Strona główna

Cyklokarpaty w Rzykach oraz Bieg Beskidnika z udziałem zawodników JSC

3
Napisany dnia: 03.10.2018, 15:06 , Tagi: Brak

W dniu 29.09 w Rzykach- małej miejscowości w  gminie Andrychów, odbyła się ostatnia w tym sezonie edycja maratonów rowerowych Kellys Cyklokarpaty.

Zawodnicy mieli do pokonania trzy trasy, które przebiegały przez tereny Beskidu Małego. Były to tradycyjnie: Hobby – 24 km (881 m przewyższenia), Mega – 40 km (1586 m przewyższenia) oraz Giga – 52 km (2000 m przewyższenia).

Dystans Hobby wybrało trzech zawodników z JSC. Byli to Dominik Szumiec, który w kategorii HM1 zajął 16 m-ce, Piotr Gryzło, który w HM2 zajął 6 m-ce oraz Sylwester Dubiel, który w HM3 zajął 29 m-ce.

Najliczniejsza grupa zawodników JSC wybrała dystans Mega. Najlepiej z tą trasą poradził sobie Łukasz Szumiec, który w kategorii MM4 stanął na najwyższym stopniu podium. Również bardzo dobry start zaliczył Adam Poniatowski, który w tej samej kategorii wiekowej zajął 7 m-ce, a Witold Cisło zajął 35 m-ce. W kategorii MM3 najlepiej wypadł Mateusz Dachowski zajmując 12 m-ce, Artur Gorczyca zajął 14 m-ce, Krzysztof Kosiek – 22 m-ce, a Sebastian Cyran – 47 m-ce. W kategorii MM5 Tomasz Radziejowski zajął 3 m-ce.

Na dystansie Giga najlepszy wynik osiągnął Jakub Gryzło, który w kategorii GM3 zajął 4 m-ce, Jakub Siemiączko w tej samej kategorii zajął 6 m-ce, natomiast Tomasz Leśniak, który pomylił trasę zajął 9 m-ce. W kategorii GM4 Jakub Zbiegień zajął 7 m-ce.

W klasyfikacji drużynowej Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów zajęło w Rzykach 2 m-ce.

W niedzielę 30.09 odbyła się w Foluszu kolejna edycja popularnego Biegu Beskidnika. Jest to bieg, który przebiega po pięknych terenach Magurskiego Parku Narodowego. Organizatorem zawodów jest  Starostwo Powiatowe w Jaśle wraz z Młodzieżowym Domem Kultury  i Jasielskim Stowarzyszeniem Cyklistów. Bieg cieszy się coraz większą popularnością i z roku na rok zwiększa się ilość uczestników jego uczestników. W bieżącym roku do zawodów przystąpiło blisko 400 zawodników, którzy rywalizowali na dwóch trasach - 6 km i 21 km.

Zawodnicy JSC nie tylko pomagali w organizacji zawodów, ale również chętnie wzięli udział rywalizacji sportowej. Na dystansie 6 km Łukasz Szumiec zajął 3 m-ce, Dominik Szumiec 5 m-ce, natomiast Janusz Zaleśny 16 m-ce.

Z dystansem półmaratonu najlepiej poradził sobie Łukasz Rak, który z czasem 1h 50 min. zajął 19 m-ce, Jakub Gryzło 43 m-ce, natomiast Wojtek Czubik 69 m-ce. Wśród pań Katarzyna Czepiel-Rak zajęła 11 m-ce.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

JSC

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ aaaa
dnia 03.10.2018, 15:27. Identyfikator użytkownika: TgDB1vyYYzMK
Ocena
komentarza:
11
Super. Gratki dla JSC!
@ AC/DC
dnia 03.10.2018, 17:50. Identyfikator użytkownika: gjNVHByt9nZq
Ocena
komentarza:
9
Brawo. Gratulacje.
@ Rally
dnia 12.10.2018, 20:39. Identyfikator użytkownika: ZCBR5fJ9dDcl
Ocena
komentarza:
0
Brawo Młody Gryszu !!! Brawo Gryszu !!!
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Bogdan Rzońca „dwójką” na liście do PE

   

  Poseł na Sejm RP Bogdan Rzońca wystartuje w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jaślanin otrzymał drugie miejsce na liście PiS.

 • Agrarny ambaras

  Rolnicy z powiatu jasielskiego żądają zatrzymania degradacji gruntów rolnych na terenie powiatu jasielskiego, spowodowanej zaprzestaniem użytkowania rolniczego, co w konsekwencji doprowadza do powstania „dzikich" zalesień. - My ponosimy z tego tytułu ogromne straty  – mówi wzburzony Piotr Kędzior, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Podkarpackiej Izby Rolniczej w Jaśle.

