Strona główna
Szukasz miejsca dla swojej firmy? Krosno zaprasza

Strefa Inwestycyjna „Krosno – Lotnisko” cieszy się coraz większą popularnością wśród przedsiębiorców. Niebawem obok działających fabryk SPLAST i ECO-LINE powstanąnastępne inwestycje - grunty zakupiło już sześć kolejnych firm. 

Napisany dnia: 07.02.2017, 20:34
Odkryjcie na nowo Waszą miłość
0

Miłość to przedsionek nieba,a kryzys to etap rozwoju. Czy to możliwe? Profesjonalnie i z taktem, jednocześnie z energią która pobudza do stawania się lepszym dla siebie nawzajem.

Napisany dnia: 07.02.2017, 20:00
Bezpłatne konsultacje w sprawie dotacji UE
1

Jasielskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego zapraszają na bezpłatne konsultacje dotyczące Funduszy Europejskich.

Napisany dnia: 07.02.2017, 14:00
Nietrzeźwy bez uprawnień sprawcą kolizji
44

Policjanci interweniowali wczoraj w Czeluśnicy w związku ze zdarzeniem drogowym. Na jednym ze skrzyżowań kierujący osobowym seatem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z bmw. Okazało się, że kierowca seata, 59-letni mieszkaniec gminy Dębowiec, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami i był pijany, miał 2 promile alkoholu w organizmie.

Napisany dnia: 07.02.2017, 10:50
Dla nowych emerytów i rencistów ZUS ma nowe legitymacje
4

Od początku lutego każdy, kto przejdzie na świadczenie z ZUS, otrzyma nową legitymację emeryta-rencisty, dostosowaną do potrzeb osób słabowidzących i niewidzących.

Napisany dnia: 07.02.2017, 10:12
W Jaśle mówiono o uczniach ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
38

Po raz drugi w Jaśle odbyła się konferencja poświęcona specjalnym potrzebom edukacyjnym ucznia w szkole. Doświadczenie, wiedzę oraz umiejętności w obecności wychowawców, pedagogów i wszystkich osób zaangażowanych w proces wychowania i nauczania dziecka w szkole prezentowali pracownicy naukowi uczelni wyższych oraz nauczyciele akademiccy. 

Napisany dnia: 07.02.2017, 07:30
Będą opiniować i konsultować
6

Ponad 80 osób - przedstawicieli osiedli, stowarzyszeń, organizacji i przedsiębiorców - uczestniczyło w spotkaniu poświęconym planowanej rewitalizacji Jasła, zorganizowanym w ramach projektu pn. „Opracowanie Gminnego Programu Rewitalizacji dla Miasta Jasła na lata 2014-2020”. Spośród przybyłych wybrane zostało forum konsultacyjne, którego zadaniem będzie opiniowanie i konsultowanie głównych działań przygotowywanego programu rewitalizacji.

Napisany dnia: 06.02.2017, 12:38
10 jaślan wśród nominowanych
7

Od początku lutego br. trwa plebiscytowy wyścig o miano najpopularniejszych sportowców w trzech największych miastach rdzennego Podkarpacia - Jasła, Krosna i Sanoka.

Napisany dnia: 06.02.2017, 12:34
Pociągiem z Jasła do Krakowa? To możliwe
51

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku jaślanie będą mogli jeździć do Krakowa pociągiem. To dobra wiadomość przede wszystkim dla studentów. Wszystko w rękach samorządowców.

Napisany dnia: 06.02.2017, 10:48
Powiat będzie aplikował o kolejne pieniądze!
19

Starostwo chce inwestować w Park Rekreacji i Edukacji Ekologicznej w Foluszu. W planach jest również stworzenie Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Ożennej.

Napisany dnia: 06.02.2017, 10:39
Konsultacje trychologiczne z wykorzystaniem specjalistycznej kamery

Włosy wymagają kompleksowej pielęgnacji. Nie tylko regularnego mycia i wizyt u fryzjera gdy zbliża się karnawał lub ważna uroczystość rodzinna. Większość z nas nie ma świadomości, że zdrowie włosów zaczyna się w skórze i to właśnie tam należy zacząć o nie dbać.

