Strona główna

Czarni postawieni pod ścianą

96
Napisany dnia: 14.02.2018, 12:23 , Tagi: Brak

Władze Jasła przyznały dotację na realizację przedsięwzięć sportowych w bieżącym roku. Największe kontrowersje wzbudziła kwota 150 tys. zł dla Jasielskiego Klubu Sportowego Czarni 1910 Jasło. Okazuje się, że to za mało, aby dokończyć sezon w rozgrywkach wiosennych. Zarząd Czarnych walczy o klub, a wspierają go w tym jego sympatycy, przedsiębiorcy i byli zawodnicy.

Miasto podzieliło 653 tysiące złotych dotacji między 19 jasielskich klubów sportowych. Do oceny wniosków o udzielenie dotacji burmistrz powołał specjalną komisję. Po ogłoszeniu wyników konkursu rozpętała się fala krytyki m.in. w mediach społecznościowych dotycząca 150 tys. zł przyznanych na szkolenie i udział w rozgrywkach ligowych w piłce nożnej seniorów i grup młodzieżowych.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że klub Czarni Jasło nie domknie z taką kwotą budżetu mając w tym roku jeszcze niższą dotację niż w 2017 r. Zarząd klubu wnioskował o 200 tys. zł wykazując koszty utrzymania w kwocie 220 tys. zł.

- Znam kilku działaczy, którzy wiele własnej pracy, środków i zaangażowania poświęcają nie tylko dla drużyny seniorów, ale działają tam również drużyny młodzieżowe, które grają w wyższych ligach i utrzymanie ich to rząd 100 tys. zł. Podzielenie tej kwoty 150 tys. zł daje 30 tys. zł na poszczególną drużynę. To nie są kokosy i proszę ich zrozumieć, że są zbulwersowani – wyjaśnił na ostatniej sesji radny Krzysztof Pec.

Największe oburzenie jasielskiego magistratu wywołał oficjalny komunikat klubu, który pojawił się przed podziałem środków na sport. Został odebrany jako forma nacisku ze wskazaniem kwoty dotacji, jaka byłaby mile widziana. Z tym zdaniem zgodzić się jednak nie może zarząd JKS Czarni 1910 Jasło.

- Zarząd klubu nie angażował nikogo do walki z urzędem ani nie prowadzi z nim żadnej „wojny” spowodowanej obniżeniem dotacji. Współpraca na linii Klub-Urząd Miasta w Jaśle jest dobra. Dziękujemy za dotychczasową pomoc okazaną klubowi – podkreślił Piotr Kowalski, prezes klubu Czarni 1910 Jasło dodając, że - nieprawdą jest, aby na oficjalnej stronie internetowej pojawił się tekst próbujący wymusić na komisji konkretną kwotę dotacji.

Miasto przyznało, że wysokość dofinansowania dla klubu uzależniona była w dużej mierze od pozycji klubu w rozgrywkach ligowych. Przypomnieli również, że w ubiegłym roku otrzymali 189 tys. zł z puli 690 tys. zł dotacji, a kwota ta stanowiła 91,13 % wartości zadania. Co więcej miasto mając na uwadze trudną sytuację finansową klubu i jego znaczenie w krzewieniu postaw sportowych u dzieci i młodzieży, dwukrotnie umarzało mu zaległości z tytułu nadmiernie pobranej dotacji.

- W sumie umorzenia te wyniosły nieco ponad 168 tys. zł – poinformowała Agata Koba, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jaśle. - Profesjonalne uprawianie sportu, które wiąże się z ponoszeniem dużych kosztów finansowych może być wspierane przez miasto, ale nie w takiej skali jak wsparcie dla sportu dzieci i młodzieży. Istotne jest także to, że w Jaśle działa kilkanaście klubów sportowych różnych dyscyplin, dla których samorząd miejski jest podstawowym źródłem finansowania i miasto musi również im udzielać wsparcia finansowego – dodała na koniec.

Władze klubu Czarni Jasło nie poddają się i szukają możliwości zdobycia dodatkowych pieniędzy, które pozwolą im ze spokojem myśleć o dalszej części sezonu. Długo nie musieli czekać na odzew. Są z nimi sympatycy, samorządowcy, parlamentarzyści, przedsiębiorcy, kibice i byli zawodnicy. Ponadto przedstawiciele zarządu prowadzą obecnie rozmowy z potencjalnym sponsorem z Krakowa zainteresowanym wsparciem klubu.

Miasto dysponuje 31 tys. zł rezerwy, o które kluby sportowe będą mogły się ubiegać. Dotacja zostanie przekazana po rozstrzygnięciu kolejnego konkursu.

Ilona Dziedzic

ilona.dziedzic@jaslo4u.pl

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Nieogar
dnia 14.02.2018, 12:38. Identyfikator użytkownika: LpNfuZmFmtZj
Ocena
komentarza:
-3
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ pan Jan
dnia 14.02.2018, 12:47. Identyfikator użytkownika: UJ7ynN8CVUap
Ocena
komentarza:
94
A ja jako jaślanin nie chcę dopłacać do czyjegoś hobby. Jeśli notorycznie brakuje pieniędzy to najwyższa pora zamknąć ten biznes.

