Strona główna
Poważny wypadek w Osobnicy. 25-latek w ciężkim stanie
46

Około godziny 18.30 w Osobnicy na łuku drogi doszło do poważnego wypadku drogowego. W zdarzeniu ucierpiał 25-letni mężczyzna, najprawdopodobniej kierowca opla corsy, który w trakcie jazdy wypadł z pojazdu, a następnie został przez niego przygnieciony. Z poważnymi obrażeniami ciała trafił do jasielskiego szpitala.

Napisany dnia: 26.11.2018, 20:03
Targi Ślubne Krosno już w niedzielę
0

W najbliższą niedzielę t.j. 02 grudnia 2018 r. w salach Kompleksu Weselnego „Dwa serca”odbędą się VI Targi Ślubne, na której prezentować swoją ofertę będzie ponad 50 doświadczonych firm z branży ślubno-weselnej. 

Napisany dnia: 26.11.2018, 11:35
Powstały poradnie dla seniorów i najmłodszych dzieci
26

Dyrekcja jasielskiego szpitala otworzyła dwie nowe poradnie specjalistyczne, aby seniorzy oraz niemowlaki mogli nadal kontynuować leczenie, które zostało rozpoczęte w szpitalu. To również okazja do skonsultowania się ze specjalistami w przypadku jakichkolwiek wątpliwości.

Napisany dnia: 26.11.2018, 10:30
Pijany motorowerzysta ranny w wypadku
18

W sobotę, we Wrocance doszło do wypadku z udziałem motoroweru i samochodu osobowego. Ranny w tym zdarzeniu został 33-letni mężczyzna. Jak się okazało, kierował jednośladem w stanie nietrzeźwości.

Napisany dnia: 26.11.2018, 09:35
Wyjątkowe prezenty mikołajkowe!

Tradycja obdarowywania bliskich mikołajkowymi i gwiazdkowymi prezentami daje nam szczególną radość. Gdy zbliża się grudzień, wszyscy z niecierpliwością czekamy na wymarzone upominki. Doskonałym pomysłem na mikołajkowy prezent może być biżuteria.

Napisany dnia: 26.11.2018, 07:00
Nowatorskie e –usługi w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie Filia w Jaśle
1

Zdalne wypożyczenia i zwroty książek, internetowe zamawianie skanów i kserokopii, internetowa rezerwacja komputerów, usługa komunikacji z użytkownikami, zgłaszanie propozycji zakupów z możliwością  głosowania, zapis do Biblioteki z wykorzystaniem profilu zaufanego ePUAP - to nowe, wysokiej jakości e-usługi w ramach projektu „Podkarpackie e‑biblioteki pedagogiczne”.

Napisany dnia: 25.11.2018, 23:03
Roksana najlepsza na Eurowizji Junior 2018 w Mińsku!
96

Po raz pierwszy Polska wygrała Eurowizję dla Dzieci. Młoda jaślanka pokonała reprezentantów z 19 europejskich krajów. Udało się jej to osiągnąć dzięki największej liczbie głosów uzyskanych od internautów i telewidzów.

Napisany dnia: 25.11.2018, 19:26
Ola Tocka pożegnała się z „The Voice of Poland”
44

21-letnia Aleksandra Tocka z Jasła nie przeszła do ostatniego etapu programu „The Voice of Poland”. Dzisiaj podczas drugiego półfinału z drużyny Grzegorza Hyżego decyzją jury i teleinternautów do finału dostała się Ania Deko.

Napisany dnia: 24.11.2018, 23:30
Zawodnicy ASW JUDO JASŁO wracają z sukcesami z turnieju w Gdańsku
3

W dniach 16-19.11.2018 w Gdańsku odbył się siódmy turniej International Judo League. Wzięli w nim udział walczący o triumf w końcowej klasyfikacji cyklu nasi zawodnicy.

Napisany dnia: 23.11.2018, 18:15
Trwa budowa strefy „kiss and ride”
103

Przy Szkole Podstawowej nr 4 w Jaśle rozpoczęły się prace budowlane związane z powstaniem miejsc postojowych do szybkiego i bezpiecznego dowożenia uczniów do szkoły. Na czas trwania robót budowlanych mogą pojawić się utrudnienia.

Napisany dnia: 23.11.2018, 15:57
Popłynęli dla Konrada
21

Już po raz czwarty w Jaśle odbyło się Nocne Charytatywne Pływanie. Tym razem pływacy o dobrych sercach pokonali 434 kilometry. Ich celem była pomoc dla Konrada Gotfryda, który od kilku miesięcy przebywa w śpiączce. 

