Strona główna
Dziesięć powodów,dla których warto wybrać studia w Sanoku

Ponoć mieszkańców naszego miasta z roku na rok ubywa. A jednak w sondzie przeprowadzonej przez redakcję esanok.pl młodzi ludzie, wypowiadając się na temat swojej przyszłości, mówili między innymi, że „miejsce jest nieważne, ważne jest, co bym robił i ile zarabiał”. 

Napisany dnia: 27.09.2017, 07:48
"Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny"
1

W ramach prowadzonej akcji "Bezpieczna droga do szkoły", a także realizując założenia nowej inicjatywy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny", jasielscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży systematycznie odwiedzają szkoły i spotykają się z uczniami przypominając o zasadach bezpieczeństwa w domu, szkole i na drodze.

Napisany dnia: 26.09.2017, 12:00
„Razem przekroczymy bariery”
0

Powiat Jasielski wraz
z Domem Pomocy Społecznej w Foluszu realizuje projekt pod nazwą  „Razem przekroczymy bariery”.
W jego ramach osoby z różnych środowisk biorą udział w zajęciach nordic walking pod okiem instruktorów. Finał projektu odbędzie się w Foluszu 30 września 2017 r.

Napisany dnia: 26.09.2017, 11:52
O umarłym mieście
131

We wrześniu 1944 r. niemieccy okupanci rozpoczęli akcję wysiedlania mieszkańców Jasła a następnie jego całkowitego unicestwienia. Miasto niemal przestało istnieć. Oszacowanie strat, skali grabieży i zniszczeń może stanowić dziś nie lada wyzwanie. Czy w kontekście dyskusji na temat reparacji wojennych Jasło będzie starać się o naprawienie dawnych krzywd?

Napisany dnia: 26.09.2017, 11:17
Zrób selfie z czytaniem i wygraj super nagrody z okazji urodzin biblioteki!
15

Rok 2017 to szczególny czas dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle. W październiku uroczyście będziemy obchodzić 70-lecie naszej biblioteki i do wspólnego świętowania chcielibyśmy zaprosić również naszych czytelników. Z tej okazji przygotowaliśmy specjalny jubileuszowy konkurs z atrakcyjnymi nagrodami.

Napisany dnia: 26.09.2017, 10:19
Akademicy rozpoczęli winobranie
1

Było o beczkach, była degustacja polskich win, były pierwsze zbiory i przerób winogron – to był różnorodny i bardzo pouczający zjazd w Podkarpackiej Akademii Wina w Jaśle.

Napisany dnia: 26.09.2017, 10:09
Ukradli portfel? Są poszukiwani
75

W niedzielę około godziny 16-tej w chińskim markecie w Jaśle doszło do kradzieży portfela. Kamery monitoringu zarejestrowały trzy osoby, które mogą być powiązane z tą sprawą. Jasielska policja ustala sprawców tego zdarzenia.

Napisany dnia: 26.09.2017, 09:53
Pożar na poddaszu budynku mieszkalnego
10

Dziś rano strażacy zostali wezwani do pożaru poddasza w jednym z domów jednorodzinnych w Umieszczu. Jedna osoba została przetransportowana do szpitala z podejrzeniem podtrucia.

Napisany dnia: 26.09.2017, 08:57
Leonardo School – z pasji do edukacji dzieci

Leonardo School  to sieć szkół specjalizująca się w budowaniu wysokich standardów nauczania dzieci. Dla nas edukacja to przede wszystkim rozbudzanie u Waszych pociech pasji poznawania świata. Teraz jesteśmy również w Jaśle.

Napisany dnia: 26.09.2017, 08:33
Nowa płatna strefa parkowania w Jaśle
53

W Jaśle pojawi się nowa strefa płatnego parkowania. Aby zwiększyć rotację parkujących samochodów przy ul. Staszica w Jaśle w pobliżu dworca PKS pojawią 52 płatne miejsca parkingowe i 4 dla osób niepełnosprawnych.

