Strona główna
Młodzieżowy teatr dla Niepodległej
1

28 listopada 2018 roku w Młodzieżowym Domy Kultury, na fali radosnego świętowania 100-lecia Odzyskania Niepodległości, odbył się Powiatowy Przegląd Teatralny, współorganizowany przez MDK w Jaśle i Liceum Ogólnokształcące  w Kołaczycach, pod Patronatem Honorowym Starosty Jasielskiego.

Napisany dnia: 03.12.2018, 14:47
"Szklanka" na drogach i chodnikach. Mieszkańcy oburzeni
215

Po niedzielnym opadzie marznącego deszczu na wszystkich drogach w powiecie jasielskim panują bardzo trudne warunki. Jest ślisko i niebezpiecznie. Efektem gołoledzi są liczne kolizje. Wczesnym rankiem doszło również do wypadku drogowego w Sowinie.

Napisany dnia: 03.12.2018, 12:44
Spółdzielnia ma kłopot z cudzymi śmieciami
42

Mieszkańcy osiedla Szajnochy w Jaśle skarżą się na bez przerwy panujący przy śmietniku bałagan. Okazuje się, że pod wiatę śmietnikową podrzucane są odpady zielone. Administrator spółdzielni zapewnia, że jeszcze w grudniu teren zostanie ogrodzony. Uważa bowiem, że to powstrzyma osoby postronne przed wyrzucaniem śmieci.

Napisany dnia: 03.12.2018, 10:26
Transport II stopnia (magisterskie) - nowy kierunek w Podkarpackiej Szkole Wyższej w Jaśle!

Z radością i dumą informujemy, że Podkarpacka Szkoła Wyższa im. bł. ks. Władysława Findysza w Jaśle otrzymała zgodę na uruchomienie studiów II stopnia (magisterskich) na kierunku TRANSPORT.

Napisany dnia: 01.12.2018, 08:17
Sundance Shorts 2018 -najlepsze krótkie metraże z kultowego festiwalu
0

Festiwal Sundance od ponad 30 lat jest powszechnie uznawany za doskonały punkt wyjścia dla niezależnych twórców. Pokaz Sundance Shorts Film Tour 2018 trwa 91 minut i tworzy go siedem tytułów wyselekcjonowanych z tegorocznej edycji festiwalu.

Napisany dnia: 01.12.2018, 07:00
Lampy z drewna – ekologiczne i z polskim rodowodem!
4

Lampa, którą możesz poddać recyklingowi – brzmi fantastycznie, ale czy realnie? Jak najbardziej! W dobie powrotu do ekologicznych surowców i przyjaznych środowisku rozwiązań, producenci instalacji oświetleniowych znaleźli nowe rozwiązanie – lampy wykonywane z drewna? Ale czy aby na pewno nowe? Nie! Okazuje się bowiem, że polskie firmy konsekwentnie rozwijały ofertę swoich drewnianych produktów już od lat!

Napisany dnia: 30.11.2018, 21:47
Pustelnik wykorzystał seksualnie 14-latka
57

Sąd Okręgowy w Krośnie skazał 50-letniego Wojciecha P. na trzy lata więzienia za krzywdy, jakie dopuścił się wobec 14-letniego Wiktora. Do dramatycznych wydarzeń doszło początkiem lutego 2016 r. Pustelnik z Kopanin nadal uważa, że jest niewinny. Obrońca oskarżonego zapowiedział wnieść kasację od wyroku do Sądu Najwyższego.

Napisany dnia: 30.11.2018, 12:04
Kolejne starty zawodników JKSW
10

Zawodnicy Jasielskiego Klubu Sportów Walki wzięli udział w zawodach Ligi Kickboxingu South Battle w Gorlicach. Zawody odbyły się na zasadach Kick-light. W rywalizacji wzięło udział siedmiu zawodników .

Napisany dnia: 30.11.2018, 09:13
Nowe smaki włoskiej pizzy w Jaśle

Pizza to najpopularniejsze danie kuchni włoskiej, które można dziś zjeść prawie w każdym zakątku świata. Ilu jest kucharzy, tyle różnych przepisów na przygotowanie najsmaczniejszej pizzy. Najlepiej wie o tym pochodzący z Włoch dyplomowany pizzer Giacomo Leacche, który od dziecka uczył się przyrządzać najlepszą włoską pizzę, zaś swoje przepisy dopracowywał podczas pracy we włoskich pizzeriach  i trattoriach.

