Strona główna
Centrum Kultury i Techniki w Jaśle
9

Jeden z projektów przygotowywanych w ramach rewitalizacji Miasta Jasła zakłada utworzenie w Jaśle Centrum Kultury i Techniki, czyli ośrodka, który będzie pełnił funkcje edukacyjne, zapewniając mieszkańcom intersującą ofertę spędzania czasu wolnego i możliwość osobistego rozwoju, realizację własnych pasji, hobby, rozwijania zainteresowań, dokształcania. Działalność Centrum skierowana będzie przede wszystkim do dzieci i młodzieży, ale również do osób starszych.

Napisany dnia: 12.12.2016, 11:00
BMW uderzył w ogrodzenie
37

Do zdarzenia doszło w piątek  przy ul. Klasztornej w Jaśle. Kierujący BMW stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji. Zdjęcia nadesłał Czytelnik.

Napisany dnia: 12.12.2016, 09:46
Sekcja Wolontariatu na Ogólnopolskiej Konferencji Wolontariat – przestrzeń czynienia dobra
0

6 grudnia 2016 r. w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym w Rzeszowie – Jasionce odbyła się Ogólnopolska Konferencja inaugurująca Rok Wolontariatu. Wydarzenie to zgromadziło około 800 osób z całej Polski, a wśród nich aż 477 uczniów ze 110 szkół województwa, ich opiekunów, reprezentantów licznych stowarzyszeń, fundacji i wielu organizacji propagujących ideę wolontariatu w różnych formach współpracy ze szkołami.

Napisany dnia: 12.12.2016, 09:08
Czy praca w domu jest możliwa? – SOHO jako alternatywa dla pracy biurowej

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jaki system pracy jest dla Ciebie najbardziej odpowiedni? Praca w małym lub dużym biurze, a może praca w domu?

Napisany dnia: 12.12.2016, 09:06
Szlachetna Paczka od jasielskich policjantów
7

Po raz kolejny funkcjonariusze i pracownicy cywilni jasielskiej Policji włączyli się do ogólnopolskiej akcji "Szlachetna Paczka". Jej ideą jest przekazywanie bezpośredniej pomocy osobom najbardziej potrzebującym, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Zakupione przez policjantów prezenty trafiły do jednej z jasielskich rodzin.

Napisany dnia: 12.12.2016, 09:05
Zrób sobie prezent na święta i wygraj komputer!

Święta to idealny czas na robienie prezentów. Weź udział w konkursie i sprezentuj sobie wyjątkowy komputer. Wystarczy tylko, że napiszesz dlaczego to Ty powinieneś go dostać!

Napisany dnia: 10.12.2016, 07:00
Drogowcy kontra zima!
67

Od kilku dni panują niekorzystne warunki atmosferyczne. Najwięcej problemów przysparza marznący deszcz oraz gołoledź. Nawet niewielkie wzniesienia okazywały się nie lada wyzwaniem dla kierowców. Denerwują się piesi i rowerzyści. Służby są w gotowości – zostaliśmy zapewnieni.

Napisany dnia: 09.12.2016, 16:58
Szkoły medyczne na właściwej ścieżce
24

Szkoły medyczne nie od dziś odgrywają znaczącą rolę nie tylko w kształceniu specjalistów w wielu dziedzinach. Stanowią również istotny element rozwoju społeczności lokalnych ze względu na swój specyficzny charakter. O nowych ścieżkach rozwoju szkół medycznych w regionie rozmawiano podczas konferencji w jasielskim Medyku.

Napisany dnia: 09.12.2016, 13:47
Drogowcy wstrzymują prace. Przejazd przez most bez utrudnień!
39

Prace remontowe mostu przy ul. 3 Maja w Jaśle dzisiaj zostaną wstrzymane. Od godz. 14 kierowcy będą mogli przejechać przez most pełnym przekrojem drogi. Przerwa ma potrwać do marca.

