Strona główna

Chcesz uczyć się u najlepszych? Wybierz Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle

Napisany dnia: 03.07.2018, 07:30 , Tagi: Brak

Medyczno – Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle zaprasza wszystkich chętnych, którzy myślą o poszerzeniu kwalifikacji i zdobyciu nowego zawodu. 

Wieloletnie doświadczenie w kształceniu kadr medycznych pozwala nam dać gwarancję najwyższej jakości, potwierdzonej wynikami egzaminów zewnętrznych, które od lat są najwyższe w regionie. Stawiamy na praktyczne umiejętności poparte solidną wiedzą teoretyczną. Opinie naszych absolwentów są dla nas najlepszą rekomendacją, natomiast fakt, że tak wielu z nich znajduje zatrudnienie w zawodzie wyuczonym w naszej szkole, utwierdza nas w przekonaniu, że pracodawcy cenią wiedzę i umiejętności zdobyte w toku nauki w MSCKZiU w Jaśle.

Zachęcamy do sprawdzenia naszej tegorocznej oferty kształcenia:

Technik masażysta – w przeciągu dwóch lat nauczysz się technik masażu klasycznego, sportowego, kosmetycznego, relaksacyjnego oraz wszystkich innych technik wykorzystywanych w pracy w centrach rehabilitacji, ale też w ośrodkach SPA. A jeśli myślisz o kontynuowaniu nauki, doświadczenie zdobyte na tym kierunku to idealna podbudowa do zawodu fizjoterapeuty.

Technik usług kosmetycznych – w tym zawodzie już po pierwszym roku zyskujesz kwalifikacje do przeprowadzania zabiegów na twarzy, natomiast drugi rok to nauka zabiegów na ciele, dłoniach i stopach. Peeling kawitacyjny, mikrodermabrazja, wizaż, endermologia, stylizacja płytki paznokcia, przedłużanie rzęs, to tylko niektóre z nich.

Technik sterylizacji medycznej - niektóre zawody medyczne, np. stomatologia lub chirurgia wykorzystują szeroką gamę narzędzi, które mają bezpośrednią styczność z ciałem pacjenta. Aby uniknąć zakażenia lub zapobiec rozprzestrzenianiu się chorobotwórczych drobnoustrojów, wszystkie te przedmioty powinny być utrzymane w czystości biologicznej. To właśnie jest zadanie technika sterylizacji medycznej. Nauka w tym zawodzie trwa tylko 1 rok.

Terapeuta zajęciowy – nazywany zawodem przyszłości. Terapia zajęciowa to ważna dziedzina kompleksowej rehabilitacji, skoncentrowanej na pacjencie poprzez formę aktywności (rysunek, malarstwo, zajęcia muzyczne, taneczne, stolarstwo, krawiectwo, dziewiarstwo, metaloplastyka i inne), która ma za zadanie promocję psychicznej i fizycznej sprawności uczestnika terapii. Terapeuta zajęciowy może pracować w domach pomocy społecznej, być członkiem zespołu rehabilitacyjnego w szpitalach lub prowadzić prywatną praktykę (popularna praktyka w Europie).

Technik elektroradiolog – to osoba, której głównym zadaniem jest kontrola i obsługa aparaturyelektromedycznej, wykonywanie określonych badań i zabiegów z zakresu szeroko pojętej diagnostyki obrazowej (m.in. RTG, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, mammografia, angiografia, diagnostyka izotopowa), jak i elektromedycznej (m.in. EKG, EEG, audiometria, spirometria), współdziałanie w procesie archiwizacji otrzymanych danych diagnostycznych i ich obróbce, a także prowadzenie zalecanej przez lekarza radioterapii. Niezbędna jest także troska o stan pacjenta i jego bezpieczeństwo w czasie wykonywania badań i zabiegów.

Higienistka stomatologiczna - wykwalifikowana i kompetentna higienistka stomatologiczna staje się dzisiaj ogromnym atutem lekarza stomatologa. W obecnej dobie rozwoju nauki jest nieodłącznym elementem zespołu stomatologicznego.  Higienistka stomatologiczna przygotowana jest do wykonywania wstępnych badań stomatologicznych i zabiegów profilaktyczno - leczniczych pod nadzorem i na zlecenie lekarza dentysty. Jest również instruktorem higieny jamy ustnej, nauczycielką szczotkowania i nitkowania, pracownikiem z misją promocji zdrowia jamy ustnej w społeczeństwie.

Opiekun medyczny - praca opiekuna medycznego polega na pomaganiu osobom chorym i niesamodzielnym w zaspokajaniu ich potrzeb bio-psycho-społecznych..

Prognozy rynku pracy mówią o tym, że, z uwagi na szybko starzejące się społeczeństwo, już w niedalekiej przyszłości opiekun medyczny będzie jednym z najbardziej poszukiwanych zawodów w Polsce i w Europie.

Opiekun w domu pomocy społecznej - dane szacunkowe podają, że liczba osób powyżej 60 roku życia, która w roku 2017 wynosiła 8,8 mln, stale rośnie. Ze względu na choroby i zaburzenia typowe dla wieku podeszłego czy niepełnosprawność, osoby niesamodzielne wymagają stałej opieki, której często nie są w stanie zapewnić im członkowie rodziny. W takiej sytuacji, z pomocą przychodzą domy pomocy społecznej, w których podopieczni mogą liczyć na całodobowe wsparcie personelu. Pomoc w wykonywaniu podstawowych codziennych czynności, takich jak jedzenie, mycie, ubieranie oraz poruszanie się, organizowanie jego środowiska i otoczenia to podstawowe obowiązki opiekunów osób starszych w domach opieki.

