Strona główna

Dzień Otwarty w ILO

25
Napisany dnia: 18.04.2009, 21:48 , Tagi: Brak
W I Liceum Ogólnokształcącym w Jaśle po raz kolejny zorganizowano Dzień Otwarty dla gimnazjalistów. Młodzież mogła zapoznać się z bogatą ofertą szkoły, zobaczyć jak wyglądają lekcje w „ogólniaku” i uzyskać odpowiedzi na wiele pytań czy wątpliwości.

Zapraszamy do <Fotorelacji> .












I Liceum Ogólnokształcące im. króla Stanisława Leszczyńskiego to szkoła z bogatymi tradycjami, którą ukończyło wielu znanych ludzi. Jako jedyna szkoła średnia w mieście raz do roku otwiera swoje drzwi dla młodzieży gimnazjalnej. - W trakcie Dni Otwartych prowadzone są tzw. lekcje pokazowe z większości przedmiotów. Chcemy w ten sposób przybliżyć naszym przyszłym uczniom to, czego się tutaj uczymy. W tym roku szkolnym sześciu naszych uczniów doszło do olimpiady na etapie centralnym, co nie zdarzyło się od wielu lat. Jednak naszym głównym zadaniem jest dobre przygotowanie młodzieży do egzaminów maturalnych i ułatwienie im startu na studiach. W naszej ofercie jest również szereg zajęć pozalekcyjnych - mamy wspaniały chór Solideo, który często koncertuje, mamy znany w Polsce teatr ArtExpress, aktywnie działające sekcje sportowe – wylicza Kazimierz Poniatowski, wicedyrektor i nauczyciel matematyki w ILO.






Dzień Otwarty był także okazją podsumowania działalności sportowej szkoły i wręczenia dyplomów uczestnikom poszczególnych dyscyplin.


(omega)

