Strona główna
Piłsudski na Kasztance, pieczone oraz słodkie kasztanki - czyli urodziny Marszałka
8

Rok 2018, zgodnie z uchwałą podjętą przez Sejm RP, będzie Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Inauguracja miejskich obchodów rozpocznie się 5 grudnia, w dniu 150 rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego. Akcja skierowana jest głównie do dzieci i młodzieży.

Napisany dnia: 01.12.2017, 13:37
5 stron do nauki fizyki w domu tzn. Online
0

Fizyka nie należy do łatwych przedmiotów, należy ją zrozumieć, aby dokładnie poznać. Jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na to, aby otrzymywać dobre oceny, zobacz, jak dużo można się dowiedzieć z poniższych stron. Korzystając z nich, będziesz mógł uczyć się wygodnie we własnym domu. Dzięki ciekawym stronom można się przekonać, że nauka fizyki wcale nie musi być nudna.

Napisany dnia: 29.11.2017, 11:00
Pełna ochrona mieszkania za 200 zł rocznie - to możliwe?
0

Ubezpieczenie mieszkania to bardzo ważna sprawa. I choć nie jest to polisa, która należy do grona ubezpieczeń obowiązkowych, to jednak każdy właściciel nieruchomości powinien ją mieć. Dzięki temu mieszkanie jest zabezpieczone, a w razie nieszczęśliwego zdarzenia nie trzeba się martwić o swój majątek.

Napisany dnia: 29.11.2017, 07:57
Bułgaria - po latach odkrywamy ją na nowo!
2

Bułgaria w czasach PRL-u była częstym urlopowym kierunkiem Polaków. W latach dziewięćdziesiątych jej blask nieco przygasł – obawialiśmy się toczącej niedaleko wojny bałkańskiej i odkryliśmy wybrzeża Zachodu. Jednak dziś, po niemal trzydziestu latach, wakacje w Bułgarii odzyskują swoją atrakcyjność: niejeden z nas rezygnuje z Hiszpanii na rzecz Złotych Piasków i wcale tego nie żałuje! Co wiemy o tym ciepłym, gościnnym kraju z łagodnym, słonecznym klimatem?

Napisany dnia: 27.11.2017, 10:22
Kolejni oszuści podszywają się pod ZUS
2

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed kolejnym sposobem oszustwa na „pracownika ZUS”. Tym razem chodzi o dziedziczenie środków z subkonta w ZUS i konta w OFE.

Napisany dnia: 23.11.2017, 09:03
Rekordowe kontrakty Grupy Nowy Styl
44

Grupa Nowy Styl konsekwentnie się rozwija. Wiedza ekspercka, usługi badawcze i konsulting oraz doświadczenie w zarządzaniu projektami międzynarodowymi stały się ważną wartością Grupy i przepustką do obsługi największych klientów korporacyjnych oraz administracji publicznej. 2017 rok był dla firmy rekordowy pod względem podpisanych umów międzynarodowych.

Napisany dnia: 22.11.2017, 09:13
Zagłosuj na najlepszy baner
18

Miasto Jasło ogłosiło konkurs na projekt miejskiego baneru promocyjnego w ramach jubileuszu 100. rocznicy odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Spośród zgłoszonych prac komisja wyłoniła trzy, na które teraz można oddać głos w głosowaniu internetowym.

Napisany dnia: 15.11.2017, 14:26
Niepodległe Jasło 1918-2018 – zaprojektuj baner i wygraj
11

Miasto Jasło ogłasza konkurs na projekt miejskiego baneru promocyjnego w ramach jubileuszu 100. rocznicy odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Konkurs jest pierwszym działaniem jakie miasto podejmuje w związku z ogłoszonym w przyszłym roku jubileuszem odzyskania wolności.

Napisany dnia: 06.11.2017, 10:56
Podsumowanie akcji "Znicz 2017" w powiecie jasielskim
6

Policjanci podsumowali działania "Znicz 2017" na drogach powiatu jasielskiego. Funkcjonariusze wzywani byli do 18 kolizji drogowych i jednego wypadku. Podczas 7 dniowej akcji wyeliminowali z ruchu pięciu kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po wypiciu alkoholu.

