Strona główna
Premiera najnowszej produkcji krośnieńskiej Telewizji Obiektyw
4

„Jako w niebie, tak i w Komańczy” to dokument fabularyzowany przedstawiający historię internowania Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Komańczy. Jest już czwartym filmem Bogdana Miszczaka z cyklu „Historyczny pejzaż Podkarpacia”. Przybliża dotychczas mało znany, a jakże ważny okres z życia Prymasa Tysiąclecia. Film jest debiutem reżyserskim dziennikarza telewizyjnego Macieja Wójcika.

Napisany dnia: 29.11.2017, 15:25
Rozbudowa szpitala stała się faktem
60

Ruszają prace związane z inwestycją szpitalną. Dzisiaj odbyło się oficjalne podpisanie umowy między inwestorem a wykonawcą robót budowlanych. Przebudowa bloku operacyjnego i centralnej sterylizatorni potrwa do końca października 2018 r.

Napisany dnia: 29.11.2017, 14:47
To największa inwestycja spółki Polwax!
29

Firma Polwax z Jasła należąca do ścisłej czołówki europejskich producentów i dystrybutorów parafin, wosków oraz specyfików parafinowych realizuje największą w historii spółki inwestycję - budowę instalacji odolejenia rozpuszczalnikowego w Czechowicach-Dziedzicach. - To zadanie jest ogromnym wyzwaniem dla spółki i jest ono ściśle związane z Jasłem –podkreśla Jacek Stelmach, wiceprezes zarządu, dyrektor operacyjny spółki Polwax.

Napisany dnia: 29.11.2017, 12:53
Poezja śpiewana w wykonaniu młodych wokalistów
3

W Nowym Żmigrodzie odbyła się pierwsza edycja Konkursu Poezji Śpiewanej. Wzięli w niej udział młodzi i utalentowani wokaliści, będący jednocześnie uczniami szkół podstawowych i gimnazjów z gmin powiatu jasielskiego.

Napisany dnia: 29.11.2017, 12:38
5 stron do nauki fizyki w domu tzn. Online
0

Fizyka nie należy do łatwych przedmiotów, należy ją zrozumieć, aby dokładnie poznać. Jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na to, aby otrzymywać dobre oceny, zobacz, jak dużo można się dowiedzieć z poniższych stron. Korzystając z nich, będziesz mógł uczyć się wygodnie we własnym domu. Dzięki ciekawym stronom można się przekonać, że nauka fizyki wcale nie musi być nudna.

Napisany dnia: 29.11.2017, 11:00
Takie filmy na Podkarpaciu kręcą tylko oni

Szukacie kamerzysty na wesele? Sprawdziliście trendy obowiązujące obecnie w filmach ślubnych? Czy wiecie, że możecie zostać gwiazdami teledysku?

Napisany dnia: 29.11.2017, 08:50
Pełna ochrona mieszkania za 200 zł rocznie - to możliwe?
0

Ubezpieczenie mieszkania to bardzo ważna sprawa. I choć nie jest to polisa, która należy do grona ubezpieczeń obowiązkowych, to jednak każdy właściciel nieruchomości powinien ją mieć. Dzięki temu mieszkanie jest zabezpieczone, a w razie nieszczęśliwego zdarzenia nie trzeba się martwić o swój majątek.

Napisany dnia: 29.11.2017, 07:57
Rozstrzygnięto etap okręgowy XX Olimpiady Wiedzy o Żywności
9

W piątek, 24 listopada, w siedmiu okręgach całej Polski rozstrzygnięty został etap okręgowy XX Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności. Gospodarzem rozgrywek w okręgu katowickim, skupiającym szkoły ze Śląska, Małopolski i części Podkarpacia, był już po raz czwarty, Zespół Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle.

Napisany dnia: 28.11.2017, 09:26
Ordynacja pro, czy antyobywatelska
126

Rząd szykuje zmiany w prawie wyborczym. Ordynacja może zostać przez Prawo i Sprawiedliwość znacząco przebudowana. Opozycja grzmi, że władza chce przeprowadzić zamach na samorządy, odbierając lokalnym społecznościom realny wpływ na podejmowanie decyzji. O tym, czy Polsce grozi centralizacja z prof. zw. dr. hab. Andrzejem Piaseckim rozmawia Marcin Dziedzic. 

