Strona główna
Trzymajcie ręce z daleka od samorządów
101

Chcemy zbudować jedną wspólną i silną listę opozycji, która wygra z PiS. Pokażemy rządzącej partii, że ma trzymać ręce z daleka od samorządów i ich niezależności – mówi Marcinowi Dziedzicowi w rozmowie przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej, poseł Sławomir Neumann.

Napisany dnia: 04.04.2017, 18:00
Do przedszkola wkroczył Sanepid!
20

W miniony piątek do jasielskiego szpitala trafiła dziewczynka z podejrzeniem zapalenia opon mózgowych. W przedszkolu do, którego uczęszcza 7-latka kontrolę epidemiologiczną przeprowadzili pracownicy Sanepidu.

Napisany dnia: 04.04.2017, 12:38
Nielegalne papierosy i alkohol w rękach policji
18

Blisko 1300 paczek papierosów różnych marek, ponad 30 kg krajanki tytoniowej, 237 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci u 47-letniego mieszkańca Jasła. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego.

Napisany dnia: 04.04.2017, 11:01
Zielone jest bardzo smaczne

Nie samym mięsem żyje człowiek. Coraz częściej w codziennej diecie sięgamy po potrawy wegetariańskie i wegańskie. To nie tylko moda, lecz świadomy wybór.

Napisany dnia: 04.04.2017, 10:29
Platforma zwiera szeregi
94

Od dziś w Jaśle działać będzie biuro poselskie parlamentarzystki Joanny Frydrych. Jego otwarciu towarzyszyła wizyta czołowego polityka Platformy Obywatelskiej, Sławomira Neumanna.

Napisany dnia: 03.04.2017, 22:56
46-latka stanie przed sądem
32

Kierująca Oplem Vectrą 46-letnia mieszkanka gminy Kołaczyce miała w wydychanym powietrzu blisko 2 promile alkoholu. W sobotę swoją podróż zakończyła w przydrożnym rowie. Przypadkowy świadek zdarzenia wyczuł woń alkoholu i zabrał kierującej kluczyki do pojazdu.

Napisany dnia: 03.04.2017, 14:32
Co z ustawą dekomunizacyjną w Jaśle?
82

W związku z ustawą o dekomunizacji w Polsce na przestrzeni najbliższych miesięcy mają ulec zmianie nazwy ulic upamiętniające osoby, organizacje, wydarzenia lub daty symbolizujące komunizm lub inny ustrój totalitarny, ani w inny sposób taki ustrój propagujące.

Napisany dnia: 03.04.2017, 14:00
Ogromny pożar w Sądkowej!
39

Wczoraj około godziny 14. osiem zastępów straży pożarnych walczyło z ogromnym pożarem traw w Sądkowej w okolicy oczyszczalni ścieków. Akcja gaśnicza trwała blisko cztery godziny. Zdjęcia nadesłał Czytelnik.

Napisany dnia: 03.04.2017, 10:30
W Święcanach znaleziono granat moździerzowy
8

W sobotę po godzinie 14-tej mieszkaniec Święcan zgłosił na policję znalezienie granatu moździerzowego. Miejsce zostało zabezpieczone do czasu przyjazdu saperów z Rzeszowa.

Napisany dnia: 03.04.2017, 09:46
„Manchester by the Sea” w DKF Nostromo
7

Często w kontekście tego filmu pada stwierdzenie, że jest to małe wielkie kino. Lonergan stworzył arcydzieło, mini traktat o winie i karze, poruszające studium tragicznej jednostki. W filmie bezbłędnie uchwycony jest impas komunikacyjny, trud nazwania i przekazania drugiej osobie własnych zawiłych uczuć, niemożliwość precyzyjnego wyartykułowania ich. DKF Nostromo zaprasza na „Manchester by the Sea” do Kina JDK „Syrena” 6 kwietnia br. o godz. 18.00. Cena biletu 10 zł.