Napisany dnia: 23.11.2018, 12:29
Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej – kampania rekrutacyjna w Jaśle
45

Ruszył kolejny tydzień kampanii rekrutacyjnej Ministerstwa Obrony Narodowej „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”. Żołnierze zawodowi oraz pracownicy wojska na terenie całego kraju spotykają się z Polakami i zachęcają ich, by wstępowali do wojska.

Napisany dnia: 22.11.2018, 12:00
Zawodnicy JSC na IV Gorlickim Biegu Górskim oraz sukces Mirosława Pawlusia
4

W dniu 18.11 odbył się w Wysowej IV Gorlicki Bieg Górski.  Trasa biegu o długości 23 przebiegała przez malownicze tereny Beskidu Niskiego była wymagająca, gdyż na tak krótkim dystansie zawodnicy musieli pokonać przeszło 1000 m przewyższenia.

Napisany dnia: 22.11.2018, 10:24
Uchronić przed wychłodzeniem
3

Jesień i zima, to czas, kiedy policjanci podejmują wzmożone działania, aby pomóc tym, których życie i zdrowie może być zagrożone z powodu chłodów. Warunki pogodowe z dnia na dzień stają się coraz trudniejsze. Prognozy pogody wskazują, że już niedługo temperatury w nocy spadną poniżej zera. Jak co roku apelujemy do wszystkich, aby informować policjantów o miejscach, gdzie mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem. Przypominamy - aby uratować komuś życie wystarczy jeden telefon na numer 997, 112 lub 987. Nie bądźmy obojętni na ludzki los!

Napisany dnia: 22.11.2018, 09:42
Jasielski Budżet Obywatelski – rozpoczynamy głosowanie
30

24 projekty zgłoszone przez mieszkańców Jasła będą rywalizowały w tegorocznej, pierwszej edycji Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego. Od 21 listopada do 15 grudnia br. każdy mieszkaniec Jasła powyżej 13 roku życia, będzie mógł zagłosować na ten projekt, który jego zdaniem powinien zostać zrealizowany. Te, które otrzymają największe poparcie i zmieszczą się w wyznaczonej kwocie 300 tys. zł, będą realizowane w przyszłym roku.

Napisany dnia: 22.11.2018, 09:32
Wybory z małym zgrzytem
142

Na dzisiejszej pierwszej sesji Rady Powiatu VI kadencji zostało wybrane prezydium rady, starosta jasielski i członkowie zarządu. Nie rozstrzygnięto jednak wyboru wicestarosty. Nie brakowało również wątpliwości, co do przebiegu głosowań.

Napisany dnia: 21.11.2018, 17:47
Powiat przygotowany do pierwszej sesji
80

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Jaśle odbędzie się pierwsza sesja Rady Powiatu VI kadencji. Na środku sali obrad została zamontowana kamera obrotowa. W ramach przygotowań do wymogów dotyczących nagrywania posiedzeń sesji, dodatkowo rozbudowano system, dzięki czemu będzie możliwa transmisja video.

Napisany dnia: 21.11.2018, 08:56
Jeden z najmłodszych debiutantów Ekstraklasy. Chce grać jak Kroos i Isco
6

Z podwórka w rodzinnym Jaśle, przez największy turniej piłki dziecięcej w Europie, grę w kolejnych rocznikach młodzieżowych reprezentacji Polski, aż po debiut w Ekstraklasie jako pierwszy zawodnik ze swojego rocznika. Choć kariera 16-letniego Michała Rakoczego rozwija się wzorowo, to jego plany i marzenia wykraczają daleko poza to, co udało mu się już osiągnąć.

Napisany dnia: 21.11.2018, 07:40
Mamy dobrą młodzież, a to był jednorazowy incydent!
28

Tydzień temu opublikowaliśmy materiał o młodzieży z Lublicy, która początkiem listopada br. korzystała z altany przy Domu Strażaka i pozostawiła po sobie mnóstwo różnych śmieci, w tym butelki po alkoholu. O sprawie poinformowała nas zbulwersowana mieszkanka. Sołtys Lublicy broni młodzież podkreślając, że był to jednorazowy incydent. Co więcej uczestnicy zabawy posprzątali po sobie następnego dnia wieczorem.

Napisany dnia: 20.11.2018, 14:05
Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę
2

W Przedszkolu Miejskim Nr 11 działania dotyczące obchodów 100- lecia Niepodległości Polski rozpoczęły się już we wrześniu 2017 roku. Celem działań było budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej, zainteresowanie dzieci dziejami Polski i Polaków oraz przybliżenie w przystępnej i atrakcyjnej formie polskich symboli narodowych.

Napisany dnia: 20.11.2018, 13:11
 • Gmina likwiduje bariery

  Od stycznia br. osoby niepełnosprawne bądź mające kłopoty z poruszaniem się mogą korzystać z podnośnika pionowego zamontowanego przy budynku Urzędu Gminy Jasło. Ponadto na parterze budynku powstało Biuro Obsługi Klienta. To pozwoli im na załatwienie ich niezbędnych spraw urzędowych oraz lepszą obsługę.

