Strona główna

Dzień Osób z Niepełnosprawnością

0
Napisany dnia: 17.05.2018, 21:57 , Tagi: Brak

Wykłady, dyżury ekspertów, wystawa prac oraz wizyta uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej – tak wyglądał Dzień Osób z Niepełnosprawnością w Oddziale w Jaśle.

Tegoroczna edycja wydarzenia, które odbyło się 11 maja br., przebiegała pod hasłem „Sięgnij po sukces”. – Dzień Osób z Niepełnosprawnościąto doskonała okazja do upowszechniania informacji o prawach osób niepełnosprawnych w obszarze zagadnień związanych z ubezpieczeniami społecznymi, rehabilitacją zawodową i społeczną oraz aktywizacją zawodową – mówi Krystyna Domaradzka, Dyrektor Oddziału ZUS w Jaśle.

Podczas Dnia Otwartego poruszone zostały istotne tematy dla osób z niepełnosprawnością, jak i pracodawców. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzielili się przedstawiciele: Okręgowego Inspektoratu Pracy – Oddział w Krośnie, Podkarpackiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Rzeszowie, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jaśle, Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP – Oddział w Rzeszowie, Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle oraz Oddziału ZUS w Jaśle.

Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się m.in. jak uzyskać rentę oraz inne świadczenia przysługujące osobom z niepełnosprawnościami,z jakich ulg i uprawnień mogą korzystać, na jakie wyroby medyczne mogą uzyskać dofinansowanie, o obowiązkach pracodawcy i uprawnieniach dla pracowników niepełnosprawnych oraz dostosowaniu miejsca pracy dla osób niepełnosprawnych.

Doskonałym podsumowaniem Dnia Osób z Niepełnosprawnością było wystąpienie Piotra Pykosza, który pracuje jako informatyk, a na co dzień porusza się na wózku: - Nie uważam, że osiągnąłem w życiu wielki sukces. Dla mnie sukcesem będzie to, że na 50. skoczę spadochronem. Czasem warto stawiać sobie cele nierealne. To motor, który sprawia, że zaczynam zapominać o moich ograniczeniach. My niepełnosprawni musimy wychodzić na zewnątrz, otwierać się na ludzi, bo będzie nam dużo łatwiej.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a wzięli w nim udział przedstawiciele organizacji wspierających osoby z niepełnosprawnością, środowisk samorządowych, instytucji oraz przedsiębiorcy.

Ponadto w ramach Dnia Osób z Niepełnosprawnością Oddział odwiedzili uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Jaśle, którzy zaprezentowali swoje prace artystyczne oraz mieli okazję dowiedzieć się, czym zajmuje się ZUS, a także zapoznać się z funkcjonowaniem Sali Obsługi Klienta.

Celem wydarzenia było uaktywnienie zawodowe i społeczne osób z niepełnosprawnością, zachęcenie pracodawców do zatrudniania osób z niepełnosprawnością, a także pokazanie ZUS jako instytucji przyjaznej osobom niepełnosprawnym.

Oddział ZUS w Jaśle

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Wójt Staniszewski żongluje starymi inwestycjami

  W gazecie samorządowej gminy Dębowiec "Gminne Echa" wójt chwali się osiągnięciami nie tyle sprzed czterech ostatnich lat, co inwestycjami realizowanymi nawet osiem lat temu. Czy dwumiesięcznik został wykorzystany do prowadzenia kampanii wyborczej? Faktem jest, że Zbigniew Staniszewski po raz piąty ubiega się o urząd wójta gminy Dębowiec.

 • Szanowni mieszkańcy Gminy Jasło

   

  Już w niedzielę wspólnie podejmiemy decyzję, kto przez najbliższe pięć lat będzie sprawował zaszczytny, ale i niezwykle zobowiązujący urząd Wójta Gminy Jasło.

 • PZD z nowym sprzętem i zapleczem socjalnym

  Pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle przez wiele lat nie mieli odpowiedniego zaplecza socjalnego. W ostatnim jednak czasie wybudowany został budynek wraz z siedmiostanowiskowym garażem, który poprawi komfort i warunki ich pracy. Inwestycja ma się zakończyć wiosną przyszłego roku.

 • Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych

   

  W tym roku 1 listopada przypada w czwartek. Będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Dlatego poświęćmy swój czas na wspomnienie Naszych bliskich Zmarłych i odwiedźmy ich groby.

 • Szanowni Mieszkańcy Jasła!

   

  Podjąłem decyzję o kandydowaniu na burmistrza Jasła ponieważ - podobnie ja Państwo - pragnę, aby nasze piękne Miasto znów stanęło w rzędzie dynamicznie rozwijających się miejscowości Podkarpacia. - Andrzej Czernecki.

 • W szpitalu powstał oddział diabetologiczny

  Jasielski szpital poszerzył działalność medyczną o oddział diabetologiczny, jedyny taki na terenie województwa podkarpackiego. W Polsce liczba pacjentów chorych na cukrzycę wzrasta w niepokojącym tempie. Dzięki powstaniu nowego oddziału specjaliści będą mogli sprawować najlepszą opiekę nad chorymi.

 • Społeczeństwo Jasła pamięta o zapomnianych Rodakach

   

  W listopadzie 2018 r., w rocznicę stulecia odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości, groby rodaków, imiennych i bezimiennych bohaterów walk o polskość i wolność, powinny oświetlić płonące biało-czerwone znicze.

 • Zapadło nieprawomocne orzeczenie sądu w trybie wyborczym

  W Sądzie Okręgowym Krośnie zapadło nieprawomocne orzeczenie sądu w trybie wyborczym wobec Janusza Pachera pełniącego funkcję pełnomocnika Komitetu PiS w Skołyszynie. Został on zobowiązany do sprostowania nieprawdziwych informacji, które pojawiły się w przestrzeni publicznej na temat Mariusza Sepioła. Janusz Pacher złożył zażalenie do sądu apelacyjnego.

 • W Trzcinicy otwarto zmodernizowany stadion lekkoatletyczny

   

  W piątek, w Trzcinicy dokonano uroczystego otwarcia zmodernizowanego stadionu lekkoatletycznego. Przecięcia symbolicznej wstęgi dokonał marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński.

 • Czas na dobrego gospodarza, nie polityka

   

  Zapraszamy do lektury wywiadu ze Stanisławem Pawlusiem, kandydatem na wójta Gminy Skołyszyn. 

 • Zgodnie dla przyszłości Jasła – list Ryszarda Pabiana

 • Strażacy ochotnicy pomagają dzieciom z chorobami nowotworowymi

   

  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Z takim hasłem na ustach strażacy ochotnicy organizują zbiórkę rzeczy, które następnie trafią do dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych szpitali w całej Polsce.  Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce zrzeszają ochotników w tym również z Podkarpacia. Akcja ta została zorganizowana po raz pierwszy na Podkarpaciu i skierowana jest  dla  pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105