Strona główna
Karpacki Grajek trafił do Nowego Sącza
2

W niedzielę, 9 lipca,  w Trzcinicy odbył się XIV Międzynarodowy Festiwal Folkloru Karpat. Osiem kapel z Polski, Ukrainy, Rumunii i Słowacji stanęło do konkursu o statuetkę Karpackiego Grajka.

Napisany dnia: 11.07.2017, 10:16
Skarbiec naturalnych kosmetyków w Zakątku Piękna

Kosmetyki nie tylko mają sprawić, aby kobieta była piękna. Ważne, aby były one bezpieczne dla skóry i kondycji organizmu. Znajdziesz je w sklepie Zakątek Piękna.

Napisany dnia: 11.07.2017, 09:13
Techniki motywacyjne, które pomogą Ci odnieść sukces

Niezależnie od tego, jak definiujemy sukces i co zamierzamy w życiu osiągnąć, bez motywacji się nie obejdzie.Kiedy ubiegamy się o awans, planujemy poprawić wyniki w sporcie, a nawet gdy bezskutecznie próbujemy wygrać w Totka na Lottoland – niemal zawsze siłą napędową do działania będzie dawka motywacji.

Napisany dnia: 10.07.2017, 22:32
Pijana postawiła wszystkie służby na nogi!
88

„Ratujcie mnie, potrzebuję pomocy!” - te słowa w słuchawce telefonu usłyszał dyżurny jasielskiej komendy policji. 34-letnia kobieta nie powiedziała gdzie jest ani co się dzieje. Zaraz po tym rozłączyła się, a służby rozpoczęły poszukiwania.

Napisany dnia: 10.07.2017, 10:04
Maturzyści z Ekonomika najlepsi!
113

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna podała wstępne wyniki matur zdawanych w maju br. Na Podkarpaciu do egzaminu dojrzałości przystąpiło 17 023 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. W powiecie jasielskim na maturze najlepsi okazali się uczniowie Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle.

Napisany dnia: 07.07.2017, 13:59
Nowa komenda?- Pierwsze efekty już w grudniu!
58

Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie ogłosiła przetarg na budowę nowej siedziby jasielskiej policji. Pierwszy etap prac ma zakończyć się do 15 grudnia br.

Napisany dnia: 07.07.2017, 11:54
Akcja Pensjonat walczy o Perłę Renesansu
18

„Akcja Pensjonat”, produkcji krośnieńskiej Telewizji Obiektyw znalazła się w finałowej 15. filmów na 5 Zamojskim Festiwalu Filmowym „Spotkania z historią”. Wyprodukowany przez krośnieńską telewizję dokument fabularyzowany ma szansę na główną nagrodę konkursu, statuetkę Zamość Perła Renesansu.

Napisany dnia: 07.07.2017, 09:16
Akademicy z wizytą u winiarzy
15

Na zakończenie pierwszego semestru słuchacze Studium Praktycznego Winiarstwa 2017 wzięli udział w szkoleniu wyjazdowym do kilku winnic. Mieli nie tylko okazję zobaczyć jak prowadzone są odwiedzane winnice i jak wyglądają przetwórnie. Elementem szkoleniowym były także rozmowy z winiarzami i degustacje szkoleniowe produkowanych tam win. Słuchacze musieli zaliczyć test na zakończenie pierwszego semestru.

Napisany dnia: 07.07.2017, 09:12
„Celpap, zabierajcie ten wasz syf!” - protestują mieszkańcy Jasła
186

Trzy dni trwał protest mieszkańców osiedla Żółków przeciwko firmie, która przy ul. Leśnej przetwarza surowce mineralne. Jak podkreślają ich gehenna trwa od 10 lat i nie zgadzają się więcej na dalsze uciążliwości związane z jej działalnością. - Hale mają niewyciszone, hałas jest nie do wytrzymania, koparki są włączone cały czas. Nad domami unoszą się kłębiaste pyły. Jednym słowem zrobili sobie dziki zachód! - mówi zbulwersowana Lucyna Juryś, mieszkanka osiedla Żółków.

