Strona główna

Buziak i w drogę tylko przy „Czwórce”

77
Napisany dnia: 14.09.2018, 08:00 , Tagi: Brak

Pod koniec wakacji przy trzech jasielskich szkołach podstawowych miały powstać miejsca postojowe „kiss and ride”. Okazuje się jednak, że w tym roku strefa ta powstanie tylko przy Szkole Podstawowej nr 4 w Jaśle.

W kwietniu br. radni miejscy zaaprobowali pomysł budowy miejsc postojowych „kiss and ride” przy Szkole Podstawowej nr 1, Szkole Podstawowej nr 2 oraz Szkole Podstawowej nr 4 w Jaśle. Na przygotowanie dokumentacji oraz realizację zadania przekazano 340 tys. zł. Wszystko wskazywało na to, że końcem sierpnia tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego strefy „kiss and ride” będą gotowe. Okazuje się jednak, że przetarg na pierwsze prace został ogłoszony dopiero 6 września br.

Największe obiekcje związane z powstaniem miejsc postojowych miało grono pedagogiczne i dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaśle przy ul. Piotra Skargi. Urzędnicy uwzględnili uwagi pracowników szkoły, mimo to koszty znacznie przewyższyły możliwości budżetu miejskiego. Realizacja tego zadania nastąpi w okresie późniejszym. Na chwilę obecną termin budowy tej strefy nie jest jeszcze znany. Miejsca postojowe przy Szkole Podstawowej nr 2 w Jaśle także nie powstaną w tym roku, a dopiero na przyszłych wakacjach. Jak tłumaczą urzędnicy, uczniowie klas I i II, którzy głównie są podwożeni do szkoły przez opiekunów uczęszczają jeszcze do szkoły przy ul. Koralewskiego. Inwestycję tę połączą z planowaną przebudową całej ul. Czackiego.

- Niestety po opracowaniu projektów budowlanych oraz po naniesieniu uwag i próśb ze strony szkół, okazało się, że wykonanie wszystkich trzech inwestycji będzie o wiele droższe niż szacowano na początku z uwagi na konieczność przebudowy bądź zabezpieczenia istniejącego uzbrojenia terenu. Poza tym uzgodnienia projektowe z właścicielami uzbrojenia podziemnego, na których zaprojektowano miejsca postojowe, trwały znacznie dłużej i nie można było rozpocząć prac w czasie wakacji – wyjaśnia Agata Koba, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jaśle.

W wielu polskich miastach miejsca postojowe „kiss and ride” istnieją już od kilku lat i są doskonałym sposobem na podwiezienie dzieci do szkoły bez potrzeby parkowania. Szczególnie w Jaśle jest to potrzebne, bo jak wiemy, w pobliżu placówek oświatowych zwłaszcza w godzinach porannych i popołudniowych spotykamy się z dużym natężeniem ruchu. Według przyjętej koncepcji miejsca postojowe, które będą znajdować się na terenie szkoły zapewnią bezpieczeństwo uczniów, a zatrzymanie się pojazdu nie będzie trwało dłużej niż pół minuty. W tym roku jedyna taka strefa powstanie przy Szkole Podstawowej nr 4 w Jaśle od ul. Wincentego Pola. Przetarg niedawno został ogłoszony. Prace budowlane powinny się rozpocząć początkiem października br.

id

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ mama Ani
dnia 14.09.2018, 08:21. Identyfikator użytkownika: b5V85Bf6DTCr
Ocena
komentarza:
38
Czekaliśmy 4 lata, pod koniec kadencji szumne obietnice, a wyszło jak zwykle.
@ Jozin z Bazin
dnia 14.09.2018, 09:14. Identyfikator użytkownika: 4t9McSv0q9TC
Ocena
komentarza:
40
Koło czwórki powinna być albo jednokierunkowa albo stały patrol Policji.
Tam są niesamowite cyrki w godzinach odwożenia i przywożenia dzieci i aż dziwne ( odpukać ), że nie było potrącenia. Dzieci lecą jak chcą a matki ( z całym szacunkiem ) nie potrafią normalnie stanąć czy dostosować się do ruchu i np. puścić kogoś.
@ dragoness
dnia 14.09.2018, 09:31. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
-6
W artykule wszystko wyjaśniono, tylko trzeba czytać. Może córka pomoże?
@ Max Szyderko
dnia 14.09.2018, 10:22. Identyfikator użytkownika: FmQfUhEVGoMd
Ocena
komentarza:
11
Jozin ma rację, to co wyprwiają madki to cyrk na kółkach...ot tej porze najlepiej przedzierać się tamtędy UAZem... Każda madka musi za rączkę doprowadzić do szatni, zmienić buciki, zdjąć kurteczkę itp. nie ma szans na wyrobienie się w pół minuty...
@ dragoness
dnia 14.09.2018, 11:00. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
45
Następna bedzie rampa, aby wjechać z dzieciaczkiem pod salę lekcyjną. Pojęcia nie mam, jak moje dzieci przetrwały ten potworny okres szkolny bez podwożenia samochodem. Muszę się ich zapytać, czy nie mają jakiejś traumy przypadkiem :-D
@ kultura i klasa
dnia 14.09.2018, 15:12. Identyfikator użytkownika: 59pWLHZZ7uQP
Ocena
komentarza:
11
a co to języka polskiego już zapomnieli