Napisany dnia: 06.02.2017, 08:14
Z Andrusem po Jaśle
18

Jutro (4 lutego), o godz. 22.45, na antenie TVP3odbędzie się emisja filmu „Z Andrusem po Galicji”, który opowiadał  będzie o naszym mieście. Twórcy filmu, nawiązując do wydanego sto lat temu we Lwowie „Ilustrowanego Przewodnika po Galicji” dra Mieczysława Orłowicza, przedstawią w nim historię oraz współczesne oblicze miast galicyjskich. 

Napisany dnia: 03.02.2017, 20:50
Czy wiesz, jak Cię widzą inni na melanżu…? – pyta nastolatków Główny Inspektorat Sanitarny
5

Piękne, atrakcyjne nimfy w zderzeniu z brudnym przejściem podziemnym… Plastikowy kasownik zamiast czułego kochanka… Raperskie flow w kontraście do żenującego bełkotu. W ten innowacyjny sposób Główny Inspektorat Sanitarny chce zwrócić uwagę młodzieży na negatywne skutki korzystania z używek. Właśnie wystartowała ogólnopolska kampania „Melanż. Oczekiwania vs. rzeczywistość”.

Napisany dnia: 03.02.2017, 09:27
Styczeń: Zatrzymano 11 kierowców po spożyciu alkoholu
52

Policjanci z jasielskiej drogówki podsumowali pierwszy miesiąc 2017 roku. W styczniu na drogach powiatu jasielskiego doszło do jednego wypadku, w którym jedna osoba została ranna. Policjanci odnotowali 68 kolizji drogowych i zatrzymali 11 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol.

Napisany dnia: 03.02.2017, 09:23
Obiecujące propozycje
87

Władze miasta i powiatu jasielskiego nawiązały nić współpracy. Starosta Adam Pawluś przedstawił radzie miejskiej pomysł na poprawę ruchu komunikacyjnego na terenie ziemi jasielskiej. Ponadto zwrócił uwagę na konieczność zwiększenia miejsc parkingowych przy szpitalu. W tej kwestii ruch należy do miasta.

Napisany dnia: 02.02.2017, 13:26
Wystawa pt.„Społeczność żydowska w Jaśle” w jasielskim muzeum
89

Do końca marca w jasielskim muzeum zobaczyć można wystawę „Społeczność żydowska w Jaśle”. Pretekstem do jej przygotowania były IX Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Wernisaż wystawy odbył się 25 stycznia. Obecni byli przedstawiciele magistratu z burmistrzem Ryszardem Pabianem oraz bardzo liczne grono mieszkańców miasta.

Napisany dnia: 02.02.2017, 08:49
1389 kg darów - podsumowanie akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę 2016”
0

W grudniu na terenie Jasła przeprowadzona została zbiórka darów rzeczowych w ramach Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej „Pomóż dzieciom przetrwać zimę 2016”. Podczas akcji, którą koordynował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle, udało się zebrać 1389,75 kg darów.

Napisany dnia: 01.02.2017, 14:29
Chorujemy, ale nie zgłaszamy się do lekarza
54

Czy grozi nam epidemia grypy? Na Podkarpaciu w porównaniu do roku poprzedniego zachorowań na grypę lub choroby grypopodobne jest więcej. W przypadku powiatu jasielskiego od stycznia br. do lekarzy z ich objawami zgłosiło się jedynie 78 osób.

Napisany dnia: 01.02.2017, 11:05
Zimowo i artystycznie w JDK
2

Zakończyły się trwające dwa tygodnie ferie zimowe. Jasielski Dom Kultury, jak co roku przygotował bogatą i atrakcyjną ofertę dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W ramach Zimowej Akademii Artystycznej dla dzieci i młodzieży odbyły się: interaktywne warsztaty z języka angielskiego, warsztaty ilustratorskie i teatralne, lepienia w glinie, spotkanie z drukiem 3D oraz zabawa z duetem klaunów Ruphertem i Rico.