Napisany dnia: 28.11.2017, 08:28
Niepodległe Jasło 1918-2018 - konkurs na baner rozstrzygnięty
8

Projekt Karola Godka zwyciężył w konkursie na miejski baner promocyjny z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Baner zostanie zamieszczony w centrum Jasła (w Rynku), a także będzie publikowany w ramach wydarzeń związanych z jubileuszem. 

Napisany dnia: 28.11.2017, 08:07
Bułgaria - po latach odkrywamy ją na nowo!
2

Bułgaria w czasach PRL-u była częstym urlopowym kierunkiem Polaków. W latach dziewięćdziesiątych jej blask nieco przygasł – obawialiśmy się toczącej niedaleko wojny bałkańskiej i odkryliśmy wybrzeża Zachodu. Jednak dziś, po niemal trzydziestu latach, wakacje w Bułgarii odzyskują swoją atrakcyjność: niejeden z nas rezygnuje z Hiszpanii na rzecz Złotych Piasków i wcale tego nie żałuje! Co wiemy o tym ciepłym, gościnnym kraju z łagodnym, słonecznym klimatem?

Napisany dnia: 27.11.2017, 10:22
Zadbaj o twarz po męsku – praktyczne i skuteczne produkty

Męski gatunek nie lubi skomplikowanych rytuałów urodowych. Im mniej produktów do wklepywania, smarowania i wcierania, tym lepiej. Czy Ty także zaliczasz się do tej grupy? W takim razie zainspiruj się naszym prostym zestawieniem produktów do pielęgnacji twarzy i pożegnaj suchą skórę oraz zmarszczki.

Napisany dnia: 27.11.2017, 09:44
Andrzejki w MDK
4

Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle wraz z Radą Rodziców serdecznie zapraszają dzieci na Zabawę Andrzejkową, która odbędzie się 25 listopada (sobota) 2017 r. W programie imprezy znajdą się wspólne tańce i zabawy. Nie zabraknie także andrzejkowych wróżb i malowania twarzy. Prosimy zabrać ze sobą dobre humory, mile widziane również będą kolorowe stroje.

Napisany dnia: 24.11.2017, 14:00
Judocy ASW wywalczyli 8 medali w Warszawie
17

Kolejny już start za zawodnikami klubu UKS ASW JUDO JASŁO. Tym razem nasi zawodnicy wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju Judo w Warszawie.

Napisany dnia: 24.11.2017, 12:58
XVII Andrzejkowe Spotkania Taneczne
0

Już w najbliższą sobotę, 25 listopada w Jasielskim Domu Kultury odbędzie się kolejna, XVII edycja Andrzejkowych Spotkań Tanecznych. Celem imprezy jest przede wszystkim konfrontacja dorobku artystycznego, ale także wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie pracy z amatorskimi zespołami tanecznymi.

Napisany dnia: 24.11.2017, 12:53
Poszukiwany listem gończym zatrzymany
36

Policjanci przedstawili zarzuty 22-letniemu mieszkańcowi gminy Tarnowiec. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym. Miał na swoim koncie włamania, kradzieże oraz uszkodzenia mienia. W ubiegłym tygodniu został zatrzymany na terenie województwa mazowieckiego. Przyznał się do popełnienia przestępstw i złożył wyjaśnienia. Został przewieziony do zakładu karnego gdzie odbywa teraz karę pozbawienia wolności.

Napisany dnia: 24.11.2017, 12:44
Zalewa im działki, a powiat nic z tym nie robi
60

Plac targowy i pobliskie posesje na osiedlu Kaczorowy są stale zalewane przez wody deszczowe. Mieszkańcy od kilku lat zabiegają o dokończenie budowy ofosowania w kierunku rzeki Wisłoki. Do chwili obecnej jednak bezskutecznie. - Woda wylewa się z fosy na asfalt i nasze działki. Do tego dochodzą różne zanieczyszczenia z nią płynące takie jak folie, butelki, czy inne śmieci – żali się Jan Cholewiak prowadzący działalność gospodarczą.

