Strona główna
Terminarz rozgrywek klasy okręgowej
14

OZPN w Krośnie opublikował terminarz rozgrywek klasy okręgowej seniorów na rundę jesienną 2017/2018. W pierwszej serii spotkań Czarni zagrają na wyjeździe w Rymanowie. W Skołyszynie zaś miejscowy LKS podejmie beniaminka – Ostoję Kołaczyce.

Napisany dnia: 26.07.2017, 12:01
Przeleciał nad barierą i dachował
8

Wczoraj przed północą na zakręcie w Zarzeczu doszło do dachowania samochodu osobowego. Kierujący renault może mówić o dużym szczęściu. Mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego wyszedł z tego bez szwanku. Nie uniknął jednak kary.

Napisany dnia: 26.07.2017, 11:53
Zlikwidowali nielegalne uprawy konopi
51

Policjanci z wydziału kryminalnego jasielskiej komendy zlikwidowali nielegalne uprawy konopi indyjskich. Łącznie zabezpieczyli 54 rośliny. Podczas prowadzonych działań zatrzymali 20-latka podejrzanego o ich uprawę.

Napisany dnia: 26.07.2017, 09:39
Bezpłatne badanie wzroku 3 sierpnia i super promocje w VISIONOPTYK

Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Dobre widzenie to nie tylko nasz komfort, ale również kwestia bezpieczeństwa. VISIONOPTYK w Jaśle kładzie ogromny nacisk na szerzenie wiedzy i świadomości o tym, jak istotne jest regularne badanie i higiena wzroku.

Napisany dnia: 26.07.2017, 08:52
Wielkie rzeczy rodzą się z prawdziwej wiary
71

Góra Liwocz oraz górujący nad nią krzyż nierozerwalnie związane są z historią gminy Brzyska stanowiąc swoistego rodzaju symbol dla jej mieszkańców. Trzech młodych pasjonatów postanowiło ocalić od zapomnienia dzieje powstania stalowej konstrukcji oraz utworzonego przed laty sanktuarium. Swój zamiar przekuli na czyny, których efektem jest film dokumentalny pt. „Liwocz – Góra Wiary”.

Napisany dnia: 25.07.2017, 13:46
Korowód tańca na jasielskim rynku
3

„Korowód tańca” w wykonaniu Teatru Ulicznego Highlights z Kijowa będzie jednym z wydarzeń kulturalnych towarzyszących Targom Miast Partnerskich, połączonych z otwarciem Centrum Informacji  Turystycznej i Kulturalnej. Parada odbędzie się w najbliższy piątek, 28 lipca o godz. 21.00 na płycie jasielskiego rynku. 

Napisany dnia: 25.07.2017, 11:39
Kręci mnie bezpieczeństwo w powiecie jasielskim
3

Jasielscy policjanci nadal realizują założenia ogólnopolskiej kampanii zainaugurowanej przez Mariusza Błaszczaka Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo". Funkcjonariusze wykorzystują każdą okazję by spotkać się z dziećmi i porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku.

Napisany dnia: 25.07.2017, 11:33
Jasło sprzeciwia się zmianom w sądownictwie
327

Mieszkańcy powiatu jasielskiego przez pięć dni gromadzili się przed jasielskim sądem, aby zaprotestować przeciwko łamaniu prawa i Konstytucji. Śpiewali hymn oraz skandowali "wolność", "równość", "demokracja".

Napisany dnia: 25.07.2017, 11:09
Hyundaiem uderzył w drzewo
19

Do wypadku doszło przed godziną 10. w przysiółku Kluczowa. Kierujący hyundaiem zjechał z pasa jezdni i uderzył w drzewo. Ruch w miejscu zdarzenia odbywa się wahadłowo.

Napisany dnia: 25.07.2017, 10:15
Przełom w terapii nietrzymania moczu

Nietrzymanie moczu to problem, z którym boryka się wielu ludzi. Dotyczy zarówno kobiet jak również mężczyzn.
Z problemem tym można skutecznie walczyć dzięki bezinwazyjnemu systemowi terapii Salus Talent URO.

