Strona główna

Dziewięć mitów na temat internetowych pożyczek

0
Napisany dnia: 09.07.2018, 23:26 , Tagi: Brak

Pożyczanie pieniędzy zawsze wzbudza pewne emocje i różne opinie. Szczególnie na temat pożyczek online często pojawiają się niesprawdzone informacje. W tym artykule rozwiewamy więc najczęstsze mity dotyczące pożyczania pieniędzy od internetowych pożyczkodawców.

Mit 1 - Pożyczka to synonim kredytu

W mowie potocznej słowa „pożyczka” i „kredyt” są używane zamiennie. Warto jednak wiedzieć, że z prawnego punktu widzenia mają one różne znaczenie. W Polsce kredyt może zostać udzielony tylko i wyłącznie przez banki na bazie przepisów prawa bankowego. Pożyczek udziela się zaś na podstawie kodeksu cywilnego.

Mit 2 -  Pożyczki online są wysoko oprocentowana

Pożyczki pozabankowe mogą być różnie oprocentowane, wszystko zależy od konkretnej oferty. Warto jednak  pamiętać, że zaciągnięcie wielu z nich jest wysoce opłacalne pod względem finansowym. Dość powiedzieć, że dostępne są nawet zupełnie darmowe pożyczki, czyli takie, których RRSO jest równe zeru procentom.

Mit 3 – Pożyczki online można zawrzeć tylko na krótki okres

Dla wielu pożyczki online to tylko tzw. chwilówki, które można zaciągnąć na krótki okres np. jeden miesiąc. Na rynku internetowych pożyczek znaleźć można jednak także pożyczki ratalne, które można spłacać nawet przez kilkanaście miesięcy.

Mit 4 – Firma pożyczkowa jest tym samym, co para bank

Firmy pożyczkowe specjalizują się wyłącznie w pożyczaniu pieniędzy, a ich działalność jest ściśle określona. Parabanki zaś to instytucje, które imitują działalność banków i np. zajmują się przyjmowaniem depozytów od klientów i ich pomnażaniem. Działalność parabanków nie jest jednak jednoznacznie ustalana i jest przedmiotem licznych kontrowersji.

Mit 5 – Firmy pożyczkowe prowadzą nielegalną działalność

Firmy pożyczkowe działają zgodnie z wszystkimi przepisami polskiego prawa i są w pełni legalnymi podmiotami. Co prawda, tak jak w każdej branży i na rynku pożyczkowym znaleźć można czasem firmę, której działalność może wzbudzać wątpliwości. Zdecydowana większość przedsiębiorstw na tym rynku jest jednak godna zaufania.

Mit 6 – Przelew weryfikacyjny służy wyłudzaniu pieniędzy

W procesie weryfikacji wniosku pożyczkowego wiele firm wymaga wykonania przelewu weryfikacyjnego. Niektórzy uważają to za próbę wyłudzenia środków pieniężnych. Należy jednak pamiętać, że przelew weryfikacyjny wysyła się dla bezpieczeństwa klienta, aby mieć pewność, że środki z pożyczki trafią na jego konto. W dodatku przelew weryfikacyjny opiewa na symboliczne kwoty np. jeden grosz, więc ryzyko straty finansowej jest minimalne. Powody do obaw mogą występować dopiero wtedy, kiedy firma pożyczkowa żąda przelewu weryfikacyjnego na dużą kwotę pieniędzy.

Mit 7 – Pożyczka trafia na konto w zaledwie 15 minut

To prawda, że w sprzyjających okolicznościach pożyczka trafia na konto klienta błyskawicznie, nawet w kilkanaście minut. Zwykle jednak trzeba poczekać trochę dłużej np. kilka godzin, czy jeden dzień. Pożyczki online i tak są jednak znacznie szybszym sposobem na zapewnienie pilnej gotówki niż np. kredyty bankowe.

Mit 8 – Pożyczki online są niebezpieczne

Odpowiedzialne i przemyślane korzystanie z usług internetowych firm pożyczkowych jest bezpieczne i może być także bardzo korzystne. Warto jednak pamiętać, że przy pożyczaniu pieniędzy należy zachować zdrowy rozsądek i to niezależnie od tego, czy pożycza się of firmy pożyczkowej, czy też od banku.

Mit 9 – Podawanie danych osobowych firmom pożyczkowym jest niebezpieczne

Warto pamiętać, że należy chronić swoje dane wrażliwe, jednak podanie podstawowych danych osobowych w kalkulatorze pożyczkowym, który jest odpowiednio zabezpieczony, jest bezpieczne i absolutnie konieczne do tego, aby można było otrzymać pożyczkę internetową.

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Docenieni za pracę i zaangażowanie na rzecz jasielskiej społeczności

  W Jasielskim Domu Kultury odbyła się uroczystość wręczenia pośmiertnie tytułów „Honorowy Obywatel Miasta Jasła” na ręce rodziny Karola Głowy oraz Stanisława Zubla, a także tytuł „Zasłużony dla Miasta Jasła” przyznany Stanisławowi Zającowi.

