Strona główna

Chcesz uczyć się u najlepszych? Wybierz Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle

Napisany dnia: 03.07.2018, 07:30 , Tagi: Brak

Medyczno – Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle zaprasza wszystkich chętnych, którzy myślą o poszerzeniu kwalifikacji i zdobyciu nowego zawodu. 

Wieloletnie doświadczenie w kształceniu kadr medycznych pozwala nam dać gwarancję najwyższej jakości, potwierdzonej wynikami egzaminów zewnętrznych, które od lat są najwyższe w regionie. Stawiamy na praktyczne umiejętności poparte solidną wiedzą teoretyczną. Opinie naszych absolwentów są dla nas najlepszą rekomendacją, natomiast fakt, że tak wielu z nich znajduje zatrudnienie w zawodzie wyuczonym w naszej szkole, utwierdza nas w przekonaniu, że pracodawcy cenią wiedzę i umiejętności zdobyte w toku nauki w MSCKZiU w Jaśle.

Zachęcamy do sprawdzenia naszej tegorocznej oferty kształcenia:

Technik masażysta – w przeciągu dwóch lat nauczysz się technik masażu klasycznego, sportowego, kosmetycznego, relaksacyjnego oraz wszystkich innych technik wykorzystywanych w pracy w centrach rehabilitacji, ale też w ośrodkach SPA. A jeśli myślisz o kontynuowaniu nauki, doświadczenie zdobyte na tym kierunku to idealna podbudowa do zawodu fizjoterapeuty.

Technik usług kosmetycznych – w tym zawodzie już po pierwszym roku zyskujesz kwalifikacje do przeprowadzania zabiegów na twarzy, natomiast drugi rok to nauka zabiegów na ciele, dłoniach i stopach. Peeling kawitacyjny, mikrodermabrazja, wizaż, endermologia, stylizacja płytki paznokcia, przedłużanie rzęs, to tylko niektóre z nich.

Technik sterylizacji medycznej - niektóre zawody medyczne, np. stomatologia lub chirurgia wykorzystują szeroką gamę narzędzi, które mają bezpośrednią styczność z ciałem pacjenta. Aby uniknąć zakażenia lub zapobiec rozprzestrzenianiu się chorobotwórczych drobnoustrojów, wszystkie te przedmioty powinny być utrzymane w czystości biologicznej. To właśnie jest zadanie technika sterylizacji medycznej. Nauka w tym zawodzie trwa tylko 1 rok.

Terapeuta zajęciowy – nazywany zawodem przyszłości. Terapia zajęciowa to ważna dziedzina kompleksowej rehabilitacji, skoncentrowanej na pacjencie poprzez formę aktywności (rysunek, malarstwo, zajęcia muzyczne, taneczne, stolarstwo, krawiectwo, dziewiarstwo, metaloplastyka i inne), która ma za zadanie promocję psychicznej i fizycznej sprawności uczestnika terapii. Terapeuta zajęciowy może pracować w domach pomocy społecznej, być członkiem zespołu rehabilitacyjnego w szpitalach lub prowadzić prywatną praktykę (popularna praktyka w Europie).

Technik elektroradiolog – to osoba, której głównym zadaniem jest kontrola i obsługa aparaturyelektromedycznej, wykonywanie określonych badań i zabiegów z zakresu szeroko pojętej diagnostyki obrazowej (m.in. RTG, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, mammografia, angiografia, diagnostyka izotopowa), jak i elektromedycznej (m.in. EKG, EEG, audiometria, spirometria), współdziałanie w procesie archiwizacji otrzymanych danych diagnostycznych i ich obróbce, a także prowadzenie zalecanej przez lekarza radioterapii. Niezbędna jest także troska o stan pacjenta i jego bezpieczeństwo w czasie wykonywania badań i zabiegów.

