Strona główna
Kradzież z włamaniem do sklepu z zegarkami
35

Wybita szyba w witrynie sklepowej oraz skradzione zegarki to efekt włamania, do jakiego doszło w sobotę w Jaśle przy ul. Jagiełły. Policja poszukuje sprawców.

Napisany dnia: 27.03.2017, 11:16
Kolejna wysoka porażka Czarnych
31

W trzecim meczu rundy rewanżowej drużyna seniorów doznała trzeciej porażki. Gospodarze już od pierwszych minut starali się zagrozić bramce strzeżonej przez Damiana Niemczyńskiego.

Napisany dnia: 27.03.2017, 10:26
„Domek trzech dziewcząt”
0

Komedia Muzyczna „Domek trzech dziewcząt” Franciszka Szuberta zostanie wystawiona 2 kwietnia br. (niedziela) w Jasielskim Domu Kultury, w ramach 78. Studni Kulturalnej JDK.

Napisany dnia: 27.03.2017, 10:05
Jak Irlandczycy obchodzą dzień świętego Patryka?
19

Dzień świętego Patryka, obchodzony 17 Marca jest dziś jednym z najpopularniejszych Irlandzkich świąt kulturowo-obyczajowych, ale dopiero na przełomie ostatnich stuleci zaczęło zyskać na popularności w samej Irlandii.

Napisany dnia: 27.03.2017, 09:47
Najlepsi sportowcy nagrodzeni!
0

Dziesięciu sportowców z terenu powiatu jasielskiego otrzymało nagrody Zarządu Powiatu w Jaśle za osiągnięcie wysokich wyników sportowych w 2016 roku. - W imieniu zarządu powiatu jasielskiego oraz własnym pragnę Państwu serdecznie podziękować za znakomitą postawę w sportowej rywalizacji oraz godne reprezentowanie powiatu Jasielskiego na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej, a także pogratulować nagród przyznanych za wyniki sportowe uzyskane w 2016 roku – mówił do nagrodzonych sportowców starosta jasielski Adam Pawluś.

Napisany dnia: 27.03.2017, 09:40
Sukces ZSUiS na Międzynarodowych Mistrzostwach w Szyciu
9

W dniu 23 marca 2017 roku w ramach CrakowFashionWeek 2017 odbyły się IV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Szyciu, zorganizowane przez Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie.

Napisany dnia: 27.03.2017, 09:37
Liga Mistrzów - siatkówka
0

15 marca odbył się mecz Ligi Mistrzów. Asseco Resovia zagrała z włoską drużyną Azimut Modeną, a Skra Bełchatów z Lube Civitanową, gdyby wygrali przeszliby do dalszej rundy.

Napisany dnia: 27.03.2017, 09:28
"Mój pierwszy turniej odbył się przed urodzeniem"
32

W rodzinie państwa Berkowiczów taniec jest przekazywany z pokolenia na pokolenie. -Tańczyli dziadkowie, rodzice tańczą i ja kontynuuję tę tradycję –mówi Tomasz Berkowicz z Jasła.

Napisany dnia: 25.03.2017, 11:00
Wiosna to dobry moment na remont

Wiosenna aura sprzyja remontom. U "Leona" znaleźć można nowe kolekcje płytek ceramicznych w tym duży wybór płytek deskopodobnych.

Napisany dnia: 25.03.2017, 07:00
Na skrzydłach słowa – poezja podniebna NIEprzyziemna
3

21 marca br. z okazji Światowego Dnia Poezji czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle pokazali, że czytają poezję. Podczas akcji Poezji MYŚLI nieuLOTNE oddaliśmy głos poezji!

 

Napisany dnia: 24.03.2017, 15:00
Muzyczne zmagania wokalistów w pierwszy dzień wiosny
1

Pierwszy dzień wiosny był w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle wyjątkowym dniem, ponieważ gościliśmy wokalistów, prezentujących swoje wokalne umiejętności w ramach XXIX Konkursu Piosenki Obcojęzycznej LOVE ME TENDER.