 • Minęła siódma kadencja Rady Miejskiej Jasła

  Na ostatniej sesji radni oraz władze miasta podziękowali sobie za cztery lata wspólnej, ale niełatwej pracy. Mimo wielu różnic i poglądów potrafili niejednokrotnie podejmować jednomyślnie decyzje w ważnych dla miasta sprawach.

 • Sylwester w Jaśle!

  Po dwóch latach posuchy na jasielskim rynku odbędzie się skromny Sylwester. Pomysł na organizację imprezy wyszedł od grupy młodych ludzi. Wygląda na to, że będzie to dyskoteka pod gwiazdami.

 • Tak się bawi młodzież w Lublicy

   

  Porozbijane butelki po piwie, wódce, kartony po sokach, opakowania z papierosów – tak wygląda co weekend ogólnodostępna altana we wsi Lublica. Imprez organizowanych przez młodzież nie widać końca. Na to pobojowisko patrzą dzieci idące do szkoły, czy korzystające z pobliskiego placu zabaw.

 • TERAPIA NIETRZYMANIA MOCZU I TERAPIA BÓLU KRĘGOSŁUPA w Centrum Zdrowia dr Mastej

   

  Nietrzymanie moczu jest problemem społecznym, który dotyka głownie kobiety, a ryzyko jego występowania wzrasta z wiekiem.

 • Zabiegi laserowe – LIGHT SHEER

   

  LightSheer Desire to niekwestionowany lider polecany przez najlepszych w branży. Cechuje go zaawansowana technologia, najwyższa skuteczność i bezpieczeństwo.

 • Jaślanie uczcili setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

   

  Tłumy jaślan odśpiewały dziś na płycie miejskiego rynku hymn państwowy Rzeczypospolitej Polskiej. W ten sposób uczczono jubileusz setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 • Patriotyczna wyprawa jaślan na ziemię lwowską

   

  W sobotę i niedzielę 3 - 4 listopada harcerki i harcerze 139. Drużyny Harcerskiej „Lisy” im. płk. Leopolda Lisa-Kuli działającej przy Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle - Hufiec ZHP  w Jaśle im. Rodziny Madejewskich - odbyli wycieczkę patriotyczną do Lwowa i Zadwórza.  

 • Jasielska młodzież dla Niepodległej

   

  Młodzi jaślanie i mieszkańcy powiatu jasielskiego pokazali dziś jak wspaniale można obchodzić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Odwołując się do polskiego dorobku kulturowego godnie uczcili pamięć o wydarzeniach sprzed wieku, kiedy to Rzeczpospolita rodziła się na nowo, powstając niczym mityczny feniks z popiołów po wojennej zawierusze oraz ponad stu latach zaborczej niewoli.

 • Od 20 lat w służbie lokalnej społeczności

   

  W tym roku mija dwadzieścia lat od powstania Samodzielnego Publicznego Miejsko-Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Jaśle. Dwie dekady działalności to doskonała okazja do dokonania podsumowań.

 • Na chirurgii ma być jak w domu

   

  Oddział chirurgii w części żeńskiej zostaje poddany gruntownemu remontowi. Dzięki temu warunki dla pacjentów zmienią się diametralnie. Będzie bardziej intymnie i komfortowo. Inwestycja opiewa na ponad 2 mln zł. - Standard na oddziale podniesie się nie tylko dla pacjentów, ale również i dla personelu pracującego w szpitalu – podkreśla dr n. med. Szymon Niemiec, kierownik Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej jasielskiego szpitala.

 • Tak Jasło wybijało się na niepodległość

   

  Sto lat temu na oczach tłumu jaślan oraz mieszkańców okolicznych wsi, Karol Polak usunął z fasady budynku ówczesnego starostwa dwugłowego austriackiego orła. Na gmachu zawiesił orła białego w koronie na czerwonym polu. Dziś podczas widowiska plenerowego na jasielskim rynku przypomniano symboliczne wydarzenia z 1 listopada 1918 r.

 • Spłonęły kontenery na osiedlu Gamrat

  W minioną niedzielę przy ul. Mickiewicza w Jaśle spaleniu uległy dwadzieścia dwa pojemniki na odpady. Pożar wybuchł przed godziną drugą w nocy. Nagranie z monitoringu wskazuje jednak na to, że mogło to być celowe podpalenie. Sprawę wyjaśniają policjanci z jasielskiej komendy.

 • Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka w rękach specjalistów

   

  Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Jaśle pełni funkcję wiodącego ośrodka koordynacyjno – rehabilitacyjno – opiekuńczego na terenie powiatu jasielskiego.

 • Strażacy ochotnicy pomagają dzieciom z chorobami nowotworowymi

   

  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Z takim hasłem na ustach strażacy ochotnicy organizują zbiórkę rzeczy, które następnie trafią do dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych szpitali w całej Polsce.  Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce zrzeszają ochotników w tym również z Podkarpacia. Akcja ta została zorganizowana po raz pierwszy na Podkarpaciu i skierowana jest  dla  pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105