Napisany dnia: 05.11.2017, 14:59
Ekonomiczny wariant komórkowy
0

Stopniowe obniżki stawek przez operatorów w Polsce sprawiły, że dziś w zasadzie każdy za stosunkowo niewielką kwotę zyskuje niemal nieograniczony dostęp do komunikacji ze światem. Czy w gąszczu tak atrakcyjnych ofert możemy znaleźć coś, co wyróżnia się poprzez dodatkowe profity?

Napisany dnia: 31.10.2017, 07:33
Policyjna akcja "Znicz 2017"
3

W piątek rozpoczęła się policyjna akcja „Znicz 2017”. Jak co roku policjanci ruchu drogowego czuwać będą nad bezpieczeństwem tych, którzy wybierają się w podróż i odwiedzać będą groby swoich najbliższych. Podczas działań funkcjonariusze będą sprawdzać m.in. stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów i prędkość z jaką poruszają się po drogach. Apelujemy o bezpieczną, odpowiedzialną i ostrożną jazdę. Pieszym przypominamy o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym.

Napisany dnia: 30.10.2017, 10:59
Rozpoczęły się zgłoszenia do Jasielskiego Konkursu Piękności
5

Zapraszamy wszystkich posiadaczy żywych choinek z Jasła i okolic do zgłaszania ich do Jasielskiego Konkursu Piękności. Wybory Najpiękniejszej organizowane są już kolejny raz, a nagrodą jest zaszczytne miejsce na podium, czyli na jasielskim Rynku. Uroczysta dekoracja Tej Najpiękniejszej odbędzie się do 6 grudnia.

Napisany dnia: 25.10.2017, 12:21
Kreatywni i Samodzielni
3

16 października br. została podpisana umowa pomiędzy Gminą Jasło/Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Jaśle a Województwem Podkarpackim/Wojewódzkim Urzędem Pracy w Rzeszowie o dofinansowanie projektu Kreatywni i Samodzielni w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt realizowany jest przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle.

Napisany dnia: 24.10.2017, 15:00
„Dwa w jednym”. Teoria i praktyka
5

Specjalne technologie winiarskie – to temat przewodni części teoretycznej ostatniego zjazdu Studium Praktycznego Winiarstwa 2017. W części praktycznej słuchacze PAW pielęgnowali nastawy win dyplomowych.

Napisany dnia: 24.10.2017, 13:10
"Mistrzowie w pasach" - Lekcja o bezpieczeństwie
1

W Jasielskim Domu Kultury dzieci z jasielskich szkół, miały okazję uczestniczyć w niecodziennej lekcji. W ramach ogólnopolskiej kampanii realizowanej przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pn." Mistrzowie w pasach", zaproszeni goście, w tym także policjanci z jasielskiej komendy policji, przypomnieli najmłodszym podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

Napisany dnia: 23.10.2017, 10:53
Uważajmy na drodze- Spotkania z dzikimi zwierzętami!
3

Jesienne zmienne warunki pogodowe, opady deszczu, poranne mgły, niskie temperatury i zalegające na drodze liście, to tylko niektóre czynniki mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo podczas podróży samochodem.

Napisany dnia: 19.10.2017, 18:00
O bezpieczeństwie z seniorami
0

Policjanci nadal kontynuują działania profilaktyczne w ramach programu prewencyjnego "Bezpieczny senior". Wczoraj spotkali się z seniorami zamieszkującymi gminę Kołaczyce. Podczas spotkania rozmawiali o zasadach bezpieczeństwa w kontaktach z obcymi osobami, które pod pretekstem różnych historii prowadzą przestępczą działalność.

Napisany dnia: 19.10.2017, 16:05
Prawo jazdy – ile to kosztuje?
6

Prawo jazdy to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Do ceny kursu należy doliczyć bowiem szereg dodatkowych opłat. Sprawdzamy, na jakie wydatki muszą być przygotowani przyszli kierowcy i podpowiadamy, skąd wziąć fundusze na ten cel.