na zachodzie nikt po polsku nie pisze

wręcz przeciwnie

a polak potrafi

cudze chwali a swego nie zna

wstyd
@ Hulajnoga
dnia 14.09.2018, 15:17. Identyfikator użytkownika: QlOXdqnlLkhc
Ocena
komentarza:
-1
Masz dzieci?
@ tak
dnia 14.09.2018, 15:35. Identyfikator użytkownika: le7DROaGKM5G
Ocena
komentarza:
10
Popieram po Polsku zapominaja,malpowanie na calego,durnota.
@ mama
dnia 14.09.2018, 16:19. Identyfikator użytkownika: kPHu6HYoA7Zo
Ocena
komentarza:
4
najlepiej wysłać sześciolatka do szkoły i niech sam chodzi, a jak się coś stanie, to gdzie była matka, jak można dziecko zostawić bez opieki itd,
skoro dziecko musi być odbierane ze świetlicy przez rodzica osobiście to logiczne, że należy je osobiście na tę świetlicę zaprowadzić
@ mama
dnia 14.09.2018, 16:26. Identyfikator użytkownika: kPHu6HYoA7Zo
Ocena
komentarza:
24
moja córka chciałaby jeździć do szkoły na rowerze, ale ścieżek rowerowych brak, (szkoła w centrum, duży ruch, niebezpieczne skrzyżowania), pod szkołą nie ma gdzie rower przywiązać, bo miejsc na stojakach zdecydowanie za mało (dzieciaki wiążą rowery jeden do drugiego),
zamiast kupować hulajnogi urzędnikom, to może lepiej budować ścieżki rowerowe wokół szkół i kupić kilka stojaków na rowery
część dzieci dojeżdża spoza centrum Jasła trudno, żeby chodzili na piechotę, bo plecaki swoje ważą
@ Obserwator
dnia 14.09.2018, 16:36. Identyfikator użytkownika: 1BOTN18c2850
Ocena
komentarza:
3
Do @Mama a problem stanąć dalej od szkoły i się przejść? Pewnie ze problem bo trzeba wyjeżdżać i 7:40 i wtedy spieszy już do pracy. PS. Swoją drogą takie pokolenie wychowuje większość... Zgodzę się nie przy obecnym ruchu trzeba odwieźć dziecko do szkoły ale chyba mając 6 lat już się powinno być na tyle samodzielnym żeby reszta nie była problemem. Jak ja miałem 6-7 lat w latach 90tych to szedłem do szkoły sam 1km i nikt mi na miejscu butów nie wiązał.
@ Do Obserwator
dnia 14.09.2018, 17:09. Identyfikator użytkownika: GELzh4um8Jr4
Ocena
komentarza:
24
Obecne matki /nie wszystkie/niby pomagają dzieciom,bo odwożą do szkoły,ale w innych przypadkach szkodzą i wychowują kaleki życiowe.Można sprawdzić,co rano jedzą,czy wogóle coś spożywają.Jakie przygotowują ll śniadanie do szkoły/przeważnie batonik,bułeczka z cukierni../Dlaczego pozwalają i kupują toksyczne zabawki,słodycze w zwodniczych opakowaniach,nie dbają o podawanie owoców i dobrej jakości produktów spożywczych.Nadmiar komputerowych gier,Internetu,a brak rodzinnych rozmów,wspólnych zabaw i prac domowych.Wielką krzywdę wyrządza się dzieciom.Moja droga do szkoły/w wieku 7 lat/wiodła przez las 3 km.Pomoc w pracach domowych,wspólne czytanie książek,śpiewanie i recytowanie wierszy.W dawnych czasach nie roztkliwiano się nad dziećmi,ale wyrośliśmy zdrowi,zahartowani i zaradni.Nauczono nad szacunku do pracy i Ludzi.
@ Kiss and Ride
dnia 14.09.2018, 22:39. Identyfikator użytkownika: 29td39wa9v99
Ocena
komentarza:
-4
Tak należy powiedzieć przy wyborach nieudacznikom, którzy doprowadzili do zapaści śmieciowej, marazmu, stagnacji i ucieczki młodych za pracą do Rzeszowa, Warszawy lub jeszcze dalej.

