Strona główna

Dzień Otwarty w ILO

25
Napisany dnia: 18.04.2009, 21:48 , Tagi: Brak
W I Liceum Ogólnokształcącym w Jaśle po raz kolejny zorganizowano Dzień Otwarty dla gimnazjalistów. Młodzież mogła zapoznać się z bogatą ofertą szkoły, zobaczyć jak wyglądają lekcje w „ogólniaku” i uzyskać odpowiedzi na wiele pytań czy wątpliwości.

Zapraszamy do <Fotorelacji> .
I Liceum Ogólnokształcące im. króla Stanisława Leszczyńskiego to szkoła z bogatymi tradycjami, którą ukończyło wielu znanych ludzi. Jako jedyna szkoła średnia w mieście raz do roku otwiera swoje drzwi dla młodzieży gimnazjalnej. - W trakcie Dni Otwartych prowadzone są tzw. lekcje pokazowe z większości przedmiotów. Chcemy w ten sposób przybliżyć naszym przyszłym uczniom to, czego się tutaj uczymy. W tym roku szkolnym sześciu naszych uczniów doszło do olimpiady na etapie centralnym, co nie zdarzyło się od wielu lat. Jednak naszym głównym zadaniem jest dobre przygotowanie młodzieży do egzaminów maturalnych i ułatwienie im startu na studiach. W naszej ofercie jest również szereg zajęć pozalekcyjnych - mamy wspaniały chór Solideo, który często koncertuje, mamy znany w Polsce teatr ArtExpress, aktywnie działające sekcje sportowe – wylicza Kazimierz Poniatowski, wicedyrektor i nauczyciel matematyki w ILO.


Dzień Otwarty był także okazją podsumowania działalności sportowej szkoły i wręczenia dyplomów uczestnikom poszczególnych dyscyplin.


(omega)

