: 21.03.2017, 12:00
W sali offowej JDK: Świat twórczości Urszuli Hübner
0

Od 17 marca br. w sali offowej Jasielskiego Domu Kultury można oglądać wystawę prac plastycznych „Twórczość różnorodna” Urszuli Hübner. Wieczorny wernisaż był okazją do spotkania z artystką, dla której twórczość jest po prostu częścią życia.

Napisany dnia: 21.03.2017, 11:00
Reprezentanci Jasła w finale ogólnopolskiej olimpiady
7

W ubiegłym tygodniu, w Poznaniu, rozegrany został centralny etap XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności. Jej organizatorem był poznański Uniwersytet Przyrodniczy oraz Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego w Poznaniu.

Napisany dnia: 21.03.2017, 09:48
Gminny Program Rewitalizacji dla Jasła - trwają konsultacje społeczne
3

Burmistrz Miasta Jasła zaprasza mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących projektu Gminnego Programu Rewitalizacji dla Jasła na lata 2014 - 2020 (GPR). Konsultacje rozpoczęły się 28 lutego br. i będą prowadzone do 29 marca br.

Napisany dnia: 21.03.2017, 09:30
„Milczenie” Martina Scorsese’a w DKF Nostromo
0

Inspirowany autentycznymi wydarzeniami i zrealizowany z niezwykłym rozmachem najnowszy film twórcy „Wilka z Wall Street”, „Infiltracji” i „Chłopców z ferajny” – „Milczenie”, zostanie wyświetlony w ramach DKF Nostromo 23 marca br. o godz. 18.00 w Kinie JDK „Syrena”. Cena biletu 10 zł.

Napisany dnia: 21.03.2017, 09:08
Wypadek na przejściu dla pieszych
82

Jasielscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na ulicy 3 Maja. Wczoraj około godziny 19.20, kierujący osobowym fordem na przejściu dla pieszych potrącił 18-letnią mieszkankę Jasła. Piesza z obrażeniami trafiła do jasielskiego szpitala.

Napisany dnia: 21.03.2017, 08:52
Maciej Fortuna Trio i jego „Jazz”
0

Jasielski Dom Kultury zaprasza na koncert znakomitego polskiego trębacza Macieja Fortuny. Muzykowi, który promuje swoją ostatnią płytę „Jazz”, towarzyszyć będą Roman Chraniuk oraz Jakub Miarczyński. Koncert odbędzie się 23 marca br. o godz. 18.00 w ramach XII Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Instrumentalistów. Bilety można kupić w sekretariacie JDK lub przez system biletowy.

Napisany dnia: 21.03.2017, 08:43
Odpowie za fałszywy alarm
18

Uwięziony mężczyzna w mieszkaniu i ulatniający się gaz - takie zgłoszenie otrzymali w niedzielę jasielscy policjanci. Ta informacja postawiła na nogi wszystkie służby ratunkowe. Na szczęście był to fałszywy alarm. Odpowiedzialny za ten żart, 44-letni mieszkaniec Jasła, odpowie przed sądem.

Napisany dnia: 21.03.2017, 08:31
Szczęśliwsza w swoim ciele, zdrowsza, silniejsza i pewniejsza siebie

Dzięki ogromnej determinacji i wsparciu męża, nasza bohaterka mogła rozwinąć skrzydła i obrać cele, które kiedyś wydawały się niemożliwe do zrealizowania.

Napisany dnia: 21.03.2017, 07:16
Największa inwestycja w historii powiatu rusza w tym roku
33

Dyrekcja jasielskiego szpitala liczy na 10 mln zł z RPO na remont bloku operacyjnego oraz centralnej sterylizatorni. Bez względu na rozstrzygnięcie inwestycja musi rozpocząć się w tym roku. Wejście firmy na plac budowy będzie możliwy najwcześniej w sierpniu br.

Napisany dnia: 20.03.2017, 15:10
Młodzieżowa Rada Miejska II kadencji
3

17 marca nowo wybrani radni Młodzieżowej Rady Miejskiej II kadencji złożyli ślubowanie. Przewodniczącą Rady została Wiktoria Gomuła, Marlena Krygowska i Zuzanna Powtak objęły stanowiska wiceprzewodniczących, a Aleksandra Bajorek - sekretarza.

Napisany dnia: 20.03.2017, 12:49
Szansa na poprawę dostępności i jakości na chirurgii jasielskiego szpitala
31

15 marca br. w Warszawie obradowała Komisja Wyboru Projektów Programu Polska – Białoruś – Ukraina 2014 – 2020, która dokonała oceny 248 koncepcji projektów złożonych w ramach pierwszego naboru do programu. Komisja do drugiego etapu konkursu rekomendowała 172 projekty. Wśród nich znalazł się projekt „Poprawa i zwiększenie dostępu do opieki zdrowotnej w Powiecie Jasielskim i w Obwodzie Lwowskim”.

Napisany dnia: 20.03.2017, 10:40
Wiosenna promocja w Doner King!

Zapraszamy wiosenną promocję w Doner King. 21 marca 10% rabatu na całe menu!

Napisany dnia: 20.03.2017, 10:29
Uwaga! Zaczynają się prace na moście
16

Od poniedziałku 20 marca br. Wykonawca robót, Skanska S.A., rozpocznie po przerwie zimowej remont drugiej połowy mostu w m. Jasło przez rz. Wisłoka. W miejscu prowadzenia prac pojawią się utrudnienia związane z wprowadzeniem ruchu wahadłowego. Pierwszy etap remontu zakończył się w grudniu 2016 r. Wartość robót to 2 306 489,99 zł. Termin realizacji wszystkich prac: wrzesień 2017r.