Napisany dnia: 06.07.2017, 15:50
Wyszyński znów w Komańczy
7

Padł pierwszy klaps do filmu „Jako w niebie, tak
i w Komańczy”, opowiadającego
o internowaniu i pobycie kard. Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia w Komańczy. W jego rolę wciela się Marek Kalita. Obok niego, w produkcji TV Obiektyw, zagrają m.in. Aleksandra Popławska i Jerzy Trela.

Napisany dnia: 06.07.2017, 09:26
Dlaczego warto studiować w Podkarpackiej Szkole Wyższej im. bł. ks. Władysława Findysza w Jaśle ?

Podkarpacka Szkoła Wyższa im. bł. ks. Władysława Findysza w Jaśle jest niepaństwową uczelnią zawodową, która od kilkunastu lat kształci studentów na studiach I i II stopnia.

Napisany dnia: 06.07.2017, 09:19
MPM AMBIENT FESTIVAL 2017 - Gorlice
4

W dniach 14-15 lipca Gorlickie Centrum Kultury zaprasza na 19 edycję Międzynarodowych Prezentacji Multimedialnych AMBIENT FESTIVAL w Gorlicach.

Napisany dnia: 05.07.2017, 14:20
Jan C. przyznał się do zabójstwa żony
69

Wczoraj mężczyzna został przesłuchany w szpitalu na okoliczność zabójstwa, do którego doszło w miniony poniedziałek w jego rodzinnym domu w Trzcinicy. Zabił, bo nie mógł wytrzymać nerwowo z obłożnie chorą żoną.

Napisany dnia: 05.07.2017, 14:00
XIV Międzynarodowy Festiwal Folkloru Karpat 2017 - zapowiedź
0

Ideą festiwalu jest ocalenie i podtrzymywanie zanikających tradycji ludowych takich jak: rzemiosło, sztuka ludowa, kuchnia regionalna, stroje i muzyka karpacka. Kultywowanie i upowszechnianie bogactwa folkloru karpackiego odbywać się będzie poprzez udział i prezentację twórczości zespołów ludowych polskich i zagranicznych.

Napisany dnia: 05.07.2017, 10:26
Złoty chłopak z Jasła
26

W żyłach Jarka Muchy płynie siatkarska krew. Już w dzieciństwie marzył o tym, aby z reprezentacją walczyć o najwyższe cele. Dziś marzenia te udało mu się spełnić. Jaślanin został mistrzem świata.

Napisany dnia: 05.07.2017, 09:28
Zielone jest bardzo smaczne

Nie samym mięsem żyje człowiek. Coraz częściej w codziennej diecie sięgamy po potrawy wegetariańskie i wegańskie. To nie tylko moda, lecz świadomy wybór.

Napisany dnia: 05.07.2017, 07:30
To był cios prosto w serce!
33

67-letnia kobieta otrzymała jeden cios nożem. Na dzisiaj zaplanowano sekcję zwłok ofiary. Od wczoraj natomiast trwają przesłuchania świadków w sprawie zabójstwa, do którego doszło w Trzcinicy w poniedziałek około godziny czwartej nad ranem.

Napisany dnia: 04.07.2017, 20:41
Głosuj na Podwórko Talentów w Skołyszynie

Nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Skołyszynie podjęli wyzwanie firmy kosmetycznej Nivea i wystartowali w konkursie Podwórko Talentów. Zadaniem uczestników było nakręcenie filmu pokazującego talenty uczniów rozwijane w szkole.