Napisany dnia: 25.09.2017, 12:59
Pirat drogowy stracił prawo jazdy
31

Policjanci jasielskiej drogówki zatrzymali wczoraj kierującemu prawo jazdy. Młody motocyklista w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 93 km/h. Przypominamy, że jazda z nadmierną prędkością skutkuje nie tylko wysokim mandatem, ale także zatrzymaniem prawa jazdy.

Napisany dnia: 25.09.2017, 12:16
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Pigonia w Krośnie – uczelnia dla ambitnych

Najważniejszym kapitałem w życiu każdego człowieka jest otwarta głowa. Świat potrzebuje oryginalnych i twórczych  pomysłów, a o nie łatwiej tym, którzy lubią uczelnię, bibliotekę, książki, dyskusję, spory i nie godzą się na przeciętność. 

Napisany dnia: 25.09.2017, 12:00
Strażacy-ochotnicy walczyli o miano najlepszej drużyny w powiecie
15

W tym roku to Osiek Jasielski był gospodarzem X Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych. W zawodach udział wzięły 23 drużyny. Strażacy – ochotnicy mieli niepowtarzalną okazję do zaprezentowania zdobytych przez siebie w ramach treningów umiejętności zgromadzonej na miejscowym stadionie publiczności.

Napisany dnia: 25.09.2017, 10:47
Busem staranował zaparkowane samochody
47

W minioną niedzielę po godz. 4 nad ranem kierujący busem uderzył w pięć zaparkowanym samochodów osobowych przy ul. Baczyńskiego w Jaśle.

Napisany dnia: 25.09.2017, 09:12
Studia podyplomowe dla nauczycieli - Integracja sensoryczna. Jedyne na południu Polski.

Nauczycielu! Ukończ studia podyplomowe z integracji sensorycznej i uzyskaj niezbędną wiedzę specjalistyczną do pracy w szkole, placówce i otwórz własny gabinet specjalistyczny i rozpocznij pracę na własny rachunek.

Napisany dnia: 25.09.2017, 08:29
Czołowe zderzenie dwóch osobówek w Osieku Jasielskim
47

Kilka minut po godz 11. w miejscowości Osiek Jasielski na prostym odcinku drogi doszło do poważnego zderzenia się forda z seatem. W zdarzeniu ucierpiały dwie osoby.

Napisany dnia: 24.09.2017, 11:51
Czarni bliscy zwycięstwa
27

Czarni Jasło zremisowali z Partyzantem Targowiska 1:1 w sobotnim meczu klasy okręgowej. Jaślanie byli bliscy zwycięstwa. W doliczonym czasie gry po rzucie karnym wykorzystanym przez Kuliga gospodarze prowadzili jednym trafieniem.

Napisany dnia: 24.09.2017, 10:26
Wojenne tajemnice „Klonowej Góry” Wyprawa rowerowa do Stępiny
8

Piąta, jesienna wycieczka rowerowa zaplanowana przez Klub Kulturalno- Turystyczny JDK skierowana zostanie zatem do stępińsko- cieszyńskiego kompleksu schronowego. Wyjazd rowerowy prowadzić będzie z Jasła poprzez miejscowości: Warzyce, Lubla, Frysztak , Cieszyna, Stępina.

Napisany dnia: 23.09.2017, 08:00
Światowy Dzień Turystyki
0

Z okazji Światowego Dnia Turystyki Klub Powiększania Wyobraźni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprasza w podróż po Gruzji i śladami Mozarta.

Napisany dnia: 22.09.2017, 15:00
Nowa droga poprawi komunikację w Jaśle
79

Inwestycja znajdowała się na 43 miejscu listy rezerwowej i nie miała szans na realizację. A jednak pojawiło się zielone światło. Aby nie zaprzepaścić okazji, powiat udzieli pomocy finansowej dla województwa podkarpackiego na budowę nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 992 w Jaśle.

Napisany dnia: 22.09.2017, 13:17
 • Seat uderzył w kię. Kierowcy trafili do szpitala

  Do wypadku drogowego doszło przed godziną 11-tą w Trzcinicy. Na drodze krajowej nr 28 Seat Cordoba zderzył się czołowo z Kią Sportage. Poszkodowani w tym zdarzeniu zostali kierowcy obu pojazdów.

