Strona główna
Koncert z okazji Dnia Kobiet
0

8 marca br. w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Jaśle odbył się koncert z okazji Dnia Kobiet. Współorganizatorem tego muzycznego wydarzenia był zarząd osiedla Śródmieście.

Napisany dnia: 12.03.2019, 10:22
Huragan wyrywał drzewa i zrywał dachy
33

Silny wiatr, który pojawił się w minioną sobotę i niedzielę spowodował wiele zniszczeń. W powiecie jasielskim strażacy interweniowali w ciągu ostatnich dwóch dni ponad 130 razy. Najwięcej z nich miało miejsce na terenie gmin Skołyszyn, Tarnowiec, Kołaczyce, Jasło oraz w samym mieście.

Napisany dnia: 12.03.2019, 08:00
Projekty szkoleniowe ze stażami

Instytut Kariery i Doradztwa Zawodowego Epikur Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projekcie szkoleniowo – stażowym.

Napisany dnia: 12.03.2019, 07:30
Dobry występ siatkarek UKS "MOSiR" Jasło
5

8 marca młode siatkarki pod okiem trenerki Moniki Trojan rozegrały 5 meczy w II rundzie ligi czwórek w Jedliczu.

Napisany dnia: 11.03.2019, 10:27
Policjant po służbie pomógł nieprzytomnemu mężczyźnie
48

Funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego z jasielskiej komendy, w czasie wolnym od służby, pomagał starszemu mężczyźnie, który po zdarzeniu drogowym tracił przytomność. Dzięki szybkiej i zdecydowanej interwencji, 81-letni mężczyzna na czas trafił do szpitala. Jego stan jest poważny.

 

Napisany dnia: 11.03.2019, 10:14
Szkoła Mistrzostwa Sportowego od września w Jaśle

Od nowego roku szkolnego 2019/2020 w Jaśle rozpocznie działalność pierwsza w mieście i powiecie jasielskim Szkoła Mistrzostwa Sportowego o profilu piłka nożna.

Napisany dnia: 11.03.2019, 07:30
Makabryczny wypadek w Łysej Górze
94

W nocy, w miejscowości Łysa Góra doszło do poważnego wypadku. Stan dwóch młodych kobiet, biorących udział w zdarzeniu jest poważny. [AKTUALIZACJA]

Napisany dnia: 10.03.2019, 08:53
Żegnaj Doktorze …
19

Rankiem 8 marca 2019 r., w wieku 88 lat zmarł śp. Zdzisław Szymański. W pamięci jaślan zapisał się jako szanowany lekarz medycyny i radiolog oraz długoletni dyrektor jasielskiego szpitala.

Napisany dnia: 09.03.2019, 11:35
Czarni się wzmacniają
17

Runda wiosenna rozgrywek klasy okręgowej zbliża się wielkimi krokami. W kadrze Czarnych Jasło pojawił się nowy zawodnik, którego zadaniem będzie zwiększenie potencjału ofensywnego drużyny.

Napisany dnia: 09.03.2019, 10:34
Nie będzie dochodzenia w sprawie budżetu obywatelskiego
48

Prokuratura Rejonowa w Jaśle odmówiła wszczęcia dochodzenia w sprawie nieuprawnionego przetwarzania danych osobowych mieszkańców Jasła, w trakcie przeprowadzanego w ubiegłym roku głosowania w sposób elektroniczny na projekty w ramach budżetu obywatelskiego.

Napisany dnia: 08.03.2019, 18:22
Mistrzowie Powiatu - Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 w Jaśle
1

Etap powiatowy IV Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników” został rozstrzygnięty. Uczniowie, aby mogli wziąć udział w etapie powiatowym tego Konkursu, wcześniej musieli przejść eliminacje szkolne.

Napisany dnia: 08.03.2019, 18:00
Spotkanie z przedsiębiorcami - 15 marca
1

Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. oraz Urząd Miasta w Jaśle zapraszają jasielskich przedsiębiorców na spotkanie dotyczące udzielania kompleksowych i proinnowacyjnych usług doradczych. Spotkanie odbędzie się 15 marca, o godz.10 w Urzędzie Miasta w Jaśle.

