Strona główna
LO w Kołaczycach docenione
16

Podkarpacki Kurator Oświaty, Pani Małgorzata Rauch i szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego, płk. Mariusz Stopa zorganizowali w dniu 14 marca 2017r. w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego konferencję pt. „Rola klas mundurowych w procesie szkoleniowym dla potrzeb sił zbrojnych RP”.

Napisany dnia: 17.03.2017, 14:06
Wójt Bara wniósł zażalenie do ministra edukacji
64

Podkarpacki kurator oświaty nie zgodził się na przekształcenie szkół w Łysej Górze, Desznicy i Makowiskach, a wójt Nowego Żmigrodu chwyta się ostatniej deski ratunku. Z niecierpliwością na decyzję ministra czekają mieszkańcy, którzy nie zgadzają się na reorganizację w szkołach.

Napisany dnia: 17.03.2017, 13:15
Nietrzeźwy mężczyzna postawił służby na nogi
13

W czwartek około godziny 18.00 w Przychodni Rejonowej przy ul. Mickiewicza pojawili się strażnicy miejscy, strażacy oraz pracownicy pogotowia ratunkowego. Służby zostały wezwane do nietrzeźwego mężczyzny, który nie był w stanie opuścić terenu Przychodni, gdyż zaklinował się i nie mógł samodzielnie wyjąć nogi z pomiędzy barierek.

Napisany dnia: 17.03.2017, 10:03
Najechanie na tył pojazdu przyczyną wypadku
33

W miejscowości Przysieki doszło dziś do zdarzenia drogowego z udziałem trzech samochodów osobowych. Do szpitala trafił pasażer Forda.

Napisany dnia: 17.03.2017, 09:22
Oferta pracy w ZUS

Oddział ZUS w Jaśle poszukuje kandydatów na stanowiska: lekarza orzecznika Zakładu w Inspektoracie ZUS w Dębicy oraz lekarza orzecznika Zakładu w Oddziale ZUS w Jaśle.

Napisany dnia: 17.03.2017, 08:39
Janusz K. oskarżony o uderzenie ucznia winny
97

Nauczyciel ze Szkoły Podstawowej w Cieklinie został uznany winnym uderzenia 12-letniego Wiktora T. Sąd skazał Janusza K. na 1000 zł kary grzywny.

Napisany dnia: 16.03.2017, 14:40
Ukraina – śladami Polaków
0

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle wraz ze Stowarzyszeniem Niepełnosprawnych i Przyjaciół „Mamy Nadzieję” zapraszają na spotkanie podróżnicze z Tomaszem Dobrowolskim.

 

Napisany dnia: 16.03.2017, 12:30
Koncert Grażyny Łobaszewskiej
4

Zapraszamy na koncert jubileuszowy Grażyny Łobaszewskiej, który odbędzie się 18 marca br. (sobota) o godz. 18.00 w sali teatralnej Gorlickiego Centrum Kultury. Artystka wystąpi w towarzystwie zespołu AJAGORE.

Napisany dnia: 16.03.2017, 11:30
Wieczór z oscarowym kinem
0

Nagrody Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, powszechnie nazywane Oscarami, od lat niezmienne stanowią jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w świecie filmu. Pierwsze statuetki wręczono w 1929 roku w 13 kategoriach, których liczbę z biegiem czasu zwiększono do 24...

Napisany dnia: 16.03.2017, 10:40
Kierunek - Rodzina
15

Od początku marca Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle realizuje projekt „Kierunek – Rodzina”. Jego głównym celem jest poprawa funkcjonowania 120 rodzin z dziećmi zamieszkałych na terenie miasta Jasła.

Napisany dnia: 16.03.2017, 10:35
15-latek okradł szalety miejskie w Jaśle
50

Policjanci zatrzymali 15-latka, który włamał się do szaletów miejskich. Młody mieszkaniec Jasła wpadł w ręce funkcjonariuszy zaraz po tym jak uszkodził zamek wrzutowy w drzwiach i opróżnił skrzynkę na monety. Teraz o jego losie zdecyduje sąd rodzinny.

Napisany dnia: 16.03.2017, 10:08
II Powiatowy Konkurs Informatyczny „Komputer bez tajemnic” w ZST Jasło
27

15 marca 2017r. w Zespole Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle odbył się Powiatowy Konkurs Informatyczny „Komputer bez tajemnic – II edycja”, którego celem była popularyzacja technologii informatycznych wśród uczniów gimnazjów powiatu jasielskiego. Konkurs był podzielony na 2 etapy.

Napisany dnia: 15.03.2017, 15:00
Burmistrz i radna walczą w sądzie
165

Małgorzata Salacha pozwała do sądu Magdalenę Stasiowską za naruszenie jej dóbr osobistych wskutek podania nieprawdziwych informacji w lokalnym tygodniku. Sprawa dotyczy publikacji artykułu w gazecie ogólnopolskiej, za który gmina zapłaciła ponad 12 tys. zł. Wczoraj odbyła się pierwsza rozprawa przed Sądem Okręgowym w Krośnie.

Napisany dnia: 15.03.2017, 14:02
Zawodnicy jasielskiego Klubu Karate Kyokushin najlepsi w makroregionie
10

Zawodnicy województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego 12 marca 2017 rywalizowali w Przeworsku w Mistrzostwach Makroregionu Południowego Karate Kyokushin.

Napisany dnia: 15.03.2017, 13:59
Zatrzymana na gorącym uczynku
27

Dzielnicowi z Jasła zatrzymali kobietę, która ukradła obrączkę i pierścionek. 53-letnia mieszkanka Jasła weszła do jednego z domów na terenie gminy Jasło i ukradła obrączkę ślubną i pierścionek, warte kilkaset złotych. Kobieta ukryła skradzioną biżuterię w butelce z napojem. Dzięki czujności pokrzywdzonej i reakcji policjantów, 53-latka została zatrzymana i przewieziona do policyjnego aresztu.

