Strona główna
Ogłoszono alert smogowy!
14

Na stacji pomiarowej w Jaśle przy ul. Sikorskiego stężenie pyłu PM10 przekroczyło wartość 300 µg/m3. Norma została przekroczona sześciokrotnie. W takiej sytuacji należy bezwzględnie ograniczyć przebywanie na powietrzu, w szczególności osoby chore.

Napisany dnia: 17.01.2017, 14:31
Masz kłopoty? Spotkaj się z doradcą ZUS!
2

Z końcem grudnia 2016 r. w Oddziale ZUS w Jaśle uruchomione zostało nowe stanowisko doradcze przeznaczone do obsługi klientów zalegających z realizacją swoich zobowiązań w zakresie składek na ubezpieczenia społeczne.

Napisany dnia: 16.01.2017, 11:25
Bezpieczne ferie
9

Jeżeli na czas ferii pozostaniesz w domu, wykorzystaj ten czas mądrze i przyjemnie, sprawdź jakie atrakcje przygotowano w Twojej miejscowości. Ferie w domu nie muszą oznaczać wielu godzin spędzonych przed komputerem czy telewizorem. Namówcie rodziców na wspólny spacer, zaproście przyjaciół na wieczór gier planszowych.

Napisany dnia: 13.01.2017, 09:15
Bezpieczne ferie 2017
2

Niebawem ferie zimowe. Dla dzieci będzie to czas beztroski, dla policjantów pracowity okres, w którym najważniejszym zadaniem będzie zapewnienie bezpieczeństwa. Policjanci już rozpoczęli działania profilaktyczne. Dzielnicowi oraz funkcjonariusze zajmujący się profilaktyką społeczną, odwiedzają szkoły na terenie naszego powiatu i mówią o tym jak uniknąć zagrożeń i bezpiecznie spędzić ten wolny czas.

Napisany dnia: 12.01.2017, 08:57
Akumulator kontra mróz
16

Zima już się nam zameldowała. W nocy z czwartku na piątek pojawił się pierwszy w tym sezonie dość solidny mróz. W nocy temperatura spadła poniżej minus dwudziestu stopni, w niektórych miejscach regionu do prawie minus trzydziestu.

Napisany dnia: 11.01.2017, 08:53
455 tysięcy złotych na pomoc społeczną i wspieranie rodziny
3

455 tysięcy złotych przekaże Miasto Jasło na zadania z zakresu pomocy społecznej oraz wspierania rodziny. Zgłoszenia na realizację zadań, dofinansowanych w formie dotacji z miejskiego budżetu, przyjmowane były w ramach otwartego konkursu ofert.

Napisany dnia: 03.01.2017, 13:18
Czy prosumenci są lojalni?
1

Obecnie nie jest już sztuką zdobycie klienta. Liczne sposoby promocji i reklamy skutecznie to umożliwiają. Więcej zachodu kosztuje utrzymanie już pozyskanego klienta i zdobycie jego lojalności. A jeszcze trudniej jest dotrzeć do coraz szerszej grupy prosumentów, którzy są już uodpornieni na standardowe działania promocyjne. Jak więc zyskać ich lojalność?

Napisany dnia: 30.12.2016, 09:09
Zadbaj o bezpieczeństwo podczas Sylwestra!
3

Już niebawem okres sylwestrowo - noworoczny, który kojarzy się z pięknymi pokazami i fajerwerkami. Większość z nas z pewnością będzie chciało przeżyć ten czas w niezapomniany i huczny sposób. Warto jednak w czasie przygotowań do powitania Nowego Roku pomyśleć o zasadach bezpiecznego obchodzenia się z fajerwerkami.

Napisany dnia: 28.12.2016, 13:03
Nie pozwólmy się okraść!
19

Policjanci apelują o czujność oraz właściwe zabezpieczenie swoich domów i mieszkań przed włamywaczami. W okresie przedświątecznym dochodzi do większej ilości włamań, przestępcy wykorzystują naszą nieobecność i kradną wartościowe przedmioty.