Napisany dnia: 08.03.2019, 15:01
Jak bezpiecznie korzystać z telefonu komórkowego?
0

Nowe rozwiązania, które stanowią namacalny dowód stale postępującego rozwoju technologii nie tylko ułatwiają codzienne życie, lecz mogą stać się również źródłem wielu problemów. O tym, jak ich uniknąć mogli dowiedzieć się studenci jasielskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, podczas prelekcji przygotowanej przez firmę Telgam.

Napisany dnia: 08.03.2019, 14:14
Podsumowanie 27. Finału WOŚP w Jaśle. Zebrano ponad 108 tys. zł
31

Z każdym rokiem pieniędzy zebranych w ramach finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jaśle jest coraz więcej. W tym roku kwota przekroczyła 100 tys. zł. Polacy jednoczą się i wspierają akcję, bo wiedzą, że jej cel jest szlachetny. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Napisany dnia: 08.03.2019, 13:00
Poznaliśmy najpopularniejszych sportowców i trenerów Podkarpackiego Trójmiasta
10

Już po raz dziesiąty wręczono statuetki dla najpopularniejszych trenerów i sportowców Jasła, Krosna i Sanoka w plebiscycie tygodnika „Nowe Podkarpacie”. Wśród nominowanych i późniejszych laureatów znaleźli się trenerzy i zawodnicy jasielskich klubów sportowych.  

Napisany dnia: 08.03.2019, 11:16
Pożary traw to groźna plaga!
43

Strażacy ugasili już ponad 200 pożarów spowodowanych wypalaniem traw na terenie powiatu jasielskiego. Codziennie są wzywani do kilkudziesięciu akcji gaśniczych. Sytuacja jest poważna, a sprawcy podpaleń wciąż nie odpuszczają. Jasielska policja podejmuje działania w celu zatrzymania podpalaczy. Za to nieodpowiedzialne zachowanie grozi im areszt lub kara grzywny.

Napisany dnia: 08.03.2019, 09:00
„Nie będziemy licytować się z PiS”
111

W roku wyborczym partie polityczne gotowe są obiecać wyborcom bardzo wiele, aby osiągnąć pożądane przez siebie wyniki głosowania. Tym razem także nie będzie inaczej. Przed głosowaniem w majowych wyborach do euro parlamentu na czoło po raz kolejny wysuwane są zagadnienia dotyczące szeroko rozumianej polityki społecznej. Czy koalicja ugrupowań opozycyjnych zdoła skutecznie przeciwstawić swój program pomysłom Prawa i Sprawiedliwości? Na to oraz wiele innych pytań w rozmowie z jaslo4u.pl odpowiada Małgorzata Kidawa-Błońska, wicemarszałek Sejmu RP.

Napisany dnia: 07.03.2019, 18:00
Fotoradar w Kołaczycach pomalowano farbą
64

Do incydentu doszło z soboty na niedzielę. Postawiony w ubiegłym roku fotoradar przy drodze krajowej nr 73 w Kołaczycach został pomalowany białą farbą. Z kolei w tym samym czasie w Bukowej urządzenie zostało zasłonięte folią. Sprawą zajmuje się policja.

Napisany dnia: 07.03.2019, 13:13
27-latek podejrzewany o pomalowanie wagonu
122

We wtorek w godzinach wieczornych zatrzymano 27-letniego mieszkańca Jasła, który jest podejrzewany o wymalowanie graffiti na wagonie. Młody mężczyzna na widok funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei zaczął uciekać. W jego ujęciu pomogli strażnicy miejscy. Jaślanin nie przyznaje się do winy.

Napisany dnia: 06.03.2019, 14:36
Radna Kluz pyta o McDonalds'a
205

Temat powstania w Jaśle restauracji fast food wraca jak bumerang. Radna Maria Kluz z klubu „Jaślanie” dwukrotnie podczas ostatnich sesji pytała władze miasta, a także pozostałe gremium rady o możliwość ściągnięcia do miasta inwestora, który byłby zainteresowany budową McDonalds'a, bo jak twierdzi, zależy na tym młodym rodzicom.