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Lolek
dnia 19.04.2009, 10:19. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
Do administratora strony z zapytaniem dlaczego opisujecie tylko takie wydarzenia jak dziań otwarty w LO - kto do Europarlamentu i takie podobne wydarzenia a niema nic o kolizjach wypadkach jak wcześniej ???B)B)B)
@ dragoness
dnia 19.04.2009, 11:08. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
Kuźnia olimpijczyków! Szkoda, że pozostali uczniowie muszą chodzić na "korki", żeby umieć cokolwiek, bo nauczyciel zajmuje się tylko wybranymi...
@ ....
dnia 19.04.2009, 11:28. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
Pacu jakiś taki wczorajszy :D
@ Xd
dnia 19.04.2009, 14:37. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
Jest łapa na ostatnim zdjeciu :D
@ emmmaaaaaaaa
dnia 19.04.2009, 22:30. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
po co chodzić do dudy lepiej is do roboty
@ LordMateusz
dnia 20.04.2009, 00:09. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
Do 1351 Nikt nie musi chodzic na korki. Ja skonczylem to liceum i nie bylo najmniejszej potrzeby lekcji dodadkowych Nauczyciel zajmuje sie "tylko wybranymi" na zajeciach pozalekcyjnych. Napisz który z nauczycieli Ciebie tak rani, ze nic nie wiesz i musisz chodzic na korki??
@ karaś xD
dnia 20.04.2009, 15:22. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
oooo te dwa ostatnie zdjęcia hahah znam tą dwójkę haha xD :D
@ NM
dnia 20.04.2009, 15:37. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
Haah Becla w bialej czapce xDD
aaa PAszu dumnie reprezentuje NM :D
noi dobre :DB)B)
@ kłodawa
dnia 20.04.2009, 20:23. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
Radziu biedny Radziu, kiedy gips zdejmą <lol> :D Cieszyrad
@ absolwent
dnia 20.04.2009, 21:49. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
do LordMateusz ; a próbowałeś zdawać maturę rozszerzoną z przedmiotu ,którego prowadzący widział w tobie tylko kandydata do powtarzania roku? a spowodowane byłoby to tylko tym .,że miałeś normalnych znajomych ,imprezowałeś i od czasu do czasu zdarzyło Ci się zaspać
@ Lolek dobrze pisze!
dnia 21.04.2009, 08:27. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
Lolek dobrze pisze! Najbardziej ciekawe są właśnie taki informacje! Fotki osób którym zostało zabrane prawko za jazde po pijaku itp. !!!
@ ...
dnia 21.04.2009, 09:29. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
lata świetności ILO mineły jakieś 20-15 lat temu.... wystarczy sprawdzić jacy nauczyciele teraz tam pracują...żenada
@ bzdury
dnia 21.04.2009, 18:37. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
że jacy niby tam pracują??
nie słuchajcie plotek, najlepsza kadra nauczycieli jest w 1 LO
@ Absolwentka.
dnia 21.04.2009, 18:42. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
To prawda, że 1LO było RENOMOWANĄ szkołą kilkanaście lat temu. A szkoły nie polecam ludziom o słabych nierwach. Psychika może siąść :]. Świetni nauczyciele? Może wiedzę mają, ale nie wszyscy potrafią ją przekazać młodej osobie. I nie wszyscy są sprawiedliwi. Ktoś mi zarzuci że nie ma sprawiedliwości na tym świecie? Otóż większość z nich nie jest nawet SUBIEKTYWNA a co dopiero o obiektywności mówić. A jeśli chodzi o nauczycieli którzy teraz tam pracują to oni przecież kiedyś też staną się legendą tej szkoły ;-) Miłoego dnia wszystkim!!
@ ←pseudo
dnia 21.04.2009, 18:58. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
najgłupsza szkoła w powiecie jasielskim... (wiem bo tam chodziłem)
@ BUAHAHHAHAHAHAHAHAHA
dnia 21.04.2009, 20:06. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
KACEPR SZ. TEZ Z 1 LO :D nie macie uzdolnionych uczniów to z 2 Lo bierzecie ! Gratulujemy 1 LO :D
@ gienek
dnia 22.04.2009, 08:17. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
I LO kuźnią olimpijczyków.. hahahahah... czas umierać..
@ JA
dnia 22.04.2009, 14:10. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
Jak ktoś sie chce uczyć i cos w życiu osiągnąć to może chodzić do innej szkoły i też da sobie radę na studiach,tutaj za dużo reklamy i chwalenia się!
@ absolwent
dnia 22.04.2009, 14:38. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
Bardzo miło wspominam ta szkołe, bo to w końcu była moja młodość:_)) mam teraz juz 32,5 lat!:-))Co do stresu w niej, to pewnie zależało od tego, kto nas uczył i jacy bylismy z danego przedmiotu. Ale nie przeginałbym z tym stresem tam, bo to w końcu jednak normalna szkoła.
@ absolwent
dnia 22.04.2009, 18:52. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
Według mnie to najlepsza szkoła średnia w jaśle, to znaczy taka, która daje jakieś perspektywy na przyszłość (dobre studia). Co prawda trzeba od czasu do czasu się uczyć... A że nauczyciel ocenia subiektywnie, obiektywnie czy jeszcze jakoś ktywnie to chyba atrybut wszystkich szkół... Pokaż mi taką w której 100% kadry nauczycielskiej ocenia sprawiedliwie...
@ uczeń I LO
dnia 22.04.2009, 18:52. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
1
ej no ludzie bez przesady ja chodzę do tej szkoły i wcale fenomenem nie jestem ;D wręcz przeciwnie ledwie co wyrabiam na pozytywy, prawda jest ciężko i nauczyciele są tu oryginalni ale z tego co wiem to grono pedagogiczne nie różni się wiele od innych szkół są nauczyciele spoko i są tacy których uczniowie nie ciepią, ale prawda jest taka że wolę chodzić do szkoły gdzie jest spoko atmosfera i gdzie znam mnóstwo ludzi bo większość (nie tylko kujonów) idzie własnie do I LO, i jechać na dopach i trójach przez 3 lata ale za to później być pewnym że zdam maturę, i wcale nie jest tak że ktoś w tej szkole jedzie na prochach haha to mnie rozśmieszyło :D uczniowie w I LO są tacy sami jak w innych szkołach ;D ci co tu piszą coś o tym że I LO jest do bani to chyba zazdroszczą tego że się po prostu tam nie dostali :) i pewnie składali tam podanie ale się nie udało i mamy małą zemstę :D I LO to szkoła na poziomie :D w ekonomie mamy idiotyczne noszenie legitymacji na szyi jak w zakładzie poprawczym, w II LO idiotyczne noszenie halówek z rynku :) a w chemiku co druga panna kręci pornosa :) no to ja wolę zdecydowanie I LO :D pozdro.
@ jyhuj
dnia 22.04.2009, 19:04. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
do BUAHAHHAHAHAHAHAHAHA:
to że Kacper gra razem z I LO to tylko i wyłącznie jego wybór;/ zawsze i wszędzie jest podkreślane, że on jest z II LO;/
@ ddd
dnia 23.04.2009, 14:06. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
:(:@ooooooo:D
@ absolwent
dnia 24.04.2009, 14:39. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
Siadzie psychika?? to idz na studia np na agh czy polibude w krk to zobaczysz co robia z ludzmi :P
@ niufna
dnia 14.06.2009, 16:32. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
postarzales sie kazimierzu,kolezanka ze studiow
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Miasto ubiega się o Otwarte Strefy Aktywności

  Resort sportu i turystyki ogłosił 11 lutego nabór wniosków o dofinansowanie na budowę ogólnodostępnych bezpłatnych stref sportowo-rekreacyjny tzw. Otwartych Stref Aktywności. Władze miasta również zgłosi swój akces w ubieganiu się o środki na powstanie pięciu siłowni w Jaśle.

