Strona główna

Czy pompa ciepła naprawdę jest droga?

10
Napisany dnia: 10.07.2018, 23:04 , Tagi: Brak

Pompa ciepła jest droga. Takie zdanie słyszą wszyscy ci, którzy w rozmowie sugerują, że chcieliby zainwestować w taki system grzewczy. Ta powszechna opinia sprawia, że często wycofują się więc z myśli o zakupie, bez uprzedniego przeanalizowania wszystkich za i przeciw.

Nie taki diabeł straszny…

Bo czy naprawdę cena pompy ciepła jest tak wysoka? Na rynku istnieje co najmniej kilka różnych rozwiązań grzewczych, spośród których możemy wybierać budując lub remontując dom. Jednym z nich jest właśnie ona – ekologiczna, oszczędna w działaniu i wytrzymała. Dobry sprzęt posłuży nawet kilkadziesiąt lat!

Planując inwestycję w remont czy budowę domu, warto już na wstępie zastanowić się nad odpowiednim dla nas sposobem pozyskania ciepła. Rozsądnie planując budżet z powodzeniem będziemy mogli pozwolić sobie na inwestycję w ekologię. Warto pamiętać, że pompa ciepła to tak naprawdę jednorazowy wydatek. Nie wymaga ona dostaw paliwa, regularnych przeglądów i zaangażowania z naszej strony.

Samowystarczalność

Raz zamontowana doskonale radzi sobie sama. Pobiera ciepło z powietrza albo gruntu i dostarcza je do naszego domu. Nie musimy więc ponosić żadnych dodatkowych kosztów zakupu węgla czy drewna. Sprzęt korzysta z odnawialnych źródeł energii, które są darmowe i nieskończone! Urządzenie dodatkowo nie tylko ogrzewa budynek, ale może wytworzyć też ciepłą wodę użytkową, a nawet ochłodzić nas w gorące, letnie dni.

Zamontowanie powietrznej pompy ciepła nie wymaga budowy osobnego pomieszczenia tak, jak dzieje się to w przypadku np. kotła lub pieca gazowego. Wystarczy jej kawałek przestrzeni w kuchni czy łazience. Nie zajmie dużo więcej miejsca niż przeciętna lodówka! Dom nie będzie też potrzebował komina do odprowadzania spalin. Pompa przecież ich nie wytwarza. A to dodatkowa oszczędność na etapie budowy.

Wszystko to sprawia, że przerażająca na początku cena pompy ciepła w ostatecznym rozrachunku nie wydaje się już być taka duża. Odpowiednia kalkulacja i przemyślenie inwestycji sprawią, że każdy kto zdecyduje się na budowę będzie mógł zaopatrzyć się w ten ekologiczny i samowystarczalny system grzewczy. A jej cena nie będzie już szokować.

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ łodyniec
dnia 11.07.2018, 11:06. Identyfikator użytkownika: v0yYVgWwEgQx
Ocena
komentarza:
2
Drogo pjeronsko

łohohohohohoho
@ egzergetyk
dnia 16.07.2018, 13:07. Identyfikator użytkownika: DKiyvH3mOkCv
Ocena
komentarza:
5
W Polsce z powodu bardzo drogiej energii elektrycznej pompa ciepła w zasadzie jest nieopłacalna
@ Marcel
dnia 18.07.2018, 09:34. Identyfikator użytkownika: cvNuRqDHN4is
Ocena
komentarza:
-2
Pompa Ciepła super jest. Dwa odwierty po 100m i działa super. Dom o powierzchni 177m2.
@ Rafal
dnia 18.07.2018, 09:36. Identyfikator użytkownika: cvNuRqDHN4is
Ocena
komentarza:
1
Jaka firma robiła odwierty.
@ Marysia
dnia 18.07.2018, 12:55. Identyfikator użytkownika: kZpkCeohVHWV
Ocena
komentarza:
1
Tytułem uzupełnienia, bo jakoś o kosztach i w artykule i komentarzach cicho - ile kosztowała instalacja oraz ile kosztuje energia elektryczna potrzebna do normalnej eksploatacji tej instalacji? W jakim czasie taka inwestycja zwróci się kosztowo?
@ egzergetyk
dnia 19.07.2018, 17:01. Identyfikator użytkownika: 1LlMZB4JhbQg
Ocena
komentarza:
2
Na te pytania panuje cisza,złowroga cisza
@ Marysia
dnia 25.07.2018, 13:23. Identyfikator użytkownika: EgsTqNYtZN1o
Ocena
komentarza:
0
No właśnie. :) A należy jeszcze dodać, że pompy ciepła mają sens tylko w domach bardzo dobrze termoizolowanych, tj. takich, gdzie do ogrzewania "prawie" wystarcza działająca lodówka, telewizor i kuchenka używana do przygotowywania posiłków.
Czyli oprócz kosztu samej instalacji i eksploatacji dochodzą jeszcze większe koszty na etapie budowy nowych domów lub nie takie znowu małe koszty termoizolacji budynków starszych.
@ Marcel
dnia 18.07.2018, 09:39. Identyfikator użytkownika: cvNuRqDHN4is
Ocena
komentarza:
0
Geo-Wiert z Nienaszowa. Super to robią i bardzo czysto. Godni polecenia. Pozdrawiam
@ Jacek54
dnia 20.07.2018, 11:14. Identyfikator użytkownika: 1ub2uXR4Ujad
Ocena
komentarza:
-1
Oczywiście, że nie jest jeśli weźmie się pod uwagę oszczędność w dłuższej perspektywie czasu i wydajność pracy w zestawieniu z alternatywnymi metodami ogrzewania. Odkąd zakupiłem pompę od http://ozepro.pl/ nie wymieniłbym jej na nic innego ani bojler, ani centralne ogrzewanie z kaloryferów nie dawało mi tyle energii.
@ Zaczrowany ołowek
dnia 23.07.2018, 09:02. Identyfikator użytkownika: dSal8r3EuVtA
Ocena
komentarza:
1
No to idźmy w te pompy ciepła, no a grubszych kocyków do otulania przy piciu kawy nie potrzeba ?
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Miasto ubiega się o Otwarte Strefy Aktywności

