Strona główna

Awantura o szkoły!

210
Napisany dnia: 17.02.2017, 08:59 , Tagi: Brak

Szkoły Podstawowe w Desznicy, Łysej Górze i Makowiskach zostaną przekształcone i od 1 września br. będą się w nich uczyć uczniowie klas 1-4. Głos rodziców nie został wysłuchany przez radnych gminy w Nowym Żmigrodzie. Decyzja rady była podyktowana niewielką liczbą dzieci uczęszczających do tych szkół oraz rosnącymi kosztami utrzymania.

Nowe prawo oświatowe nakłada na samorządy obowiązek reorganizacji sieci szkół. Na terenie gminy Nowy Żmigród prowadzonych jest siedem szkół podstawowych. Władze gminy postanowiły zmniejszyć stopień organizacyjny w trzech placówkach w Łysej Górze, Makowiskach i Desznicy z sześciu klas do czterech. W minioną środę w tej sprawie radni podjęli stosowne uchwały.

Rodzice, których dzieci uczęszczają do szkół podlegających pod reorganizację wyrazili swój sprzeciw. Uważają, że propozycje wójta były zbyt pochopne, za szybkie i niezrozumiałe. Reforma ustawy mówi o ośmioklasowych szkołach. Tego mieszkańcy oczekiwali od radnych i włodarza gminy.

- Chcemy, aby pozostały klasy 1-8. My jako rodzice nie zgadzamy, się na takie zmiany, jakie wójt nam proponuje, gdyż martwimy się o bezpieczeństwo naszych dzieci. Nikt nie chce z nami współpracować ani prowadzić otwartego dialogu. Dzieci zostaną zmuszone dojeżdżać do szkół autobusem kursowym. Przy drodze wojewódzkiej panuje natężony ruch samochodów ciężarowych. Piesi nie mają zapewnionych chodników, a nasze obawy o bezpieczeństwo dzieci są uzasadnione, zwłaszcza w zimie, kiedy na poboczach zalegają hałdy śniegu. Około półtora roku temu w Łysej Górze miał miejsce wypadek śmiertelny z udziałem gimnazjalisty, to również nie jest bez znaczenia – wyjaśnia Elżbieta Bożętka, przewodnicząca rady rodziców w Łysej Górze. - Poranna pobudka dzieci będzie odbywać się o 6 rano, do domu zaś wrócą około godziny 15. Oczekiwanie na autobus porą jesienną i zimową odbije się na ich zdrowiu, ponadto dzieci stracą czas w oczekiwaniu niekiedy około 2 godzin na przyjazd autobusu – dodaje.

Mieszkańcy Makowisk podobnie jak rodzice z Łysej Góry są za utrzymaniem szkoły podstawowej z oddziałami 1-8 bez zmniejszania stopnia organizacyjnego do 4 klas. Mają obawy, że te decyzje z biegiem czasu doprowadzą do całkowitej likwidacji szkoły.

- Jak nie będzie szkoły to zostanie nam tylko cmentarz i kościół. Powstanie szkoła z 4 klasami, a za 2-3 lata zlikwidują ją, ze względu na zmniejszającą się liczbę dzieci. Uważam, że powinni dać szkole szansę a nie likwidować 5-6 klasy – mówi Agnieszka Frączek. - Wszystko tak naprawdę dopiero jest wdrażane. Sami nie wiedzą jak to będzie funkcjonowało. Nam rodzicom zależy na bezpieczeństwu dzieci i bliskości do szkoły – dodaje Marzena Serwińska.

Do Szkoły Podstawowej w Desznicy obecnie uczęszcza 17 dzieci. W oddziałach naukę pobiera od 2 do 4 uczniów. Należy podkreślić, że w bieżącym roku szkolnym nie było naboru do klasy pierwszej. W Szkole Podstawowej w Makowiskach uczęszcza 28 uczniów, a do Łysej góry 34. Zdaniem włodarza gminy utrzymanie szkół rośnie. W bieżącym roku do oświaty dołożą 4 mln zł. Wydatki jakie gmina poniosła w ubiegłym roku na szkołę w Desznicy wyniosły ponad pół mln zł.

- Zachowujmy się odpowiedzialnie. Nie likwidujemy żadnej ze szkół, chociaż były różne propozycje dotyczące np. utworzenie szkół filialnych. Rozmawiamy o klasach 1-6, które w tym systemie zostać nie mogą. Powinniśmy rozmawiać również o pozostałych placówkach oświatowych na terenie gminy i podejmować takie działania, aby wystarczyło środków na ich utrzymanie, aby warunki i dowóz do szkół był jak najlepszy – mówił Grzegorz Bara, wójt Nowego Żmigrodu. - Mamy pomysły, aby zorganizować dowóz dzieciom do szkół - dodał.

Szkoły podstawowe, które zostaną dostosowane do nauczania w klasach 1-8 będą wymagały nakładów finansowych. Taki system nauczania będzie odbywał się w Szkołach Podstawowych w Nowym Żmigrodzie, Łężynach, Kątach i Nienaszowie. Gmina poniesie dodatkowe koszty z tytułu przygotowania pracowni, jak również zakupu wyposażenia potrzebnego do prowadzenia zajęć lekcyjnych. Pozwolenie wszystkim szkołom podstawowym na naukę w systemie 1-8 doprowadziłoby do naruszenia finansów publicznych, ze względu na ogromne koszty ponoszone wtenczas przez gminę. Racjonalnym według wójta jest stworzenie trzech szkół z nauczaniem 1-4. - W stosunku do ubiegłego roku mamy 65 dzieci mniej. To jest wniosek o to, aby zachować płynność finansową, nie popadnięcie w wielkie kolejne pieniądze, których nie mamy na chwilę obecną - dodał wójt Bara.

Rodzice mają żal, że radni pomimo ich propozycji współuczestniczenia w kosztach dostosowania placówek do nauczania w nowym systemie nie dali ich dzieciom szansy pobierania nauki w ich rodzinnych miejscowościach w klasach 1-8. Nie brakowało ostrych słów wypominających podniesienie diet radnym, czy wypłacenie urzędnikom wysokich podwyżek. Sytuacja na sesji rady gminy w Nowym Żmigrodzie była napięta i pełna pretensji.

Radni podjęli uchwały, zgadzając się na obniżenie stopnia organizacyjnego w szkołach podstawowych w Desznicy, Łysej Górze i Makowiskach. Mieszkańcy zapowiadają, że będą walczyć i odwołają się do kuratora oświaty w tej sprawie.