Napisany dnia: 06.03.2019, 12:17
 • Konkurs na dyrektora szpitala coraz bliżej

  Rada Powiatu w Jaśle wybrała dziś skład komisji, której zadaniem będzie przeprowadzenie postępowania konkursowego na stanowisko dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. To nie Zarząd Powiatu zatem, jak liczyły na to władze powiatowe zdecyduje o tym, kto zasiądzie w komisji. Wojewoda podkarpacki uchyliła uchwałę w tej materii podjętą przez radę w lutym.

 • Miasto ma w planach budowę mostu

  Władze miasta będą ubiegać się o dofinansowanie na realizację wieloletniego zadania związanego z budową nowej przeprawy mostowej przez rzekę Wisłokę łączącej tereny przemysłowe na osiedlu Gamrat z drogą krajową na ul. Krakowskiej w Jaśle. 

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Sędzi Anna Maria Wesołowska w ramach kampanii „Ty decydujesz”

  Mądra, wyrozumiała i niezwykle charyzmatycza – tak pokrótce można opisać najsłynniejszą sędzię w Polsce. Na zaproszenie Urzędu Miasta w Jaśle, Straży Miejskiej w Jaśle oraz Zakładu Karnego w Jaśle gościła obecnie najbardziej rozpoznawalna sędzia – Anna Maria Wesołowska...

 • Janusz Pacher kieruje pracą PUP w Jaśle

  Od wtorku obowiązki dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle pełni Janusz Pacher. Zmiany podyktowane są ponad dwumiesięczną absencją dyrektora Dariusza Uliasza, który obecnie przebywa na zwolnieniu chorobowym.

 • Chcesz złożyć Twój e-PIT? Zobacz, jakie to proste

   

  Na podatników, rozliczających się na formularzach PIT- 37 i PIT- 38 czekają w tym roku spore ułatwienia.  W ramach wdrażanej usługi Twój e-PIT podatnik nie będzie musiał składać żadnego wniosku ani przynosić dokumentów do urzędu skarbowego.

 • Zmarł Józef Biernacki wieloletni prezes JKMiRJ

  We wtorek 12 marca br. zmarł w wieku 70 lat Józef Biernacki, współzałożyciel Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego w Jaśle oraz jego wieloletni prezes. Był inicjatorem wielu przedsięwzięć edukacyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 • Bądź świadoma, dbaj o siebie – przypominają specjalistki

  W bezpłatnych warsztatach pt. „Babskie Sprawy” uczestniczyło blisko 40 kobiet w różnym wieku. Spotkanie prowadzone było przez Justynę Czerkiewicz, fizjoterapeutkę uroginekologiczną oraz Małgorzatę Bubę, położną i Certyfikowaną Doradczynię Laktacyjną...

 • Podróżnicy z Jasła wyróżnieni na festiwalu "Kolosy"

  Weronika Łukaszewska i Sławomir Sanocki, którzy w minionym roku zakończyli zimowy trawers Karpat, otrzymali wyróżnienie w kategorii WYCZYN ROKU na 21. Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów "Kolosy" w Gdyni...

 • Utrudnienia w ruchu pociągów na linii Kraków - Jasło

   

  Podróżni, którzy korzystają z oferty połączeń kolejowych Kraków – Jasło – Kraków wkrótce mogą spodziewać się utrudnień w ruchu pociągów. Ich powodem są planowane prace modernizacyjne na linii 108, które mają rozpocząć się już niebawem.

 • W maju 5. Nocna Jazda Ratowników. Tym razem dla ratownika medycznego Grzegorza

   

  5. edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r w Jedliczu. Jest to wielka akcja charytatywna organizowana przez portal Krosno112.pl i OSP Dobieszyn, która łączy służby ratownicze z całej Polski. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105