Strona główna
Wzrosła przestępczość w powiecie jasielskim
17

Policja podsumowała miniony rok. W 2017 r. najwięcej przestępstw popełniono na terenie miasta Jasła, gminy Jasło i Dębowca. Spadła natomiast liczba wykroczeń i wypadków.

Napisany dnia: 23.02.2018, 11:06
Ile zezwoleń na sprzedaż alkoholu będzie wydawać Jasło?
68

Prezydent podpisał w styczniu nowelizację ustawy o ograniczeniu sprzedaży alkoholu. A to oznacza, że władze samorządowe wyznaczą miejsca, w których będzie można pić napoje alkoholowe, wprowadzą limit udzielania zezwoleń na sprzedaż wszystkich alkoholi. Mogą również zakazać ich sprzedaży nocą.

Napisany dnia: 22.02.2018, 13:20
Skarga kasacyjna w postępowaniu cywilnym (postępowanie procesowe)
2

Skarga kasacyjna jest nadzwyczajnym środkiem zaskarżenia. W postępowaniu procesowym przysługuje ona od prawomocnego wyroku sądu drugiej instancji lub postanowienia w przedmiocie odrzucenia pozwu albo umorzenia postępowania kończących postępowanie w sprawie. Na marginesie wskazać należy, że trochę inaczej sytuacja wygląda w postępowaniu nieprocesowym, którego niniejszy tekst nie dotyczy.

Napisany dnia: 22.02.2018, 11:41
Jesienne głosowanie w trzech okręgach
46

W poniedziałek Rada Miejska Jasła podejmie uchwałę dotyczącą podziału miasta na okręgi wyborcze. To efekt wejścia w życie przepisów nowelizujących szereg aktów prawnych, w tym Kodeksu wyborczego. W Jaśle wybory do rady miejskiej odbywać się będę według zasady proporcjonalności. JOW-y zastąpione zostaną przez okręgi wielomandatowe.

Napisany dnia: 22.02.2018, 09:13
Ostatnie dni zapisów do przedszkoli w Jaśle!
17

23 lutego mija termin składania wniosków o przyjęcie do jasielskich przedszkoli. Władze miasta wyznaczyły w tym roku termin o miesiąc wcześniej niż w latach poprzednich. 

Napisany dnia: 21.02.2018, 15:42
Bajkowy świat śmiechu
0

Ostatnia propozycja Teatrzyku Maskotka Jasielskiego Domu Kultury, czyli „Bajki na wspak”, zrobiła furorę wśród widzów. Publiczność, która miała przyjemność obejrzeć - w czwartek, 15 lutego br. - premierowe przedstawienia była wręcz zachwycona.

Napisany dnia: 21.02.2018, 12:00
JasMaty: Pamięci Jarosława Śmietany
3

Jasielski Dom Kultury zaprasza na koncert "Friends" Music of Jarek Śmietana, który odbędzie się w ramach JasMatów – Jasielskich Jazzowych Klimatów 17 marca br. o godz. 18.00 w JDK. Bilety w cenie 35 zł (zwykły) i 25 zł (ulgowy) są do nabycia w sekretariacie JDK lub on line.

Napisany dnia: 21.02.2018, 11:24
Judocy UKS MOSIR JASŁO wywalczyli medale w Krakowie
0

W Krakowie 10 lutego, odbyła sie pierwsza edycja Internacionale Judo League2018. Wychowankowie UKS MOSIR JASŁO w 3 osobowym składzie wywalczyli 2 medale co jest sporym sukcesem w okresie rozpoczynającym sezon startowy.

Napisany dnia: 21.02.2018, 11:22
Anna Kopeć odznaczona za niezwykłą odwagę w ratowaniu Żydów
58

Gdy w 1942 r. rozpoczęły się masowe mordy Żydów, Anna i Stanisław Kopciowie postanowili pomóc zaprzyjaźnionej rodzinie Kruegerów w ukryciu ich najbliższych za ryzyko utraty własnego życia. Prezydent Andrzej Duda za ten bohaterski czyn odznaczył panią Annę Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Napisany dnia: 21.02.2018, 11:03
Rozpoczyna się projekt dla osób młodych w wieku 18-29 lat „ODKRYJ SIEBIE I ZNAJDŹ ZATRUDNIENIE!”

Oferta skierowana jest do osób biernych zawodowo lub bezrobotnych niezarejestrowanych w urzędzie pracy, które chcą  znaleźć  zatrudnienie lub uzyskać kwalifikacje zawodowe.

Napisany dnia: 21.02.2018, 07:18
Paliła się stodoła. Zagrożone były pobliskie domy
84

Około 19.30 w miejscowości Czeluśnica wybuchł pożar budynku gospodarczego znajdującego się w bardzo bliskim sąsiedztwie domów jednorodzinnych. Gdyby nieszybka akcja gaśnicza strażaków, ogień mógłby przenieść się na budynki mieszkalne.

Napisany dnia: 20.02.2018, 21:12
Wyszli na ulice aby się przytulać
12

14 lutego, podczas tegorocznych Walentynek, na jasielskich ulicach można było spotkać wielu młodych ludzi. Trzymali oni w swych dłoniach kolorowe kartki z napisami "przytulmy się", "darmowe przytulanie". Pełna energii, ciepła oraz uśmiechu młodzież to uczniowie, studenci mieszkający w Jaśle i okolicach.

Napisany dnia: 20.02.2018, 07:02
Uwaga na silny mróz
23

W nocy temperatura powietrza na obszarze Beskidy Niskiego może spaść miejscami nawet do -18oC. 

