Strona główna
Urzędniczka przyznała, że płaciła podatki za Magudów
92

W Sądzie Rejonowym w Jaśle ruszył proces urzędniczki z gminy Brzyska oskarżonej o nadużycie przez nią uprawnień i niedopełnienie swoich obowiązków, czym działała na szkodę państwa Magudów. Maria N. jako inspektor referatu podatków wydawała nakazy płatnicze dla podatku rolnego i od nieruchomości, które nie dostarczano do właścicieli działek. Przed sądem przyznała się do płacenia za nich podatków.

Napisany dnia: 05.12.2017, 12:57
Bezpieczne chodniki, czyli trwa „Akcja Zima”
13

Zgodnie z prognozami, od wczoraj w naszym regionie występują obfite opady śniegu. W nocy białego puchu przybyło, dlatego Straż Miejska przypomina, o zimowych obowiązkach mieszkańców. Kara nałożona w drodze mandatu karnego na osobę, która nie odśnieżyła chodnika, to tylko jedna z nieprzyjemności, jaka może spotkać właściciela nieruchomości. O wiele dotkliwsza może być konieczność zapłaty odszkodowania osobie, która dozna uszczerbku na zdrowiu przez nasze zaniedbanie.

Napisany dnia: 05.12.2017, 09:43
Rozmowa z Teresą Pamułą, dyrektorem Podkarpackiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Rzeszowie

Od 2004 r. do 2016 r.  w ramach „Płatności bezpośrednich”, które są głównym instrumentem wsparcia dochodów producentów rolnych,  wypłacono ponad 5,3 mld zł. Te pieniądze wpłynęły na rozwój wielu podkarpackich gospodarstw. - mówi Teresa Pamuła, dyrektor Podkarpackiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Rzeszowie.

Napisany dnia: 05.12.2017, 07:50
Dzieci zostały obsypane prezentami
19

Spotkanie ze Świętym Mikołajem odbyło się w Parku Miejskim przy glorietce w Jaśle. Intensywne opady śniegu nie przeszkodziły w miłym przywitaniu go przez dzieci. Każda pociecha otrzymała prezent i słodycze.

Napisany dnia: 04.12.2017, 17:57
Rodzinne pływanie po raz kolejny w Jaśle
9

W krytej pływalni w Jaśle rozegrano piętnastą edycję Mistrzostw Polski w Pływaniu „FAMILY CUP” 2017. W jubileuszowych zawodach wzięło udział niemal trzystu zawodników. Impreza od lat łączy pokolenia.

Napisany dnia: 04.12.2017, 12:09
Głosuj na Patrycję i Bartłomieja!
6

Uczniowie ZSUiS - Patrycja Janusz – uczennica kl. III i Bartłomiej Smoleń uczeń kl II technikum technologii żywności biorą udział w ogólnopolskim konkursie cukierniczym Akademia Mistrza  "Bake & Play". Głosujcie na ich wspaniałe dzieła.

Napisany dnia: 04.12.2017, 10:00
Jasło będzie miało swój browar!

Browary regionalne i rzemieślnicze zdobywają w Polsce coraz większą popularność. Konsumenci zaś mają coraz większe wymagania wobec piwowarów, dlatego Michał i Wojtek z Sądkowej, którzy prowadzą browar Eureka postanowili uwarzyć dla mieszkańców Jasła i okolic ich własne piwo. Browar Jasło – to nowa marka dedykowana dla wszystkich smakoszy złotego trunku.

Napisany dnia: 04.12.2017, 09:11
Zapraszamy na warsztaty pt. ,,Kobiecy punkt widzenia’’
2

W długie zimowe wieczory, kiedy wiele z nas szuka kreatywnych form spędzania czasu, warto skorzystać z bezpłatnych warsztatów zorganizowane z myślą o ambitnych kobietach pt. „Kobiecy punkt widzenia”.

Napisany dnia: 04.12.2017, 08:04
Igłoterapia- wykorzystanie suchego igłowania w leczeniu mięśniowo- powięziowych punktów spustowych (MPPS)

Wspomniane MPPS, potocznie zwane punktami spustowymi stanowią jedna z najczęściej pomijanych przyczyn ostrego i chronicznego bólu, jednocześnie są najczęstszym powodem dolegliwości bólowych w układzie mięśniowo-szkieletowym. Bagatelizowanie ich rozwoju może przyczyniać się do ograniczenia ruchomości w dotkniętych bólem mięśniach, pojawienia się napięciowych bólów głowy itp.

