Strona główna

Co to jest bezpośrednia likwidacja szkód (BLS)?

6
Napisany dnia: 09.10.2018, 11:11 , Tagi: Brak

Ubezpieczenie samochodu to jedna z najważniejszych rzeczy, o których musimy pamiętać jako kierowcy. Brak ważnej polisy może nas wiele kosztować. Dobry pakiet z kolei zagwarantuje spokój na drodze i pewność, że w razie kłopotów nie zostaniemy całkiem sami.

Wybierając odpowiednią ofertę, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii i dokładnie przeanalizować kolejne zapisy w umowie. Jednym z nich jest ten, mówiący o bezpośredniej

BLS – co to takiego?

Bezpośrednia likwidacja szkód (BLS) to nic innego jak możliwość zgłaszania ewentualnej szkody bezpośrednio do swojego ubezpieczyciela. Jeśli w porozumieniu znajdziemy ten zapis, możemy być pewni, że nasz agent ubezpieczeniowy weźmie na siebie wszystkie obowiązki – o ile wypadek nie był efektem naszego zaniedbania.

Dzięki temu nie musimy już sami kontaktować się z towarzystwem ubezpieczeniowym sprawcy. Zgłaszamy szkodę naszemu ubezpieczycielowi, a on organizuje całą resztę.

Taka opcja w umowie to gwarancja minimum formalności przy zgłaszaniu incydentu i ubieganiu się o zadośćuczynienie. Krótko mówiąc – gdy ktoś wjedzie w nasz samochód, kontaktujemy się bezpośrednio z naszym ubezpieczycielem. Dostajemy odszkodowanie, a firma we własnym zakresie odzyskuje pieniądze od sprawcy.

Ubezpieczenie komunikacyjne daje nam możliwość refundacji wszystkich szkód rzeczowych – częściowych i całkowitych.

Jakie korzyści?

Dlaczego warto szukać tego zapisu? Bo daje nam on poczucie, że powstałe nie z naszej winy zniszczenie zostanie naprawione znacznie szybciej i sprawniej. Nie musimy martwić się o formalności i uciążliwe procedury. Zajmie się teraz nimi ubezpieczyciel.

Wystarczy, że zgłosimy mu szkodę – tu nasze zadania się kończą. BLS to metoda na rynku ubezpieczeń samochodowych, która ściąga z ofiary trudy biurokracji. Po skontaktowaniu się z firmą nie jesteśmy zmuszeni już nic robić. Dopiero na dalszym etapie – tym, w którym nie bierzemy już udziału – przedstawiciel występuje z roszczeniem zwrotnym do ubezpieczyciela sprawcy o zwrot wypłaconego zadośćuczynienia.

Likwidacja zniszczeń może się odbywać – jak w przypadku tradycyjnych metod rozliczania – w trybie gotówkowym lub bezgotówkowym.

Dobre ubezpieczenie komunikacyjne (link) to więc nie tylko gwarancja, że w razie wypadku otrzymamy zasłużoną pomoc, ale też pewność, że odpowiednie towarzystwo samo zajmie się wszystkimi formalnościami. Nie musimy zaprzątać sobie głowy zbędnymi kwestiami. Bezpośrednia likwidacja szkód sprawi, że pomoc nadejdzie szybko i bezproblemowo, a ubezpieczony otrzyma auto zastępcze bez dodatkowych opłat. Zrefundowane mogą zostać wszystkie szkody rzeczowe – częściowe i całkowite, podlegające obowiązkowi odszkodowawczemu po przeprowadzeniu czynności likwidacyjnych w ramach ubezpieczenia OC sprawcy.

Wyobraźmy sobie, że w trakcie podróży do pracy ktoś uderza swoim autem w tył naszego pojazdu. Pierwsza myśl? Masa kłopotów… Ale nie tym razem! Wystarczy, że wykonamy telefon do naszego ubezpieczyciela i zgłosimy całą sytuację. I możemy spokojnie wracać do swoich obowiązków! Wszystko dzięki BLS.

