Strona główna
Awanse i wyróżnienia nagrodą za sumienną służbę
64

Na wyższe stopnie służbowe awansowanych zostało 60 policjantów z jasielskiej komendy w korpusie oficerskim, aspiranckim, podoficerskim oraz szeregowym. - Serdecznie dziękuję za wszelkie starania, które włożyliście na rzecz poprawy poczucia bezpieczeństwa mieszkańców oraz za rzetelną, ofiarną i odpowiedzialną służbę – powiedział nadkom. Jacek Krzyżak, komendant KPP w Jaśle.<FOTOGALERIA>

Napisany dnia: 20.07.2017, 14:18
Konkurs fotograficzny
3

Nadleśnictwo Kołaczyce zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym p.t. „Pocztówka z leśnych wakacji”. Konkurs skierowany jest do dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów, aktywnie spędzających swój wolny czas na łonie przyrody.

Napisany dnia: 20.07.2017, 13:18
Czarni przed kolejnym sparingiem
18

W najbliższą sobotę Czarni zmierzą się w meczu kontrolnym z drużyną Glinika Gorlice. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:30.

Napisany dnia: 20.07.2017, 11:01
Żądają likwidacji firmy. Celpap odpowiada
84

Początkiem lipca mieszkańcy ul. Leśnej przez trzy dni protestowali przeciwko działalności firmy Celpap, która jak uważają, naraża ich na uciążliwości związane przede wszystkim z hałasem i pyłami. Domagają się, aby spółka przeniosła produkcję w inne miejsce. Prezes zarządu firmy uznała ich żądania za pozbawione podstaw faktycznych i prawnych.

Napisany dnia: 20.07.2017, 10:00
Policja zatrzymała wandala
29

23-letni mieszkaniec Jasła odpowie za przestępstwo uszkodzenia mienia. Rzucając kamieniami i odłamkami cegieł w jeden z bloków w Jaśle, rozbił dwie szyby w drzwiach wejściowych do klatki schodowej, uszkodził zamek w drzwiach oraz zniszczył elewację bloku. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem.

Napisany dnia: 20.07.2017, 08:40
Wjechał w ogrodzenie, by oszczędzić kota
62

Dzisiaj przed godziną 12 na ul. Piotra Skargi w Jaśle doszło do zdarzenia drogowego. Motocyklista chcąc uniknąć zderzenia z kotem uciekł na chodnik, gdzie uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji.

Napisany dnia: 19.07.2017, 12:19
Wyrusz „Traktem Królewskim” i odkryj tajemnicę skarbu
1

28 lipca (piątek) podczas Targów Miast Partnerskich i otwarcia Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Jaśle, odbędzie się miejska gra turystyczna „Traktem Królewskim”. Tym razem trasę zwiedzania miasta wyznaczą zagadki, a zwieńczeniem wyprawy jest odkrycie tajemnicy skarbu.

Napisany dnia: 19.07.2017, 11:00
Po służbie ujął pijanego motocyklistę
32

Policjant z wydziału ruchu drogowego jasielskiej komendy, w dniu wolnym od służby, ujął nietrzeźwego motocyklistę. 48-letni mieszkaniec gminy Nowy Żmigród, kierował motocyklem bez hełmu ochronnego, na dodatek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Napisany dnia: 19.07.2017, 09:34
Apel wojewody w sprawie afrykańskiego pomoru świń
4

Afrykański pomór świń – nie zagraża ludziom, ale jest bardzo szkodliwy dla gospodarki i niebezpieczny dla gospodarstw utrzymujących świnie.

Napisany dnia: 19.07.2017, 09:22
W Galerii JDK: „Obserwacje” Piotra Betleja
7

Do połowy sierpnia br. w Galerii Jasielskiego Domu Kultury czynna będzie wystawa malarstwa Piotra Betleja. Ekspozycja zatytułowana „Obserwacje” składa się z kilkudziesięciu niezwykle interesujących prac, dla obejrzenia których warto wybrać się do JDK.

 

Napisany dnia: 19.07.2017, 08:57
„Najcenniejsze zabytki ziemi bieckiej” Wyjazd rowerowy
2

Kolejna wyprawa rowerowa zaplanowana przez Klub Kulturalno Turystyczny JDK zaprowadzi nas do miejscowości słynących z unikatowych zabytków: Binarowej i Biecza.

Napisany dnia: 19.07.2017, 08:54
Skazani walczą z nałogiem
28

Osadzeni uczestniczą w terapiach, które mają im pomóc uwolnić się od nadużywania alkoholu. - Duży nacisk kładziemy na to, żeby pokazać im, że alkohol bezpośrednio przekłada się na przestępczość – wyjaśnia kpt. Lilianna Polak, kierownik działu terapeutycznego w Zakładzie Karnym w Jaśle.

Napisany dnia: 18.07.2017, 17:00
Zmarł Bogusław Wójcik - były wójt Tarnowca
34

Wczoraj rano po długiej i ciężkiej chorobie zmarł wieloletni samorządowiec, były wójt gminy Tarnowiec. Bogusław Wójcik miał 64 lata.

Napisany dnia: 18.07.2017, 14:08
Policyjny pościg za pijanym kierowcą
37

Kierowca matiza nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Uciekając przed policjantami stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Po kilkukilometrowym pościgu wpadł jednak w ręce jasielskich policjantów. Okazało się, że 37-latek uciekał ponieważ był pijany. Miał 2 promile alkoholu w organizmie.