Ilona Dziedzic

ilona.dziedzic@jaslo4u.pl

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ h
dnia 17.02.2017, 09:03. Identyfikator użytkownika: apuip1QwDG5E
Ocena
komentarza:
25
poskarzcie sie Wielebnemu numer 1 w powiecie ksiedzu I. lub pan senator numer 2 :)
@ na temat
dnia 17.02.2017, 09:35. Identyfikator użytkownika: 6wLsJNqIu5Sr
Ocena
komentarza:
43
@ Do rodziców
dnia 17.02.2017, 09:51. Identyfikator użytkownika: Q1WZhoKyMpqb
Ocena
komentarza:
20
Po co to wszystko.Podkarpacki Kurator Oświaty nie zaopiniuje takiej sieci szkół.
@ Jozin z Bazin
dnia 17.02.2017, 10:54. Identyfikator użytkownika: HBUTvVYIAiXO
Ocena
komentarza:
-19
Jak Pawlak powiedział : ,, masz ty swoją polityke..."
@ gdzie tkwi problem według mnie
dnia 17.02.2017, 12:17. Identyfikator użytkownika: kp6Y1cFqGdmk
Ocena
komentarza:
-7
Problem według mnie tkwi w tym, że urzędnicy przejadają za dużo publicznych pieniędzy. Gdy popatrzę na BIP i wynagrodzenia wójtów, burmistrzów wojewodów i podlegających im urzędników to w skali całego państwa to są ogromne pieniądze. Takie zarobki urzędnicze są nie potrzebne. Wójtowie, burmistrzowie itp czują się dobrze w tym kraju. Rozwiązanie jest proste. Zabrać pieniądze urzędnikom a dać rodzicom, aby to rodzice za każde urodzone dziecko czuli się dobrze a nawet super dobrze w tym państwie. Jak będą się czuć dobrze to będą robić kolejne dzieci. Ale to nie takie tam 500 zł. 500 zł to dać wójtowi. Chcesz to bierz, nie chcesz to idź szukać pracy. A kasę 5000 na miesiąc dla rodziców. Jak będzie przybywać zadowolonych rodziców, to będzie przybywać dzieci i szkoły i przedszkola wszystko będzie potrzebne.
@ zak
dnia 17.02.2017, 12:58. Identyfikator użytkownika: HyChGVMphdRF
Ocena
komentarza:
-25
Kurator opiniuje a nie zatwierdza!
@ Normalny
dnia 17.02.2017, 15:15. Identyfikator użytkownika: hgMdAqcbqWGQ
Ocena
komentarza:
43
Ciekawe czego trzebs się nawąchać, żeby takie bzdury pisać. Smieszne, żeby utrzymywać taką szkołę gdzie jest po 2 lub 3 osoby w klasie. Taniej nająć gminie transport i dowozić dzieci do innych szkół. To nie chodzi o dobro dzieci tylko o pracę dla nauczycieli. Z drugiej strony jaki to komfort uczyć w klasie gdzie jest 3 uczniów a nie 30-stu.
@ Luzak
dnia 17.02.2017, 17:13. Identyfikator użytkownika: SmCJ2qnTeXbM
Ocena
komentarza:
37
Kupa śmiechu i tyle. A tak się wszyscy nauczyciele z podstawówek cieszyli, że p. Minister wprowadza dobrą zmianę. Teraz macie, tak zresztą będzie w całym powiecie. Na wioskach z 1-6 zrobią wam 1-4 i tyle w temacie. Czyżby ktoś was lekko wpuścił w malinkiiìiii
@ bhw
dnia 17.02.2017, 22:00. Identyfikator użytkownika: UOXBcJTcWDsl
Ocena
komentarza:
35
Czy to nie dziwne, że 3-10 dzieci uczy się za te same pieniądze co 30. Klasa złożona z 4 -7 uczniów, a szkoła z 20-30 to chyba smutna. Wyjazdy i wycieczki to wyższe koszty,
@ zachcianka
dnia 18.02.2017, 07:08. Identyfikator użytkownika: HrUuhVyPakq1
Ocena
komentarza:
33
Zostawić tak jak rodzice chcą
i obciążyć ich kosztami za utrzymanie.
Szybko zmienią zdanie.
@ dsfgfdg
dnia 20.02.2017, 15:17. Identyfikator użytkownika: dGXF2LFhfehu
Ocena
komentarza:
-23
ta wypowiedź uwłacza godności i inteligencji przeciętnego człowieka
@ obserwator
dnia 22.02.2017, 11:53. Identyfikator użytkownika: ri48rxmXVpbD
Ocena
komentarza:
-15
to czemu nie suchacie głosu rodziców co to za władza że nie sucha głosu rodziców
@ pipo
dnia 22.02.2017, 16:53. Identyfikator użytkownika: KqHKV5NKyF0d
Ocena
komentarza:
-14
władza absolutna więc się podporządkujcie
@ Mama
dnia 17.02.2017, 09:30. Identyfikator użytkownika: EwFZOqk48ka5
Ocena
komentarza:
4
Wójt pokazuje nam śmieszne wyliczenia doposażenia klas gdzie nam potrzebne są ale do nauki podstawowej a nie tak jak są pokazywane. Że niby naszym dzieciom potrzeba stołu żelaznego do krojenia żab? Zlewy kwasoodporne owczem na studiach.. Bądźmy realistami. Wyliczenia na dzień dzisiejszy a ustawa w życie wchodzi z dniem 1 wrzesienia 2017 r. Mamy w art 205 prawo oświatowe okres przejściowy, niech spróbuje a później obniża jak się nie uda. Dostanie subwencje również na 6 latki. I co będzie się huśtać za pieniądze przeznaczone dla szkół
@ JAŚLANIN
dnia 17.02.2017, 09:57. Identyfikator użytkownika: qdMQs9C3kHGe
Ocena
komentarza:
-29
Wybraliście takiego wójta a nie innego i takich radnych to teraz cichutko i robić jak wam zagrają.
@ Ja
dnia 17.02.2017, 10:31. Identyfikator użytkownika: SsmPNWqG4UIR
Ocena
komentarza:
-29
Jak jesteś Jaślanin to pilnuj swojego podwórka ,a nie wtrącaj się do spraw w Nowym Żmigrodzie!
@ dziunia
dnia 17.02.2017, 10:35. Identyfikator użytkownika: 3Z7xsppCnjtG
Ocena
komentarza:
-1
Przecież pół Nowego Żmigrodu zrobiło desant na jasielskie szkoły, to mamy prawo się wypowiadać.
@ Ja
dnia 17.02.2017, 10:38. Identyfikator użytkownika: SsmPNWqG4UIR
Ocena
komentarza:
27
A co ,mieszkańcy Jasła nie pracuja w Nowym Żmigrodzie,mam wymieniać?
@ Szymek
dnia 17.02.2017, 11:39. Identyfikator użytkownika: z1Vu3GAp7PHo
Ocena
komentarza:
32
Pani minister od (pożal się Boże) oświaty zrobi taką rozpierduchę, ze dzieci niebawem będą jeździć do szkoły w Jaśle albo Dukli. A podobno miała być dobra zmiana, a wyszło Dobra - zmiana.
@ Jaslanin
dnia 18.02.2017, 07:59. Identyfikator użytkownika: fs9qAvK53VlG
Ocena
komentarza:
-33
To czego ty szukasz na naszym miejskim portalu kłapucie?
@ xxx
dnia 18.02.2017, 08:37. Identyfikator użytkownika: 2dQrFwox0oeD
Ocena
komentarza:
36
do Mama . Czy ty człowieku wiesz ile wynosi subwencja na jednego ucznia czy orzedszkolaka. A wiesz ile zarabia nauczyciel . Nie ośmieszajsię...
@ realista
dnia 20.02.2017, 10:34. Identyfikator użytkownika: NvkQDrB3e4kp
Ocena
komentarza:
28
widać jak bardzo zależy ci na wykształceniu dziecka - mamo
@ jajo
dnia 17.02.2017, 09:42. Identyfikator użytkownika: xK1uOK8QypEq
Ocena
komentarza:
79
Ja i moi rówieśnicy kilkanaście lat temu chodziliśmy do szkół po kilka km w kurzawach, w upałach, bez przejść dla pieszych, bez chodników, spiepszało się przez samochodami do rowu i żyjemy. Jak się chorowało to się chorowało - trudno. Teraz trzymają te swoje dzieci pod kloszem, o wszystko trzęsą portkami, wychowują dzieci kompletnie nieprzystosowane do życia. Władzom nie ma się co dziwić, bo temat oddziałów szkolnych, do których uczęszcza 20 dzieci był już tyle razy wałkowany, że zrobiło się to nudne.
@ do jaja
dnia 18.02.2017, 09:09. Identyfikator użytkownika: 97hFsN3oLKWk
Ocena
komentarza:
-26
A za króla Piasta szkół wcale nie było - i co?
@ Kurczal
dnia 18.02.2017, 09:17. Identyfikator użytkownika: JBYsk3Am6r5P
Ocena
komentarza:
-13
Ale parę lat temu nie było tyle samochodów i tirów !!! To chyba uciekałeś ale przed koniami który ciągną wóz:)
@ RODZIC
dnia 17.02.2017, 09:50. Identyfikator użytkownika: USp4qLSxIXGJ
Ocena
komentarza:
-35
jakie pracownie? pracownie w gimnazjach są ministerstwo przeznaczy subwencję celową,liczba uczniow nie ma znaczenia proszę czytać ze zrozumieniem nowe rozporządzenia..
@ tom
dnia 17.02.2017, 10:17. Identyfikator użytkownika: tI4w0L9qa8UK
Ocena
komentarza:
89
Uważam, że utrzymanie szkół gdzie uczy się garstka dzieci to czysta głupota i niegospodarność. W większych szkołach dzieci będą miały większe możliwości, więcej i nowocześniejsze pomoce naukowe, więcej wyjazdów itp. Rodzice patrzcie na dobro swoich dzieci a nie na wasze wygodnictwo.
@ ja
dnia 17.02.2017, 10:35. Identyfikator użytkownika: 1lU7YfQSEgQt
Ocena
komentarza:
37
zgadza sie ale chodzi o to by nauczyciele mieli prace chodz państwo na tym będzie miało stratę to wykształceni ludzie nie maga byc bez pracy. ale jak ludziom fizycznym likwidują duze zakłady przemysłowe masowo zwalniając ludzi to jest spoko nie ?
zeby chodz jeden nauczyciel przerobił 39 godzin tygodniowo robia pół z tego a i tak jacy poszkodowani robic sie im nie chce i tyle !!
@ Jaś Kowalski
dnia 17.02.2017, 12:01. Identyfikator użytkownika: sUmBBeNcMiWV
Ocena
komentarza:
-25
I w ramach tego "dobra dzieci" to dziecko będzie na dotarcie do szkoły i z powrotem traciło np. 3 godziny! Wszystko dla "dobra dziecka"?
@ ?
dnia 17.02.2017, 14:20. Identyfikator użytkownika: Pig03Ezo3AvU
Ocena
komentarza:
-37
A to ciekawe? I czego jeszcze więcej. Możliwości bycia anonimowym, nie zauważonym i zawsze tym gorszym; bo obcym? super prawda?
@ cf
dnia 17.02.2017, 14:32. Identyfikator użytkownika: DUyrBPfzSV0j
Ocena
komentarza:
49
Przeniosłam dziecko z małej wiejskiej szkoły do Jasła. Jestem zadowolona. Każdy ma dzisiaj samochód, nie muszę sie spieszyć, bo jest swietlica z prawdziwego zdarzenia. Nauczyciele na wysokim poziomie. Syn ożył, więcej wrażeń o wyposażeniu nie wspomnę. Naprawdę jest różnica.
@ Jaś Kowalski
dnia 17.02.2017, 14:50. Identyfikator użytkownika: nJ6OR6J4d0Ep
Ocena
komentarza:
-23
Niektórzy - oprócz posiadania samochodu - posiadają też pracę, którą zaczynają o 7 rano. Oznacza to, że dziecko w szkole musi być przed 7 rano, a tę szkołę opuści po godzinie 16-tej, gdy rodzic jest w stanie z tej szkoły go odebrać. I w domu będzie ok. 17-tej. Rozumie pani różnicę?
@ iso
dnia 17.02.2017, 15:22. Identyfikator użytkownika: fI4ExRG6X22E
Ocena
komentarza:
41
no bez przesady z Łysej Góry do Nowego Żmigrodu albo do Starego Żmigrodu 3 godziny???
@ rodzic
dnia 17.02.2017, 16:38. Identyfikator użytkownika: asDXBQbVByaI
Ocena
komentarza:
-18
Co to znaczy świetlica z prawdziwego zdarzenia i nauczyciele na wysokim poziomie? bo mnie to śmieszy...
@ tom
dnia 17.02.2017, 18:33. Identyfikator użytkownika: cM8sVzoRUarI
Ocena
komentarza:
37
Gorszym to będzie, jak będzie chodzić do szkoły " na końcu wsi " Nie będzie się umiało odnaleźć w większym mieście. Parkomat, bankomat, itp rzeczy - to będzie dla takiego dziecka kosmos.
@ tatuś
dnia 17.02.2017, 19:51. Identyfikator użytkownika: iTqTTfcQCRnB
Ocena
komentarza:
37
Rodzice wożą systematycznie dzieci na zajęcia dodatkowe do Szkoły Muzycznej, Domu Kultury z odległych miejscowości i to nie jest problem, ale darmowy dowóz do szkoły to trudność nie do pokonania. Odbieram dziecko ze świetlicy po 16, jest po obiedzie a nawet ma odrobiona prace domową. Przynajmniej jest bezpieczne, a nie siedzi samo w domu po 4 godzinach. Nie widzę zmęczenia. Na szkołach małych gminy zawsze będą oszczędzać, nauczyciel wypłatę musi mieć. Osiem lat w takiej niedofinansowanej szkole to strata dla dziecka i utrudniony start w średniej dużej szkole.
@ der
dnia 17.02.2017, 22:22. Identyfikator użytkownika: S5gSFo0IqJZc
Ocena
komentarza:
-22
A może by Stary Żmigród dowoził dzieci do Łysej Góry,bo tam to dopiero idzie pieniędzy masa z gminy na taką ilość dzieci.Tam się szkoła opłaca to dlatego radny ze Starego głosował tak jak inni.Śmieszne.
@ zachcianka
dnia 18.02.2017, 07:10. Identyfikator użytkownika: HrUuhVyPakq1
Ocena
komentarza:
26
Zostawić tak jak rodzice chcą
i obciążyć ich kosztami za utrzymanie.
Szybko zmienią zdanie.
@ Jaslanin
dnia 18.02.2017, 08:03. Identyfikator użytkownika: fs9qAvK53VlG
Ocena
komentarza:
33
Nie pasuje?to zwolnij się z pracy i sam wychowuje swoje dziecko skoro nauczyciele i nie przezucaj tego na innych.a jeśli to robisz to nie narzekają tylko się cieszyć, że są jeszcze ludzie którzy pracują z rozwydrzonymi bachorami
@ do ja
dnia 18.02.2017, 11:15. Identyfikator użytkownika: r8XGxHLLbKc0
Ocena
komentarza:
-25
Jak przepracujesz z dzisiejszą młodzieżą połowę z tego co nauczyciel to wtedy porozmawiamy.
@ do tom
dnia 18.02.2017, 11:19. Identyfikator użytkownika: r8XGxHLLbKc0
Ocena
komentarza:
-22
To przepraszam może Nienaszów, Nowy Żmigród , Łężyny czy Kąty mają być tymi ogromnymi aglomeracjami z parkometrem i bankomatem?
@ do ja ja
dnia 18.02.2017, 12:03. Identyfikator użytkownika: eErAEP1NMN9L
Ocena
komentarza:
36
jesli męczy cie praca w szkole zawsze możesz zostawić wypowiedzenie z pracy. znaczy to tylko ze nie masz powołania z danym zawodzie. jaka jedyna grupa społeczna macie podwyżki 13 i bardzo duzo inych dodatków o krórych wiesz wiec narzekać nie macie o co na jednak to robicie. urzędniki w gminie, zusie i innych urzędach tez użerają sie z ludźmi tez narzekają bo kto dzis nie narzeka ale przynajmniej umią zrobić tygodniowo podstawowe 39 godzin.
@ milo
dnia 18.02.2017, 12:11. Identyfikator użytkownika: 6lykJOhF5NUV
Ocena
komentarza:
-3
Mamy podwyżki? Kiedy? Dodatki? Jakie? Przedawkowałeś postprawdę.
@ aaaa
dnia 18.02.2017, 12:59. Identyfikator użytkownika: 5qwYqziKiAmH
Ocena
komentarza:
-38
Mam nadzieję, że nie jesteś nauczycielem dla którego dzieci to bachory !!!
@ do miło
dnia 18.02.2017, 13:22. Identyfikator użytkownika: eErAEP1NMN9L
Ocena
komentarza:
55
Na każde Święta talony, 13 pensja tez jest, wczasy pod gruszą należą sie wam, posiadacie także prawo do licznego urlopu obejmuje on ferie letnie oraz zimowe co daje długi czas nie pracowania za który wam płaca. posiadacie prawo do rocznego PŁATNEGO urlopu dla podratowania zdrowia a często w tym czasie jedziecie za granice zarabiać dalej w prywatnych firmach tego nie ma. istnieje takze dodatek wiejski w szkołach na wsi, sa dodatki mieszkaniowe, wakacyjne, wymieniać mozna na prawdę długo.
Czy to jest dla was jeszcze mało ?? Na prawdę nie macie o co narzekać nauczyciele!!
@ milo
dnia 18.02.2017, 13:39. Identyfikator użytkownika: 6lykJOhF5NUV
Ocena
komentarza:
-33
Ale boli, co? To zapraszam do tego raju.
@ ja
dnia 18.02.2017, 14:09. Identyfikator użytkownika: 3nUZ8Oagkx2O
Ocena
komentarza:
50
Spodziewałem sie takiej odpowiedzi z twojej strony . Nie boli mnie to chciałeś wymieniłem. lecz boli mnie to wasze ciągłe narzekanie jacy to biedni nauczyciele prawda została napisana i tyle.
@ zzz
dnia 18.02.2017, 15:28. Identyfikator użytkownika: 6ClWdAjeX8Dg
Ocena
komentarza:
36
i jeszcze 2 miesiące lenienia się
@ ok
dnia 18.02.2017, 16:50. Identyfikator użytkownika: 5lFihJXWykib
Ocena
komentarza:
-27
podaj konkretna sume tego dodatku wiejskiego- napisz konkret...ile złotych :) skoro taki mocny jestes tutaj na forum.
@ ja
dnia 18.02.2017, 17:12. Identyfikator użytkownika: asUlSJcfPltW
Ocena
komentarza:
42
Jestes nauczycielem sam wiesz dokładnie to ciężko wyliczyć jest to kwota 10% od wynagrodzenia ale pare takich dodatków i jest niezła sumka wiec jeszcze raz powiem NIE NARZEKAJCIE bo wcale zle nie macie za 20 godzin TYGODNIOWO.