Napisany dnia: 23.11.2017, 14:57
ZST w Jaśle trzeci raz z rzędu Mistrzem Powiatu jasielskiego w piłce ręcznej
31

16 listopada 2017 roku odbyła się Powiatowa Licealiada w piłce ręcznej chłopców, zorganizowana przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy.

Napisany dnia: 23.11.2017, 09:41
Kolejni oszuści podszywają się pod ZUS
2

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed kolejnym sposobem oszustwa na „pracownika ZUS”. Tym razem chodzi o dziedziczenie środków z subkonta w ZUS i konta w OFE.

Napisany dnia: 23.11.2017, 09:03
Łupem padła złota biżuteria
20

W ubiegłym tygodniu w jednym z domów jednorodzinnych na ul. Floriańskiej w Jaśle podczas nieobecności właścicieli doszło do kradzieży z włamaniem. Straty oszacowano na kilka tysięcy złotych.

Napisany dnia: 22.11.2017, 14:48
 • Kisiel i czekoladka mogą być niebezpieczne

  Do 21 komend na Podkarpaciu trafiły edukacyjne walizki narkotykowe. Policjanci z Jasła od września przeprowadzają szkolenia wśród rodziców, nauczycieli i pedagogów, aby wzbudzić u dorosłych czujność i wspólnie przeciwdziałać uzależnieniom, a także zapobiegać przestępczości nieletnich.

 • Jasło: W lokalach wyborczych trwa głosowanie

  Dzisiaj od rana trwają wybory uzupełniającego do Rady Miejskiej w Jaśle w okręgu wyborczym nr 19. O mandat radnego ubiega się pięciu kandydatów. Osoby uprawnione do głosowania będą mogły oddać głos do godz. 21.00.

 • Budżetowy impas

  Wczoraj Rada Powiatu w Jaśle miała podjąć uchwałę w sprawie budżetu na 2018 r., do głosowania jednak nie doszło. Na wniosek radnego Janusza Przetacznika została zarządzona przerwa w obradach. To efekt wielu wątpliwości i obaw radnych względem propozycji, które pojawiły się w projekcie budżetu.

 • Soboty nie dla „Hubala”

   

  Jaślanie, przynajmniej na razie mogą zapomnieć o sobotnich podróżach pociągiem do Krakowa. Powodem, dla którego sobotnie połączenie nie wejdzie w najbliższym czasie do rozkładu jazdy, mają być względy techniczne i organizacyjne. Strona małopolska jednak zapewnia, iż będzie przyglądać się sprawie.

 • Nowy dom pod Jasłem w atrakcyjnej cenie!

   

  Do sprzedania dom wolnostojący jednorodzinny, położony w atrakcyjnej lokalizacji, niedaleko Jasła. Dom ma powierzchnię 100m2, składa się z kuchni, pokoju dziennego, trzech sypialni, łazienki i wc.

 • „Wierzę, że mogę osiągnąć wszystko”

   

  Cukiernictwo to wielka pasja Patrycji Janusz. Niedawno uczennica Zespołu Szkół Spożywczych i Usługowych w Jaśle wygrała ogólnopolski konkurs „Bake&Play”. Życie Patrycji i jej plany na przyszłość ściśle związane są ze sztuką cukierniczą. Nie boi się sięgać po swoje. 

 • Wojna o śmietnik

  Kontener, który od wielu lat mieścił się na działce miejskiej stał się kością niezgody między mieszkańcami wspólnot przy ul. Kościuszki w Jaśle a jasielskim magistratem. - Nie zgadzamy się na to, aby przenosić ten śmietnik w inne miejsce. Stoi on tutaj od 60 lat i nikomu do tej pory nie przeszkadzał...

 • Oferta świąteczna sklepu Leddo.pl Jasło

   

  Miło nam Państwa poinformować o nowej ofercie oświetleniowej sklepu Leddo.pl. Na nadchodzące święta przygotowaliśmy wyjątkową ofertę gadżetów i dekoracji, dzięki którym można pięknie przystroić ogród, dom lub mieszkanie, nadając im magicznego klimatu i tworząc niezapomniany nastrój. Gorąco zapraszamy!

 • Wypadek z udziałem TIR-a w Żółkowie

   

  Około godziny 23. na drodze wojewódzkiej nr 992 w miejscowości Żołków doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Fiat Seicento zderzył się  z samochodem ciężarowym. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105