Krzyż na drogę! Jedźcie do Anglii na zmywak.
@ ehh
dnia 19.09.2018, 02:05. Identyfikator użytkownika: YlI5xgyF4E77
Ocena
komentarza:
1
Przeprowadź się do Krosna tam ścieżek rowerowych nie brakuje... Tylko w tym Jaśle nie ma nawet 100 m ścieżki...
@ pan pantofel
dnia 21.09.2018, 13:47. Identyfikator użytkownika: 7yrXrqFw9dFB
Ocena
komentarza:
0
Było i to nie raz tylko nikt tego nie rozgłaszał o dziwo!
@ Lol
dnia 14.09.2018, 08:35. Identyfikator użytkownika: Vo36k4sQY1Vq
Ocena
komentarza:
5
340 tysięcy jak by to było naprawdę potrzesze
Zatrzymywali się wszyscy jak do dej pory bez żadnych stref
I dobrze było a tak to tyle kasy za nic
@ ...
dnia 14.09.2018, 08:43. Identyfikator użytkownika: OePeyVcmSc7O
Ocena
komentarza:
8
Super. To jest bardzo dobre rozwiązanie. Proszę zobaczyć jak to fajnie funkcjonuje przy Szkole Podstawowej nr 12 (chociaż oficjalnie ten parking tak się nie nazywa). Nasze dzieci wysiadają, a rodzice jadą dalej. Teraz przy "Czwórce", a potem przy kolejnych szkołach. Brawo.
@ Max Szyderko
dnia 14.09.2018, 10:24. Identyfikator użytkownika: FmQfUhEVGoMd
Ocena
komentarza:
0
Przy 12 jest całkiem inna infrastruktura...
@ Telewizja kłamie !
dnia 14.09.2018, 08:50. Identyfikator użytkownika: Orfok73CHsCD
Ocena
komentarza:
14
Kurna prawie jak w hameryce się robi. Szkoda że każdą durnotę kopiują bezmyślnie.
@ Nick
dnia 14.09.2018, 08:51. Identyfikator użytkownika: nun5qY2Pr1Jb
Ocena
komentarza:
11
Na całym cywilizowanym świecie odchodzi się od koncepcji podwożenia samochodami dzieci pod szkoły. Właśnie po to by nie generować dodatkowego ruchu samochodów. Skłania się rodziców by w jak największym stopniu korzystali np. z komunikacji miejskiej. W wielu europejskich miastach wręcz wprowadzono zakaz przywożenia dzieci samochodami osobowymi pod szkoły. Ale czemu się dziwić. Jasło musi być oryginalne. Proszę przeczytać poniższe artykuły i zapoznać się z argumentami. Wiem, że Jasło to nie Wiedeń czy Londyn ale do takich samych wniosków doszło już wiele polskich miast. Argumenty bowiem są nie do podważenia również na naszym jasielskim podwórku.
https://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/wieden-samochodem-dziecka-do-szkoly-juz-nie-odwieziesz-59137.html
https://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/londyn-nawet-1000-funtow-mandatu-za-podwozenie-dzieci-autem-do-szkoly-54624.html
@ mama
dnia 14.09.2018, 16:36. Identyfikator użytkownika: kPHu6HYoA7Zo
Ocena
komentarza:
11
w innych krajach dzieci nie noszą tak ciężkich tornistrów, a mądre panie nauczycielki nie piszą w wymaganiach przedmiotowych: zeszyt przedmiotowy - co najmniej 80 kartek; w rezultacie dzieci z 6, 7 czy 8 klasy noszą tornistry o wadze 9-10 kg!
syn w 4 klasie ma 3 książki do polskiego (podręcznik s. 340, gramatyka s.232, ćwiczenia s.134, format ok A4) i zeszyt, które nosi codziennie, do tego materiały na plastykę i sprzęt sportowy np. rolki na wf lub plecak na basen
@ dragoness
dnia 14.09.2018, 17:53. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
13
Pani ODWOZI dziecko w klasie 6, 7, czy 8 do szkoły?! To żart, mam nadzieję.
@ olek
dnia 14.09.2018, 09:03. Identyfikator użytkownika: yLpE2FEyF7Vz
Ocena
komentarza:
32
„kiss and ride”-a co to znaczy , nie macie polskich słówek -jasło takie za...e a po amerykańsku piszą wstyd
@ kier
dnia 14.09.2018, 09:11. Identyfikator użytkownika: DIXCEPxKAeyw
Ocena
komentarza:
8
Brawo Burmistrz Pabian. Nie da się,może później, planowaliśmy taniej a wyszło inaczej i tak od lat.
@ oj
dnia 14.09.2018, 09:26. Identyfikator użytkownika: nyp6MMtd6gE7
Ocena
komentarza:
30
90% urzędników starostwa UM i innych urzędów w Jaśle nie posługuje
się innym językiem poza polskim ale szpan musi być:Kiss and Ride!
Jakie to światowe!
@ Seba
dnia 14.09.2018, 13:02. Identyfikator użytkownika: Rumh2yCLMnPm
Ocena
komentarza:
10
99,99% tylko Polski i to z błędami
@ mama
dnia 14.09.2018, 16:43. Identyfikator użytkownika: kPHu6HYoA7Zo
