Strona główna
Jak przygotować się do wakacji na kredyt?
5

Wakacyjny wyjazd to odpoczynek, na który po roku ciężkiej pracy zdecydowanie zasługujesz. Jeśli chwilowo nie masz wolnej gotówki, ale wiesz, że już wkrótce ją dostaniesz, możesz opłacić wakacje pieniędzmi wziętymi na kredyt. Sprawdź, jak zrobić to mądrze i bezpiecznie.

Napisany dnia: 28.02.2018, 08:55
„Jako w niebie tak i w Komańczy” w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Jaśle

26 lutego br. uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego po raz kolejny wzięli udział w nietypowej lekcji historii. Tym razem poznali fakty, dotyczące internowania kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski, i obejrzeli fabularyzowany dokument Bogdana Miszczaka i Macieja Wójcika „Jako w niebie tak i w Komańczy”.

Napisany dnia: 27.02.2018, 18:00
Strażnicy miejscy uratowali mężczyznę przed zamarznięciem
31

To była kolejna rutynowa akcja odwiedzin strażników u osób bezdomnych, które mogą nie sprostać wyzwaniom zimy.

Napisany dnia: 27.02.2018, 16:23
Nie bądźmy obojętni na los innych ludzi
17

Zima to czas, kiedy policjanci podejmują wzmożone działania, aby pomóc tym, których życie i zdrowie może być zagrożone z powodu chłodów. Niskie temperatury to wyjątkowo trudny okres dla osób bezdomnych, bezradnych i samotnych. Pamiętajmy zatem, by nie przechodzić obok tych osób obojętnie. Jeden telefon może uratować komuś życie.

Napisany dnia: 27.02.2018, 13:23
Skorzystaj z bezpłatnej czytelni internetowej IBUK Libra
0

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle wspólnie z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Rzeszowie oraz bibliotekami publicznymi województwa podkarpackiego wykupiła na kolejny rok dostęp do wybranych publikacji elektronicznych w czytelni on-line IBUK Libra. Dostęp aktywny jest od 2 lutego 2018 r. do 1 lutego 2019 r.

Napisany dnia: 27.02.2018, 12:00
Spotkanie autorskie z Margarett Borroughdame
0

Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle serdecznie zaprasza dzieci na wyjątkowe spotkanie z autorką książek dla dzieci Margarett Borroughdame, która nie tylko opowie najmłodszym o swoich utworach, ale też zabierze je do świata wyobraźni.

Napisany dnia: 27.02.2018, 09:36
Mróz zabija ! - apeluje OTOZ Animals Jasło.
3

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Inspektorat w Jaśle Apeluje. Przed nami bardzo zimne dni temperatura według synoptyków  spadnie w nocy nawet do -17 stopni.

Napisany dnia: 27.02.2018, 09:31
Muzyka Karpat w Muzycznym Bunkrze
0

Muzyka Karpat zabrzmiała podczas kolejnego koncertu z cyklu „Muzyczny Bunkier”. Tym razem w ostatni piątek lutego w Jasielskim Domu Kultury wystąpił Duet Gajda.

Napisany dnia: 27.02.2018, 09:25
Radni za zwiększeniem dotacji dla żłobków
54

Decyzją rady miejskiej o 50% zwiększone zostały kwoty dotacji dla niepublicznych żłobków oraz klubów dziecięcych działających w Jaśle. Władze miasta jak również radni liczą na to, że finalnie decyzja pozwoli odciążyć, choć nieznacznie budżety domowe mieszkańców Jasła, których dzieci korzystają z oferty wspomnianych wyżej placówek. Czy rodzice zapłacą mniej za pobyt dzieci w placówkach?

Napisany dnia: 27.02.2018, 07:00
Jak sprawdzić firmę pożyczkową, by wybrać odpowiednią?
0

Obecnie istnieje bardzo wiele pozabankowych instytucji pożyczkowych, które kuszą klientów swoją ofertą. Mimo tego, że złote czasy dla tego typu firm już powoli się kończą i nie powstaje ich tak dużo, jak dawniej, to wybór wciąż jest ogromny. Niezaznajomiona z tematem osoba może mieć problem z podjęciem decyzji do kogo się zwrócić po pożyczkę. Dlatego w poniższym tekście podpowiemy, jak bezpiecznie wybrać pożyczkodawcę? Na co zwrócić uwagę?

Napisany dnia: 26.02.2018, 17:47
Pożar strawił im dom
44

W ciągu godziny spłonął dom czteroosobowej rodziny z Warzyc, która pozostała bez dachu na głową. Schronienia udzieliła im sołtys wsi. Z pomocą przyszła im również gmina Jasło, która organizuje dla nich lokal zastępczy.

Napisany dnia: 26.02.2018, 11:59
Chcą ożywić transport kolejowy na południu Podkarpacia
44

Rada Powiatu w Jaśle zajęła stanowisko w sprawie przekształcenia linii kolejowych nr 107 i 108 na linie kolejowe o znaczeniu państwowym. Uważają, że przyczyni się to do podniesienia ich rangi oraz lepszego utrzymania i wykorzystania.

Napisany dnia: 26.02.2018, 10:48
Można zgłaszać kandydatury na urzędników wyborczych
1

Do 15 marca br. można zgłaszać kandydatów na funkcję urzędnika wyborczego. W Jaśle, według informacji podanej przez Dyrektora Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Krośnie, funkcję tę będzie pełniło cztery osoby.

