Strona główna
Kompleksowa pomoc dla dzieci

Życie to sztuka wyboru. Taką domeną kierujemy się tworząc Niepubliczną Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną „ECHO” w Gorlicach.

Napisany dnia: 26.12.2018, 21:27
Ekstremalne wędrówki to ich sposób na życie
30

Weronikę Łukaszewską i Sławomira Sanockiego połączyły pasja i miłość do gór. Rok temu wspólnie wyruszyli na pionierską zimową wyprawę „Łukiem Karpat”. O tym, co wydarzyło się podczas trzymiesięcznej wędrówki opowiedzieli w wywiadzie udzielonym redakcji.

Napisany dnia: 26.12.2018, 09:47
Nowe, atrakcyjne kierunki w jasielskim „Medyku”

Oferta edukacyjna Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Jaśle poszerzyła się o kolejny atrakcyjny kierunek kształcenia. We wrześniu 2018 r. naukę rozpoczęli uczniowie pierwszego semestru w zawodzie technik elektroradiolog.

Napisany dnia: 24.12.2018, 07:55
Spotkanie Wigilijne w Domu Pomocy Społecznej w Kołaczycach
18

Wigilia Świąt Bożego Narodzenia to najbardziej uroczysty i wzruszający wieczór roku, to czas serdecznych spotkań, dzielenia się opłatkiem i składania życzeń przy stole nakrytym białym obrusem.

Napisany dnia: 21.12.2018, 13:12
Budżet (nie)obywatelski
82

Pierwszy w historii Jasła budżet obywatelski budzi ogromne kontrowersje. W trakcie głosowania pojawiły się wątpliwości, co do prawidłowości jego przebiegu. Na 4 z 24 projektów, w krótkim czasie oddano bowiem znaczną liczbę głosów. Jasielski magistrat bada, czy nie doszło o złamania zasad zawartych w regulaminie.

Napisany dnia: 21.12.2018, 12:50
Tradycje, o których warto pamiętać
10

Z Wiesławem Hapem, historykiem, regionalistą, prezesem Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego rozmawia Ilona Dziedzic.

Napisany dnia: 21.12.2018, 08:00
Ostrzeżenie o marznących opadach – 21 grudnia
19

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega, że 21 grudnia 2018 r.  od godz. 3.00 do godz. 9.00 prognozuje się wystąpienie miejscami słabych opadów deszczu marznącego, powodujących gołoledź. Prawdopodobieństwo: 70% (opady marznące).

Napisany dnia: 20.12.2018, 16:46
Nagroda Specjalna dla Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle!
2

Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle, jako jedyna placówka w Polsce decyzją komisji konkursowej powołanej przez Fundację „ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom" zdobyło zaszczytną Nagrodę Specjalną w dorocznym Konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię czytelniczą w roku szkolnym 2017/2018.

Napisany dnia: 20.12.2018, 13:00
Styczeń: "Nostromo" zaprasza na filmy
7

Dyskusyjny Klub Filmowy "Nostromo" zaprasza w styczniu 2019 r. na "Wieża. Jasny dzień" oraz "Climax".

Napisany dnia: 20.12.2018, 11:16
Międzynarodowy Mikołajkowy Turniej Judo
8

Po raz czternasty nasz klub UKS MOSiR Jasło, był organizatorem Międzynarodowych Mikołajkowych Zawodów Judo. W imprezie odbywającej się cyklicznie udział wzięło około dwustu młodych sportowców trenujących judo.  

Napisany dnia: 20.12.2018, 10:53
Uważaj na kieszonkowców!
19

Świąteczny sezon zakupowy w pełni. Tłok w centrach handlowych i na targowiskach, pośpiech i roztargnienie kupujących sprzyjają kradzieżom kieszonkowym. W ten sposób można stracić nie tylko pieniądze, ale także telefon komórkowy, karty płatnicze, dokumenty i inne cenne przedmioty. Są osoby, które nasze zabieganie i nieostrożność wykorzystują w nieuczciwym celu. Przestrzegamy przed kieszonkowcami i radzimy co zrobić, by nie stwarzać im okazji do przestępstwa.

Napisany dnia: 20.12.2018, 10:47
Biblioteka – obszarem spełnień młodego człowieka!
0

12 grudnia 2018 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się seminarium dla bibliotekarzy z bibliotek szkolnych, pedagogicznych i publicznych „Biblioteka miejscem rozwijania samodzielności, kreatywności i innowacyjności uczniów”. Organizatorami wydarzenia były Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krośnie Filia w Jaśle oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle.