Ocena
komentarza:
-2
a propos urzędników: miasta, starostwa itd, nie mają prawa parkować swoich samochodów na parkingach pod urzędem (nieodpłatnie), bo ten jest dla petentów, podobnie jak urząd,
nie chciałabym nikogo urazić, ale czy parkingi pod szkołami nie powinny być dla rodziców z dziećmi, a nie dla nauczycieli? skoro urzędnik może dojść do pracy to i nauczyciel chyba może, prawda pani dragoness? w końcu szkoła jest dla uczniów, a prawo do parkowania na szkolnym podwórku nie jest chyba wpisane w kartę nauczyciela
@ dragoness
dnia 14.09.2018, 17:56. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
7
Hm... dlaczego zwraca się pani do mnie? Czy widziała pani, aby bus, ktorym dojeżdżam do pracy, parkował na szkolnym podwórku?
@ Mama
dnia 15.09.2018, 08:44. Identyfikator użytkownika: 9wYQnyZA2dL3
Ocena
komentarza:
-2
Pani jeździ busem do pracy? Nie idzie Pani 5 km przez las z kluczem na szyi jak poleca tu Pani rodzicom 7 latkow?
@ Do Mama
dnia 15.09.2018, 09:07. Identyfikator użytkownika: GELzh4um8Jr4
Ocena
komentarza:
-1
Nie polecam chodzić tak daleko,czasy się zmieniły.Nie dziwię się,że wolą zaprowadzić do środka szkoły,gdyż robi się coraz niebezpieczniej i obecnie bardziej bać się ludzi,niż dzikich,leśnych zwierząt.Faktycznie,w bogatych krajach odwożą dzieci rowerami(ale są ścieżki i parkingi rowerowe),lub odprowadzają z parkingów.W Jaśle pod szkołami podjeżdżające auta stanowią zagrożenie i stres.Błędne koło.
@ dragoness
dnia 15.09.2018, 10:17. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
4
Może pani zacytować konkretny komentarz, w ktorym to sugeruję? I niech mnie pani nie rozśmiesza z tym lasem, ok? Może jeszcze koszyczek, Kapturek i "uważaj na wilki"? Jest komunikacja miejska, z ktorej można korzystać i własne nogi, a na odcinku 100-200 metrów od przystanku nikt nie napadnie mamy z dzieckiem.
@ Krzyźowmyslący
dnia 14.09.2018, 09:57. Identyfikator użytkownika: F0hnJitvlyUH
Ocena
komentarza:
6
Może by tak koło 4 postawić postrunek, a kosze są?
@ Krzyźowmyslący
dnia 14.09.2018, 10:04. Identyfikator użytkownika: F0hnJitvlyUH
Ocena
komentarza:
16
„kiss and ride” to nie miejsce postojowe !!!, to zatoka do zatrzymania się bez unieruchomiania silnika, zatrzymanie się - pocałowanie dziecka (mniejszy stres dziecka na zajęciach) - wysadzenie od strony chodnika - to bardzo ważne, bo wiele młodych blondi w podartych portkach w stylu bezdomnego nadwyraz wyperfumowanych, no jakże ze smartfonem w ręku na kierownicy wysadza dzieciaki od strony ulicy.
Popieram budowę takich zatok brawo Burmistrz Jasła, bawo Wójt Tarnowca
@ mieszkaniec 65
dnia 14.09.2018, 10:51. Identyfikator użytkownika: cRm8YXqo5xCe
Ocena
komentarza:
17
ludzie ogarnijcie sie 3 miejsca postojowe za 340 tys? za zlota beda czy budowane przez pseudobiznesmenow jasielskich powiazanych z wladzami?
@ oj
dnia 14.09.2018, 11:08. Identyfikator użytkownika: nyp6MMtd6gE7
Ocena
komentarza:
15
Zobacz czym jeżdżą i jak mieszkają kolesie z układu to zrozumiesz skąd takie kwoty na przetargach a Januszowi 15 zeta na godzinę!
@ Fukin Polak
dnia 14.09.2018, 10:57. Identyfikator użytkownika: TeAKQTb2t7jL
Ocena
komentarza:
27
Gdy chodziłem do podstawówki w latach 90tych, nie było stref do parkowania i całego tego badziewia przy szkołach a jakoś przeżyliśmy.
Teraz wychowujemy bandę inwalidów, którym madki będą nosić plecak do końca szkoły i podcierać do 30tki.
@ ?
dnia 14.09.2018, 11:04. Identyfikator użytkownika: fVtcgBy7FALr
Ocena
komentarza:
1
Kim są "madki" ?
@ dragoness
dnia 14.09.2018, 11:12. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
8
Głupie matki.
@ Fukin Polak
dnia 14.09.2018, 11:15. Identyfikator użytkownika: rJXngBkP24pI
Ocena
komentarza:
36
Madka-osoba, która urodziła dziecko i zafiksowała się na jego punkcie w sposób negatywny i uciążliwy dla otoczenia.Typ roszczeniowy, uparty, chamski i pyskaty, przekonany o swojej racji i wyższości.
@ Hulajnoga
