Strona główna

Cyklokarpaty w Rzykach oraz Bieg Beskidnika z udziałem zawodników JSC

3
Napisany dnia: 03.10.2018, 15:06 , Tagi: Brak

W dniu 29.09 w Rzykach- małej miejscowości w  gminie Andrychów, odbyła się ostatnia w tym sezonie edycja maratonów rowerowych Kellys Cyklokarpaty.

Zawodnicy mieli do pokonania trzy trasy, które przebiegały przez tereny Beskidu Małego. Były to tradycyjnie: Hobby – 24 km (881 m przewyższenia), Mega – 40 km (1586 m przewyższenia) oraz Giga – 52 km (2000 m przewyższenia).

Dystans Hobby wybrało trzech zawodników z JSC. Byli to Dominik Szumiec, który w kategorii HM1 zajął 16 m-ce, Piotr Gryzło, który w HM2 zajął 6 m-ce oraz Sylwester Dubiel, który w HM3 zajął 29 m-ce.

Najliczniejsza grupa zawodników JSC wybrała dystans Mega. Najlepiej z tą trasą poradził sobie Łukasz Szumiec, który w kategorii MM4 stanął na najwyższym stopniu podium. Również bardzo dobry start zaliczył Adam Poniatowski, który w tej samej kategorii wiekowej zajął 7 m-ce, a Witold Cisło zajął 35 m-ce. W kategorii MM3 najlepiej wypadł Mateusz Dachowski zajmując 12 m-ce, Artur Gorczyca zajął 14 m-ce, Krzysztof Kosiek – 22 m-ce, a Sebastian Cyran – 47 m-ce. W kategorii MM5 Tomasz Radziejowski zajął 3 m-ce.

Na dystansie Giga najlepszy wynik osiągnął Jakub Gryzło, który w kategorii GM3 zajął 4 m-ce, Jakub Siemiączko w tej samej kategorii zajął 6 m-ce, natomiast Tomasz Leśniak, który pomylił trasę zajął 9 m-ce. W kategorii GM4 Jakub Zbiegień zajął 7 m-ce.

W klasyfikacji drużynowej Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów zajęło w Rzykach 2 m-ce.

W niedzielę 30.09 odbyła się w Foluszu kolejna edycja popularnego Biegu Beskidnika. Jest to bieg, który przebiega po pięknych terenach Magurskiego Parku Narodowego. Organizatorem zawodów jest  Starostwo Powiatowe w Jaśle wraz z Młodzieżowym Domem Kultury  i Jasielskim Stowarzyszeniem Cyklistów. Bieg cieszy się coraz większą popularnością i z roku na rok zwiększa się ilość uczestników jego uczestników. W bieżącym roku do zawodów przystąpiło blisko 400 zawodników, którzy rywalizowali na dwóch trasach - 6 km i 21 km.

Zawodnicy JSC nie tylko pomagali w organizacji zawodów, ale również chętnie wzięli udział rywalizacji sportowej. Na dystansie 6 km Łukasz Szumiec zajął 3 m-ce, Dominik Szumiec 5 m-ce, natomiast Janusz Zaleśny 16 m-ce.

Z dystansem półmaratonu najlepiej poradził sobie Łukasz Rak, który z czasem 1h 50 min. zajął 19 m-ce, Jakub Gryzło 43 m-ce, natomiast Wojtek Czubik 69 m-ce. Wśród pań Katarzyna Czepiel-Rak zajęła 11 m-ce.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

JSC

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ aaaa
dnia 03.10.2018, 15:27. Identyfikator użytkownika: TgDB1vyYYzMK
Ocena
komentarza:
11
Super. Gratki dla JSC!
@ AC/DC
dnia 03.10.2018, 17:50. Identyfikator użytkownika: gjNVHByt9nZq
Ocena
komentarza:
9
Brawo. Gratulacje.
@ Rally
dnia 12.10.2018, 20:39. Identyfikator użytkownika: ZCBR5fJ9dDcl
Ocena
komentarza:
0
Brawo Młody Gryszu !!! Brawo Gryszu !!!
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Warto pójść do wyborów – Twój głos jest ważny

   

  Wybory, szczególnie te samorządowe, dają nam możliwość decydowania o tym, kto będzie reprezentował nas w organach samorządowych – tych najbliższych „naszego podwórka” i będzie miał przecież niemały wpływ, na jakość naszego życia. Każdy głos ma znaczenie, jest ważny, bo jest symbolem prawdziwej wolności.

 • Rozbudowa jasielskiego szpitala dobiegła końca

   

  Dziś zaprezentowano nowopowstałą część Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Inwestycja o wartości 22 mln zł pozwoli jasielskiej lecznicy podnieść jakość świadczonych przez placówkę usług medycznych. Pierwsze zabiegi operacyjne mogą odbyć się na nowym bloku operacyjnym już za niespełna miesiąc.

 • Szanowni mieszkańcy Gminy Jasło

   

  Już w niedzielę wspólnie podejmiemy decyzję, kto przez najbliższe pięć lat będzie sprawował zaszczytny, ale i niezwykle zobowiązujący urząd Wójta Gminy Jasło.

 • PZD z nowym sprzętem i zapleczem socjalnym

  Pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle przez wiele lat nie mieli odpowiedniego zaplecza socjalnego. W ostatnim jednak czasie wybudowany został budynek wraz z siedmiostanowiskowym garażem, który poprawi komfort i warunki ich pracy. Inwestycja ma się zakończyć wiosną przyszłego roku.

 • Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych

   

  W tym roku 1 listopada przypada w czwartek. Będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Dlatego poświęćmy swój czas na wspomnienie Naszych bliskich Zmarłych i odwiedźmy ich groby.

 • Szanowni Mieszkańcy Jasła!

   

  Podjąłem decyzję o kandydowaniu na burmistrza Jasła ponieważ - podobnie ja Państwo - pragnę, aby nasze piękne Miasto znów stanęło w rzędzie dynamicznie rozwijających się miejscowości Podkarpacia. - Andrzej Czernecki.

 • W szpitalu powstał oddział diabetologiczny

  Jasielski szpital poszerzył działalność medyczną o oddział diabetologiczny, jedyny taki na terenie województwa podkarpackiego. W Polsce liczba pacjentów chorych na cukrzycę wzrasta w niepokojącym tempie. Dzięki powstaniu nowego oddziału specjaliści będą mogli sprawować najlepszą opiekę nad chorymi.

 • Społeczeństwo Jasła pamięta o zapomnianych Rodakach

   

  W listopadzie 2018 r., w rocznicę stulecia odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości, groby rodaków, imiennych i bezimiennych bohaterów walk o polskość i wolność, powinny oświetlić płonące biało-czerwone znicze.

 • Czas na dobrego gospodarza, nie polityka

   

  Zapraszamy do lektury wywiadu ze Stanisławem Pawlusiem, kandydatem na wójta Gminy Skołyszyn. 

 • Zgodnie dla przyszłości Jasła – list Ryszarda Pabiana

 • Strażacy ochotnicy pomagają dzieciom z chorobami nowotworowymi

   

  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Z takim hasłem na ustach strażacy ochotnicy organizują zbiórkę rzeczy, które następnie trafią do dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych szpitali w całej Polsce.  Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce zrzeszają ochotników w tym również z Podkarpacia. Akcja ta została zorganizowana po raz pierwszy na Podkarpaciu i skierowana jest  dla  pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105