Strona główna
Kierował samochodem mając 3 promile
21

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego jasielskiej komendy zatrzymali pijanego kierowcę volkswagena. 39-latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Napisany dnia: 06.03.2019, 10:36
Internet stacjonarny czy mobilny? Z czego korzystają Polacy?
1

Urząd Komunikacji Elektronicznej, w skrócie UKE, opublikował wyniki badania konsumenckiego, jakie zostało przeprowadzone w 2017 roku. Można na jego podstawie wysnuć wnioski, w jaki sposób Polacy korzystają na co dzień z usług telekomunikacyjnych, w tym z internetu. Czy częściej łączymy się z siecią przy użyciu internetu stacjonarnego, czy cenimy wolność, jaką daje nam internet mobilny?

Napisany dnia: 05.03.2019, 15:53
Oczyszczacze powietrza w miejskich przedszkolach
5

46 oczyszczaczy powietrza trafiło do wszystkich oddziałów jasielskich przedszkoli miejskich. Oczyszczają one powietrze z zanieczyszczeń PM2.5 i PM10, alergenów wziewnych, wirusów i lotnych związków organicznych.

Napisany dnia: 05.03.2019, 14:50
2018 rok rekordowy w polskich kinach
0

Polskie kino ma się znakomicie – nie tylko jeśli chodzi o nowe produkcje, podbijające nawet Hollywood, o czym świadczy Oscar dla „Idy” Pawlikowskiego, ale i o wyniki dotyczące sprzedaży biletów. Nawet ich rosnące ceny nie szkodzą kinom. Rok 2018 można uznać za rekordowy w Polskich kinach. Sprawdźmy dlaczego.

Napisany dnia: 05.03.2019, 13:55
IX Otwarte Mistrzostwa Miasta Jasła w Judo za nami
8

W miniony weekend w Podkarpackim Centrum Sportów Walki w Jaśle odbył się międzynarodowy turniej judo, w którym udział wzięło około 600 uczestników z ponad 50 klubów m.in. z Czech, Mołdawii, Węgier, Słowacji oraz z całej Polski.

Napisany dnia: 05.03.2019, 12:34
Pożar tira na ul. Krakowskiej w Jaśle
23

Wczoraj jasielscy policjanci interweniowali w związku z pożarem samochodu. Ciężarowy man spłonął doszczętnie na zatoce przy ulicy Krakowskiej w Jaśle, na szczęście nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu. Prawdopodobną przyczyną pożaru była awaria osi przedniego koła.

Napisany dnia: 05.03.2019, 12:00
Przebudują boisko treningowe w Jaśle
29

Władze miasta będą ubiegać się w ministerstwie sportu o dodatkowe środki na inwestycję od wielu lat oczekiwaną w szczególności przez środowisko piłkarskie. Całość zadania opiewa na ponad 3,5 mln zł.

Napisany dnia: 05.03.2019, 10:23
Nowe wiosenne kolekcje w VIVO! Krosno
0

Za oknami można już zaobserwować pierwsze oznaki długo wyczekiwanej wiosny. Widać ją zarówno w Krośnie, jak i całym regionie Beskidu Niskiego. Nie można jej także nie zauważyć w VIVO!, gdzie na sklepowych półkach i wieszakach pojawiły się już nowe wiosenne kolekcje, a wśród nich najmodniejsze fasony i kolory. Szeroka oferta idealnie wpisuje się
w światowe trendy, zachowując przy tym klasyczny styl i elegancję.    

Napisany dnia: 05.03.2019, 09:49
Przedszkole Miejskie Nr 1 w Jaśle zaprasza

Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Jaśle. Przedszkole znajduje się w centrum miasta, jest dobrze wyposażone - przyjazne zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom.

Napisany dnia: 05.03.2019, 07:30
Powiatowy etap „Wielkiej Ligi Czytelników” przeszedł do historii
0

28 lutego 2019 r. w jasielskiej Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie odbył się etap powiatowy IV Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”.  Głównym celem tego Konkursu jest upowszechnianie czytania książek. 

