Strona główna

Dziewięć mitów na temat internetowych pożyczek

0
Napisany dnia: 09.07.2018, 23:26 , Tagi: Brak

Pożyczanie pieniędzy zawsze wzbudza pewne emocje i różne opinie. Szczególnie na temat pożyczek online często pojawiają się niesprawdzone informacje. W tym artykule rozwiewamy więc najczęstsze mity dotyczące pożyczania pieniędzy od internetowych pożyczkodawców.

Mit 1 - Pożyczka to synonim kredytu

W mowie potocznej słowa „pożyczka” i „kredyt” są używane zamiennie. Warto jednak wiedzieć, że z prawnego punktu widzenia mają one różne znaczenie. W Polsce kredyt może zostać udzielony tylko i wyłącznie przez banki na bazie przepisów prawa bankowego. Pożyczek udziela się zaś na podstawie kodeksu cywilnego.

Mit 2 -  Pożyczki online są wysoko oprocentowana

Pożyczki pozabankowe mogą być różnie oprocentowane, wszystko zależy od konkretnej oferty. Warto jednak  pamiętać, że zaciągnięcie wielu z nich jest wysoce opłacalne pod względem finansowym. Dość powiedzieć, że dostępne są nawet zupełnie darmowe pożyczki, czyli takie, których RRSO jest równe zeru procentom.

Mit 3 – Pożyczki online można zawrzeć tylko na krótki okres

Dla wielu pożyczki online to tylko tzw. chwilówki, które można zaciągnąć na krótki okres np. jeden miesiąc. Na rynku internetowych pożyczek znaleźć można jednak także pożyczki ratalne, które można spłacać nawet przez kilkanaście miesięcy.

Mit 4 – Firma pożyczkowa jest tym samym, co para bank

Firmy pożyczkowe specjalizują się wyłącznie w pożyczaniu pieniędzy, a ich działalność jest ściśle określona. Parabanki zaś to instytucje, które imitują działalność banków i np. zajmują się przyjmowaniem depozytów od klientów i ich pomnażaniem. Działalność parabanków nie jest jednak jednoznacznie ustalana i jest przedmiotem licznych kontrowersji.

Mit 5 – Firmy pożyczkowe prowadzą nielegalną działalność

Firmy pożyczkowe działają zgodnie z wszystkimi przepisami polskiego prawa i są w pełni legalnymi podmiotami. Co prawda, tak jak w każdej branży i na rynku pożyczkowym znaleźć można czasem firmę, której działalność może wzbudzać wątpliwości. Zdecydowana większość przedsiębiorstw na tym rynku jest jednak godna zaufania.

Mit 6 – Przelew weryfikacyjny służy wyłudzaniu pieniędzy

W procesie weryfikacji wniosku pożyczkowego wiele firm wymaga wykonania przelewu weryfikacyjnego. Niektórzy uważają to za próbę wyłudzenia środków pieniężnych. Należy jednak pamiętać, że przelew weryfikacyjny wysyła się dla bezpieczeństwa klienta, aby mieć pewność, że środki z pożyczki trafią na jego konto. W dodatku przelew weryfikacyjny opiewa na symboliczne kwoty np. jeden grosz, więc ryzyko straty finansowej jest minimalne. Powody do obaw mogą występować dopiero wtedy, kiedy firma pożyczkowa żąda przelewu weryfikacyjnego na dużą kwotę pieniędzy.

Mit 7 – Pożyczka trafia na konto w zaledwie 15 minut

To prawda, że w sprzyjających okolicznościach pożyczka trafia na konto klienta błyskawicznie, nawet w kilkanaście minut. Zwykle jednak trzeba poczekać trochę dłużej np. kilka godzin, czy jeden dzień. Pożyczki online i tak są jednak znacznie szybszym sposobem na zapewnienie pilnej gotówki niż np. kredyty bankowe.

Mit 8 – Pożyczki online są niebezpieczne

Odpowiedzialne i przemyślane korzystanie z usług internetowych firm pożyczkowych jest bezpieczne i może być także bardzo korzystne. Warto jednak pamiętać, że przy pożyczaniu pieniędzy należy zachować zdrowy rozsądek i to niezależnie od tego, czy pożycza się of firmy pożyczkowej, czy też od banku.

Mit 9 – Podawanie danych osobowych firmom pożyczkowym jest niebezpieczne

Warto pamiętać, że należy chronić swoje dane wrażliwe, jednak podanie podstawowych danych osobowych w kalkulatorze pożyczkowym, który jest odpowiednio zabezpieczony, jest bezpieczne i absolutnie konieczne do tego, aby można było otrzymać pożyczkę internetową.

