Strona główna

Co to jest bezpośrednia likwidacja szkód (BLS)?

6
Napisany dnia: 09.10.2018, 11:11 , Tagi: Brak

Ubezpieczenie samochodu to jedna z najważniejszych rzeczy, o których musimy pamiętać jako kierowcy. Brak ważnej polisy może nas wiele kosztować. Dobry pakiet z kolei zagwarantuje spokój na drodze i pewność, że w razie kłopotów nie zostaniemy całkiem sami.

Wybierając odpowiednią ofertę, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii i dokładnie przeanalizować kolejne zapisy w umowie. Jednym z nich jest ten, mówiący o bezpośredniej

BLS – co to takiego?

Bezpośrednia likwidacja szkód (BLS) to nic innego jak możliwość zgłaszania ewentualnej szkody bezpośrednio do swojego ubezpieczyciela. Jeśli w porozumieniu znajdziemy ten zapis, możemy być pewni, że nasz agent ubezpieczeniowy weźmie na siebie wszystkie obowiązki – o ile wypadek nie był efektem naszego zaniedbania.

Dzięki temu nie musimy już sami kontaktować się z towarzystwem ubezpieczeniowym sprawcy. Zgłaszamy szkodę naszemu ubezpieczycielowi, a on organizuje całą resztę.

Taka opcja w umowie to gwarancja minimum formalności przy zgłaszaniu incydentu i ubieganiu się o zadośćuczynienie. Krótko mówiąc – gdy ktoś wjedzie w nasz samochód, kontaktujemy się bezpośrednio z naszym ubezpieczycielem. Dostajemy odszkodowanie, a firma we własnym zakresie odzyskuje pieniądze od sprawcy.

Ubezpieczenie komunikacyjne daje nam możliwość refundacji wszystkich szkód rzeczowych – częściowych i całkowitych.

Jakie korzyści?

Dlaczego warto szukać tego zapisu? Bo daje nam on poczucie, że powstałe nie z naszej winy zniszczenie zostanie naprawione znacznie szybciej i sprawniej. Nie musimy martwić się o formalności i uciążliwe procedury. Zajmie się teraz nimi ubezpieczyciel.

Wystarczy, że zgłosimy mu szkodę – tu nasze zadania się kończą. BLS to metoda na rynku ubezpieczeń samochodowych, która ściąga z ofiary trudy biurokracji. Po skontaktowaniu się z firmą nie jesteśmy zmuszeni już nic robić. Dopiero na dalszym etapie – tym, w którym nie bierzemy już udziału – przedstawiciel występuje z roszczeniem zwrotnym do ubezpieczyciela sprawcy o zwrot wypłaconego zadośćuczynienia.

Likwidacja zniszczeń może się odbywać – jak w przypadku tradycyjnych metod rozliczania – w trybie gotówkowym lub bezgotówkowym.

Dobre ubezpieczenie komunikacyjne (link) to więc nie tylko gwarancja, że w razie wypadku otrzymamy zasłużoną pomoc, ale też pewność, że odpowiednie towarzystwo samo zajmie się wszystkimi formalnościami. Nie musimy zaprzątać sobie głowy zbędnymi kwestiami. Bezpośrednia likwidacja szkód sprawi, że pomoc nadejdzie szybko i bezproblemowo, a ubezpieczony otrzyma auto zastępcze bez dodatkowych opłat. Zrefundowane mogą zostać wszystkie szkody rzeczowe – częściowe i całkowite, podlegające obowiązkowi odszkodowawczemu po przeprowadzeniu czynności likwidacyjnych w ramach ubezpieczenia OC sprawcy.

Wyobraźmy sobie, że w trakcie podróży do pracy ktoś uderza swoim autem w tył naszego pojazdu. Pierwsza myśl? Masa kłopotów… Ale nie tym razem! Wystarczy, że wykonamy telefon do naszego ubezpieczyciela i zgłosimy całą sytuację. I możemy spokojnie wracać do swoich obowiązków! Wszystko dzięki BLS.