Napisany dnia: 04.03.2019, 20:50
Pani Helena dożyła 100 lat. To kwestia genów i stylu życia
30

W miniony weekend Helena Sanocka z Tarnowca świętowała swoje setne urodziny w gronie rodziny i przyjaciół. Do jubilatki z życzeniami przybyli również wójt gminy Tarnowiec oraz kierownicy Urzędu Stanu Cywilnego i Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.  

Napisany dnia: 04.03.2019, 18:00
Ewakuacja szkoły w Dębowcu
122

W Dębowcu przeprowadzono dziś ewakuację szkoły podstawowej. Powodem było rozpylenie przez jednego z uczniów nieznanej substancji.

Napisany dnia: 04.03.2019, 11:54
Pół miliona złotych na jasielski budżet obywatelski – złóż projekt

Od 15 marca do 30 kwietnia każdy mieszkaniec Jasła może złożyć w ramach budżetu obywatelskiego projekt, który jego zdaniem powinien zostać zrealizowany. Propozycje po weryfikacji zostaną poddane głosowaniu, a zwycięskie zostaną wykonane. Na ten cel, z budżetu miejskiego, przeznaczono 500 tysięcy złotych.

Napisany dnia: 04.03.2019, 11:15
Czy kultura w polityce to fikcja?
54

W czwartek, w Jaśle odbyło się spotkanie w ramach Klubu Obywatelskiego z udziałem Małgorzaty Kidawy - Błońskiej. Wicemarszałek Sejmu RP mówiła o szeroko pojętej kulturze w polityce.

Napisany dnia: 03.03.2019, 18:00
22-latek nieprzytomny leżał na dnie basenu
181

Dzisiaj po godzinie 20. na krytej pływalni w Jaśle doszło do nieszczęśliwego zdarzenia z udziałem 22-letniego mężczyzny. Nieprzytomnego mieszkańca gminy Jasło wyciągnięto z dna basenu.

Napisany dnia: 02.03.2019, 23:59
W Jaśle uczczono pamięć żołnierzy niezłomnych
76

1 marca w całej Polsce obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tego dnia wspomina się losy tych, którzy nie byli gotowi przystać na egzystencję pod stalinowskim jarzmem kontynuując walkę ze wschodnim ciemiężcą, za co gotowi byli zapłacić najwyższą cenę. W Jaśle również oddano hołd żołnierzom niezłomnym. Odrębne obchody zorganizowało Miasto Jasło oraz Starostwo Powiatowe w Jaśle.

Napisany dnia: 01.03.2019, 16:07
Wiklina papierowa, czyli jak ozdobić wnętrze starymi gazetami?
1

Wiklina papierowa jest idealnym materiałem do stworzenia dekoracji DIY – makulatura gromadzi się niemal w każdym domu. Jak ją wykorzystać, by zyskać niepowtarzalną ozdobę? Podpowiadamy, czym jest wiklina papierowa i co powinien o niej wiedzieć początkujący dekorator!

Napisany dnia: 01.03.2019, 12:29
Bezpłatne badanie wzroku w salonie Visionoptyk

Salon Visionoptyk zaprasza na bezpłatne badanie wzroku 8, 19 i 29 marca 2019 r. Zadzwoń już dziś i umów się na badanie.

Napisany dnia: 01.03.2019, 09:00
Policjanci szukają sprawców chuligańskiego wybryku
68

Jasielscy policjanci ustalają sprawców uszkodzeń mienia, do których doszło w nocy 25 lutego. Wandale dopuścili się zniszczenia elewacji, co najmniej kilku budynków na terenie niemal całego miasta. Szacowane szkody mogą wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Napisany dnia: 28.02.2019, 21:06
Jasło znów będzie tętniło "życiem przemysłowym"?
126

W biurze poselskim posła Bogdana Rzońcy odbył się briefing prasowy, na którym omawiane były kwestie zbliżających się wyborów do europarlamentu, rozmawiano również o nowym programie PiS, a także sprawach lokalnych, dotyczących Jasła i rozwoju przemysłu.