Główny argument tych "wyklętych" z trybun to promocja Jasła poprzez klub. W tym sezonie Jasło jest "promowane" m.in. w Korczynie, Kopytowej i Przysietnicy. Niedawno jedna śpiewająca dziewuszka zrobiła więcej dla miasta niż klub przez lata działalności. 150 tysięcy to co najmniej 10-15 solidnych stypendiów dla jasielskiej uzdolnionej młodzieży, takiej jak ona.
@ robbo
dnia 14.02.2018, 12:52. Identyfikator użytkownika: U5CgrKoJWNw7
Ocena
komentarza:
-10
Ta spiewajaca dziewuszka zrobila cos dla siebie nie dla Jasla tak jak szpak bo co Jaslo ma z tego?
@ Nieogar
dnia 14.02.2018, 12:58. Identyfikator użytkownika: LpNfuZmFmtZj
Ocena
komentarza:
67
Ten klub to symbol Jasła.
Pomnik jego nieudolności, niekompetencji,niezorganizowania, niezaradności.
Jedynym sukcesem przez 108 lat działania było to, że istniał.
Statua niespełnionych nadziei i braku ambicji Jaślan a w tej chwili tylko rozrywka dla 50-100 żołnierzy wyklętych i "patriotów" z trybun.
Pora chyba na samofinansowanie zwłaszcza, ze kazdy Jaślanin chyba znalazłby większe potrzeby wymagające wsparcia w takim regionie w, którym mieszkamy.
@ do pan Jan
dnia 14.02.2018, 13:01. Identyfikator użytkownika: zJyLIwuJdISZ
Ocena
komentarza:
-24
Czytaj ze zrozumieniem tekst. Czarni promują Jasło w Mielcu,Rzeszowie,Stalowej Woli,Przemyslu,Jarosławiu,Sanoku,Krosnie bo własnie z klubami z tych miast graja dzieciaki i młodzież czterech drużyn klubowych. Czarni graja w każdej kategorii wiekowej w 1 lidze podkarpackiej mając za przeciwników w/w miasta. Seniorzy graja tam gdzie ich miejsce z takim budżetem ale już nie raz Burmistrz mówił że jego interesuje dotowanie dzieciaków a nie seniorów to co teraz nagle ze dotacja zależna od seniorów? Coś tutaj nie gra.
@ pan Jan
dnia 14.02.2018, 13:09. Identyfikator użytkownika: UJ7ynN8CVUap
Ocena
komentarza:
37
No to super - zostają grupy młodzieżowe, bo to faktycznie pożytecznie wydane pieniądze (nie przy promocji, ale przy zdrowym wychowywaniu najmłodszych jaślan), a seniorów można bez żalu zaorać. Jest taniej i efektywniej, cieszę się, że się zgadzamy.
@ Nieogar
dnia 14.02.2018, 13:12. Identyfikator użytkownika: LpNfuZmFmtZj
Ocena
komentarza:
-7
Nie gra, nie gra...
Idźcie go pobić albo musicie mu zagrozić ze nie dostanie głosu "patriotów" w wyborach.
Niech wie, żołnierze wyklęci to olbrzymia siła w Jaśle.
@ Panie Janie
dnia 14.02.2018, 14:20. Identyfikator użytkownika: 7JE1kTPW0Ni6
Ocena
komentarza:
-4
Skoro tak, to należy zabrać dofinansowanie dla pozostałych sekcji, zwłaszcza tych, które są rodzinnymi folwarkami. Wiemy o które chodzi ?
Tam łatwiej uciąć dopłacanie do - jak to Pan ujął - hobby.
@ Tic-Tac
dnia 14.02.2018, 15:05. Identyfikator użytkownika: NgM0VAYnZ1BW
Ocena
komentarza:
1
Chyba nasi wybrańcy "mają rację "ze karczuja piłkę nożną w Jaśle. Klub o dużych tradycjach i jak na małe miastko wielce zasłużony..Lepiej dotowac schroniska,dziadownie .Niech te miejsca rosną w siłę. Niech się zapełniają
@ Marek
dnia 14.02.2018, 15:32. Identyfikator użytkownika: vIGmgv3OMEeH
Ocena
komentarza:
29
A z Czarnych co ma Jasło? Wstyd
@ mieszkaniec
dnia 14.02.2018, 18:58. Identyfikator użytkownika: JoDcBpi3S3MW
Ocena
komentarza:
14
Nie są to wielkie pieniądze,bo 30 tys na jedną drużyne,wyjazdy młodzieży dalekie,u siebie sedziow trzeba zapłacić,no i kupić sprzęt,opłacić trenerow,ubezpieczenie,haracze do związku...a w każdej rundzie jest sporo meczow.Ale na klub patrzy się przez pryzmat seniorow,a ci grają w okregowce.Drużyny z tej ligi mają jedną trzecią z tego i też młodzież po trzy zespoły,a np Dukla też gra w lidze podkarpackiej ze znacznie mniejszym budzetem.Więc nie ma co rozdzierać szat tylko trochę ograniczyć niektore wydatki.Nie jest tajemnicą,że seniorzy dostają kase za grę co jest absurdalne w takiej lidze.Zwrot kosztow przejazdu dla studentow i tyle.Nie narzekać na burmistrza tylko podejsc po gospodarsku do tego co sie ma.Ciekawe ile płaci sie siatkarzom czy karatekom.Jakos z tych klubow nie slychac ciąglego marudzenia.
@ Boss
dnia 14.02.2018, 19:59. Identyfikator użytkownika: ZT7bJQJfxgRx
Ocena
komentarza:
11
A przypomnij jakimi wynikami promują Jasło? 11 czy 19 do zera? Najpierw wyniki pozniej kasa. Ja wiem, że teraz bez kasy to trudne
@ Boss
dnia 14.02.2018, 20:01. Identyfikator użytkownika: ZT7bJQJfxgRx
Ocena
komentarza:
10
Promocja wynikami 11 czy 19 w plecy
@ Sektor huta
dnia 14.02.2018, 22:47. Identyfikator użytkownika: m1gUVNu7Q7ha
Ocena
komentarza:
-25
Ale was cięcie boli ten klub. Bardzo dobrze,ma boleć nieudacznicy życiowi wylewający żale i frustrację w internecie. Czarni przetrwali 1 wojnę światową, potem 2 wojnę światową,epokę komunizmu,okrągły stòł i wiele innych zdarzeń. Przeżyje i Was choćbyście niewiem jak głośno szczekali w swojej nienawiści do wszystkiego co w Jaśle ma swoją ugruntowaną pozycję bo My jesteśmy Czarni 1910 Jasło, duma tego miasta. Wy jesteście nieudacznikami.ktòrym ani w sporcie ani w życiu nie wyszło i stąd ta fala szlamu zalewająca internet pod każdym prawie tematem. Ludzie żal mi was