 • Nowe ceny za śmieci już od kwietnia!

  Rada Miejska wyraziła zgodę na podniesienie stawek za odbiór i zagospodarowanie śmieci z terenu miasta Jasła, które będą obowiązywać mieszkańców od 1 kwietnia br. Podjęcie tej decyzji nie było łatwe zwłaszcza, że od sześciu lat stawki znajdowały się na tym samym poziomie. Niemniej jednak nieustalenie nowych cen skutkowałoby...

 • Ponad pół miliona złotych trafi do klubów sportowych

   

  Burmistrz Jasła zdecydował, które z klubów sportowych i zgłoszonych przez nie przedsięwzięć otrzymają dotację celową z budżetu miasta. Do podziału było ponad pół miliona złotych.

 • Stawki za śmieci mocno w górę!

  W wielu polskich miasta wzrosły już opłaty za odbiór i gospodarowanie odpadami. Nie ominie to również Jasła. Śmieci jest coraz więcej, a regionalne instalacje podnoszą radykalnie ceny, co uderzy w nasze kieszenie. Szykuje się dwukrotna podwyżka opłat za odpady zmieszane.

 • W Błażkowej spłonął budynek gospodarczy

  W miniony piątek w Błażkowej po godzinie 22.00 na jednej z prywatnych posesji pojawiła się ogromna łuna ognia. W płomieniach stanął budynek gospodarczy. Niewiele rzeczy udało się z niego uratować. Akcja gaśnicza trwała ponad trzy godziny.

 • Konserwacja samochodu, czy warto?

   

  Prawdą jest, że kierowcy nie przepadają za zimą. Nie lubią jej również nasze samochody. Trudne warunki mocno dają się we znaki wszystkim pojazdom poruszającym się po polskich drogach. Korozja jest prawdziwą zmorą właścicieli samochodów. Czy można z nią skutecznie walczyć? Oczywiście, że tak!

 • Cleo zachwycona talentem Adriana!

  Adrian Bałucki, uczestnik programu The Voice Kids po raz kolejny zachwycił swym talentem wokalnym. W Bitwie na Głosy okazał się najlepszy w swojej grupie zdobywając uznanie Cleo.

 • Opowiedzieli o ludziach i psach ratujących życie

   

  Wczoraj, w Jasielskim Domu Kultury, odbyła się premiera filmu dokumentalnego pt. „Fuks”. Głównymi bohaterami produkcji są jaślanin Jacek Dubiel i jego czworonożny kompan, tytułowy Fuks. Film opowiada o pełnej pasji i poświęcenia pracy ratowników rzeszowskiego STORAT-u.

 • Opozycja pyta o wniosek w sprawie odwołania starosty Pawlusia

  Grupa dziesięciu radnych opozycji w grudniu ubiegłego roku złożyła wniosek o odwołanie Adama Pawlusia z funkcji starosty jasielskiego. Minął już ponad miesiąc, a sprawa ta nadal nie została przegłosowana przez radnych powiatowych.

 • Jaślanin walczy o Oskara branży mobile!

   

  Młodzi i utalentowani jaślanie to bez wątpienia najlepszy towar eksportowy miasta. Do tego grona z pewnością zaliczyć można Krzysztofa Wróblewskiego, jaślanina, którego specjalna rękawica może już niedługo zrewolucjonizować korzystanie z technologii wirtualnej rzeczywistości. Projekt został nominowany do prestiżowej nagrody i ma szansę na Oskara branży mobile.

 • Giganci Programowania – nowa szkoła programowania w Jaśle

   

  Wystartowały zapisy na kursy programowania dla dzieci i młodzieży w semestrze letnim.

 • W maju 5. Nocna Jazda Ratowników. Tym razem dla ratownika medycznego Grzegorza

   

  5. edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r w Jedliczu. Jest to wielka akcja charytatywna organizowana przez portal Krosno112.pl i OSP Dobieszyn, która łączy służby ratownicze z całej Polski. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105