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Ubwzpieczony
dnia 09.10.2018, 19:34. Identyfikator użytkownika: 6OwkR6qHVbwo
Ocena
komentarza:
4
Tak to wygląda na papierze a jak jest w rzeczywistości? Bez komentarza.
@ Maggi
dnia 19.10.2018, 05:43. Identyfikator użytkownika: y6f0iEO4DPWI
Ocena
komentarza:
0
Na papierze masz to za co zaplacisz! A że z doświadczenia wiem że większa część pseudo kierowców kupuje najtańsze ubezpieczenie to mają co chcieli! Dopiero jak jest szkoda jest lament! Bo ubezpieczyciele zĺodzieje i nie wypłacają! Osobiście miałam szkody w swoim życiu i nie moge narzekać ale mam porządne polisy które kosztują! Coś za coś! Z pustego nawet Salomon nie naleje! Takie moje zdanie każdy może mieć inne!
@ Gall
dnia 12.10.2018, 11:38. Identyfikator użytkownika: TFcM4G62LARw
Ocena
komentarza:
0
E... tam... W Wielki Piątek tego roku mieliśmy wypadek niedaleko Krakowa. Karambol z udziałem 4 aut. Auto nasze było skasowane, nam na szczęście nic się nie stało. Sprawą odszkodowania, złomowania zajęła się firma Lasko z Krosna. Sami przyjechali do domu, dali auto zastępcze, załatwili wszystkie formalności. Wiem, że brzmi jak reklama, ale chcę tylko pomoc tą informacją ludziom w trudnej sytuacji. Pomoc przychodzi wtedy kiedy jej potrzebujesz, a nie "na wszelki" wypadek. Myśmy nie zapłacili ani grosza Firmie. Natomiast "wyrzeźbione" zostały Ubezpieczyciele sprawców kolizji. Wybór za wami, właściciele aut.
@ Do Gall
dnia 19.10.2018, 05:35. Identyfikator użytkownika: y6f0iEO4DPWI
Ocena
komentarza:
1
A teraz pomysł że masz byle jakie ubezpieczenie np bez asistance i jesteś sprawcą! I co cwaniaczku? Płacisz za wszystko! Lawete za swój złom nie wspomnę o tym że musisz sobie auto zezłomowac i nie dostaniesz ani grosza !bo co? Bo nie bylo auto casco hihihi! Ot cała Twoja filozofia legła w gruzach!
@ Popieram
dnia 13.10.2018, 16:09. Identyfikator użytkownika: pmrnsWtvEwvt
Ocena
komentarza:
0
jeśli to działa tak jak odszkodowania nnw to ja rezygnuję z pzu
@ Kierowca
dnia 17.10.2018, 20:11. Identyfikator użytkownika: KV6UNNyno8lO
Ocena
komentarza:
4
Gdy będziecie ubezpieczeni w PZU, OC nawet AUTO CASCO i gdy będziecie
mieli stłuczkę, nie ze swojej winy, to wtedy się dowiecie jakie niespodzianki
przygotowało Wam PZU.
Nie wierzcie w ich uczciwość.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Bogdan Rzońca „dwójką” na liście do PE

   

  Poseł na Sejm RP Bogdan Rzońca wystartuje w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jaślanin otrzymał drugie miejsce na liście PiS.

 • Agrarny ambaras

  Rolnicy z powiatu jasielskiego żądają zatrzymania degradacji gruntów rolnych na terenie powiatu jasielskiego, spowodowanej zaprzestaniem użytkowania rolniczego, co w konsekwencji doprowadza do powstania „dzikich" zalesień. - My ponosimy z tego tytułu ogromne straty  – mówi wzburzony Piotr Kędzior, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Podkarpackiej Izby Rolniczej w Jaśle.

 • W Nowym Żmigrodzie nie będzie karetki z lekarzem

  Od 1 kwietnia karetkę specjalistyczną w Nowym Żmigrodzie zastąpi karetka podstawowa. Nie pomogły apele samorządowców, którzy liczyli na to, że liczne argumenty przemawiające za funkcjonowaniem ambulansu z lekarzem wpłyną na decyzję wojewody podkarpackiego.

