Strona główna

Dziewięć mitów na temat internetowych pożyczek

0
Napisany dnia: 09.07.2018, 23:26 , Tagi: Brak

Pożyczanie pieniędzy zawsze wzbudza pewne emocje i różne opinie. Szczególnie na temat pożyczek online często pojawiają się niesprawdzone informacje. W tym artykule rozwiewamy więc najczęstsze mity dotyczące pożyczania pieniędzy od internetowych pożyczkodawców.

Mit 1 - Pożyczka to synonim kredytu

W mowie potocznej słowa „pożyczka” i „kredyt” są używane zamiennie. Warto jednak wiedzieć, że z prawnego punktu widzenia mają one różne znaczenie. W Polsce kredyt może zostać udzielony tylko i wyłącznie przez banki na bazie przepisów prawa bankowego. Pożyczek udziela się zaś na podstawie kodeksu cywilnego.

Mit 2 -  Pożyczki online są wysoko oprocentowana

Pożyczki pozabankowe mogą być różnie oprocentowane, wszystko zależy od konkretnej oferty. Warto jednak  pamiętać, że zaciągnięcie wielu z nich jest wysoce opłacalne pod względem finansowym. Dość powiedzieć, że dostępne są nawet zupełnie darmowe pożyczki, czyli takie, których RRSO jest równe zeru procentom.

Mit 3 – Pożyczki online można zawrzeć tylko na krótki okres

Dla wielu pożyczki online to tylko tzw. chwilówki, które można zaciągnąć na krótki okres np. jeden miesiąc. Na rynku internetowych pożyczek znaleźć można jednak także pożyczki ratalne, które można spłacać nawet przez kilkanaście miesięcy.

Mit 4 – Firma pożyczkowa jest tym samym, co para bank

Firmy pożyczkowe specjalizują się wyłącznie w pożyczaniu pieniędzy, a ich działalność jest ściśle określona. Parabanki zaś to instytucje, które imitują działalność banków i np. zajmują się przyjmowaniem depozytów od klientów i ich pomnażaniem. Działalność parabanków nie jest jednak jednoznacznie ustalana i jest przedmiotem licznych kontrowersji.

Mit 5 – Firmy pożyczkowe prowadzą nielegalną działalność

Firmy pożyczkowe działają zgodnie z wszystkimi przepisami polskiego prawa i są w pełni legalnymi podmiotami. Co prawda, tak jak w każdej branży i na rynku pożyczkowym znaleźć można czasem firmę, której działalność może wzbudzać wątpliwości. Zdecydowana większość przedsiębiorstw na tym rynku jest jednak godna zaufania.

Mit 6 – Przelew weryfikacyjny służy wyłudzaniu pieniędzy

W procesie weryfikacji wniosku pożyczkowego wiele firm wymaga wykonania przelewu weryfikacyjnego. Niektórzy uważają to za próbę wyłudzenia środków pieniężnych. Należy jednak pamiętać, że przelew weryfikacyjny wysyła się dla bezpieczeństwa klienta, aby mieć pewność, że środki z pożyczki trafią na jego konto. W dodatku przelew weryfikacyjny opiewa na symboliczne kwoty np. jeden grosz, więc ryzyko straty finansowej jest minimalne. Powody do obaw mogą występować dopiero wtedy, kiedy firma pożyczkowa żąda przelewu weryfikacyjnego na dużą kwotę pieniędzy.

Mit 7 – Pożyczka trafia na konto w zaledwie 15 minut

To prawda, że w sprzyjających okolicznościach pożyczka trafia na konto klienta błyskawicznie, nawet w kilkanaście minut. Zwykle jednak trzeba poczekać trochę dłużej np. kilka godzin, czy jeden dzień. Pożyczki online i tak są jednak znacznie szybszym sposobem na zapewnienie pilnej gotówki niż np. kredyty bankowe.

Mit 8 – Pożyczki online są niebezpieczne

Odpowiedzialne i przemyślane korzystanie z usług internetowych firm pożyczkowych jest bezpieczne i może być także bardzo korzystne. Warto jednak pamiętać, że przy pożyczaniu pieniędzy należy zachować zdrowy rozsądek i to niezależnie od tego, czy pożycza się of firmy pożyczkowej, czy też od banku.

Mit 9 – Podawanie danych osobowych firmom pożyczkowym jest niebezpieczne

Warto pamiętać, że należy chronić swoje dane wrażliwe, jednak podanie podstawowych danych osobowych w kalkulatorze pożyczkowym, który jest odpowiednio zabezpieczony, jest bezpieczne i absolutnie konieczne do tego, aby można było otrzymać pożyczkę internetową.

