Strona główna

Czy pompa ciepła naprawdę jest droga?

10
Napisany dnia: 10.07.2018, 23:04 , Tagi: Brak

Pompa ciepła jest droga. Takie zdanie słyszą wszyscy ci, którzy w rozmowie sugerują, że chcieliby zainwestować w taki system grzewczy. Ta powszechna opinia sprawia, że często wycofują się więc z myśli o zakupie, bez uprzedniego przeanalizowania wszystkich za i przeciw.

Nie taki diabeł straszny…

Bo czy naprawdę cena pompy ciepła jest tak wysoka? Na rynku istnieje co najmniej kilka różnych rozwiązań grzewczych, spośród których możemy wybierać budując lub remontując dom. Jednym z nich jest właśnie ona – ekologiczna, oszczędna w działaniu i wytrzymała. Dobry sprzęt posłuży nawet kilkadziesiąt lat!

Planując inwestycję w remont czy budowę domu, warto już na wstępie zastanowić się nad odpowiednim dla nas sposobem pozyskania ciepła. Rozsądnie planując budżet z powodzeniem będziemy mogli pozwolić sobie na inwestycję w ekologię. Warto pamiętać, że pompa ciepła to tak naprawdę jednorazowy wydatek. Nie wymaga ona dostaw paliwa, regularnych przeglądów i zaangażowania z naszej strony.

Samowystarczalność

Raz zamontowana doskonale radzi sobie sama. Pobiera ciepło z powietrza albo gruntu i dostarcza je do naszego domu. Nie musimy więc ponosić żadnych dodatkowych kosztów zakupu węgla czy drewna. Sprzęt korzysta z odnawialnych źródeł energii, które są darmowe i nieskończone! Urządzenie dodatkowo nie tylko ogrzewa budynek, ale może wytworzyć też ciepłą wodę użytkową, a nawet ochłodzić nas w gorące, letnie dni.

Zamontowanie powietrznej pompy ciepła nie wymaga budowy osobnego pomieszczenia tak, jak dzieje się to w przypadku np. kotła lub pieca gazowego. Wystarczy jej kawałek przestrzeni w kuchni czy łazience. Nie zajmie dużo więcej miejsca niż przeciętna lodówka! Dom nie będzie też potrzebował komina do odprowadzania spalin. Pompa przecież ich nie wytwarza. A to dodatkowa oszczędność na etapie budowy.

Wszystko to sprawia, że przerażająca na początku cena pompy ciepła w ostatecznym rozrachunku nie wydaje się już być taka duża. Odpowiednia kalkulacja i przemyślenie inwestycji sprawią, że każdy kto zdecyduje się na budowę będzie mógł zaopatrzyć się w ten ekologiczny i samowystarczalny system grzewczy. A jej cena nie będzie już szokować.

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ łodyniec
dnia 11.07.2018, 11:06. Identyfikator użytkownika: v0yYVgWwEgQx
Ocena
komentarza:
2
Drogo pjeronsko

łohohohohohoho
@ egzergetyk
dnia 16.07.2018, 13:07. Identyfikator użytkownika: DKiyvH3mOkCv
Ocena
komentarza:
4
W Polsce z powodu bardzo drogiej energii elektrycznej pompa ciepła w zasadzie jest nieopłacalna
@ Marcel
dnia 18.07.2018, 09:34. Identyfikator użytkownika: cvNuRqDHN4is
Ocena
komentarza:
-2
Pompa Ciepła super jest. Dwa odwierty po 100m i działa super. Dom o powierzchni 177m2.
@ Rafal
dnia 18.07.2018, 09:36. Identyfikator użytkownika: cvNuRqDHN4is
Ocena
komentarza:
1
Jaka firma robiła odwierty.
@ Marysia
dnia 18.07.2018, 12:55. Identyfikator użytkownika: kZpkCeohVHWV
Ocena
komentarza:
1
Tytułem uzupełnienia, bo jakoś o kosztach i w artykule i komentarzach cicho - ile kosztowała instalacja oraz ile kosztuje energia elektryczna potrzebna do normalnej eksploatacji tej instalacji? W jakim czasie taka inwestycja zwróci się kosztowo?
@ egzergetyk
dnia 19.07.2018, 17:01. Identyfikator użytkownika: 1LlMZB4JhbQg
Ocena
komentarza:
2
Na te pytania panuje cisza,złowroga cisza
@ Marysia
dnia 25.07.2018, 13:23. Identyfikator użytkownika: EgsTqNYtZN1o
Ocena
komentarza:
0
No właśnie. :) A należy jeszcze dodać, że pompy ciepła mają sens tylko w domach bardzo dobrze termoizolowanych, tj. takich, gdzie do ogrzewania "prawie" wystarcza działająca lodówka, telewizor i kuchenka używana do przygotowywania posiłków.
Czyli oprócz kosztu samej instalacji i eksploatacji dochodzą jeszcze większe koszty na etapie budowy nowych domów lub nie takie znowu małe koszty termoizolacji budynków starszych.
@ Marcel
dnia 18.07.2018, 09:39. Identyfikator użytkownika: cvNuRqDHN4is
Ocena
komentarza:
0
Geo-Wiert z Nienaszowa. Super to robią i bardzo czysto. Godni polecenia. Pozdrawiam
@ Jacek54
dnia 20.07.2018, 11:14. Identyfikator użytkownika: 1ub2uXR4Ujad
Ocena
komentarza:
-1
Oczywiście, że nie jest jeśli weźmie się pod uwagę oszczędność w dłuższej perspektywie czasu i wydajność pracy w zestawieniu z alternatywnymi metodami ogrzewania. Odkąd zakupiłem pompę od http://ozepro.pl/ nie wymieniłbym jej na nic innego ani bojler, ani centralne ogrzewanie z kaloryferów nie dawało mi tyle energii.
@ Zaczrowany ołowek
dnia 23.07.2018, 09:02. Identyfikator użytkownika: dSal8r3EuVtA
Ocena
komentarza:
1
No to idźmy w te pompy ciepła, no a grubszych kocyków do otulania przy piciu kawy nie potrzeba ?
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Docenieni za pracę i zaangażowanie na rzecz jasielskiej społeczności

  W Jasielskim Domu Kultury odbyła się uroczystość wręczenia pośmiertnie tytułów „Honorowy Obywatel Miasta Jasła” na ręce rodziny Karola Głowy oraz Stanisława Zubla, a także tytuł „Zasłużony dla Miasta Jasła” przyznany Stanisławowi Zającowi.

