Strona główna

Dzień Osób z Niepełnosprawnością

0
Napisany dnia: 17.05.2018, 21:57 , Tagi: Brak

Wykłady, dyżury ekspertów, wystawa prac oraz wizyta uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej – tak wyglądał Dzień Osób z Niepełnosprawnością w Oddziale w Jaśle.

Tegoroczna edycja wydarzenia, które odbyło się 11 maja br., przebiegała pod hasłem „Sięgnij po sukces”. – Dzień Osób z Niepełnosprawnościąto doskonała okazja do upowszechniania informacji o prawach osób niepełnosprawnych w obszarze zagadnień związanych z ubezpieczeniami społecznymi, rehabilitacją zawodową i społeczną oraz aktywizacją zawodową – mówi Krystyna Domaradzka, Dyrektor Oddziału ZUS w Jaśle.

Podczas Dnia Otwartego poruszone zostały istotne tematy dla osób z niepełnosprawnością, jak i pracodawców. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzielili się przedstawiciele: Okręgowego Inspektoratu Pracy – Oddział w Krośnie, Podkarpackiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Rzeszowie, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jaśle, Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP – Oddział w Rzeszowie, Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle oraz Oddziału ZUS w Jaśle.

Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się m.in. jak uzyskać rentę oraz inne świadczenia przysługujące osobom z niepełnosprawnościami,z jakich ulg i uprawnień mogą korzystać, na jakie wyroby medyczne mogą uzyskać dofinansowanie, o obowiązkach pracodawcy i uprawnieniach dla pracowników niepełnosprawnych oraz dostosowaniu miejsca pracy dla osób niepełnosprawnych.

Doskonałym podsumowaniem Dnia Osób z Niepełnosprawnością było wystąpienie Piotra Pykosza, który pracuje jako informatyk, a na co dzień porusza się na wózku: - Nie uważam, że osiągnąłem w życiu wielki sukces. Dla mnie sukcesem będzie to, że na 50. skoczę spadochronem. Czasem warto stawiać sobie cele nierealne. To motor, który sprawia, że zaczynam zapominać o moich ograniczeniach. My niepełnosprawni musimy wychodzić na zewnątrz, otwierać się na ludzi, bo będzie nam dużo łatwiej.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a wzięli w nim udział przedstawiciele organizacji wspierających osoby z niepełnosprawnością, środowisk samorządowych, instytucji oraz przedsiębiorcy.

Ponadto w ramach Dnia Osób z Niepełnosprawnością Oddział odwiedzili uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Jaśle, którzy zaprezentowali swoje prace artystyczne oraz mieli okazję dowiedzieć się, czym zajmuje się ZUS, a także zapoznać się z funkcjonowaniem Sali Obsługi Klienta.

Celem wydarzenia było uaktywnienie zawodowe i społeczne osób z niepełnosprawnością, zachęcenie pracodawców do zatrudniania osób z niepełnosprawnością, a także pokazanie ZUS jako instytucji przyjaznej osobom niepełnosprawnym.

Oddział ZUS w Jaśle

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Pomnik Chrystusa Króla coraz bliżej

  Skwer z pomnikiem powstanie na użyczonej przez miasto działce przy ul. na Kotlinę. Inwestorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Budowy Pomnika Chrystusa Króla.

 • Pierogi rządzą w Tarnowcu

   

  W tym roku, odbył się dziesiąty, jubileuszowy Festiwal Smaków Regionalnych „Pierogi” w Tarnowcu. Tym razem Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały dla gości ponad 100 tys. pierogów, które w ciągu kilku godzin rozeszły się niczym przysłowiowe ciepłe bułeczki.

 • Nie chcą masztu sieci Play. Boją się promieniowania

  Mieszkańcy przysiółka Barzykówka w Trzcinicy są zaniepokojeni planowaną inwestycją sieci Play. W pobliskim sąsiedztwie ich domów ma zostać postawiony maszt sieci komórkowej o wysokości 50 metrów...

 • Pierwszy dzwonek tuż tuż…

   

  Rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Już czas, aby zaopatrzyć się w zeszyty, tornistry oraz inne artykuły szkolne. Wybór nie jest łatwy. Warto jednak postawić na dobrą jakość w atrakcyjnej cenie, które zapewnia nowa hurtownia papiernicza Duo Creative Papier, Wojciecha Warywody.

 • Tylko obiecują, a my dalej jeździmy po dziurach

   

  Mieszkańcy przysiółka Podłazie w Żółkowie mają dość obietnic bez pokrycia. Jak twierdzą, od dziesięciu lat czekają na remont trzykilometrowego odcinka drogi. I choć inwestycja miała już być w trakcie realizacji, wciąż wszystko tkwi w martwym punkcie. Wójt gminy uspokaja i zapewnia, że jeszcze w tym roku nowy asfalt zostanie położony w tym newralgicznym miejscu, na który z niecierpliwością czekają mieszkańcy.

 • Do wynajęcia lokale w atrakcyjnych lokalizacjach

   

  Szukasz miejsca na biuro lub powierzchni handlowej bądź usługowej? Lokale w atrakcyjnych punktach Jasła o różnym metrażu czekają. Oferujemy także wynajem w pełni wyposażonych warsztatów samochodowych.  

Nadchodzące wydarzenia

Posiadasz informacje o jakimś wydarzeniu?
Poinformuj nas! Pisz na adres: redakcja@jaslo4u.pl

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105