Strona główna
Gdzie trafią nasze śmieci?
61

Regionalna instalacja w Krośnie nie przyjmuje już śmieci z Jasła. Na chwilę obecną odpady trafiają do instalacji zastępczej w Wolicy, ale sprawa utworzenia w powiecie jasielskim RIPOK-a jest nadal otwarta.

Napisany dnia: 02.08.2017, 18:00
Nietrzeźwy ojciec odpoczywał z 4-letnim synem nad rzeką
46

Jasielscy policjanci interweniowali wobec 42-letniego mieszkańca Jasła, który przebywał ze swoim 4-letnim synem nad rzeką. Mężczyzna był pijany, policyjny alkomat wskazał w jego organizmie ponad 2 promile. Policjanci poinformują o tej sytuacji sąd rodzinny.

Napisany dnia: 02.08.2017, 16:30
Śmiertelne potrącenie w Trzcinicy
70

Dzisiaj około godz. 13.00 doszło do potrącenia pieszego na drodze krajowej relacji Jasło-Gorlice w miejscowości Trzcinica. Ze wstępnych ustaleń wynika, że sprawcą wypadku mógł być kierowca volkswagena, który zbiegł z miejsca zdarzenia. <AKTUALIZACJA>

Napisany dnia: 02.08.2017, 14:41
Tak rodzą się przyszłe talenty
13

W Błażkowej powstała akademia piłkarska dla najmłodszych. Klub oraz rodzice walczą o to, aby dzieci mogły trenować również jesienią. Środki na utrzymanie szkółki zbierano podczas towarzyskiego turnieju piłki nożnej.

Napisany dnia: 02.08.2017, 12:24
W najbliższy weekend Turniej Tenisa o Puchar Starosty Jasielskiego
1

W dniach 5-6 sierpnia na jasielskich kortach odbędzie się Turniej Tenisa o Puchar Starosty Jasielskiego.

Napisany dnia: 01.08.2017, 14:09
W hołdzie bohaterom heroicznej walki o Niepodległą
37

Dokładnie 73 lata temu wybuchło Powstanie Warszawskie. 1 sierpnia 1944 r. powstańcy stając do nierównej wali z okupantem dali dowód nie tylko odwagi, lecz również dzielności i bezkompromisowego patriotyzmu. Sama jednak decyzja o wybuchu powstania budzi do dziś olbrzymie kontrowersje.

Napisany dnia: 01.08.2017, 14:00
W geście hołdu – syreny alarmowe
6

Dzisiaj (1 sierpnia), w rocznicę godziny „W” o 17.00 na terenie Miasta Jasła uruchomione zostaną, na czas jednej minuty, syreny alarmowe.

Napisany dnia: 01.08.2017, 13:50
Od dzisiaj można składać wnioski o 500 plus
39

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle informuje, iż w celu korzystania ze świadczeń wychowawczych, rodzinnych oraz z funduszu alimentacyjnego w nowym okresie świadczeniowym i zasiłkowym konieczne jest złożenie nowych wniosków. Wnioski można składać od 1 sierpnia 2017 r.

Napisany dnia: 01.08.2017, 13:28
Nie zostawiaj dzieci i zwierząt w samochodzie!
0

Podczas upałów, brak rozsądku i wyobraźni ze strony dorosłych może czasami skutkować przykrymi zdarzeniami. Apelujemy zatem, by nie zostawiać, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt w samochodzie. W pojeździe pozostawionym w pełnym słońcu bardzo szybko wzrasta temperatura i tworzy się swego rodzaju szklarnia. Pamiętajmy o bezpieczeństwie podczas upalnej pogody i nie doprowadzajmy do niebezpiecznych sytuacji.

Napisany dnia: 01.08.2017, 12:06
CTKiP w Jaśle
69

Władze miasta zamierzają utworzyć Centrum Kultury i Przedsiębiorczości w budynku szkoły podstawowej przy ul. Koralewskiego w Jaśle. Pomysł uruchomienia tego ośrodka wzorowany jest na m.in. Nemo Science Center w Amsterdamie, czy Experimentarium City w Kopenhadze.

Napisany dnia: 01.08.2017, 11:31
Inżynier przemysłu 4.0 czyli specjalista XXI wieku poszukiwany

Zmieniający się obraz inżyniera stanowi wyzwanie dla szkół, w tym szkół wyższych technicznych, bo to one w procesie kształcenia zaopatrują przyszłego swojego absolwenta w wiedzę, umiejętności i kompetencje, których przydatność na rynku pracy weryfikuje pracodawca.

Napisany dnia: 01.08.2017, 07:33
Zaproszenie na V Jasielski Marsz Wolności
10

W piątek 4 sierpnia, w przededniu  74. rocznicy akcji uwolnienia więźniów w Jaśle, o godz. 20.00 pod pomnikiem Armii Krajowej (obok budynku sądu) zbierają się uczestnicy V Jasielskiego Marszu Wolności ku czci Bohaterów i Ofiar tej akcji pod kryptonimem "Pensjonat".

Napisany dnia: 31.07.2017, 20:00
Ponad 130 osób na wieczornym seansie filmu o Liwoczu
31

Nie ustały jeszcze echa premiery filmu stworzonego przez młodych twórców z powiatu, a już w minioną niedzielę odbyła się kolejna projekcja. Tym razem ponad 130 widzów zobaczyło film na szczycie góry Liwocz.

