Strona główna

Czy pompa ciepła naprawdę jest droga?

10
Napisany dnia: 10.07.2018, 23:04 , Tagi: Brak

Pompa ciepła jest droga. Takie zdanie słyszą wszyscy ci, którzy w rozmowie sugerują, że chcieliby zainwestować w taki system grzewczy. Ta powszechna opinia sprawia, że często wycofują się więc z myśli o zakupie, bez uprzedniego przeanalizowania wszystkich za i przeciw.

Nie taki diabeł straszny…

Bo czy naprawdę cena pompy ciepła jest tak wysoka? Na rynku istnieje co najmniej kilka różnych rozwiązań grzewczych, spośród których możemy wybierać budując lub remontując dom. Jednym z nich jest właśnie ona – ekologiczna, oszczędna w działaniu i wytrzymała. Dobry sprzęt posłuży nawet kilkadziesiąt lat!

Planując inwestycję w remont czy budowę domu, warto już na wstępie zastanowić się nad odpowiednim dla nas sposobem pozyskania ciepła. Rozsądnie planując budżet z powodzeniem będziemy mogli pozwolić sobie na inwestycję w ekologię. Warto pamiętać, że pompa ciepła to tak naprawdę jednorazowy wydatek. Nie wymaga ona dostaw paliwa, regularnych przeglądów i zaangażowania z naszej strony.

Samowystarczalność

Raz zamontowana doskonale radzi sobie sama. Pobiera ciepło z powietrza albo gruntu i dostarcza je do naszego domu. Nie musimy więc ponosić żadnych dodatkowych kosztów zakupu węgla czy drewna. Sprzęt korzysta z odnawialnych źródeł energii, które są darmowe i nieskończone! Urządzenie dodatkowo nie tylko ogrzewa budynek, ale może wytworzyć też ciepłą wodę użytkową, a nawet ochłodzić nas w gorące, letnie dni.

Zamontowanie powietrznej pompy ciepła nie wymaga budowy osobnego pomieszczenia tak, jak dzieje się to w przypadku np. kotła lub pieca gazowego. Wystarczy jej kawałek przestrzeni w kuchni czy łazience. Nie zajmie dużo więcej miejsca niż przeciętna lodówka! Dom nie będzie też potrzebował komina do odprowadzania spalin. Pompa przecież ich nie wytwarza. A to dodatkowa oszczędność na etapie budowy.

Wszystko to sprawia, że przerażająca na początku cena pompy ciepła w ostatecznym rozrachunku nie wydaje się już być taka duża. Odpowiednia kalkulacja i przemyślenie inwestycji sprawią, że każdy kto zdecyduje się na budowę będzie mógł zaopatrzyć się w ten ekologiczny i samowystarczalny system grzewczy. A jej cena nie będzie już szokować.

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ łodyniec
dnia 11.07.2018, 11:06. Identyfikator użytkownika: v0yYVgWwEgQx
Ocena
komentarza:
2
Drogo pjeronsko

łohohohohohoho
@ egzergetyk
dnia 16.07.2018, 13:07. Identyfikator użytkownika: DKiyvH3mOkCv
Ocena
komentarza:
4
W Polsce z powodu bardzo drogiej energii elektrycznej pompa ciepła w zasadzie jest nieopłacalna
@ Marcel
dnia 18.07.2018, 09:34. Identyfikator użytkownika: cvNuRqDHN4is
Ocena
komentarza:
-2
Pompa Ciepła super jest. Dwa odwierty po 100m i działa super. Dom o powierzchni 177m2.
@ Rafal
dnia 18.07.2018, 09:36. Identyfikator użytkownika: cvNuRqDHN4is
Ocena
komentarza:
1
Jaka firma robiła odwierty.
@ Marysia
dnia 18.07.2018, 12:55. Identyfikator użytkownika: kZpkCeohVHWV
Ocena
komentarza:
1
Tytułem uzupełnienia, bo jakoś o kosztach i w artykule i komentarzach cicho - ile kosztowała instalacja oraz ile kosztuje energia elektryczna potrzebna do normalnej eksploatacji tej instalacji? W jakim czasie taka inwestycja zwróci się kosztowo?
@ egzergetyk
dnia 19.07.2018, 17:01. Identyfikator użytkownika: 1LlMZB4JhbQg
Ocena
komentarza:
2
Na te pytania panuje cisza,złowroga cisza
@ Marysia
dnia 25.07.2018, 13:23. Identyfikator użytkownika: EgsTqNYtZN1o
Ocena
komentarza:
0
No właśnie. :) A należy jeszcze dodać, że pompy ciepła mają sens tylko w domach bardzo dobrze termoizolowanych, tj. takich, gdzie do ogrzewania "prawie" wystarcza działająca lodówka, telewizor i kuchenka używana do przygotowywania posiłków.
Czyli oprócz kosztu samej instalacji i eksploatacji dochodzą jeszcze większe koszty na etapie budowy nowych domów lub nie takie znowu małe koszty termoizolacji budynków starszych.
@ Marcel
dnia 18.07.2018, 09:39. Identyfikator użytkownika: cvNuRqDHN4is
Ocena
komentarza:
0
Geo-Wiert z Nienaszowa. Super to robią i bardzo czysto. Godni polecenia. Pozdrawiam
@ Jacek54
dnia 20.07.2018, 11:14. Identyfikator użytkownika: 1ub2uXR4Ujad
Ocena
komentarza:
-1
Oczywiście, że nie jest jeśli weźmie się pod uwagę oszczędność w dłuższej perspektywie czasu i wydajność pracy w zestawieniu z alternatywnymi metodami ogrzewania. Odkąd zakupiłem pompę od http://ozepro.pl/ nie wymieniłbym jej na nic innego ani bojler, ani centralne ogrzewanie z kaloryferów nie dawało mi tyle energii.
@ Zaczrowany ołowek
dnia 23.07.2018, 09:02. Identyfikator użytkownika: dSal8r3EuVtA
Ocena
komentarza:
1
No to idźmy w te pompy ciepła, no a grubszych kocyków do otulania przy piciu kawy nie potrzeba ?
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Walka o władze bez PiS?