Napisany dnia: 02.12.2017, 08:53
Czy za wodę zapłacimy więcej?
40

Już wkrótce możemy zapłacić więcej za wodę i ścieki. To efekt zmian w prawie, uchwalonych przez parlament w lipcu i październiku bieżącego roku. Mieszkańcy Jasła, jednak w ciągu kilku najbliższych miesięcy unikną podwyżek. 

Napisany dnia: 01.12.2017, 16:55
Piłsudski na Kasztance, pieczone oraz słodkie kasztanki - czyli urodziny Marszałka
8

Rok 2018, zgodnie z uchwałą podjętą przez Sejm RP, będzie Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Inauguracja miejskich obchodów rozpocznie się 5 grudnia, w dniu 150 rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego. Akcja skierowana jest głównie do dzieci i młodzieży.

Napisany dnia: 01.12.2017, 13:37
Andrzejkowe figle i tańce w MDK
0

Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle odwiedziła ponad setka dzieci wraz z rodzicami aby bawić się podczas Zabawy Andrzejkowej, którą poprowadził pan Wojciech Salomon z Agencji Artystycznej Twój Wodzirej. Oprócz tańców i zabaw dzieci mogły skorzystać z innych atrakcji, jakimi były wróżby andrzejkowe, lanie wosku oraz malowanie twarzy.

Napisany dnia: 01.12.2017, 13:35
Podziękowanie od gminy Sępólno Krajeńskie
23

Gmina Sępólno Krajeńskie, która otrzymała od Miasta Jasła 20 tys. zł na odbudowę infrastruktury drogowej zniszczonej w wyniku sierpniowej wichury, podziękowała za wsparcie.

Napisany dnia: 30.11.2017, 21:00
Poseł Joanna Frydrych o skandalicznych działaniach PiS
202

Posłanka Platformy Obywatelskiej skrytykowała decyzje partii rządzącej, z dwóch pierwszych lat kadencji Sejmu. Przypomniała m.in. o konsekwencjach zmian w szkolnictwie, a także niebezpieczeństwie, jakie niesie za sobą reforma sądownictwa. - Musimy sobie uświadomić to, że demokracji już nie ma, tej która zapewni nam godne i bezpieczne życie – podkreślała poseł Joanna Frydrych.

Napisany dnia: 30.11.2017, 17:52
Sukcesy judoków ASW w Gdańsku
1

W Gdańsku odbyła się ostania już w tym roku edycja Internacionale Judo League. Wychowankowie wywalczyli 8 medali co jest sporym sukcesem i uwieńczeniem ich pracy w tym roku.

Napisany dnia: 30.11.2017, 09:35
Premiera najnowszej produkcji krośnieńskiej Telewizji Obiektyw
4

„Jako w niebie, tak i w Komańczy” to dokument fabularyzowany przedstawiający historię internowania Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Komańczy. Jest już czwartym filmem Bogdana Miszczaka z cyklu „Historyczny pejzaż Podkarpacia”. Przybliża dotychczas mało znany, a jakże ważny okres z życia Prymasa Tysiąclecia. Film jest debiutem reżyserskim dziennikarza telewizyjnego Macieja Wójcika.

Napisany dnia: 29.11.2017, 15:25
Rozbudowa szpitala stała się faktem
60

Ruszają prace związane z inwestycją szpitalną. Dzisiaj odbyło się oficjalne podpisanie umowy między inwestorem a wykonawcą robót budowlanych. Przebudowa bloku operacyjnego i centralnej sterylizatorni potrwa do końca października 2018 r.

Napisany dnia: 29.11.2017, 14:47
To największa inwestycja spółki Polwax!
29

Firma Polwax z Jasła należąca do ścisłej czołówki europejskich producentów i dystrybutorów parafin, wosków oraz specyfików parafinowych realizuje największą w historii spółki inwestycję - budowę instalacji odolejenia rozpuszczalnikowego w Czechowicach-Dziedzicach. - To zadanie jest ogromnym wyzwaniem dla spółki i jest ono ściśle związane z Jasłem –podkreśla Jacek Stelmach, wiceprezes zarządu, dyrektor operacyjny spółki Polwax.

Napisany dnia: 29.11.2017, 12:53
Poezja śpiewana w wykonaniu młodych wokalistów
3

W Nowym Żmigrodzie odbyła się pierwsza edycja Konkursu Poezji Śpiewanej. Wzięli w niej udział młodzi i utalentowani wokaliści, będący jednocześnie uczniami szkół podstawowych i gimnazjów z gmin powiatu jasielskiego.

Napisany dnia: 29.11.2017, 12:38
5 stron do nauki fizyki w domu tzn. Online
0

Fizyka nie należy do łatwych przedmiotów, należy ją zrozumieć, aby dokładnie poznać. Jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na to, aby otrzymywać dobre oceny, zobacz, jak dużo można się dowiedzieć z poniższych stron. Korzystając z nich, będziesz mógł uczyć się wygodnie we własnym domu. Dzięki ciekawym stronom można się przekonać, że nauka fizyki wcale nie musi być nudna.