dnia 14.09.2018, 15:19. Identyfikator użytkownika: QlOXdqnlLkhc
Ocena
komentarza:
11
Takich teraz coraz więcej
@ do@dragness
dnia 14.09.2018, 16:45. Identyfikator użytkownika: 2VSKa0lefdJe
Ocena
komentarza:
-5
Takie jak ty. Nie można nazywać matek głupimi, nawet gdy patrzy się na siebie.
@ dragoness
dnia 14.09.2018, 17:57. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
4
Czy istnieje jakiś przepis, aby nie można było nazwać głupiego głupim?
@ do wujek
dnia 14.09.2018, 22:11. Identyfikator użytkownika: YDGcHatdfNRD
Ocena
komentarza:
7
do 30 tki? zartujesz? przecież teraz w h...kawalerów po 40/50 tce i dalej patrza na mame ktora czasem juz ledwo idzie aby talerz pod brode i brzuszyszko duze jak beczka przyniosla, i nawet po lyzke trzeba się wrocic bo synek nie jest w stanie podnieść sie od stołu,. Cóż-taka sytuacja tylko do czasu.
@ Mama
dnia 15.09.2018, 08:47. Identyfikator użytkownika: 9wYQnyZA2dL3
Ocena
komentarza:
-4
A czy istnieje przepis aby nie można było nazwać nauczyciela głupim?
@ dragoness
dnia 15.09.2018, 10:18. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
4
Widzę, że mi się coś do rufy przyczepiło... cóż, norma. Weź się kobieto ogarnij, bo wyhodujesz kalekę.
@ Mama
dnia 15.09.2018, 16:04. Identyfikator użytkownika: 9wYQnyZA2dL3
Ocena
komentarza:
-4
Jak Panią kojarzę to jest się do czego przyczepić
@ dragoness
dnia 15.09.2018, 18:23. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
4
Milczenie jest zlotem, Mamciu.
@ Mama
dnia 16.09.2018, 09:46. Identyfikator użytkownika: 9wYQnyZA2dL3
Ocena
komentarza:
-5
Zgadza się. Powinna to Pani wiedzieć najlepiej.
@ dragoness
dnia 16.09.2018, 10:54. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
3
Kobieto, zajmij się czymś, najlepiej wychowaniem dziecka na samodzielnego, odpowiedzialnego człowieka, żeby nie trzeba potem było po pani w szkole poprawiać.
@ hasztagpec
dnia 14.09.2018, 10:57. Identyfikator użytkownika: FPldwaYRPryh
Ocena
komentarza:
0
gddkia będzie budować
@ NieDanka
dnia 14.09.2018, 11:12. Identyfikator użytkownika: F0hnJitvlyUH
Ocena
komentarza:
13
Do: > Fukin Polak < Masz racje, jeszcze swoim dorosłym dzieciom zupki przecierają prze siteczko, a dziecko takie bez smartfona i jego aplikacji nic nie znaczy w społeczeństwie, jego życie to klikanie ile jest do ile to kosztuje etc tec. nagrywać tylko umieją
@ elka
dnia 14.09.2018, 11:48. Identyfikator użytkownika: 5oxlwckUqzOJ
Ocena
komentarza:
13
O boże! Urodziłam wychowałam 3 dzieci .skończyły studia poszły w świat. I nikt nie ogłaszał pozwolenia do prowadzenia do szkoły. Zajmijcie się poważnymi sprawami
.
@ hasztagpec
dnia 14.09.2018, 15:42. Identyfikator użytkownika: FPldwaYRPryh
Ocena
komentarza:
-12
nie można urodzić i wychować 3 dzieci. Trójkę, już tak.
@ do 65 plus
dnia 15.09.2018, 08:12. Identyfikator użytkownika: xHk2TYcVFyjY
Ocena
komentarza:
-2
Nie w temacie do htsct cos tam cos tam czepiasz sie 3 dzieci warzny jest skutek a pisanie tonami papierow nawet prostego wychodka nie zbudujesz rekoma fachowca pracownika ktory cos tworzy wozi gotuje buduje biurowy taki posledni to tylko papierolog a papier jest przeznaczny do du...
@ ksiądz Mateusz
dnia 14.09.2018, 12:07. Identyfikator użytkownika: 00bEF0hDsiJF
Ocena
komentarza:
17
Zamiast podwożenia do szkoły przespacerować się z dzieckiem i od razu korki się rozładują i żadnych stref nie trzeba będzie robić i kasy na głupoty wydawać. dziecko też będzie miało pożytek z takiego spaceru, wyjdzie mu to na zdrowie.
@ RJS
dnia 14.09.2018, 14:11. Identyfikator użytkownika: mFNlHiWRSrnq
Ocena
komentarza:
16
Bardzo dobrze wielebny ks Mateuszu napisałeś, jeszcze bym dodała mamuśki rano w ałtach typu SUW bo z nadwagą i wilkom pu .., to źle wsiadać do "osobówki" a wieczorem plątają się po drogach z kijami, żeby kilogramy zrzucvić
@ kultura i klasa
dnia 14.09.2018, 15:09. Identyfikator użytkownika: 59pWLHZZ7uQP
Ocena
komentarza:
9
TO MUSIMY JUŻ PISAĆ PO Angielsku albo po Amerykańsku