I nie zazdroszczę nikomu tylko mówie prawdę ze poszkodowani to wy nie jesteście !! zarabiacie duzo Doceniajcie to po prostu
@ demon
dnia 18.02.2017, 17:48. Identyfikator użytkownika: uo3eDNDM9v1Q
Ocena
komentarza:
-37
Gdzie słyszysz te narzekania na płace?
@ marita
dnia 18.02.2017, 19:31. Identyfikator użytkownika: 2kxHZBEqWDyj
Ocena
komentarza:
-37
Ty człowieku wiesz ile nauczyciel przynosi pracy do domu a zebrania,konferencje,narady ,poprawa prac pisemnych.Inne zawody przychodzą z pracy i mają czas wolny dla rodziny,dla siebie.Do tego awanse zawodowe.O czym tu dyskutować,lekcja to nie wszystko.
@ dragoness
dnia 18.02.2017, 19:38. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
-49
Nie ma co się z koniem kopać, pani Marito.
@ ok
dnia 19.02.2017, 08:42. Identyfikator użytkownika: qoV5fY9arDCB
Ocena
komentarza:
-42
no własnie-więc sobie te 10 % napisz tutaj w złotówkach np od kwoty 1700 , a nie ujadaj .konkretnie napisz zlotówki. Jak masz życzenie-zapraszam-zobaczysz na własne oczy na papierze ile jest tego dodatku wiejskiego :)
@ do marita
dnia 19.02.2017, 10:59. Identyfikator użytkownika: 5dtaUyD6PTsH
Ocena
komentarza:
41
To ze do domu bierzecie prace to świadczy o tym ze jest wam tak wygodniej. Macie w szkole pokój nauczycielski mozecie tam siedzieć od 7 do 15 jak wszyscy ludzie 8 godzin dziennie wszystkie sprawy tam załatwić i przychodzić do domu i miec czas wolny ale wy wolicie isc na 4 godziny i narzekać jak to ciezko bo trzeba w domu załatwiać sprawy szkolne smiech z was.
@ dragoness
dnia 19.02.2017, 11:07. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
-42
Kolejny użytkownik Proctohemolanu się odezwał. Ja bardzo chętnie popracuję od 7 do 15 i do domciu. W tym czasie poproszę szkolenia, rady pedagogiczne i spotkania z rodzicami. Wycieczki także w tych godzinach, o dwudniowych oczywiście mowy nie bedzie. Aha i zapraszam na poprawianie sprawdzianów, czy probnych matur do pokoju nauczycielskiego, gdzie miejsc siedzących jest ok. 20, a nauczycieli prawie 40. Pozdrawiam serdecznie.
@ do ja
dnia 19.02.2017, 12:00. Identyfikator użytkownika: WRRkaimA6u08
Ocena
komentarza:
-22
i jeszcze jedna kwestia dlaczego uczciwie...nie napiszesz ile zostaje dodatku po odcięciu podatku? :) i teraz podaj kwotę konkretną od podstawy 10% i odciąć podatek dla nauczyciela stażysty. Śmiało :) wspominasz również dodatek mieszkaniowy? Wiesz ile wynosi? Bo jak mniemam to wiesz wszystko... a gdyby tak spojrzeć prawdzie w oczy?
@ do ja
dnia 19.02.2017, 12:02. Identyfikator użytkownika: WRRkaimA6u08
Ocena
komentarza:
-31
nie dwa-pół roku a nawet 10 miesięcy się lenimy...zwłaszcza jak słychać teksty;,,nie moge sie doczekać kiedy skończą się te wakacje/ferie bo już nie mogę z dziećmi w domu wytrzymać" będę miała spokój. (oklepane teksty rodziców) :)
@ do dragoness
dnia 19.02.2017, 15:36. Identyfikator użytkownika: hcOHw0YcHRIO
Ocena
komentarza:
37
szkolenia odbywają pracownicy nie tylko oświaty wiec nie ma w tym nic dziwnego. a wycieczki z dziećmi sie zdarzają macie zapłaconą diete wypłacona jest wam tez delegacja zwrot pełnych kosztów podróży a za godziny spędzone tam wypłacane macie godziny nadliczbowe bo jesteście w pracy . dyrektor ma prawo do uznania rożnych jednorazowych premi, dodatków motywacyjnych, specjalnych które dostajecie. wiec za darmo nie pracujecie. a spotkania z rodzicami czy rady pedagogiczne pracujecie średnio 4 godziny dziennie to jak raz na jakis czas popracujecie o 2 godziny dłużej to chyba nie przepracujecie.
@ ja
dnia 19.02.2017, 16:14. Identyfikator użytkownika: hcOHw0YcHRIO
Ocena
komentarza:
46
mieszkaniowy tez wynosi 10% od kwoty organ zaradzający szkołą moze go zwiększyć. liczył nikomu pieniędzy nie będę ale jak juz powiedziałem pare dodatków + liczne nagrody które wam sie należa daje wam Bardzo dobre zarobki wiec Cieszcie sie po prostu ze jesteście tak uprzywilejowaną grupa społeczną
@ Maggi
dnia 19.02.2017, 16:44. Identyfikator użytkownika: kkQ8pMlyEJ5U
Ocena
komentarza:
44
Nauczyciele to największa grupa społeczna wymagających nierobow!
@ pelo
dnia 19.02.2017, 16:45. Identyfikator użytkownika: E4NPf8JYeNT5
Ocena
komentarza:
-1
Diety za wycieczki? Godziny nadliczbowe? Zapomnij. I następnym razem jedź jako opiekun, zobaczysz, jaki to miód. można wiedzieć, jakie to premie dostajemy od dyrektora? Przestań czytać "Fakt" i "Super Express", dobrze?
@ juror
dnia 19.02.2017, 17:00. Identyfikator użytkownika: lwPXDRvuTM5F
Ocena
komentarza:
37
2-4 uczniów w klasie to ile czasu tracą na poprawienie zadań itp. przecież na lekcjach to robią, to nie te czasy jak dawniej
@ teacher
dnia 19.02.2017, 17:32. Identyfikator użytkownika: bAuQItQunBKx
Ocena
komentarza:
-33
skoro to taka dobra posada to moze ucz w szkole
@ dragoness
dnia 19.02.2017, 17:35. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
-35
Ciągle te same ardumenty rodem z mediów, przy braku czytania ze zrozumieniem. No i oczywiście najwięcej macie Państwo do powiedzenia anonimowo. Gratuluję odwagi cywilnej.
@ prawda
dnia 19.02.2017, 18:07. Identyfikator użytkownika: hcOHw0YcHRIO
Ocena
komentarza:
35
nie moge nie włączyć sie w dyskusje. Sam pracuje w szkole na terenie powiatu jestem konserwatorem i duzo wiem. bardzo mnie cieszy praca tam. Ja chodz nie jestem nauczycielem nie moge narzekać na zarobki zrobiłem kurs na opiekę dzieci podczas dowożenia ich do szkoły dodatkowe pieniążki dla mnie. a nauczyciele tez nie maja na co narzekać przychodzą na papieroska to duzo wiem i zgodzę sie z kolega wyżej i dostają premie od dyrecji co chwila różne typu motywacyjny, funkcyjny, nagrody jubileuszowe, każda szkoła ma specjalny fundusz nagród, mi czasem przydzieli za warunki pracy jest tego troche i w mojej szkole dodatki za wycieczki maja jako opiekunowie. 13 a nawet 14 pęsje sa tez etet nauczyciela wynosi 18 godzin tygodniowo wiec koło 4 godziny dziennie wychodzi. Dyrektor powiększył pokój nauczycielski zeby nauczyciele nie musieli brac prac do domu tylko zostac 2 godzinki dłużej. nie bardzo z tego korzystają bo wiadomo w domu lepiej.
@ dragoness
dnia 19.02.2017, 18:15. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
-38
Taaa... urzekła mnie Pana historia. Szkoda, że równe prawdziwa jak obietnice wyborcze.
@ ok
dnia 19.02.2017, 18:56. Identyfikator użytkownika: DfcxxEp7w0Zo
Ocena
komentarza:
-33
podaj mi swój e-mail -wyśle Ci skan dodatku mieszkaniowego :) nie chcesz zobaczyć prawdy na ,,własne oczy" ?
@ dragoness
dnia 19.02.2017, 19:18. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
-38
Przecież podanie maila to wyzbycie się, jakże wygodnej, anonimowości. Czego się Pan/i spodziewa?
@ ok
dnia 19.02.2017, 19:31. Identyfikator użytkownika: DfcxxEp7w0Zo
Ocena
komentarza:
-38
Chyba spodziewam się cudów :) Kopie się z koniem :) zaczął się wymigiwać hasłem ,,liczył nikomu pieniędzy nie będę", a jaz zwykły dodatek na papierze chcę ukazać :) co za świat...chce człowiek czlowiekowi prawdę na oczy okazać to dzisiaj ludzie nawet zwykłej prawdy nie chcą znać.
@ ja
dnia 19.02.2017, 20:04. Identyfikator użytkownika: UyFnf83UMVdl
Ocena
komentarza:
44
prawda jest taka ze tylko wy macie takie przywileje i dodatki do pensji tylko ciezko wam sie do tego przyznać w jakiej prywatnej a nawet państwowej firmie maja takie przywileje jak wy i liczne dodatki do pensji ?? no w żadnej nie ma. popatrz na badania na tle europy pracujecie najmniej godzin w tygoniu 18 godzin daje 14 godzin zegarowych w tygodniu waszej pracy mniej od was pracują tylko nauczyciele z Łotwy i Rumuni.
Stazysta zarabia około 2000zł na reke a nauczyciel z wielo letnim stazem dyplomowany ponad 3000zł za takie godziny pracy dla was to jest zle ??

