Strona główna

Europejskie Dziedzictwo Kulturowe w Jaśle

24
Napisany dnia: 11.10.2018, 14:00 , Tagi: Brak

Drugi weekend października br. upłynie w Jaśle pod znakiem kultury. Jasielski Dom Kultury realizuje projekt „Europejskie Dziedzictwo Kulturowe. Pamięć i Tożsamość”, dofinansowany z Narodowego Centrum Kultury. W ramach projektu odbędą się: Targi Miast Partnerskich – Festiwal Jesiennych Klimatów oraz warsztaty i debata, poświęcone dziedzictwu kulturowemu. Do miasta przyjadą przedstawiciele instytucji kultury oraz wystawcy, rękodzielnicy i artyści z Polski, Węgier i Słowacji.

Głównym celem projektu „Europejskie Dziedzictwo Kulturowe. Pamięć i Tożsamość” jest wzmocnienie i podkreślenie wartości kultury i tradycji lokalnej, poprzez realizację warsztatów, targów i debaty, poświęconych wartościom w sferze kultury materialnej i niematerialnej.

Targom Miast Partnerskich towarzyszyć będą koncerty, natomiast w ramach warsztatów odbędą się prelekcje i wykłady, poprowadzone przez przedstawicieli instytucji kultury z Polski i Słowacji. Jednym z działań warsztatowych będzie pokaz z zastosowaniem nowoczesnych metod w dziedzinie kultury – VR 360. Z kolei podczas sobotniej debaty w JDK, zostanie podpisana międzynarodowa deklaracja, określająca kierunki działań wykorzystania dziedzictwa kulturowego jako czynnika stymulującego rozwój miast i jednoczącego społeczność międzynarodową.

Projekt „Europejskie Dziedzictwo Kulturowe. Pamięć i Tożsamość”, dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2018. EtnoPolska”.

(JDK)

