Strona główna
Kolizja w Czeluśnicy
36

Przed godziną 4 nad ranem w miejscowości Czeluśnica na skrzyżowaniu dróg doszło do kolizji dwóch pojazdów osobowych. W zdarzeniu tym pięć osób odniosło drobne obrażenia.

Napisany dnia: 29.04.2018, 14:02
Wiedzą jak pomóc, aby ktoś inny mógł żyć
0

Już po raz dwudziesty szósty odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. Tym razem zawody przebiegały pod hasłem „Pomóż – chcę żyć”. Tradycyjnie gospodarzem mistrzostw był jasielski „Medyk”.

Napisany dnia: 28.04.2018, 19:01
Zapewniają, że nie będą zmieniać profilu produkcji
106

Dyrektor firmy Kronoflooring, której zakład powstaje w Jaśle spotkał się w jasielskim ratuszu z władzami miasta i radnymi. Odpowiedział na wszystkie ich pytania związane z produkcją oraz planami na przyszłość. – Wchodzimy w nową branżę. Jest to pierwszy zakład Grupy Kronospan, w którym będzie odbywać się produkcja paneli podłogowych PVC. Nie będziemy inwestować w inne technologie – podkreślał Robert Laska, dyrektor zakładu Grupy Kronoflooring w Jaśle.

Napisany dnia: 28.04.2018, 14:42
Otwórz drzwi Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach!

Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach to szkoła z siedemdziesięcioletnią tradycją, posiadająca ugruntowaną pozycję w środowisku lokalnym. Nie tylko kształci i wychowuje młode pokolenia, ale również pełni rolę kulturotwórczą i integracyjną.

Napisany dnia: 28.04.2018, 08:52
Relacja z kolejnych warsztatów dla kobiet pt. Świadomy konsument - wiem co jem i co kupuje
3

19 kwietnia w Restauracji Keks w Jaśle odbyły się kolejne warsztaty z cyklu projektu Kobiecy Punkt Widzenia,  których temat dotyczył świadomych zakupów spożywczych. Dietetycy z Gabinetu Bonne Sante w Jaśle przedstawili jak robić zdrowe i mądre zakupy, na co zwracać uwagę przy wyborze konkretnych produktów oraz na jakie chwyty sprzedażowe uważać. 

Napisany dnia: 27.04.2018, 18:00
55 wiosen Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle minęło jak jeden dzień!
8

Od hucznie obchodzonego w 2013 roku pięćdziesięciolecia minęło zaledwie pięć lat. Pięć długich,  trudnych, ale jednocześnie owocnych. 

Napisany dnia: 27.04.2018, 14:00
Miasto chce wprowadzić strefy „ Kiss and Ride”
94

„Kiss and Ride”, czyli pocałuj i jedź to specjalne strefy, które władze miasta Jasła chcą wprowadzić przy trzech szkołach podstawowych. Takie rozwiązanie ma pomóc w szybkim podwiezieniu dzieci do placówki bez potrzeby parkowania

Napisany dnia: 27.04.2018, 11:21
XI Jasielski Piknik Zawodowy
14

Już po raz jedenasty Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Usługowych i Spożywczych i Centrum Kształcenia Praktycznego w Jaśle przygotowały szereg atrakcji, jakich nie można zobaczyć w innych szkołach ponadgimnazjalnych.

Napisany dnia: 27.04.2018, 08:15
Kolejny sukces uczniów z LO Kołaczyce
0

W dniu 19 kwietnia w MZSP nr, 5 w Krośnie odbyły się Ogólnopolskie Zawody Sportowo – Obronne „Sprawni jak Żołnierze” – etap rejonowy. Były to już 41 edycja. Zawody odbyły się w kategorii dziewcząt i chłopców, zgromadziły 14 zespołów z różnych rejonów i powiatów od Sanoka aż po Nowy Żmigród.

Napisany dnia: 26.04.2018, 19:27
Powiat Jasielski skarbnicą młodych talentów wokalnych
3

24 kwietnia 2018 r. w Młodzieżowym Domu Kultury odbyły się XVIII Muzyczne Prezentacje Uczniów Szkół Podstawowych Powiatu Jasielskiego „Szkolne Hity” pod honorowym patronatem Starosty Jasielskiego, Burmistrza Miasta Jasła oraz Wójta Gminy Jasło.

Napisany dnia: 26.04.2018, 14:00
Kanalizacja na ulicy Bolesława Prusa
22

Na ulicy Bolesława Prusa budowany jest nowy kolektor kanalizacji deszczowej. Zostanie on włączony do miejskiej kanalizacji deszczowej znajdującej się przy ul. Kolejowej. Koszt prac wynosi 158 tysięcy złotych.

Napisany dnia: 26.04.2018, 13:00
Patriotyczna majówka
1

Burmistrz Miasta Jasła serdecznie zaprasza mieszkańców do wspólnego świętowania jednego z najważniejszych świąt narodowych – Konstytucji 3-go Maja. Będzie radośnie, poetycko i patriotycznie.

Napisany dnia: 26.04.2018, 11:40
Weekendowe starty zawodników JSC
5

W dniu 21 kwietnia odbył się w Szczawnicy cykl biegów górskich. Zawodnicy mieli możliwość wyboru długości trasy od 6 do 97 kilometrów. Dwóch zawodników Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów, Mirosław Pawluś i Marcin Wiącek wybrało najdłuższy dystans – Niepokorny Mnich.

