Strona główna
Policyjna akcja "Sierpniowy weekend 2017"
6

Dziś policjanci rozpoczynają działania "Sierpniowy weekend 2017". Z pewnością wiele osób wykorzysta tych kilka dni na wakacyjne wyjazdy. Spodziewamy się większego ruchu na drogach naszego województwa. Więcej funkcjonariuszy będzie na podkarpackich drogach. Będą dbać, aby ruch na głównych trasach odbywał się płynnie.

Napisany dnia: 11.08.2017, 11:44
Wolontariusze poszukiwani w Jaśle i okolicy!
0

W całej Polsce ruszyła rekrutacja SuperW, czyli wolontariuszy SZLACHETNEJ PACZKI
i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI! W tym roku w całej Polsce poszukujemy aż 13 500 wolontariuszy, którzy zorganizują mądrą pomoc dla najbardziej potrzebujących rodzin i dzieci. W  rejonie Jasło i okolice również szukamy chętnych do zaangażowania!

Napisany dnia: 11.08.2017, 09:25
Bilety ZMKS Jasło w komórce
6

Bilety na autobusy komunikacji miejskiej w Jaśle można już kupować telefonem komórkowym, przy użyciu darmowej aplikacji mobilnej mPay. Pasażerowie korzystający z rozwiązania mogą też uczestniczyć w promocji, dzięki której cena biletów wynosi tylko 1 zł.

Napisany dnia: 10.08.2017, 11:31
400 mln zł na badania i rozwój dla przedsiębiorców ze średnich miast – Jasło ma dodatkowe szanse
5

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła dwa konkursy dla przedsiębiorców w ramach działania „Badania na rynek” Programu Inteligentny Rozwój. Jeden z nich przeznaczony jest wyłącznie dla firm ze średnich miast. Co ważne lokalizacja inwestycji w Jaśle, ma dodatkowe preferencje, gdyż jest jednym z tych 255 miast, dla których dedykowany jest ten nabór. Agencja oferuje do 20 mln zł dofinansowania na projekt. Wnioski należy składać od 5 września 2017 r. do 28 lutego 2018 r.

Napisany dnia: 09.08.2017, 09:27
Polisę na dom kupisz bez wychodzenia z domu
0

Polisa mieszkaniowa to jedno z ważniejszych ubezpieczeń, jakie każdy powinien wykupić. I choć nie jest ono ubezpieczeniem obowiązkowym, to zdecydowanie powinno się je mieć, ponieważ w trudnej sytuacji jest najlepszym i najbardziej przydatnym wsparciem finansowym. Częstym powodem, dla którego polisa ta nie jest kupowana, jest brak czasu. Teraz ten argument zaczyna tracić swoje znaczenie, ponieważ taką polisę można sobie kupić online.

Napisany dnia: 08.08.2017, 15:47
Zakup nieruchomości a księga wieczysta
0

Przed dokonaniem transakcji warto zapoznać się z odpowiednią księgą wieczystą. Zakup nieruchomości to poważna decyzja, wiążąca się przede wszystkim z koniecznością posiadania dużych nakładów finansowych.

Napisany dnia: 07.08.2017, 13:29
W geście hołdu – syreny alarmowe
6

Dzisiaj (1 sierpnia), w rocznicę godziny „W” o 17.00 na terenie Miasta Jasła uruchomione zostaną, na czas jednej minuty, syreny alarmowe.

Napisany dnia: 01.08.2017, 13:50
Nie zostawiaj dzieci i zwierząt w samochodzie!
0

Podczas upałów, brak rozsądku i wyobraźni ze strony dorosłych może czasami skutkować przykrymi zdarzeniami. Apelujemy zatem, by nie zostawiać, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt w samochodzie. W pojeździe pozostawionym w pełnym słońcu bardzo szybko wzrasta temperatura i tworzy się swego rodzaju szklarnia. Pamiętajmy o bezpieczeństwie podczas upalnej pogody i nie doprowadzajmy do niebezpiecznych sytuacji.

Napisany dnia: 01.08.2017, 12:06
Weź ramki – promuj swoje miasto
36

Po raz kolejny Jasło przygotowało miejskie ramki na tablice rejestracyjne. Znajduje się na nich logo, hasło promocyjne, a także adres oficjalnej strony internetowej. Ramki można odebrać bezpłatnie.

Napisany dnia: 28.07.2017, 09:00
Kręci mnie bezpieczeństwo w powiecie jasielskim
3

Jasielscy policjanci nadal realizują założenia ogólnopolskiej kampanii zainaugurowanej przez Mariusza Błaszczaka Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo". Funkcjonariusze wykorzystują każdą okazję by spotkać się z dziećmi i porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku.

Napisany dnia: 25.07.2017, 11:33
Pierwszy w historii miasta zlot food trucków!
17

28 i 29 lipca w ramach odbywających się Targów Miast Partnerskich, na Placu Żwirki i Wigury zaparkuje 10 food trucków reprezentujących najnowsze trendy w ulicznym jedzeniu!

Napisany dnia: 24.07.2017, 08:54
Nie zapominajmy o naszych zwierzętach w upalne dni!
5

Wystawiona miska z wodą w czasie upałów może uratować życie psom, kotom i innym zwierzętom. W swoim ogrodzie, przed własnym sklepem, w okolicach śmietników osiedlowych – wystawmy miskę i uratujmy spragnione zwierzęta!