Protetyk słuchu – zdobycie tego zawodu uprawni cię do wykonywania badań słuchu u dorosłych i dzieci, analizowania i oceniania wyników tych badań na potrzeby protezowania, dobierania i dopasowywania aparatów słuchowych oraz urządzeń wspomagających słyszenie, sprawowania opieki audioprotetycznej po doborze aparatów słuchowych, prowadzenia działań profilaktycznych i udzielania pomocy w stanach zagrożenia zdrowotnego, specyficznych dla zawodu protetyka słuchu.

REKRUTACJA TRWA!

Odwiedź naszą stronę: www.mspjaslo.pl 
oraz profil facebook'owy szkoły: www.facebook.com/MSCKZiU

Artykuł sponsorowany

 • Miasto ubiega się o Otwarte Strefy Aktywności

  Resort sportu i turystyki ogłosił 11 lutego nabór wniosków o dofinansowanie na budowę ogólnodostępnych bezpłatnych stref sportowo-rekreacyjny tzw. Otwartych Stref Aktywności. Władze miasta również zgłosi swój akces w ubieganiu się o środki na powstanie pięciu siłowni w Jaśle.

 • Nowe ceny za śmieci już od kwietnia!

  Rada Miejska wyraziła zgodę na podniesienie stawek za odbiór i zagospodarowanie śmieci z terenu miasta Jasła, które będą obowiązywać mieszkańców od 1 kwietnia br. Podjęcie tej decyzji nie było łatwe zwłaszcza, że od sześciu lat stawki znajdowały się na tym samym poziomie. Niemniej jednak nieustalenie nowych cen skutkowałoby...

 • Ponad pół miliona złotych trafi do klubów sportowych

   

  Burmistrz Jasła zdecydował, które z klubów sportowych i zgłoszonych przez nie przedsięwzięć otrzymają dotację celową z budżetu miasta. Do podziału było ponad pół miliona złotych.

 • Stawki za śmieci mocno w górę!

  W wielu polskich miasta wzrosły już opłaty za odbiór i gospodarowanie odpadami. Nie ominie to również Jasła. Śmieci jest coraz więcej, a regionalne instalacje podnoszą radykalnie ceny, co uderzy w nasze kieszenie. Szykuje się dwukrotna podwyżka opłat za odpady zmieszane.

 • W Błażkowej spłonął budynek gospodarczy

  W miniony piątek w Błażkowej po godzinie 22.00 na jednej z prywatnych posesji pojawiła się ogromna łuna ognia. W płomieniach stanął budynek gospodarczy. Niewiele rzeczy udało się z niego uratować. Akcja gaśnicza trwała ponad trzy godziny.

 • Konserwacja samochodu, czy warto?

   

  Prawdą jest, że kierowcy nie przepadają za zimą. Nie lubią jej również nasze samochody. Trudne warunki mocno dają się we znaki wszystkim pojazdom poruszającym się po polskich drogach. Korozja jest prawdziwą zmorą właścicieli samochodów. Czy można z nią skutecznie walczyć? Oczywiście, że tak!

 • Cleo zachwycona talentem Adriana!

  Adrian Bałucki, uczestnik programu The Voice Kids po raz kolejny zachwycił swym talentem wokalnym. W Bitwie na Głosy okazał się najlepszy w swojej grupie zdobywając uznanie Cleo.

 • Opowiedzieli o ludziach i psach ratujących życie

   

  Wczoraj, w Jasielskim Domu Kultury, odbyła się premiera filmu dokumentalnego pt. „Fuks”. Głównymi bohaterami produkcji są jaślanin Jacek Dubiel i jego czworonożny kompan, tytułowy Fuks. Film opowiada o pełnej pasji i poświęcenia pracy ratowników rzeszowskiego STORAT-u.

 • Opozycja pyta o wniosek w sprawie odwołania starosty Pawlusia

  Grupa dziesięciu radnych opozycji w grudniu ubiegłego roku złożyła wniosek o odwołanie Adama Pawlusia z funkcji starosty jasielskiego. Minął już ponad miesiąc, a sprawa ta nadal nie została przegłosowana przez radnych powiatowych.

 • Jaślanin walczy o Oskara branży mobile!

   

  Młodzi i utalentowani jaślanie to bez wątpienia najlepszy towar eksportowy miasta. Do tego grona z pewnością zaliczyć można Krzysztofa Wróblewskiego, jaślanina, którego specjalna rękawica może już niedługo zrewolucjonizować korzystanie z technologii wirtualnej rzeczywistości. Projekt został nominowany do prestiżowej nagrody i ma szansę na Oskara branży mobile.

 • Giganci Programowania – nowa szkoła programowania w Jaśle

   

  Wystartowały zapisy na kursy programowania dla dzieci i młodzieży w semestrze letnim.

 • W maju 5. Nocna Jazda Ratowników. Tym razem dla ratownika medycznego Grzegorza

   

  5. edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r w Jedliczu. Jest to wielka akcja charytatywna organizowana przez portal Krosno112.pl i OSP Dobieszyn, która łączy służby ratownicze z całej Polski. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105