Napisany dnia: 25.07.2017, 08:45
Nowy kierownik w DPS w Foluszu
56

Euzebiusz Pykosz był zastępcą komendanta Straży Miejskiej w Jaśle. Po zmianach kadrowych zarządzonych przez burmistrza stracił dotychczasowe stanowisko stając się szeregowym pracownikiem SM. Nie na długo, bo jeszcze w czerwcu rozpoczął pracę na nowo utworzonym w marcu kierowniczym stanowisku w Domu Pomocy Społecznej w Foluszu.

Napisany dnia: 24.07.2017, 17:00
Spowodował kolizję i uciekł przed policjantami
16

Wczoraj funkcjonariusze z Posterunku Policji w Skołyszynie zatrzymali pijanego kierowcę. 62-letni mężczyzna, siedząc za kierownicą osobowego volkswagena, uderzył w zaparkowany przy sklepie samochód. Widząc policyjny radiowóz, zignorował sygnały do zatrzymania i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Miał 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Napisany dnia: 24.07.2017, 14:00
Ponowny pogrzeb senatora Stanisława Zająca
83

W minioną sobotę na cmentarzu komunalnym przy ul. Mickiewicza w Jaśle odbył się ponowny pochówek Stanisława Zająca, który siedem lat temu zginął w katastrofie smoleńskiej. Uroczystość pogrzebowa odbyła się w gronie rodziny, przyjaciół i najbliższych znajomych.

Napisany dnia: 24.07.2017, 12:40
Świat iluzji na osiedlach Żółków i Brzyszczki
0

Teatr Wyobraźni, gry i zabawy sprawnościowe dla najmłodszych i tych starszych, iluzjonistyczne sztuczki, chodzenie na szczudłach i żonglerka talerzami – to atrakcje kolejnych lipcowych, Wakacyjnych Spotkań Artystycznych, spędzanych z czarodziejem Maciejem Dudą „Damatusem” i jego asystentkami, którzy odwiedzili jasielskie osiedla Żółków i Brzyszczki. Tegoroczne imprezy prowadzą animatorzy ze Studia Magic ART wraz z instruktorami z JDK.

Napisany dnia: 24.07.2017, 11:00
Pożar mieszkania na Kochanowskiego. Cztery osoby ewakuowane
5

W minioną niedzielę przed godziną 19. wybuchł pożar w jednym z mieszkań na pierwszym piętrze w bloku przy ul. Kochanowskiego w Jaśle. Ewakuowani zostali sąsiedzi mieszkający na wyższych piętrach budynku.

Napisany dnia: 24.07.2017, 10:52
„Zielone wzgórza nad Soliną”- wycieczka autokarowa
4

5 sierpnia 2017 ( sobota). Wyjazd z Jasła godz.7.00 (budynek JDK) powrót około 20.00. Bieszczady to pod wieloma względami jedno z najbardziej niezwykłych miejsc Polski. Niezatarte , magiczne wręcz wrażenie pozostawia tutaj po sobie wszystko - ukształtowanie terenu, przyroda, historia tego skrawka ziemi.

Napisany dnia: 24.07.2017, 09:08
Pierwszy w historii miasta zlot food trucków!
17

28 i 29 lipca w ramach odbywających się Targów Miast Partnerskich, na Placu Żwirki i Wigury zaparkuje 10 food trucków reprezentujących najnowsze trendy w ulicznym jedzeniu!

Napisany dnia: 24.07.2017, 08:54
Otwarcie nowej siedziby jasielskiego MOPS-u coraz bliżej
27

Trwają prace przy modernizacji dawnego internatu międzyszkolnego (Bursa) przy ul. Szkolnej w Jaśle. Swoją siedzibę będzie tam miał Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, a dzięki środkom zewnętrznym, utworzone zostaną Dzienny Dom Pomocy, Klub Integracji Społecznej oraz sekcja ds. wolontariatu.