Napisany dnia: 09.12.2016, 11:11
„Z życia do życia”

Strata bliskiej nam osoby zawsze wiąże się z uczuciem smutku i żalu. Zakład i Dom Pogrzebowy „Okarma” w swojej ponad trzydziestoletniej działalności, dzięki usługom świadczonym na najwyższym poziomie wspiera żałobników w trudnych chwilach jakie towarzyszą pochówkowi.

Napisany dnia: 09.12.2016, 08:48
Weź udział w konkursie i wygraj książkę

Interesujesz się szeroko rozumianą polityką i lubisz czytać? W takim razie ten konkurs jest dla Ciebie. Napisz tekst pt. „Polityk, którego cenię” i wygraj książkę Andrzeja Piaseckiego i Ryszarda Michalaka.

Napisany dnia: 08.12.2016, 20:00
KALEJDOSKOP ZIMOWY 2017 – oferta półkolonii w MDK w Jaśle
0

Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle w pierwszym tygodniu ferii tj. od 16 do 20 stycznia 2017 r. przygotował półkolonię zimową dla dzieci w wieku od 7 do 11 lat.

Napisany dnia: 08.12.2016, 11:40
Św. Mikołaj we Wspólnocie Wiara-Światło
0

W niedzielę 4 grudnia na spotkaniu Wspólnoty Wiara i Światło mieliśmy miłego gościa - św. Mikołaja. Przywiózł nam wspaniałe prezenty, które zostały zasponsorowane przez gospodarza miasta Jasła Pana Burmistrza Ryszarda Pabiana.

Napisany dnia: 08.12.2016, 11:24
Uwikłany w konflikt polityczny wbrew własnej woli
491

W obronie Stanisława Piotrowicza, byłego prokuratora z czasów PRL stanął poseł Bogdan Rzońca z PiS. W trakcie debaty sejmowej powoływał się na rozmowy z Antonim Pikulem, z których wynikać miało, że działania byłego prokuratora uchroniły obecnego zastępcę burmistrza Jasła przed więzieniem. - To nieprawda absolutna nieprawda – komentuje były opozycjonista.

Napisany dnia: 08.12.2016, 10:59
Kino JDK wznawia działalność

Jasielski Dom Kultury informuje, iż od 11 grudnia br. wznawia działalność Kino JDK „Syrena”. Już w najbliższą niedzielę, w godzinach 17.00 i 19.30 zapraszamy na film „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”. A od 15 grudnia, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ,na premierę „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie”. Szczegółowy harmonogram jest dostępny na facebooku Kina JDK „Syrena”.

Napisany dnia: 08.12.2016, 10:12
W Jaśle powstanie nowoczesne centrum handlowe
139

Centrum Handlowe ShopIN będzie pierwszą nowoczesną, galerią handlową w Jaśle o ponadlokalnym zasięgu. Centrum będzie zintegrowane z regionalnym dworcem autobusowym, które obsłuży aż 500 autobusów dziennie.

Napisany dnia: 07.12.2016, 14:55
Oblodzone drogi dały się we znaki kierowcom
67

Wczoraj na terenie powiatu jasielskiego doszło do kilku zdarzeń drogowych. Kierowcy narzekali na oblodzone nawierzchnie dróg i bierność drogowców.

Napisany dnia: 07.12.2016, 09:17
„Nasze pasje” w recytacji, tańcu i śpiewie
0

9 uczestników jasielskich eliminacji rejonowych w Podkarpackim Konkursie „Literatura i dzieci” zakwalifikowało się do finału, który odbędzie się 7 grudnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Przeglądy rejonowe odbyły się w 10 miastach Podkarpacia, m.in. w Jaśle. Komisja konkursowa oceniała 32 prezentacje w wykonaniu: recytatorów, piosenkarzy i aktorów w dwóch kategoriach wiekowych (od 0 do III klasy oraz od IV do VI klasy szkoły podstawowej) 1 grudnia w Jasielskim Domu Kultury.

