Strona główna
"Mistrzowie w pasach" - Lekcja o bezpieczeństwie
1

W Jasielskim Domu Kultury dzieci z jasielskich szkół, miały okazję uczestniczyć w niecodziennej lekcji. W ramach ogólnopolskiej kampanii realizowanej przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pn." Mistrzowie w pasach", zaproszeni goście, w tym także policjanci z jasielskiej komendy policji, przypomnieli najmłodszym podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

Napisany dnia: 23.10.2017, 10:53
Uważajmy na drodze- Spotkania z dzikimi zwierzętami!
1

Jesienne zmienne warunki pogodowe, opady deszczu, poranne mgły, niskie temperatury i zalegające na drodze liście, to tylko niektóre czynniki mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo podczas podróży samochodem.

Napisany dnia: 19.10.2017, 18:00
O bezpieczeństwie z seniorami
0

Policjanci nadal kontynuują działania profilaktyczne w ramach programu prewencyjnego "Bezpieczny senior". Wczoraj spotkali się z seniorami zamieszkującymi gminę Kołaczyce. Podczas spotkania rozmawiali o zasadach bezpieczeństwa w kontaktach z obcymi osobami, które pod pretekstem różnych historii prowadzą przestępczą działalność.

Napisany dnia: 19.10.2017, 16:05
Prawo jazdy – ile to kosztuje?
6

Prawo jazdy to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Do ceny kursu należy doliczyć bowiem szereg dodatkowych opłat. Sprawdzamy, na jakie wydatki muszą być przygotowani przyszli kierowcy i podpowiadamy, skąd wziąć fundusze na ten cel.

Napisany dnia: 18.10.2017, 16:00
Trwałe i wydajne halogeny LED - jakie naświetlacze warto wybrać?
0

Oświetlenie LED należy do najbardziej zaawansowanych i najszybciej rozwijających się technologii. Nic więc dziwnego, że każdego dnia zdobywa ono coraz więcej zwolenników. Energooszczędność, wysoka wydajność i wytrzymałość, idące w parze z najlepszą jakością świecenia - to jedne z wielu korzyści płynących z jego stosowania. 

Napisany dnia: 18.10.2017, 12:59
Optymalizacja procesów zakupowych w firmie
0

Zaskakujący jest fakt, że wiele firm nie uznaje zakupów w firmie za kluczową czynność związaną z działalnością. Dopiero ze wzrostem firmy i wzrostem zaangażowanego kapitału zagranicznego rośnie świadomość konieczności zastanowienia się nad kosztami dokonywanych zakupów i próbami ich uporządkowania.

Napisany dnia: 16.10.2017, 15:38
„Mistrzowie w pasach” jadą na Lekcje bezpieczeństwa do Jasła
2

18 października na spotkanie z najmłodszymi uczniami ze szkół podstawowych (klasy 0-3) w Jaśle przyjeżdżają eksperci ogólnopolskiej kampanii społecznej „Lotos - Mistrzowie w pasach”.

Napisany dnia: 13.10.2017, 07:48
Bilety za 1 zł wróciły do Jasła
5

Trwa kolejna odsłona promocji, dzięki której pasażerowie w Jaśle mogą podróżować taniej komunikacją miejską. Zaoszczędzić może każdy, kto kupuje bilety telefonem komórkowym przy użyciu aplikacji mPay i portfela cyfrowego Masterpass. Koszt każdego przejazdu w czasie trwania akcji promocyjnej wynosi zaledwie złotówkę.

 

Napisany dnia: 11.10.2017, 09:19
Maria Kurowska z wizytacją w Zakładzie Karnym w Jaśle
17

Sprawdzenie w praktyce jak wygląda realizacja rządowego programu „Praca dla więźniów”, zapoznanie się ze specyfiką jednostki oraz spotkanie ze skazanymi było celem wizytacji wicemarszałek województwa podkarpackiego - Marii Kurowskiej.

Napisany dnia: 09.10.2017, 08:52
Spotkania osiedlowe
5

Od 11 do 25 października br. na szesnastu jasielskich osiedlach odbędą się spotkania konsultacyjne z mieszkańcami na temat założeń programowych i finansowych oraz polityki społeczno-gospodarczej Miasta na 2018 rok.

Napisany dnia: 06.10.2017, 09:02
Przeżyli razem 50 lat i więcej
6

Dwadzieścia cztery pary z Jasła obchodziły w środę złote gody. Jubilaci, którzy w związku małżeńskim przeżyli wspólnie pół wieku otrzymali medale przyznane przez Prezydenta Andrzeja Dudę oraz kwiaty i drobne upominki.<FOTOGALERIA>

Napisany dnia: 05.10.2017, 13:52
Koszt sali ślubnej na przykładzie ofert z Jasła i okolic
3

Zaręczyny są niezwykle ważnym wydarzeniem w życiu każdej pary. Stanowią początek planowania wspólnego życia i podejmowania ważnych decyzji. Do takich niewątpliwie należy organizacja ceremonii zaślubin oraz ewentualnego przyjęcia weselnego. Jedną z kluczowych spraw jest znalezienie odpowiedniej sali weselnej. Nie daj się zwariować i wybierz najkorzystniejszą dla Was opcję.

Napisany dnia: 04.10.2017, 12:40
15 lat Telewizji OBIEKTYW
4

Telewizja OBIEKTYW obchodzi 15-lecie swego istnienia. Dokładnie 2 października 2002 roku o godz. 17:15 wyemitowany został pierwszy serwis informacyjny z logiem lokalnej telewizji, założonej przez Bogdana Miszczaka.