Napisany dnia: 01.02.2017, 11:00
Mieszkańcy Jasła wspierają chęcińskie „Cuda pod dachem”!
0

Prawie 10 000 zł ofiarowali mieszkańcy Jasła na ratowanie franciszkańskiego klasztoru w podkieleckich Chęcinach.

Napisany dnia: 01.02.2017, 09:27
 • Przewodniczący Dunaj zmienił zdanie

   

  Zaledwie kilka dni temu Stanisław Dunaj zrezygnował z funkcji przewodniczącego rady miejskiej w Kołaczycach. Okazuje się jednak, że zmienił on zdanie. Co zadecydowało o wycofaniu się przewodniczącego z rezygnacji?

 • W Gorzycach Toyota uderzyła w drzewo. Utrudnienia na drodze.

  W miejscowości Gorzyce doszło dziś rano do wypadku z udziałem samochodu osobowego Toyota. Dwie kobiety z obrażeniami ciała przetransportowane zostały do szpitala.

 • Do diabła z dietą. Dzisiaj królują pączki!

  Tłusty Czwartek to wymarzony dzień dla wszystkich łasuchów. Dla Was sprawdziliśmy jak wyglądały przygotowania w Piekarni JW Jan Wątroba Barbara Wątroba z Jasła.

 • Rezygnacja z konfliktem w tle

   

  Stanisław Dunaj zrezygnował z pełnienia funkcji przewodniczącego Rady Miejskiej w Kołaczycach. Jego decyzja podyktowana jest napiętą sytuacją w radzie. Sprawę zaostrzył anonimowy list.

 • Dachowanie w Dębowcu

  Do dachowania samochodu marki Fiat Cinquecento doszło po godzinie 7. na drodze powiatowej relacji Dębowiec-Jasło. Do szpitala trafił kierowca pojazdu wraz z pasażerem.

 • Brzyska: Kto płacił za nas podatki?

  Początkiem roku państwo Magudowie przeżyli ogromny szok, kiedy dowiedzieli się, że od 2010 r. mają opłacony podatek rolny i od nieruchomości. - Osłupiałem, gdyż od 2008 r. nikt z nas nie otrzymywał nakazów płatniczych – podkreśla Jan Maguda.

 • ŻAK zrobi z Ciebie fachowca w dziesięć miesięcy!

   

  Jeśli potrzebujesz nowych umiejętności i kwalifikacji, by znaleźć dobrze płatną pracę, możesz zdobyć je w dziesięć miesięcy. Taką możliwość daje Ci ŻAK.  To szkoła, dzięki której szybko zyskasz solidne wykształcenie w atrakcyjnych specjalnościach. Właśnie trwa zimowa rekrutacja w ŻAKU.

 • Nie żyje mieszkaniec gminy Osiek Jasielski. Został przygnieciony przez drzewo

  Dzisiaj po godz. 13 w miejscowości Dębowiec doszło do nieszczęśliwego wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Do tragedii doszło przy załadunku drzewa.

 • Pożyczki dla zadłużonych

   

  Negatywna historia kredytowa to problem, który dotyka wielu Polaków. W Internecie znajdziemy wiele firm reklamujących się jako pożyczki dla zadłużonych. Jak wybrać najlepszą i bezpieczną ofertę ?

 • Do sprzedania dom w Jaśle - 160000 zł

   

  Jasło. Do sprzedania budynek mieszkalny murowany, parterowy z użytkowym poddaszem o pow. ok. 100 m 2.

 • Bezpłatne szkolenia dla bezrobotnych

   

  Firma szkoleniowa PROGRES zaprasza osoby bezrobotne na bezpłatne szkolenia. Zdobądź nowe kwalifikacje i bądź bardziej konkurencyjny na rynku pracy.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105