@ dd
dnia 15.02.2018, 07:46. Identyfikator użytkownika: fRAxddEsBrOj
Ocena
komentarza:
7
regularnie dostają w d...
@ ttt
dnia 15.02.2018, 07:54. Identyfikator użytkownika: C1uQf3MEBZ6Y
Ocena
komentarza:
10
150 tys to za mało... hmm a cóż za wyniki ta drużyna ma skoro walczy jak równy z równym z chłopakami z wiosek którzy raz w tygodniu pokopią i ograją wielkich czarnych a mają do dyspozycji ułamek tej sumy
@ Nieogar
dnia 15.02.2018, 08:52. Identyfikator użytkownika: LpNfuZmFmtZj
Ocena
komentarza:
4
Do Sektor Huta
Tak.To wszystko z zazdrości, że wam wyszło w życiu a klubowi cały czas wychodzi w sporcie.
@ W@
dnia 15.02.2018, 08:54. Identyfikator użytkownika: ho7z2gA1A66b
Ocena
komentarza:
9
Chłopaki i dziewczyny z Jasła (z klubu sportowego Speed Jasło) wywalczyli medale i puchary w narciarstwie biegowym (w sztafecie) 13 i 14 lutego 2018 r. w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży w Ustrzykach.
@ W@
dnia 15.02.2018, 09:43. Identyfikator użytkownika: ho7z2gA1A66b
Ocena
komentarza:
7
Na takie kluby lepiej dawać pieniądze, gdzie są efekty (dobre wyniki sportowe)
@ jks
dnia 15.02.2018, 23:31. Identyfikator użytkownika: gD3HRGsDK4K7
Ocena
komentarza:
0
zwolnić tą bandę starych kolesi zacząć wszystko od nowa koniec brania pieniędzy za mecze przez wielkie 30+ gwiazdy dać szanse młodym którzy grają "jeszcze" gratis,(podpowiedź do władz, zaraz wam tą młodzież ktoś podbierze )
@ jasiu
dnia 16.02.2018, 10:04. Identyfikator użytkownika: sFIDRtdxZR0G
Ocena
komentarza:
2
Każde pieniądze na czarnych są pieniędzmi straconymi bezpowrotnie
@ Marek
dnia 16.02.2018, 16:59. Identyfikator użytkownika: vIGmgv3OMEeH
Ocena
komentarza:
1
Przetrwali. [...] sami osiągnęli. Miasto sponsoruje to korzystają. Nieudacznicy to Czarni. Ponad 100 lat i [...] osiągnęli. Wstyd na cały region.
@ ha ha ha
dnia 17.02.2018, 07:21. Identyfikator użytkownika: l6YNm5iiQcxK
Ocena
komentarza:
-1
Nie napinaj się bo ci żyłka pęknie fizolku
@ Basia C
dnia 14.02.2018, 12:50. Identyfikator użytkownika: GdlPYJ1Oi3xb
Ocena
komentarza:
30
A może już czas przestać dokładać i umarzać pieniądze podatnika , jest mnóstwo przdsięwzięć sportowych na terenie Jasła do których można by dołożyć a nie faworyzować jeden klub, który , nie ukrywajmy jakoś nie szczególnie uwidacznia pompowane w niego dotacje.
@ KRASULA
dnia 15.02.2018, 07:13. Identyfikator użytkownika: 2dzwvN8ffJAH
Ocena
komentarza:
3
Kasa ma byc na nagrody a nie sport. Tak ciezko wam zrozumiec.
@ rolnik sezonowy
dnia 14.02.2018, 12:52. Identyfikator użytkownika: JQhetxj2tmR7
Ocena
komentarza:
17
jest i Pec!dzień bez artykułu z Pecem-dniem straconym!
@ hej
dnia 14.02.2018, 13:12. Identyfikator użytkownika: cDvmgBR0rgID
Ocena
komentarza:
16
Z wstępu tego artykułu wynika,że 150 tys to za mało,by dokończyć sezon na wiosnę...To znaczy,że na rundę jesienną znów trzeba dać dotację dla Czarnych?Fajnie.
@ Czarni to nie Biali
dnia 14.02.2018, 17:18. Identyfikator użytkownika: Ssk9FDkytSQ7
Ocena
komentarza:
9
...Dawno dawno temu był Klub"Czarni Jasło"
Byli Goleń, Gogosz i inni
Była Liga ,teraz też jest
Leniwa
Indywidualna
Grupa
Amatorów
Płaćmy zawsze za dobrze wykonaną pracę
Popierajmy szkolenie młodych ,zdolnych i chętnych
Wtedy Czarni będą Białym wzorem do naśladowania ich
Pozdr.
@ fan
dnia 14.02.2018, 13:15. Identyfikator użytkownika: zJyLIwuJdISZ
Ocena
komentarza:
19
Pani rzecznik zapomniała wspomnieć że kwota umorzona przez miasto klubowi przez Burmistrza Czerneckiego i Pabiana to z czasów gdy pieniążki z miasta,starostwa i firm Rafineria czy Gamrat płynęły do klubu szerokim strumieniem. Wtedy stać było prezesów W. na zatrudnianie trenera Daniłe z Rzeszowa , kilku zawodników z Kolbuszowej,Pilzna,Dębicy i na same ich wypłaty miesięcznie szło ponad 10 tyś. złotych . A Czarni grali wtedy min. w tej klasie co i teraz czyli okręgowej tocząc boje z Nowym Żmigrodem czy Głowienką. Czasy się zmieniły,ludzie też,nie ma gamratu,nie ma rafinerii,nie ma pomocy ze starostwa a dotacja miejska mimo wszelkiego rodzaju podwyżek jest o prawie 100 tys. mniejsza niż w 2010r . Z takimi faktami takze warto się zapoznać.
@ rolnik sezonowy
dnia 14.02.2018, 16:59. Identyfikator użytkownika: JQhetxj2tmR7
Ocena
komentarza:
7
pasą się byki na naszym,oj pasą!!!
@ rozsądny
dnia 14.02.2018, 21:24. Identyfikator użytkownika: ryaJI03GqSBE
Ocena
komentarza:
5
A co twój PiS zrobił dla Jasła drogi FANie ? Bo niestety wybory samorządowe coraz bliżej a efekty takie same jak za rządów burmistrza wywodzącego się z PO...

