Strona główna
Wspólne rozliczenie PIT 37 przez małżonków
0

PIT 37 jest najczęściej składaną deklaracją podatkową. Mogą składać ją zarówno osoby rozliczające się z fiskusem indywidualnie jak małżonkowie pragnący rozliczyć wspólnie uzyskane w poprzednim roku podatkowym dochody.

Napisany dnia: 24.02.2017, 10:19
Dorabiałeś do emerytury?Rozlicz się z ZUS!
0

Dorabiałeś w 2016 roku do wcześniejszej emerytury lub do renty? Zostało ci jeszcze kilka dni na poinformowanie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o dodatkowych przychodach.

Napisany dnia: 23.02.2017, 09:25
Joshua aspiruje do Kliczki
0

Być może znana jest już wam osoba Anthony’ego Joshuy, a jeśli nie, to dzięki jego walce z doskonale znanym nam Kliczką, z pewnością o nim jeszcze usłyszymy. To brytyjski bokser wagi ciężkie, który już też ma kilka osiągnięć na koncie. Jest mistrzem olimpijskim i wicemistrzem świata amatorów,  to również aktualny zawodowy mistrz świata federacji IBF.

Napisany dnia: 22.02.2017, 14:00
Rusza kolejna wielka reforma. Rząd przyjął projekt ws. sieci szpitali
3

To jest początek naszej kolejnej reformy - powiedziała premier Beata Szydło po wtorkowym posiedzeniu Rady Ministrów, na którym przyjęto projekt dotyczący utworzenia systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej, czyli tzw. sieci szpitali.

Napisany dnia: 22.02.2017, 11:02
Najnowszy ranking zaufania polityków. Prezydent z najwyższą notą
2

Prezydent Andrzej Duda jest liderem lutowego rankingu zaufania; ufa mu 60 proc. Polaków - wynika z sondażu CBOS. Na kolejnych miejscach są: premier Beata Szydło (52 proc.) i lider ruchu Kukiz'15 Paweł Kukiz (51 proc.). Największą nieufność budzi szef MON Antoni Macierewicz - 55 proc. wskazań.

Napisany dnia: 21.02.2017, 12:00
Sezonowe połączenie kolejowe Jasło – Biecz – Gorlice – Krynica. Wypełnij ankietę.
3

Tym razem zdecydowaliśmy się zapytać mieszkańców o to, co sądzą na temat uruchomienia połączenia kolejowego Jasło – Biecz – Gorlice – Krynica. Zapraszamy do wypełnienia krótkiej ankiety.

Napisany dnia: 21.02.2017, 09:35
Bezpłatne czipowanie psów na terenie miasta
36

Od 1 marca 2017 roku Miasto Jasło zaprasza wszystkich swoich mieszkańców posiadających psy do wzięcia udziału w akcji bezpłatnego czipowania.

Napisany dnia: 20.02.2017, 15:00
Strażacy Ochotnicy Gminy Jasło ćwiczyli akcje ratownicze na lodzie
0

Na zbiorniku wodnym w obiekcie rekreacyjnym „Przystanek Kwiatowa” w Jaśle strażacy z ochotniczych straży pożarnych Gminy Jasło ćwiczyli działania ratownicze z zakresu ratownictwa na lodzie.

Napisany dnia: 20.02.2017, 13:21
„Wybrane zagadnienia z zakresu ubezpieczeń społecznych oraz prawa pracy” – zaproszenie na szkolenie
19

Jasielskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców zaprasza Państwa do udziału w bezpłatnym szkoleniu o tematyce: „Wybrane zagadnienia z zakresu ubezpieczeń społecznych oraz prawa pracy.”

Napisany dnia: 16.02.2017, 14:16
Polacy nie chcą zawierać małżeństw?
6

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące zawierania małżeństw w Polsce w 2015 r. W porównaniu do roku 1980 ich liczba spadła nawet o 118 541. Najwięcej osób decydujących się na zawarcie małżeństwa jest w przedziale wiekowym od 25-29 roku życia.