język polski jest tak i piękny

i ma bogate słownictwo

ale nie musicie po ZACHODNIEMU

TYLKO TAM NIKT, POWTARZAM NIKT NIE PISZE PO POLSKU

ALE polak potrafi a potem narzekają w szkołach czy urzędach

że polacy po polsku mówić nie umieją a biorą się za języki obce

WSTYD,

tak na piechote odproawdzać to dla zdrowia i urody

a mówią że pieniędzy nie ma a jednak są...

to kto w końcu prawdę mówi???
@ ksiądz Mateusz
dnia 14.09.2018, 16:21. Identyfikator użytkownika: 00bEF0hDsiJF
Ocena
komentarza:
6
W kwietniu br. radni miejscy zaaprobowali pomysł budowy miejsc postojowych „kiss and ride” przy Szkole Podstawowej nr 1, Szkole Podstawowej nr 2 oraz Szkole Podstawowej nr 4 w Jaśle. Na przygotowanie dokumentacji oraz realizację zadania przekazano 340 tys. zł.

Jak niby te strefy mają wyglądać ???skoro ich budowa miała kosztować 340 tysięcy a teraz się okazuje, że to za mało, że potrzeba więcej kasy.
@ do wujek
dnia 14.09.2018, 16:38. Identyfikator użytkownika: YDGcHatdfNRD
Ocena
komentarza:
11
lepiej zeby sie dzieci na nogach przeszło, same otyłe kaleki chowaja teraz, brak kondycji, dobrej wydolności tlenowej
@ do oj
dnia 14.09.2018, 16:48. Identyfikator użytkownika: HQv3BFomNCIb
Ocena
komentarza:
8
Jestem urzędnikiem i świetnie posługuję się
językiem rosyjskim ale boję się przyznać.
@ oj
dnia 14.09.2018, 18:01. Identyfikator użytkownika: nyp6MMtd6gE7
Ocena
komentarza:
-1
10%...i ty
@ dragoness
dnia 14.09.2018, 20:45. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
4
tak toczno, Saszeńka, nie chce mi się zmieniać czcionki :-D
@ xyz
dnia 14.09.2018, 17:51. Identyfikator użytkownika: jpTGK2xbY9sn
Ocena
komentarza:
6
i tak to nie rozładuje korków jakie tworzą się codziennie między 7a 8 na w. pola. przejechać tamtędy to koszmar. osoby które odwożą czy przyjeżdżają po dzieci do szkoły parkują jak chcą i byle jak często blokując wjazd na miejsce parkingowe innym autom. przykład z tego tygodnia- przyjechała matka po dzieci odebrać ze szkoły i zaparkowała na ulicy blokując 2 wolne miejsca postojowe, wróciła po jakiś 20 minutach i zdziwiona bo ona przecież nikogo nie zablokowała. porażka
@ Pipi
dnia 14.09.2018, 21:08. Identyfikator użytkownika: 6m8nuWPecz9h
Ocena
komentarza:
9
A ja tam mieszkam i nie mogę z domu wyjechać!!
@ Danka
dnia 14.09.2018, 20:25. Identyfikator użytkownika: nkoPGaHYrsfO
Ocena
komentarza:
0
Muj syn z curkom chodzom pod kino do szkoły i zawsze
daje im bózi na droge
@ Do Danka
dnia 14.09.2018, 20:38. Identyfikator użytkownika: GELzh4um8Jr4
Ocena
komentarza:
6