Napisany dnia: 20.03.2017, 09:47
Łączy ich pasja do muzyki

Jeżeli ktokolwiek sądzi, że edukacja muzyczna odeszła na dobre do lamusa,jest w błędzie. To właśnie muzyka połączyła dzieci i ich rodziców w ramach tworzonego z pasją Ogniska Muzycznego. Wszyscy zaangażowani w ten wyjątkowy projekt tworzą wielką, muzyczną rodzinę.

Napisany dnia: 20.03.2017, 07:39
Czarni rozgromieni przy Śniadeckich
68

Seniorska drużyna Czarnych Jasło po słabej grze zanotowała bolesną porażkę w meczu przeciwko KS Wiązownica. Goście wbili jaślanom, aż pięć bramek. Gospodarzy stać było jedynie na honorowe trafienie, którego autorem był Kamil Folwarski.

Napisany dnia: 19.03.2017, 21:41
Gładkie zwycięstwo jaślanek
18

Siatkarki UKS „MOSiR” Jasło w blisko godzinę uporały się z rywalkami z Radomia. Łupem jaślanek padły wszystkie trzy partie meczu.

Napisany dnia: 18.03.2017, 23:24
Droga Trzcinica - Jareniówka będzie zamknięta!
49

Od dzisiaj w związku z wystąpieniem przełomów ciężkich oraz znacznym uszkodzeniem nawierzchni jezdni drogi powiatowej relacji Trzcinica-Jareniówka powodującym zagrożenie bezpieczeństwa ruchu została zablokowana dla ruchu kołowego.

 

Napisany dnia: 17.03.2017, 15:00
 • Radna Stasiowska wygrała bitwę walkowerem

   

  Sąd umorzył postępowanie karne przeciwko radnej Stasiowskiej w związku z oskarżeniem prywatnym wystosowanym przez burmistrz Kołaczyc Małgorzatę Salachę. Sprawa dotyczyła pomówienia w artykule, który ukazał się w lokalnym tygodniku.

 • To zemsta – mówi nauczyciel oskarżony o uderzenie ucznia

  Janusz Kowalski, nauczyciel języka polskiego z Cieklina uważa, że oskarżenie go o naruszenie nietykalności cielesnej ucznia to zaplanowana akcja przeciwko jego osobie i zemsta, za wytykanie błędów w gminie.

 • Kradzież z włamaniem do sklepu z zegarkami

   

  Wybita szyba w witrynie sklepowej oraz skradzione zegarki to efekt włamania, do jakiego doszło w sobotę w Jaśle przy ul. Jagiełły. Policja poszukuje sprawców.

 • Wiosna to dobry moment na remont

  Wiosenna aura sprzyja remontom. U "Leona" znaleźć można nowe kolekcje płytek ceramicznych w tym duży wybór płytek deskopodobnych.

 • Oferta pracy w ZUS

   

  Oddział ZUS w Jaśle poszukuje kandydatów na stanowiska: lekarza orzecznika Zakładu w Inspektoracie ZUS w Dębicy oraz lekarza orzecznika Zakładu w Oddziale ZUS w Jaśle.

 • Sołtysi dostaną większą kasę

  W ubiegłym roku sołtysi z gminy Nowy Żmigród apelowali do władz gminy o podniesienie im diet. Pieniądze na ten cel znalazły się w tegorocznym budżecie gminy, a ostatnio zostały zaakceptowane przez radę.

 • Podpalacz traw poniesie konsekwencje

  Niedawno policjanci zatrzymali 29-letniego podpalacza z gminy Skołyszyn. Pijany mężczyzna tłumaczył, że chciał zrobić porządek na działce.

 • Czy to koniec waśni między parkiem a mieszkańcami?

  Nowy dyrektor MPN dr Marian Stój musi stawić czoła wielu wymagającym zadaniom i problemom, jakie narastały w ostatnim czasie w związku z konfliktem między parkiem a miejscową ludnością...

 • Bezpłatne kursy języka angielskiego i niemieckiego

   

  Centrum Szkoleniowo Konsultingowe dla Biznesu, dzięki pozyskanej dotacji od 1 stycznia 2017 roku rozpoczęło realizację projektu szkoleniowego „ Szkolenia Językowe Szansą na Rozwój Zawodowy” 

 • Ekstremalny wyczyn, który pozwala zrozumieć tajemnicę

   

  Już za blisko dwa tygodnie z Jasła wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Ta nowa forma duchowości z każdym rokiem przyciąga coraz więcej osób, gotowych podjąć trud i wyjątkowe wyzwanie, aby zbliżyć się do Boga i zrozumieć tajemnicę Jego cierpienia i śmierci.

 • Nowa wiosenna kolekcja w COTTON CLUB

   

  Sklep COTTON CLUB (Carrefour) w Jaśle przedstawia nową kolekcję odzieży damskiej Wiosna 2017. Tutaj znajdziesz odzież najlepszych polskich marek w rozsądnej cenie.

 • Naturalnie, smacznie i zdrowo

   

  Tłuszcze roślinne stanowią istotny element zbilansowanej diety. Olej jest nam potrzebny ze względu na zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych. Jednak tylko oleje tłoczone na zimno zachowują w pełni swoje wartości odżywcze.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105