Napisany dnia: 20.12.2016, 08:53
Zarząd Związku Miast Polskich w Jaśle - roboczo i świątecznie
1

Przyjęcie stanowisk w sprawie: projektów przygotowanych przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, a dotyczących zmiany ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowych zasobach gmin i o finansowym wsparciu tworzenia lokali socjalnych, mieszkań chronionych, noclegowni i domów dla bezdomnych oraz w kwestii stanowienia prawa w Polsce, były najważniejszymi punktami posiedzenia Zarządu Związku Miast Polskich w Jaśle.

Napisany dnia: 19.12.2016, 13:18
Miasto wiedzy – kolejne laptopy dla szkół
3

Początkiem października br. Miasto Jasło w ramach realizowanego projektu „Miasto wiedzy” przekazało do ośmiu jasielskich szkół 216 laptopów, serwer i drobny sprzęt informatyczny.

Napisany dnia: 16.12.2016, 10:50
Bezpieczne święta
2

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Dla wielu z nas jest to czas zakupów oraz wyjazdów z domu lub miejsca zamieszkania. W tej wielkiej gorączce świątecznej zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i bliskich. Zróbmy wszystko, aby te szczególne dni minęły nam w spokojnej atmosferze.

Napisany dnia: 13.12.2016, 14:00
Akademickie wina ocenione
1

Studium Praktycznego Winiarstwa 2016 dobiega końca. Akademickie wina po ocenie dyplomowej trafiły do słuchaczy, którzy je robili w trakcie zajęć.

Napisany dnia: 13.12.2016, 12:11
7 boskich wysp na Karaibach
2

Im na dworze zimniej, tym intensywniej marzymy o wakacjach w gorących krajach. Sam sobie wyobraź: jasny piasek, przezroczysto-turkusowe morze, błękitne niebo i duuużo słońca... Tak jest na pięknych Karaibach. Dziś przedstawiamy 7 najpiękniejszych karaibskich wysp.

Napisany dnia: 13.12.2016, 09:27
Szlachetna Paczka od jasielskich policjantów
7

Po raz kolejny funkcjonariusze i pracownicy cywilni jasielskiej Policji włączyli się do ogólnopolskiej akcji "Szlachetna Paczka". Jej ideą jest przekazywanie bezpośredniej pomocy osobom najbardziej potrzebującym, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Zakupione przez policjantów prezenty trafiły do jednej z jasielskich rodzin.

Napisany dnia: 12.12.2016, 09:05
Liroy-Marzec: krzyczę w imieniu chorych i umierających
27

Walka o legalizację medycznej marihuany w Polsce ciągle trwa. Pomimo zapewnień, ze strony rządu o tym, że dostęp do leczenia będzie ułatwiony, okazuje się, że PiS znów zmienił zdanie. W dniu dzisiejszym po raz kolejny, bez podania przyczyny, została odwołana podkomisja zdrowia ws. leczniczej marihuany.

Napisany dnia: 05.12.2016, 09:09
Działania Straży Miejskiej w ramach pomocy dla osób bezdomnych
2

Regularne sprawdzanie miejsc, w których żyją ludzie bez dachu nad głową, mundurowi rozpoczęli już w połowie miesiąca listopada. Miejsca, które są pod stałym nadzorem Straży Miejskiej w Jaśle, sprawdzane są codziennie rano, a także wieczorem.

Napisany dnia: 05.12.2016, 08:58
Jak się odwołać od kary za brak OC?
6

W związku z rosnącymi cenami polis OC, coraz więcej kierowców decyduje się na rezygnację z wykupu ubezpieczenia. Grozi to wysokimi karami i ryzykiem poniesienia kosztów rekompensaty dla osób poszkodowanych w wypadku, którego jesteś sprawcą. Jak można odwołać się jednak od kary za brak OC?

Napisany dnia: 30.11.2016, 12:07
Czym różni się kantor internetowy od stacjonarnego?
2

Na pewno znasz cały tradycyjny proces wymiany waluty: idziesz do kantoru lub banku z pieniędzmi, płacisz nimi za inną walutę o określonym kursie, wracasz do domu z inną walutą. Czy znasz już kantory internetowe? Sprawdź, czym różnią się od tych stacjonarnych!