Gdzie ta cała wasza "dobra zmiana" ?

"Czasy się zmieniły,ludzie też,nie ma gamratu,nie ma rafinerii" - no nie ma.Ludzi też nie ma. Wg informacji wynikających z tego co mówili księża chodząc po kolędzie - 1/3 ludzi oficjalnie zameldowanych w Jaśle już tu nie mieszka ! A co robią radni,co robi burmistrz?
Ano kombinują może by tak sztandar zrobić,a może "ławeczkę dudusia" (za niedługo pewnie jak Kurowska wpadną na kolejną fontannę),a miasto i ludzi trafia szlang

A co robi wasz PiS takiego ? Ano większe podatki dla przedsiębiorców,żeby to zrekompensować to nowy kodeks pracy w którym pracownik którego pracodawca określi jako "zadaniowego" będzie miał normę 48 godzin tygodniowo,a za kasa za nadgodziny trafi na jakieś konto zarządzane przez pracodawcę zamiast do ręki pracownika Ceny coraz większe, w tamtym roku węgiel nie był tak drogi a teraz palić k... nie ma czym !
@ piłkaSZ
dnia 14.02.2018, 13:17. Identyfikator użytkownika: VVGWwx5MpJnw
Ocena
komentarza:
23
Czarni udają wielką drużynę, ale zapominają, że np. seniorzy grają w okręgówce razem z drużynami z małych miejscowości, które mają dużo, duuuuużo mniejsze dotacje a są w stanie funkcjonować z np. dwiema czy trzema młodzieżówkami. Wiadomo, Czarni w juniorach mają często większe odległości do pokonania, ale nie wiem, czy rzeczywiście 150 tyś. nie wystarczy na funkcjonowanie klubu w okręgówce z kilkoma drużynami młodzieżowymi
@ rex
dnia 14.02.2018, 13:22. Identyfikator użytkownika: zlAvYXbAcYGg
Ocena
komentarza:
17
Działacze klubowi niech zwrócą się z pomocą do pana Gowina. Niejednokrotnie powtarzał że grał w tym klubie. Teraz jest wicepremierem to niech pokaże swój patriotyzm lokalny.
@ ball
dnia 14.02.2018, 13:28. Identyfikator użytkownika: rvJK58FD6ovd
Ocena
komentarza:
8
ktos komuz ,,kazał" wstawic to na głównej? dlaczego nie w dziale ,,sport'', ktos bije pianę?
@ dragoness
dnia 15.02.2018, 09:13. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
-6
No jak to kto? Ten co się stara o reelekcję.
@ Bik
dnia 15.02.2018, 11:02. Identyfikator użytkownika: gwRFr3WntaYY
Ocena
komentarza:
2
Czyli kto???
@ ja
dnia 14.02.2018, 13:32. Identyfikator użytkownika: NLxPo8gCUk2r
Ocena
komentarza:
2
Co to znaczy "nadmiernie pobrana dotacja " ? Ktos więcej przelal na konto klubu niż się nalezalo ?? Czy jak ?
@ 77
dnia 14.02.2018, 13:35. Identyfikator użytkownika: Z75Jsdx7eyfM
Ocena
komentarza:
-1
Lepiej sypnąć groszem na dni wina oraz dni romskie niż dać możliwość kibicom fascynować się przez cały sezon. A i młodzież zamiast zamiast komputera zażyła by trochę ruchu na świeżym powietrzu. Ja natomiast nie chcę dopłacać z moich podatków z moich podatków do dni wina i romów, bo pewnie pan Jan chce patrz jego wypowiedz.
@ Nieogar
dnia 14.02.2018, 13:41. Identyfikator użytkownika: LpNfuZmFmtZj
Ocena
komentarza:
10
Tez nie lubie dni wina ale jestem za tym zeby je dotowac.
Popatrz ilu ludzi co roku przyciągają a potem porównaj to z frekwencją na meczach.
@ Różnica?
dnia 15.02.2018, 16:03. Identyfikator użytkownika: jy0IlvmTL5ii
Ocena
komentarza:
-1
Wartość biletu to równowartość około dwóch lampek wina i zgoła inne doznania...
@ Mat
dnia 14.02.2018, 13:48. Identyfikator użytkownika: 1ioqd1Hxr2IP
Ocena
komentarza:
16
Mamy czas rozliczania podatków. Ile jest fanów piłki będzie można poliiczyć po przekazach 1%.
Nie oglądajmy się na młodych. Kto chce lub może niech stara się o pieniądze dla Czarnych.
@ sympatyczny optymista
dnia 14.02.2018, 13:58. Identyfikator użytkownika: GfqtDzA39Pjp
Ocena
komentarza:
22
To strasznie smutne, że grającego w "okręgówce" klubu nie stać na zapewnienie swoim piłkarzom godziwego wynagrodzenia. Bo przecież w "Czarnych" MUSI obowiązywać zasada: czy się stoi czy się leży to parę stówek za mecz się należy! Niezależnie od tego, czy "Czarni" grają w IV lidze, "okręgówce" czy klasie B. Bo w końcu ponad 100 lat HISTORII zobowiązuje :)
@ Vv
dnia 14.02.2018, 14:17. Identyfikator użytkownika: 4Zzu2UvRnZ5j
Ocena
komentarza:
6
Jaka to promocja - wstydu
@ xyz
dnia 14.02.2018, 14:20. Identyfikator użytkownika: 9GQOpJquTeEC
Ocena
komentarza:
10
Miasto dalo im za duzo 50 tys. powinni dostac za taka gre jak graja
@ za co
dnia 14.02.2018, 14:32. Identyfikator użytkownika: cZG9RqIHm6Jh
Ocena
komentarza:
17
Za co miasto Jasło daje Czarnych tak wysoką dotację. 50 tyś rocznie to góra. Proponuję, aby Pan radny Pec przekazywał całość swojej diety radnego dla Klubu Czarnych Jasło. Ciekawe, czy się na to zdecyduje? Ja go do tego bardzo namawiam.
@ rolnik sezonowy
dnia 15.02.2018, 08:15. Identyfikator użytkownika: JQhetxj2tmR7
Ocena
komentarza:
5
daj mu spokój,chłopak dopiero od roku na dorobku
@ lelok
dnia 16.02.2018, 08:36. Identyfikator użytkownika: cJ7oDsO0U9Q6
Ocena
komentarza:
0
Za to na jakim dorobku. Dyrektoruje w KRUSie raczej nie za darmo.
@ Jasło
dnia 14.02.2018, 14:34. Identyfikator użytkownika: 7JE1kTPW0Ni6
Ocena
komentarza:
-11
Zrozumcie ludzie wreszcie, że ten klub to nasza jasielska wizytówka.
Żeby każdy kto źle temu klubowi życzy stanął i kijem Wisłokę zawracał, to mu się nie uda.
Piłka była, jest i będzie najważniejszym sportem.
Klub pomimo braku większych sukcesów ma swoją tradycję i zasługuje na szacunek, tym bardziej ludzie, którzy walczą o to by trwał i był chlubą miasta. Robią to bezinteresownie bez żadnego wynagrodzenia. Nikt nie policzy czasu poświęconego klubowi kosztem rodziny, pieniędzy na telefony, paliwo itp... Co dostają w zamian od jaślan ? W dzisiejszych czasach furę personalnych oszczerstw, durnych wypowiedzi w internecie i kłody pod nogi.
To jest normalne ?
@ gbur
dnia 14.02.2018, 14:49. Identyfikator użytkownika: M0PlAV04DbAg
Ocena
komentarza:
22
Jeżeli ci nieudolni kopacze szmacianki mają być wizytówką miasta, to może lepiej jej nie pokazywać, bo to tylko żenada i wstyd !!!
@ Retnar
dnia 14.02.2018, 16:15. Identyfikator użytkownika: XktKCCTiXjBt
Ocena
komentarza:
6
Do Jasło: Zrozum wreszcie ze bez takiej pseudowizytowki.
Miasto sobie da rade.wiekszy pozytek bylby z Nowego przedszkola lub milky stypendiow biz z dotowania kibolskich rozrywek.
@ Kuku na muniu
dnia 20.02.2018, 21:34. Identyfikator użytkownika: YgAisyHx1XOo
Ocena
komentarza:
0
Do ludzi którzy chcą coś zrobić dla tego klubu nic nie mam " można powiedzieć i napisać szacun" ale te słowa "chluba i duma miasta itd" to idiotyczne określenia. Moim zdaniem niestety grający chłopaki mogliby coś zrobić bezinteresownie dla tego klubu grać dla przyjemności , sportu i zdrowia , a nie patrzyć na kasę. Niestety mamy takie czasy , że nie robi i nie kocha się tego co się lubi tylko patrzy się na kasę. Jestem przekonany , że nie nadają się do reprezentowania klubu bo "duma miasta " dla nich nic nie znaczy
@ franek
dnia 14.02.2018, 14:59. Identyfikator użytkownika: jrf45MpKVDlf
Ocena
komentarza:
1
Widziałem piękny baner ,,Jasło miastem sportu,,. Nic tylko płakać - ze śmiechu! Niestety choćby rozrywka na niskim poziomie ale też kosztuje. Lepiej stawiać jakieś cokoły ( na placu Żwirki), ławeczki Dudusia otwierać Centrum Informacji Turystycznej (kto i o co będzie pytał?) niż dać trochę więcej na sport - choćby i w niskiej lidze!!! Najlepiej niech postawią za te brakujące pieniądze pomnik PREZESA i NASZEGO ,,KOCHANEGO,, BURMISTRZA!!!
Dobrze, że chociaż na sztandar radni sami się mają złożyć - tylko kto go będzie dźwigał bo młodych już w tym skansenie prawie nie ma.
@ robbo
dnia 14.02.2018, 15:50. Identyfikator użytkownika: U5CgrKoJWNw7
Ocena
komentarza:
3
Ja jakos mnostwo mlodych widze,wyjezdzaja tylko niezaradni zyciowo ktorzy sobie tu nie radza i musza byc pacholkiem u anglika czy niemca
@ rozsądny
dnia 14.02.2018, 21:32. Identyfikator użytkownika: ryaJI03GqSBE
Ocena
komentarza:
5
1/3 mieszkańców miasta niezaradna życiowo ? No no... Albo to jest w takim razie miasto nadzwyczajnych niedorajdów albo... coś jest nie tak z tym miastem.