Napisany dnia: 28.02.2019, 13:23
 • Konkurs na dyrektora szpitala coraz bliżej

  Rada Powiatu w Jaśle wybrała dziś skład komisji, której zadaniem będzie przeprowadzenie postępowania konkursowego na stanowisko dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. To nie Zarząd Powiatu zatem, jak liczyły na to władze powiatowe zdecyduje o tym, kto zasiądzie w komisji. Wojewoda podkarpacki uchyliła uchwałę w tej materii podjętą przez radę w lutym.

 • Miasto ma w planach budowę mostu

  Władze miasta będą ubiegać się o dofinansowanie na realizację wieloletniego zadania związanego z budową nowej przeprawy mostowej przez rzekę Wisłokę łączącej tereny przemysłowe na osiedlu Gamrat z drogą krajową na ul. Krakowskiej w Jaśle. 

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Sędzi Anna Maria Wesołowska w ramach kampanii „Ty decydujesz”

  Mądra, wyrozumiała i niezwykle charyzmatycza – tak pokrótce można opisać najsłynniejszą sędzię w Polsce. Na zaproszenie Urzędu Miasta w Jaśle, Straży Miejskiej w Jaśle oraz Zakładu Karnego w Jaśle gościła obecnie najbardziej rozpoznawalna sędzia – Anna Maria Wesołowska...

 • Janusz Pacher kieruje pracą PUP w Jaśle

  Od wtorku obowiązki dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle pełni Janusz Pacher. Zmiany podyktowane są ponad dwumiesięczną absencją dyrektora Dariusza Uliasza, który obecnie przebywa na zwolnieniu chorobowym.

 • Chcesz złożyć Twój e-PIT? Zobacz, jakie to proste

   

  Na podatników, rozliczających się na formularzach PIT- 37 i PIT- 38 czekają w tym roku spore ułatwienia.  W ramach wdrażanej usługi Twój e-PIT podatnik nie będzie musiał składać żadnego wniosku ani przynosić dokumentów do urzędu skarbowego.

 • Zmarł Józef Biernacki wieloletni prezes JKMiRJ

  We wtorek 12 marca br. zmarł w wieku 70 lat Józef Biernacki, współzałożyciel Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego w Jaśle oraz jego wieloletni prezes. Był inicjatorem wielu przedsięwzięć edukacyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 • Bądź świadoma, dbaj o siebie – przypominają specjalistki

  W bezpłatnych warsztatach pt. „Babskie Sprawy” uczestniczyło blisko 40 kobiet w różnym wieku. Spotkanie prowadzone było przez Justynę Czerkiewicz, fizjoterapeutkę uroginekologiczną oraz Małgorzatę Bubę, położną i Certyfikowaną Doradczynię Laktacyjną...

 • Podróżnicy z Jasła wyróżnieni na festiwalu "Kolosy"

  Weronika Łukaszewska i Sławomir Sanocki, którzy w minionym roku zakończyli zimowy trawers Karpat, otrzymali wyróżnienie w kategorii WYCZYN ROKU na 21. Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów "Kolosy" w Gdyni...

 • Utrudnienia w ruchu pociągów na linii Kraków - Jasło

   

  Podróżni, którzy korzystają z oferty połączeń kolejowych Kraków – Jasło – Kraków wkrótce mogą spodziewać się utrudnień w ruchu pociągów. Ich powodem są planowane prace modernizacyjne na linii 108, które mają rozpocząć się już niebawem.

 • W maju 5. Nocna Jazda Ratowników. Tym razem dla ratownika medycznego Grzegorza

   

  5. edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r w Jedliczu. Jest to wielka akcja charytatywna organizowana przez portal Krosno112.pl i OSP Dobieszyn, która łączy służby ratownicze z całej Polski. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105