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Lolek
dnia 19.04.2009, 10:19. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
Do administratora strony z zapytaniem dlaczego opisujecie tylko takie wydarzenia jak dziań otwarty w LO - kto do Europarlamentu i takie podobne wydarzenia a niema nic o kolizjach wypadkach jak wcześniej ???B)B)B)
@ dragoness
dnia 19.04.2009, 11:08. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
Kuźnia olimpijczyków! Szkoda, że pozostali uczniowie muszą chodzić na "korki", żeby umieć cokolwiek, bo nauczyciel zajmuje się tylko wybranymi...
@ ....
dnia 19.04.2009, 11:28. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
Pacu jakiś taki wczorajszy :D
@ Xd
dnia 19.04.2009, 14:37. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
Jest łapa na ostatnim zdjeciu :D
@ emmmaaaaaaaa
dnia 19.04.2009, 22:30. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
po co chodzić do dudy lepiej is do roboty
@ LordMateusz
dnia 20.04.2009, 00:09. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
Do 1351 Nikt nie musi chodzic na korki. Ja skonczylem to liceum i nie bylo najmniejszej potrzeby lekcji dodadkowych Nauczyciel zajmuje sie "tylko wybranymi" na zajeciach pozalekcyjnych. Napisz który z nauczycieli Ciebie tak rani, ze nic nie wiesz i musisz chodzic na korki??
@ karaś xD
dnia 20.04.2009, 15:22. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
oooo te dwa ostatnie zdjęcia hahah znam tą dwójkę haha xD :D
@ NM
dnia 20.04.2009, 15:37. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
Haah Becla w bialej czapce xDD
aaa PAszu dumnie reprezentuje NM :D
noi dobre :DB)B)
@ kłodawa
dnia 20.04.2009, 20:23. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
Radziu biedny Radziu, kiedy gips zdejmą <lol> :D Cieszyrad
@ absolwent
dnia 20.04.2009, 21:49. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
do LordMateusz ; a próbowałeś zdawać maturę rozszerzoną z przedmiotu ,którego prowadzący widział w tobie tylko kandydata do powtarzania roku? a spowodowane byłoby to tylko tym .,że miałeś normalnych znajomych ,imprezowałeś i od czasu do czasu zdarzyło Ci się zaspać
@ Lolek dobrze pisze!
dnia 21.04.2009, 08:27. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
Lolek dobrze pisze! Najbardziej ciekawe są właśnie taki informacje! Fotki osób którym zostało zabrane prawko za jazde po pijaku itp. !!!
@ ...
dnia 21.04.2009, 09:29. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
lata świetności ILO mineły jakieś 20-15 lat temu.... wystarczy sprawdzić jacy nauczyciele teraz tam pracują...żenada
@ bzdury
dnia 21.04.2009, 18:37. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
że jacy niby tam pracują??
nie słuchajcie plotek, najlepsza kadra nauczycieli jest w 1 LO
@ Absolwentka.
dnia 21.04.2009, 18:42. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
To prawda, że 1LO było RENOMOWANĄ szkołą kilkanaście lat temu. A szkoły nie polecam ludziom o słabych nierwach. Psychika może siąść :]. Świetni nauczyciele? Może wiedzę mają, ale nie wszyscy potrafią ją przekazać młodej osobie. I nie wszyscy są sprawiedliwi. Ktoś mi zarzuci że nie ma sprawiedliwości na tym świecie? Otóż większość z nich nie jest nawet SUBIEKTYWNA a co dopiero o obiektywności mówić. A jeśli chodzi o nauczycieli którzy teraz tam pracują to oni przecież kiedyś też staną się legendą tej szkoły ;-) Miłoego dnia wszystkim!!
@ ←pseudo
dnia 21.04.2009, 18:58. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
najgłupsza szkoła w powiecie jasielskim... (wiem bo tam chodziłem)
@ BUAHAHHAHAHAHAHAHAHA
dnia 21.04.2009, 20:06. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
KACEPR SZ. TEZ Z 1 LO :D nie macie uzdolnionych uczniów to z 2 Lo bierzecie ! Gratulujemy 1 LO :D
@ gienek
dnia 22.04.2009, 08:17. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
I LO kuźnią olimpijczyków.. hahahahah... czas umierać..
@ JA
dnia 22.04.2009, 14:10. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
Jak ktoś sie chce uczyć i cos w życiu osiągnąć to może chodzić do innej szkoły i też da sobie radę na studiach,tutaj za dużo reklamy i chwalenia się!
@ absolwent
dnia 22.04.2009, 14:38. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
Bardzo miło wspominam ta szkołe, bo to w końcu była moja młodość:_)) mam teraz juz 32,5 lat!:-))Co do stresu w niej, to pewnie zależało od tego, kto nas uczył i jacy bylismy z danego przedmiotu. Ale nie przeginałbym z tym stresem tam, bo to w końcu jednak normalna szkoła.
@ absolwent
dnia 22.04.2009, 18:52. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
Według mnie to najlepsza szkoła średnia w jaśle, to znaczy taka, która daje jakieś perspektywy na przyszłość (dobre studia). Co prawda trzeba od czasu do czasu się uczyć... A że nauczyciel ocenia subiektywnie, obiektywnie czy jeszcze jakoś ktywnie to chyba atrybut wszystkich szkół... Pokaż mi taką w której 100% kadry nauczycielskiej ocenia sprawiedliwie...
@ uczeń I LO
dnia 22.04.2009, 18:52. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
1
ej no ludzie bez przesady ja chodzę do tej szkoły i wcale fenomenem nie jestem ;D wręcz przeciwnie ledwie co wyrabiam na pozytywy, prawda jest ciężko i nauczyciele są tu oryginalni ale z tego co wiem to grono pedagogiczne nie różni się wiele od innych szkół są nauczyciele spoko i są tacy których uczniowie nie ciepią, ale prawda jest taka że wolę chodzić do szkoły gdzie jest spoko atmosfera i gdzie znam mnóstwo ludzi bo większość (nie tylko kujonów) idzie własnie do I LO, i jechać na dopach i trójach przez 3 lata ale za to później być pewnym że zdam maturę, i wcale nie jest tak że ktoś w tej szkole jedzie na prochach haha to mnie rozśmieszyło :D uczniowie w I LO są tacy sami jak w innych szkołach ;D ci co tu piszą coś o tym że I LO jest do bani to chyba zazdroszczą tego że się po prostu tam nie dostali :) i pewnie składali tam podanie ale się nie udało i mamy małą zemstę :D I LO to szkoła na poziomie :D w ekonomie mamy idiotyczne noszenie legitymacji na szyi jak w zakładzie poprawczym, w II LO idiotyczne noszenie halówek z rynku :) a w chemiku co druga panna kręci pornosa :) no to ja wolę zdecydowanie I LO :D pozdro.
@ jyhuj
dnia 22.04.2009, 19:04. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
do BUAHAHHAHAHAHAHAHAHA:
to że Kacper gra razem z I LO to tylko i wyłącznie jego wybór;/ zawsze i wszędzie jest podkreślane, że on jest z II LO;/
@ ddd
dnia 23.04.2009, 14:06. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
:(:@ooooooo:D
@ absolwent
dnia 24.04.2009, 14:39. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
Siadzie psychika?? to idz na studia np na agh czy polibude w krk to zobaczysz co robia z ludzmi :P
@ niufna
dnia 14.06.2009, 16:32. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
postarzales sie kazimierzu,kolezanka ze studiow
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Docenieni za pracę i zaangażowanie na rzecz jasielskiej społeczności

  W Jasielskim Domu Kultury odbyła się uroczystość wręczenia pośmiertnie tytułów „Honorowy Obywatel Miasta Jasła” na ręce rodziny Karola Głowy oraz Stanisława Zubla, a także tytuł „Zasłużony dla Miasta Jasła” przyznany Stanisławowi Zającowi.

