Strona główna

Dla tej Miłości Maleńkiej

1
Napisany dnia: 04.02.2019, 08:13 , Tagi: Brak

Kolejny, bo już ósmy raz w dniu 27 stycznia 2019 r. spotkało się około 150 Artystów z Gminy Jasło w osobnickiej świątyni aby pięknym śpiewem kolęd i pastorałek uwielbić Bożą Dziecinę.

Godzinny koncert swą różnorodnością co do melodii i treści zachwycił licznie zebranych Parafian oraz Gości na czele z Wójtem Gminy Jasło Wojciechem Piękosiem wraz z małżonką. Przywitani przez Proboszcza ks. Krzysztofa Szopa a zapowiadani przez Konferansjerów Lucynę Wątroba i Romana Zawadę wystąpili kolejno: Orkiestra Dęta z Osobnicy pod dyrekcją Profesora Jana Zygmunta oraz Solistka Dorota Myśliwiec, Chór Młodzieżowy "Cantate Deo" z Osobnicy wraz dyrygentem Moniką Twarduś, Zespół Pieśni i Tańca "Jaślanie", którego kierownikiem jest Bogdan Banaś, Ewelinka Wątroba reprezentująca Ognisko Muzyczne w Osobnicy, Solistka Katarzyna Ślusarczyk z Organistą Jackiem Dybasiem,, Chór "Laurenti" z Warzyc którym dyryguje Mateusz Gałuszka,  Chór "Misericordia" z Jasła pod dyrekcją Moniki Twarduś, Kapela Ludowa "Trzcinicoki" z kierownikiem Stanisławem Marszałkiem, Chór "Cecylianum" z Osobnicy z dyrygentami Agatą i Mariuszem Delikat.

Sprawowana Eucharystia przez Ks. Proboszcza a uświetniona przez orkiestrę i chóry była cudownym dopełnieniem tego niecodziennego wydarzenia. Tradycyjnie wszyscy Artyści i zaproszeni Goście spotkali się na wspólnym poczęstunku gdzie popłynęły piękne melodie w wykonaniu "Trzcinicoków". Pamiątkowe dyplomy i upominki również zostały wręczone jak co roku przez przedstawicieli Regionalnego Stowarzyszenia Rozwoju Kultury w Osobnicy, Parafię i Gminę Jasło, która dofinansowała to wspólne kolędowanie. Spore podziękowania należą się sponsorom tegorocznego koncertu: Zakładowi Ozdób Choinkowych "Dagmara" z Jasła i Społem PSS Jasło.

Kolędy oraz kolędowanie to bogaty fenomen kulturowy. Kolędy związane są treściowo i funkcjonalnie z jednym i niepowtarzalnym okresem kalendarza, ze Świętami Bożego Narodzenia. Jest to czas niezwykły, cudowny wręcz święty gdzie sprawy pozaziemskie łączą się z ziemskimi. Śpiewając kolędy cieszyliśmy się obdarowując Jezusa, siebie i bliźnich pięknym darem muzykowania i wspólnego śpiewu. Koncert kolęd z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem dlatego jego ciąg dalszy miał miejsce w dniu 2 lutego gdzie tym razem dzieci i młodzież śpiewem kolęd i pastorałek uwielbiły Bożą Dziecinę.

Lucyna Wątroba

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ RJS
dnia 06.02.2019, 08:53. Identyfikator użytkownika: qdYYCJjBbcRe
Ocena
komentarza:
0
Za rocek pojade na to kolendowanie, jak będę wiedzioł kiedy będzie !!!
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Adrian stoi przed wielką szansą

  Adrian Bałucki z Jasła przeszedł do finału programu muzycznego drugiej edycji "The Voice Kids" emitowanego w TVP 2, który będziemy mieli okazję oglądać 23 lutego. 15-letni jaślanin od początku zyskał uznanie wśród trenerów, szczególnie Cleo, która jak podkreśliła widzi w nim siebie.

 • Miał świadomość, że pies cierpi

  W Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok w sprawie oskarżonego Stefana P. z Zarzecza, który w  ubiegłym roku pozostawił swojego psa na kilkustopniowym mrozie i przyczynił się do jego śmierci. Mężczyzna został uznany za winnego.

 • Bogdan Rzońca „dwójką” na liście do PE

   

  Poseł na Sejm RP Bogdan Rzońca wystartuje w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jaślanin otrzymał drugie miejsce na liście PiS.

 • Agrarny ambaras

  Rolnicy z powiatu jasielskiego żądają zatrzymania degradacji gruntów rolnych na terenie powiatu jasielskiego, spowodowanej zaprzestaniem użytkowania rolniczego, co w konsekwencji doprowadza do powstania „dzikich" zalesień. - My ponosimy z tego tytułu ogromne straty  – mówi wzburzony Piotr Kędzior, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Podkarpackiej Izby Rolniczej w Jaśle.

 • W Nowym Żmigrodzie nie będzie karetki z lekarzem

  Od 1 kwietnia karetkę specjalistyczną w Nowym Żmigrodzie zastąpi karetka podstawowa. Nie pomogły apele samorządowców, którzy liczyli na to, że liczne argumenty przemawiające za funkcjonowaniem ambulansu z lekarzem wpłyną na decyzję wojewody podkarpackiego.

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • W maju 5. Nocna Jazda Ratowników. Tym razem dla ratownika medycznego Grzegorza

   

  5. edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r w Jedliczu. Jest to wielka akcja charytatywna organizowana przez portal Krosno112.pl i OSP Dobieszyn, która łączy służby ratownicze z całej Polski. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105