 • Minęła siódma kadencja Rady Miejskiej Jasła

  Na ostatniej sesji radni oraz władze miasta podziękowali sobie za cztery lata wspólnej, ale niełatwej pracy. Mimo wielu różnic i poglądów potrafili niejednokrotnie podejmować jednomyślnie decyzje w ważnych dla miasta sprawach.

 • Sylwester w Jaśle!

  Po dwóch latach posuchy na jasielskim rynku odbędzie się skromny Sylwester. Pomysł na organizację imprezy wyszedł od grupy młodych ludzi. Wygląda na to, że będzie to dyskoteka pod gwiazdami.

 • Tak się bawi młodzież w Lublicy

   

  Porozbijane butelki po piwie, wódce, kartony po sokach, opakowania z papierosów – tak wygląda co weekend ogólnodostępna altana we wsi Lublica. Imprez organizowanych przez młodzież nie widać końca. Na to pobojowisko patrzą dzieci idące do szkoły, czy korzystające z pobliskiego placu zabaw.

 • TERAPIA NIETRZYMANIA MOCZU I TERAPIA BÓLU KRĘGOSŁUPA w Centrum Zdrowia dr Mastej

   

  Nietrzymanie moczu jest problemem społecznym, który dotyka głownie kobiety, a ryzyko jego występowania wzrasta z wiekiem.

 • Zabiegi laserowe – LIGHT SHEER

   

  LightSheer Desire to niekwestionowany lider polecany przez najlepszych w branży. Cechuje go zaawansowana technologia, najwyższa skuteczność i bezpieczeństwo.

 • Jaślanie uczcili setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

   

  Tłumy jaślan odśpiewały dziś na płycie miejskiego rynku hymn państwowy Rzeczypospolitej Polskiej. W ten sposób uczczono jubileusz setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 • Patriotyczna wyprawa jaślan na ziemię lwowską

   

  W sobotę i niedzielę 3 - 4 listopada harcerki i harcerze 139. Drużyny Harcerskiej „Lisy” im. płk. Leopolda Lisa-Kuli działającej przy Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle - Hufiec ZHP  w Jaśle im. Rodziny Madejewskich - odbyli wycieczkę patriotyczną do Lwowa i Zadwórza.  

 • Jasielska młodzież dla Niepodległej

   

  Młodzi jaślanie i mieszkańcy powiatu jasielskiego pokazali dziś jak wspaniale można obchodzić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Odwołując się do polskiego dorobku kulturowego godnie uczcili pamięć o wydarzeniach sprzed wieku, kiedy to Rzeczpospolita rodziła się na nowo, powstając niczym mityczny feniks z popiołów po wojennej zawierusze oraz ponad stu latach zaborczej niewoli.

 • Od 20 lat w służbie lokalnej społeczności

   

  W tym roku mija dwadzieścia lat od powstania Samodzielnego Publicznego Miejsko-Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Jaśle. Dwie dekady działalności to doskonała okazja do dokonania podsumowań.

 • Na chirurgii ma być jak w domu

   

  Oddział chirurgii w części żeńskiej zostaje poddany gruntownemu remontowi. Dzięki temu warunki dla pacjentów zmienią się diametralnie. Będzie bardziej intymnie i komfortowo. Inwestycja opiewa na ponad 2 mln zł. - Standard na oddziale podniesie się nie tylko dla pacjentów, ale również i dla personelu pracującego w szpitalu – podkreśla dr n. med. Szymon Niemiec, kierownik Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej jasielskiego szpitala.

 • Tak Jasło wybijało się na niepodległość

   

  Sto lat temu na oczach tłumu jaślan oraz mieszkańców okolicznych wsi, Karol Polak usunął z fasady budynku ówczesnego starostwa dwugłowego austriackiego orła. Na gmachu zawiesił orła białego w koronie na czerwonym polu. Dziś podczas widowiska plenerowego na jasielskim rynku przypomniano symboliczne wydarzenia z 1 listopada 1918 r.

 • Spłonęły kontenery na osiedlu Gamrat

  W minioną niedzielę przy ul. Mickiewicza w Jaśle spaleniu uległy dwadzieścia dwa pojemniki na odpady. Pożar wybuchł przed godziną drugą w nocy. Nagranie z monitoringu wskazuje jednak na to, że mogło to być celowe podpalenie. Sprawę wyjaśniają policjanci z jasielskiej komendy.

 • Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka w rękach specjalistów

   

  Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Jaśle pełni funkcję wiodącego ośrodka koordynacyjno – rehabilitacyjno – opiekuńczego na terenie powiatu jasielskiego.

 • Strażacy ochotnicy pomagają dzieciom z chorobami nowotworowymi

   

  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Z takim hasłem na ustach strażacy ochotnicy organizują zbiórkę rzeczy, które następnie trafią do dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych szpitali w całej Polsce.  Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce zrzeszają ochotników w tym również z Podkarpacia. Akcja ta została zorganizowana po raz pierwszy na Podkarpaciu i skierowana jest  dla  pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105