Napisany dnia: 15.03.2017, 13:02
Konkurs! Wygraj bilety na mecz Czarnych Jasło
9

W najbliższą niedzielę Czarni Jasło zmierzą się na własnym boisku z KS Wiązownica. Dla wszystkich kibiców drużyny przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania są bilety na mecz. Na uczestników czeka również niespodzianka.

Napisany dnia: 15.03.2017, 12:53
Przyrzeczenie Strzeleckie uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach
6

W dniu 7 marca 2017 roku odbyły się uroczystości związane z 98 rocznicą śmierci Leopolda "Lisa" Kuli w Rzeszowie. W ramach obchodów odbyło się uroczyste "Przyrzeczenie Strzeleckie" połączone z "Przyrzeczeniem Orląt".

Napisany dnia: 15.03.2017, 11:15
Najlepsi polscy trenerzy z wizytą w Jaśle
0

Już w najbliższą sobotę w Podkarpackim Centrum Sportów Walki w Jaśle odbędzie się „Sobota Wilków”. Zajęcia poprowadzą trenerzy: Rafał Dudek i Jerzy Pilarz.

Napisany dnia: 15.03.2017, 10:27
Wokalista Krystian Bąk doceniony w Rzeszowie
3

Krystian Bąk wziął udział w przesłuchaniach, które odbyły się w Rzeszowie,  po których  otrzymał   nominację do zespołu SWEET VOICES FUSION.

Napisany dnia: 14.03.2017, 14:15
Podziękowanie

Wszystkim,
którzy w tak bolesnych dla nas chwilach dzielili z nami smutek i żal, okazali wiele serca i życzliwości oraz uczestniczyli we Mszy św. i ceremonii pogrzebowej Ś.P. Bogusława Masteja
za pamięć, wyrazy współczucia, liczne intencje mszalne, złożone wieńce i kwiaty serdeczne podziękowania składa Rodzina.

Napisany dnia: 14.03.2017, 12:00
 • Radna Stasiowska wygrała bitwę walkowerem

   

  Sąd umorzył postępowanie karne przeciwko radnej Stasiowskiej w związku z oskarżeniem prywatnym wystosowanym przez burmistrz Kołaczyc Małgorzatę Salachę. Sprawa dotyczyła pomówienia w artykule, który ukazał się w lokalnym tygodniku.

 • To zemsta – mówi nauczyciel oskarżony o uderzenie ucznia

  Janusz Kowalski, nauczyciel języka polskiego z Cieklina uważa, że oskarżenie go o naruszenie nietykalności cielesnej ucznia to zaplanowana akcja przeciwko jego osobie i zemsta, za wytykanie błędów w gminie.

 • Kradzież z włamaniem do sklepu z zegarkami

   

  Wybita szyba w witrynie sklepowej oraz skradzione zegarki to efekt włamania, do jakiego doszło w sobotę w Jaśle przy ul. Jagiełły. Policja poszukuje sprawców.

 • Wiosna to dobry moment na remont

  Wiosenna aura sprzyja remontom. U "Leona" znaleźć można nowe kolekcje płytek ceramicznych w tym duży wybór płytek deskopodobnych.

 • Oferta pracy w ZUS

   

  Oddział ZUS w Jaśle poszukuje kandydatów na stanowiska: lekarza orzecznika Zakładu w Inspektoracie ZUS w Dębicy oraz lekarza orzecznika Zakładu w Oddziale ZUS w Jaśle.

 • Sołtysi dostaną większą kasę

  W ubiegłym roku sołtysi z gminy Nowy Żmigród apelowali do władz gminy o podniesienie im diet. Pieniądze na ten cel znalazły się w tegorocznym budżecie gminy, a ostatnio zostały zaakceptowane przez radę.

 • Podpalacz traw poniesie konsekwencje

  Niedawno policjanci zatrzymali 29-letniego podpalacza z gminy Skołyszyn. Pijany mężczyzna tłumaczył, że chciał zrobić porządek na działce.

 • Czy to koniec waśni między parkiem a mieszkańcami?

  Nowy dyrektor MPN dr Marian Stój musi stawić czoła wielu wymagającym zadaniom i problemom, jakie narastały w ostatnim czasie w związku z konfliktem między parkiem a miejscową ludnością...

 • Bezpłatne kursy języka angielskiego i niemieckiego

   

  Centrum Szkoleniowo Konsultingowe dla Biznesu, dzięki pozyskanej dotacji od 1 stycznia 2017 roku rozpoczęło realizację projektu szkoleniowego „ Szkolenia Językowe Szansą na Rozwój Zawodowy” 

 • Ekstremalny wyczyn, który pozwala zrozumieć tajemnicę

   

  Już za blisko dwa tygodnie z Jasła wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Ta nowa forma duchowości z każdym rokiem przyciąga coraz więcej osób, gotowych podjąć trud i wyjątkowe wyzwanie, aby zbliżyć się do Boga i zrozumieć tajemnicę Jego cierpienia i śmierci.

 • Nowa wiosenna kolekcja w COTTON CLUB

   

  Sklep COTTON CLUB (Carrefour) w Jaśle przedstawia nową kolekcję odzieży damskiej Wiosna 2017. Tutaj znajdziesz odzież najlepszych polskich marek w rozsądnej cenie.

 • Naturalnie, smacznie i zdrowo

   

  Tłuszcze roślinne stanowią istotny element zbilansowanej diety. Olej jest nam potrzebny ze względu na zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych. Jednak tylko oleje tłoczone na zimno zachowują w pełni swoje wartości odżywcze.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105