Strona główna

Chcesz uczyć się u najlepszych? Wybierz Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle

Napisany dnia: 03.07.2018, 07:30 , Tagi: Brak

Medyczno – Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle zaprasza wszystkich chętnych, którzy myślą o poszerzeniu kwalifikacji i zdobyciu nowego zawodu. 

Wieloletnie doświadczenie w kształceniu kadr medycznych pozwala nam dać gwarancję najwyższej jakości, potwierdzonej wynikami egzaminów zewnętrznych, które od lat są najwyższe w regionie. Stawiamy na praktyczne umiejętności poparte solidną wiedzą teoretyczną. Opinie naszych absolwentów są dla nas najlepszą rekomendacją, natomiast fakt, że tak wielu z nich znajduje zatrudnienie w zawodzie wyuczonym w naszej szkole, utwierdza nas w przekonaniu, że pracodawcy cenią wiedzę i umiejętności zdobyte w toku nauki w MSCKZiU w Jaśle.

Zachęcamy do sprawdzenia naszej tegorocznej oferty kształcenia:

Technik masażysta – w przeciągu dwóch lat nauczysz się technik masażu klasycznego, sportowego, kosmetycznego, relaksacyjnego oraz wszystkich innych technik wykorzystywanych w pracy w centrach rehabilitacji, ale też w ośrodkach SPA. A jeśli myślisz o kontynuowaniu nauki, doświadczenie zdobyte na tym kierunku to idealna podbudowa do zawodu fizjoterapeuty.

Technik usług kosmetycznych – w tym zawodzie już po pierwszym roku zyskujesz kwalifikacje do przeprowadzania zabiegów na twarzy, natomiast drugi rok to nauka zabiegów na ciele, dłoniach i stopach. Peeling kawitacyjny, mikrodermabrazja, wizaż, endermologia, stylizacja płytki paznokcia, przedłużanie rzęs, to tylko niektóre z nich.

Technik sterylizacji medycznej - niektóre zawody medyczne, np. stomatologia lub chirurgia wykorzystują szeroką gamę narzędzi, które mają bezpośrednią styczność z ciałem pacjenta. Aby uniknąć zakażenia lub zapobiec rozprzestrzenianiu się chorobotwórczych drobnoustrojów, wszystkie te przedmioty powinny być utrzymane w czystości biologicznej. To właśnie jest zadanie technika sterylizacji medycznej. Nauka w tym zawodzie trwa tylko 1 rok.

Terapeuta zajęciowy – nazywany zawodem przyszłości. Terapia zajęciowa to ważna dziedzina kompleksowej rehabilitacji, skoncentrowanej na pacjencie poprzez formę aktywności (rysunek, malarstwo, zajęcia muzyczne, taneczne, stolarstwo, krawiectwo, dziewiarstwo, metaloplastyka i inne), która ma za zadanie promocję psychicznej i fizycznej sprawności uczestnika terapii. Terapeuta zajęciowy może pracować w domach pomocy społecznej, być członkiem zespołu rehabilitacyjnego w szpitalach lub prowadzić prywatną praktykę (popularna praktyka w Europie).

Technik elektroradiolog – to osoba, której głównym zadaniem jest kontrola i obsługa aparaturyelektromedycznej, wykonywanie określonych badań i zabiegów z zakresu szeroko pojętej diagnostyki obrazowej (m.in. RTG, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, mammografia, angiografia, diagnostyka izotopowa), jak i elektromedycznej (m.in. EKG, EEG, audiometria, spirometria), współdziałanie w procesie archiwizacji otrzymanych danych diagnostycznych i ich obróbce, a także prowadzenie zalecanej przez lekarza radioterapii. Niezbędna jest także troska o stan pacjenta i jego bezpieczeństwo w czasie wykonywania badań i zabiegów.

Higienistka stomatologiczna - wykwalifikowana i kompetentna higienistka stomatologiczna staje się dzisiaj ogromnym atutem lekarza stomatologa. W obecnej dobie rozwoju nauki jest nieodłącznym elementem zespołu stomatologicznego.  Higienistka stomatologiczna przygotowana jest do wykonywania wstępnych badań stomatologicznych i zabiegów profilaktyczno - leczniczych pod nadzorem i na zlecenie lekarza dentysty. Jest również instruktorem higieny jamy ustnej, nauczycielką szczotkowania i nitkowania, pracownikiem z misją promocji zdrowia jamy ustnej w społeczeństwie.

Opiekun medyczny - praca opiekuna medycznego polega na pomaganiu osobom chorym i niesamodzielnym w zaspokajaniu ich potrzeb bio-psycho-społecznych..

Prognozy rynku pracy mówią o tym, że, z uwagi na szybko starzejące się społeczeństwo, już w niedalekiej przyszłości opiekun medyczny będzie jednym z najbardziej poszukiwanych zawodów w Polsce i w Europie.

Opiekun w domu pomocy społecznej - dane szacunkowe podają, że liczba osób powyżej 60 roku życia, która w roku 2017 wynosiła 8,8 mln, stale rośnie. Ze względu na choroby i zaburzenia typowe dla wieku podeszłego czy niepełnosprawność, osoby niesamodzielne wymagają stałej opieki, której często nie są w stanie zapewnić im członkowie rodziny. W takiej sytuacji, z pomocą przychodzą domy pomocy społecznej, w których podopieczni mogą liczyć na całodobowe wsparcie personelu. Pomoc w wykonywaniu podstawowych codziennych czynności, takich jak jedzenie, mycie, ubieranie oraz poruszanie się, organizowanie jego środowiska i otoczenia to podstawowe obowiązki opiekunów osób starszych w domach opieki.

