Strona główna

Dylematy młodego władcy

0
Napisany dnia: 06.04.2017, 08:43 , Tagi: Brak

Czy można pogodzić świat dziecięcych marzeń z obowiązkami dorosłych? Te i inne kwestie poruszał spektakl „Król Maciuś I” w wykonaniu aktorów krakowskiego Teatru Figur, który miał miejsce w środę, (5 kwietnia br.) w Jasielskim Domu Kultury. Widowisko na postawie powieści Janusza Korczaka zrealizowane w technice teatru cieni spotkało się z dużym zainteresowaniem milusińskich.

Spektakl opowiada o mierzeniu się małego władcy z obowiązkami dorosłych, zmaganiu z własnymi słabościami, przy jednoczesnym podążaniu za marzeniami i konfrontowaniu z porażką. Chłopiec przekonuje się, że zaspokojenie potrzeb wszystkich jest niemożliwe, a rządzenie krajem wymaga wielu przemyślanych decyzji. Król Maciuś I to opowieść o dorastaniu, w mądry sposób ukazująca niedoskonałość świata dorosłych i próbę jego reformowania przez małego monarchę.

pch (JDK)

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

  • Centrum Dietetyczne Naturhouse zmieniło adres: Jasło Kościuszki 6

  • Błażkowa na celowniku chuliganów

    Mieszkańcy boją się, bo coraz częściej dochodzi do aktów wandalizmu. Pomalowane znaki, przystanki, a na nich wulgarne słowa to nie wszystko. Zniszczono murawę stadionu, czy elewację budynku gospodarczego...

  • ARiMR promuje bezpieczeństwo na wsi

    W 21 powiatach na Podkarpaciu odbyły się Dni Otwarte Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, w tym także w Jaśle pod hasłem " Razem wPROWadzajmy zmiany na wsi, żyjmy bezpieczniej".<FOTORELACJA>

  • Seat uderzył w kię. Kierowcy trafili do szpitala

    Do wypadku drogowego doszło przed godziną 11-tą w Trzcinicy. Na drodze krajowej nr 28 Seat Cordoba zderzył się czołowo z Kią Sportage. Poszkodowani w tym zdarzeniu zostali kierowcy obu pojazdów.

  • Pamiętajmy o swoich bliskich zmarłych. Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych

     

    W tym roku 1 listopada przypada w środę. Będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Jest to niezwykły czas zadumy i refleksji, pamiętajmy więc o bliskich, pochowanych na cmentarzach.

  • Mieszkańcy mówią o problemach na osiedlach

    Osiedla Górka Klasztorna czeka na odwodnienie ulic Pelczara i Prusa, Sobniów ma problem z piratami drogowymi a Brzyszczki i Hankówka zwracają uwagę na zły stan dróg i chodników...

  • Żegnaj Wiesiu, będzie Cię nam brakowało…

    16 października zmarł dr Wiesław Krajewski, długoletni zastępca ordynatora i starszy asystent Oddziału Ortopedii, Traumatologii, Mikrochirurgii i Chirurgii Ręki Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

  • Szpital i powiat triumfują!

    Szpital Specjalistyczny w Jaśle otrzymał największą w historii powiatu dotację w kwocie 10 mln zł. Dzisiaj w siedzibie starostwa nastąpiło uroczyste podpisanie umowy na dofinansowanie z RPO WP przez marszałka Władysława Ortyla i dyrektora szpitala Michała Burbelkę.

  • Największy wybór płaszczy i kurtek w Jaśle

     

    Zapraszamy do sklepu Cotton Club na nową jesienno-zimową kolekcję odzieży. Znajdziesz u nas największy w Jaśle wybór płaszczy i kurtek w rozmiarach 34-54 uznanych polskich marek.

  • „Dni porad” - wybierz odpowiedni materac pod okiem lekarza ortopedy w salonie meblowym Relax

     

    Dlaczego tak bardzo ważne jest odpowiednie dobranie materaca? Jakie tak naprawdę powinniśmy wybrać podłoże aby mieć 100% gwarancję na nocny relaks i regenerację ciała?

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105