Napisany dnia: 04.07.2017, 12:59
Wciąż pełni wigoru!
12

Polskie Związki Emerytów, Rencistów i Inwalidów działają od ponad 70 lat. Seniorzy próbując zerwać nudą i samotnością integrują się w ramach związku. -Nie lubię samotności. Póki jest zdrowie i siła, to trzeba działać – podkreśla Katarzyna Nowakowska, która od 30 lat angażuje się w działalność PZERiI w Jaśle.

Napisany dnia: 04.07.2017, 12:05
„Miłość po fredrowsku”- plenerowy spektakl na Kamieńcu
0

Muzeum Zamkowe Kamieniec oraz Teatr Fredreum zaprasza do udziału w plenerowym spektaklu pt.  „Miłość po fredrowsku" inspirowanym fragmentami  utworów autorstwa Aleksandra Fredry. 

Napisany dnia: 04.07.2017, 09:42
 • Bezpłatne szkolenia, warsztaty i kursy w Jaśle!

 • Zostań masażystą i pracuj w dowolnym miejscu na ziemi!

   

  Marzysz o dalekich, egzotycznych podróżach, ale na przeszkodzie stoją finanse? Połącz przyjemne z pożytecznym i zwiedzaj najodleglejsze zakątki świata pracując jako masażysta SPA na luksusowych statkach pasażerskich.

 • Przyspieszają prace związane z rozbudową krajowej 73

   

  Rozbudowa drogi krajowej 73 na odcinku pomiędzy Jasłem a Pilznem stanowi ważną z punktu widzenia interesu mieszkańców inwestycję. W ramach budowy nowych odcinków drogi ma powstać m.in. obwodnica Jasła. Dzięki zabezpieczeniu dodatkowych środków na uzyskanie decyzji środowiskowej prace skrócą się nawet o 12 miesięcy.

 • Powiat jasielski pomoże poszkodowanym na Pomorzu?

  Tydzień temu, z piątku na sobotę wiele z gmin województw północnej Polski nawiedziły nawałnice. Do dziś mieszkańcy zmagają się ze skutkami, jakie spowodował niszczycielski żywioł. Zarząd Powiatu Jasielskiego będzie wnioskował do rady o udzielenie pomocy poszkodowanym.

 • Pożar stodoły w Opaciu

   

  Dziś około południa w miejscowości Opacie wybuchł pożar stodoły. Budynek niemal całkowicie został strawiony przez ogień. Z pożarem walczyło 10 zastępów straży pożarnej.

 • Plac zabaw z usterkami

  Powyrywane druty, wystające gwoździe. Stan placu zabaw na Ogródku Jordanowskim w porównaniu z ubiegłym rokiem wygląda tragicznie - mówił rozgoryczony radny Czeluśniak.

 • Rusza przetarg na rozbudowę drogi krajowej 28

   

  W czerwcu resort infrastruktury i budownictwa zatwierdził program inwestycji pod nazwą „Rozbudowa drogi krajowej nr 28 na odcinku Siepietnica – Trzcinica”. Pod koniec przyszłego miesiąca ma dojść do otwarcia ofert przetargowych. Możliwe, że jeszcze w tym roku rozpoczną się prace remontowe przy już istniejących chodnikach.

 • Salon Optyczny "Twój Optyk" zaprasza na promocyjne zakończenie wakacji 2017r.

 • „Munduru nie zdejmę, broni nie złożę…”

   

  W tym roku przypada 120 rocznica urodzin majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Na tak zwanych łąkach hubalowych już po raz kolejny oddano hołd urodzonemu w Jaśle bohaterowi. Tłumy jaślan mogły zobaczyć zapierające dech w piersiach widowisko historyczne.

 • Pojedziemy pociągiem do Krakowa

   

  Od października jaślanie będą mogli podróżować koleją z Jasła do Krakowa i odwrotnie. To dobra wiadomość przede wszystkim dla studentów, którzy uczą się na krakowskich uczelniach. Podróżni za przejazd pociągiem z Krakowa do Jasła zapłacą 16 zł. W taryfie obowiązywać będą  wszystkie ulgi.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105