Napisany dnia: 26.04.2018, 10:21
Ośrodek w Ożennej wrócił jak bumerang
46

Przez ostatnich kilka sesji Rady Powiatu w Jaśle próbowano podjąć uchwałę w sprawie Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Ożennej. Jak pamiętamy, większość radnych była temu przeciwna, a brak poparcia okazywała w sposób ostentacyjny. Jednak wczoraj radni przyjęli to zadanie do budżetu powiatu. Co zadecydowało o tym, że niektórzy zmienili zdanie?

Napisany dnia: 26.04.2018, 08:27
Kurhany, droga, step...
7

23 kwietnia 2018 r. w Klubie Powiększania Wyobraźni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle rozmawialiśmy o książce Barbary Sokołowskiej „Dlaczego tamtych stron zapomnieć nie ma mocy... Kresy w twórczości Juliana Wołoszynowskiego”.

Napisany dnia: 25.04.2018, 20:00
Mężczyzna zmarł, a w bloku unosił się fetor
36

W minioną sobotę w jednym z mieszkań w bloku na osiedlu Szajnochy w Jaśle znaleziono ciało 67-letniego mężczyzny w stanie głębokiego rozkładu. Nieprzyjemna woń, która utrzymywała się wewnątrz bloku zaniepokoiła pozostałych lokatorów. O swoich podejrzeniach powiadomili jasielską policję.

Napisany dnia: 25.04.2018, 20:00
Pożar drewnianej szopy w Nowym Żmigrodzie
15

Dzisiaj około godz. 16.30 w pobliżu ośrodka zdrowia na ul. Krakowskiej w Nowym Żmigrodzie wybuchł pożar drewnianego budynku gospodarczego. Do zaprószenia ognia doszło najprawdopodobniej podczas wykonywanych prac wewnątrz szopy.

Napisany dnia: 25.04.2018, 17:48
Wolność i niepodległość – co to takiego?
0

23 kwietnia br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle gościliśmy Zofię Stanecką, autorkę książek dla dzieci i młodzieży, którą młodzi czytelnicy znają z serii książek o sympatycznej pięciolatce Basi. W porannym spotkaniu wzięli udział uczniowie z jasielskich szkół: Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły nr 2 oraz nr 12 w Jaśle, zaś w popołudniowym dzieci i rodzice z Klubu Czytających Rodzin.

Napisany dnia: 25.04.2018, 17:00
„Szlakiem przydrożnych kapliczek” – wyprawa rowerowa
0

Przydrożne kapliczki – jedne bardzo skromne inne rozbudowane - stanowią trwały element polskiego krajobrazu. Są symbolem naszych przodków, elementem ich historii ,kultury i wierności tradycji. Wiele z nich to najcenniejsze zabytki okolic w których się znajdują.

Napisany dnia: 25.04.2018, 15:07
Zatrzymany za posiadanie marihuany i tabletek ecstasy
32

Policjanci z jasielskiej komendy zatrzymali mężczyznę, którzy posiadał narkotyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli 10 sztuk tabletek ecstasy oraz kilka gramów marihuany. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania narkotyków, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Napisany dnia: 25.04.2018, 13:01
 • Otwarcie salonu firmowego Carlson i Piechocki

   

  Już w najbliższą sobotę, 26 maja odbędzie się otwarcie salonu firmowego Carlson i Piechocki w Jaśle. Teraz ramki do fotografii, lustra oraz oprawy obrazów będą dosłownie na wyciągnięcie ręki. Wszystko w cenach producenta.

 • Kuchnia Twoich marzeń nie musi być droga - leddo.pl podpowiada jak odmienić wnętrze światłem.

   

  Marzysz o pięknej, przestronnej i jasnej aranżacji swojej kuchni? Z leddo.pl to żaden problem. Nie ważne czy Twój kulinarny raj przeszedł właśnie kapitalny remont czy dopiero powstaje projekt. A może jest to tylko mała kuchnia w niewielkim mieszkaniu na poddaszu? Wielkość nie ma znaczenia - liczy się oświetlenie.

 • 50-latek spłonął żywcem

  W jednym z bloków mieszkalnych przy ul. Kościuszki w Jaśle doszło do tragedii. 50-letni mężczyzna zmarł w wyniku samopodpalenia.

 • Bezpłatne badanie wzroku 28 maja!

   

  Salon Vision Optyk zaprasza na bezpłatne badanie wzroku. Nie zwlekaj, zadzwoń i zarejestruj się. Liczba miejsc ograniczona.

 • Zderzenie poloneza z citroenem na "Pohulance"

   

  Na skrzyżowaniu ulic 3 Maja i Wojska Polskiego doszło dziś do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Do szpitala trafiła pasażerka poloneza.

 • Walczyła ze Stasiowską. Teraz musi jej zwrócić pieniądze

  Magdalena Stasiowska złożyła zażalenie na postanowienie sądu I instancji. Małgorzata Salacha prawomocnym postanowieniem Sądu Apelacyjnego musi zwrócić radnej 6537 zł.

 • Myjnia pod oknami to nieporozumienie – mówią mieszkańcy

  Na osiedlu Gamrat w odległości kilkunastu metrów od bloku budowana jest jednostanowiskowa myjnia samochodowa. Mieszkańcy obawiają się hałasu, wzmożonego ruchu, środków chemicznych i oparów wydostających się z myjni. Inwestor zapewnia, że będzie to obiekt zamknięty.

 • Otwórz drzwi Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach!

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105