Napisany dnia: 24.03.2017, 13:01
Depresja - porozmawiajmy o niej.
8

Osobie cierpiącej z powodu depresji potrzebne jest wsparcie. Są jednak takie słowa, których lepiej takiej osobie nie mówić. Chory potrzebuje towarzyszenia bliskich w jego bólu. Tym zwykle jest trudno patrzeć na stan chorego. Chcą pomóc i w dobrej wierze dają "dobre rady".

Napisany dnia: 24.03.2017, 12:57
Sołtysi dostaną większą kasę
46

W ubiegłym roku sołtysi z gminy Nowy Żmigród apelowali do władz gminy o podniesienie im diet. Pieniądze na ten cel znalazły się w tegorocznym budżecie gminy, a ostatnio zostały zaakceptowane przez radę.

Napisany dnia: 24.03.2017, 12:05
Zwiastuny wiosny w Klubie Czytających Rodzin
0

Kto podróżując w czerwonych butach chadza i w marcu zza morza do nas wraca? Jakie kwiatki pierwsze wychylają się spod zimowej pierzynki? Kto czerwoną w kropki ma spódnice? Na te pytania odpowiedzi poszukamy 24 marca br. podczas spotkania Klubu Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

Napisany dnia: 24.03.2017, 11:00
Podpalacz traw poniesie konsekwencje
34

W ostatnim czasie strażacy z powiatu jasielskiego najczęściej są angażowani do wyjazdów związanych z wypalaniem traw. Od lutego do chwili obecnej byli wzywani do 137 takich pożarów. Niedawno policjanci zatrzymali 29-letniego podpalacza z gminy Skołyszyn. Pijany mężczyzna tłumaczył, że chciał zrobić porządek na działce.

Napisany dnia: 24.03.2017, 08:47
Baltic Wood: dynamiczny rozwój, ambitne plany na przyszłość
20

W 2016 roku wyniki firmy wzrosły o około 100% w porównaniu do 2015roku. Firma umocniła swoją działalność na rynku krajowym i międzynarodowym, dzięki sieci ponad 350 profesjonalnych partnerów działających w 52 krajach świata.

Napisany dnia: 23.03.2017, 12:35
Zbiórka żywności Caritas „Tak, POMAGAM!” w sklepach Kaufland
0

Kaufland dołączył do organizowanej przez Caritas każdego roku zbiórki żywności „Tak, POMAGAM!”. Wielkanocne zbiórki odbędą się 24 i 25 marca w 65 sklepach Kauflandu na terenie całej Polski, w tym także w markecie Kaufland przy ul. Lwowskiej 24 H w Jaśle.

Napisany dnia: 23.03.2017, 10:30
Światowy Dzień Poezji z „Michalinami”
1

20 marca 2017 r. z okazji Światowego Dnia Poezji w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie Klubu Poetów i Twórców Ludowych Ziemi Jasielskiej „Michalina” Gośćmi specjalnymi wydarzenia były Maria Forystek oraz Monika Kocik-Furtek.

Napisany dnia: 23.03.2017, 09:27
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle zaprasza do udziału w projekcie „Kierunek – Rodzina”
1

Projekt adresowany jest do rodzin z dziećmi zamieszkałych na terenie miasta Jasła, korzystających ze świadczeń pomocy społecznej MOPS w Jaśle lub kwalifikujących się do objęcia wsparciem pomocy społecznej w rozumieniu ustawy z dnia 12 marca 2004r. o pomocy społecznej tj. spełniające co najmniej jedną z przesłanek określonych w art. 7 ww. ustawy tj.: ubóstwo, bezrobocie, niepełnosprawność, długotrwała lub ciężka choroba, przemoc w rodzinie, potrzeba ochrony macierzyństwa lub wielodzietność, bezradność w sprawach opiekuńczo – wychowawczych i prowadzeniu gospodarstwa domowego.

Napisany dnia: 23.03.2017, 09:06
Czy to koniec waśni między parkiem a mieszkańcami?
40

Nowy dyrektor MPN dr Marian Stój musi stawić czoła wielu wymagającym zadaniom i problemom, jakie narastały w ostatnim czasie w związku z konfliktem między parkiem a miejscową ludnością. - Chciałbym, żeby ludzie byli zadowoleni, dumni z tego terenu i nie narzekali na życie w sąsiedztwie parku – podkreśla dyrektor.

