Strona główna

Czarni podejmą Start Rymanów

12
Napisany dnia: 30.03.2018, 07:00 , Tagi: Brak

Czarni Jasło rundę wiosenną rozpoczną od starcia ze Startem Rymanów na własnym stadionie. Goście zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli i z pewnością postawią jaślanom trudne warunki. Gospodarze, aby utrzymać kontakt z czołówką muszą celować w zdobycie kompletu punktów.

fot. Archiwum

Pierwszy mecz rundy wiosennej Czarni Jasło rozegrają w już w najbliższą sobotę na stadionie przy ul. Śniadeckich 15. Jaślanie staną przed szansą na zrewanżowanie się rywalom za porażkę w sierpniowym meczu 1 kolejki klasy okręgowej.  Spotkanie rozpocznie się w samo południe. Przed startem rundy wiosennej trudno wyrokować, w jakiej formie są obie drużyny. Odpowiedź na tak postawione pytanie z pewnością da sobotni mecz.

Czarni zajmują w ligowej tabeli piąte miejsce. Na swoim koncie zgromadzili do tej pory 29 punktów. Jeżeli zdołają skompletować 3 punkty w domowym meczu ze Startem Rymanów zbliżą się do swoich rywali na jedno oczko zachowując ścisły kontakt z ligową czołówką. Nie będzie to jednak łatwe zadanie. Podopieczni Tomasza maczugi będą musieli radzić sobie bez kilku kluczowych graczy, przede wszystkim występujących w formacji defensywnej. Prawdopodobnie w składzie na sobotnie spotkanie zabraknie Wojciecha Dziedzica, który zmaga się z chorobą. Stoper jasielskiej drużyny obok Tomasza Dziobka stanowi ważne ogniwo drużyny. Przed trenerem stoi zatem trudne zadanie znalezienia dla niego wartościowego zmiennika.  

Kontuzje leczą Mateusz Kurdziel oraz Michał Borowiec. O ile pierwszy z bocznych obrońców do składu może wrócić już w najbliższy weekend to rozbrat Borowca z murawą z pewnością potrwa dłużej. Dwudziestojednoletni gracz Czarnych zmaga się bowiem z urazem kolana. W formacji obronnej powinien zatem pojawić się na boisku od pierwszej minuty spotkania Artur Wójtowicz.

Biorąc pod uwagę gotowość do gry zawodników ofensywnych sztab trenerski ma mniej zmartwień. W składzie z pewnością nie pojawi się Konrad foryś, który walczy o powrót pełnej sprawności po urazie barku i trzech zabiegach chirurgicznych. Do treningów wrócił Jakub Wyderka. Wydaje się jednak, że jest jeszcze za wcześnie, aby trener mógł posłać go do boju w meczu ligowym. O sile ofensywnej Czarnych decydować będą zapewne Kulig, Munia, Rodak, Szopa oraz Urban.

Najmniej znaków zapytania pojawia się w kontekście obsady pozycji bramkarza. Wzmocnieniem bez wątpienia jest dołączenie do drużyny Wiktora Cyrana. Decyzja o tym, czy znajdzie się w kadrze meczowej miała zapaść po wczorajszym treningu.  

Czarni stawiają sobie ambitne plany. Walka o awans wciąż jest możliwa. Jaślanie do lidera tracą obecnie 8 punktów. Nie ulega wątpliwości, że w kluczowych dla losów sezonu meczach będą musieli wznieść się na wyżyny własnych umiejętności.

MD

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Resovia Rzeszów
dnia 30.03.2018, 07:39. Identyfikator użytkownika: JaaRNFyKLmy9
Ocena
komentarza:
21
Powodzenia Czarni Jasło,witajcie w Rodzinie.
@ brygada rr
dnia 30.03.2018, 12:51. Identyfikator użytkownika: K6niJsb68Sdm
Ocena
komentarza:
-7
Rymanów pewnie wygra...no cóż ktoś przegrać musi...jest jeszcze remis ale go nie będzie...
@ Kibic
dnia 31.03.2018, 15:46. Identyfikator użytkownika: cu8bCvQV29gR
Ocena
komentarza:
3
Coś mówiłeś?
@ roni
dnia 30.03.2018, 07:48. Identyfikator użytkownika: vEnw6os7X4LY
Ocena
komentarza:
0
niech celują!
@ Marcin
dnia 31.03.2018, 08:35. Identyfikator użytkownika: 9U2PWoz3r9pb
Ocena
komentarza:
-18
Czarnych rozwiązać, a stadion zaorać!!!
@ Jasło
dnia 31.03.2018, 15:39. Identyfikator użytkownika: GfzGewhKG8Ct
Ocena
komentarza:
4
A ty się rozpędź porządnie i wyceluj w ostry słupek tępą, nikomu niepotrzebną grzywą.
Opisz nam na forum jak było.
Wesołych Świąt !
@ _alibaba
dnia 31.03.2018, 16:17. Identyfikator użytkownika: tupEe3r0bsCk
Ocena
komentarza:
4
Nie rozumiem takiego człowieka, w Jaśle mieszka i psioczy na swój klub. Jakiś psychiczny jesteś!
Jeśli nie interesujesz się piłką ani czymś co jest w naszym mieście to może lepiej się nie odzywaj.
@ czarny
dnia 31.03.2018, 17:22. Identyfikator użytkownika: lwtlRvVqgwWz
Ocena
komentarza:
3
ja tez nie rozumiem.To musi byc antyjaślanin lub trol internetowy.
@ Marzyciel1
dnia 31.03.2018, 12:49. Identyfikator użytkownika: 1ioqd1Hxr2IP
Ocena
komentarza:
-1
Jaki wynik
@ 1312
dnia 31.03.2018, 14:27. Identyfikator użytkownika: OiKcPPASK66o
Ocena
komentarza:
3
1:0 dla czarnych !
@ _jr
dnia 31.03.2018, 16:16. Identyfikator użytkownika: tupEe3r0bsCk
Ocena
komentarza:
6
Brawo chłopaki bravo JKS. Tak trzymać!
@ czarny
dnia 31.03.2018, 17:24. Identyfikator użytkownika: lwtlRvVqgwWz
Ocena
komentarza:
6
Brawo Czarni.Brawo Niemczynski. Czarni ciągle w grze.Następne dwie kolejki moga byc decydujace.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Ośrodek w Ożennej wrócił jak bumerang