Mnie to cieszy ze ludzie którzy uczą dzieci maja dobre zarobki krótko pracują tylko doceniajcie to co macie
@ ja
dnia 19.02.2017, 20:37. Identyfikator użytkownika: sxtgwMKHDj4Y
Ocena
komentarza:
-29
To niech wykorzysta ten czas na naukę,napisze zadanie...Ja widzę różnicę,bo przed komputerem krócej posiedzi, a to chyba na plus?
@ ja
dnia 19.02.2017, 20:44. Identyfikator użytkownika: sxtgwMKHDj4Y
Ocena
komentarza:
47
To moze popracujecie 40 godzin zwyklych (nie lekcyjnych ) za 1300 miesiecznie???
@ czytajaca
dnia 19.02.2017, 21:30. Identyfikator użytkownika: Hca1EChDqoDm
Ocena
komentarza:
44
Jasiu Łysa Góra, Makowiska nie są na końcu świata. Znam takie panie nauczycielki gdzie w klasie jest czworo dzieci i są ogromnie przepracowane. co to za klasa i jaka ich praca? niech popracują w biedronce lub innym sklepie to zobaczą jak wygląda praca. i niech nikt nie pisze o wykształceniu - ponieważ tam też są osoby które mają studia tylko nie mają pleców.
@ yrk
dnia 20.02.2017, 07:20. Identyfikator użytkownika: tmTV266mQxmp
Ocena
komentarza:
-38
do ja
No i tymi stawkami, które podajesz, udowodniłeś, że guzik wiesz. nauczyciel dyplomowany z 26letnim stażem dostaje na rekę góra 2800 ze wszystkimi "dodatkami". jesli je ma.
@ czytający
dnia 20.02.2017, 09:05. Identyfikator użytkownika: 2qDuEITSFFpX
Ocena
komentarza:
36
jestem konserwatorem i wiem widze nie raz kwitki z wypłat nauczycieli maja podnad 3tys na reke ale moze u Ciebie w szkole 2800. ponowie pytanie kolegi czy dla was to jest mało za 14 godzin zegarowych w tygodniu ??
@ dzidek
dnia 20.02.2017, 09:09. Identyfikator użytkownika: KN0KE4hUXzzk
Ocena
komentarza:
-36
Pasek to ty widzisz, jak ci ktoś nim w tyłek przyłoży, "konserwatorze".
@ nowy
dnia 20.02.2017, 09:28. Identyfikator użytkownika: nCWEbwd63VdB
Ocena
komentarza:
33
czytam i widze ze prawda zabolała zapracowanych nauczycieli. ale faktów nie zmienicie prawda została napisana :)
@ bercik
dnia 20.02.2017, 10:35. Identyfikator użytkownika: 8berr8i5a5gu
Ocena
komentarza:
-34
Co to ksiądz Twardowski mówił o prawdzie? Twoja jest ta ostatnia.
@ do ja
dnia 20.02.2017, 11:20. Identyfikator użytkownika: DBBhXASvzXhz
Ocena
komentarza:
-36
a moze by tak skan z saldem ile dostaje bezpośrednio na konto-co Ty na to? :) Zapewne obawiasz się kolejnej prawdy -prawda w oczy kole-fakt bezdyskusyjny :)
@ do york
dnia 20.02.2017, 11:22. Identyfikator użytkownika: DBBhXASvzXhz
Ocena
komentarza:
-34
dlaczego nie chcesz widzieć zarobków wszystkich n-li bez względu na awans zawodowy? chcesz skan ? zdecyduj się co chcesz oprócz pustego ujadania.
@ mati
dnia 20.02.2017, 14:40. Identyfikator użytkownika: WLpOjipUksGX
Ocena
komentarza:
32
czytam czytam i oczom nie wierze ! nie na reke wam widze ze obywatele tak duzo o was wiedzą ? ile zarabiacie, jakie macie przywileje, dodatki nawet ile godzin pracujecie i wyszło ze najmniej w całej europie i zarobki z rzędu ponad 2 koła za 14 godzin zegarowych. jesteście jedynym zawodem tak bardzo uprzywilejowanym nikt nie ma takich przywilejów jak wy . przyznać sie do tego nikt nie potrafi dzieci w szkołach tez tak oszukujecie jak poinformowanych obywateli ??
@ dragoness
dnia 20.02.2017, 18:28. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
-29
Na razie, to jasno widać, że "obywatele" guzik, delikatnie mówiac, o nas wiedzą. Ja już kiedyś umiesciłam na Fb skan paska z wypłatą, aby zatkac paszczę takim "obywatelom". I zapraszam serdecznie, aby jeden z drugim miał odwagę sie podpisać imieniem i nazwiskiem pod bzdurami, jakie wypisuje. Bo tak, na razie, pieski szczekają, a karawana... wiadomo.
@ beti
dnia 21.02.2017, 01:43. Identyfikator użytkownika: WLHqKMcVIdUL
Ocena
komentarza:
28
to ciekawe co takiego to bzdury ? to ze najmniej godzin pracujecie ? czy to ze macie liczne przywileje i najwięcej wolnego ?? juz raz widziałam taki skan z wypłaty był nauczyciela (chciał pokazac ze mało ) okazało sie nawet etatu nie miał pracował w szkole po 7 godzin zegarowych TYGONIOWO a na kwitku ponad tysiąc zł jak za takie godziny to bardzo dobre pieniążki. a jeszcze kwestia jak by taka bieda w oświacie była to by na pewno nie było tak wielkich trudności z dostatnie miejsca pracy tam jak jeden odchodzi na emeryturę chętnych pare osób, prace ma ten co i ma plecy :)
@ dragoness
dnia 21.02.2017, 09:09. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
-26
Panno beti, czytanie ze zrozumieniem się kłania. Na pasku jest wyszczególniona liczba godzin. Ponadto, skoro taki problem ma pani i pani podobni z nauczycielami, rozwiązanie jest proste; przejść na nauczanie domowe, pasożyty stracą pracę, a dzieci, sądząc po treści komentarzy, będą wybitnie wykształconą warstwą społeczną. Pozdrawiam.
@ beti
dnia 21.02.2017, 16:04. Identyfikator użytkownika: iWGmSeufO9P5
Ocena
komentarza:
28
ale ja podałam godziny i kwotę zarobku za te godziny. Nauczanie domowe w naszym regionie nie jest tak popularne i i na razie nie opłacalne. dzieci lepiej zeby miały kontakt z rówieśnikami :)
@ dragoness
dnia 21.02.2017, 22:59. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
-16
No więc proszę nie narzekać na tych, co taki kontakt umożliwiają.
@ beti
dnia 22.02.2017, 09:52. Identyfikator użytkownika: kDtK3LwIUgFY
Ocena
komentarza:
22
jeszcze raz przeczytałam te rozmowę i nikt nie narzekał na gminy czy powiaty co wam płacą. koledzy byli zadowoleni ze dobrze zarabiacie i udowadniali to . Wy cały czas sie broniliście ze macie źle. chodziło o to żebyście to wy docenili te przywileje i dobre kontrakty o których rozmawialiśmy. dobrze ze Pan dragoness przyznał sie, ze nie ma co na kontakty narzekac :) pozdrawiam
@ god
dnia 22.02.2017, 10:18. Identyfikator użytkownika: 21nA2StyvrJy
Ocena
komentarza:
-24
Możesz, panno beti, zacytować, kto narzeka na zarobki? ja tego nie zauważyłem. PANI dragoness napisała zupełnie coś innego, ale napisała też, że czytanie ze zrozumieniem się kłania. Potwierdzam.
@ beti
dnia 22.02.2017, 11:53. Identyfikator użytkownika: GXyThb5HAZ51
Ocena
komentarza:
24
Pani dragoness napisała cytuje '' proszę nie narzekać na tych, co taki kontakt umożliwiają'' czyli w końcu doszła do wniosku ze macie dobre kontrakty i zarobki w szkołach . a wcześniejsze wypowiedzi były inne narzekaliście wmawiając ludziom ze nie zarabiacie duzo i ze nie macie przywilejów. pan/i ''miło'' zapomniała jakie to macie dodatki do wypłaty i przywileje nauczycielskie dopóki jej ktos nie przypomniał, potem sie nauczyciele kłócili ze tych dodatków jest mało w całej rozmowie chodziło o wasze przyznanie sie do dobrych zarobków i na argumenty kolegów wyżej były odpowiedzi z waszej strony miedzy innymi ''Nie ma co się z koniem kopać''
''god'' zapraszam na dokładnie przeczytanie rozmowy..
@ lolo
dnia 22.02.2017, 12:18. Identyfikator użytkownika: si53Ep9Wlquf
Ocena
komentarza:
24
jakoś nie widzę w tej rozmowie zeby ktoś sie przyznał ze jesteście jedyna uprzywilejowaną grupą społeczną i macie dobre zarobki. co wam udowadniali to ludzie w komentarzach wyżej pisząc prawdę o was. a wasze komentarze takie ze miodu nie ma, narzekanie ze mało dodatków, to zaczęliście sie wymigiwać ze raz na jakis czas trzeba zostać 2 godziny dłużej bo jest wywiadówka i zamiast 4 godzin trzeba pracować 6 dziennie i jest ciezko.
@ boniek
dnia 22.02.2017, 12:47. Identyfikator użytkownika: sLZ7ypQ0qjlb
Ocena
komentarza:
24
nawet samo to ze co chwila słuchać strajk nauczycieli nie pasują wam zarobki czyli narzekacie wtedy. dobrze ze chociaż tutaj zostało wszystko napisane, ze tak na prawdę zle nie macie. pozdrawiam
@ dragoness
dnia 22.02.2017, 18:16. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
-16
"Ci, co ten kontakt umożliwiają", pani beti, to NAUCZYCIELE, na których tak narzekacie. Jednak z tym czytaniem u pani cieniutko. O strajkach mówi przewodniczący ZNP, nie nauczyciele. Znowu czytanie leży, panie boniek. Aha, co do podwyżek, dostanę brutto 40 złotych. Zazdrościcie? To przyjdźcie to powiedzieć w oczy.
@ 40 zł
dnia 23.02.2017, 16:53. Identyfikator użytkownika: 8plSpMSp7Cup
Ocena
komentarza:
20
40zł to mało dla was ?? za przepracowanie 10 godzin zegarowych, pare zastepstw tygodniowo co wtedy nie uczycie nic to jest mało ??
@ gość
dnia 24.02.2017, 07:15. Identyfikator użytkownika: zFSfz6WmJQlW
Ocena
komentarza:
-20
Proctohemolan najlepszy. Regularna aplikacja pomaga.
@ 40 zł
dnia 24.02.2017, 08:08. Identyfikator użytkownika: txkcGswzN0wB
Ocena
komentarza:
18
prawidłowa odpowiedz zapracowanego nauczyciela !!
@ leo
dnia 25.02.2017, 10:41. Identyfikator użytkownika: MwzVOz01ym0T
Ocena
komentarza:
-14
Może być też Proctohemolan w czopkach. Skuteczniejszy.
@ ja
dnia 17.02.2017, 10:29. Identyfikator użytkownika: 1lU7YfQSEgQt
Ocena
komentarza:
-21
czy szkoły naprawdę uczą ? jesli ukończą to zycie uczy najbardziej a szkoła uczy bezstresowego wychowana nauczyciele wymagają zeby uczniowie wszystko wiedzieli chodź wiedza do niczego nie potrzebna typu co Mickiewicz miał na mysli pisząc wiersz ? czy ile kosci ma żaba? tak takie pytania sa w szkołach na poziomie gimnazjalnym smiech niby wykształceni ale co w zyciu potrzebne to jakos uczyc nie potrafią :)
@ mój pseudonim
dnia 17.02.2017, 20:21. Identyfikator użytkownika: TUGr5qgRqsoi
Ocena
komentarza:
55
Pożal się w MEN. Znasz realia polskiej szkoły? Wątpię. Bezstresowe wychowanie to sprawka rodziców. Co rodzic wychowa, to szkoła ma. Dziecka z zasadami szkoła nie zepsuje, dzieciak niewydolnych wychowawczo rodziców wiele złego może narobić. Tego nauczyciele uczą, do czego zobowiązuje ich podstawa programowa. Szkoły dają wiedzę ogólną o świecie. To też ciekawe i potrzebne, a nie tylko sama wiedza użyteczna. Człowiek powinien wiedzieć więcej niż tylko tyle, jak wykonać swoją pracę.
@ m
dnia 17.02.2017, 10:41. Identyfikator użytkownika: dCnkhuORxhho
Ocena
komentarza:
34
lepsza zmiana, jak głosowaliście to teraz macie
@ mieszkaniec
dnia 19.02.2017, 14:25. Identyfikator użytkownika: 0kaSnBlVcTvV
Ocena
komentarza:
-9
Lepsza zmiana do tej gminy jeszcze nie dotarła, bo rządzi głownie PSL.
@ Trzeba
dnia 19.02.2017, 18:29. Identyfikator użytkownika: cZwOxEaICV9b
Ocena
komentarza:
20
Niestety to co PIS spartolił na górze
Na dole trzeba posprzątać.
Ale im własnie o to chodzi - przecież my (pis) tworzymy szkoły ośmioklasowe
Zaś to wy (PO, PSL, SLD, Kukiz, Nowoczesna, itp) musicie ten bałagan posklejac do kupy, tylko niestety za swoje pieniądze.
I wszystko w temacie !!!
@ Warez
dnia 17.02.2017, 11:21. Identyfikator użytkownika: TyA2d1r6rQqn
Ocena
komentarza:
45
Bez sensu utrzymywać takie małe szkoły. Rodzic jeżeli mając świadomość i wybudował dom w takiej dziurze, to teraz niech wozi czildreny na naukę...
@ iso
dnia 17.02.2017, 15:23. Identyfikator użytkownika: fI4ExRG6X22E
Ocena
komentarza:
47
w mieście też trzeba maluchy wozić i stać w korkach i nikt nie marudzi...
@ Warez
dnia 17.02.2017, 19:14. Identyfikator użytkownika: OZNDjHz8jXQ7
Ocena
komentarza:
47
Ale o czym tu mówić - za granicą nigdzie nie spotkałem się z takimi małymi szkołami. Mała szkoła to jest luksus = indywidualne nauczanie.
@ abc
dnia 18.02.2017, 11:25. Identyfikator użytkownika: r8XGxHLLbKc0
Ocena
komentarza:
-19
No to nie wiem raz piszecie, że duża szkoła to luksus, teraz , że mała szkoła to luksus? A zresztą kto powiedział, że w Polsce nie może być luksusów? Zgonić dzieci w trzydziestoosobowe bezimienne stadka i wymagać wyników w nauce, a zwłaszcza w wychowaniu.
@ Mati 79
dnia 17.02.2017, 12:31. Identyfikator użytkownika: pCfF3ee7GD4I
Ocena
komentarza:
102
Mnie sie nikt nie pytał i nie interesował, że moje dziecko z Mytarki prawie spod Gorzyc musi chodzić do Nowego Żmigrodu, Od lat tak jest, nie ma dowozu, opieki. Wszystko na barkach rodziców.