  Wczoraj do godziny 24.00 komitety wyborcze miały czas na zgłaszanie list kandydatów na radnych. Choć protokół z posiedzenia miejskiej komisji nie trafił jeszcze do komisarza w Krośnie, to pojawiły się nieoficjalne informacje, że PiS nie uzyskał poparcia określonej liczby głosów wyborców.

 • Jasielski budżet obywatelski – zakończył się nabór wniosków

   

  33 projekty mieszkańców zostały zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego. Ich łączna wartość wynosi 2 mln 893 tys. zł. Wnioski, które spełnią wymagane kryteria, zostaną poddane głosowaniu. Te, które otrzymają największe poparcie i zmieszczą się w wyznaczonej kwocie 300 tys. zł, będą realizowane w przyszłym roku.

 • Darmowe uprawnienia UDT i SEP dla wszystkich mieszkańców województwa podkarpackiego

   

  Firma szkoleniowa INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projekcie „Twoje nowe kwalifikacje zawodowe”.

 • Konrad! Obudź się

   

  Wczoraj mogliśmy przekonać się, że powiedzenie, iż prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie nie jest jedynie pustym sloganem. Dowiedli tego organizatorzy charytatywnego koncertu, który odbył się na przystanku „Kwiatowa”. Wszystko po to, aby pomóc Konradowi, przebywającemu w śpiączce.

 • Studia podyplomowe

 • Buziak i w drogę tylko przy „Czwórce”

  Pod koniec wakacji przy trzech jasielskich szkołach podstawowych miały powstać miejsca postojowe „kiss and ride”. Okazuje się jednak, że w tym roku strefa ta powstanie tylko przy Szkole Podstawowej nr 4 w Jaśle.

 • Ponowne kłopoty ze śmieciami

   

  Już w lipcu br. na Podkarpaciu pojawił się problem z odbiorem śmieci przez kilka wyznaczonych do tego celu zakładów, tzw. instalacji przetwarzania odpadów komunalnych. Z tego powodu w trudnej sytuacji znalazły się, nie tylko Jasło i inne miejscowości powiatu jasielskiego, ale także te z dalszych regionów Podkarpacia. Teraz sytuacja zaczyna się powtarzać. W najbliższych dniach w Jaśle i okolicznych gminach mogą wystąpić problemy z odbieraniem śmieci.

 • Laser Light sheer na stałe usunie niechciane owłosienie

   

  Laser diodowy Light Sheer Duet w Gabinecie Medycyny Estetycznej w Jaśle na stałe usuwa niechciane owłosienie.

 • Kierowcy uciekają przed muldami

  Kierowcy nie mają warunków do poruszania się po drodze powiatowej przy ul. Mickiewicza w Jaśle. Najgorsze jej odcinki są popękane i pofałdowane. Ten tragiczny stan drogi, szczególnie na zakręcie w kierunku Dąbrówki sprawia, że kierowcy uciekają na drugą stronę jezdni...

 • Gabinet Psychoterapeutyczny dr Marek Janiak

   

  Drugiego lipca w miejscowości Cieklin -Józefów otworzyłem dla Państwa gabinet psychoterapii. Wielkie jest moje zaskoczenie olbrzymią liczbą pacjentów.

 • Wracają pociągi do Krakowa

   

  Po wakacyjnej przerwie, wkrótce do rozkładu jazdy powrócą pociągi Jasło – Kraków – Jasło. Połączenie uruchomione w ubiegłym roku głównie z myślą o studentach biło rekordy popularności. W zbliżającym się roku akademickim może być podobnie, choć ze względu na prace modernizacyjnie zmianie ulegnie trasa przejazdu pociągu.

 • Bezpłatne badanie wzroku 11 i 25 września w VISION OPTYK!

   

  Rozpoczął się nowy rok szkolny. To dobry moment aby zbadać wzrok swojego dziecka i sprawdzić czy przypadkiem nie potrzebuje okularów.

 • Do wynajęcia lokale w atrakcyjnych lokalizacjach

   

  Szukasz miejsca na biuro lub powierzchni handlowej bądź usługowej? Lokale w atrakcyjnych punktach Jasła o różnym metrażu czekają. Oferujemy także wynajem w pełni wyposażonych warsztatów samochodowych.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105