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Praca, doradztwo zawodowe, szkolenia i staże w Młodzieżowym Centrum Kariery w Jaśle

 • Walka o władze bez PiS?

  Wczoraj do godziny 24.00 komitety wyborcze miały czas na zgłaszanie list kandydatów na radnych. Choć protokół z posiedzenia miejskiej komisji nie trafił jeszcze do komisarza w Krośnie, to pojawiły się nieoficjalne informacje, że PiS nie uzyskał poparcia określonej liczby głosów wyborców.

 • Jasielski budżet obywatelski – zakończył się nabór wniosków

   

  33 projekty mieszkańców zostały zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego. Ich łączna wartość wynosi 2 mln 893 tys. zł. Wnioski, które spełnią wymagane kryteria, zostaną poddane głosowaniu. Te, które otrzymają największe poparcie i zmieszczą się w wyznaczonej kwocie 300 tys. zł, będą realizowane w przyszłym roku.

 • Darmowe uprawnienia UDT i SEP dla wszystkich mieszkańców województwa podkarpackiego

   

  Firma szkoleniowa INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projekcie „Twoje nowe kwalifikacje zawodowe”.

 • Konrad! Obudź się

   

  Wczoraj mogliśmy przekonać się, że powiedzenie, iż prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie nie jest jedynie pustym sloganem. Dowiedli tego organizatorzy charytatywnego koncertu, który odbył się na przystanku „Kwiatowa”. Wszystko po to, aby pomóc Konradowi, przebywającemu w śpiączce.

 • Studia podyplomowe

 • Buziak i w drogę tylko przy „Czwórce”

  Pod koniec wakacji przy trzech jasielskich szkołach podstawowych miały powstać miejsca postojowe „kiss and ride”. Okazuje się jednak, że w tym roku strefa ta powstanie tylko przy Szkole Podstawowej nr 4 w Jaśle.

 • Ponowne kłopoty ze śmieciami

   

  Już w lipcu br. na Podkarpaciu pojawił się problem z odbiorem śmieci przez kilka wyznaczonych do tego celu zakładów, tzw. instalacji przetwarzania odpadów komunalnych. Z tego powodu w trudnej sytuacji znalazły się, nie tylko Jasło i inne miejscowości powiatu jasielskiego, ale także te z dalszych regionów Podkarpacia. Teraz sytuacja zaczyna się powtarzać. W najbliższych dniach w Jaśle i okolicznych gminach mogą wystąpić problemy z odbieraniem śmieci.

 • Laser Light sheer na stałe usunie niechciane owłosienie

   

  Laser diodowy Light Sheer Duet w Gabinecie Medycyny Estetycznej w Jaśle na stałe usuwa niechciane owłosienie.

 • Kierowcy uciekają przed muldami

  Kierowcy nie mają warunków do poruszania się po drodze powiatowej przy ul. Mickiewicza w Jaśle. Najgorsze jej odcinki są popękane i pofałdowane. Ten tragiczny stan drogi, szczególnie na zakręcie w kierunku Dąbrówki sprawia, że kierowcy uciekają na drugą stronę jezdni...

 • Gabinet Psychoterapeutyczny dr Marek Janiak

   

  Drugiego lipca w miejscowości Cieklin -Józefów otworzyłem dla Państwa gabinet psychoterapii. Wielkie jest moje zaskoczenie olbrzymią liczbą pacjentów.

 • Wracają pociągi do Krakowa

   

  Po wakacyjnej przerwie, wkrótce do rozkładu jazdy powrócą pociągi Jasło – Kraków – Jasło. Połączenie uruchomione w ubiegłym roku głównie z myślą o studentach biło rekordy popularności. W zbliżającym się roku akademickim może być podobnie, choć ze względu na prace modernizacyjnie zmianie ulegnie trasa przejazdu pociągu.

 • Bezpłatne badanie wzroku 11 i 25 września w VISION OPTYK!

   

  Rozpoczął się nowy rok szkolny. To dobry moment aby zbadać wzrok swojego dziecka i sprawdzić czy przypadkiem nie potrzebuje okularów.

 • Do wynajęcia lokale w atrakcyjnych lokalizacjach

   

  Szukasz miejsca na biuro lub powierzchni handlowej bądź usługowej? Lokale w atrakcyjnych punktach Jasła o różnym metrażu czekają. Oferujemy także wynajem w pełni wyposażonych warsztatów samochodowych.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105