A tu co ja widzę, garstka uczniów(2-3) w klasie nie pojedzie do innej szkoły na koszt gminy, bo takie jest widzimisię rodziców.

Sprawa szkół już dawno powinna być rozstrzygnięta. Inne gminy dały sobie radę. W Niegłowicach zlikwidowano szkołe z ponad 120 uczniami i jest niepubliczna.
@ ogorek2
dnia 17.02.2017, 17:37. Identyfikator użytkownika: qC2cHFQFY6D6
Ocena
komentarza:
-54
prosze mnie uswiadomic w ktorym rok zostala zlikwidowana szkola w Mytarce?
@ marita
dnia 18.02.2017, 19:36. Identyfikator użytkownika: 2kxHZBEqWDyj
Ocena
komentarza:
-31
A na Mytarce była szkoła?To o co pretensje?
@ ojciec
dnia 22.02.2017, 17:49. Identyfikator użytkownika: dLS02nQ8RlOO
Ocena
komentarza:
32
Naprawdę tak trudno zrozumieć o czym Mati79 pisze? Właśnie o tym, żę nigdy nie było szkoły na Mytarce i dzieci od zarania dziejów musiały sobie radzić dochodząc do Żmigrodu. Nikt nie robił z tego powodu problemów, protestów, rozrywania szat. Nagle stał sie wielki problem, aby za darmo dojechać do nowej szkoły 5-6 kilometrów.
Wiecie ile kilometrów wszystkie dzieci od zerówki dojeżdżają w Krempnej do jedynej szkoły? Tam jakoś można, nie takie zimy jak u nas.