Napisany dnia: 30.11.2018, 07:38
Lechwar ponownie za burtą
221

Podczas dzisiejszej nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu po raz drugi w tej kadencji podjęto próbę wyboru wicestarosty jasielskiego. Kandydatura Mateusza Lechwara wyraźnie nie odpowiada większości, w tym również niektórym radnym PiS.

Napisany dnia: 29.11.2018, 18:05
W Jaśle powstaje tor dla rolkarzy i narciarzy biegowych
117

Na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle wokół boiska do gry w piłkę nożną powstaje tor rolkowo-narciarski. Inwestycja zakończy się w połowie grudnia br.

Napisany dnia: 29.11.2018, 09:07
Triumfalny powrót Roksany Węgiel
82

W samo południe na jasielskim rynku kilkuset młodych jaślan przywitało okrzykami i oklaskami Roksanę Węgiel, zwyciężczynię Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Młoda jaślanka podziękowała wszystkim za każdy oddany głos i okazane wsparcie. - Nie umiem wyrazić tego słowami, jak bardzo jestem wam wdzięczna. Nie spodziewałam się, że tyle was tutaj będzie – powiedziała młoda artystka.

Napisany dnia: 28.11.2018, 18:12
Konkurs Recytatorski z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przeszedł do historii
9

27 listopada w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie odbył się Konkurs Recytatorski z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Do udziału w konkursie zaprosiliśmy uczniów klas VII, VIII szkół podstawowych oraz klas III gimnazjów. 

Napisany dnia: 28.11.2018, 18:00
Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Żywności w ZSUiS
6

W piątek, 23 listopada, rozstrzygnięty został etap okręgowy XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności. W rywalizacji o zwycięstwo i awans do centralnego etapu Olimpiady wzięło udział 160 spośród 753 uczniów z 39 szkół w całej Polsce.

Napisany dnia: 28.11.2018, 10:11
Roksana Węgiel wraca do Jasła!
151

Roksana Węgiel pojawi się dzisiaj na płycie jasielskiego rynku. Mieszkańcy miasta będą mogli przywitać młodą wokalistkę o godzinie 12. w południe.

Napisany dnia: 28.11.2018, 08:50
Zakup okien w zimie może się opłacać

Zimowa pora nie stanowi przeszkody w realizacji inwestycji budowlanych. Dostępne technologie pozwalają np. bez przeszkód montować okna, drzwi oraz bramy garażowe, nawet przy ujemnych temperaturach. Co więcej, zakup okien w zimie może się bardzo opłacać inwestorowi ze względu na atrakcyjne ceny, jakie za swoje produkty oferują dystrybutorzy i wykonawcy.

Napisany dnia: 28.11.2018, 08:25
"Wieczór z horrorem" w jasielskim kinie
4

29 listopada br. o godzinie 19:00 zaprezentujemy jedną z najbardziej wyczekiwanych produkcji ostatnich miesięcy, film "Suspiria". 

Napisany dnia: 27.11.2018, 17:00
Ekologiczna zabawka oczami dzieci
0

Przedszkole Miejskie nr 12 w Jaśle po raz szósty zorganizowało konkurs ekologiczny pn. „Moja zabawka”. Spośród dziesięciu jasielskich przedszkoli wzięło w nim udział 21 dzieci. - Prace są bardzo ciekawe. Dzieci pokazały swoją kreatywność, a przede wszystkim to, że można zrobić coś ze zużytych, ekologicznych materiałów- podkreśla Gabriela Zdunek-Gajda, dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 12 w Jaśle.<FOTOGALERIA>

Napisany dnia: 27.11.2018, 14:32
„Biało-czerwone melodie dla Niepodległej”

„Polska, to taka kraina, która się w sercu zaczyna…” tymi słowami 20 listopada br. w sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury rozpoczął się uroczysty Koncert Patriotyczny pod hasłem „Biało-czerwone melodie dla Niepodległej” z okazji 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. 

Napisany dnia: 27.11.2018, 07:59
Fordem wjechała do fosy
25

Dziś wieczorem, w miejscowości Desznica doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego. Dwudziestoletnia kobieta, kierująca Fordem Ka zjechała z jezdni wprost do przydrożnego rowu.

Napisany dnia: 26.11.2018, 22:43
 • Gmina likwiduje bariery

  Od stycznia br. osoby niepełnosprawne bądź mające kłopoty z poruszaniem się mogą korzystać z podnośnika pionowego zamontowanego przy budynku Urzędu Gminy Jasło. Ponadto na parterze budynku powstało Biuro Obsługi Klienta. To pozwoli im na załatwienie ich niezbędnych spraw urzędowych oraz lepszą obsługę.