Napisany dnia: 20.07.2017, 16:00
Targi miast partnerskich – otwarcie CITiK-u
1

W ostatni lipcowy weekend (28 i 29) odbędą się w Jaśle Targi Miast Partnerskich połączone z otwarciem Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Jaśle (CITiK). Na jasielskim rynku oraz na Placu Żwirki i Wigury zaplanowano wiele atrakcji.

Napisany dnia: 20.07.2017, 14:22
Apel wojewody w sprawie afrykańskiego pomoru świń
4

Afrykański pomór świń – nie zagraża ludziom, ale jest bardzo szkodliwy dla gospodarki i niebezpieczny dla gospodarstw utrzymujących świnie.

Napisany dnia: 19.07.2017, 09:22
Kurs walut online – dlaczego jest korzystniejszy?
0

O tym, że kursy walut w internecie są korzystniejsze dla użytkowników nikogo nie trzeba przekonywać. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę każda osoba, która zastanawiała się nad opłacalną wymianą.

Napisany dnia: 14.07.2017, 08:38
Akcja „Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom” w Jaśle!
4

Program „Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom” od 2011 roku inspiruje lokalne społeczności do podejmowania długofalowych działań na rzecz poprawy warunków życia pszczołowatych, poprzez tworzenie miejsc przyjaznych pszczołom.

Napisany dnia: 13.07.2017, 10:05
Jak zdobyć pieniądze dla dziecka na lepszy start?
2

Wraz z narodzinami dziecka zupełnie zmienia się perspektywa i sposób patrzenia rodziców na świat. Chcą oni zapewnić nowemu członkowi rodziny wszelkie wygody ułatwiające wspólne życie. Ale są to czynności, które przynoszą efekt od razu – a co z przyszłością dziecka? Czy istnieje dobry sposób na zapewnieniu mu podstawy finansowej?

Napisany dnia: 13.07.2017, 09:57
Akademicy z wizytą u winiarzy
15

Na zakończenie pierwszego semestru słuchacze Studium Praktycznego Winiarstwa 2017 wzięli udział w szkoleniu wyjazdowym do kilku winnic. Mieli nie tylko okazję zobaczyć jak prowadzone są odwiedzane winnice i jak wyglądają przetwórnie. Elementem szkoleniowym były także rozmowy z winiarzami i degustacje szkoleniowe produkowanych tam win. Słuchacze musieli zaliczyć test na zakończenie pierwszego semestru.

Napisany dnia: 07.07.2017, 09:12
Strona CITiK-u ruszyła
6

28 lipca w budynku kina Syrena otwarte zostanie Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Jaśle. Tymczasem już uruchomiona została strona internetowa CITiK-u.

 

Napisany dnia: 03.07.2017, 09:33
VOLVO S60 w jeszcze lepszej odsłonie
7

Szwedzka marka od zawsze była synonimem niezawodności i bezpieczeństwa. Bo czy Volvo wypuściło kiedyś model, który zawiódł na całej linii? Raczej nie, bo producent od zawsze stawiał na jakość. Nie inaczej jest z najnowszym Volvo S60.

Napisany dnia: 01.07.2017, 08:00
 • Salon Optyczny "Twój Optyk" zaprasza na promocyjne zakończenie wakacji 2017r.

 • „Munduru nie zdejmę, broni nie złożę…”

   

  W tym roku przypada 120 rocznica urodzin majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Na tak zwanych łąkach hubalowych już po raz kolejny oddano hołd urodzonemu w Jaśle bohaterowi. Tłumy jaślan mogły zobaczyć zapierające dech w piersiach widowisko historyczne.

 • Pojedziemy pociągiem do Krakowa

   

  Od października jaślanie będą mogli podróżować koleją z Jasła do Krakowa i odwrotnie. To dobra wiadomość przede wszystkim dla studentów, którzy uczą się na krakowskich uczelniach. Podróżni za przejazd pociągiem z Krakowa do Jasła zapłacą 16 zł. W taryfie obowiązywać będą  wszystkie ulgi.

 • Policjant wjechał motocyklem w znak drogowy

   Dwaj policjanci poruszający się na motocyklach patrolowali rejon osiedla Gamrat. W pewnym momencie jeden z funkcjonariuszy stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w znak drogowy. 

 • Jazda na hulajnodze? Jest szybka, tania i ekologiczna mówią urzędnicy

  Jasło jest pierwszym miastem w Polsce, w którym urzędnicy wykorzystują hulajnogi z napędem elektrycznym do poruszania się w celach służbowych. Pracownicy jasielskiego magistratu wyliczają same zalety tego ekologicznego środka transportu. 

 • Zadbamy o Twój dom i ogród

   

  Piękny dom i ogród to prawdziwa wizytówka. Na ścianach budynków mieszkalnych jednak często osadza się kurz, sadza oraz różnego typu zabrudzenia. Jak się ich pozbyć? Najlepiej postawić na doświadczonych fachowców.

 • Bezpłatne kursy komputerowe w Jaśle

   

  Poszukujesz bezpłatnych kursów? Uważasz, że dzięki szkoleniom poprawisz swoją sytuację na rynku pracy? A może potrzebujesz podnieść swoje umiejętności w posługiwaniu się komputerem? Jeśli poszukujesz informacji na temat dofinansowanych szkoleń zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu – tu znajdziesz odpowiedź gdzie się udać.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105