Napisany dnia: 15.02.2017, 12:16
Ceny rosną coraz szybciej. Inflacja w styczniu wyniosła 1,8 proc.
5

Ceny towarów i usług, licząc rok do roku, wzrosły w styczniu o 1,8 proc. W porównaniu z grudniem '16 ceny wzrosły o 0,4 proc. - podał w poniedziałek Główny Urząd Statystyczny. Rosły ceny żywności, prądu czy paliw. Spadły z kolei ceny ubrań czy sprzętu informatycznego.

Napisany dnia: 14.02.2017, 09:52
Nie opłaca się uciekać
9

Szykują się zmiany w prawie karnym i będą dotyczyć kierowców. Przewidziane dla nich kary będą surowsze. Kierowcy, który nie zatrzyma się do kontroli policji i zmusi ją do pościgu będzie groziło nawet do 5 lat więzienia, a sąd obligatoryjnie zakaże mu prowadzenie pojazdu od roku do 15 lat.

Napisany dnia: 13.02.2017, 14:31
Jak wykorzystywaliśmy zwolnienia w 2016 roku?
12

W 2016 roku kwota cofniętych lub zmniejszonych świadczeń po kontroli zwolnień lekarskich wyniosła 203,8 mln zł. Rok wcześniej była to kwota o 8 mln zł mniejsza i wyniosła 195,8 mln zł.

Napisany dnia: 10.02.2017, 11:00
Połączenie kolejowe Jasło – Biecz – Gorlice - Kraków. Wypełnij ankietę i wyraź swoją opinię.
23

Jesienią w rozkładzie jazdy pociągów może pojawić się połączenie kolejowego Jasło – Biecz – Gorlice – Kraków. Już dziś jednak pragniemy poznać opinię mieszkańców na temat jego uruchomienia. Zapraszamy do wypełnienia anonimowej ankiety.

Napisany dnia: 09.02.2017, 16:41
Odkryjcie na nowo Waszą miłość
0

Miłość to przedsionek nieba,a kryzys to etap rozwoju. Czy to możliwe? Profesjonalnie i z taktem, jednocześnie z energią która pobudza do stawania się lepszym dla siebie nawzajem.

Napisany dnia: 07.02.2017, 20:00
Bezpłatne konsultacje w sprawie dotacji UE
1

Jasielskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego zapraszają na bezpłatne konsultacje dotyczące Funduszy Europejskich.

Napisany dnia: 07.02.2017, 14:00
Dla nowych emerytów i rencistów ZUS ma nowe legitymacje
4

Od początku lutego każdy, kto przejdzie na świadczenie z ZUS, otrzyma nową legitymację emeryta-rencisty, dostosowaną do potrzeb osób słabowidzących i niewidzących.

Napisany dnia: 07.02.2017, 10:12
Będą opiniować i konsultować
6

Ponad 80 osób - przedstawicieli osiedli, stowarzyszeń, organizacji i przedsiębiorców - uczestniczyło w spotkaniu poświęconym planowanej rewitalizacji Jasła, zorganizowanym w ramach projektu pn. „Opracowanie Gminnego Programu Rewitalizacji dla Miasta Jasła na lata 2014-2020”. Spośród przybyłych wybrane zostało forum konsultacyjne, którego zadaniem będzie opiniowanie i konsultowanie głównych działań przygotowywanego programu rewitalizacji.

Napisany dnia: 06.02.2017, 12:38
Z Andrusem po Jaśle
18

Jutro (4 lutego), o godz. 22.45, na antenie TVP3odbędzie się emisja filmu „Z Andrusem po Galicji”, który opowiadał  będzie o naszym mieście. Twórcy filmu, nawiązując do wydanego sto lat temu we Lwowie „Ilustrowanego Przewodnika po Galicji” dra Mieczysława Orłowicza, przedstawią w nim historię oraz współczesne oblicze miast galicyjskich. 

