Strona główna

Dziewięć mitów na temat internetowych pożyczek

0
Napisany dnia: 09.07.2018, 23:26 , Tagi: Brak

Pożyczanie pieniędzy zawsze wzbudza pewne emocje i różne opinie. Szczególnie na temat pożyczek online często pojawiają się niesprawdzone informacje. W tym artykule rozwiewamy więc najczęstsze mity dotyczące pożyczania pieniędzy od internetowych pożyczkodawców.

Mit 1 - Pożyczka to synonim kredytu

W mowie potocznej słowa „pożyczka” i „kredyt” są używane zamiennie. Warto jednak wiedzieć, że z prawnego punktu widzenia mają one różne znaczenie. W Polsce kredyt może zostać udzielony tylko i wyłącznie przez banki na bazie przepisów prawa bankowego. Pożyczek udziela się zaś na podstawie kodeksu cywilnego.

Mit 2 -  Pożyczki online są wysoko oprocentowana

Pożyczki pozabankowe mogą być różnie oprocentowane, wszystko zależy od konkretnej oferty. Warto jednak  pamiętać, że zaciągnięcie wielu z nich jest wysoce opłacalne pod względem finansowym. Dość powiedzieć, że dostępne są nawet zupełnie darmowe pożyczki, czyli takie, których RRSO jest równe zeru procentom.

Mit 3 – Pożyczki online można zawrzeć tylko na krótki okres

Dla wielu pożyczki online to tylko tzw. chwilówki, które można zaciągnąć na krótki okres np. jeden miesiąc. Na rynku internetowych pożyczek znaleźć można jednak także pożyczki ratalne, które można spłacać nawet przez kilkanaście miesięcy.

Mit 4 – Firma pożyczkowa jest tym samym, co para bank

Firmy pożyczkowe specjalizują się wyłącznie w pożyczaniu pieniędzy, a ich działalność jest ściśle określona. Parabanki zaś to instytucje, które imitują działalność banków i np. zajmują się przyjmowaniem depozytów od klientów i ich pomnażaniem. Działalność parabanków nie jest jednak jednoznacznie ustalana i jest przedmiotem licznych kontrowersji.

Mit 5 – Firmy pożyczkowe prowadzą nielegalną działalność

Firmy pożyczkowe działają zgodnie z wszystkimi przepisami polskiego prawa i są w pełni legalnymi podmiotami. Co prawda, tak jak w każdej branży i na rynku pożyczkowym znaleźć można czasem firmę, której działalność może wzbudzać wątpliwości. Zdecydowana większość przedsiębiorstw na tym rynku jest jednak godna zaufania.

Mit 6 – Przelew weryfikacyjny służy wyłudzaniu pieniędzy

W procesie weryfikacji wniosku pożyczkowego wiele firm wymaga wykonania przelewu weryfikacyjnego. Niektórzy uważają to za próbę wyłudzenia środków pieniężnych. Należy jednak pamiętać, że przelew weryfikacyjny wysyła się dla bezpieczeństwa klienta, aby mieć pewność, że środki z pożyczki trafią na jego konto. W dodatku przelew weryfikacyjny opiewa na symboliczne kwoty np. jeden grosz, więc ryzyko straty finansowej jest minimalne. Powody do obaw mogą występować dopiero wtedy, kiedy firma pożyczkowa żąda przelewu weryfikacyjnego na dużą kwotę pieniędzy.

Mit 7 – Pożyczka trafia na konto w zaledwie 15 minut

To prawda, że w sprzyjających okolicznościach pożyczka trafia na konto klienta błyskawicznie, nawet w kilkanaście minut. Zwykle jednak trzeba poczekać trochę dłużej np. kilka godzin, czy jeden dzień. Pożyczki online i tak są jednak znacznie szybszym sposobem na zapewnienie pilnej gotówki niż np. kredyty bankowe.

Mit 8 – Pożyczki online są niebezpieczne

Odpowiedzialne i przemyślane korzystanie z usług internetowych firm pożyczkowych jest bezpieczne i może być także bardzo korzystne. Warto jednak pamiętać, że przy pożyczaniu pieniędzy należy zachować zdrowy rozsądek i to niezależnie od tego, czy pożycza się of firmy pożyczkowej, czy też od banku.

Mit 9 – Podawanie danych osobowych firmom pożyczkowym jest niebezpieczne

Warto pamiętać, że należy chronić swoje dane wrażliwe, jednak podanie podstawowych danych osobowych w kalkulatorze pożyczkowym, który jest odpowiednio zabezpieczony, jest bezpieczne i absolutnie konieczne do tego, aby można było otrzymać pożyczkę internetową.

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • WSIiZ jednym z polskich liderów w międzynarodowym rankingu uczelni – U-Multirank

  Uzyskaliśmy najwyższe noty – bardzo dobry „A” lub dobry „B” – aż w 13 podkategoriach. Dla kandydatów na studia to kolejny w tym roku dowód na to, że powierzając nam swoje wykształcenie wybierają...

 • Wypadek w Krajowicach, cztery osoby poszkodowane

  Dzisiaj około godz. 8.30 w Krajowicach, na drodze krajowej nr 73, doszło do czołowego zderzenia dostawczego busa z osobowym suzuki. W zdarzeniu ucierpiały cztery osoby. Policjanci pracują nad ustaleniem okoliczności wypadku...

 • Wypadek w Trzcinicy. Bez utrudnień na drodze krajowej nr 28

  Dzisiaj po godz. 12, dyżurny jasielskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Trzcinicy. Kierujący osobowym volkswagenem, jadąc DK 28 w kierunku Gorlic, stracił panowanie nad samochodem i zjechał do rowu. W zdarzeniu ranne zostały trzy osoby...

 • Mapa zagrożeń przynosi efekty

  Mieszkańcy powiatu jasielskiego częściej korzystają z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa niż w innych częściach na Podkarpaciu. Szybka jazda i niewłaściwe parkowanie to wykroczenia najczęściej przez nich zgłaszane...

 • Czy Jasło doczeka się KG2?

  Jaślanie coraz częściej pytają o budowę 1,4 km odcinka drogi wojewódzkiej łączącego dwie drogi krajowe. Choć wedle zapowiedzi samorządowców inwestycja miała być już zakończona na jesień br., tak do chwili obecnej nie ma mowy o żadnych pracach budowlanych...

 • Fotoradar skutecznie spowalnia kierowców

  W Kołaczycach przy drodze krajowej relacji Jasło-Pilzno, na jednym z najbardziej niebezpiecznych miejsc w powiecie jasielskim pojawił się fotoradar. Urządzenie od początku sieje postrach. Z daleka widoczna żółta obudowa sprawia, że kierowcy chętniej ściągają nogę z gazu.

 • Sołtys Bieździadki oskarżony o kradzież drzewa

  Prokurator skierował akt oskarżenia do jasielskiego sądu wobec Jerzego M. sołtysa wsi Bieździadka. Mężczyzna od marca do maja br. według śledczych miał dokonywać kradzieży drzewa o wartości około 12 tys. zł. Co więcej policja z Brzostku prowadzi wobec niego postępowanie pod kątem kradzieży konia.

 • Do wynajęcia lokale w atrakcyjnych lokalizacjach

   

  Szukasz miejsca na biuro lub powierzchni handlowej bądź usługowej? Lokale w atrakcyjnych punktach Jasła o różnym metrażu czekają. Oferujemy także wynajem w pełni wyposażonych warsztatów samochodowych.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105