Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie - niewielkich informacji tekstowych wysyłanych przez Jaslo4u.pl, zapisywanych na dysku Twojego komputera. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl, w tym wygody i użyteczności usług świadczonych za jego pośrednictwem. Więcej o plikach cookie na Jaslo4u.pl możesz dowiedzieć się stąd.

Strona główna

Dzień Ziemi w Przedszkolu Miejskim nr 6

0
Napisany dnia: 23.04.2012, 09:37 , Tagi: Brak

- Uczmy miłości do przyrody, uczmy spostrzegać jej piękno, cieszyć się nim, podziwiać je, a jednocześnie przestrzegajmy dzieci, by tego piękna nie niszczyły - H. Zdzitowiecka. 

Naczelnym zadaniem współczesnego świata powinno być rozbudzanie w ludziach wrażliwości na otaczającą nas naturę, która zachwyca swoim pięknem: zapachem łąk, traw, kwiatów, szumem lasu, potęgą gór, mórz i oceanów. Jeśli jednak nie uświadomimy sobie, w jak dużym stopniu człowiek ingeruje w ten świat, naruszając przy tym jego naturalność, nie wyzwolimy w ludziach odpowiedzialności i troski o jego dobro, to wkrótce może okazać się, że przyszłe pokolenia nie dostrzegą już tego piękna. Ziemia jest miejscem egzystencji wszystkich ludzi i to od nas zależeć będzie, czy przekażemy ją następnym pokoleniom.

Istotną cechą wieku przedszkolnego jest żywe zainteresowanie otoczeniem, należy więc rozszerzać świadomość ekologiczną wśród dzieci, uczyć życia w zgodzie z przyrodą i mądrego korzystania z jej bogactw. Toteż edukacja ekologiczna prowadzona już w przedszkolu, powinna być jedną z podstawowych dziedzin kształcenia. Wtedy z pewnością ukształtujemy w dzieciach odpowiedni stosunek do środowiska i jego ochrony. Świat dookoła nas bardzo się zmienia. Coraz mniej jest uroczych miejsc i zielonych placów nie dotkniętych niszczycielską działalnością człowieka. Żeby chronić przyrodę trzeba nie tylko o tym mówić, ale zacząć też i działać. Aby zmienić nastawienie człowieka do środowiska trzeba zacząć już od najmłodszych dzieci. Bowiem prawdziwe jest ludowe porzekadło: „Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał.” 

Dzień  Ziemi  to w Przedszkolu Miejskim nr 6 w Jaśle coroczna akcja, której celem jest promocja ekologii nie tylko wśród najmłodszych, ale także wśród rodziców, dlatego też  dnia  20 kwietnia zgromadziło się na naszej uroczystości wielu rodziców.   Dzieci  z wszystkich grup przedszkolnych  przedstawiły montaż słowno – muzyczny, złożyły przyrzeczenie, w którym zobowiązały się szanować środowisko naturalne i te wartości, które należy przekazywać innym. Następnie odbył się ,,Pochód zielonych”, który był apelem najmłodszych o przyszłość naszej Planety. Dzieci skandując hasła ekologiczne przeszły ulicami miasta, po czym posadziły drzewko w ogrodzie przedszkolnym, które upamiętni Światowy Dzień Ziemi 2012.

Wyrażamy nadzieję, że ta akcja na długo pozostanie w pamięci uczestników, a w konsekwencji rozbudzi ciekawość światem a także uzmysłowi nam wszystkim,  że każdy człowiek jest zależny od jednej i tej samej Ziemi, dlatego musimy o nią dbać niezależnie od tego kim jesteśmy, ile mamy lat, jak i gdzie żyjemy!!!                                                                                              

Krystyna Pietraszek
Anna Bożek
Joanna Szot

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Zarządy Osiedli Gamrat i Krajowice bez zmian

   

  Wczoraj miały miejsce zebrania wyborcze do Zarządów Osiedli Gamrat i Krajowice. Mieszkańcy ponownie wybrali dotychczasowych przewodniczących

 • Wypadek w Nawsiu Kołaczyckim. Mężczyzna z obrażeniami trafił do szpitala.