Napisany dnia: 18.07.2017, 08:31
„Śladami architektury drewnianej”
4

Poznanie Pielgrzymki, wsi pełnej swoistego uroku, leżącej na południowo - zachodnim skraju Pogórza Jasielskiego, było kolejnym celem wyjazdu zorganizowanego przez Klub Kulturalno Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury.

Napisany dnia: 18.07.2017, 08:29
„Judo to nieustająca lekcja życia”
14

Oczywiście cały czas w naszym klubie trwa praca z dziećmi i młodzieżą, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności związane z judo. Przez ostatni rok coraz więcej dzieci zapisuje się do poszczególnych grup. Nie chcemy, by marnowały się sportowe talenty, chcemy wszystkim dać możliwość od najmłodszych lat trenować w naszym klubie. Jego działalność jest wspaniałą ofertą dla dzieci i młodzieży, propagującą aktywny i zdrowy styl życia, sportowy sposób spędzania wolnego czasu.

Napisany dnia: 18.07.2017, 08:23
WYPRZEDAŻY u „Leona” ciąg dalszy!

„Leon” wciąż zaskakuje niskimi cenami! W ofercie wyprzedażowej znajdziecie płytki już od 13 zł/m2.

Napisany dnia: 18.07.2017, 07:30
Ostatnia szansa na studia

Już tylko kilka dni zostało, by wybrać wymarzone studia i dobrą uczelnię. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie jak co roku przygotowała atrakcyjną ofertę edukacyjną. Czas na studia, które zapewnią bezpieczną przyszłość i ciekawe życie studenckie. Rekrutacja trwa do 31 lipca 2017 roku.

Napisany dnia: 17.07.2017, 12:41
„Lwów miastem zabytków i kawy” (jesienna wycieczka autokarowa)
0

Lwów to najpiękniejsze miasto dawnej Galicji. Uwodzi urodą zabytków architektury, rozkosznych chramów, starych pałaców, przytulnych uliczek, muzeów i galerii z wyjątkowymi dziełami sztuki z różnych epok historycznych. Świątynie i cmentarze wielu religii dodają powagi temu miejscu. Miasto zanurzone w atmosferze mistyki i legend.

Napisany dnia: 17.07.2017, 09:04
Morskie opowieści czyli jasielskie opowieści z morzem w tle
1

Muzeum Regionalne w Jaśle zaprasza na wakacyjną wystawę zatytułowaną „Morskie opowieści.” Morskie opowieści to wystawa interdyscyplinarna poświęcona Jasłu i jego związkom z morzem.

Napisany dnia: 17.07.2017, 08:56
 • Przyspieszają prace związane z rozbudową krajowej 73

   

  Rozbudowa drogi krajowej 73 na odcinku pomiędzy Jasłem a Pilznem stanowi ważną z punktu widzenia interesu mieszkańców inwestycję. W ramach budowy nowych odcinków drogi ma powstać m.in. obwodnica Jasła. Dzięki zabezpieczeniu dodatkowych środków na uzyskanie decyzji środowiskowej prace skrócą się nawet o 12 miesięcy.

 • Powiat jasielski pomoże poszkodowanym na Pomorzu?

  Tydzień temu, z piątku na sobotę wiele z gmin województw północnej Polski nawiedziły nawałnice. Do dziś mieszkańcy zmagają się ze skutkami, jakie spowodował niszczycielski żywioł. Zarząd Powiatu Jasielskiego będzie wnioskował do rady o udzielenie pomocy poszkodowanym.

 • Pożar stodoły w Opaciu

   

  Dziś około południa w miejscowości Opacie wybuchł pożar stodoły. Budynek niemal całkowicie został strawiony przez ogień. Z pożarem walczyło 10 zastępów straży pożarnej.

 • Plac zabaw z usterkami

  Powyrywane druty, wystające gwoździe. Stan placu zabaw na Ogródku Jordanowskim w porównaniu z ubiegłym rokiem wygląda tragicznie - mówił rozgoryczony radny Czeluśniak.

 • Rusza przetarg na rozbudowę drogi krajowej 28

   

  W czerwcu resort infrastruktury i budownictwa zatwierdził program inwestycji pod nazwą „Rozbudowa drogi krajowej nr 28 na odcinku Siepietnica – Trzcinica”. Pod koniec przyszłego miesiąca ma dojść do otwarcia ofert przetargowych. Możliwe, że jeszcze w tym roku rozpoczną się prace remontowe przy już istniejących chodnikach.

 • Salon Optyczny "Twój Optyk" zaprasza na promocyjne zakończenie wakacji 2017r.

 • „Munduru nie zdejmę, broni nie złożę…”

   

  W tym roku przypada 120 rocznica urodzin majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Na tak zwanych łąkach hubalowych już po raz kolejny oddano hołd urodzonemu w Jaśle bohaterowi. Tłumy jaślan mogły zobaczyć zapierające dech w piersiach widowisko historyczne.

 • Pojedziemy pociągiem do Krakowa

   

  Od października jaślanie będą mogli podróżować koleją z Jasła do Krakowa i odwrotnie. To dobra wiadomość przede wszystkim dla studentów, którzy uczą się na krakowskich uczelniach. Podróżni za przejazd pociągiem z Krakowa do Jasła zapłacą 16 zł. W taryfie obowiązywać będą  wszystkie ulgi.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105