Napisany dnia: 20.12.2018, 10:26
Spotkanie opłatkowe w STO

Nic  tak nie łączy  ludzi jak wigilijny stół.  W tym przeświadczeniu   pedagodzy  Społecznego Liceum Ogólnokształcącego  STO w Jaśle zorganizowali, tuż przed Godnymi Świętami, spotkanie społeczności szkolnej.

Napisany dnia: 20.12.2018, 07:00
Czas pracy w świąteczne dni – Urząd Miasta w Jaśle
25

Informujemy, że 24 grudnia i 31 grudnia, kasa Urzędu Miasta w Jaśle będzie czynna w skróconych  godzinach. 24 grudnia od 7.40 do 11.00 i 31 grudnia od 7.40. do 10.00

Napisany dnia: 20.12.2018, 07:00
Biesiadne zwyczaje na świecie, czyli jak ucztuje się w Gruzji
2

Co kraj, to obyczaj. Kilka elementów, bez względu na szerokość geograficzną, jest właściwie obowiązkowych: świetne jedzenie w obfitych ilościach, życzliwa, przyjacielska atmosfera i mnóstwo dobrej zabawy. Ale ludzie w każdym kraju bawią się trochę inaczej, a regionalne biesiadne zwyczaje nadają każdej uczcie niepowtarzalny charakter. Jak biesiaduje się w Gruzji? Kto wygłasza toasty? Jak wypada zachowywać się przy stole?

Napisany dnia: 19.12.2018, 16:34
Kolejny cios dla Adama Pawlusia
141

Wybory samorządowe w powiecie jasielskim zakończyły się triumfem Prawa i Sprawiedliwości. U progu nowej kadencji Rady Powiatu w Jaśle wszystko wskazywało na to, że większość jaką uzyskali radni spod partyjnego szyldu na czele z Adamem Pawlusiem pozwoli im na niczym niezmącone sprawowanie władzy. Tymczasem już wybór wicestarosty naruszył podstawy powyborczej układanki. Jakby tego było mało opozycja wnioskuje o odwołanie obecnego starosty.

Napisany dnia: 19.12.2018, 14:14
Zderzenie ciężarówki z samochodem osobowym w Łysej Górze
36

Dzisiaj około godz. 10, dyżurny jasielskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Łysej Górze. Na drodze wojewódzkiej nr 993, zderzyły się trzy samochody - dwie ciężarówki oraz samochód osobowy. W zdarzeniu ranna została jedna osoba. Droga powiatowa prowadząca do miejscowości Łysa Góra jest całkowicie zablokowana, ruch na drodze wojewódzkiej nr 993, odbywa się wahadłowo. Utrudnienia mogą potrwać do godz. 13.

Napisany dnia: 19.12.2018, 11:56
Terytorialsi odwiedzili AHE
17

Jasielska filia Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi gościła w niedzielę żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Studenci uczelni mieli okazję poznać organizację i zadania WOT.  Ich szczególną uwagę przykuło prezentowane tego dnia uzbrojenie pozostające na wyposażeniu żołnierzy.

Napisany dnia: 18.12.2018, 08:26
Od stycznia więcej pociągów do Jasła
54

Wszystko wskazuje na to, że od stycznia 2019 r. na linii Jasło – Rzeszów – Jasło kursować będzie dodatkowa para pociągów pasażerskich. Plany uruchomienia kolejnych połączeń to wypadkowa rosnącego zainteresowania podróżnych tą formą komunikacji masowej.

Napisany dnia: 18.12.2018, 08:17
XXIV Konkurs Kolęd i Pastorałek w JDK. Na nutę kantyczek
5

Jasielski Dom Kultury już po raz 24. zorganizował Konkurs Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek”. W czwartek, 13 grudnia, odbyły się przesłuchania konkursowe młodszych grup wiekowych. Jurorzy ocenili 36 prezentacji, przyznając 12 nagród i 9 wyróżnień.

Napisany dnia: 17.12.2018, 20:00
 • Gmina likwiduje bariery

  Od stycznia br. osoby niepełnosprawne bądź mające kłopoty z poruszaniem się mogą korzystać z podnośnika pionowego zamontowanego przy budynku Urzędu Gminy Jasło. Ponadto na parterze budynku powstało Biuro Obsługi Klienta. To pozwoli im na załatwienie ich niezbędnych spraw urzędowych oraz lepszą obsługę.