 

Napisany dnia: 26.02.2018, 08:55
Konkurs wiedzy o bankowości i wystawa numizmatyczna w Zespole Szkół Technicznych
0

21 lutego 2018 r. w auli Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle odbyła się V edycja konkursu wiedzy o bankowości „Akademia Finansów Banku PEKAO SA”. Konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu jasielskiego organizowany jest przez dyrektora I Oddziału w Jaśle Banku Polska Kasa Opieki SA.

Napisany dnia: 26.02.2018, 08:50
Królowa jest tylko jedna!
131

Roksana Węgiel wygrała pierwszą polską edycję muzycznego show jakim jest „The Voice Kids”! - Uważam, że powinnaś jechać na Eurowizję, aby reprezentować nasz kraj- powiedziała Edyta Górniak do młodej jaślanki.- Zaskakuje, mimo iż wiemy, jaki drzemie w niej potencjał. Nie przestawaj śpiewać – dodała.

Napisany dnia: 24.02.2018, 23:40
Roksana w finale!
47

13-letnia Roksana Węgiel z Jasła od samego początku udziału w programie The Voice Kids nie dała o sobie zapomnieć. Głosem oczarowała nie tylko jury, ale kibicują jej ludzie z całej Polski. Dzisiaj utworem "Purple rain" Prince'a zagwarantowała sobie udział w ścisłym finale.

Napisany dnia: 24.02.2018, 21:26
Piotr Wojnarowicz został kierownikiem w kołaczyckim urzędzie
46

Były dyrektor Zakładu Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Jaśle został zatrudniony w Urzędzie Miejskim w Kołaczycach. Piotr Wojnarowicz wygrał konkurs na kierownika Referatu Inwestycji i Gospodarki Komunalnej.

Napisany dnia: 24.02.2018, 07:00
Mł. insp. Robert Wróbel będzie p.o. komendanta KPP w Jaśle
67

Nadkom. Jacek Krzyżak dzisiaj odszedł ze służby w Policji przechodząc na emeryturę. Jego miejsce zastąpi mł. insp. Robert Wróbel, który będzie pełniącym obowiązki komendanta KPP w Jaśle

Napisany dnia: 23.02.2018, 14:36
Policyjny pościg za sprawcą kradzieży paliwa
102

Policjanci zatrzymali kierowcę audi, który zatankował paliwo i odjechał nie płacąc. 18-latek nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed policjantami. Podczas ucieczki stwarzał niebezpieczeństwo, próbował zepchnąć radiowozy z drogi. Nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał. Teraz 18-latek odpowie za szereg popełnionych przestępstw.

Napisany dnia: 23.02.2018, 14:03
Wolne miejsca w Dziennym Domu Pomocy dla Osób Starszych w Jaśle czekają
5

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle informuje, iż do dnia 28.02.2018r. do godz. 12:00 włącznie trwa rekrutacja uczestników do projektu „Akademia Pełni Życia''.

Napisany dnia: 23.02.2018, 14:00
 • Strach tutaj mieszkać - mówią pogorzelcy z Dąbrówki

  Los nie rozpieszcza rodziny Zwolińskich. Jeszcze do niedawna ich strapieniem był zalany dom po ubiegłorocznej ulewie, a dzisiaj ich jedyny dach nad głową stanął w płomieniach. To drugi w ostatnim czasie dramat rodziny z powiatu jasielskiego, której z pomocą przychodzą władze gminy.

 • Większość rady nie chce ośrodka w Ożennej

  Burzliwą dyskusję stoczyli dzisiaj radni powiatowi. Duże kontrowersje budziła inwestycja związana z powstaniem Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Ożennej, o której od dawna marzył starosta Adam Pawluś. Radni podzieli się na za i przeciw realizacji tego przedsięwzięcia...

 • Nie żyje kierowca nissana, który zderzył się z cysterną

   

  Na drodze krajowej nr 73 w Kołaczycach doszło do zderzenia się osobowego nissana z samochodem ciężarowym. Kierowcy osobówki mimo reanimacji nie udało się uratować. Droga jest zablokowana. AKTUALIZACJA.

 • Salon Optyczny "Twój Optyk" zaprasza na wiosenne promocje

   

  Zapraszamy Państwa serdecznie do skorzystania z najnowszych promocji które aktualnie są dostępne w Salonie Optycznym "Twój Optyk"

 • Z Żakiem ku lepszej przyszłości

   

  Martwisz się o swoją przyszłość? Szukasz fachu z perspektywą na dobre zarobki? Pragniesz się przekwalifikować? A może zamiast pójść na studia, wolisz w tym czasie zdobyć dwa zawody? Z jasielskim oddziałem szkoły ŻAK wszystko jest możliwe!

 • Janusz G. nie przyznał się do zabójstwa byłej żony

  Przed Sądem Okręgowym w Krośnie rozpoczął się proces w sprawie pozbawienia życia Haliny G. z Jasła. Oskarżony, były mąż kobiety nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień. Zdaniem prokuratury motywem działania Janusza G. były pieniądze.

 • 6 sposobów na zwiększenie swojej motywacji, czyli jak wytrwać na diecie

 • Pojedziemy pociągiem z Jasła do Zagórza

   

  Od dziś obowiązuje nowy rozkład pociągów. PKP Intercity S.A. uruchamia połączenie z Jasła do Zagórza jako łącznik do pociągów dalekobieżnych z Gdyni. Tym samym podróżni otrzymają możliwość łatwiejszego dotarcia do Bieszczadów  i odwrotnie.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105