Strona główna

Bartosz Warchoł zmienił drużynę

3
Napisany dnia: 05.01.2018, 13:39 , Tagi: Brak

Po rocznej przygodzie z Team Hurom Bartosz Warchoł w tegorocznym sezonie kolarskim będzie ścigał się jako kolarz polskiej drużyny Wibatech Merx 7R. 

Bartosz Warchoł

Wybór, jakiego dokonał jaślanin wydaje się ze wszech miar uzasadniony. Drużyna Wiesława Ciasnochy na papierze prezentuje się bowiem okazale. Jeszcze w grudniu grupa poinformowała, iż w 2018 r. w niebiesko-czarnych barwach będzie ścigał się Maciej Paterski, który w latach 2014-2017 był zawodnikiem ekipy CCC Sprandi Polkowice. Doświadczony kolarz ma na swoim koncie również kilka sezonów spędzonych w składach grup World Tour (Cannondale Pro Cycling Team, Liquigas – Cannondale).

O zakontraktowaniu Bartosza Warchoła Wibatech Merx 7R poinformował wczoraj za pośrednictwem swojego oficjalnego profilu w jednym z portali społecznościowych. „Bartosz to kolarz wszechstronny, ale głównie liczymy, że będzie wzmocnieniem dla pozostałych zawodników jako dobry góral”. – czytamy w opublikowanym kilkanaście godzin temu poście.

Wibatech Merx 7R to czwarta grupa, po Cycling Academy Team, Whirlpool Author oraz Team Hurom, którą w ostatnich czterech latach reprezentował będzie jaślanin. Jak tłumaczy on swoją decyzję o dołączeniu do polskiej drużyny? Losy Team Hurom jeszcze do niedawna nie były znane, a że skończył mi się kontrakt z nimi to postanowiłem nie czekać, zwłaszcza, że Wibatech to najlepsza Polska drużyna z trzeciej dywizji. – wyjaśnia Bartosz Warchoł.

Jaślanin nie jest postacią anonimową w zawodowym peletonie. W ubiegłym roku rywalizację w wyścigu etapowym Bałtyk – Karkonosze zakończył na wysokim 4 miejscu. Dwa lata wcześniej zajął 5 miejsce w generalce Visegrad V4 Race - GP Polski. Wówczas wygrał jeden z wyścigów cyklu, z metą w Jeleniej Górze. Bartosz Warchoł notował także zwycięstwa startując w drużynie Whirlpool Author. W marcu 2016 r. wygrał po samotnej ucieczce wyścig Trofeo Cinelli w Czechach. Czeski triumf jaślanina wciąż można obejrzeć na popularnym portalu YouTube >> https://www.youtube.com/watch?time_continue=2387&v=kFAR-vdXpf4

Nowy rozdział w karierze zawodniczej, który Bartosz Warchoł zdecydował się rozpocząć w styczniu daje nadzieje na przeżywanie wielu radosnych chwil w zbliżającym się sezonie. Wszystko wskazuje na to, że jaślanin może stanowić istotne ogniwo w mechanizmie konstruowanym na zbliżający się sezon przez Wiesława Ciasnochę. Skład drużyny prezentuje się interesująco. Do tej pory z ekipą Wibatech Merx 7R związali się: Maciej Paterski, Jarosław Marycz, Norbert Banaszek, Marceli Bogusławski oraz Bartosz Warchoł.

MD

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ maro
dnia 05.01.2018, 14:31. Identyfikator użytkownika: 9l5NSipGxnSr
Ocena
komentarza:
27
Powodzenia Bartek :)
@ oo
dnia 05.01.2018, 18:30. Identyfikator użytkownika: XYlUILISfVeJ
Ocena
komentarza:
14
Szkoda że to trzecia dywizja, czas chyba żeby poscigać sie gdzies z najlepszymi ale może przyjdzie i na to czas
@ @@@
dnia 07.01.2018, 20:17. Identyfikator użytkownika: 6Nwi3ZwnAPWk
Ocena
komentarza:
13
Będziemy kibicować!!!
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Uczniowie jasielskiego "Medyka" na praktykach zawodowych w Warszawie

   

  W dniach 8- 19 stycznia 2018 uczniowie w zawodzie Technik Farmaceutyczny jasielskiego „Medyka” odbywają praktyki zawodowe w aptece Ojców Bonifratrów „Salus Infirmorum” w Warszawie.

 • Samochód wjechał wprost w budynek

   

  Na skrzyżowaniu ulicy Szkolnej z ulicą Krasińskiego doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Kierująca chevroletem wjechała wprost w pobliski budynek.

 • Darmowy kurs języka angielskiego

   

  Zapraszamy na darmowy kurs języka angielskiego skierowany do osób niepracujących, emerytów, rencistów, stażystów ze środków PUP,  Kurs gwarantuje pozyskanie kompetencji komunikacyjnych oraz certyfikatu dzięki, którym będziesz mógł dostać pracę za granicą!

 • Jak w ranking najlepszych szkół w Polsce wypadły jasielskie szkoły?

  Miesięcznik „Perspektywy” po raz kolejny przygotował ogólnopolski ranking najlepszych szkół ponadgimnazjalnych. Wśród wyróżnionych szkół znalazły się również technikum i liceum z Jasła. Zobaczcie, które miejsce i jaki tytuł zostały im przyznane.

 • Dobra zmiana, dobre zdrowie – nowa jakość odchudzania w Jaśle

 • Dane pedofilów i gwałcicieli są dostępne w Internecie

  Ministerstwo Sprawiedliwości udostępniło rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym. Dzięki niemu możemy dowiedzieć się kim są, jak wyglądają i gdzie mieszkają najgroźniejsi gwałciciele i pedofile.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105