Strona główna
V Konkurs Piosenki Obcojęzycznej już za nami!
6

Już po raz piąty Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie wyszło naprzeciw pasjom młodych ludzi, organizując Konkurs Piosenki Obcojęzycznej.

Napisany dnia: 27.03.2018, 11:20
Ostatnie pożegnanie Anny Kopeć z Sowiny
12

Kobieta, która w czasie II wojny światowej ukrywała Żydów przeżyła szczęśliwie 97 lat. Anna Kopeć z Sowiny otrzymała za zasługi medal „Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata” a także Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski. W czerwcu miała obchodzić kolejne urodziny. Zmarła w minioną niedzielę.

Napisany dnia: 27.03.2018, 08:00
Odwilż cenowa -50% - na wybrany asortyment sklepu leddo.pl

Zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego LEDDO.PL znajdującego się przy ul. Jana Pawła II 26, gdzie od dnia 27.03.2018 rusza wielka ODWILŻ CENOWA, w której mamy dla Państwa asortyment w SUPER NISKICH PROMOCYJNYCH CENACH!

Napisany dnia: 27.03.2018, 07:30
Weronika Łukaszewska i Sławomir Sanocki jako pierwsi w historii zakończyli zimowe przejście Karpat!
26

Po 38 latach od pierwszego przejścia Karpat latem, Weronika i Sławomir pokonali 2200 kilometrów w ciągu 3 zimowych miesięcy. Swoją wyprawę rozpoczęli 21 grudnia 2017 r. w Bratysławie. Zakończyła się ona po 89 dniach wędrówki nad Dunajem w Orszowej, na granicy rumuńsko-serbskiej.

Napisany dnia: 26.03.2018, 14:00
Szykując człowieka do drogi

Życie doczesne jest jedynie etapem w wędrówce każdego człowieka. Każde kiedyś się kończy. W przygotowaniu do dalszej wędrówki pomagają zmarłemu oraz rodzinie zakłady pogrzebowe. O swoim wieloletnim doświadczeniu oraz emocjach związanych z pracą mówi Żaneta Kuźnar, właściciel zakładu pogrzebowego „KALLA”.

Napisany dnia: 26.03.2018, 11:38
Top 5 gadżetów szpiegowskich dla każdego!
1

Może zrobić by niespodziankę i kupić komuś bliskiemu, ciekawy i niebanalny prezent? Szczególnie, że już dużymi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne. Dla wszystkich miłośników oryginalnych i inspirujących podarunków, mamy propozycję 5 gadżetów szpiegowskich dla każdego.

Napisany dnia: 26.03.2018, 10:37
XX Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Żywności już za nami !
14

W dniu15 i 16 marca 2018 roku w Poznaniu odbył się uroczysty finał XX – Jubileuszowej Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności, której organizatorem , jak co roku był Wydział Nauk o Żywności i Żywieniu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego w Poznaniu.

Napisany dnia: 26.03.2018, 10:21
Miasto nie przyłożyło się do promowania rekrutacji w przedszkolach?
75

Radna Urszula Czyżowicz apelowała do władz miasta o nagłośnienie w lokalnych mediach kwestii terminu rozpoczęcia zapisów do przedszkoli. W tym roku wyznaczono go na miesiąc wcześniej niż w latach poprzednich. Obecnie w miejskich przedszkolach głównie na pięcio i sześciolatki wciąż czeka 60 miejsc.

Napisany dnia: 26.03.2018, 08:00
Wypadek z udziałem motoroweru w Cieklinie
92

Dziś popołudniu w Cieklinie doszło do groźnego wypadku z udziałem motoroweru i samochodu osobowego. W zdarzeniu ucierpiało dwóch młodych mężczyzn.

Napisany dnia: 25.03.2018, 19:45
Suknia Pani Wiosny
0

22 marca 2018 r. razem z dziećmi oraz rodzicami z Klubu Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle udaliśmy się na wielkie poszukiwania wiosny.

Napisany dnia: 25.03.2018, 14:00
W podróży przez Paryż
4

21 marca 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle po raz kolejny gościliśmy jasielskiego pasjonata podróży Tomasza Dobrowolskiego, aby tym razem wspólnie odbyć wędrówkę ulicami Paryża.

Napisany dnia: 25.03.2018, 13:00
Nagrody i stypendia Marszałka Województwa Podkarpackiego
2

19.03.2018 w Rzeszowie odbyła się już X Gala Sportu Młodzieżowego. Podczas gali co roku nagradzani są najlepsi sportowy w naszym województwie, którzy osiągają wysokie wyniki sportowe na najważniejszych imprezach sportowych w naszym kraju.

Napisany dnia: 25.03.2018, 11:33
Przyjaciele dla Jarosława Śmietany
12

Znakomita muzyczna uczta czekała na przybyłych w sobotni wieczór (17 marca br.) do Jasielskiego Domu Kultury. W ramach V JasMatów – Jasielskich Jazzowych Klimatów pod honorowym patronatem Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza wystąpili jedni z najznamienitszych muzyków jazzowych w Polsce – Wojciech Karolak, Piotr Baron, Adam Czerwiński, Antoni Dębski i Marek Napiórkowski.

Napisany dnia: 25.03.2018, 10:57
„Pokażmy, że jesteśmy zgodną radą”
44

Radni miejscy bez żadnych słownych przepychanek ani gorliwej dyskusji nad zasadnością przekazania pieniędzy dla samorządu województwa podkarpackiego, jednogłośnie podjęli uchwałę o udzieleniu pomocy finansowej na realizację budowy nowego odcinka drogi 992 w mieście Jaśle.