 • Zapraszają na podróż do przeszłości Jasła

   

  Dzisiaj, zaraz po północy ruszył wyjątkowy serwis o historii miasta – www.17stycznia.pl. Jest to internetowa galeria zdjęć 17 budynków, które niestety już nie istnieją, jednak zachowały się na pocztówkach i fotografiach.

 • Będą podwyżki dla techników RTG

  Koniec sporu zbiorowego z dyrektorem jasielskiego szpitala. Dwudziestu techników elektroradiologii otrzyma podwyżki, o które walczyli od połowy października br. Dzisiaj odbyły się negocjacje, których efektem jest zawarcie porozumienia w zakresie żądań wysuwanych przez pracowników RTG.

 • Policja bada sprawę budżetu obywatelskiego

  Końcem ubiegłego roku burmistrz Jasła zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na nieuprawnionym wykorzystaniu danych osobowych w procesie internetowego głosowania na projekty w ramach budżetu obywatelskiego. Obecnie trwają czynności sprawdzające, czy doszło do złamania prawa.

 • Projekty szkoleniowe ze stażami

   

  Firma INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projektach szkoleniowo - stażowych.

 • W Jaśle zapłonęły „światełka do nieba” dla Pawła Adamowicza

   

  W miejscu gdzie jeszcze wczoraj stała scena, na której odbyły się występy artystów w ramach 27. Finału WOŚP dziś zapłonęły znicze. Tak kilkudziesięciu jaślan postanowiło upamiętnić zmarłego dzisiaj Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, który padł ofiarą zamachowca.

 • Jasło pobiło rekord!

   

  Podczas 27. Finału WOŚP w Jaśle i wielu miejscowościach powiatu jasielskiego zebrano ponad 100 tysięcy złotych. Pieniądze z tegorocznej edycji kwesty pozwolą na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Wybrano nowy Zarząd Powiatu

  Wczoraj podczas sesji nadzwyczajnej Stanisław Pankiewicz większością radnych został wybrany na stanowisko wicestarosty jasielskiego. Etatowym członkiem zarządu został Jan Muzyka, zaś jego miejsce nieetatowego członka zajął Ryszard Lisowski.

 • Paraliż w pracowni RTG. Pracownicy na L4

  Technicy elektroradiologii jasielskiego szpitala są na zwolnieniach lekarskich. Sytuacja jest bardzo trudna. Z jednej strony dyrekcja zachęcała pracowników do powrotu do pracy, z drugiej zaś strony będąc pod ścianą podpisała umowy z ościennymi szpitalami oraz technikami w celu zapewnienia pacjentom możliwości wykonywania badań.

 • Jasielskie technikum najlepsze na Podkarpaciu

   

  10 stycznia w Warszawie odbył się 21. finał Rankingu Liceów i Techników Perspektywy. Wysokie miejsce w rankingu zajęło Technikum nr 4 z Oddz. Integracyjnymi w ZS nr 4 w Jaśle, które okazało się najlepszą tego typu placówką w całym województwie podkarpackim. Jak w rankingu wypadły pozostałe jasielskie technika i licea?

 • Nowoczesny bank spółdzielczy. NASZ, PODKARPACKI!

   

  Rozmowa z  RAFAELEM LELITO, wiceprezesem Podkarpackiego Banku Spółdzielczego z siedzibą w Sanoku.

 • Zadbaj o wygląd i zdrowie z dietetykiem

   

  Efektywne odchudzanie, które niesie ze sobą poprawę zdrowia i samopoczucia to prawdziwe sztuka. Większość z nas ma za sobą wiele diet i prób zrzucenia zbędnych kilogramów. Nawet jeśli udawało się nam schudnąć, to zazwyczaj po jakimś czasie pojawiał się efekt jo-jo. Co więc zrobić, by utrata wagi okazała się długotrwała?

 • Alma Harmony Dye-VL – laserowe zamykanie naczynek

   

  Alma Harmony Dye-VL™ to nowoczesna technologia do zamykania naczyń i leczenia rumienia bez ryzyka powikłań.

 • Zmiany w okresie przechowywania akt pracowniczych

   

  Od 1 stycznia 2019 r. będzie Ci łatwiej przechowywać akta pracownicze pracowników i zleceniobiorców.

 • Niepokoi cię zachowanie twojego dziecka?

   

  Jest nadwrażliwe na dotyk, dźwięk, nie reaguje na ból, nie mówi, jest nadpobudliwe, impulsywne, nie bawi się z rówieśnikami, a jego twarz nie wyraża emocji?

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105