Strona główna
To już ostatni dzwonek na złożenie wniosku o dofinansowanie na OZE w Podkarpackiem
1

215 milionów złotych – to budżet o jaki powalczą przedsiębiorcy z woj. podkarpackiego, którzy są zdecydowani na większe i mniejsze inwestycje w odnawialne źródła energii (OZE). Czasu zostało jednak niewiele, bo nabór wniosków ruszył z początkiem 2017 r. i zostanie zamknięty 31 maja, a jest o co walczyć.

Napisany dnia: 23.05.2017, 14:00
Ochrona od A do Z
1

Szeroko rozumiana ochrona winorośli to zagadnienia, jakimi zajmowali się tym razem słuchacze PAW.

Napisany dnia: 23.05.2017, 12:06
EKUZ a prywatne ubezpieczenie turystyczne
0

Urlop to czas, na który czekają niemalże wszystkie osoby pracujące. Jedno jest pewne, bez ubezpieczenia turystycznego nie uda się spokojnie spędzić czasu na wyciecze, więc wykupienie polisy powinno być na samym szczycie listy "do zrobienia" przed wyjazdem.

Napisany dnia: 23.05.2017, 10:51
Warzywa na wagę zdrowia, zwłaszcza dla palaczy
5

Właśnie rzuciłeś palenie? Chcesz uniknąć przewlekłej obturacyjnej choroby płuc? Zwiększasz swoje szanse, jeśli będziesz jadł odpowiednio dużo warzyw i owoców.

Napisany dnia: 11.05.2017, 09:36
Nowa strona internetowa i facebook
2

Oficjalna strona internetowa Urzędu Miasta w Jaśle www.jaslo.pl została zmieniona. Jest prostsza, szybsza i łatwiejsza w obsłudze. Urząd Miasta w Jaśle ma także swój profil na facebooku.

 

Napisany dnia: 10.05.2017, 11:53
Zdrowie na wagę złota
0

Nie każdy z piłkarzy urodził się w szczęśliwym czepku. Niektórzy z nich przebyli długą i żmudną drogę, aby znaleźć się w miejscu, w którym są obecnie. Tak właśnie jest w przypadku Zlatana Ibrahimovica.

Napisany dnia: 10.05.2017, 10:07
Przelew walutowy jako regularne przekazy do Polski
0

Pracując za granicą lub rozliczając się z zagranicznymi kontrahentami, musimy regularnie posługiwać się obcymi walutami, a co za tym idzie – ponosić koszty wymiany waluty.

Napisany dnia: 09.05.2017, 13:00
Nissanem "pod prąd"
26

Sytuacja miała miejsce w piątek, 28 kwietnia, tuż przed godziną 19:00 w pobliżu ronda Steinhausa w Jaśle. Kierowca pojazdu marki nissan zaparkował pojazd na chodniku, tuż przed budynkiem JDK...

Napisany dnia: 08.05.2017, 20:57
"Medyk" ze sprzętem nowej generacji
7

W dniu 28 kwietnia b.r. Fundacja Wspólnota Hilfsgemeinschaft für Kranke und Behinderte in Polen z Freiburga  podarowała Medyczno-Społecznemu Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle sprzęt medyczny nowej generacji do szkolnych pracowni.

Napisany dnia: 04.05.2017, 18:54
Książkowy second hand
6

Lubisz czytać? Masz w sobie żyłkę poszukiwacza okazji? Ta oferta jest dla Ciebie!

Napisany dnia: 04.05.2017, 13:42
Kolejną papierosową kontrabandę wydobyli funkcjonariusze Straży Granicznej w Medyce
4

Licząca prawie 6 tys. paczek przesyłka nielegalnych papierosów była zakopana pod rudą żelaza w pociągu towarowym wjeżdżającym z Ukrainy do Polski. Na trefny towar nie zareagowało zainstalowane na kolejowym przejściu granicznym w Medyce urządzenie rentgenowskie.

Napisany dnia: 28.04.2017, 11:00
Dzień przedsiębiorczości w jasielskiej komendzie
1

W ramach 14 edycji programu "Dzień Przedsiębiorczości", w jasielskiej komendzie gościliśmy uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach o profilu mundurowym. Młodzi ludzie mogli zaobserwować i dowiedzieć się jak wygląda praca policjantów. Była to także dogodna okazja do tego, by uzyskać odpowiedzi na wiele ważnych dla nich spraw, które poniekąd mogą wpłynąć na podjęcie decyzji co do wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej.