Napisany dnia: 24.03.2018, 23:15
„Dziecinada. Nie dorośli do bycia radnymi”
148

Mogliśmy się spodziewać burzliwej dyskusji, braku poparcia większości radnych dla udzielenia pomocy finansowej dla województwa podkarpackiego na budowę nowego odcinka drogi 992, czy odrzucenie inwestycji w Ożennej, ale nie tego, że większość radnych nie przyjdzie na obrady sesji nadzwyczajnej…

Napisany dnia: 23.03.2018, 12:09
To jest twoje miasto – zabierz głos w sprawie przebudowy placu z kotwicą oraz utworzenia nowoczesnego centrum nauki
70

Dwa istotne zagadnienia będą poruszane podczas spotkania konsultacyjnego z mieszkańcami, które odbędzie się we wtorek (27 marca, godz. 17). Jedno dotyczy utworzenia nowoczesnego centrum nauki w budynku Szkoły Podstawowej nr 2, a drugie przebudowy Placu Inwalidów Wojennych.

Napisany dnia: 23.03.2018, 09:48
Prelekcja dla młodzieży o II Brygadzie Legionów
0

19 marca Muzeum Regionalne w Jaśle udostępniło mieszkańcom Jasła ekspozycję plenerową poświęconą II Brygadzie Legionów i Jaślanom biorącym udział w proteście przeciw postanowieniom Traktatu brzeskiego z 9 lutego 1918 r.

Napisany dnia: 22.03.2018, 16:00
Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz ufundował stypendium – złóż wniosek
3

Do końca kwietnia br. w Urzędzie Miasta w Jaśle przyjmowane będą wnioski o przyznanie Jednorazowego Stypendium Artystycznego im. Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza dla osób szczególnie uzdolnionych w dziedzinie muzyki.

Napisany dnia: 22.03.2018, 13:53
Czy wystarczy pieniędzy na przebudowę stadionu w Trzcinicy?
83

Początkiem marca powiat ogłosił drugi przetarg na przeprowadzenie modernizacji stadionu sportowego wraz z rozbudową obiektów lekkoatletycznych przy Zespole Szkół w Trzcinicy. Pierwsze postępowanie zostało unieważnione. Najniższa oferta przewyższała możliwości finansowe samorządu powiatu.

Napisany dnia: 22.03.2018, 13:40
W nocy wróci silny mróz
10

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega przed silnym mrozem. W nocy w południowej części powiatu jasielskiego temperatura może spaść nawet do -18oC.

Napisany dnia: 22.03.2018, 12:13
 • Nabory na kursy zawodowe oraz gwarancja stażu i zatrudnienia

   

  GOTOWI DO PRACY – program wsparcia dlaosób bezrobotnych. Kto może wziąć udział w szkoleniach: uczestnikami projektu będą osoby bezrobotne mające w dniu przystąpienia do projektu powyżej 29 lat, zamieszkujące zgodnie z definicją K.C na obszarze powiatu strzyżowskiego i jasielskiego.

 • Wyraź swoją opinię na temat planowanego Centrum Techniki, Kultury i Przedsiębiorczości w Jaśle

 • Tragedia w Szebniach

   

  W Szebniach doszło dziś do tragicznego w skutkach wypadku. Pod kołami samochodu ciężarowego zginął mężczyzna.

 • Naprawa i serwisowanie układów klimatyzacji w samochodach osobowych

   

  Firma AB Motors proponuje usługi z zakresu naprawy i serwisowania układów klimatyzacji.

 • Mieszkańcy nie mają wstydu! Wysypują odpady na „dziko”

  Na prywatnej działce w Warzycach przy drodze wojewódzkiej w kierunku Rzeszowa powstało niemałe wysypisko śmieci. Ktoś najwyraźniej postanowił zrobić sobie remont domu. Nie chciał płacić za odbiór odpadów to postanowił materiały budowlane podrzucić komuś innemu. Jeśli jednak w przyszłości zostanie złapany na gorącym uczynku może za to słono zapłacić.

 • Czym jest prezbiopia?

   

  O prezbiopii możemy mówić, kiedy różne sytuacje życia codziennego stają się coraz bardziej uciążliwe ze względu na niewyraźne widzenie.

   

 • Nie odwołano przewodniczącego Rady Powiatu, bo nie było kworum

  Robert Snoch nadal jest i wszystko na to wskazuje, że będzie przewodniczącym Rady Powiatu w Jaśle. Dzisiaj temat ten miał zostać podjęty na sesji nadzwyczajnej. Ze względu na brak wymaganego kworum rady, nie doszło do jej obrad.

 • Nauka sztuki prezentacji w Słowenii

   

  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Święcanach uczestniczący w projekcie „Youth to Business Enterprise” (Młodzi w przedsięwzięciu biznesowym) wzięli udział w przedostatniej już mobilności w ramach projektu. Tym razem uczyli się sztuki prezentacji, zarówno tej graficznej, jak i tego jak należy zachować się podczas prowadzenia pokazu.

 • Komenda na miarę XXI wieku wygląda już z wykopów

   

  W 2020 r. mają zakończyć się prace przy budowie nowego budynku komendy jasielskiej policji. Dziś w związku z realizowaną inwestycją uroczyście wmurowano akt erekcyjny. Jej wartość szacowana jest na blisko 26 mln zł.

 • Świadek wycofał zeznania obciążające Janusza G.

  Wśród składających zeznania było dwóch współwięźniów oskarżonego Janusza G., byłego męża kobiety, z którym siedzieli w jednej celi aresztu śledczego w Sanoku. Jeden z nich wycofał zeznania podkreślając, że był pod naciskiem policjantów, drugi zasłaniał się niepamięcią.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105