Napisany dnia: 04.10.2017, 11:00
Przedszkolaki odwiedziły policjantów
1

Dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 9 w Jaśle odwiedziły jasielską komendę Policji. Mundurowi przygotowali dla nich wiele atrakcji. Mali goście mieli okazję zwiedzić budynek komendy i poznać ciekawostki policyjnej służby. Przy tej okazji dowiedzieli się także jak bezpiecznie poruszać się po drogach, a na zakończenie otrzymali odblaskowe gadżety.

Napisany dnia: 04.10.2017, 08:44
Akademickie wina fermentują, a winiarska pasja słuchaczy dojrzewa
4

Słuchacze Podkarpackiej Akademii Wina w Jaśle kontynuowali winobranie i nastawianie dyplomowych win. Uczyli się także rozpoznawania i radzenia sobie z wadami win.

Napisany dnia: 03.10.2017, 14:14
Dobra wkrętarka – na jakich parametrach się skupić przy wyborze?
9

 

Wśród podstawowych elektronarzędzi, jakie powinny się znaleźć w każdym domu, wymienić można wkrętarkę. To poręczne urządzenie jest niezwykle przydatne, nawet jeśli korzystamy z niej sporadycznie. Warto zatem wiedzieć, jaka wkrętarka sprawdzi się najlepiej.

Napisany dnia: 28.09.2017, 09:03
"Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny"
1

W ramach prowadzonej akcji "Bezpieczna droga do szkoły", a także realizując założenia nowej inicjatywy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny", jasielscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży systematycznie odwiedzają szkoły i spotykają się z uczniami przypominając o zasadach bezpieczeństwa w domu, szkole i na drodze.

Napisany dnia: 26.09.2017, 12:00
Akademicy rozpoczęli winobranie
1

Było o beczkach, była degustacja polskich win, były pierwsze zbiory i przerób winogron – to był różnorodny i bardzo pouczający zjazd w Podkarpackiej Akademii Wina w Jaśle.

Napisany dnia: 26.09.2017, 10:09
PAW prowadzi już nabór na 2018
1

Podkarpacka Akademia Wina w Jaśle prowadzi nabór (na czwarty rocznik) do Studium Praktycznego Winiarstwa 2018. Zgłoszenia chętnych już napływają, liczba miejsc ograniczona do 25 osób. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Napisany dnia: 22.09.2017, 10:37
Projekty domów drewnianych - co warto wiedzieć?
3

Ogólna opinia o domach drewnianych jest taka, że są to najpewniej domki letniskowe przeznaczone jedynie na sezon letni. Dzisiaj jednak nie jest to takie oczywiste, a wielu inwestorów decyduje się na budowę domów drewnianych całorocznych. O czym wiedzieć decydując się na taki projekt?

Napisany dnia: 21.09.2017, 08:26
 • Centrum Dietetyczne Naturhouse zmieniło adres: Jasło Kościuszki 6

 • Błażkowa na celowniku chuliganów

  Mieszkańcy boją się, bo coraz częściej dochodzi do aktów wandalizmu. Pomalowane znaki, przystanki, a na nich wulgarne słowa to nie wszystko. Zniszczono murawę stadionu, czy elewację budynku gospodarczego...

 • ARiMR promuje bezpieczeństwo na wsi

  W 21 powiatach na Podkarpaciu odbyły się Dni Otwarte Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, w tym także w Jaśle pod hasłem " Razem wPROWadzajmy zmiany na wsi, żyjmy bezpieczniej".<FOTORELACJA>

 • Seat uderzył w kię. Kierowcy trafili do szpitala

  Do wypadku drogowego doszło przed godziną 11-tą w Trzcinicy. Na drodze krajowej nr 28 Seat Cordoba zderzył się czołowo z Kią Sportage. Poszkodowani w tym zdarzeniu zostali kierowcy obu pojazdów.

 • Pamiętajmy o swoich bliskich zmarłych. Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych

   

  W tym roku 1 listopada przypada w środę. Będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Jest to niezwykły czas zadumy i refleksji, pamiętajmy więc o bliskich, pochowanych na cmentarzach.

 • Mieszkańcy mówią o problemach na osiedlach

  Osiedla Górka Klasztorna czeka na odwodnienie ulic Pelczara i Prusa, Sobniów ma problem z piratami drogowymi a Brzyszczki i Hankówka zwracają uwagę na zły stan dróg i chodników...

 • Żegnaj Wiesiu, będzie Cię nam brakowało…

  16 października zmarł dr Wiesław Krajewski, długoletni zastępca ordynatora i starszy asystent Oddziału Ortopedii, Traumatologii, Mikrochirurgii i Chirurgii Ręki Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

 • Szpital i powiat triumfują!

  Szpital Specjalistyczny w Jaśle otrzymał największą w historii powiatu dotację w kwocie 10 mln zł. Dzisiaj w siedzibie starostwa nastąpiło uroczyste podpisanie umowy na dofinansowanie z RPO WP przez marszałka Władysława Ortyla i dyrektora szpitala Michała Burbelkę.

 • Największy wybór płaszczy i kurtek w Jaśle

   

  Zapraszamy do sklepu Cotton Club na nową jesienno-zimową kolekcję odzieży. Znajdziesz u nas największy w Jaśle wybór płaszczy i kurtek w rozmiarach 34-54 uznanych polskich marek.

 • „Dni porad” - wybierz odpowiedni materac pod okiem lekarza ortopedy w salonie meblowym Relax

   

  Dlaczego tak bardzo ważne jest odpowiednie dobranie materaca? Jakie tak naprawdę powinniśmy wybrać podłoże aby mieć 100% gwarancję na nocny relaks i regenerację ciała?

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105