Strona główna

Czy pompa ciepła naprawdę jest droga?

8
Napisany dnia: 10.07.2018, 23:04 , Tagi: Brak

Pompa ciepła jest droga. Takie zdanie słyszą wszyscy ci, którzy w rozmowie sugerują, że chcieliby zainwestować w taki system grzewczy. Ta powszechna opinia sprawia, że często wycofują się więc z myśli o zakupie, bez uprzedniego przeanalizowania wszystkich za i przeciw.

Nie taki diabeł straszny…

Bo czy naprawdę cena pompy ciepła jest tak wysoka? Na rynku istnieje co najmniej kilka różnych rozwiązań grzewczych, spośród których możemy wybierać budując lub remontując dom. Jednym z nich jest właśnie ona – ekologiczna, oszczędna w działaniu i wytrzymała. Dobry sprzęt posłuży nawet kilkadziesiąt lat!

Planując inwestycję w remont czy budowę domu, warto już na wstępie zastanowić się nad odpowiednim dla nas sposobem pozyskania ciepła. Rozsądnie planując budżet z powodzeniem będziemy mogli pozwolić sobie na inwestycję w ekologię. Warto pamiętać, że pompa ciepła to tak naprawdę jednorazowy wydatek. Nie wymaga ona dostaw paliwa, regularnych przeglądów i zaangażowania z naszej strony.

Samowystarczalność

Raz zamontowana doskonale radzi sobie sama. Pobiera ciepło z powietrza albo gruntu i dostarcza je do naszego domu. Nie musimy więc ponosić żadnych dodatkowych kosztów zakupu węgla czy drewna. Sprzęt korzysta z odnawialnych źródeł energii, które są darmowe i nieskończone! Urządzenie dodatkowo nie tylko ogrzewa budynek, ale może wytworzyć też ciepłą wodę użytkową, a nawet ochłodzić nas w gorące, letnie dni.

Zamontowanie powietrznej pompy ciepła nie wymaga budowy osobnego pomieszczenia tak, jak dzieje się to w przypadku np. kotła lub pieca gazowego. Wystarczy jej kawałek przestrzeni w kuchni czy łazience. Nie zajmie dużo więcej miejsca niż przeciętna lodówka! Dom nie będzie też potrzebował komina do odprowadzania spalin. Pompa przecież ich nie wytwarza. A to dodatkowa oszczędność na etapie budowy.

Wszystko to sprawia, że przerażająca na początku cena pompy ciepła w ostatecznym rozrachunku nie wydaje się już być taka duża. Odpowiednia kalkulacja i przemyślenie inwestycji sprawią, że każdy kto zdecyduje się na budowę będzie mógł zaopatrzyć się w ten ekologiczny i samowystarczalny system grzewczy. A jej cena nie będzie już szokować.

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ łodyniec
dnia 11.07.2018, 11:06. Identyfikator użytkownika: v0yYVgWwEgQx
Ocena
komentarza:
2
Drogo pjeronsko