 • Mieszkańcy mówią o problemach na osiedlach

  Osiedla Górka Klasztorna czeka na odwodnienie ulic Pelczara i Prusa, Sobniów ma problem z piratami drogowymi a Brzyszczki i Hankówka zwracają uwagę na zły stan dróg i chodników...

 • Żegnaj Wiesiu, będzie Cię nam brakowało…

  16 października zmarł dr Wiesław Krajewski, długoletni zastępca ordynatora i starszy asystent Oddziału Ortopedii, Traumatologii, Mikrochirurgii i Chirurgii Ręki Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

 • Szpital i powiat triumfują!

  Szpital Specjalistyczny w Jaśle otrzymał największą w historii powiatu dotację w kwocie 10 mln zł. Dzisiaj w siedzibie starostwa nastąpiło uroczyste podpisanie umowy na dofinansowanie z RPO WP przez marszałka Władysława Ortyla i dyrektora szpitala Michała Burbelkę.

 • Największy wybór płaszczy i kurtek w Jaśle

   

  Zapraszamy do sklepu Cotton Club na nową jesienno-zimową kolekcję odzieży. Znajdziesz u nas największy w Jaśle wybór płaszczy i kurtek w rozmiarach 34-54 uznanych polskich marek.

 • Program samorządowy PO wielką niewiadomą

   

  Dziś na płycie jasielskiego Rynku z dziennikarzami spotkały się wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska oraz posłanka Joanna Frydrych. Tematem przewodnim spotkania były zbliżające się wybory samorządowe. Na szczegóły programu samorządowego Platformy Obywatelskiej trzeba będzie jednak jeszcze poczekać.

 • „Dni porad” - wybierz odpowiedni materac pod okiem lekarza ortopedy w salonie meblowym Relax

   

  Dlaczego tak bardzo ważne jest odpowiednie dobranie materaca? Jakie tak naprawdę powinniśmy wybrać podłoże aby mieć 100% gwarancję na nocny relaks i regenerację ciała?

 • Budowa lądowiska przy nowej komendzie. Czy to się uda?

  Temat związany z budową lądowiska dla helikopterów w Jaśle ucichł. Obecnie priorytetowym zadaniem dla powiatu jest rozbudowa jasielskiego szpitala. Inwestycji nie da się jednak uniknąć. Szpitalne Oddziały Ratunkowe muszą mieć lądowisko na 1 stycznia 2021 r.

 • SPA dla Twojego samochodu

   

  Każdy samochód zasługuje na to, aby wyglądać pięknie. Auto o lśniącym lakierze, bez zarysowań oraz czystym wnętrzu to wizytówka każdego kierowcy. Warto jednak postawić na doświadczenie profesjonalistów, którzy potrafią podarować każdemu samochodowi drugą młodość.

 • Pamiętajmy o swoich bliskich zmarłych. Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych

   

  W tym roku 1 listopada przypada w środę. Będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Jest to niezwykły czas zadumy i refleksji, pamiętajmy więc o bliskich, pochowanych na cmentarzach.

 • Jaślanie wybierają się na pionierską wyprawę górską - 2000 kilometrów przez zimowe Karpaty

   

  Weronika Łukaszewska i Sławomir Sanocki zamierzają jako pionierzy pokonać pieszo całe Karpaty zimą. Drugie największe pasmo górskie w Europie, a zarazem najdziksze zakątki naszego kontynentu.

 • Darmowe szkolenia komputerowe

   

  Zapraszamy na bezpłatne szkolenia komputerowe składające się z 5 bloków tematycznych, w których zawiera się m.in. obsługa komputera z MS Windows, Internet, email, MS Excel, MS Word, podstawowe programy graficzne, wyszukiwanie informacji, bezpieczeństwo i rozwiązywanie problemów z komputerem.

 • Leddo.pl - Lider sprzedaży oświetlenia w Internecie w Polsce znajdujący się w zasięgu ręki w Jaśle.

   

  Leddo.pl jest to firma, która specjalizuje się w dostarczaniu klientom innowacyjnych produktów oświetleniowych wykonanych w nowoczesnej technologii LED.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105