Strona główna
Od dziś trwają zapisy na Jasielski Uniwersytet Dziecięcy
2

Burmistrz Miasta Jasła serdecznie zaprasza dzieci w wieku 5-10 lat (rocznik 2007-2012) wyłącznie z terenu Miasta Jasła, do udziału w zajęciach w roku akademickim 2017/2018. W tym roku zajęcia prowadzić będzie Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle.

Napisany dnia: 15.09.2017, 11:00
Groźne zdarzenie drogowe na ul. Krakowskiej w Jaśle
23

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj w Jaśle. Na ulicy Krakowskiej, w ciągu drogi krajowej nr 73, osobowe renault czołowo zderzyło się z samochodem ciężarowym. W wyniku zderzenia jedna osoba została przewieziona do jasielskiego szpitala.

Napisany dnia: 15.09.2017, 09:18
Stevie Wonder w Muzycznym bunkrze JDK
4

Najbardziej znane i popularne utwory Stevie’go Wondera w jazzowych aranżacjach zaprezentowali muzycy z uszczuplonego składu Jass Brass Consort w ramach nowego projektu Jasielskiego Domu Kultury „Muzyczny bunkier”. Pierwszy koncert z tego cyklu odbył się 8 września br. w Sali Offowej JDK. Przeboje znakomitego amerykańskiego wokalisty i kompozytora wykonali: Aleksandra Tocka, Bartłomiej Bykowski, Paweł Makiel, Wojtek Nowicki, Grzesiek Makiel oraz Krzysztof Dziamba.

Napisany dnia: 15.09.2017, 09:09
„AUTOCHODZIK” Straży Miejskiej wyruszył by uczyć najmłodszych
1

Jasielska Straż Miejska posiada na swym wyposażeniu edukacyjny zestaw komunikacyjny AUTOCHODZIK, który pozwala sukcesywnie przygotowywać najmłodszych do uczestnictwa w ruchu drogowym. Taki AUTOCHODZIK bawi, uczy, a także chroni.

Napisany dnia: 15.09.2017, 08:41
To było wspaniałych piętnaście lat
25

Od 15 lat wspólnota „Wiara i Światło” Antosie działająca przy parafii św. Antoniego Padewskiego w Jaśle stanowi dla osób niepełnosprawnych intelektualnie i ich bliskich swoistego rodzaju przystań. Tutaj spotykają się, wymieniają doświadczeniami a przede wszystkim wzajemnie wspierają się dając pokrzepienie w trudnych chwilach, stanowiąc jedną, wielką rodzinę.

Napisany dnia: 15.09.2017, 08:30
Powróć do natury z „Panem Szczypiorkiem”

Warzywa, owoce, soki bez dodatku cukru, zioła i wiele innych stanowią podstawę żywienia dla osób ceniących sobie zdrowy tryb życia. Teraz wszystko to co wartościowe dla Twojego organizmu kupisz w nowo otwartym sklepie „Pan Szczypiorek”.

Napisany dnia: 15.09.2017, 07:30
Piknik Lotniczy dla upamiętnienia Leszka Preisnera
29

Na lądowisku usytuowanym na łąkach nieopodal strefy przemysłowej w Jaśle odbył się Piknik Lotniczy zorganizowany przez Jasielskie Stowarzyszenie Lotnicze "Ikar". Podczas spotkania zostały zaprezentowane loty samolotów nad pasem startowym, a także pokazy modeli latających wykonujących akrobacje lotnicze.<FOTO>

Napisany dnia: 14.09.2017, 12:50
Udaremnili oszustwo na funkcjonariusza!
7

Policjanci z rzeszowskiej komendy udaremnili oszustwo metodą na funkcjonariusza CBŚP. Ofiarą oszusta padła mieszkanka Rzeszowa. Mężczyzna podający się za funkcjonariusza, pod pretekstem udzielenia mu pomocy przy rozpracowywaniu szajki oszustów polecił zaciągnąć kobiecie kilka pożyczek. Przestępstwo udaremnili policjanci, którzy w porę zainterweniowali. Funkcjonariusze zablokowali również przelew już wysłanych pieniędzy.