Napisany dnia: 31.07.2017, 10:36
W Jaśle powstało Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS
41

To pierwsza na Podkarpaciu, a piąta w kraju placówka ZUS z Centrum Obsługi Telefonicznej. Od początku działalności centrum pracownicy odebrali już około 12 tys. telefonów, maili i czatów.

Napisany dnia: 31.07.2017, 10:02
Roztańczeni szczudlarze
5

„Korowód tańca”, to wspaniałe widowisko, które w piątek (28 lipca br.) wieczorem mogła - za sprawą Teatru Ulicznego „Highlights” z Kijowa na Ukrainie - obejrzeć publiczność licznie zgromadzona na jasielskim rynku.

Napisany dnia: 31.07.2017, 08:58
Dobra zmiana, dobre zdrowie. Schudnij z Bonne Santé w Jaśle!

Dobra zmiana, dobre zdrowie! Stawiając dobro i potrzeby Pacjentów na pierwszym miejscu, a ponadto zawsze dbając o ich zdrowie, dobre samopoczucie oraz bezpieczną dla zdrowia kurację, zmieniliśmy i wprowadziliśmy do naszego gabinetu udoskonalony sposób prowadzenia kuracji według metodologii Bonne Santé.

Napisany dnia: 31.07.2017, 08:36
Musisz go spróbować!

Zapraszamy na pyszne przeszejki do DONER KKING w Jaśle. Zafunduj sobie porcję orzeźwienia. Tylko na naturalnej śmietanie.

Napisany dnia: 30.07.2017, 06:36
Jasło ma swój punkt informacji turystycznej
113

W jasielskim kinie Syrena odbyło się uroczyste otwarcie pierwszego miejskiego Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej. W punkcie można uzyskać informacje na temat szlaków turystycznych, zabytków, ale również miejsc kultury oraz wydarzeń, które będą się odbywać się w Jaśle i okolicach.

Napisany dnia: 28.07.2017, 15:05
Czarodziejskie popołudnie na osiedlu Gamrat
6

Iluzjonistyczne sztuczki z udziałem milusińskich, Teatr Wyobraźni, gry i zabawy sprawnościowe, wizyta w Zagadkolandii czy wspólne tańce i śpiewy – to atrakcje kolejnego z lipcowych, Wakacyjnych Spotkań Artystycznych, spędzanego z czarodziejem Maciejem Dudą „Damatusem” i jego asystentkami, tym razem na osiedlu Gamrat. Tegoroczne imprezy prowadzą animatorzy z łódzkiego Studia Magic ART wraz z instruktorami z JDK.

Napisany dnia: 28.07.2017, 09:09
Weź ramki – promuj swoje miasto
36

Po raz kolejny Jasło przygotowało miejskie ramki na tablice rejestracyjne. Znajduje się na nich logo, hasło promocyjne, a także adres oficjalnej strony internetowej. Ramki można odebrać bezpłatnie.

Napisany dnia: 28.07.2017, 09:00
 • Salon Optyczny "Twój Optyk" zaprasza na promocyjne zakończenie wakacji 2017r.

 • „Munduru nie zdejmę, broni nie złożę…”

   

  W tym roku przypada 120 rocznica urodzin majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Na tak zwanych łąkach hubalowych już po raz kolejny oddano hołd urodzonemu w Jaśle bohaterowi. Tłumy jaślan mogły zobaczyć zapierające dech w piersiach widowisko historyczne.

 • Pojedziemy pociągiem do Krakowa

   

  Od października jaślanie będą mogli podróżować koleją z Jasła do Krakowa i odwrotnie. To dobra wiadomość przede wszystkim dla studentów, którzy uczą się na krakowskich uczelniach. Podróżni za przejazd pociągiem z Krakowa do Jasła zapłacą 16 zł. W taryfie obowiązywać będą  wszystkie ulgi.

 • Policjant wjechał motocyklem w znak drogowy

   Dwaj policjanci poruszający się na motocyklach patrolowali rejon osiedla Gamrat. W pewnym momencie jeden z funkcjonariuszy stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w znak drogowy. 

 • Jazda na hulajnodze? Jest szybka, tania i ekologiczna mówią urzędnicy

  Jasło jest pierwszym miastem w Polsce, w którym urzędnicy wykorzystują hulajnogi z napędem elektrycznym do poruszania się w celach służbowych. Pracownicy jasielskiego magistratu wyliczają same zalety tego ekologicznego środka transportu. 

 • Zadbamy o Twój dom i ogród

   

  Piękny dom i ogród to prawdziwa wizytówka. Na ścianach budynków mieszkalnych jednak często osadza się kurz, sadza oraz różnego typu zabrudzenia. Jak się ich pozbyć? Najlepiej postawić na doświadczonych fachowców.

 • Bezpłatne kursy komputerowe w Jaśle

   

  Poszukujesz bezpłatnych kursów? Uważasz, że dzięki szkoleniom poprawisz swoją sytuację na rynku pracy? A może potrzebujesz podnieść swoje umiejętności w posługiwaniu się komputerem? Jeśli poszukujesz informacji na temat dofinansowanych szkoleń zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu – tu znajdziesz odpowiedź gdzie się udać.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105