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Pies został postrzelony z wiatrówki. Miał 15 śrutów w ciele

  W okolicy osiedla Żółków w Jaśle ktoś znęcał się nad pięcioletnim Tolkiem. Piesek miał w ciele aż 15 śrutów. Właściciele psa zgłosili tę sprawę na policję. Funkcjonariusze ustalają, w jaki sposób doszło do postrzałów i kto jest za to odpowiedzialny.

 • Miasto ubiega się o Otwarte Strefy Aktywności

  Resort sportu i turystyki ogłosił 11 lutego nabór wniosków o dofinansowanie na budowę ogólnodostępnych bezpłatnych stref sportowo-rekreacyjny tzw. Otwartych Stref Aktywności. Władze miasta również zgłosi swój akces w ubieganiu się o środki na powstanie pięciu siłowni w Jaśle.

 • Nowe ceny za śmieci już od kwietnia!

  Rada Miejska wyraziła zgodę na podniesienie stawek za odbiór i zagospodarowanie śmieci z terenu miasta Jasła, które będą obowiązywać mieszkańców od 1 kwietnia br. Podjęcie tej decyzji nie było łatwe zwłaszcza, że od sześciu lat stawki znajdowały się na tym samym poziomie. Niemniej jednak nieustalenie nowych cen skutkowałoby...

 • Ponad pół miliona złotych trafi do klubów sportowych

   

  Burmistrz Jasła zdecydował, które z klubów sportowych i zgłoszonych przez nie przedsięwzięć otrzymają dotację celową z budżetu miasta. Do podziału było ponad pół miliona złotych.

 • Stawki za śmieci mocno w górę!

  W wielu polskich miasta wzrosły już opłaty za odbiór i gospodarowanie odpadami. Nie ominie to również Jasła. Śmieci jest coraz więcej, a regionalne instalacje podnoszą radykalnie ceny, co uderzy w nasze kieszenie. Szykuje się dwukrotna podwyżka opłat za odpady zmieszane.

 • W Błażkowej spłonął budynek gospodarczy

  W miniony piątek w Błażkowej po godzinie 22.00 na jednej z prywatnych posesji pojawiła się ogromna łuna ognia. W płomieniach stanął budynek gospodarczy. Niewiele rzeczy udało się z niego uratować. Akcja gaśnicza trwała ponad trzy godziny.

 • Konserwacja samochodu, czy warto?

   

  Prawdą jest, że kierowcy nie przepadają za zimą. Nie lubią jej również nasze samochody. Trudne warunki mocno dają się we znaki wszystkim pojazdom poruszającym się po polskich drogach. Korozja jest prawdziwą zmorą właścicieli samochodów. Czy można z nią skutecznie walczyć? Oczywiście, że tak!

 • Cleo zachwycona talentem Adriana!

  Adrian Bałucki, uczestnik programu The Voice Kids po raz kolejny zachwycił swym talentem wokalnym. W Bitwie na Głosy okazał się najlepszy w swojej grupie zdobywając uznanie Cleo.

 • Opowiedzieli o ludziach i psach ratujących życie

   

  Wczoraj, w Jasielskim Domu Kultury, odbyła się premiera filmu dokumentalnego pt. „Fuks”. Głównymi bohaterami produkcji są jaślanin Jacek Dubiel i jego czworonożny kompan, tytułowy Fuks. Film opowiada o pełnej pasji i poświęcenia pracy ratowników rzeszowskiego STORAT-u.

 • Giganci Programowania – nowa szkoła programowania w Jaśle

   

  Wystartowały zapisy na kursy programowania dla dzieci i młodzieży w semestrze letnim.

 • W maju 5. Nocna Jazda Ratowników. Tym razem dla ratownika medycznego Grzegorza

   

  5. edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r w Jedliczu. Jest to wielka akcja charytatywna organizowana przez portal Krosno112.pl i OSP Dobieszyn, która łączy służby ratownicze z całej Polski. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105