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Miasto ubiega się o Otwarte Strefy Aktywności

  Resort sportu i turystyki ogłosił 11 lutego nabór wniosków o dofinansowanie na budowę ogólnodostępnych bezpłatnych stref sportowo-rekreacyjny tzw. Otwartych Stref Aktywności. Władze miasta również zgłosi swój akces w ubieganiu się o środki na powstanie pięciu siłowni w Jaśle.

 • Nowe ceny za śmieci już od kwietnia!

  Rada Miejska wyraziła zgodę na podniesienie stawek za odbiór i zagospodarowanie śmieci z terenu miasta Jasła, które będą obowiązywać mieszkańców od 1 kwietnia br. Podjęcie tej decyzji nie było łatwe zwłaszcza, że od sześciu lat stawki znajdowały się na tym samym poziomie. Niemniej jednak nieustalenie nowych cen skutkowałoby...

 • Ponad pół miliona złotych trafi do klubów sportowych

   

  Burmistrz Jasła zdecydował, które z klubów sportowych i zgłoszonych przez nie przedsięwzięć otrzymają dotację celową z budżetu miasta. Do podziału było ponad pół miliona złotych.

 • Stawki za śmieci mocno w górę!

  W wielu polskich miasta wzrosły już opłaty za odbiór i gospodarowanie odpadami. Nie ominie to również Jasła. Śmieci jest coraz więcej, a regionalne instalacje podnoszą radykalnie ceny, co uderzy w nasze kieszenie. Szykuje się dwukrotna podwyżka opłat za odpady zmieszane.

 • W Błażkowej spłonął budynek gospodarczy

  W miniony piątek w Błażkowej po godzinie 22.00 na jednej z prywatnych posesji pojawiła się ogromna łuna ognia. W płomieniach stanął budynek gospodarczy. Niewiele rzeczy udało się z niego uratować. Akcja gaśnicza trwała ponad trzy godziny.

 • Konserwacja samochodu, czy warto?

   

  Prawdą jest, że kierowcy nie przepadają za zimą. Nie lubią jej również nasze samochody. Trudne warunki mocno dają się we znaki wszystkim pojazdom poruszającym się po polskich drogach. Korozja jest prawdziwą zmorą właścicieli samochodów. Czy można z nią skutecznie walczyć? Oczywiście, że tak!

 • Cleo zachwycona talentem Adriana!

  Adrian Bałucki, uczestnik programu The Voice Kids po raz kolejny zachwycił swym talentem wokalnym. W Bitwie na Głosy okazał się najlepszy w swojej grupie zdobywając uznanie Cleo.

 • Opowiedzieli o ludziach i psach ratujących życie

   

  Wczoraj, w Jasielskim Domu Kultury, odbyła się premiera filmu dokumentalnego pt. „Fuks”. Głównymi bohaterami produkcji są jaślanin Jacek Dubiel i jego czworonożny kompan, tytułowy Fuks. Film opowiada o pełnej pasji i poświęcenia pracy ratowników rzeszowskiego STORAT-u.

 • Opozycja pyta o wniosek w sprawie odwołania starosty Pawlusia

  Grupa dziesięciu radnych opozycji w grudniu ubiegłego roku złożyła wniosek o odwołanie Adama Pawlusia z funkcji starosty jasielskiego. Minął już ponad miesiąc, a sprawa ta nadal nie została przegłosowana przez radnych powiatowych.

 • Jaślanin walczy o Oskara branży mobile!

   

  Młodzi i utalentowani jaślanie to bez wątpienia najlepszy towar eksportowy miasta. Do tego grona z pewnością zaliczyć można Krzysztofa Wróblewskiego, jaślanina, którego specjalna rękawica może już niedługo zrewolucjonizować korzystanie z technologii wirtualnej rzeczywistości. Projekt został nominowany do prestiżowej nagrody i ma szansę na Oskara branży mobile.

 • Giganci Programowania – nowa szkoła programowania w Jaśle

   

  Wystartowały zapisy na kursy programowania dla dzieci i młodzieży w semestrze letnim.

 • W maju 5. Nocna Jazda Ratowników. Tym razem dla ratownika medycznego Grzegorza

   

  5. edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r w Jedliczu. Jest to wielka akcja charytatywna organizowana przez portal Krosno112.pl i OSP Dobieszyn, która łączy służby ratownicze z całej Polski. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105