Napisany dnia: 24.07.2017, 08:50
Zderzenie na skrzyżowaniu Ujejskiego z Szopena
66

Na skrzyżowaniu ul. Ujejskiego z ul. Szopena doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów marki Volkswagen. Jego przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Napisany dnia: 21.07.2017, 15:32
Malują fresk pod okiem mistrza
39

Od wczoraj w budynku kina Syrena artyści z Jasła pod okiem Vico Calabro tworzą dzieło w trudnej i zapomnianej już technice malarskiej. Prace nabierają tempa a fresk koloru.

Napisany dnia: 21.07.2017, 14:40
 • Bezpłatne szkolenia, warsztaty i kursy w Jaśle!

 • Zostań masażystą i pracuj w dowolnym miejscu na ziemi!

   

  Marzysz o dalekich, egzotycznych podróżach, ale na przeszkodzie stoją finanse? Połącz przyjemne z pożytecznym i zwiedzaj najodleglejsze zakątki świata pracując jako masażysta SPA na luksusowych statkach pasażerskich.

 • Przyspieszają prace związane z rozbudową krajowej 73

   

  Rozbudowa drogi krajowej 73 na odcinku pomiędzy Jasłem a Pilznem stanowi ważną z punktu widzenia interesu mieszkańców inwestycję. W ramach budowy nowych odcinków drogi ma powstać m.in. obwodnica Jasła. Dzięki zabezpieczeniu dodatkowych środków na uzyskanie decyzji środowiskowej prace skrócą się nawet o 12 miesięcy.

 • Powiat jasielski pomoże poszkodowanym na Pomorzu?

  Tydzień temu, z piątku na sobotę wiele z gmin województw północnej Polski nawiedziły nawałnice. Do dziś mieszkańcy zmagają się ze skutkami, jakie spowodował niszczycielski żywioł. Zarząd Powiatu Jasielskiego będzie wnioskował do rady o udzielenie pomocy poszkodowanym.

 • Pożar stodoły w Opaciu

   

  Dziś około południa w miejscowości Opacie wybuchł pożar stodoły. Budynek niemal całkowicie został strawiony przez ogień. Z pożarem walczyło 10 zastępów straży pożarnej.

 • Plac zabaw z usterkami

  Powyrywane druty, wystające gwoździe. Stan placu zabaw na Ogródku Jordanowskim w porównaniu z ubiegłym rokiem wygląda tragicznie - mówił rozgoryczony radny Czeluśniak.

 • Rusza przetarg na rozbudowę drogi krajowej 28

   

  W czerwcu resort infrastruktury i budownictwa zatwierdził program inwestycji pod nazwą „Rozbudowa drogi krajowej nr 28 na odcinku Siepietnica – Trzcinica”. Pod koniec przyszłego miesiąca ma dojść do otwarcia ofert przetargowych. Możliwe, że jeszcze w tym roku rozpoczną się prace remontowe przy już istniejących chodnikach.

 • Salon Optyczny "Twój Optyk" zaprasza na promocyjne zakończenie wakacji 2017r.

 • „Munduru nie zdejmę, broni nie złożę…”

   

  W tym roku przypada 120 rocznica urodzin majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Na tak zwanych łąkach hubalowych już po raz kolejny oddano hołd urodzonemu w Jaśle bohaterowi. Tłumy jaślan mogły zobaczyć zapierające dech w piersiach widowisko historyczne.

 • Pojedziemy pociągiem do Krakowa

   

  Od października jaślanie będą mogli podróżować koleją z Jasła do Krakowa i odwrotnie. To dobra wiadomość przede wszystkim dla studentów, którzy uczą się na krakowskich uczelniach. Podróżni za przejazd pociągiem z Krakowa do Jasła zapłacą 16 zł. W taryfie obowiązywać będą  wszystkie ulgi.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105