Napisany dnia: 23.03.2017, 08:53
 • Kazimierz Wiśniowski wraca do Straży Miejskiej

  Od 1 maja br. Straż Miejska w Jaśle będzie pod kierownictwem nowego – starego komendanta. – To istne trzęsienie ziemi – komentuje radny Krzysztof Czeluśniak.

 • Wymusił pierwszeństwo - Trzy samochody rozbite na Bieszczadzkiej

   

  Dziś rano na ul. Bieszczadzkiej doszło do groźnego zdarzenia drogowego, w którym udział brały trzy pojazdy. Jeden z kierowców trafił do jasielskiego szpitala. Rozbite samochody przez ponad dwie godziny utrudniały ruch w miejscu zdarzenia.

 • Ścieżki rowerowe na Gamracie? Jeszcze nie teraz

   

  Projekt Współpracy Transgranicznej, w którym udział brało m. in. miasto Jasło nie uzyskało dofinansowania, a to oznacza, że na ścieżki rowerowe na osiedlu Gamrat jeszcze poczekamy. Samorządy nie zamierzają się jednak poddać i będą zabiegać ponownie o środki jesienią br.

 • Rzuć wszystko i chodź na lody!

   

  Lody są smakołykiem, po który sięgają niemal wszyscy. Ich smakowi nie mogą oprzeć się zarówno dzieciaki jak też dorośli. W czym tkwi tajemnica popularności lodów tradycyjnych?

 • Budowa komendy ruszy jesienią

  Nowa komenda dla jasielskiej policji powstanie przy ul. Sroczyńskiego w Jaśle, a przysłowiowe wbicie łopaty w ziemię nastąpi jesienią br. Inwestycja ma być zakończona w ciągu trzech lat.

 • Masz wykształcenie podstawowe, gimnazjalne, zawodowe, średnie? Koniecznie przeczytaj!

   

  Teraz i Ty, bez względu na poziom wykształcenia, masz okazję szybko, zaocznie i za darmo zdobyć nowy zawód w renomowanej szkole, która szczyci się wieloletnim doświadczeniem w kształceniu kadr medycznych i społecznych, czyli w jasielskim „Medyku”.

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2017/2018

  Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach to szkoła z siedemdziesięcioletnią tradycją, posiadająca ugruntowaną pozycję w środowisku lokalnym. Nie tylko kształci i wychowuje młode pokolenia, ale również pełni rolę kulturotwórczą i integracyjną.

 • Najnowsze technologie w jasielskim szpitalu

  Lekarze od kilku miesięcy wykonują zabiegi przy pomocy nowoczesnego cyfrowego aparatu rentgenowskiego z ramieniem C. To mobilne urządzenie nie tylko zwiększa bezpieczeństwo pacjentów, ale również poprawia komfort pracy i skraca czas procedur. Jego zakup był możliwy dzięki wsparciu wielu samorządów z powiatu jasielskiego.

 • "Pełnoletni" Baltic Wood

  Firma uznana europejskim producentem podłóg drewniany obchodzi w tym roku osiemnaste urodziny. Z tej okazji na terenie zakładu Baltic Wood w Jaśle odbyło się symboliczne sadzenie dębów.

 • Profesjonalna naprawa i serwis klimatyzacji w samochodach osobowych

   

  Firma AB Motors w miejscowości Potok tel: 512-993-633 zajmuje się naprawą i serwisem klimatyzacji samochodowych.

 • Droga na Żydowskie-Grab otwarta dla turystów

  Mieszkańcy gminy Krempna w ubiegłym roku sprzeciwiali się zamknięciu drogi powiatowej na Żydowskie-Grab, która pod kątem turystycznym stanowi dużą atrakcję. Skarżyli się również na pęknięty przepust uniemożliwiający dalszy przejazd. Obecny zarząd powiatu udostępnił ten teren zarówno dla pieszych jak i podróżujących pojazdami.

 • Agresywny napastnik pobił dwóch mężczyzn

  W lany poniedziałek we Wrocance doszło do pobicia 15-latka i 30-letniego mężczyzny. Sprawcy pobicia grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Czym jest Venus Legacy™?

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105