Strona główna

Dzień Osób z Niepełnosprawnością

0
Napisany dnia: 17.05.2018, 21:57 , Tagi: Brak

Wykłady, dyżury ekspertów, wystawa prac oraz wizyta uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej – tak wyglądał Dzień Osób z Niepełnosprawnością w Oddziale w Jaśle.

Tegoroczna edycja wydarzenia, które odbyło się 11 maja br., przebiegała pod hasłem „Sięgnij po sukces”. – Dzień Osób z Niepełnosprawnościąto doskonała okazja do upowszechniania informacji o prawach osób niepełnosprawnych w obszarze zagadnień związanych z ubezpieczeniami społecznymi, rehabilitacją zawodową i społeczną oraz aktywizacją zawodową – mówi Krystyna Domaradzka, Dyrektor Oddziału ZUS w Jaśle.

Podczas Dnia Otwartego poruszone zostały istotne tematy dla osób z niepełnosprawnością, jak i pracodawców. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzielili się przedstawiciele: Okręgowego Inspektoratu Pracy – Oddział w Krośnie, Podkarpackiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Rzeszowie, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jaśle, Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP – Oddział w Rzeszowie, Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle oraz Oddziału ZUS w Jaśle.

Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się m.in. jak uzyskać rentę oraz inne świadczenia przysługujące osobom z niepełnosprawnościami,z jakich ulg i uprawnień mogą korzystać, na jakie wyroby medyczne mogą uzyskać dofinansowanie, o obowiązkach pracodawcy i uprawnieniach dla pracowników niepełnosprawnych oraz dostosowaniu miejsca pracy dla osób niepełnosprawnych.

Doskonałym podsumowaniem Dnia Osób z Niepełnosprawnością było wystąpienie Piotra Pykosza, który pracuje jako informatyk, a na co dzień porusza się na wózku: - Nie uważam, że osiągnąłem w życiu wielki sukces. Dla mnie sukcesem będzie to, że na 50. skoczę spadochronem. Czasem warto stawiać sobie cele nierealne. To motor, który sprawia, że zaczynam zapominać o moich ograniczeniach. My niepełnosprawni musimy wychodzić na zewnątrz, otwierać się na ludzi, bo będzie nam dużo łatwiej.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a wzięli w nim udział przedstawiciele organizacji wspierających osoby z niepełnosprawnością, środowisk samorządowych, instytucji oraz przedsiębiorcy.

Ponadto w ramach Dnia Osób z Niepełnosprawnością Oddział odwiedzili uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Jaśle, którzy zaprezentowali swoje prace artystyczne oraz mieli okazję dowiedzieć się, czym zajmuje się ZUS, a także zapoznać się z funkcjonowaniem Sali Obsługi Klienta.

Celem wydarzenia było uaktywnienie zawodowe i społeczne osób z niepełnosprawnością, zachęcenie pracodawców do zatrudniania osób z niepełnosprawnością, a także pokazanie ZUS jako instytucji przyjaznej osobom niepełnosprawnym.

Oddział ZUS w Jaśle

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Do wynajęcia lokale w atrakcyjnych lokalizacjach

   

  Szukasz miejsca na biuro lub powierzchni handlowej bądź usługowej? Lokale w atrakcyjnych punktach Jasła o różnym metrażu czekają. Oferujemy także wynajem w pełni wyposażonych warsztatów samochodowych.  

 • Nowotwór rozwija się po cichutku

  Lekarze apelują do kobiet, szczególnie tych będących w największej grupie ryzyka zachorowania na raka piersi, aby nie zapominały o badaniach profilaktycznych i nie odkładały ich na potem. Konsekwencje mogą być groźne...

 • Na krajowej 28 w Zimnej Wodzie spłonęła ciężarówka

   

  Na odcinku drogi krajowej 28 Zimna Woda - Szebnie spłonął samochód ciężarowy. W akcji gaśniczej udział brało kilka zastępów straży pożarnej.

 • Otwarcie salonu firmowego Carlson i Piechocki

   

  Już w najbliższą sobotę, 26 maja odbędzie się otwarcie salonu firmowego Carlson i Piechocki w Jaśle. Teraz ramki do fotografii, lustra oraz oprawy obrazów będą dosłownie na wyciągnięcie ręki. Wszystko w cenach producenta.

 • Kuchnia Twoich marzeń nie musi być droga - leddo.pl podpowiada jak odmienić wnętrze światłem.

   

  Marzysz o pięknej, przestronnej i jasnej aranżacji swojej kuchni? Z leddo.pl to żaden problem. Nie ważne czy Twój kulinarny raj przeszedł właśnie kapitalny remont czy dopiero powstaje projekt. A może jest to tylko mała kuchnia w niewielkim mieszkaniu na poddaszu? Wielkość nie ma znaczenia - liczy się oświetlenie.

 • 50-latek spłonął żywcem

  W jednym z bloków mieszkalnych przy ul. Kościuszki w Jaśle doszło do tragedii. 50-letni mężczyzna zmarł w wyniku samopodpalenia.

 • Bezpłatne badanie wzroku 28 maja!

   

  Salon Vision Optyk zaprasza na bezpłatne badanie wzroku. Nie zwlekaj, zadzwoń i zarejestruj się. Liczba miejsc ograniczona.

 • Zderzenie poloneza z citroenem na "Pohulance"

   

  Na skrzyżowaniu ulic 3 Maja i Wojska Polskiego doszło dziś do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Do szpitala trafiła pasażerka poloneza.

 • Walczyła ze Stasiowską. Teraz musi jej zwrócić pieniądze

  Magdalena Stasiowska złożyła zażalenie na postanowienie sądu I instancji. Małgorzata Salacha prawomocnym postanowieniem Sądu Apelacyjnego musi zwrócić radnej 6537 zł.

 • Otwórz drzwi Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach!

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105