Pannice z 6 klasy na dyskoteki jeżdżą,
@ jak
dnia 17.02.2017, 12:50. Identyfikator użytkownika: odBQwBD0tiqf
Ocena
komentarza:
-15
Należy dodać, że Szkoła Podstawowa w Kątach ma funkcjonować w dwóch budynkach, a nie jest to konieczne, bo przecież była już 8 -klasowa podstawówka w jednym budynku i dzieci się mieściły. Po co utrzymywać dwa budynki, jak się mówi o szukaniu oszczędności? Lepiej te pieniądze przeznaczyć na podstawówkę z 8 klasami w Łysej Górze.
@ matka
dnia 17.02.2017, 13:50. Identyfikator użytkownika: jF6jyY5VMACi
Ocena
komentarza:
37
Moje dziecko w wieku 2,5 lat jest budzone o godzinie 6.00, od godziny 7.00 do godziny 16.00 przebywa w przedszkolu, tak wygląda dzisiejsza rzeczywistość. Więc NIE rozumiem Pani Elżbiety. Wypuście te dzieci do większych szkół, pozwólcie im korzystać z dobrze wyposażonych klasopracowni!!!
@ Jaś Kowalski
dnia 17.02.2017, 14:46. Identyfikator użytkownika: nJ6OR6J4d0Ep
Ocena
komentarza:
-35
Moje dziecko też chodziło do "zerówki" w Jaśle - wstawało o 6 rano, wracało do domu o 17-tej. Bardzo sobie chwaliło jasielską "zerówkę". Ale po powrocie do domu nie musiało jeszcze odrabiać lekcji i się uczyć. A jeżeli teraz moje dziecko trafi do szkoły w Jaśle, to też będzie wstawało o 6 rano a w domu będzie o 17-tej. Tylko, że teraz będą na niego jeszcze czekać dodatkowe obowiązki. Matka rozumie tę różnicę?
@ Obserwato
dnia 17.02.2017, 15:33. Identyfikator użytkownika: mGY9fjJJoyOs
Ocena
komentarza:
7
[komentarz nie na temat]
@ do matki
dnia 18.02.2017, 11:33. Identyfikator użytkownika: r8XGxHLLbKc0
Ocena
komentarza:
26
Jeśli podoba Ci się ten stan rzeczy, o którym piszesz i go popierasz to coś nie tak z twoim macierzyństwem. A co do wyposażenia pracowni w większych szkołach i korzystania z nich???
@ ?
dnia 17.02.2017, 15:06. Identyfikator użytkownika: s9mzQsCskRDJ
Ocena
komentarza:
5
Nie uważam, że jedynym wyjściem jest wygaszanie oddziałów co prawdopodobnie za kilka lat ponoesie za sobą likwidację tych szkół, ale otej sytuacji trzeba było przede wszystkim rozmawiać wcześniej na etapie planowania i uchwalania budżetu, a nie teraz gdy ,, musztarda po obiedzie,,. Pytanie do tych trojga radnych gdzie Państwo byliście w tamtej chwili gdy budżet został uchwalony jednogłośnie, gdy znaczna kwota pieniędzy została przeznaczona na budowę hali, a nie teraz pokazywać jak to nie bronicie szkół. Czyż zatem nie wszyscy radni z wojtem ponoszą odpowiedzialność za taką a nie inną sytuację ?
@ Ja
dnia 17.02.2017, 16:25. Identyfikator użytkownika: KnFm9HzvpHrM
Ocena
komentarza:
28
Znaczna kwota halę?? ? Znaczna kwota to jest dokładna do utrzymania szkół tzn. Wynagrodzeń nauczycieli pracujących zaledwie po 18 godzin tygodniowo za ok. 5 tyś. zlotych
@ gonzo
dnia 17.02.2017, 19:16. Identyfikator użytkownika: MkFqYW71oJQm
Ocena
komentarza:
-38
Zmień dilera, co?
@ neo
dnia 17.02.2017, 19:48. Identyfikator użytkownika: gml78AkjVt7V
Ocena
komentarza:
-5
Problem ze szkołami pojawił się już parę lat temu. Ale wtedy pan Bara - jako radny - o pieniądze się nie martwił i blokował zmiany. Teraz za to pan Bara - jako wójt - zorientował się, że pieniądze nie rosną na drzewach i sam te zmiany wymusza. Jak to punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
@ Kati
dnia 17.02.2017, 20:49. Identyfikator użytkownika: BrwfX4KxAUBj
Ocena
komentarza:
-69
W szkole 18, ale łacznie z przygotowaniem materiałów, konferencji, dzień dziadka, babci, dziecka ok 30 godzin.
Więcej inteligencji. Studia 5-cio letnie , a Robotnik ( często słaby uczeń ) bezpośrednio po szkole ma 18 lat i idzie do pracy.
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 17.02.2017, 21:40. Identyfikator użytkownika: 0rAcz2LBGGJb
Ocena
komentarza:
58
"Dziecinko @Kati" czy wiesz o czym piszesz i kto na Ciebie pracuje - ten słaby uczeń o którym tak piszesz - wytwarza dochód narodowy, a którego Ty niezależnie od swoich wyników pracy jesteś beneficjentem...Dobrze, że jeszcze nie piszesz, iż przygotowujesz dzień nauczyciela - aby sama z tego korzystać... Skoro jesteś "szkolona", masz więcej "inteligencji" - więc masz lżejszą pracę i lepiej płatną...ale ktoś tę Twoją edukacje finansował - a skoro mamy być równi wobec prawa to Twoja "kariera zawodowa powinna trwać tyle samo co tego robotnika, który notabene mniej zarabia, ciężej pracuje i nie wydano tyle kasy na jego wykształcenie...ale ty dalej jesteś w komunie i uważasz, że tylko tobie należy się socjal...
@ milo
dnia 18.02.2017, 10:22. Identyfikator użytkownika: 6lykJOhF5NUV
Ocena
komentarza:
-46
Odezwał się kompleks robotnicz0-chłopski?
@ Do milo
dnia 18.02.2017, 12:18. Identyfikator użytkownika: 58J9W26WVrci
Ocena
komentarza:
16
Kompleks robotniczo-chłopski, czyli w skrócie chp ma już tak od lat, widocznie przeszedł mu awans koło nosa i nie może załapać się do elity, na którą wiecznie narzeka na forum (w realu widać cienki bolek, bo nigdy nie chwali się, jak dzielnie walczy z układem).
@ marita
dnia 18.02.2017, 19:43. Identyfikator użytkownika: 2kxHZBEqWDyj
Ocena
komentarza:
19
Godziny przepracowane x2,pensja podzielic przez 2
@ czytajaca
dnia 19.02.2017, 21:43. Identyfikator użytkownika: Hca1EChDqoDm
Ocena
komentarza:
22
nauczyciele do łopaty. a ludzie pracujący w biurze służbie zdrowia lub innym miejscu nie muszą pracować poza godzinami? każdy musi się dokształcać aby być na bieżąco, śmiechu warte inni nie mają studiów. te ok. 30 to prace w domu plus noc..
@ dzidek
dnia 20.02.2017, 09:15. Identyfikator użytkownika: KN0KE4hUXzzk
Ocena
komentarza:
-17
O, już nie konserwator? Zmieniłaś zawód?
@ do Kati
dnia 21.02.2017, 07:56. Identyfikator użytkownika: bY3FXlcwgPpl
Ocena
komentarza:
49
Jeśli słaby uczeń pracuje jako robotnik to chwała mu. Gorzej jeśli słaby uczeń został nauczycielem, a znam takich. Matura zaliczona poślizgiem przy pomocy rodziców, wielkie aspiracje, studia zaliczone poślizgiem i słyszę nagle że został nauczycielem. Pracuje do dzisiaj w wielkiej glorii i chwale.
Wielki wysiłek, bo znalazł kilka wierszyków raz w roku na dzień dziadka. Wstyd pisać. Kto to przeczytał już wie jaki poziom prezentujesz.
@ dragoness
dnia 21.02.2017, 09:11. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
-16
Jakieś nazwiska? Prosimy. No chyba, że boi się pan/i oskarżenia o zniesławienie.
@ ciekawski
dnia 17.02.2017, 15:30. Identyfikator użytkownika: v2ayfrFjPnXd
Ocena
komentarza:
30
do jak co się czepiasz kątow ,a czy w łysej górze jest dom ludowy i gmina go utrzymuje;.
@ Ciekawe
dnia 17.02.2017, 17:12. Identyfikator użytkownika: AVohD5laJBfj
Ocena
komentarza:
-32
Ciekawe tylko kto ma piecze nad Gimnazjum w Kołaczycach że tej placówki nie dotykają żadne złe zmiany ani od lata nikt tam nie stracił pracy.Jaka to tam klika siedzi??
@ Ciekawe
dnia 17.02.2017, 17:13. Identyfikator użytkownika: AVohD5laJBfj
Ocena
komentarza:
-33
Tzn od LAT nikt tam nie został zwolniony.O to mi chodzi..
@ Ja
dnia 17.02.2017, 17:45. Identyfikator użytkownika: EuOu7P8mGRqa
Ocena
komentarza:
48
Szkoły po 7 dzieci można przekształcać a nie po 150 lub 90 dzieci jak to zrobić burmistrz Kolaczyc kilka lat temu. Co Wy na to?
@ Bl
dnia 17.02.2017, 18:15. Identyfikator użytkownika: eNVUatrSW32h
Ocena
komentarza:
-23
Świetnie. Właśnie widać jak nauczyciele głosują i jak zależy im na dobru dzieci. Pokazuje to pierwsze zdjęcie i Pana radnego który jest nauczycielem i reorganizuje. Napewno w dowód wdzięczności rodzice z Łysej Góry poślą młodzież do szkoly zarządzanej przez P R.
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 17.02.2017, 19:00. Identyfikator użytkownika: y0Fa9Q1FFh5N
Ocena
komentarza:
39
Żadna dziedzina na niwie: gminy, miasta, czy powiatu nie "przejada" tyle wspólnej kasy co oświata [szeroko rozumiana]...pozostająca w głębokiej komunie, podobnie jak wiele innych kast, klanów niereformowalnych od czasów tej całej "pieriestrojki"...Zwykły człowiek skazany jest na "ekonomię" - oni nie... Teraz przy takich próbach , czy zmianach zacznie się "nagonka i pożeranie siebie na wzajem"...co widać już w komentarzach...Wszyscy by chcieli - tylko kto to wszystko ma utrzymać i wypracowywać dochód narodowy...dla tych, z "wyższej półki" zapatrzonych w swoje "nieocenione zasługi" to temat tabu. Natomiast tych pracujących, lub którym oferuje się "michę ryżu" aby pracowali na przywileje "elyt" niestety zaczyna brakować...
Nie byłoby w tym nic zdrożnego jeżeli ci odpowiednio wykształceni [za taka kasę] byli potrzebni lokalnej gospodarce, czy społeczności... - a przez to spłacili to co zostało w nich zainwestowane...Niestety "orszak, świta i woźnica karawanu"...kierują się w innym kierunku...
@ Tom
dnia 17.02.2017, 22:41. Identyfikator użytkownika: iwwERcJ3UZ6u
Ocena
komentarza:
-36
uuuu...widzę, że ktoś tu sam się uczył, a nauczyciele i szkoły nigdy i do niczego nie były mu potrzebne. Proste pytanie - skoro to taki miód to dlaczego nie pracujesz w szkole??
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 17.02.2017, 23:09. Identyfikator użytkownika: 0rAcz2LBGGJb
Ocena
komentarza:
33
Lepiej zapytać ile z tego co uczyli nauczyciele jest przydatne w życiu...a porównując jakość kształcenia, to np. przed II wojną w większości wiejskich szkół był 1 nauczyciel i potrafił przekazać potrzebna wiedzę - czego dzisiaj nie można powiedzieć o nauczycielach gdyż we współczesnych dziedzinach nauczania np. tj. informatyka... w dużym % uczeń przerasta "mistrza"...
@ milo
dnia 18.02.2017, 10:22. Identyfikator użytkownika: 6lykJOhF5NUV
Ocena
komentarza:
-29
nauczyli pisać, niestety...
@ Do chore
dnia 18.02.2017, 12:32. Identyfikator użytkownika: 58J9W26WVrci
Ocena
komentarza:
-28
A zauważyłeś, jak bardzo zmienił się świat od sprzed drugiej wojny światowej? Na chemii w szkole trzydzieści lat temu uczyłem się innych rzeczy niż moje dzieci obecnie. Świat się rozwija, nauka poszła do przodu, a Ty dalej tkwisz w czasach carskiej Rosji albo zaboru austriackiego. A że uczeń przerasta mistrza? To świetnie, tak ma być, widać nauczyciel spełnił swoją rolę. Po Twoich wypowiedziach można wnioskować, że nie masz dzieci w szkole (jesteś dziadkiem albo kawalerem), bo stale piszesz bzdury na temat obecnej szkoły i nauczycieli.
@ czytajaca
dnia 19.02.2017, 21:47. Identyfikator użytkownika: Hca1EChDqoDm
Ocena
komentarza:
27
ponieważ pracujesz TY i nikt inny już nie może. może się zamienimy ??? ale już nie będzie wolnych wakacji, ferii itp.
@ yrk
dnia 20.02.2017, 07:21. Identyfikator użytkownika: tmTV266mQxmp
Ocena
komentarza:
30
wyślijcie dzieci do szkoły w wakacje i ferie, proszę bardzo.
@ gutek
dnia 17.02.2017, 21:35. Identyfikator użytkownika: 1xAtNZXZBTlU
Ocena
komentarza:
-12
Nie chcę tu być niemiły dla rodziców, które teraz protestują ale podejrzewam, że prawie wszystkie głosowały na pis to teraz mają bo dały się oszukać na 500+, bo już teraz wydają więcej niż dostały tylko nie umieją sobie tego policzyć, bo raz w miesiącu dostaną 500zł, ale dalej tego nie widzą że teraz już codziennie wydają więcej po kilkadziesiąt zł na zakupy co na koniec miesiąca daję ładną sumkę i jeszcze rachunki do tego. A ich protest jest całkiem słuszny.
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 17.02.2017, 21:50. Identyfikator użytkownika: 0rAcz2LBGGJb
Ocena
komentarza:
36
Ale co byłoby , gdyby nie dostali...??? - Fakt lepiej dawać wędkę niż rybę.., ale nasi "miłościwie nam panujący" nie wiedzą o takich rozwiązaniach...natomiast co do protestu rodziców mam odmienne zdanie - dlaczego przeciętny Kowalski ma utrzymywać tę pokomunistyczną instytucję właśnie w takim kształcie jaki sami sobie obierają, skoro nie wnoszą znaczącego wkładu w rozwój regionu...???
@ gutek
dnia 17.02.2017, 22:17. Identyfikator użytkownika: 1xAtNZXZBTlU
Ocena
komentarza:
43
Jakby się nie dali omamić to by nie zagłosowali i nie dostali i nie byłoby tyle bałaganu w Polsce co od lat nie było w każdej dziedzinie życia. A dostali, a ja teraz dla przykładu żeby dojechać do pracy to płace za bilet 30% więcej niż w tamtym roku dość duża podwyżka i na same bilety płacę już prawie 50zł na miesiąc więcej dla mnie to dużo, a inne rzeczy doliczyć to już głowa boli. Podwyżka minimalnej krajowej była, a ja jestem na tej podwyżce na minusie (na biletach żeby do pracy dojechać) taki kraj nam pis tworzy.
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 17.02.2017, 23:22. Identyfikator użytkownika: 0rAcz2LBGGJb
Ocena
komentarza:
35
Masz rację, że o takim bałaganie, który był ukryty przed zwykłym Kowalskim to nie słyszałem od lat, ale tak to już jest, kiedy jakaś grupa społeczna, czy zawodowa nie ma swojego przedstawiciela we władzach - to wtedy wszyscy się mogą na nich pastwić, wykorzystywać ba nawet pasożytować i doprowadzi do zniewolenia...
@ ciekawy
dnia 17.02.2017, 21:48. Identyfikator użytkownika: GMEVWc3ogt9c
Ocena
komentarza:
31
wspolczuje dzieciom...ale ja za to wszystko place..tak ze rodzice nie przesadzajcie..do roboty...alleluja i do przodu..
@ aaa
dnia 17.02.2017, 22:16. Identyfikator użytkownika: cETuetj8QNtY
Ocena
komentarza:
29
A czy ci rodzice zdają sobie sprawę, że te dzieci i tak za chwile musiałyby dojeżdżać do szkoły? Przecież po skończeniu sześcioklasowej podstawówki musiałyby iść dalej. A co do pretensji do Rady Gminy, proponuje iść z pretensjami do Sejmu, bo to oni przygotowali tą kompletnie nieprzemyślaną reformę. Na szczęście w gminie Nowy Żmigród są "tylko" 3 gimnazja, ale to i tak przyniesie wiele problemów i zamieszania, czego już jesteśmy świadkami. Niech pani minister powie jak rozwiązać tę sytuację!
@ wyborca
dnia 18.02.2017, 10:45. Identyfikator użytkownika: n59OLpq3IN9m
Ocena
komentarza:
25
aaa - dla twojej wiedzy: w gminie Nowy Żmigród są 4 gimnazja: w Nowym Żmigrodzie, Kątach, Łężynach i Nienaszowie. Komentując cokolwiek wypadałoby znać przynajmniej stan faktyczny. Nie sądzisz?
@ ja
dnia 18.02.2017, 07:39. Identyfikator użytkownika: DFjFy3u1mAlC
Ocena
komentarza:
28
Klasy po 2 osoby? Brak rywalizacji, nieumiejętność pracy w grupie, a gry zespołowe na wf-ie? Potem dzieci takie trafiają do szkół średnich po 35 osób i szok...
@ wyborca
dnia 18.02.2017, 10:55. Identyfikator użytkownika: n59OLpq3IN9m
Ocena
komentarza:
-18