Napisany dnia: 28.04.2017, 08:30
Winnica Jasło dwa razy większa!
30

Zakończyło się sadzenie pierwszej w Polsce miejskiej winnicy. Teraz jeszcze rusztowania, potem droga dojazdowa i oczekiwanie na przyszłe plony.

Napisany dnia: 26.04.2017, 12:26
W polisie na życie decydują umowy dodatkowe
0

To, na co pracujemy całe lata, może zostać zniszczone gdy poważnie zachorujemy, ulegniemy poważnemu wypadkowi, czy umrze najbliższa nam osoba. Na wiele sytuacji w ogóle nie mamy wpływu, jednak na większość z nich możemy się ubezpieczyć. Pewne zdarzenia dobrze jest ubiegać, zanim nas niemile zaskoczą.

Napisany dnia: 25.04.2017, 14:12
Policja zaprasza na debatę na temat bezpieczeństwa
19

Zapraszamy przedstawicieli lokalnych społeczności, mieszkańców miasta i gminy Jasło jak również gminy Dębowiec na debatę społeczną „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Debata odbędzie się w czwartek, 20 kwietnia o godz. 17.00 w sali multimedialnej Jasielskiego Domu Kultury.

Napisany dnia: 18.04.2017, 10:15
Bieszczadzka Straż Graniczna zatrzymała 10 imigrantów
6

W miniony weekend funkcjonariusze Bieszczadzkiego oddziału SG zatrzymali dwie grupy nielegalnych imigrantów: sześć osób w rejonie Horyńca- Zdroju i ormiańską rodzinę w Bieszczadach. Wszyscy zostali przekazani z powrotem na Ukrainę.

Napisany dnia: 11.04.2017, 10:20
Przyszli nauczyciele z coraz słabszymi wynikami
80

Studia pedagogiczne wybierają coraz słabsi maturzyści. Najwyższa Izba Kontroli podkreśla, że zawód nauczyciela jest zawodem zaufania publicznego i powinien być otoczony szczególną troską ze strony państwa. To właśnie ta grupa zawodowa kształtuje kolejne pokolenia uczniów.

Napisany dnia: 10.04.2017, 11:36
Kierunek – Rodzina. Przedłużony termin rekrutacji rodzin
4

Do 14 kwietnia br. został przedłużony termin rekrutacji do projektu „Kierunek – Rodzina”, którego głównym celem jest poprawa funkcjonowania 120 rodzin z dziećmi zamieszkałych na terenie miasta Jasła. Zadanie realizuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle, a jego adresatami są rodziny korzystające ze świadczeń pomocy społecznej MOPS w Jaśle lub kwalifikujące się do objęcia takim wsparciem.

Napisany dnia: 07.04.2017, 11:30
Polskie krzesła na stadionach Mistrzostw Świata w Katarze
7

Krzesła marki Forum Seating należącej do Grupy Nowy Styl zostaną zainstalowane na trzech stadionach Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2022 w Katarze. Pozostałe projekty nie są jeszcze rozstrzygnięte. Krzesła będą produkowane przez firmę Coastal Qatar w otwartej wczoraj fabryce w Industrial Area w Ar-Rayyan.

Napisany dnia: 07.04.2017, 09:38
Zmiany w zasadach przekraczania zewnętrznych granic Unii Europejskiej
7

Parlament Europejski i Rada Unii Europejskiej zaostrzyły przepisy Kodeksu Granicznego Schengen dotyczące zasad przekraczania granic zewnętrznych. Od 7 kwietnia wszystkie osoby przekraczające zewnętrzną granicę będą podlegać szczegółowej odprawie granicznej.

Napisany dnia: 05.04.2017, 09:06
 • Maturzyści z Jasła! To musicie wiedzieć o wyborze studiów

   

  Jesteś maturzystą z Jasła lub okolic? Czekasz na wyniki z matury? Wykorzystaj ten czas na znalezienie dobrych studiów! Jak to zrobić? Oto 5 rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę, by wybór studiów okazał się trafny.