 • Minęła siódma kadencja Rady Miejskiej Jasła

  Na ostatniej sesji radni oraz władze miasta podziękowali sobie za cztery lata wspólnej, ale niełatwej pracy. Mimo wielu różnic i poglądów potrafili niejednokrotnie podejmować jednomyślnie decyzje w ważnych dla miasta sprawach.

 • Sylwester w Jaśle!

  Po dwóch latach posuchy na jasielskim rynku odbędzie się skromny Sylwester. Pomysł na organizację imprezy wyszedł od grupy młodych ludzi. Wygląda na to, że będzie to dyskoteka pod gwiazdami.

 • Tak się bawi młodzież w Lublicy

   

  Porozbijane butelki po piwie, wódce, kartony po sokach, opakowania z papierosów – tak wygląda co weekend ogólnodostępna altana we wsi Lublica. Imprez organizowanych przez młodzież nie widać końca. Na to pobojowisko patrzą dzieci idące do szkoły, czy korzystające z pobliskiego placu zabaw.

 • TERAPIA NIETRZYMANIA MOCZU I TERAPIA BÓLU KRĘGOSŁUPA w Centrum Zdrowia dr Mastej

   

  Nietrzymanie moczu jest problemem społecznym, który dotyka głownie kobiety, a ryzyko jego występowania wzrasta z wiekiem.

 • Zabiegi laserowe – LIGHT SHEER

   

  LightSheer Desire to niekwestionowany lider polecany przez najlepszych w branży. Cechuje go zaawansowana technologia, najwyższa skuteczność i bezpieczeństwo.

 • Jaślanie uczcili setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

   

  Tłumy jaślan odśpiewały dziś na płycie miejskiego rynku hymn państwowy Rzeczypospolitej Polskiej. W ten sposób uczczono jubileusz setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 • Patriotyczna wyprawa jaślan na ziemię lwowską

   

  W sobotę i niedzielę 3 - 4 listopada harcerki i harcerze 139. Drużyny Harcerskiej „Lisy” im. płk. Leopolda Lisa-Kuli działającej przy Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle - Hufiec ZHP  w Jaśle im. Rodziny Madejewskich - odbyli wycieczkę patriotyczną do Lwowa i Zadwórza.  

 • Jasielska młodzież dla Niepodległej

   

  Młodzi jaślanie i mieszkańcy powiatu jasielskiego pokazali dziś jak wspaniale można obchodzić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Odwołując się do polskiego dorobku kulturowego godnie uczcili pamięć o wydarzeniach sprzed wieku, kiedy to Rzeczpospolita rodziła się na nowo, powstając niczym mityczny feniks z popiołów po wojennej zawierusze oraz ponad stu latach zaborczej niewoli.

 • Od 20 lat w służbie lokalnej społeczności

   

  W tym roku mija dwadzieścia lat od powstania Samodzielnego Publicznego Miejsko-Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Jaśle. Dwie dekady działalności to doskonała okazja do dokonania podsumowań.

 • Na chirurgii ma być jak w domu

   

  Oddział chirurgii w części żeńskiej zostaje poddany gruntownemu remontowi. Dzięki temu warunki dla pacjentów zmienią się diametralnie. Będzie bardziej intymnie i komfortowo. Inwestycja opiewa na ponad 2 mln zł. - Standard na oddziale podniesie się nie tylko dla pacjentów, ale również i dla personelu pracującego w szpitalu – podkreśla dr n. med. Szymon Niemiec, kierownik Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej jasielskiego szpitala.

 • Tak Jasło wybijało się na niepodległość

   

  Sto lat temu na oczach tłumu jaślan oraz mieszkańców okolicznych wsi, Karol Polak usunął z fasady budynku ówczesnego starostwa dwugłowego austriackiego orła. Na gmachu zawiesił orła białego w koronie na czerwonym polu. Dziś podczas widowiska plenerowego na jasielskim rynku przypomniano symboliczne wydarzenia z 1 listopada 1918 r.

 • Spłonęły kontenery na osiedlu Gamrat

  W minioną niedzielę przy ul. Mickiewicza w Jaśle spaleniu uległy dwadzieścia dwa pojemniki na odpady. Pożar wybuchł przed godziną drugą w nocy. Nagranie z monitoringu wskazuje jednak na to, że mogło to być celowe podpalenie. Sprawę wyjaśniają policjanci z jasielskiej komendy.

 • Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka w rękach specjalistów

   

  Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Jaśle pełni funkcję wiodącego ośrodka koordynacyjno – rehabilitacyjno – opiekuńczego na terenie powiatu jasielskiego.

 • Strażacy ochotnicy pomagają dzieciom z chorobami nowotworowymi

   

  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Z takim hasłem na ustach strażacy ochotnicy organizują zbiórkę rzeczy, które następnie trafią do dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych szpitali w całej Polsce.  Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce zrzeszają ochotników w tym również z Podkarpacia. Akcja ta została zorganizowana po raz pierwszy na Podkarpaciu i skierowana jest  dla  pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105