 • W Nowym Żmigrodzie nie będzie karetki z lekarzem

  Od 1 kwietnia karetkę specjalistyczną w Nowym Żmigrodzie zastąpi karetka podstawowa. Nie pomogły apele samorządowców, którzy liczyli na to, że liczne argumenty przemawiające za funkcjonowaniem ambulansu z lekarzem wpłyną na decyzję wojewody podkarpackiego.

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Pies został postrzelony z wiatrówki. Miał 15 śrutów w ciele

  W okolicy osiedla Żółków w Jaśle ktoś znęcał się nad pięcioletnim Tolkiem. Piesek miał w ciele aż 15 śrutów. Właściciele psa zgłosili tę sprawę na policję. Funkcjonariusze ustalają, w jaki sposób doszło do postrzałów i kto jest za to odpowiedzialny.

 • Miasto ubiega się o Otwarte Strefy Aktywności

  Resort sportu i turystyki ogłosił 11 lutego nabór wniosków o dofinansowanie na budowę ogólnodostępnych bezpłatnych stref sportowo-rekreacyjny tzw. Otwartych Stref Aktywności. Władze miasta również zgłosi swój akces w ubieganiu się o środki na powstanie pięciu siłowni w Jaśle.

 • Nowe ceny za śmieci już od kwietnia!

  Rada Miejska wyraziła zgodę na podniesienie stawek za odbiór i zagospodarowanie śmieci z terenu miasta Jasła, które będą obowiązywać mieszkańców od 1 kwietnia br. Podjęcie tej decyzji nie było łatwe zwłaszcza, że od sześciu lat stawki znajdowały się na tym samym poziomie. Niemniej jednak nieustalenie nowych cen skutkowałoby...

 • Ponad pół miliona złotych trafi do klubów sportowych

   

  Burmistrz Jasła zdecydował, które z klubów sportowych i zgłoszonych przez nie przedsięwzięć otrzymają dotację celową z budżetu miasta. Do podziału było ponad pół miliona złotych.

 • Stawki za śmieci mocno w górę!

  W wielu polskich miasta wzrosły już opłaty za odbiór i gospodarowanie odpadami. Nie ominie to również Jasła. Śmieci jest coraz więcej, a regionalne instalacje podnoszą radykalnie ceny, co uderzy w nasze kieszenie. Szykuje się dwukrotna podwyżka opłat za odpady zmieszane.

 • W Błażkowej spłonął budynek gospodarczy

  W miniony piątek w Błażkowej po godzinie 22.00 na jednej z prywatnych posesji pojawiła się ogromna łuna ognia. W płomieniach stanął budynek gospodarczy. Niewiele rzeczy udało się z niego uratować. Akcja gaśnicza trwała ponad trzy godziny.

 • Konserwacja samochodu, czy warto?

   

  Prawdą jest, że kierowcy nie przepadają za zimą. Nie lubią jej również nasze samochody. Trudne warunki mocno dają się we znaki wszystkim pojazdom poruszającym się po polskich drogach. Korozja jest prawdziwą zmorą właścicieli samochodów. Czy można z nią skutecznie walczyć? Oczywiście, że tak!

 • Cleo zachwycona talentem Adriana!

  Adrian Bałucki, uczestnik programu The Voice Kids po raz kolejny zachwycił swym talentem wokalnym. W Bitwie na Głosy okazał się najlepszy w swojej grupie zdobywając uznanie Cleo.

 • Opowiedzieli o ludziach i psach ratujących życie

   

  Wczoraj, w Jasielskim Domu Kultury, odbyła się premiera filmu dokumentalnego pt. „Fuks”. Głównymi bohaterami produkcji są jaślanin Jacek Dubiel i jego czworonożny kompan, tytułowy Fuks. Film opowiada o pełnej pasji i poświęcenia pracy ratowników rzeszowskiego STORAT-u.

 • Giganci Programowania – nowa szkoła programowania w Jaśle

   

  Wystartowały zapisy na kursy programowania dla dzieci i młodzieży w semestrze letnim.

 • W maju 5. Nocna Jazda Ratowników. Tym razem dla ratownika medycznego Grzegorza

   

  5. edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r w Jedliczu. Jest to wielka akcja charytatywna organizowana przez portal Krosno112.pl i OSP Dobieszyn, która łączy służby ratownicze z całej Polski. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105