 • 20-latek podejrzany o potrącenie ze skutkiem śmiertelnym

  20-letni Jakub N. jest podejrzany o potrącenie na przejściu dla pieszych 65-letniego Edwarda S., który w wyniku odniesionych obrażeń zmarł końcem kwietnia br. Kierowca fiata seicento nie przyznaje się do winy.

   

 • Zielone jest bardzo smaczne

   

  Nie samym mięsem żyje człowiek. Coraz częściej w codziennej diecie sięgamy po potrawy wegetariańskie i wegańskie. To nie tylko moda, lecz świadomy wybór.

 • Pamiętają o ofiarach zbrodni katyńskiej

  W Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle powstała przestrzeń pamięci o szesnastu ofiarach Katynia związanych z naszym miastem. Jest to kolejny przykład na to jak młodzież potrafi wyrażać swój patriotyzm. To niezwykłe miejsce istnieje dzięki pracy i zaangażowaniu społeczności szkolnej.<FOTOGALERIA>

 • Wiosenne trendy w salonie odzieży dziecięcej JUNIOR!

   

  Wiosna wreszcie zawitała do nas na dobre. To właściwy czas na to, aby w garderobie naszych pociech pojawiły się nowe ubrania. Znajdziesz je w salonie odzieży dziecięcej Junior.

 • Ogień w pustostanie przy ul. Baczyńskiego

   

  Strażacy gasili dziś pożar, który wybuchł w jednym z budynków przy ul. Baczyńskiego w Jaśle. Ogień wybuchł na piętrze pustostanu.

 • Kradną na potęgę!

  W mieście Kołaczyce i okolicznych miejscowościach w ostatnich miesiącach doszło do licznych kradzieży i włamań. Mieszkańcy nie śpią po nocach, by pilnować mienia. Mimo to, złodzieje nadal bezczelnie ograbiają sąsiednie domy, a ludzie czują się bezsilni.

 • Wypadek w Majscowej. Skoda dachowała po zderzeniu z volkswagenem.

   

  Dwa rozbite samochody osobowe zablokowały dziś drogę wojewódzką 992 w miejscowości Majscowa. Cztery osoby trafiły do jasielskiego szpitala.

 • Uczcili pamięć św. Jana Pawła II

  W Jaśle odbyła się druga edycja ogólnopolskiej akcji „FISHMOB”. Na płycie jasielskiego rynku zgromadziło się blisko 1000 osób, które tańcem i śpiewem wychwalały Boga oraz oddały cześć św. Janowi Pawłowi II.<FOTOGALERIA>

 • Jazda „po kielichu” to nadal problem w Polsce

  Ogólnopolska kampania „Powstrzymaj pijanego kierowcę” ma pokazać konsekwencje jazdy pod wpływem alkoholu oraz przekonać społeczeństwo do reagowania na nierozważne zachowanie osób kierujących pojazdem w stanie nietrzeźwości. Skutki naszej obojętności mogą być przerażające.<FOTOGALERIA>

 • Bezpłatne badanie wzroku i super promocje w VISIONOPTYK

   

  Zbliża się najpiękniejsze święto Dzień Matki, z tego powodu wiele z nas zastanawia się, jaki prezent kupić mamie. Zdecydowanie lepiej postawić na praktyczny upominek, który poprawi jakość życia. Podaruj swojej mamie lepsze widzenie, zwłaszcza, że słaby wzrok może bardzo utrudnić codzienne funkcjonowanie.

 • Darmowe kursy językowe dla osób niepracujących oraz emerytów !

   

  Teraz możesz nauczyć się ZA DARMO dwóch najpopularniejszych języków świata – angielskiego lub niemieckiego.

 • Zjedz obiad za jedyne 11,99 zł!

   

  W stołówce na osiedlu Kopernika zjesz obiad za jedyne 11,99 zł! Nie musisz czekać na realizację zamówienia.
  Tutaj ciepły posiłek czeka na Ciebie.

 • Profesjonalna naprawa i serwis klimatyzacji w samochodach osobowych

   

  Firma AB Motors w miejscowości Potok tel: 512-993-633 zajmuje się naprawą i serwisem klimatyzacji samochodowych.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105