"ktorzy sobie tu nie radza" - a to akurat prawda.Niestety nie każdy ma znajomości by mieć super posadkę, nie każdy "pracuje" w urzędzie, a harować za minimalną u jakiegoś Janusza czy u żydów ze stylu za max kilka stów więcej niż ta minimalna (a i to po przepracowaniu tam trochę) to nie jest szczyt marzeń.I to nie jest na dobrą sprawę życie tylko pieprzona wegetacja.

U Anglika i Niemca jest się pachołkiem ? A kim się jest takim w Jaśle ?
@ Chuck
dnia 15.02.2018, 09:53. Identyfikator użytkownika: AM968TLzU0HJ
Ocena
komentarza:
0
To kim sie jest zalezy od tego co umiesz.
Jak nie umiesz nic to jesteś nikim.
Jak jesteś atrakcyjny na rynku pracy to sami do Ciebie dzwonią a Ty im dziekujesz - nawet w Jaśle.
Elo nieudacznicy.
@ do rozsadny
dnia 15.02.2018, 11:38. Identyfikator użytkownika: U5CgrKoJWNw7
Ocena
komentarza:
0
A co 1/3 mieszkncow nie moze byc niezaradna zyciowo???i skad masz takie statystyki ze akurat 1/3 Jasla wyjechala
@ normalny
dnia 14.02.2018, 16:14. Identyfikator użytkownika: hpNJiKbOTeNs
Ocena
komentarza:
10
Od czasu obecnego Zarządu nic się nie słyszy tylko narzekanie, na początku swojej działalności w klubie płacz że spłacają dług i przez to tak słabe wyniki. Teraz że miasto nie daje pieniędzy, ale to tak jest jak do władzy dorwali się ludzie co nie mają o tym pojęcia !
@ kib
dnia 14.02.2018, 16:31. Identyfikator użytkownika: UTPvXRx2aWaB
Ocena
komentarza:
19
Jestem wiernym kibicem Czarnych od 40 lat ale tym razem popieram
Burmistrza. W zeszłym roku była wyższa dotacja, bo na wiosnę seniorzy
grali w IV lidze a w jesieni była nadzieja, że będą walczyć o awans.
Jakie były tego wyniki wiadomo. Żyjemy w takiej rzeczywistości, że nikt
nikomu nie daje pieniędzy nie oczekując efektów.
Sytuacja ta powinna zmusić Zarząd i trenerów do lepszej pracy a zawodników
do lepszej gry. Mam nadzieje, że Zarząd ma świadomość, że próbuje się go
i klub wkręcić w polityczną grę przedwyborczą i nie będzie wypisywał absurdów.
@ Leń
dnia 14.02.2018, 17:37. Identyfikator użytkownika: m1gUVNu7Q7ha
Ocena
komentarza:
-11
Ty nie jesteś żadnym kibicem skoro klubowi źle życzysz.Nie ma kasy nie ma zawodnikòw na dobrym poziomie więc będzie coraz gorzej.Trener nic nie zrobi jak choćby utalentowanej młodzieży nie ma bo ta odchodzi do Krosna bo tam są warunki do uprawiania piłki nożnej i pieniądze.Polityka jest wszędzie i jeśli klub może na tym skorzystać niech działa w tym kierunku.
@ rozsądny
dnia 14.02.2018, 21:45. Identyfikator użytkownika: ryaJI03GqSBE
Ocena
komentarza:
1
"Nie ma kasy nie ma zawodnikòw na dobrym poziomie więc będzie coraz gorzej"

A skąd kasa ma być jak miastem to na dobrą sprawę radni bezradni i burmistrz zarządzają jak masą upadłościową/likwidacyjną ?