Napisany dnia: 03.04.2017, 09:10
Jasielscy judocy docenieni przez władze województwa podkarpackiego
3

W Rzeszowie odbyła się IX gala Sportu Młodzieżowego Województwa Podkarpackiego. Podczas gali wyróżnieni zostali najlepsi sportowcy i trenerzy, którzy w roku 2016 osiągnęli znaczące sukcesy sportowe. W gronie stypendystów znalazła się Natalia Nocula, wychowanka klubu ASW-JUDO JASŁO.

Napisany dnia: 03.04.2017, 09:06
Wkłady BISPOL w hurtowych cenach!

W sklepie i hurtowni w Jaśle przy Nowym Cmentarzu możecie Państwo w kilka minut podjąć decyzję, jak udekorować kwiatami groby - co wybrać i jakie znicze dopasować do wybranej dekoracji na nagrobek.

Napisany dnia: 03.04.2017, 08:56
Czarni zremisowali z Wisłokiem
11

Czarni Jasło bezbramkowo zremisowali z Wisłokiem Wiśniowa na własnym stadionie. Tym samym po serii trzech meczów bez zdobyczy punktowej jaślanie mogą dopisać do swojego konta jedno oczko.

Napisany dnia: 01.04.2017, 21:21
Coraz chętniej sięgamy po odnawialne źródła energii
41

Zakończył się jeden z największych pilotażowych projektów w Polsce o wartości 95 mln zł związanych z promocją odnawialnych źródeł energii w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. W województwach podkarpackim i małopolskim zainstalowano m.in. 8 tys. instalacji solarnych w prywatnych gospodarstwach domowych oraz 103 w budynkach użyteczności publicznej.

Napisany dnia: 31.03.2017, 17:13
Poseł Neumann na otwarciu biura poselskiego
123

W poniedziałek swoje biuro poselskie otworzy Joanna Frydrych, posłanka Platformy Obywatelskiej. W otwarciu weźmie udział poseł Sławomir Neumann.

Napisany dnia: 31.03.2017, 15:00
Wakacyjny „Szwejk”
10

Od lipca do września rozpoczną się próbne przejazdy z Rzeszowa na Słowację. To odzew na bardzo duże zainteresowanie tym atrakcyjnym połączeniem. Jego potencjał dostrzegł marszałek woj. podkarpackiego. - Osobiście przejechał tą trasa po czym stwierdził, że jest potencjał, który warto wykorzystać. Wyraził zgodę na to, aby połączenie do Medzilaborców zostało uruchomione na próbę na dwa miesiące – podkreśla kolejarz Adam Filar z akcji KochamKolej.pl

Napisany dnia: 31.03.2017, 12:00
Inwestycja mostowa pod znakiem zapytania
24

Wracamy do tematu budowy mostu łączącego ul. Szopena z osiedlem Gądki. Władze zapewniają, że wszystko idzie zgodnie z planem. Mimo to, na chwilę obecną nikt nie ma pewności, czy aby ta inwestycja naprawdę dojdzie do skutku.

Napisany dnia: 31.03.2017, 08:10
Nowość! Pizza w Restauracji "U Grzymały"

Zapraszamy na wyśmienitą pizzę do Restauracji "U Grzymały".

Napisany dnia: 31.03.2017, 07:55
Eliminacje rejonowe konkursu recytatorskiego rozstrzygnięte
0

Miłosz Momot i Marek Śliwa otrzymali nominację do wojewódzkiego etapu 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, organizowanego pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Eliminacje rejonowe, w wyniku których awansowali, odbyły się w środę, 29 marca br., w Jasielskim Domu Kultury.

Napisany dnia: 30.03.2017, 17:00
Teatralny pojedynek na scenie MDK
1

We wtorkowy wiosenny dzień (28.03.2017) na scenie MDK odbyły się XV Konfrontacje Teatrów Uczniowskich organizowanych przez nasz Dom Kultury i Szkołę Podstawową nr 7 im. Stefana Jaracza w Jaśle. Mali aktorzy walczyli o tytuły najlepszego aktora i najlepszej aktorki.