Higienistka stomatologiczna - wykwalifikowana i kompetentna higienistka stomatologiczna staje się dzisiaj ogromnym atutem lekarza stomatologa. W obecnej dobie rozwoju nauki jest nieodłącznym elementem zespołu stomatologicznego.  Higienistka stomatologiczna przygotowana jest do wykonywania wstępnych badań stomatologicznych i zabiegów profilaktyczno - leczniczych pod nadzorem i na zlecenie lekarza dentysty. Jest również instruktorem higieny jamy ustnej, nauczycielką szczotkowania i nitkowania, pracownikiem z misją promocji zdrowia jamy ustnej w społeczeństwie.

Opiekun medyczny - praca opiekuna medycznego polega na pomaganiu osobom chorym i niesamodzielnym w zaspokajaniu ich potrzeb bio-psycho-społecznych..

Prognozy rynku pracy mówią o tym, że, z uwagi na szybko starzejące się społeczeństwo, już w niedalekiej przyszłości opiekun medyczny będzie jednym z najbardziej poszukiwanych zawodów w Polsce i w Europie.

Opiekun w domu pomocy społecznej - dane szacunkowe podają, że liczba osób powyżej 60 roku życia, która w roku 2017 wynosiła 8,8 mln, stale rośnie. Ze względu na choroby i zaburzenia typowe dla wieku podeszłego czy niepełnosprawność, osoby niesamodzielne wymagają stałej opieki, której często nie są w stanie zapewnić im członkowie rodziny. W takiej sytuacji, z pomocą przychodzą domy pomocy społecznej, w których podopieczni mogą liczyć na całodobowe wsparcie personelu. Pomoc w wykonywaniu podstawowych codziennych czynności, takich jak jedzenie, mycie, ubieranie oraz poruszanie się, organizowanie jego środowiska i otoczenia to podstawowe obowiązki opiekunów osób starszych w domach opieki.

Protetyk słuchu – zdobycie tego zawodu uprawni cię do wykonywania badań słuchu u dorosłych i dzieci, analizowania i oceniania wyników tych badań na potrzeby protezowania, dobierania i dopasowywania aparatów słuchowych oraz urządzeń wspomagających słyszenie, sprawowania opieki audioprotetycznej po doborze aparatów słuchowych, prowadzenia działań profilaktycznych i udzielania pomocy w stanach zagrożenia zdrowotnego, specyficznych dla zawodu protetyka słuchu.

REKRUTACJA TRWA!

Odwiedź naszą stronę: www.mspjaslo.pl 
oraz profil facebook'owy szkoły: www.facebook.com/MSCKZiU

Artykuł sponsorowany

 • Docenieni za pracę i zaangażowanie na rzecz jasielskiej społeczności

  W Jasielskim Domu Kultury odbyła się uroczystość wręczenia pośmiertnie tytułów „Honorowy Obywatel Miasta Jasła” na ręce rodziny Karola Głowy oraz Stanisława Zubla, a także tytuł „Zasłużony dla Miasta Jasła” przyznany Stanisławowi Zającowi.

 • Minęła siódma kadencja Rady Miejskiej Jasła

  Na ostatniej sesji radni oraz władze miasta podziękowali sobie za cztery lata wspólnej, ale niełatwej pracy. Mimo wielu różnic i poglądów potrafili niejednokrotnie podejmować jednomyślnie decyzje w ważnych dla miasta sprawach.

 • Sylwester w Jaśle!

  Po dwóch latach posuchy na jasielskim rynku odbędzie się skromny Sylwester. Pomysł na organizację imprezy wyszedł od grupy młodych ludzi. Wygląda na to, że będzie to dyskoteka pod gwiazdami.

 • Tak się bawi młodzież w Lublicy

   

  Porozbijane butelki po piwie, wódce, kartony po sokach, opakowania z papierosów – tak wygląda co weekend ogólnodostępna altana we wsi Lublica. Imprez organizowanych przez młodzież nie widać końca. Na to pobojowisko patrzą dzieci idące do szkoły, czy korzystające z pobliskiego placu zabaw.