Napisany dnia: 30.11.2016, 12:00
Apelujemy o rozwagę na drodze!
0

Przełom listopada i grudnia to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina. Policjanci APELUJĄ o rozwagę i zdrowy rozsądek. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną tragedii.

Napisany dnia: 30.11.2016, 09:39
 • Czy to koniec prywatnych folwarków wójtów?

  Jarosław Kaczyński zapowiedział zmiany w ordynacji wyborczej. Najważniejsza z nich ma dotyczyć wprowadzenia kadencyjności urzędów wójta, burmistrza i prezydenta miasta. Najbliższe wybory samorządowe mogą okazać się początkiem końca władzy dzierżonej od wielu lat przez niektórych z wójtów gmin powiatu jasielskiego.

 • Jasło w czwartej setce rankingu gmin!

  Miasto Jasło znalazło się na liście rankingowej gmin 2017 najwyżej spośród wszystkich samorządów w powiecie jasielskim. Na 2478 miejsc zajęło 436 pozycję.

 • Pij soki, będziesz zdrowy

   

  We wszystkich owocach oraz sokach z nich wyciskanych znajdziemy bogactwo witamin i minerałów. Naturalny sok jabłkowy wspomaga ogólną odporność organizmu. Taka bomba witaminowa jest niezbędna szczególnie w zimie.

 • Bezpłatne szkolenia dla bezrobotnych

  Firma szkoleniowa PROGRES zaprasza osoby bezrobotne na bezpłatne szkolenia. Zdobądź nowe kwalifikacje i bądź bardziej konkurencyjny na rynku pracy.

 • 76 746,30 zł! - Mieszkańcy Jasła i okolic o wielkich sercach

  Za nami 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i kolejny rekord! Mieszkańcy powiatu jasielskiego hojnie wsparli akcję, podobnie Polacy w całej Polsce. Jurek Owsiak ogłosił, że zebrano ponad 62 mln zł. Pomimo nagonki na akcję WOŚP z roku na rok coraz więcej pieniędzy trafia do puszek.

 • Poszukiwania zaginionego Pawła Bogusza

   

  Paweł Bogusz, mieszkaniec Krosna zaginął 13 stycznia. W miniony piątek wyszedł z domu. Od tamtej pory nie kontaktował się z rodziną.

 • Coraz więcej jaślanek rodzi za granicą!

  W 2016 r. padł rekord w liczbie zgonów. Choć statystyki wskazują, że urodzeń jest więcej w stosunku do 2015 r., to ponad 100 dzieci zostało urodzonych za granicą a zarejestrowanych w jasielskim Urzędzie Stanu Cywilnego.

 • Chcesz pomóc Kacperkowi? Weź udział w charytatywnym maratonie masażu!

  W dniach 20 - 21.01.2017 r.  w murach Pałacu Sroczyńskich odbędzie się „maraton masażu”, którego celem będzie zebranie środków pieniężnych na leczenie i rehabilitację ciężko chorego dziecka z powiatu jasielskiego – Kacpra Sochy.

 • Praca dla osób z "lekkim piórem" w Kampanie SEO

   

  Agencja reklamowa Kampanie SEO - jedyny Certyfikowany Partner Google w regionie - poszukuje copywriterów, których zadaniem będzie pisanie tekstów.

 • Potrącenie na ul. 3 Maja w Jaśle

   

  Po godzinie 13.00 na ul. 3 Maja w Jaśle w pobliżu kościoła oo. Franciszkanów doszło do potrącenia pieszego przez osobowego mercedesa. Mężczyzna z obrażeniami głowy trafił do jasielskiego szpitala.

   

   

 • Weź udział w konkursie i wygraj książkę

   

  Interesujesz się szeroko rozumianą polityką i lubisz czytać? W takim razie ten konkurs jest dla Ciebie. Napisz tekst pt. „Polityk, którego cenię” i wygraj książkę Andrzeja Piaseckiego i Ryszarda Michalaka.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105