A mnie mama nigdy nie dała buzi na drogę /długą przez las,lecz cudowną/tylko mówiła "Idź z Bogiem",i ON wiódł mnie bezpiecznie i przyprowadzał do domu.
@ Danka
dnia 14.09.2018, 20:48. Identyfikator użytkownika: nkoPGaHYrsfO
Ocena
komentarza:
-1
A ja nie chodzę z Bogiem tylko z dziećmi. Nie mam Boga w zasięgu
Renki
@ Do Danka
dnia 14.09.2018, 21:30. Identyfikator użytkownika: GELzh4um8Jr4
Ocena
komentarza:
0
Pochwała,że chodzisz z dziećmi,trzymając za ręce i przekazując miłość w buziaczkach.Bóg nas trzyma za rękę i sprawia to,czego nikt nie zdoła.
@ Do Danka
dnia 14.09.2018, 21:41. Identyfikator użytkownika: tlVZSZedFu0z
Ocena
komentarza:
-2
A ja hodze z dziefczynom i ona mi daie bózi
@ Do Do Danka
dnia 14.09.2018, 22:38. Identyfikator użytkownika: GELzh4um8Jr4
Ocena
komentarza:
1
To Jej odwzajemniaj,nieładnie tylko brać.
@ do Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
dnia 15.09.2018, 08:12. Identyfikator użytkownika: tlVZSZedFu0z
Ocena
komentarza:
4
To Jasło już nie jest wsią
@ Dobra rada
dnia 15.09.2018, 09:34. Identyfikator użytkownika: GELzh4um8Jr4
Ocena
komentarza:
3
Lepiej zmieńcie opony,bo w październiku zima Was zaskoczy.
@ eko
dnia 16.09.2018, 16:41. Identyfikator użytkownika: bZ4Dd8EYZRi2
Ocena
komentarza:
1
Podsumowując Jasło to grajdoł, i władze w sam raz do zarzadzania grajdołem, zero pomysłu, planu na przyszłosc, zero kompetencji. wszystkie miasta wokoło sie rozwijaja wolniej szybciej ale się rozwijaja, a grajdoł jest i bedzie taki sam, jak można planowac takie strefy jak nie ma do nich dojazdu...organizacja ruchu w Jasle to jedna wielka porazka, żadnego pomysłu, nie wiadomo gdzie w tym jest wydział komunikacji, policja itd...przykład ...ul czackiego i dojazd do 3 maja...zamiast 2 pasów ruchu z lewo i prawoskretem parking na polowie drogi kazdy stoi jak mu pasuje...itd
@ Znający temat
dnia 16.09.2018, 17:33. Identyfikator użytkownika: dOck6IjOLXSY
Ocena
komentarza:
0
Z tą ul. Czackiego to prawda i jeszcze bym dodał ul. Floriańską i jej krzyżówki z Igielną i Kadyego, coś by może kandydaci na radnych zaoferowali w tym zakresie poprawy brd. po wyborach może zostać po staremu ale w obietnicach wyborczych coś by może zaradzić zaprawdę powiadam wam.
@ olo
dnia 17.09.2018, 14:55. Identyfikator użytkownika: JQa7HCZmoYDF
Ocena
komentarza:
1
Już teraz ciężko przejechać W.Pola .Kierowcy czekają żeby przejechali ci z naprzeciwka. Nie ma szans aby minęły się dwa auta a oni robią im miejsce na pożegnania.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Kolejny jasielski talent w „The Voice Kids”!