 • TERAPIA NIETRZYMANIA MOCZU I TERAPIA BÓLU KRĘGOSŁUPA w Centrum Zdrowia dr Mastej

   

  Nietrzymanie moczu jest problemem społecznym, który dotyka głownie kobiety, a ryzyko jego występowania wzrasta z wiekiem.

 • Zabiegi laserowe – LIGHT SHEER

   

  LightSheer Desire to niekwestionowany lider polecany przez najlepszych w branży. Cechuje go zaawansowana technologia, najwyższa skuteczność i bezpieczeństwo.

 • Jaślanie uczcili setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

   

  Tłumy jaślan odśpiewały dziś na płycie miejskiego rynku hymn państwowy Rzeczypospolitej Polskiej. W ten sposób uczczono jubileusz setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 • Patriotyczna wyprawa jaślan na ziemię lwowską

   

  W sobotę i niedzielę 3 - 4 listopada harcerki i harcerze 139. Drużyny Harcerskiej „Lisy” im. płk. Leopolda Lisa-Kuli działającej przy Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle - Hufiec ZHP  w Jaśle im. Rodziny Madejewskich - odbyli wycieczkę patriotyczną do Lwowa i Zadwórza.  

 • Jasielska młodzież dla Niepodległej

   

  Młodzi jaślanie i mieszkańcy powiatu jasielskiego pokazali dziś jak wspaniale można obchodzić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Odwołując się do polskiego dorobku kulturowego godnie uczcili pamięć o wydarzeniach sprzed wieku, kiedy to Rzeczpospolita rodziła się na nowo, powstając niczym mityczny feniks z popiołów po wojennej zawierusze oraz ponad stu latach zaborczej niewoli.

 • Od 20 lat w służbie lokalnej społeczności

   

  W tym roku mija dwadzieścia lat od powstania Samodzielnego Publicznego Miejsko-Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Jaśle. Dwie dekady działalności to doskonała okazja do dokonania podsumowań.

 • Na chirurgii ma być jak w domu

   

  Oddział chirurgii w części żeńskiej zostaje poddany gruntownemu remontowi. Dzięki temu warunki dla pacjentów zmienią się diametralnie. Będzie bardziej intymnie i komfortowo. Inwestycja opiewa na ponad 2 mln zł. - Standard na oddziale podniesie się nie tylko dla pacjentów, ale również i dla personelu pracującego w szpitalu – podkreśla dr n. med. Szymon Niemiec, kierownik Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej jasielskiego szpitala.

 • Tak Jasło wybijało się na niepodległość

   

  Sto lat temu na oczach tłumu jaślan oraz mieszkańców okolicznych wsi, Karol Polak usunął z fasady budynku ówczesnego starostwa dwugłowego austriackiego orła. Na gmachu zawiesił orła białego w koronie na czerwonym polu. Dziś podczas widowiska plenerowego na jasielskim rynku przypomniano symboliczne wydarzenia z 1 listopada 1918 r.

 • Spłonęły kontenery na osiedlu Gamrat

  W minioną niedzielę przy ul. Mickiewicza w Jaśle spaleniu uległy dwadzieścia dwa pojemniki na odpady. Pożar wybuchł przed godziną drugą w nocy. Nagranie z monitoringu wskazuje jednak na to, że mogło to być celowe podpalenie. Sprawę wyjaśniają policjanci z jasielskiej komendy.

 • Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka w rękach specjalistów

   

  Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Jaśle pełni funkcję wiodącego ośrodka koordynacyjno – rehabilitacyjno – opiekuńczego na terenie powiatu jasielskiego.

 • Strażacy ochotnicy pomagają dzieciom z chorobami nowotworowymi

   

  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Z takim hasłem na ustach strażacy ochotnicy organizują zbiórkę rzeczy, które następnie trafią do dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych szpitali w całej Polsce.  Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce zrzeszają ochotników w tym również z Podkarpacia. Akcja ta została zorganizowana po raz pierwszy na Podkarpaciu i skierowana jest  dla  pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105