 • Zapraszają na podróż do przeszłości Jasła

   

  Dzisiaj, zaraz po północy ruszył wyjątkowy serwis o historii miasta – www.17stycznia.pl. Jest to internetowa galeria zdjęć 17 budynków, które niestety już nie istnieją, jednak zachowały się na pocztówkach i fotografiach.

 • Będą podwyżki dla techników RTG

  Koniec sporu zbiorowego z dyrektorem jasielskiego szpitala. Dwudziestu techników elektroradiologii otrzyma podwyżki, o które walczyli od połowy października br. Dzisiaj odbyły się negocjacje, których efektem jest zawarcie porozumienia w zakresie żądań wysuwanych przez pracowników RTG.

 • Policja bada sprawę budżetu obywatelskiego

  Końcem ubiegłego roku burmistrz Jasła zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na nieuprawnionym wykorzystaniu danych osobowych w procesie internetowego głosowania na projekty w ramach budżetu obywatelskiego. Obecnie trwają czynności sprawdzające, czy doszło do złamania prawa.

 • Projekty szkoleniowe ze stażami

   

  Firma INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projektach szkoleniowo - stażowych.

 • W Jaśle zapłonęły „światełka do nieba” dla Pawła Adamowicza

   

  W miejscu gdzie jeszcze wczoraj stała scena, na której odbyły się występy artystów w ramach 27. Finału WOŚP dziś zapłonęły znicze. Tak kilkudziesięciu jaślan postanowiło upamiętnić zmarłego dzisiaj Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, który padł ofiarą zamachowca.

 • Jasło pobiło rekord!

   

  Podczas 27. Finału WOŚP w Jaśle i wielu miejscowościach powiatu jasielskiego zebrano ponad 100 tysięcy złotych. Pieniądze z tegorocznej edycji kwesty pozwolą na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Wybrano nowy Zarząd Powiatu

  Wczoraj podczas sesji nadzwyczajnej Stanisław Pankiewicz większością radnych został wybrany na stanowisko wicestarosty jasielskiego. Etatowym członkiem zarządu został Jan Muzyka, zaś jego miejsce nieetatowego członka zajął Ryszard Lisowski.

 • Paraliż w pracowni RTG. Pracownicy na L4

  Technicy elektroradiologii jasielskiego szpitala są na zwolnieniach lekarskich. Sytuacja jest bardzo trudna. Z jednej strony dyrekcja zachęcała pracowników do powrotu do pracy, z drugiej zaś strony będąc pod ścianą podpisała umowy z ościennymi szpitalami oraz technikami w celu zapewnienia pacjentom możliwości wykonywania badań.

 • Jasielskie technikum najlepsze na Podkarpaciu

   

  10 stycznia w Warszawie odbył się 21. finał Rankingu Liceów i Techników Perspektywy. Wysokie miejsce w rankingu zajęło Technikum nr 4 z Oddz. Integracyjnymi w ZS nr 4 w Jaśle, które okazało się najlepszą tego typu placówką w całym województwie podkarpackim. Jak w rankingu wypadły pozostałe jasielskie technika i licea?

 • Nowoczesny bank spółdzielczy. NASZ, PODKARPACKI!

   

  Rozmowa z  RAFAELEM LELITO, wiceprezesem Podkarpackiego Banku Spółdzielczego z siedzibą w Sanoku.

 • Zadbaj o wygląd i zdrowie z dietetykiem

   

  Efektywne odchudzanie, które niesie ze sobą poprawę zdrowia i samopoczucia to prawdziwe sztuka. Większość z nas ma za sobą wiele diet i prób zrzucenia zbędnych kilogramów. Nawet jeśli udawało się nam schudnąć, to zazwyczaj po jakimś czasie pojawiał się efekt jo-jo. Co więc zrobić, by utrata wagi okazała się długotrwała?

 • Alma Harmony Dye-VL – laserowe zamykanie naczynek

   

  Alma Harmony Dye-VL™ to nowoczesna technologia do zamykania naczyń i leczenia rumienia bez ryzyka powikłań.

 • Zmiany w okresie przechowywania akt pracowniczych

   

  Od 1 stycznia 2019 r. będzie Ci łatwiej przechowywać akta pracownicze pracowników i zleceniobiorców.

 • Niepokoi cię zachowanie twojego dziecka?

   

  Jest nadwrażliwe na dotyk, dźwięk, nie reaguje na ból, nie mówi, jest nadpobudliwe, impulsywne, nie bawi się z rówieśnikami, a jego twarz nie wyraża emocji?

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105