Napisany dnia: 19.02.2018, 22:06
Na tę halę czekano 210 lat!
95

Mieszkańcy Nowego Żmigrodu, a w szczególności uczniowie Szkoły Podstawowej cieszą się z otwarcia nowej pełnowymiarowej hali sportowej. Z obiektu będą korzystać licealiści, przedszkolaki, a w godzinach popołudniowych dorośli mieszkańcy gminy. Budowa hali trwała dwa lata i kosztowała ponad 4 mln zł.<FOTOGALERIA>

Napisany dnia: 19.02.2018, 14:58
Zabrał auto znajomego, by pojechać po alkohol - był pijany
16

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie zatrzymali sprawcę krótkotrwałego użycia osobowego volkswagena. 40-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

Napisany dnia: 19.02.2018, 12:48
W nogach mają już 1000 kilometrów!
22

Weronika Łukaszewska i Sławomir Sanocki mają za sobą już ponad połowę dystansu wyprawy. Zimowa ekspedycja przez "Łuk Karpat Zima 2017/2018” wciąż trwa. Śmiałkowie początkiem lutego przekroczyli granicę i kontynuują przejście Karpat rumuńskich.

Napisany dnia: 19.02.2018, 09:38
O diecie i pięknej skórze
5

W czwartek - 15 lutego w Restauracji Keks odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu Kobiecy Punkt Widzenia, których organizatorem jest Gabinet Bonne Sante w Jasło. Tym razem mówiliśmy o pięknie, pielęgnacji skóry i wpływie diety na nasz wygląd. Naszym gościem była kosmetolog z Salonu odnowy Haven Agnieszka Kolbusz.

Napisany dnia: 19.02.2018, 08:53
Archeolog musi być uważny – spotkanie z profesorem Karolem Myśliwcem
4

15 lutego 2018 r. prof. Karol Myśliwiec zaprosił nas do Egiptu – świata, którego jest odkrywcą i obserwatorem od 50 lat. Organizatorem spotkania była Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle.

Napisany dnia: 19.02.2018, 07:38
Wicestarosta jasielski aniołem stróżem
155

Szpitale muszą dbać o sprzęt niezbędny do wykonywania diagnostyki na wysokim poziomie, jak również innych urządzeń przydatnych w poradniach. Do tego potrzebne są także dobre dusze, które pomogą w osiągnięciu celu. Taką osobą jest na pewno Tadeusz Gorgosz, wicestarosta jasielski. Co miesiąc przekazuje 1000 zł na rzecz Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

Napisany dnia: 16.02.2018, 16:29
Czy komendant Krzyżak odejdzie ze służby?
75

Komendant jasielskiej policji zwrócił się do swojego przełożonego z prośbą o zwolnienie go ze służby w związku z nabyciem praw emerytalnych. Decyzję w tej sprawie podejmie szef Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Ma na to trzy miesiące.

Napisany dnia: 16.02.2018, 11:51
 • Strach tutaj mieszkać - mówią pogorzelcy z Dąbrówki

  Los nie rozpieszcza rodziny Zwolińskich. Jeszcze do niedawna ich strapieniem był zalany dom po ubiegłorocznej ulewie, a dzisiaj ich jedyny dach nad głową stanął w płomieniach. To drugi w ostatnim czasie dramat rodziny z powiatu jasielskiego, której z pomocą przychodzą władze gminy.

 • Większość rady nie chce ośrodka w Ożennej

  Burzliwą dyskusję stoczyli dzisiaj radni powiatowi. Duże kontrowersje budziła inwestycja związana z powstaniem Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Ożennej, o której od dawna marzył starosta Adam Pawluś. Radni podzieli się na za i przeciw realizacji tego przedsięwzięcia...

 • Nie żyje kierowca nissana, który zderzył się z cysterną

   

  Na drodze krajowej nr 73 w Kołaczycach doszło do zderzenia się osobowego nissana z samochodem ciężarowym. Kierowcy osobówki mimo reanimacji nie udało się uratować. Droga jest zablokowana. AKTUALIZACJA.

 • Salon Optyczny "Twój Optyk" zaprasza na wiosenne promocje

   

  Zapraszamy Państwa serdecznie do skorzystania z najnowszych promocji które aktualnie są dostępne w Salonie Optycznym "Twój Optyk"

 • Z Żakiem ku lepszej przyszłości

   

  Martwisz się o swoją przyszłość? Szukasz fachu z perspektywą na dobre zarobki? Pragniesz się przekwalifikować? A może zamiast pójść na studia, wolisz w tym czasie zdobyć dwa zawody? Z jasielskim oddziałem szkoły ŻAK wszystko jest możliwe!

 • Janusz G. nie przyznał się do zabójstwa byłej żony

  Przed Sądem Okręgowym w Krośnie rozpoczął się proces w sprawie pozbawienia życia Haliny G. z Jasła. Oskarżony, były mąż kobiety nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień. Zdaniem prokuratury motywem działania Janusza G. były pieniądze.

 • 6 sposobów na zwiększenie swojej motywacji, czyli jak wytrwać na diecie

 • Pojedziemy pociągiem z Jasła do Zagórza

   

  Od dziś obowiązuje nowy rozkład pociągów. PKP Intercity S.A. uruchamia połączenie z Jasła do Zagórza jako łącznik do pociągów dalekobieżnych z Gdyni. Tym samym podróżni otrzymają możliwość łatwiejszego dotarcia do Bieszczadów  i odwrotnie.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105