Napisany dnia: 30.03.2017, 15:00
 • Kazimierz Wiśniowski wraca do Straży Miejskiej

  Od 1 maja br. Straż Miejska w Jaśle będzie pod kierownictwem nowego – starego komendanta. – To istne trzęsienie ziemi – komentuje radny Krzysztof Czeluśniak.

 • Wymusił pierwszeństwo - Trzy samochody rozbite na Bieszczadzkiej

   

  Dziś rano na ul. Bieszczadzkiej doszło do groźnego zdarzenia drogowego, w którym udział brały trzy pojazdy. Jeden z kierowców trafił do jasielskiego szpitala. Rozbite samochody przez ponad dwie godziny utrudniały ruch w miejscu zdarzenia.

 • Ścieżki rowerowe na Gamracie? Jeszcze nie teraz

   

  Projekt Współpracy Transgranicznej, w którym udział brało m. in. miasto Jasło nie uzyskało dofinansowania, a to oznacza, że na ścieżki rowerowe na osiedlu Gamrat jeszcze poczekamy. Samorządy nie zamierzają się jednak poddać i będą zabiegać ponownie o środki jesienią br.

 • Rzuć wszystko i chodź na lody!

   

  Lody są smakołykiem, po który sięgają niemal wszyscy. Ich smakowi nie mogą oprzeć się zarówno dzieciaki jak też dorośli. W czym tkwi tajemnica popularności lodów tradycyjnych?

 • Budowa komendy ruszy jesienią

  Nowa komenda dla jasielskiej policji powstanie przy ul. Sroczyńskiego w Jaśle, a przysłowiowe wbicie łopaty w ziemię nastąpi jesienią br. Inwestycja ma być zakończona w ciągu trzech lat.

 • Masz wykształcenie podstawowe, gimnazjalne, zawodowe, średnie? Koniecznie przeczytaj!

   

  Teraz i Ty, bez względu na poziom wykształcenia, masz okazję szybko, zaocznie i za darmo zdobyć nowy zawód w renomowanej szkole, która szczyci się wieloletnim doświadczeniem w kształceniu kadr medycznych i społecznych, czyli w jasielskim „Medyku”.

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2017/2018

  Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach to szkoła z siedemdziesięcioletnią tradycją, posiadająca ugruntowaną pozycję w środowisku lokalnym. Nie tylko kształci i wychowuje młode pokolenia, ale również pełni rolę kulturotwórczą i integracyjną.

 • Najnowsze technologie w jasielskim szpitalu

  Lekarze od kilku miesięcy wykonują zabiegi przy pomocy nowoczesnego cyfrowego aparatu rentgenowskiego z ramieniem C. To mobilne urządzenie nie tylko zwiększa bezpieczeństwo pacjentów, ale również poprawia komfort pracy i skraca czas procedur. Jego zakup był możliwy dzięki wsparciu wielu samorządów z powiatu jasielskiego.

 • "Pełnoletni" Baltic Wood

  Firma uznana europejskim producentem podłóg drewniany obchodzi w tym roku osiemnaste urodziny. Z tej okazji na terenie zakładu Baltic Wood w Jaśle odbyło się symboliczne sadzenie dębów.

 • Profesjonalna naprawa i serwis klimatyzacji w samochodach osobowych

   

  Firma AB Motors w miejscowości Potok tel: 512-993-633 zajmuje się naprawą i serwisem klimatyzacji samochodowych.

 • Droga na Żydowskie-Grab otwarta dla turystów

  Mieszkańcy gminy Krempna w ubiegłym roku sprzeciwiali się zamknięciu drogi powiatowej na Żydowskie-Grab, która pod kątem turystycznym stanowi dużą atrakcję. Skarżyli się również na pęknięty przepust uniemożliwiający dalszy przejazd. Obecny zarząd powiatu udostępnił ten teren zarówno dla pieszych jak i podróżujących pojazdami.

 • Agresywny napastnik pobił dwóch mężczyzn

  W lany poniedziałek we Wrocance doszło do pobicia 15-latka i 30-letniego mężczyzny. Sprawcy pobicia grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Czym jest Venus Legacy™?

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105