  Resort sportu i turystyki ogłosił 11 lutego nabór wniosków o dofinansowanie na budowę ogólnodostępnych bezpłatnych stref sportowo-rekreacyjny tzw. Otwartych Stref Aktywności. Władze miasta również zgłosi swój akces w ubieganiu się o środki na powstanie pięciu siłowni w Jaśle.

 • Nowe ceny za śmieci już od kwietnia!

  Rada Miejska wyraziła zgodę na podniesienie stawek za odbiór i zagospodarowanie śmieci z terenu miasta Jasła, które będą obowiązywać mieszkańców od 1 kwietnia br. Podjęcie tej decyzji nie było łatwe zwłaszcza, że od sześciu lat stawki znajdowały się na tym samym poziomie. Niemniej jednak nieustalenie nowych cen skutkowałoby...

 • Ponad pół miliona złotych trafi do klubów sportowych

   

  Burmistrz Jasła zdecydował, które z klubów sportowych i zgłoszonych przez nie przedsięwzięć otrzymają dotację celową z budżetu miasta. Do podziału było ponad pół miliona złotych.

 • Stawki za śmieci mocno w górę!

  W wielu polskich miasta wzrosły już opłaty za odbiór i gospodarowanie odpadami. Nie ominie to również Jasła. Śmieci jest coraz więcej, a regionalne instalacje podnoszą radykalnie ceny, co uderzy w nasze kieszenie. Szykuje się dwukrotna podwyżka opłat za odpady zmieszane.

 • W Błażkowej spłonął budynek gospodarczy

  W miniony piątek w Błażkowej po godzinie 22.00 na jednej z prywatnych posesji pojawiła się ogromna łuna ognia. W płomieniach stanął budynek gospodarczy. Niewiele rzeczy udało się z niego uratować. Akcja gaśnicza trwała ponad trzy godziny.

 • Konserwacja samochodu, czy warto?

   

  Prawdą jest, że kierowcy nie przepadają za zimą. Nie lubią jej również nasze samochody. Trudne warunki mocno dają się we znaki wszystkim pojazdom poruszającym się po polskich drogach. Korozja jest prawdziwą zmorą właścicieli samochodów. Czy można z nią skutecznie walczyć? Oczywiście, że tak!

 • Cleo zachwycona talentem Adriana!

  Adrian Bałucki, uczestnik programu The Voice Kids po raz kolejny zachwycił swym talentem wokalnym. W Bitwie na Głosy okazał się najlepszy w swojej grupie zdobywając uznanie Cleo.

 • Opowiedzieli o ludziach i psach ratujących życie

   

  Wczoraj, w Jasielskim Domu Kultury, odbyła się premiera filmu dokumentalnego pt. „Fuks”. Głównymi bohaterami produkcji są jaślanin Jacek Dubiel i jego czworonożny kompan, tytułowy Fuks. Film opowiada o pełnej pasji i poświęcenia pracy ratowników rzeszowskiego STORAT-u.

 • Opozycja pyta o wniosek w sprawie odwołania starosty Pawlusia

  Grupa dziesięciu radnych opozycji w grudniu ubiegłego roku złożyła wniosek o odwołanie Adama Pawlusia z funkcji starosty jasielskiego. Minął już ponad miesiąc, a sprawa ta nadal nie została przegłosowana przez radnych powiatowych.

 • Jaślanin walczy o Oskara branży mobile!

   

  Młodzi i utalentowani jaślanie to bez wątpienia najlepszy towar eksportowy miasta. Do tego grona z pewnością zaliczyć można Krzysztofa Wróblewskiego, jaślanina, którego specjalna rękawica może już niedługo zrewolucjonizować korzystanie z technologii wirtualnej rzeczywistości. Projekt został nominowany do prestiżowej nagrody i ma szansę na Oskara branży mobile.

 • Giganci Programowania – nowa szkoła programowania w Jaśle

   

  Wystartowały zapisy na kursy programowania dla dzieci i młodzieży w semestrze letnim.

 • W maju 5. Nocna Jazda Ratowników. Tym razem dla ratownika medycznego Grzegorza

   

  5. edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r w Jedliczu. Jest to wielka akcja charytatywna organizowana przez portal Krosno112.pl i OSP Dobieszyn, która łączy służby ratownicze z całej Polski. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105