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Ubwzpieczony
dnia 09.10.2018, 19:34. Identyfikator użytkownika: 6OwkR6qHVbwo
Ocena
komentarza:
4
Tak to wygląda na papierze a jak jest w rzeczywistości? Bez komentarza.
@ Maggi
dnia 19.10.2018, 05:43. Identyfikator użytkownika: y6f0iEO4DPWI
Ocena
komentarza:
0
Na papierze masz to za co zaplacisz! A że z doświadczenia wiem że większa część pseudo kierowców kupuje najtańsze ubezpieczenie to mają co chcieli! Dopiero jak jest szkoda jest lament! Bo ubezpieczyciele zĺodzieje i nie wypłacają! Osobiście miałam szkody w swoim życiu i nie moge narzekać ale mam porządne polisy które kosztują! Coś za coś! Z pustego nawet Salomon nie naleje! Takie moje zdanie każdy może mieć inne!
@ Gall
dnia 12.10.2018, 11:38. Identyfikator użytkownika: TFcM4G62LARw
Ocena
komentarza:
0
E... tam... W Wielki Piątek tego roku mieliśmy wypadek niedaleko Krakowa. Karambol z udziałem 4 aut. Auto nasze było skasowane, nam na szczęście nic się nie stało. Sprawą odszkodowania, złomowania zajęła się firma Lasko z Krosna. Sami przyjechali do domu, dali auto zastępcze, załatwili wszystkie formalności. Wiem, że brzmi jak reklama, ale chcę tylko pomoc tą informacją ludziom w trudnej sytuacji. Pomoc przychodzi wtedy kiedy jej potrzebujesz, a nie "na wszelki" wypadek. Myśmy nie zapłacili ani grosza Firmie. Natomiast "wyrzeźbione" zostały Ubezpieczyciele sprawców kolizji. Wybór za wami, właściciele aut.
@ Do Gall
dnia 19.10.2018, 05:35. Identyfikator użytkownika: y6f0iEO4DPWI
Ocena
komentarza:
1
A teraz pomysł że masz byle jakie ubezpieczenie np bez asistance i jesteś sprawcą! I co cwaniaczku? Płacisz za wszystko! Lawete za swój złom nie wspomnę o tym że musisz sobie auto zezłomowac i nie dostaniesz ani grosza !bo co? Bo nie bylo auto casco hihihi! Ot cała Twoja filozofia legła w gruzach!
@ Popieram
dnia 13.10.2018, 16:09. Identyfikator użytkownika: pmrnsWtvEwvt
Ocena
komentarza:
0
jeśli to działa tak jak odszkodowania nnw to ja rezygnuję z pzu
@ Kierowca
dnia 17.10.2018, 20:11. Identyfikator użytkownika: KV6UNNyno8lO
Ocena
komentarza:
4
Gdy będziecie ubezpieczeni w PZU, OC nawet AUTO CASCO i gdy będziecie
mieli stłuczkę, nie ze swojej winy, to wtedy się dowiecie jakie niespodzianki
przygotowało Wam PZU.
Nie wierzcie w ich uczciwość.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Pracuj w Hucie Szkła w Jaśle – zdobywaj nowe kwalifikacje!

 • Z pomocą dla rodziny Labutów

  Państwo Alicja i Józef Labut z Bączala Dolnego, którym dwa dni temu doszczętnie spalił się dom potrzebują wsparcia i pomocy. Małżeństwo w podeszłym wieku nie marzy o niczym innym, jak o jego odbudowie.

 • Utrudnienia w ruchu na ulicy Czackiego w Jaśle

   

  Od 8 do 11 grudnia br. na ul. Czackiego odbędzie się wycinka drzew, spowodowana ich złym stanem biologicznym, zagrażającym bezpieczeństwu przechodniom i użytkownikom drogi. W związku z tym, w tych dniach nastąpi czasowa zmiana organizacji ruchu ul. Czackiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Mickiewicza do skrzyżowania z ul. Kołłątaja i 3-go Maja. AKTUALIZACJA

 • Stracili dom i dorobek całego życia

  W kilka chwil życie państwa Labutów z Bączala Dolnego zamieniło się w istny koszmar. Ogień strawił cały ich dom, w którym wychowały się ich dzieci. To właśnie w nim każdego roku cała rodzina spotykała się w święta. Po pożarze, który wybuchł wczoraj popołudniu pozostało tylko pogorzelisko.

 • Rada wybrała prezydium i składy komisji

  Radni Rady Miejskiej Jasła wybrali dzisiaj dwóch wiceprzewodniczących rady. Krzysztof Czeluśniak zgłosił Elżbietę Bernal. Bogusława Wójcik, Andrzeja Dybasia, Henryk Rak zaś Lecha Polaka. Wszyscy zgłoszeni wyrazili zgodę na kandydowanie. Głosowanie przeprowadziła komisja skrutacyjna w składzie: Mariola Mazur, Małgorzata Rymarz, Izabela Jankowska-Zawada, Jan Pierzchała (przewodniczący komisji).

 • Strażacy ochotnicy pomagają dzieciom z chorobami nowotworowymi

   

  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Z takim hasłem na ustach strażacy ochotnicy organizują zbiórkę rzeczy, które następnie trafią do dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych szpitali w całej Polsce.  Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce zrzeszają ochotników w tym również z Podkarpacia. Akcja ta została zorganizowana po raz pierwszy na Podkarpaciu i skierowana jest  dla  pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105