Napisany dnia: 03.02.2017, 20:50
Czy wiesz, jak Cię widzą inni na melanżu…? – pyta nastolatków Główny Inspektorat Sanitarny
5

Piękne, atrakcyjne nimfy w zderzeniu z brudnym przejściem podziemnym… Plastikowy kasownik zamiast czułego kochanka… Raperskie flow w kontraście do żenującego bełkotu. W ten innowacyjny sposób Główny Inspektorat Sanitarny chce zwrócić uwagę młodzieży na negatywne skutki korzystania z używek. Właśnie wystartowała ogólnopolska kampania „Melanż. Oczekiwania vs. rzeczywistość”.

Napisany dnia: 03.02.2017, 09:27
 • Przewodniczący Dunaj zmienił zdanie

   

  Zaledwie kilka dni temu Stanisław Dunaj zrezygnował z funkcji przewodniczącego rady miejskiej w Kołaczycach. Okazuje się jednak, że zmienił on zdanie. Co zadecydowało o wycofaniu się przewodniczącego z rezygnacji?

 • W Gorzycach Toyota uderzyła w drzewo. Utrudnienia na drodze.

  W miejscowości Gorzyce doszło dziś rano do wypadku z udziałem samochodu osobowego Toyota. Dwie kobiety z obrażeniami ciała przetransportowane zostały do szpitala.

 • Do diabła z dietą. Dzisiaj królują pączki!

  Tłusty Czwartek to wymarzony dzień dla wszystkich łasuchów. Dla Was sprawdziliśmy jak wyglądały przygotowania w Piekarni JW Jan Wątroba Barbara Wątroba z Jasła.

 • Rezygnacja z konfliktem w tle

   

  Stanisław Dunaj zrezygnował z pełnienia funkcji przewodniczącego Rady Miejskiej w Kołaczycach. Jego decyzja podyktowana jest napiętą sytuacją w radzie. Sprawę zaostrzył anonimowy list.

 • Dachowanie w Dębowcu

  Do dachowania samochodu marki Fiat Cinquecento doszło po godzinie 7. na drodze powiatowej relacji Dębowiec-Jasło. Do szpitala trafił kierowca pojazdu wraz z pasażerem.

 • Brzyska: Kto płacił za nas podatki?

  Początkiem roku państwo Magudowie przeżyli ogromny szok, kiedy dowiedzieli się, że od 2010 r. mają opłacony podatek rolny i od nieruchomości. - Osłupiałem, gdyż od 2008 r. nikt z nas nie otrzymywał nakazów płatniczych – podkreśla Jan Maguda.

 • ŻAK zrobi z Ciebie fachowca w dziesięć miesięcy!

   

  Jeśli potrzebujesz nowych umiejętności i kwalifikacji, by znaleźć dobrze płatną pracę, możesz zdobyć je w dziesięć miesięcy. Taką możliwość daje Ci ŻAK.  To szkoła, dzięki której szybko zyskasz solidne wykształcenie w atrakcyjnych specjalnościach. Właśnie trwa zimowa rekrutacja w ŻAKU.

 • Nie żyje mieszkaniec gminy Osiek Jasielski. Został przygnieciony przez drzewo

  Dzisiaj po godz. 13 w miejscowości Dębowiec doszło do nieszczęśliwego wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Do tragedii doszło przy załadunku drzewa.

 • Pożyczki dla zadłużonych

   

  Negatywna historia kredytowa to problem, który dotyka wielu Polaków. W Internecie znajdziemy wiele firm reklamujących się jako pożyczki dla zadłużonych. Jak wybrać najlepszą i bezpieczną ofertę ?

 • Do sprzedania dom w Jaśle - 160000 zł

   

  Jasło. Do sprzedania budynek mieszkalny murowany, parterowy z użytkowym poddaszem o pow. ok. 100 m 2.

 • Bezpłatne szkolenia dla bezrobotnych

   

  Firma szkoleniowa PROGRES zaprasza osoby bezrobotne na bezpłatne szkolenia. Zdobądź nowe kwalifikacje i bądź bardziej konkurencyjny na rynku pracy.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105