Napisany dnia: 14.09.2017, 10:38
Już 1 października druga edycja Biegu Beskidnika
10

Podczas ubiegłorocznej edycji biegu w Foluszu k/Jasła rywalizowało ze sobą ponad 260 zawodników, w tym wielu należących do czołówki polskich biegaczy górskich.

Napisany dnia: 14.09.2017, 09:44
Przedsiębiorcy pomagają Domowi Dziecka w Wolicy
50

W Domu Dziecka
w Wolicy pieniędzy na potrzeby wychowanków nigdy nie jest za wiele. Dodatkowe zajęcia, wyjazdy do kina czy na basem wiążą się
z koniecznością ponoszenia niemałych kosztów.
Z bezinteresowną pomocą przychodzą jednak ofiarodawcy.

Napisany dnia: 14.09.2017, 08:50
W Rzeszowie gramy w planszówki

Gry od dawna stanowią istotny element spędzania czasu wolnego. Oprócz tego, że są świetną rozrywką, potrafią też pozytywnie wpłynąć na rozwój człowieka. W zależności od rodzaju, mogą pomagać w kształtowaniu wyobraźni, poprawiać refleks, sprzyjać procesom decyzyjnym, zdolnościom logicznego myślenia i tym podobnym.

Napisany dnia: 14.09.2017, 08:41
Trwa budowa mostu w Klęczanach. Występują utrudnienia.
13

W poniedziałek 11.09.2017 o godz. 11.00 , w Klęczanach ( gmina Gorlice ) na dk 28 , został przełożony ruch na tymczasowy most objazdowy, w związku z budową nowego mostu na rzece Ropie. Wprowadzono ograniczenie prędkości w rejonie robót do 60 km/h , a ruch na moście objazdowym odbywa się dwukierunkowo.

Napisany dnia: 13.09.2017, 12:11
Dysonanse obyczajowości – spotkanie z Magdaleną Kordel w MBP w Jaśle
0

W ramach XII Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego w Miejskiej bibliotece Publicznej w Jaśle zapraszamy na spotkanie autorskie z Magdaleną Kordel.

 

Napisany dnia: 13.09.2017, 09:31
Niejednoznaczność – spotkanie z Łukaszem Orbitowskim w MBP w Jaśle
0

W ramach XII Jasielskiego Fesiwalu Literackiego i Regionalnego Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim.

Napisany dnia: 13.09.2017, 09:24
Wystawa prac dzieci i młodzieży z Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Jaśle
0

W dniu 11.09.2017 r. w Jasielskim Domu Kultury w Jaśle odbyła się wystawa prac dzieci i młodzieży biorącej udział w zorganizowanym w lipcu 10-cio dniowym obozie artystyczno- integracyjnym w Krempnej.

Napisany dnia: 13.09.2017, 09:04
Konferencja o sprawach ważnych dla rolników
3

W Tarnowcu odbyła się IV Konferencja Sołtysów i Środowisk Wiejskich. W spotkaniu uczestniczyła prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a także zastępca dyrektora Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Napisany dnia: 13.09.2017, 08:54
Oprawcy Szymona wkrótce zasiądą na ławie oskarżonych
36

27-letni Szymon Konieczny z Jasła, który końcem lutego br. został brutalnie pobity wkrótce spotka się w sądzie ze swoimi oprawcami. Jakubowi B. i Bartoszowi K. , którzy znęcali się nad nim grozi do 15 lat pozbawienia wolności, zaś Paulinie R. prowodyrce całego zajścia grozi do 3 lat więzienia.

Napisany dnia: 13.09.2017, 08:00
Razem przełamują bariery
2

W tym dniu różnice i bariery pomiędzy osobami zdrowymi a niepełnosprawnymi zdają się nie mieć znaczenia. Uczestnicy pikniku integracyjnego organizowanego już od ośmiu lat przy klasztorze oo. Franciszkanów w Jaśle wspólnie spędzają czas bawiąc się w towarzystwie przyjaciół. Wszyscy tworzą jedną, wielką rodzinę.