A potem idą na studia i na wykładzie jest 150 osób. Wniosek: każda klasa w podstawówce powinna liczyć 150 osób, by dzieciaki w późniejszym okresie nie przezywały stresu!
@ do ja
dnia 18.02.2017, 11:45. Identyfikator użytkownika: r8XGxHLLbKc0
Ocena
komentarza:
-21
Po pierwsze od rywalizacji bardziej cenię współpracę przynosi więcej pożytku i jeśli chodzi o efekty i jeśli chodzi o samopoczucie i to nie tylko wśród dzieci. Po drugie dziś w wielu klasach rywalizacja między dziećmi odbywa się np o to kto dostanie więcej punktów ujemnych. A jeśli chodzi o klasy 35 osobowe to powinien być dziś twór zakazany.
@ B
dnia 19.02.2017, 18:21. Identyfikator użytkownika: Bz6wssactdH0
Ocena
komentarza:
-13
Do takiej klasy chodziłem 5 osób. Rywalizacja jak najbardziej. Codziennie odpytywanie nic się nie dało ukryć. Wych. Fiz super trzeba było ćwiczyć za trzech i nik nie narzekał. Co do dalszej edukacji trafiłem do I LO i nie było problemu skończyłem z wyróżnieniem. Jak widać mała szkoła nie była taka zła i potrafi nauczyć i wychować.
@ do B
dnia 20.02.2017, 10:44. Identyfikator użytkownika: oe5exZfaG0Uj
Ocena
komentarza:
26
Miał pan za darmo nauczanie indywidualne i korki jednocześnie za pieniądze podatników, a ja uczyłem się w grupie prawie 30 osobowej i tez byłem celujący, ale w Koperniku. Nie znajdziesz pan takich małych klas w Europie, ani w Ameryce, a tam na oświatę nie żałują.
@ Do do B
dnia 20.02.2017, 18:50. Identyfikator użytkownika: jrE7B20ZdVO9
Ocena
komentarza:
-21
Kopernika toś ty widział na obrazku he, he!
@ s
dnia 22.02.2017, 22:23. Identyfikator użytkownika: oxDZK0DqL7Hp
Ocena
komentarza:
-20
A Panu korki mama zapłaciła i dlatego Pan wylądował w Koperniku. A mogła nie wydawac i wykształcic za pieniądze podatników.
@ Ja
dnia 18.02.2017, 08:28. Identyfikator użytkownika: fzocTHAKSRI9
Ocena
komentarza:
-28
Brawo dalej głosować na Bare!!!
@ info
dnia 18.02.2017, 09:38. Identyfikator użytkownika: if0VuQwTlcIj
Ocena
komentarza:
-33
Zbierajcie poroża po lasach, a szkoły utrzymają się.
@ Marcin
dnia 18.02.2017, 10:45. Identyfikator użytkownika: SzjQpA3hF7mz
Ocena
komentarza:
40
Bardzo dobry Wojt ...bo koledzy znajdują pracę ...Widzę że Pan Mateusz znalazł już miejsce w Gminie ...WÓJT ma MOC :))
@ bezrobotny
dnia 18.02.2017, 14:35. Identyfikator użytkownika: FUthgOwdGlzN
Ocena
komentarza:
14
A było wolne miejsce? gdzie konkurs?
Ośmieszam się - co za pytanie. Jaki konkurs.
@ zzz
dnia 18.02.2017, 15:43. Identyfikator użytkownika: 6ClWdAjeX8Dg
Ocena
komentarza:
49
Dzisiejsi nauczyciele by chcieli, żeby wszyscy im się w pas kłaniali i pokłony bili. Kochani, trzeba jeszcze się tak starać i uczyć jak starzy nauczyciele. Chodziłam do szkoły w Nowym Żmigrodzie 30 lat temu i wspominam wspaniałych nauczycieli z czułością. Nauczycieli z powołania, z sercem dla ucznia. Poświęcali dla nas swój wolny czas a dzisiaj za wszystko tylko kasę wołają.
@ bob
dnia 18.02.2017, 17:17. Identyfikator użytkownika: EQGldkZofwRC
Ocena
komentarza:
38
Dokładnie, założę się że duża część komentarzy pochodzi właśnie od nich. Pójdą do normalnej pracy to dopiero zobaczą na czym polega życie. A więc belfry do roboty !!!
@ demon
dnia 18.02.2017, 17:52. Identyfikator użytkownika: uo3eDNDM9v1Q
Ocena
komentarza:
32
Rozumiem, że normalna praca, to kopanie rowów pod sznurek?
@ ex belfer
dnia 18.02.2017, 17:54. Identyfikator użytkownika: MRFUw1lJL0r4
Ocena
komentarza:
29
Byłem nauczycielem i już nie jestem bardzo dobrze sobie radzę. Tylko wakacji mi trochę szkoda. Niestety realia są takie, że na Podkarpaciu zostaje coraz mniej wykształconych i inteligentnych ludzi i ma to swoje odzwierciedlenie w liczbie oraz w poziomie inteligencji ich dzieci. Nie szkoda mi widoku wiecznie roszczeniowych min rodziców i bezczelnych twarzy ich bachorów (poznasz głupiego po minie jego). Swój system nerwowy i emocjonalny zachowuję dla swoich najbliższych. Nie zazdroszczę nauczycielom ani tym ze szkół publicznych ani tym bardziej tym ze szkół społecznych.
Pozdrawiam wszystkich belfrów!!!
@ oj
dnia 18.02.2017, 18:10. Identyfikator użytkownika: z0IdNYm2UkiY
Ocena
komentarza:
37
Panie ex, nauczyciele to nie jedyna wykształcona grupa !!! Takie myślenie to BUFONADA - i jak was można lubić
@ demon
dnia 18.02.2017, 18:16. Identyfikator użytkownika: uo3eDNDM9v1Q
Ocena
komentarza:
-17
Cesarz Tyberiusz mądrze stwierdził: Niech mnie nienawidzą, byleby słuchali".
@ ex belfer
dnia 18.02.2017, 18:16. Identyfikator użytkownika: MRFUw1lJL0r4
Ocena
komentarza:
17
Widzę, że zbyt długi tekst napisałem i zrozumienie go przerosło twoje możliwości. Pewnie masz tytuł mgr jakiejś wyższej szkoły. Dużo jajek zaniosłeś/łaś?
@ oj
dnia 18.02.2017, 18:21. Identyfikator użytkownika: z0IdNYm2UkiY
Ocena
komentarza:
35
dla nauczyciela uczeń to bachor - pięknie ! dobrze, że przestał pan być "nauczycielem"
@ dragoness
dnia 18.02.2017, 18:40. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
-47
A ja mam super chłopaków i sympatycznych rodziców w swojej klasie. Na zarobki nie narzekam. Jedyne, na co narzekam, to anonimowość w internecie, bo każdy może tu bezkarnie (do czasu) pisać głupoty.
@ ex belfer
dnia 18.02.2017, 18:57. Identyfikator użytkownika: MRFUw1lJL0r4
Ocena
komentarza:
-14
Prawdopodobnie jesteś starą panną. To wszystko tłumaczy.
@ cbs
dnia 18.02.2017, 19:02. Identyfikator użytkownika: fLNKKW4Ijoee
Ocena
komentarza:
37
Myślę,że dobrze przygotowany nauczyciel z powołania poradzi sobie i z tzw. bachorem i jego rodzicem. Niestety takowych N coraz mniej i dlatego w szkole musi być tzw. pedagog, tez nauczyciel, z którego talentem tez różnie bywa . Myślę, że rodzice sa na tyle świadomi w dzisiejszych czasach, że dokonają weryfikacji i kiepskie szkoły padną z braku chętnych uczniów.
@ dragoness
dnia 18.02.2017, 19:35. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
-33
Cóż, pudło, panie ex-belfer. Po prostu prawdopodobnie mam troche inne podejście do zawodu, niż Pan. Pewnie, że zdarzają się wyjątki, ale to są właśnie wyjątki. Natomiast tajemnicą sukcesu jest, żeby nie udawać jaśnie pani, bo i uczniowie i rodzice bezbłędnie to wyczują. Nauczyciel to też i przede wszystkim człowiek.
@ pelo
dnia 19.02.2017, 16:46. Identyfikator użytkownika: E4NPf8JYeNT5
Ocena
komentarza:
-23
Taka z niej stara panna, jak z ex-belfra dobry nauczyciel.
@ zzpe
dnia 18.02.2017, 16:46. Identyfikator użytkownika: NtYPqQg4ycse
Ocena
komentarza:
-19
Na pewno uczniowie z szkoły podstawowej Makowiskach pójdą do Nienaszowa tylko sobie mogą pomarzyć że ktoś pójdzie tam
@ wyborca
dnia 18.02.2017, 23:02. Identyfikator użytkownika: 8PxixUWe9gWI
Ocena
komentarza:
-20
Przecież każdy, kto interesuje się całą sprawą doskonale wie, że dzieci ze szkoły podstawowej w Makowiskach pójdą do Łężyn.
@ Obserwator
dnia 18.02.2017, 18:43. Identyfikator użytkownika: 3o2PXoBrZq0A
Ocena
komentarza:
39
Czy istniejące parafie też padną gdy będą niedochodowe ?
@ q
dnia 18.02.2017, 19:03. Identyfikator użytkownika: jVDdEhp4yBXs
Ocena
komentarza:
-17
A jak w gminie Dębowiec przedstawia się sytuacja
@ Xyz
dnia 19.02.2017, 04:00. Identyfikator użytkownika: Pmb7pm4Pod04
Ocena
komentarza:
20
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ ok
dnia 19.02.2017, 08:54. Identyfikator użytkownika: qoV5fY9arDCB
Ocena
komentarza:
-21
a skąd to wiesz? widziałeś?
@ ludziska
dnia 18.02.2017, 19:06. Identyfikator użytkownika: oLUvB3AqOCNf
Ocena
komentarza:
-10
Ludziska czy wy umita liczyć do ośmiu ?
Jeśli PiS robi ze szkół 6 klasowych 8 klasowe to
znaczy zwiększa liczbę dzieci należących do szkoły.
To nie wina reformy, tylko trzeba wziąć się za robotę.
Demografia się kłania.
@ Ależ
dnia 19.02.2017, 09:41. Identyfikator użytkownika: FHslexiVJvzl
Ocena
komentarza:
-20
A jak głosowali radni z PSl ,zawiedliscie Panowie !!!
@ Ala
dnia 19.02.2017, 11:42. Identyfikator użytkownika: qIKfexjqJk8w
Ocena
komentarza:
35
Zlikwidować wszystkie szkoły na terenie Nowy Żmigród i dzieci posyłać do Jasła.Gmina będzie bogatsza o 4 mln i wójt będzie mógł dawać jeszcze większe premie dla swoich ciężko pracujących pracowników.
@ Lejba Wazelsztajn
dnia 19.02.2017, 13:30. Identyfikator użytkownika: Tka5qVNLTznM
Ocena
komentarza:
15
ale was pis załatwił !
@ ogorek2
dnia 20.02.2017, 12:37. Identyfikator użytkownika: xoiLUbTdKau7
Ocena
komentarza:
-17
To nie pis nas zalatwil tylko PO i PSL tworzac przed laty gimnazja wbrew naszej woli .
@ Prawdziwy z Ciebie ogórek
dnia 20.02.2017, 21:57. Identyfikator użytkownika: 2ILF2aLbrjix
Ocena
komentarza:
24
Gimnazja zostały wprowadzone w 1999 roku przez rząd AWS.
Po przeanalizowaniu sejmowych protokołów okazało się, że Jarosław Kaczyński, Antoni Macierewicz oraz Mariusz Kamiński głosowali za przeprowadzeniem reformy oświaty, która zakładała ich utworzenie.
Obecny pomysł Pis o likwidacji gimnazjów można skomentować cytując słowa prof. Konarzewskiego:
"koncepcja postępu przez regres, czyli coś logicznie i merytorycznie bezsensownego".
@ PIS - uar
dnia 21.02.2017, 00:49. Identyfikator użytkownika: tqqMOPZo2Xax
Ocena
komentarza:
20
Dokładnie, założę się że 99 % mieszkańców na nich głosowało. Macie więc to na własne życzenie !!!
@ Ciekawe...
dnia 19.02.2017, 15:01. Identyfikator użytkownika: jirTfKL5cvRM
Ocena
komentarza:
40
Dlaczego zamiast dyskutować o decyzjach władz gminy i sposobach procedowania uchwał toczy się dyskusja o nauczycielach i ich zarobkach? Przecież to wójt i rada gminy decyduje, które szkoły zostaną.
@ rodak z z.
dnia 19.02.2017, 16:10. Identyfikator użytkownika: 3XRQbZmdVSGP
Ocena
komentarza:
43
I stało się i to dość szybko, że dobre zmiany wychodzą na złe. Rodzice dostali 500+ ale maja inny problem, Dotyczy to głownie wsi i małych szkół. Dotknie to również nauczycieli bo praca niepewna.
Tak to już jest, że zawsze ktoś traci i komuś dzieje się gorzej. Ale przyznacie jaki jest sens
tworzenia szkoły 8 klasowej tam gdzie jest od 17 do 34 uczniów ogółem?
Tyle to powinna być w jednej klasie jak za moich czasów. W zupełnośći popieram decyzję rady i wójta.
U nas w Sadkach też była szkoła i zlikwidowano z dużo większą liczbą dzieci.
@ benek47
dnia 19.02.2017, 16:18. Identyfikator użytkownika: fQXwO9PJqDyM
Ocena
komentarza:
-20
wszyscy płaczą a co się stanie z kasą wydawaną na gimnazja
@ Maggi
dnia 19.02.2017, 16:58. Identyfikator użytkownika: kkQ8pMlyEJ5U
Ocena
komentarza:
28
A Wy nauczyciele to pepkiem świata jesteście? Weźcie się do roboty
@ dragoness
dnia 19.02.2017, 18:42. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
-19
Fakt. Nad panią jacyś wyjątkowo leniwi pracowali.
@ Znudzona
dnia 19.02.2017, 18:22. Identyfikator użytkownika: BWtsKt5r576t
Ocena
komentarza:
38
Ta krytyka nauczycieli to już staje się nudna. Niech każdy zajmie się sobą,a zresztą nikt nikomu nie bronił zostać pedagogiem.
@ szukam pracy
dnia 20.02.2017, 08:40. Identyfikator użytkownika: fP29fbJXb922
Ocena
komentarza:
-24
zostać pedagogiem? po to żeby zasilić grono bezrobotnych? a zresztą jaki jest poziom niektórych nauczycieli - studia zaoczne lub podyplomowe . Jaka to wiedza.Taka że uczniowie muszą korzystać z korepetycji w liceach i technikach.
Dobrze że uczniowie nie wymagający, bo w dużym mieście byłaby kompromitacja.
@ dzidek
dnia 20.02.2017, 09:17. Identyfikator użytkownika: KN0KE4hUXzzk
Ocena
komentarza:
-23
Czytający, czytająca, szukam pracy... ile jeszcze nicków będziesz miała?
@ neo
dnia 20.02.2017, 10:16. Identyfikator użytkownika: 8berr8i5a5gu
Ocena
komentarza:
-21
Przecież to uleczka.
@ my
dnia 20.02.2017, 19:08. Identyfikator użytkownika: Ekhkzyt7FdeV
Ocena
komentarza:
-28
Dobrze wiesz zęby zostać pedagogiem trzeba mieć dobre plecy!! byle kto sie tam nie dostanie :)
@ dragoness
dnia 20.02.2017, 19:15. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
-16
Byle kto faktycznie nie. Trzeba mieć coś między uszami.
@ tak
dnia 20.02.2017, 19:57. Identyfikator użytkownika: nhnKAnGqvYOk
Ocena
komentarza:
-22
dokładnie! trzeba mieć coś miedzy uszami ponieważ z pustego i Salomon nie naleje. wiedzę szybko zweryfikują sami uczniowie bez względu na wiek.
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 21.02.2017, 00:50. Identyfikator użytkownika: ibZnTi0n1ZpQ
Ocena
komentarza:
-30
A co będzie jeżeli "dostrzegą tam sam muł i wodorosty"...???
@ dragoness
dnia 21.02.2017, 09:12. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
-16
Taki nauczyciel powinien odejść z pracy, ale nikt nie wymyślił dobrego mechanizmu weryfikacji nauczycieli. Nadużycia będą zawsze.
@ abc
dnia 22.02.2017, 19:09. Identyfikator użytkownika: uhunXMMiqinb
Ocena
komentarza:
19
Tak zresztą jak w każdym zawodzie.
@ ja
dnia 19.02.2017, 20:22. Identyfikator użytkownika: sxtgwMKHDj4Y
Ocena
komentarza:
39
To chyba zarty są,żeby dla 17 uczniów szkołę utrzymywać.Jak rodzice chcą nauczanie indywidualne mieć to niech sobie korepetycje zapłacą.W innych miejscowosciach to 17 uczniow w jednej klasie jest.Jaka to jestw jednej klasie.Jak chcą mieć szkołę to niech sie do roboty wezmą i same pożytki będą bo jeszcze 500+ dostaną
@ tak uważam
dnia 20.02.2017, 19:47. Identyfikator użytkownika: ibHTcO9LSst2
Ocena
komentarza:
55
Awantura o szkoły, a tu widzę 1/2 komentarzy w sprawie nauczycieli. Skarżą się się jak to cieżko pracują po 20 godzin nawet w dni wolne. Każdy chyba wiedział jaki zawód wybiera.
Pozostali z kolei z zazdrością przyglądają sie ich pracy i zarobkom.
Sprawa jest inna, czy jest sens tworzyć szkoły z 8 klasami tam gdzie jest kilku uczniów w klasie.
Bardzo dobrze, że rada gminy przegłosowała taki projekt. Czas skończyć z mini szkółkami w naszej okolicy i szanować publiczne pieniądze. Nie wszyscy mieszkańcy są zapatrzeni tylko w szkoły. Są jeszcze inne priorytety, a uczniowie na pewno będą zaopiekowani w czasie dojazdów.
@ demokracja jest co nie
dnia 23.02.2017, 18:57. Identyfikator użytkownika: 6WhcA4zP45N3
Ocena
komentarza:
-23
W następnych wyborach na prezydenta Nowego Żmigrodu będę głosował na Panią Elę Bożętkę.
@ Protest
dnia 25.02.2017, 13:16. Identyfikator użytkownika: SgegHGH1dxtx
Ocena
komentarza:
-12
Skoro można zlikwidować szkoły to można też odwołać Wójta...
Jestem za jego odwołaniem...
Liczymy głosy
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Mieszkańcy nie mają wstydu! Wysypują odpady na „dziko”