łohohohohohoho
@ egzergetyk
dnia 16.07.2018, 13:07. Identyfikator użytkownika: DKiyvH3mOkCv
Ocena
komentarza:
3
W Polsce z powodu bardzo drogiej energii elektrycznej pompa ciepła w zasadzie jest nieopłacalna
@ Marcel
dnia 18.07.2018, 09:34. Identyfikator użytkownika: cvNuRqDHN4is
Ocena
komentarza:
0
Pompa Ciepła super jest. Dwa odwierty po 100m i działa super. Dom o powierzchni 177m2.
@ Rafal
dnia 18.07.2018, 09:36. Identyfikator użytkownika: cvNuRqDHN4is
Ocena
komentarza:
1
Jaka firma robiła odwierty.
@ Marysia
dnia 18.07.2018, 12:55. Identyfikator użytkownika: kZpkCeohVHWV
Ocena
komentarza:
0
Tytułem uzupełnienia, bo jakoś o kosztach i w artykule i komentarzach cicho - ile kosztowała instalacja oraz ile kosztuje energia elektryczna potrzebna do normalnej eksploatacji tej instalacji? W jakim czasie taka inwestycja zwróci się kosztowo?
@ egzergetyk
dnia 19.07.2018, 17:01. Identyfikator użytkownika: 1LlMZB4JhbQg
Ocena
komentarza:
0
Na te pytania panuje cisza,złowroga cisza
@ Marcel
dnia 18.07.2018, 09:39. Identyfikator użytkownika: cvNuRqDHN4is
Ocena
komentarza:
1
Geo-Wiert z Nienaszowa. Super to robią i bardzo czysto. Godni polecenia. Pozdrawiam
@ Jacek54
dnia 20.07.2018, 11:14. Identyfikator użytkownika: 1ub2uXR4Ujad
Ocena
komentarza:
1
Oczywiście, że nie jest jeśli weźmie się pod uwagę oszczędność w dłuższej perspektywie czasu i wydajność pracy w zestawieniu z alternatywnymi metodami ogrzewania. Odkąd zakupiłem pompę od http://ozepro.pl/ nie wymieniłbym jej na nic innego ani bojler, ani centralne ogrzewanie z kaloryferów nie dawało mi tyle energii.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • WSIiZ jednym z polskich liderów w międzynarodowym rankingu uczelni – U-Multirank

  Uzyskaliśmy najwyższe noty – bardzo dobry „A” lub dobry „B” – aż w 13 podkategoriach. Dla kandydatów na studia to kolejny w tym roku dowód na to, że powierzając nam swoje wykształcenie wybierają...

 • Wypadek w Krajowicach, cztery osoby poszkodowane

  Dzisiaj około godz. 8.30 w Krajowicach, na drodze krajowej nr 73, doszło do czołowego zderzenia dostawczego busa z osobowym suzuki. W zdarzeniu ucierpiały cztery osoby. Policjanci pracują nad ustaleniem okoliczności wypadku...

 • Wypadek w Trzcinicy. Bez utrudnień na drodze krajowej nr 28

  Dzisiaj po godz. 12, dyżurny jasielskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Trzcinicy. Kierujący osobowym volkswagenem, jadąc DK 28 w kierunku Gorlic, stracił panowanie nad samochodem i zjechał do rowu. W zdarzeniu ranne zostały trzy osoby...

 • Mapa zagrożeń przynosi efekty

  Mieszkańcy powiatu jasielskiego częściej korzystają z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa niż w innych częściach na Podkarpaciu. Szybka jazda i niewłaściwe parkowanie to wykroczenia najczęściej przez nich zgłaszane...

 • Czy Jasło doczeka się KG2?

  Jaślanie coraz częściej pytają o budowę 1,4 km odcinka drogi wojewódzkiej łączącego dwie drogi krajowe. Choć wedle zapowiedzi samorządowców inwestycja miała być już zakończona na jesień br., tak do chwili obecnej nie ma mowy o żadnych pracach budowlanych...

 • Fotoradar skutecznie spowalnia kierowców

  W Kołaczycach przy drodze krajowej relacji Jasło-Pilzno, na jednym z najbardziej niebezpiecznych miejsc w powiecie jasielskim pojawił się fotoradar. Urządzenie od początku sieje postrach. Z daleka widoczna żółta obudowa sprawia, że kierowcy chętniej ściągają nogę z gazu.

 • Sołtys Bieździadki oskarżony o kradzież drzewa

  Prokurator skierował akt oskarżenia do jasielskiego sądu wobec Jerzego M. sołtysa wsi Bieździadka. Mężczyzna od marca do maja br. według śledczych miał dokonywać kradzieży drzewa o wartości około 12 tys. zł. Co więcej policja z Brzostku prowadzi wobec niego postępowanie pod kątem kradzieży konia.

 • Do wynajęcia lokale w atrakcyjnych lokalizacjach

   

  Szukasz miejsca na biuro lub powierzchni handlowej bądź usługowej? Lokale w atrakcyjnych punktach Jasła o różnym metrażu czekają. Oferujemy także wynajem w pełni wyposażonych warsztatów samochodowych.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105