Napisany dnia: 06.12.2016, 16:00
Nowy starosta i nowa wizja rozbudowy szpitala
56

Kilka miesięcy temu radni powiatu stoczyli bój o sposób finansowania inwestycji związanej z rozbudową jasielskiego szpitala. Starosta Adam Pawluś wraz z nowym zarządem mają propozycję znacznie tańszą niż ta, którą przedstawiły poprzednie władze. Mają im w tym pomóc środki zewnętrzne pozyskane z RPO.

Napisany dnia: 06.12.2016, 14:53
Mistrzostwa Polski w Pływaniu FAMILY CUP JASŁO 2016
11

Ponad 300 uczestników wzięło udział w tegorocznej edycji Family Cup. Na starcie stanęło 25 sztafet rodzinnych. Zwyciężyła rodzina Sebastiana Ciborowskiego z Pisza.

Napisany dnia: 06.12.2016, 14:07
 • Pij soki, będziesz zdrowy

   

  We wszystkich owocach oraz sokach z nich wyciskanych znajdziemy bogactwo witamin i minerałów. Naturalny sok jabłkowy wspomaga ogólną odporność organizmu. Taka bomba witaminowa jest niezbędna szczególnie w zimie.

 • Bezpłatne szkolenia dla bezrobotnych

  Firma szkoleniowa PROGRES zaprasza osoby bezrobotne na bezpłatne szkolenia. Zdobądź nowe kwalifikacje i bądź bardziej konkurencyjny na rynku pracy.

 • 76 746,30 zł! - Mieszkańcy Jasła i okolic o wielkich sercach

  Za nami 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i kolejny rekord! Mieszkańcy powiatu jasielskiego hojnie wsparli akcję, podobnie Polacy w całej Polsce. Jurek Owsiak ogłosił, że zebrano ponad 62 mln zł. Pomimo nagonki na akcję WOŚP z roku na rok coraz więcej pieniędzy trafia do puszek.

 • Poszukiwania zaginionego Pawła Bogusza

   

  Paweł Bogusz, mieszkaniec Krosna zaginął 13 stycznia. W miniony piątek wyszedł z domu. Od tamtej pory nie kontaktował się z rodziną.

 • Coraz więcej jaślanek rodzi za granicą!

  W 2016 r. padł rekord w liczbie zgonów. Choć statystyki wskazują, że urodzeń jest więcej w stosunku do 2015 r., to ponad 100 dzieci zostało urodzonych za granicą a zarejestrowanych w jasielskim Urzędzie Stanu Cywilnego.

 • Chcesz pomóc Kacperkowi? Weź udział w charytatywnym maratonie masażu!

  W dniach 20 - 21.01.2017 r.  w murach Pałacu Sroczyńskich odbędzie się „maraton masażu”, którego celem będzie zebranie środków pieniężnych na leczenie i rehabilitację ciężko chorego dziecka z powiatu jasielskiego – Kacpra Sochy.

 • Praca dla osób z "lekkim piórem" w Kampanie SEO

   

  Agencja reklamowa Kampanie SEO - jedyny Certyfikowany Partner Google w regionie - poszukuje copywriterów, których zadaniem będzie pisanie tekstów.

 • Potrącenie na ul. 3 Maja w Jaśle

   

  Po godzinie 13.00 na ul. 3 Maja w Jaśle w pobliżu kościoła oo. Franciszkanów doszło do potrącenia pieszego przez osobowego mercedesa. Mężczyzna z obrażeniami głowy trafił do jasielskiego szpitala.

   

   

 • Weź udział w konkursie i wygraj książkę

   

  Interesujesz się szeroko rozumianą polityką i lubisz czytać? W takim razie ten konkurs jest dla Ciebie. Napisz tekst pt. „Polityk, którego cenię” i wygraj książkę Andrzeja Piaseckiego i Ryszarda Michalaka.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105