  Na prywatnej działce w Warzycach przy drodze wojewódzkiej w kierunku Rzeszowa powstało niemałe wysypisko śmieci. Ktoś najwyraźniej postanowił zrobić sobie remont domu. Nie chciał płacić za odbiór odpadów to postanowił materiały budowlane podrzucić komuś innemu. Jeśli jednak w przyszłości zostanie złapany na gorącym uczynku może za to słono zapłacić.

 • Czym jest prezbiopia?

   

  O prezbiopii możemy mówić, kiedy różne sytuacje życia codziennego stają się coraz bardziej uciążliwe ze względu na niewyraźne widzenie.

   

 • Nie odwołano przewodniczącego Rady Powiatu, bo nie było kworum

  Robert Snoch nadal jest i wszystko na to wskazuje, że będzie przewodniczącym Rady Powiatu w Jaśle. Dzisiaj temat ten miał zostać podjęty na sesji nadzwyczajnej. Ze względu na brak wymaganego kworum rady, nie doszło do jej obrad.

 • Nauka sztuki prezentacji w Słowenii

   

  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Święcanach uczestniczący w projekcie „Youth to Business Enterprise” (Młodzi w przedsięwzięciu biznesowym) wzięli udział w przedostatniej już mobilności w ramach projektu. Tym razem uczyli się sztuki prezentacji, zarówno tej graficznej, jak i tego jak należy zachować się podczas prowadzenia pokazu.

 • Komenda na miarę XXI wieku wygląda już z wykopów

   

  W 2020 r. mają zakończyć się prace przy budowie nowego budynku komendy jasielskiej policji. Dziś w związku z realizowaną inwestycją uroczyście wmurowano akt erekcyjny. Jej wartość szacowana jest na blisko 26 mln zł.

 • Świadek wycofał zeznania obciążające Janusza G.

  Wśród składających zeznania było dwóch współwięźniów oskarżonego Janusza G., byłego męża kobiety, z którym siedzieli w jednej celi aresztu śledczego w Sanoku. Jeden z nich wycofał zeznania podkreślając, że był pod naciskiem policjantów, drugi zasłaniał się niepamięcią.

 • „Nie jesteśmy tacy źli, jak mówi się o nas na mieście”

   

  Dyskusji na temat klubu JKS Czarni 1910 Jasło od kilku już lat towarzyszą duże emocje. Szczególnie wówczas, kiedy mowa jest o pieniądzach. Czy jego oblicze odmieni wkrótce tajemniczy inwestor? O tym, jaka przyszłość rysuje się przed jasielskim klubem w rozmowie z portalem opowiedział Piotr Samborski, członek zarządu.

 • Do sprzedania wyjątkowy dom w Harklowej

   

  Do sprzedania wyjątkowy dom w Harklowej, niedaleko Jasła. Położony na przestronnej i zagospodarowanej, około 60 arowej działce z bardzo malowniczym widokiem. Budynek mieszkalny murowany, kryty blachą, jednopiętrowy, podpiwniczony.

   
 • Żyje ostatni więzień obozu pracy w Breslau z Błażkowej

  Spośród dwudziestu więźniów z Błażkowej, którzy zostali zabrani przez Niemców do obozu pracy przymusowej w Breslau żyje ostatni świadek tamtych wydarzeń. Władysław Łukowicz w sierpniu br. skończy 90 lat. 5 stycznia 1945 r. jako 16-letni chłopiec został zmuszony opuścić rodzinny dom...

 • Do końca nie znali prawdy…

   

  Kiedy jeńcy wojenni z obozów w Starobielsku, Kozielsku i Ostaszkowie opuszczali je w asyście funkcjonariuszy NKWD nie wiedzieli, że konwojowani są na miejsce kaźni. Pragmatyzm i skuteczna akcja dezinformacyjna oprawców, w obliczu zbrodni popełnionej przez sowietów przed 78 laty, potęgują tragizm położenia Polaków skazanych na bestialską śmierć. Ich pamięć uczczono dziś w Jaśle pod pomnikiem „Golgoty Wschodu”.   

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105