Protetyk słuchu – zdobycie tego zawodu uprawni cię do wykonywania badań słuchu u dorosłych i dzieci, analizowania i oceniania wyników tych badań na potrzeby protezowania, dobierania i dopasowywania aparatów słuchowych oraz urządzeń wspomagających słyszenie, sprawowania opieki audioprotetycznej po doborze aparatów słuchowych, prowadzenia działań profilaktycznych i udzielania pomocy w stanach zagrożenia zdrowotnego, specyficznych dla zawodu protetyka słuchu.

REKRUTACJA TRWA!

Odwiedź naszą stronę: www.mspjaslo.pl 
oraz profil facebook'owy szkoły: www.facebook.com/MSCKZiU

Artykuł sponsorowany

 • Praca, doradztwo zawodowe, szkolenia i staże w Młodzieżowym Centrum Kariery w Jaśle

 • Walka o władze bez PiS?

  Wczoraj do godziny 24.00 komitety wyborcze miały czas na zgłaszanie list kandydatów na radnych. Choć protokół z posiedzenia miejskiej komisji nie trafił jeszcze do komisarza w Krośnie, to pojawiły się nieoficjalne informacje, że PiS nie uzyskał poparcia określonej liczby głosów wyborców.

 • Jasielski budżet obywatelski – zakończył się nabór wniosków

   

  33 projekty mieszkańców zostały zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego. Ich łączna wartość wynosi 2 mln 893 tys. zł. Wnioski, które spełnią wymagane kryteria, zostaną poddane głosowaniu. Te, które otrzymają największe poparcie i zmieszczą się w wyznaczonej kwocie 300 tys. zł, będą realizowane w przyszłym roku.

 • Darmowe uprawnienia UDT i SEP dla wszystkich mieszkańców województwa podkarpackiego

   

  Firma szkoleniowa INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projekcie „Twoje nowe kwalifikacje zawodowe”.

 • Konrad! Obudź się

   

  Wczoraj mogliśmy przekonać się, że powiedzenie, iż prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie nie jest jedynie pustym sloganem. Dowiedli tego organizatorzy charytatywnego koncertu, który odbył się na przystanku „Kwiatowa”. Wszystko po to, aby pomóc Konradowi, przebywającemu w śpiączce.

 • Studia podyplomowe

 • Buziak i w drogę tylko przy „Czwórce”

  Pod koniec wakacji przy trzech jasielskich szkołach podstawowych miały powstać miejsca postojowe „kiss and ride”. Okazuje się jednak, że w tym roku strefa ta powstanie tylko przy Szkole Podstawowej nr 4 w Jaśle.

 • Ponowne kłopoty ze śmieciami

   

  Już w lipcu br. na Podkarpaciu pojawił się problem z odbiorem śmieci przez kilka wyznaczonych do tego celu zakładów, tzw. instalacji przetwarzania odpadów komunalnych. Z tego powodu w trudnej sytuacji znalazły się, nie tylko Jasło i inne miejscowości powiatu jasielskiego, ale także te z dalszych regionów Podkarpacia. Teraz sytuacja zaczyna się powtarzać. W najbliższych dniach w Jaśle i okolicznych gminach mogą wystąpić problemy z odbieraniem śmieci.

 • Laser Light sheer na stałe usunie niechciane owłosienie

   

  Laser diodowy Light Sheer Duet w Gabinecie Medycyny Estetycznej w Jaśle na stałe usuwa niechciane owłosienie.

 • Kierowcy uciekają przed muldami

  Kierowcy nie mają warunków do poruszania się po drodze powiatowej przy ul. Mickiewicza w Jaśle. Najgorsze jej odcinki są popękane i pofałdowane. Ten tragiczny stan drogi, szczególnie na zakręcie w kierunku Dąbrówki sprawia, że kierowcy uciekają na drugą stronę jezdni...

 • Gabinet Psychoterapeutyczny dr Marek Janiak

   

  Drugiego lipca w miejscowości Cieklin -Józefów otworzyłem dla Państwa gabinet psychoterapii. Wielkie jest moje zaskoczenie olbrzymią liczbą pacjentów.

 • Wracają pociągi do Krakowa

   

  Po wakacyjnej przerwie, wkrótce do rozkładu jazdy powrócą pociągi Jasło – Kraków – Jasło. Połączenie uruchomione w ubiegłym roku głównie z myślą o studentach biło rekordy popularności. W zbliżającym się roku akademickim może być podobnie, choć ze względu na prace modernizacyjnie zmianie ulegnie trasa przejazdu pociągu.

 • Bezpłatne badanie wzroku 11 i 25 września w VISION OPTYK!

   

  Rozpoczął się nowy rok szkolny. To dobry moment aby zbadać wzrok swojego dziecka i sprawdzić czy przypadkiem nie potrzebuje okularów.

 • Do wynajęcia lokale w atrakcyjnych lokalizacjach

   

  Szukasz miejsca na biuro lub powierzchni handlowej bądź usługowej? Lokale w atrakcyjnych punktach Jasła o różnym metrażu czekają. Oferujemy także wynajem w pełni wyposażonych warsztatów samochodowych.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105