   

  Wczoraj w miejscowości Nawsie Kołaczyckie doszło do wypadku z udziałem rowerzysty. 78 - letni mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

 • Matura z matematyki za nami.

   

  Uczniowie z całej Polski zmierzyli się dzisiaj z zadaniami z matematyki na poziomie podstawowym. Za nimi pytania zamknięte i otwarte, na rozwiązanie których do dyspozycji mieli 170 minut.

 • Strażacy zapobiegli pożarowi przy ul. Floriańskiej

   

  Dziś po godz. 17 z okna jednego z mieszkań w kamienicy przy ul. Floriańskiej zaczęły wydobywać się kłęby dymu. Jak się okazało, był to skutek zapalenia się garnka – roztargniony lokator postawił go na ogniu po czym... wyszedł z domu.

 • Pierwszy Partner Google w Jaśle – Kampanie SEO

   

  Chciałbyś promować swoją firmę w Google? Agencja reklamowa Kampanie SEO z Jasła jest jedynym w okolicy Certyfikowanym Partnerem Google oferującym pozycjonowanie stron www oraz kampanie AdWords. Sprawdź na czym to polega i jak może pomóc Twojej firmie!

 • Ratują tysiące żab

   

  Co roku rozstawiają siatki i wiaderka wzdłuż ruchliwego odcinka drogi w Nowym Żmigrodzie. Po co? By ratować płazy przed rozjechaniem przez samochód. 

 • Dzień bezpłatnych badań wzroku w salonie VISION OPTYK

   

   

 • Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach

   

  Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach to szkoła z siedemdziesięcioletnią tradycją, posiadająca ugruntowaną pozycję w środowisku lokalnym. Nie tylko kształci i wychowuje młode pokolenia, ale również pełni rolę kulturotwórczą i integracyjną. 

 • W Jaśle odbyło się spotkanie z Marianem Kowalskim, kandydatem na prezydenta

   

  W sobotnie popołudnie Jasło odwiedził Marian Kowalski. Kandydat na prezydenta RP z ramienia Ruchu Narodowego spotkał się z mieszkańcami w restauracji Impresja.

 • Volkswagenem z impetem uderzył w barierę mostu

   

  Tuż po godzinie 12.00 na moście na ul. Mickiewicza w Jaśle doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego marki Volkswagen Passat. Kierowca z impetem wjechał w barierę mostu.

 • Pobiegli, aby uczcić pamięć Stanisława Zająca

   

  Niemal 200 biegaczy stanęło na starcie czwartej edycji Biegu Pamięci Senatora Stanisława Zająca. Zawodnicy tradycyjnie rywalizowali na dwóch dystansach.

 • Kolejna odsłona procesu wójta Mariusza P.

   

  Dzisiaj w Sądzie Rejonowym w Jaśle odbyła się kolejna rozprawa ws. Wójta gminy Osiek Jasielski, oskarżonego o naruszenie nietykalności cielesnej nauczyciela szkoły w Samoklęskach.

 • Niegłowice. By się wykąpać, łapią deszczówkę.

   

  Część mieszkańców Osiedla Niegłowice od lat boryka się z problemem niewystarczającego zaopatrzenia w wodę. Zbawieniem, może stać się planowana rozbudowa sieci wodociągowej.

   

 • Wybory osiedlowe. W Bryłach i Kaczorowach bez zmian.

   

  Wczoraj odbyły się zebrania wyborcze mieszkańców osiedli Bryły i Kaczorowy. Mieszkańcy ponownie zaufali dotychczasowym przewodniczącym.

 • W „Medyku” uczczono pamięć o „Hubalu”

   

  W jasielskim „medyku” odbyła się uroczystość upamiętnienia kolejnej rocznicy śmierci mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. 30 kwietnia minie 75 lat od dnia, w którym zginął z rąk wroga pod Anielinem.

 • -50 % na wszystkie dania z karty menu w Restauracji "Małopolska"

 • Otwarcie nowego sklepu Szkrab Secondhand!

   

  Serdecznie zapraszamy na otwarcie nowego punktu sklepów Szkrab Secondhand w najbliższą środę (29.04) przy ulicy Staszica 38 (naprzeciw banku PKO).

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105