  Przez ostatnich kilka sesji Rady Powiatu w Jaśle próbowano podjąć uchwałę w sprawie Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Ożennej. Jak pamiętamy, większość radnych była temu przeciwna, a brak poparcia okazywała w sposób ostentacyjny. Jednak wczoraj radni przyjęli to zadanie do budżetu powiatu. Co zadecydowało o tym, że niektórzy zmienili zdanie?

 • Mężczyzna zmarł, a w bloku unosił się fetor

  W minioną sobotę w jednym z mieszkań w bloku na osiedlu Szajnochy w Jaśle znaleziono ciało 67-letniego mężczyzny w stanie głębokiego rozkładu. Nieprzyjemna woń, która utrzymywała się wewnątrz bloku zaniepokoiła pozostałych lokatorów. O swoich podejrzeniach powiadomili jasielską policję.

 • Radni rozczarowani nieobecnością przedstawicieli Kronospanu

  Na poniedziałkową sesję Rady Miejskiej Jasła zaproszeni zostali przedstawiciele firmy Kronospan. Radni chcieli porozmawiać z inwestorem na temat fabryki budowanej na terenie miasta. Ten jednak nie przyszedł..

 • Wandale rozrabiają i grają na nosie jasielskiej policji

  W gminie Tarnowiec nie milkną echa po kolejnych wybrykach wandali, którzy po raz kolejny dokonali zniszczeń znaków drogowych. Mieszkańcy są pełni obaw, gdyż liczyli na to, że policjanci rozwiążą problem. Sprawcy licznych aktów wandalizmu wciąż są nieuchwytni i robią co chcą.

 • Nabory na kursy zawodowe oraz gwarancja stażu i zatrudnienia

   

  GOTOWI DO PRACY – program wsparcia dlaosób bezrobotnych. Kto może wziąć udział w szkoleniach: uczestnikami projektu będą osoby bezrobotne mające w dniu przystąpienia do projektu powyżej 29 lat, zamieszkujące zgodnie z definicją K.C na obszarze powiatu strzyżowskiego i jasielskiego.

 • W rozmowach z gminą tkwią w martwym punkcie!

  Kiedy przychodzą roztopy oraz intensywne opady deszczu droga gminna w przysiółku Dąbrowy w Trzcinicy jest grząska, a przejazd przez nią staje się prawdziwą męką...

 • Wyraź swoją opinię na temat planowanego Centrum Techniki, Kultury i Przedsiębiorczości w Jaśle

 • Tragedia w Szebniach

   

  W Szebniach doszło dziś do tragicznego w skutkach wypadku. Pod kołami samochodu ciężarowego zginął mężczyzna.

 • Naprawa i serwisowanie układów klimatyzacji w samochodach osobowych

   

  Firma AB Motors proponuje usługi z zakresu naprawy i serwisowania układów klimatyzacji.

 • Mieszkańcy nie mają wstydu! Wysypują odpady na „dziko”

  Na prywatnej działce w Warzycach przy drodze wojewódzkiej w kierunku Rzeszowa powstało niemałe wysypisko śmieci. Ktoś najwyraźniej postanowił zrobić sobie remont domu. Nie chciał płacić za odbiór odpadów to postanowił materiały budowlane podrzucić komuś innemu. Jeśli jednak w przyszłości zostanie złapany na gorącym uczynku może za to słono zapłacić.

 • Czym jest prezbiopia?

   

  O prezbiopii możemy mówić, kiedy różne sytuacje życia codziennego stają się coraz bardziej uciążliwe ze względu na niewyraźne widzenie.

   

 • Nauka sztuki prezentacji w Słowenii

   

  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Święcanach uczestniczący w projekcie „Youth to Business Enterprise” (Młodzi w przedsięwzięciu biznesowym) wzięli udział w przedostatniej już mobilności w ramach projektu. Tym razem uczyli się sztuki prezentacji, zarówno tej graficznej, jak i tego jak należy zachować się podczas prowadzenia pokazu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105