Napisany dnia: 29.11.2017, 11:00
 • Jasło: W lokalach wyborczych trwa głosowanie

  Dzisiaj od rana trwają wybory uzupełniającego do Rady Miejskiej w Jaśle w okręgu wyborczym nr 19. O mandat radnego ubiega się pięciu kandydatów. Osoby uprawnione do głosowania będą mogły oddać głos do godz. 21.00.

 • Budżetowy impas

  Wczoraj Rada Powiatu w Jaśle miała podjąć uchwałę w sprawie budżetu na 2018 r., do głosowania jednak nie doszło. Na wniosek radnego Janusza Przetacznika została zarządzona przerwa w obradach. To efekt wielu wątpliwości i obaw radnych względem propozycji, które pojawiły się w projekcie budżetu.

 • Soboty nie dla „Hubala”

   

  Jaślanie, przynajmniej na razie mogą zapomnieć o sobotnich podróżach pociągiem do Krakowa. Powodem, dla którego sobotnie połączenie nie wejdzie w najbliższym czasie do rozkładu jazdy, mają być względy techniczne i organizacyjne. Strona małopolska jednak zapewnia, iż będzie przyglądać się sprawie.

 • „Wierzę, że mogę osiągnąć wszystko”

   

  Cukiernictwo to wielka pasja Patrycji Janusz. Niedawno uczennica Zespołu Szkół Spożywczych i Usługowych w Jaśle wygrała ogólnopolski konkurs „Bake&Play”. Życie Patrycji i jej plany na przyszłość ściśle związane są ze sztuką cukierniczą. Nie boi się sięgać po swoje. 

 • Wojna o śmietnik

  Kontener, który od wielu lat mieścił się na działce miejskiej stał się kością niezgody między mieszkańcami wspólnot przy ul. Kościuszki w Jaśle a jasielskim magistratem. - Nie zgadzamy się na to, aby przenosić ten śmietnik w inne miejsce. Stoi on tutaj od 60 lat i nikomu do tej pory nie przeszkadzał...

 • Oferta świąteczna sklepu Leddo.pl Jasło

   

  Miło nam Państwa poinformować o nowej ofercie oświetleniowej sklepu Leddo.pl. Na nadchodzące święta przygotowaliśmy wyjątkową ofertę gadżetów i dekoracji, dzięki którym można pięknie przystroić ogród, dom lub mieszkanie, nadając im magicznego klimatu i tworząc niezapomniany nastrój. Gorąco zapraszamy!

 • „… można odejść na zawsze, by stale być blisko”

   

   

   

 • Wypadek z udziałem TIR-a w Żółkowie

   

  Około godziny 23. na drodze wojewódzkiej nr 992 w miejscowości Żołków doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Fiat Seicento zderzył się  z samochodem ciężarowym. 

 • Nowy dom pod Jasłem w atrakcyjnej cenie!

   

  Do sprzedania dom wolnostojący jednorodzinny, położony w atrakcyjnej lokalizacji, niedaleko Jasła. Dom ma powierzchnię 100m2, składa się z kuchni, pokoju dziennego, trzech sypialni, łazienki i wc.

 • Weekend cudów

   

  Szlachetna Paczka znów łączy ludzi o wielkich sercach. W rejonie Jasło pomoc dotarła do 56 domów. Były łzy, ogromne wzruszenie oraz nieograniczone pokłady pozytywnej energii.

 • Zainwestują w oczyszczalnię ścieków

  Włodarze gmin Kołaczyce i Brzyska podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w zakresie gospodarki ściekowej. Inwestycja pozwoli na budowę sieci kanalizacyjnej na części gminy Brzyska oraz na odprowadzenie ścieków do oczyszczalni w Kołaczycach, która zostanie zmodernizowana i rozbudowana..

 • Jednolite pliki kontrolne dla każdego przedsiębiorcy

   

  Od 1 stycznia 2018 roku każdy mikro przedsiębiorca  jest obowiązany do przesyłania jednolitych plików kontrolnych. Mikroprzedsiebiorcą jest  każda jednoosobowa działalność gospodarcza, nawet taka w której nie zatrudnia się pracowników. 

 • Promocji "U Leona" ciąg dalszy!

   

  Wykorzystaj okazję. Skorzystaj z ostatniej chwili na zakup płytek ceramicznych w niższych cenach! W ofercie wyprzedażowej znajdziecie płytki już od 13 zł/m2.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105