 • Zapraszają na podróż do przeszłości Jasła

   

  Dzisiaj, zaraz po północy ruszył wyjątkowy serwis o historii miasta – www.17stycznia.pl. Jest to internetowa galeria zdjęć 17 budynków, które niestety już nie istnieją, jednak zachowały się na pocztówkach i fotografiach.

 • Będą podwyżki dla techników RTG

  Koniec sporu zbiorowego z dyrektorem jasielskiego szpitala. Dwudziestu techników elektroradiologii otrzyma podwyżki, o które walczyli od połowy października br. Dzisiaj odbyły się negocjacje, których efektem jest zawarcie porozumienia w zakresie żądań wysuwanych przez pracowników RTG.

 • Policja bada sprawę budżetu obywatelskiego

  Końcem ubiegłego roku burmistrz Jasła zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na nieuprawnionym wykorzystaniu danych osobowych w procesie internetowego głosowania na projekty w ramach budżetu obywatelskiego. Obecnie trwają czynności sprawdzające, czy doszło do złamania prawa.

 • Projekty szkoleniowe ze stażami

   

  Firma INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projektach szkoleniowo - stażowych.

 • W Jaśle zapłonęły „światełka do nieba” dla Pawła Adamowicza

   

  W miejscu gdzie jeszcze wczoraj stała scena, na której odbyły się występy artystów w ramach 27. Finału WOŚP dziś zapłonęły znicze. Tak kilkudziesięciu jaślan postanowiło upamiętnić zmarłego dzisiaj Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, który padł ofiarą zamachowca.

 • Jasło pobiło rekord!

   

  Podczas 27. Finału WOŚP w Jaśle i wielu miejscowościach powiatu jasielskiego zebrano ponad 100 tysięcy złotych. Pieniądze z tegorocznej edycji kwesty pozwolą na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Wybrano nowy Zarząd Powiatu

  Wczoraj podczas sesji nadzwyczajnej Stanisław Pankiewicz większością radnych został wybrany na stanowisko wicestarosty jasielskiego. Etatowym członkiem zarządu został Jan Muzyka, zaś jego miejsce nieetatowego członka zajął Ryszard Lisowski.

 • Paraliż w pracowni RTG. Pracownicy na L4

  Technicy elektroradiologii jasielskiego szpitala są na zwolnieniach lekarskich. Sytuacja jest bardzo trudna. Z jednej strony dyrekcja zachęcała pracowników do powrotu do pracy, z drugiej zaś strony będąc pod ścianą podpisała umowy z ościennymi szpitalami oraz technikami w celu zapewnienia pacjentom możliwości wykonywania badań.

 • Jasielskie technikum najlepsze na Podkarpaciu

   

  10 stycznia w Warszawie odbył się 21. finał Rankingu Liceów i Techników Perspektywy. Wysokie miejsce w rankingu zajęło Technikum nr 4 z Oddz. Integracyjnymi w ZS nr 4 w Jaśle, które okazało się najlepszą tego typu placówką w całym województwie podkarpackim. Jak w rankingu wypadły pozostałe jasielskie technika i licea?

 • Nowoczesny bank spółdzielczy. NASZ, PODKARPACKI!

   

  Rozmowa z  RAFAELEM LELITO, wiceprezesem Podkarpackiego Banku Spółdzielczego z siedzibą w Sanoku.

 • Zadbaj o wygląd i zdrowie z dietetykiem

   

  Efektywne odchudzanie, które niesie ze sobą poprawę zdrowia i samopoczucia to prawdziwe sztuka. Większość z nas ma za sobą wiele diet i prób zrzucenia zbędnych kilogramów. Nawet jeśli udawało się nam schudnąć, to zazwyczaj po jakimś czasie pojawiał się efekt jo-jo. Co więc zrobić, by utrata wagi okazała się długotrwała?

 • Alma Harmony Dye-VL – laserowe zamykanie naczynek

   

  Alma Harmony Dye-VL™ to nowoczesna technologia do zamykania naczyń i leczenia rumienia bez ryzyka powikłań.

 • Zmiany w okresie przechowywania akt pracowniczych

   

  Od 1 stycznia 2019 r. będzie Ci łatwiej przechowywać akta pracownicze pracowników i zleceniobiorców.

 • Niepokoi cię zachowanie twojego dziecka?

   

  Jest nadwrażliwe na dotyk, dźwięk, nie reaguje na ból, nie mówi, jest nadpobudliwe, impulsywne, nie bawi się z rówieśnikami, a jego twarz nie wyraża emocji?

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105