Klub klub - a patrzycie co się dzieje z tym miastem he ? Nie tylko zawodnicy uciekają do Krosna,zwykli ludzie też ! Swoim klubem się kibicu przejmujesz ? Spójrz na swoje miasto w którym się wychowałeś. I patrz uważnie,bo jak tak dalej pójdzie to z twojego miasta zostaną tu zarastające lasem ruiny i groby,a Jasło spadnie do rangi wsi albo będzie takim samym "miastem" jak Kołaczyce !
@ Były mieszkaniec
dnia 14.02.2018, 17:41. Identyfikator użytkownika: TeDv81n6dQFQ
Ocena
komentarza:
8
Żeby mi si ę chciało jak mi się nie chce. Pieniądze są gdy widać efekty. A póki co to trzeba samemu się o wszystko starać.
@ Bodek
dnia 14.02.2018, 18:56. Identyfikator użytkownika: fgFgSOUk1gCj
Ocena
komentarza:
8
Zobaczcie na pierwsze zdjęcie. To właśnie reklama czarnych jasło. Zawodnik przy piłce wygląda jak cyklop, taran, walec, który z uśmiechem bawi się piłką, za nim trzech zawodników czarnych którzy ze strachem w oczach ledwo zipią chcąc dogonić przeciwnika.
@ zbyszek
dnia 14.02.2018, 20:05. Identyfikator użytkownika: kaXNgCFTXPwS
Ocena
komentarza:
9
zaorać ten klubik i stadion, a w jego miejsce zbudować coś sensownego, nie wiem na przykład jakies konkretne kino / salę koncertową ??
@ Lol
dnia 14.02.2018, 20:37. Identyfikator użytkownika: L9S8I8A6DH89
Ocena
komentarza:
8
Parking tez bym brał pod uwagę
@ dziesięcioboista
dnia 14.02.2018, 20:15. Identyfikator użytkownika: QACcLO9m2SEa
Ocena
komentarza:
7
A może by tak opisać, jak przyjmują podział dotacji wszystkie inne kluby, które maja znaczniejsze wyniki nie tylko w powiecie, województwie, ale na arenie ogólnopolskiej???
@ joker
dnia 15.02.2018, 21:06. Identyfikator użytkownika: W5d5OmVUYieB
Ocena
komentarza:
5
Dotację na rok 2018 otrzymało 18 klubów. Myślę że żaden nie otrzymał 100% wnioskowanej kwoty. Ale tylko 1 klub rozpoczął kampanię pokrzywdzonego, najważniejszego w mieście a nawet nazywając się "wizytówką Jasła". Pozostałe kluby jakoś sobie radzą, potrafią poszukać brakującej kwoty (sponsorzy, 1% podatku, imprezy dochodowe itp.), nie płaczą po wszystkich portalach, nie szantażują rady Miasta i Burmistrza. Podobno jest wielu sympatyków klubu, kibiców itp. Jeżeli sytuacji winny zarząd - wymienić i cicho, spokojnie pracować. Pracować nad poziomem zespołów, a głównie nad zmianą bardzo negatywnej opinii o klubie !!! Dlaczego klub nie ma i nie może pozyskać sponsorów ? Dlaczego 90% mieszkańców i internautów ma negatywne opinie ? Dlaczego nikt nie chce być w zarządzie klubu ? Warto się zastanowić, zabrać za robotę, a nie za narzekanie na Burmistrza, Radę Miasta, MOSiR, itp. i wypowiedzi typu "bo my mamy 100 lat i nam się należy".
@ kibic
dnia 14.02.2018, 20:37. Identyfikator użytkownika: GaTgORSdb1ew
Ocena
komentarza:
6
co ten Pec zmienia tak zdanie jeszcze rok temu był przeciwko czarnym a teraz próbuje nadrobic błąd, a zreszta to on głosował za takim budzetem na 2018 rok jako były skarbnik gminy powinien zawnioskowac aby zwiększyc srodki dla czarnych ale to było by nie wygodne to lepiej to taktycznie rozegrac aby przeciwnicy i zwolennicy myśleli ze jest za tymi i tymi a ludzie to kupią.
@ ks
dnia 14.02.2018, 20:39. Identyfikator użytkownika: GaTgORSdb1ew
Ocena
komentarza:
6
oj prawda, prawda, mniej sie fałszywie lansować a wiecej efektywnie robić dla zwykłych mieszkańców
@ Styś
dnia 14.02.2018, 20:57. Identyfikator użytkownika: Do5t7kRAo0p0
Ocena
komentarza:
-7
Dwumetrowiec jest sknerą a czornuchy nieudacznikami. Jakby czornuchy się wzięli za poważne kopanie w piłkę to dotacja "dwumetrowca" była by przysłowiowym napiwkiem.
@ ???
dnia 14.02.2018, 22:13. Identyfikator użytkownika: QACcLO9m2SEa
Ocena
komentarza:
4
Dwumetrowiec jest wielki wzrostem, ale jeszcze większy postawą przy podziale dotacji dla klubów, albowiem i tak przyznał nieudacznikom z metra ciętym o wiele, wiele za wiele. Jakieś pytania???
@ KAROL
dnia 14.02.2018, 22:45. Identyfikator użytkownika: jszwsX0DAdUE
Ocena
komentarza:
1
Promocja jasielskiej nędzy trwa.Nawet promocja miasta przez sport jest tego doskonałym przykładem...Może zakazać uprawiania sportu-piłki nożnej,bo można kogoś w kostkę kopnąć??? W pale się nie mieści!!!
@ Jaślanin
dnia 14.02.2018, 22:50. Identyfikator użytkownika: 2HdxmXc7ddJ6
Ocena
komentarza:
8
Czarni wraz z zarządem powinni poszukać sponsorów i tak Burmistrz dał sporą dotację jak na taki poziom jak reprezentują piłkarze Czarnych. Seniorzy grają w okręgówce z drużynami o wiele mniejszym budżecie i lepiej sobie radzą niż Czarni. Tak rozplanować fundusze żeby wystarczyło na młodsze drużyny i seniorów. Corocznie powtarza się sytuacja, że Czarnym Jasło wiecznie mało kasy nawet gdyby dostali drugie tyle to i tak by było mało.
@ czarny
dnia 15.02.2018, 00:00. Identyfikator użytkownika: VPbuL4qMKVi2
Ocena
komentarza:
-2
