Strona główna

Chcesz uczyć się u najlepszych? Wybierz Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle

Napisany dnia: 03.07.2018, 07:30 , Tagi: Brak

Medyczno – Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle zaprasza wszystkich chętnych, którzy myślą o poszerzeniu kwalifikacji i zdobyciu nowego zawodu. 

Wieloletnie doświadczenie w kształceniu kadr medycznych pozwala nam dać gwarancję najwyższej jakości, potwierdzonej wynikami egzaminów zewnętrznych, które od lat są najwyższe w regionie. Stawiamy na praktyczne umiejętności poparte solidną wiedzą teoretyczną. Opinie naszych absolwentów są dla nas najlepszą rekomendacją, natomiast fakt, że tak wielu z nich znajduje zatrudnienie w zawodzie wyuczonym w naszej szkole, utwierdza nas w przekonaniu, że pracodawcy cenią wiedzę i umiejętności zdobyte w toku nauki w MSCKZiU w Jaśle.

Zachęcamy do sprawdzenia naszej tegorocznej oferty kształcenia:

Technik masażysta – w przeciągu dwóch lat nauczysz się technik masażu klasycznego, sportowego, kosmetycznego, relaksacyjnego oraz wszystkich innych technik wykorzystywanych w pracy w centrach rehabilitacji, ale też w ośrodkach SPA. A jeśli myślisz o kontynuowaniu nauki, doświadczenie zdobyte na tym kierunku to idealna podbudowa do zawodu fizjoterapeuty.

Technik usług kosmetycznych – w tym zawodzie już po pierwszym roku zyskujesz kwalifikacje do przeprowadzania zabiegów na twarzy, natomiast drugi rok to nauka zabiegów na ciele, dłoniach i stopach. Peeling kawitacyjny, mikrodermabrazja, wizaż, endermologia, stylizacja płytki paznokcia, przedłużanie rzęs, to tylko niektóre z nich.

Technik sterylizacji medycznej - niektóre zawody medyczne, np. stomatologia lub chirurgia wykorzystują szeroką gamę narzędzi, które mają bezpośrednią styczność z ciałem pacjenta. Aby uniknąć zakażenia lub zapobiec rozprzestrzenianiu się chorobotwórczych drobnoustrojów, wszystkie te przedmioty powinny być utrzymane w czystości biologicznej. To właśnie jest zadanie technika sterylizacji medycznej. Nauka w tym zawodzie trwa tylko 1 rok.

Terapeuta zajęciowy – nazywany zawodem przyszłości. Terapia zajęciowa to ważna dziedzina kompleksowej rehabilitacji, skoncentrowanej na pacjencie poprzez formę aktywności (rysunek, malarstwo, zajęcia muzyczne, taneczne, stolarstwo, krawiectwo, dziewiarstwo, metaloplastyka i inne), która ma za zadanie promocję psychicznej i fizycznej sprawności uczestnika terapii. Terapeuta zajęciowy może pracować w domach pomocy społecznej, być członkiem zespołu rehabilitacyjnego w szpitalach lub prowadzić prywatną praktykę (popularna praktyka w Europie).

Technik elektroradiolog – to osoba, której głównym zadaniem jest kontrola i obsługa aparaturyelektromedycznej, wykonywanie określonych badań i zabiegów z zakresu szeroko pojętej diagnostyki obrazowej (m.in. RTG, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, mammografia, angiografia, diagnostyka izotopowa), jak i elektromedycznej (m.in. EKG, EEG, audiometria, spirometria), współdziałanie w procesie archiwizacji otrzymanych danych diagnostycznych i ich obróbce, a także prowadzenie zalecanej przez lekarza radioterapii. Niezbędna jest także troska o stan pacjenta i jego bezpieczeństwo w czasie wykonywania badań i zabiegów.

Higienistka stomatologiczna - wykwalifikowana i kompetentna higienistka stomatologiczna staje się dzisiaj ogromnym atutem lekarza stomatologa. W obecnej dobie rozwoju nauki jest nieodłącznym elementem zespołu stomatologicznego.  Higienistka stomatologiczna przygotowana jest do wykonywania wstępnych badań stomatologicznych i zabiegów profilaktyczno - leczniczych pod nadzorem i na zlecenie lekarza dentysty. Jest również instruktorem higieny jamy ustnej, nauczycielką szczotkowania i nitkowania, pracownikiem z misją promocji zdrowia jamy ustnej w społeczeństwie.

Opiekun medyczny - praca opiekuna medycznego polega na pomaganiu osobom chorym i niesamodzielnym w zaspokajaniu ich potrzeb bio-psycho-społecznych..