   

  W sobotę, 19 stycznia 2019 r., w TVP 2, w drugiej edycji programu  „The Voice Kids” zobaczyliśmy 15-letniego jaślanina, Adriana Bałuckiego, ucznia Szkoły Podstawowej nr 12 w Jaśle. Adrian wykonał utwór „Im not the only one” i otrzymał nominację do dalszego udziału w programie. Młody wykonawca wybrał drużynę prowadzoną przez Cleo.

 • Czy wyłonią wykonawcę budowy łącznika pomiędzy rondami?

  W tym roku planowana jest budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle. W ubiegłym roku Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie ogłosił przetarg na realizację tego zadania inwestycyjnego. Sęk w tym, że oferty firm przekraczają zaplanowany budżet dwu a nawet trzykrotnie.

 • Gmina likwiduje bariery

  Od stycznia br. osoby niepełnosprawne bądź mające kłopoty z poruszaniem się mogą korzystać z podnośnika pionowego zamontowanego przy budynku Urzędu Gminy Jasło. Ponadto na parterze budynku powstało Biuro Obsługi Klienta. To pozwoli im na załatwienie ich niezbędnych spraw urzędowych oraz lepszą obsługę.

 • Zapraszają na podróż do przeszłości Jasła

   

  Dzisiaj, zaraz po północy ruszył wyjątkowy serwis o historii miasta – www.17stycznia.pl. Jest to internetowa galeria zdjęć 17 budynków, które niestety już nie istnieją, jednak zachowały się na pocztówkach i fotografiach.

 • Będą podwyżki dla techników RTG

  Koniec sporu zbiorowego z dyrektorem jasielskiego szpitala. Dwudziestu techników elektroradiologii otrzyma podwyżki, o które walczyli od połowy października br. Dzisiaj odbyły się negocjacje, których efektem jest zawarcie porozumienia w zakresie żądań wysuwanych przez pracowników RTG.

 • Policja bada sprawę budżetu obywatelskiego

  Końcem ubiegłego roku burmistrz Jasła zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na nieuprawnionym wykorzystaniu danych osobowych w procesie internetowego głosowania na projekty w ramach budżetu obywatelskiego. Obecnie trwają czynności sprawdzające, czy doszło do złamania prawa.

 • Projekty szkoleniowe ze stażami

   

  Firma INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projektach szkoleniowo - stażowych.

 • W Jaśle zapłonęły „światełka do nieba” dla Pawła Adamowicza

   

  W miejscu gdzie jeszcze wczoraj stała scena, na której odbyły się występy artystów w ramach 27. Finału WOŚP dziś zapłonęły znicze. Tak kilkudziesięciu jaślan postanowiło upamiętnić zmarłego dzisiaj Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, który padł ofiarą zamachowca.

 • Jasło pobiło rekord!

   

  Podczas 27. Finału WOŚP w Jaśle i wielu miejscowościach powiatu jasielskiego zebrano ponad 100 tysięcy złotych. Pieniądze z tegorocznej edycji kwesty pozwolą na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Wybrano nowy Zarząd Powiatu

  Wczoraj podczas sesji nadzwyczajnej Stanisław Pankiewicz większością radnych został wybrany na stanowisko wicestarosty jasielskiego. Etatowym członkiem zarządu został Jan Muzyka, zaś jego miejsce nieetatowego członka zajął Ryszard Lisowski.

 • Jasielskie technikum najlepsze na Podkarpaciu

   

  10 stycznia w Warszawie odbył się 21. finał Rankingu Liceów i Techników Perspektywy. Wysokie miejsce w rankingu zajęło Technikum nr 4 z Oddz. Integracyjnymi w ZS nr 4 w Jaśle, które okazało się najlepszą tego typu placówką w całym województwie podkarpackim. Jak w rankingu wypadły pozostałe jasielskie technika i licea?

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105