Napisany dnia: 18.10.2017, 16:00
Trwałe i wydajne halogeny LED - jakie naświetlacze warto wybrać?
0

Oświetlenie LED należy do najbardziej zaawansowanych i najszybciej rozwijających się technologii. Nic więc dziwnego, że każdego dnia zdobywa ono coraz więcej zwolenników. Energooszczędność, wysoka wydajność i wytrzymałość, idące w parze z najlepszą jakością świecenia - to jedne z wielu korzyści płynących z jego stosowania. 

Napisany dnia: 18.10.2017, 12:59
Optymalizacja procesów zakupowych w firmie
0

Zaskakujący jest fakt, że wiele firm nie uznaje zakupów w firmie za kluczową czynność związaną z działalnością. Dopiero ze wzrostem firmy i wzrostem zaangażowanego kapitału zagranicznego rośnie świadomość konieczności zastanowienia się nad kosztami dokonywanych zakupów i próbami ich uporządkowania.

Napisany dnia: 16.10.2017, 15:38
 • Czy wyłonią wykonawcę budowy łącznika pomiędzy rondami?

  W tym roku planowana jest budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle. W ubiegłym roku Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie ogłosił przetarg na realizację tego zadania inwestycyjnego. Sęk w tym, że oferty firm przekraczają zaplanowany budżet dwu a nawet trzykrotnie.

 • Gmina likwiduje bariery

  Od stycznia br. osoby niepełnosprawne bądź mające kłopoty z poruszaniem się mogą korzystać z podnośnika pionowego zamontowanego przy budynku Urzędu Gminy Jasło. Ponadto na parterze budynku powstało Biuro Obsługi Klienta. To pozwoli im na załatwienie ich niezbędnych spraw urzędowych oraz lepszą obsługę.

 • Zapraszają na podróż do przeszłości Jasła

   

  Dzisiaj, zaraz po północy ruszył wyjątkowy serwis o historii miasta – www.17stycznia.pl. Jest to internetowa galeria zdjęć 17 budynków, które niestety już nie istnieją, jednak zachowały się na pocztówkach i fotografiach.

 • Będą podwyżki dla techników RTG

  Koniec sporu zbiorowego z dyrektorem jasielskiego szpitala. Dwudziestu techników elektroradiologii otrzyma podwyżki, o które walczyli od połowy października br. Dzisiaj odbyły się negocjacje, których efektem jest zawarcie porozumienia w zakresie żądań wysuwanych przez pracowników RTG.

 • Policja bada sprawę budżetu obywatelskiego

  Końcem ubiegłego roku burmistrz Jasła zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na nieuprawnionym wykorzystaniu danych osobowych w procesie internetowego głosowania na projekty w ramach budżetu obywatelskiego. Obecnie trwają czynności sprawdzające, czy doszło do złamania prawa.

 • Projekty szkoleniowe ze stażami

   

  Firma INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projektach szkoleniowo - stażowych.

 • W Jaśle zapłonęły „światełka do nieba” dla Pawła Adamowicza

   

  W miejscu gdzie jeszcze wczoraj stała scena, na której odbyły się występy artystów w ramach 27. Finału WOŚP dziś zapłonęły znicze. Tak kilkudziesięciu jaślan postanowiło upamiętnić zmarłego dzisiaj Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, który padł ofiarą zamachowca.

 • Jasło pobiło rekord!

   

  Podczas 27. Finału WOŚP w Jaśle i wielu miejscowościach powiatu jasielskiego zebrano ponad 100 tysięcy złotych. Pieniądze z tegorocznej edycji kwesty pozwolą na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Wybrano nowy Zarząd Powiatu

  Wczoraj podczas sesji nadzwyczajnej Stanisław Pankiewicz większością radnych został wybrany na stanowisko wicestarosty jasielskiego. Etatowym członkiem zarządu został Jan Muzyka, zaś jego miejsce nieetatowego członka zajął Ryszard Lisowski.

 • Jasielskie technikum najlepsze na Podkarpaciu

   

  10 stycznia w Warszawie odbył się 21. finał Rankingu Liceów i Techników Perspektywy. Wysokie miejsce w rankingu zajęło Technikum nr 4 z Oddz. Integracyjnymi w ZS nr 4 w Jaśle, które okazało się najlepszą tego typu placówką w całym województwie podkarpackim. Jak w rankingu wypadły pozostałe jasielskie technika i licea?

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105