wdze ze czarni ciesza sie zainteresowaniem .Tyle komentarzy ze szok. Co to by bylo jakby Czarnych nie bylo w Jasle ? Placz. Bo nie ma po kim pojechac w internecie. Jak mozna byc przeciwnikiem najwiekszego klubu pilkarskiego w Jasle co do historii i liczby jego sympatykow. Jak mozna pisac teksty typu ''zaorac stadion '' czy likwidacje jego . Przeciez taka osoba wypowiadajaca sie z Jasla to musi byc nie rodowity jaslanin tylko raczej cyganski krosnienski cep palajacy nienawiscia do Czarnych. Tam Miasto pokrywa dlugi krosnianki i to nie male rzedu kilkaset tysiecy oraz oplacaj kluby mlodziezowe i stadion.Natomiast u nas sie jeszcze tnie dotacje !. To ma byc Burmistrz ?.
@ sympatyczny optymista
dnia 15.02.2018, 07:22. Identyfikator użytkownika: GfqtDzA39Pjp
Ocena
komentarza:
8
To, że chcecie mieć zawodową piłkę i płacić za grę w "okręgówce" to wasza sprawa. Ale nie starajcie się wmawiać ludziom, że 150 tys. zł na rok to za mało na utrzymanie grającego w "okręgówce" klubu, bo to urąga ludzkiej inteligencji!
@ Jack
dnia 15.02.2018, 21:06. Identyfikator użytkownika: rJ12EEqfRkTG
Ocena
komentarza:
-1
Krytykujący nie mają pojęcia o funkcjonowaniu klubu, nawet w okręgówce potrzebne są dużo większe pieniądze. Kluby, które są w tabeli przed Czarnymi, a nie jest ich dużo, maja budżety dużo większe. I stad są lepsi bo za ta kase maja lepszych zawodników. Takie czasy ze teraz nikt nie gra dla przyjemności jak dawniej, dlatego lepsi zawodnicy wola grać w wiejskich klubach bo tam dostaną więcej niż w Czarnych.
@ Jaslanin
dnia 15.02.2018, 00:28. Identyfikator użytkownika: wDso9ZMphgV3
Ocena
komentarza:
4
Po co pompowac pieniadze w jakis tam klub z ktorego nie ma zadnego pozytku.Jest duzo innych celow wazniejszych np wsparcie biednych infrastruktura itd a nie wspieranie biegania za pilka.Jak chca Grac to niech sobie sami to finansuja i wara od moich pieniedzy wplacanych z podatkow.
@ Czarni Jaslo
dnia 15.02.2018, 00:35. Identyfikator użytkownika: 7JE1kTPW0Ni6
Ocena
komentarza:
-1
Mam nadzieję, że niebawem przyjdzie czas, że przykryjemy was wszystkich wielką czapą, zobaczycie ilu kibiców może przyjść na mecz, ilu kibiców mają Czarni w tym mieście i powiecie.
Wtedy będziemy się śmiać, jak będziecie falować szortami o dotację.
Tylko Czarni !
@ sympatyczny optymista
dnia 15.02.2018, 07:25. Identyfikator użytkownika: GfqtDzA39Pjp
Ocena
komentarza:
1
Między "może przyjść" a "przyszło" jest subtelna różnica. Mniej więcej taka jak między "zaliczyłem panienkę" a "mogłem zaliczyć panienkę". To wszystko przez ten czas przeszły niedokonany :)
@ Chuck
dnia 15.02.2018, 09:49. Identyfikator użytkownika: AM968TLzU0HJ
Ocena
komentarza:
2
Widać waszą siłę i zainteresowanie po frekwencji rzędu 100 osób na każdym meczu.
@ kibic
dnia 15.02.2018, 07:54. Identyfikator użytkownika: obEcZwnsd0ek
Ocena
komentarza:
4
ktoś pisze ze zarzad do wymiany i riposta kogos innego ze oni juz zlozyli rezygnacje ale chetnych nie bylo
Moim zdaniem gdyby tak naprawde chcieli zrezygnowac to by zrezygnowali. Rezygnuję i koniec kropka niech sie inni martwią. Widocznie zbyt dobrze im jest (zarządowi) i trzymają sie rekami i nogami. Powtorze jeszcze raz gdyby naprawdę chcieli zrezygnowac to by ich już dawno nie było
@ bus
dnia 15.02.2018, 13:01. Identyfikator użytkownika: cDvmgBR0rgID
Ocena
komentarza:
5
To racja,żenujące są teksty,że zarząd prawie się umartwia by funkcjonował klub,poświęcają za darmo swój czas,auta i tel...I od razu atak na oponentów by przyszli do pracy i pokazali.Jeśli im tak żle,niech raz a skutecznie zrezygnują,a nie ma ludzi niezastąpionych.Na pewno ktoś się znajdzie.
@ Marcin
dnia 15.02.2018, 10:26. Identyfikator użytkownika: SC80iTakOjFR
Ocena
komentarza:
5
Czarnych do kasacji, a na boisku wybudować parking wielopoziomowy.
@ Tylko Czarni Jasło Duma Jasła
dnia 15.02.2018, 13:50. Identyfikator użytkownika: zJyLIwuJdISZ
Ocena
komentarza:
-4
Ujadajcie wrogowie, im głośniej szczekacie tym lepsze Mamy zdrowie. Tacy zli jesteśmy dla was ale na meczyk z karpatami to pokorniutko staliście cichutko w kasach za biletem potem
z wypiekami na twarzach obserwowaliście wydarzenia związane z meczem. Przyszło was 1,5 tyś. takich derbofanów i hejterów tutaj piszących czyli tyle co na speed,judo i karate tak cudowne jasielskie kluby razem wzięte do kupy przez lata na zawody nie przyjdzie hahahahahahaha
@ xxx
dnia 15.02.2018, 15:32. Identyfikator użytkownika: U5CgrKoJWNw7
Ocena
komentarza:
1
ludzie przyszli ale raczej po to zeby zobaczyc czy kibice z krosna przyjechali
@ fan piłki kopanej
dnia 15.02.2018, 20:04. Identyfikator użytkownika: sn9u4eDcB7fn
Ocena
komentarza:
-4
No jasne czarni jasło to duma i chonor.
@ do fan
dnia 18.02.2018, 14:13. Identyfikator użytkownika: 2qcfChsVUceE
Ocena
komentarza:
0
tak jest "chonor"
@ Bogdan
dnia 16.02.2018, 07:56. Identyfikator użytkownika: 04lSakUxHn2r
Ocena
komentarza:
-3
Władze miasta to tępi i głupi ludzie, nie myślący w sposób racjonalny...