Napisany dnia: 12.09.2017, 13:57
Odpowie za posiadanie narkotyków
31

Policjanci wydziału kryminalnego jasielskiej komendy zatrzymali 49-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków. W jego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę, amfetaminę oraz kilkadziesiąt tabletek ecstasy. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków.

Napisany dnia: 12.09.2017, 13:00
„Musimy się zmierzyć z nowymi problemami”
86

Od 1 sierpnia br. Kazimierz Wiśniowski oficjalnie został komendantem Straży Miejskiej w Jaśle. Przez trzy miesiące przyglądał się funkcjonowaniu tej formacji oraz zapoznawał się z problemami, z którymi muszą się zmierzyć strażnicy miejscy. - Oczekiwania mieszkańców w stosunku do straży są bardzo duże. Po tym okresie mogę stwierdzić, że chcą, aby ona funkcjonowała i bardziej się rozbudowała – powiedział komendant SM.

Napisany dnia: 12.09.2017, 08:53
 • Centrum Dietetyczne Naturhouse zmieniło adres: Jasło Kościuszki 6

 • Błażkowa na celowniku chuliganów

  Mieszkańcy boją się, bo coraz częściej dochodzi do aktów wandalizmu. Pomalowane znaki, przystanki, a na nich wulgarne słowa to nie wszystko. Zniszczono murawę stadionu, czy elewację budynku gospodarczego...

 • ARiMR promuje bezpieczeństwo na wsi

  W 21 powiatach na Podkarpaciu odbyły się Dni Otwarte Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, w tym także w Jaśle pod hasłem " Razem wPROWadzajmy zmiany na wsi, żyjmy bezpieczniej".<FOTORELACJA>

 • Seat uderzył w kię. Kierowcy trafili do szpitala

  Do wypadku drogowego doszło przed godziną 11-tą w Trzcinicy. Na drodze krajowej nr 28 Seat Cordoba zderzył się czołowo z Kią Sportage. Poszkodowani w tym zdarzeniu zostali kierowcy obu pojazdów.

 • Pamiętajmy o swoich bliskich zmarłych. Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych

   

  W tym roku 1 listopada przypada w środę. Będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Jest to niezwykły czas zadumy i refleksji, pamiętajmy więc o bliskich, pochowanych na cmentarzach.

 • Mieszkańcy mówią o problemach na osiedlach

  Osiedla Górka Klasztorna czeka na odwodnienie ulic Pelczara i Prusa, Sobniów ma problem z piratami drogowymi a Brzyszczki i Hankówka zwracają uwagę na zły stan dróg i chodników...

 • Żegnaj Wiesiu, będzie Cię nam brakowało…

  16 października zmarł dr Wiesław Krajewski, długoletni zastępca ordynatora i starszy asystent Oddziału Ortopedii, Traumatologii, Mikrochirurgii i Chirurgii Ręki Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

 • Szpital i powiat triumfują!

  Szpital Specjalistyczny w Jaśle otrzymał największą w historii powiatu dotację w kwocie 10 mln zł. Dzisiaj w siedzibie starostwa nastąpiło uroczyste podpisanie umowy na dofinansowanie z RPO WP przez marszałka Władysława Ortyla i dyrektora szpitala Michała Burbelkę.

 • Największy wybór płaszczy i kurtek w Jaśle

   

  Zapraszamy do sklepu Cotton Club na nową jesienno-zimową kolekcję odzieży. Znajdziesz u nas największy w Jaśle wybór płaszczy i kurtek w rozmiarach 34-54 uznanych polskich marek.

 • „Dni porad” - wybierz odpowiedni materac pod okiem lekarza ortopedy w salonie meblowym Relax

   

  Dlaczego tak bardzo ważne jest odpowiednie dobranie materaca? Jakie tak naprawdę powinniśmy wybrać podłoże aby mieć 100% gwarancję na nocny relaks i regenerację ciała?

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105