Prognozy rynku pracy mówią o tym, że, z uwagi na szybko starzejące się społeczeństwo, już w niedalekiej przyszłości opiekun medyczny będzie jednym z najbardziej poszukiwanych zawodów w Polsce i w Europie.

Opiekun w domu pomocy społecznej - dane szacunkowe podają, że liczba osób powyżej 60 roku życia, która w roku 2017 wynosiła 8,8 mln, stale rośnie. Ze względu na choroby i zaburzenia typowe dla wieku podeszłego czy niepełnosprawność, osoby niesamodzielne wymagają stałej opieki, której często nie są w stanie zapewnić im członkowie rodziny. W takiej sytuacji, z pomocą przychodzą domy pomocy społecznej, w których podopieczni mogą liczyć na całodobowe wsparcie personelu. Pomoc w wykonywaniu podstawowych codziennych czynności, takich jak jedzenie, mycie, ubieranie oraz poruszanie się, organizowanie jego środowiska i otoczenia to podstawowe obowiązki opiekunów osób starszych w domach opieki.

Protetyk słuchu – zdobycie tego zawodu uprawni cię do wykonywania badań słuchu u dorosłych i dzieci, analizowania i oceniania wyników tych badań na potrzeby protezowania, dobierania i dopasowywania aparatów słuchowych oraz urządzeń wspomagających słyszenie, sprawowania opieki audioprotetycznej po doborze aparatów słuchowych, prowadzenia działań profilaktycznych i udzielania pomocy w stanach zagrożenia zdrowotnego, specyficznych dla zawodu protetyka słuchu.

REKRUTACJA TRWA!

Odwiedź naszą stronę: www.mspjaslo.pl 
oraz profil facebook'owy szkoły: www.facebook.com/MSCKZiU

Artykuł sponsorowany

 • WSIiZ jednym z polskich liderów w międzynarodowym rankingu uczelni – U-Multirank

  Uzyskaliśmy najwyższe noty – bardzo dobry „A” lub dobry „B” – aż w 13 podkategoriach. Dla kandydatów na studia to kolejny w tym roku dowód na to, że powierzając nam swoje wykształcenie wybierają...

 • Wypadek w Krajowicach, cztery osoby poszkodowane

  Dzisiaj około godz. 8.30 w Krajowicach, na drodze krajowej nr 73, doszło do czołowego zderzenia dostawczego busa z osobowym suzuki. W zdarzeniu ucierpiały cztery osoby. Policjanci pracują nad ustaleniem okoliczności wypadku...

 • Wypadek w Trzcinicy. Bez utrudnień na drodze krajowej nr 28

  Dzisiaj po godz. 12, dyżurny jasielskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Trzcinicy. Kierujący osobowym volkswagenem, jadąc DK 28 w kierunku Gorlic, stracił panowanie nad samochodem i zjechał do rowu. W zdarzeniu ranne zostały trzy osoby...

 • Mapa zagrożeń przynosi efekty

  Mieszkańcy powiatu jasielskiego częściej korzystają z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa niż w innych częściach na Podkarpaciu. Szybka jazda i niewłaściwe parkowanie to wykroczenia najczęściej przez nich zgłaszane...

 • Czy Jasło doczeka się KG2?

  Jaślanie coraz częściej pytają o budowę 1,4 km odcinka drogi wojewódzkiej łączącego dwie drogi krajowe. Choć wedle zapowiedzi samorządowców inwestycja miała być już zakończona na jesień br., tak do chwili obecnej nie ma mowy o żadnych pracach budowlanych...

 • Fotoradar skutecznie spowalnia kierowców

  W Kołaczycach przy drodze krajowej relacji Jasło-Pilzno, na jednym z najbardziej niebezpiecznych miejsc w powiecie jasielskim pojawił się fotoradar. Urządzenie od początku sieje postrach. Z daleka widoczna żółta obudowa sprawia, że kierowcy chętniej ściągają nogę z gazu.

 • Sołtys Bieździadki oskarżony o kradzież drzewa

  Prokurator skierował akt oskarżenia do jasielskiego sądu wobec Jerzego M. sołtysa wsi Bieździadka. Mężczyzna od marca do maja br. według śledczych miał dokonywać kradzieży drzewa o wartości około 12 tys. zł. Co więcej policja z Brzostku prowadzi wobec niego postępowanie pod kątem kradzieży konia.

 • Do wynajęcia lokale w atrakcyjnych lokalizacjach

   

  Szukasz miejsca na biuro lub powierzchni handlowej bądź usługowej? Lokale w atrakcyjnych punktach Jasła o różnym metrażu czekają. Oferujemy także wynajem w pełni wyposażonych warsztatów samochodowych.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105