150 tys na piłkę, a na jedyny żłobek w Jaśle i okolicy nie dali kasy na dotacje...

To jest wspieranie rozwoju?? Gdzie i jak...??
@ mieszkanka
dnia 16.02.2018, 08:00. Identyfikator użytkownika: IzPSoMvtslwI
Ocena
komentarza:
2
Brawo Pabian. Ile można dotować coś, co chluby nie przynosi nikomu.
@ czarny do Bogdan
dnia 16.02.2018, 12:20. Identyfikator użytkownika: VPbuL4qMKVi2
Ocena
komentarza:
-2
ty jestes normalny ?.Co ma zlobek do dotacji sportowych ? Czlowieku nie osmieszaj sie takimi wypowiedziami.
@ czarny do fan pilki kopanej
dnia 16.02.2018, 12:25. Identyfikator użytkownika: VPbuL4qMKVi2
Ocena
komentarza:
0
kolejny internetowy alfabet. Do szkoly i uczyc sie ortografii .Po co kometujesz jak nie umiesz poprawnie pisac.
@ kobalt
dnia 16.02.2018, 18:25. Identyfikator użytkownika: cnXCYuSbRAy2
Ocena
komentarza:
-2
Kim/kto to jest Koba?
@ ???
dnia 16.02.2018, 21:09. Identyfikator użytkownika: IzPSoMvtslwI
Ocena
komentarza:
3
A ty kobalt kim jesteś?
@ ech
dnia 17.02.2018, 08:05. Identyfikator użytkownika: SoUCg57N0CFC
Ocena
komentarza:
0
do @ ???. Pamiętaj i ucz się. Pytaniem na pytanie się nie odpowiada.
@ piekny
dnia 17.02.2018, 17:03. Identyfikator użytkownika: 1vDI99G4fYAy
Ocena
komentarza:
0
lepiej posadzic tam ziemniaki i tak nic z tego nie będzie
@ Bogdan
dnia 19.02.2018, 07:28. Identyfikator użytkownika: 04lSakUxHn2r
Ocena
komentarza:
-1
A w czym ta durna piłka pomaga jaślanom? Choć jedna rzecz, na którą piłka nożna i cały ten klub miał pozytywny wpływ? Kto powie? A Żłobek? Ludzie do pracy idą i muszą mieć gdzie zostawić dziecko. A tak przy okazji, to przypomnę Ci, że idąc do pracy utrzymuje m.in. włodarzy miasta, którzy dają moją kasę nie tam gdzie chciałbym...
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Bogdan Rzońca „dwójką” na liście do PE

   

  Poseł na Sejm RP Bogdan Rzońca wystartuje w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jaślanin otrzymał drugie miejsce na liście PiS.

 • Agrarny ambaras

  Rolnicy z powiatu jasielskiego żądają zatrzymania degradacji gruntów rolnych na terenie powiatu jasielskiego, spowodowanej zaprzestaniem użytkowania rolniczego, co w konsekwencji doprowadza do powstania „dzikich" zalesień. - My ponosimy z tego tytułu ogromne straty  – mówi wzburzony Piotr Kędzior, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Podkarpackiej Izby Rolniczej w Jaśle.

 • W Nowym Żmigrodzie nie będzie karetki z lekarzem

  Od 1 kwietnia karetkę specjalistyczną w Nowym Żmigrodzie zastąpi karetka podstawowa. Nie pomogły apele samorządowców, którzy liczyli na to, że liczne argumenty przemawiające za funkcjonowaniem ambulansu z lekarzem wpłyną na decyzję wojewody podkarpackiego.

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Pies został postrzelony z wiatrówki. Miał 15 śrutów w ciele

  W okolicy osiedla Żółków w Jaśle ktoś znęcał się nad pięcioletnim Tolkiem. Piesek miał w ciele aż 15 śrutów. Właściciele psa zgłosili tę sprawę na policję. Funkcjonariusze ustalają, w jaki sposób doszło do postrzałów i kto jest za to odpowiedzialny.

 • Miasto ubiega się o Otwarte Strefy Aktywności

  Resort sportu i turystyki ogłosił 11 lutego nabór wniosków o dofinansowanie na budowę ogólnodostępnych bezpłatnych stref sportowo-rekreacyjny tzw. Otwartych Stref Aktywności. Władze miasta również zgłosi swój akces w ubieganiu się o środki na powstanie pięciu siłowni w Jaśle.

 • Nowe ceny za śmieci już od kwietnia!

  Rada Miejska wyraziła zgodę na podniesienie stawek za odbiór i zagospodarowanie śmieci z terenu miasta Jasła, które będą obowiązywać mieszkańców od 1 kwietnia br. Podjęcie tej decyzji nie było łatwe zwłaszcza, że od sześciu lat stawki znajdowały się na tym samym poziomie. Niemniej jednak nieustalenie nowych cen skutkowałoby...

 • Ponad pół miliona złotych trafi do klubów sportowych

   

  Burmistrz Jasła zdecydował, które z klubów sportowych i zgłoszonych przez nie przedsięwzięć otrzymają dotację celową z budżetu miasta. Do podziału było ponad pół miliona złotych.

 • Stawki za śmieci mocno w górę!

  W wielu polskich miasta wzrosły już opłaty za odbiór i gospodarowanie odpadami. Nie ominie to również Jasła. Śmieci jest coraz więcej, a regionalne instalacje podnoszą radykalnie ceny, co uderzy w nasze kieszenie. Szykuje się dwukrotna podwyżka opłat za odpady zmieszane.

 • W Błażkowej spłonął budynek gospodarczy

  W miniony piątek w Błażkowej po godzinie 22.00 na jednej z prywatnych posesji pojawiła się ogromna łuna ognia. W płomieniach stanął budynek gospodarczy. Niewiele rzeczy udało się z niego uratować. Akcja gaśnicza trwała ponad trzy godziny.

 • Konserwacja samochodu, czy warto?

   

  Prawdą jest, że kierowcy nie przepadają za zimą. Nie lubią jej również nasze samochody. Trudne warunki mocno dają się we znaki wszystkim pojazdom poruszającym się po polskich drogach. Korozja jest prawdziwą zmorą właścicieli samochodów. Czy można z nią skutecznie walczyć? Oczywiście, że tak!

 • Cleo zachwycona talentem Adriana!

  Adrian Bałucki, uczestnik programu The Voice Kids po raz kolejny zachwycił swym talentem wokalnym. W Bitwie na Głosy okazał się najlepszy w swojej grupie zdobywając uznanie Cleo.

 • Opowiedzieli o ludziach i psach ratujących życie

   

  Wczoraj, w Jasielskim Domu Kultury, odbyła się premiera filmu dokumentalnego pt. „Fuks”. Głównymi bohaterami produkcji są jaślanin Jacek Dubiel i jego czworonożny kompan, tytułowy Fuks. Film opowiada o pełnej pasji i poświęcenia pracy ratowników rzeszowskiego STORAT-u.

 • Giganci Programowania – nowa szkoła programowania w Jaśle

   

  Wystartowały zapisy na kursy programowania dla dzieci i młodzieży w semestrze letnim.

 • W maju 5. Nocna Jazda Ratowników. Tym razem dla ratownika medycznego Grzegorza

   

  5. edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r w Jedliczu. Jest to wielka akcja charytatywna organizowana przez portal Krosno112.pl i OSP Dobieszyn, która łączy służby ratownicze z całej Polski. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105