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ ytre
dnia 11.10.2018, 14:21. Identyfikator użytkownika: 6G3fWu74nUk4
Ocena
komentarza:
3
Wszystko widać na tym plakacie..
@ tez
dnia 11.10.2018, 17:17. Identyfikator użytkownika: Mbn9SUGI1Pdb
Ocena
komentarza:
1
Prawda.ciężko się doczytać
@ nick
dnia 11.10.2018, 20:24. Identyfikator użytkownika: dTHV2uSEzobf
Ocena
komentarza:
-2
Rusz cztery litery w miasto i poczytaj na tablicach albo wejdź na stronę jdk lub facebooka.
@ j
dnia 12.10.2018, 14:01. Identyfikator użytkownika: HXwrlfIhH09B
Ocena
komentarza:
4
jak zamieszczają plakat to powinien być czytelny
@ Pewnie
dnia 11.10.2018, 14:35. Identyfikator użytkownika: KFRwUwB5cAPC
Ocena
komentarza:
4
Kto chce to widzi i znajdzie coś dla siebie. Fajny na pewno będzie koncert Maleo i piknik na Błoniach:-)
@ Kierowca
dnia 13.10.2018, 16:17. Identyfikator użytkownika: KV6UNNyno8lO
Ocena
komentarza:
8
Ostatnie dni pięknego babiego lata.
Korzystajcie z tego Jaślanie ruszcie się z domu na ten piękny świat.
Jeszcze nasiedzicie się w domu dość przez te długie zimowe wieczory.
@ Damian
dnia 14.10.2018, 14:19. Identyfikator użytkownika: vmWSrmDA14Z3
Ocena
komentarza:
2
Impreza taka sobie bez rewelacji
@ Tak
dnia 14.10.2018, 19:04. Identyfikator użytkownika: CCSFNSDY6YnB
Ocena
komentarza:
4
Byłam na imprezie na polach Hubalowych, pogoda piękna , fajna atmosfera, super piknik z konikami dzieciaki szczęśliwe, fajny zespół , piękne zakończenie lata, niech żałuje kto nie był :-)
@ salsa
dnia 15.10.2018, 09:20. Identyfikator użytkownika: zuAYpO4qJVu7
Ocena
komentarza:
0
Taaa... koniki były. Dwa. Stragany p.t. jarmark towarów regionalnych też. Znaczy też dwa. Muzyka albo z taśmy, albo z męczącej się pani. Jednym słowem zajefajna impreza w metropolii. Aha, nie wszyscy mają internet, a wystawianie ogloszeń w sobotę, gdy impreza zaczyna się w piątek świadczy o impotencji organizatorów. Jeśli tydzień przed wyborami planuje się taką imprezę, to należy ją zaplanować, a nie pójść na żywioł, promując dodatkowo "zdrowy" tryb życia w postaci rodziny zrewolucjonizowanej kuchennie. Jedyny dzień wart wspomnienia to piątek, na rynku. Reszta to organizacyjna porażka.
@ Zo
dnia 15.10.2018, 21:38. Identyfikator użytkownika: shJcpWiWPA04
Ocena
komentarza:
1
Może zamiast krytykować sam/sama coś zorganizuj skoro twierdzisz że wszystko to klapa. Ludzie byli zadowoleni dzieci również. W tym mieście nikomu nikt jeszcze nie dogodził i chyba taki się nie narodzi.
@ salsa
dnia 16.10.2018, 10:21. Identyfikator użytkownika: zuAYpO4qJVu7
Ocena
komentarza:
-1
Misiaczku. Jeszcze mam prawo do wyrażenia opinii. Kolejny zonk; stoisko z pamiątkami z Jasła. Osoby prowadzące sklep z takimi pamiątkami dowiedziały się o imprezie z plakatów. Miasto życzy sobie, aby za promocję mu jeszcze płacić. Tak było na Dniach Wina. Dlaczego mam być zadowolony z bylejactwa? A gdybym przypadkiem zaprosił kogoś spoza miasta, to obciach byłby nad obciachy.
@ Zo
dnia 17.10.2018, 07:29. Identyfikator użytkownika: shJcpWiWPA04
Ocena
komentarza:
1
Misiaczku ?? No cóż nie dziwią mnie Twoje komentarze skoro Misie Ci w głowie.
@ salsa
dnia 17.10.2018, 09:38. Identyfikator użytkownika: zuAYpO4qJVu7
Ocena
komentarza:
0
Ot i argument na temat. Nic dziwnego, że zadowoliły cię dwa namioty z pierdółkami, dwa koniki, rozwodnione piwo i kiełbasa. Ciemny lud łyknie wszystko.
@ Niestety
dnia 17.10.2018, 13:04. Identyfikator użytkownika: KFRwUwB5cAPC
Ocena
komentarza:
0
Wszystkie plakaty o imprezie przykryte były plakatami wyborczymi, cóż taki czas:-) na rynku jednak stały cały czas. A o gustach szkoda dyskutować bo każdy lubi co innego. Po co tyle agresji i złośliwości, nie szkoda zdrowia i życia.
@ salsa
dnia 17.10.2018, 17:51. Identyfikator użytkownika: zuAYpO4qJVu7
Ocena
komentarza:
0
Ten czas plakatów był od piątku po południu. Faktycznie z wyprzedzeniem. To nie zlośliwość, tylko obiektywne stwierdzenie faktu przez kogoś, kto był na rynku w sobotę, na Bloniach w niedzielę i oczy przecierał ze zdziwienia i zażenowania. Rozmawiał ze znajomymi, których odczucia były podobne. Prawda was wyzwoli, mówi Pismo Św., więc kochany pracowniku JDKu, zamiast się obrażać, proszę się zastanowić, czy naprawdę takie traktowanie wyborców przysporzy głosów pracodawcy.
@ jdk
dnia 18.10.2018, 08:44. Identyfikator użytkownika: h9CnyIlthMJU
Ocena
komentarza:
2
Typowa kiepska organizacja JDK
@ salsa
dnia 18.10.2018, 10:55. Identyfikator użytkownika: zuAYpO4qJVu7
Ocena
komentarza:
1
Z jakich względów, można wiedzieć? I co z tego, co zostało napisane NIE jest prawdą? Jeżeli się nie ma szacunku dla wyborców, to się przełoży na glosy. jeśli wyborcy zadowolą się takim guanem, to zasłużą na wszystko co ich potem spotka.
@ salsa
dnia 18.10.2018, 18:37. Identyfikator użytkownika: zuAYpO4qJVu7
Ocena
komentarza:
-1
Ot, ciekawostka, komentarze znikają, wstyd się komuś zrobiło?
@ Jaślanka
dnia 18.10.2018, 11:13. Identyfikator użytkownika: At9ItsBfQtwl
Ocena
komentarza:
0
Z tego co wiem to jdk robił imprezę w piątek i w sobotę na rynku, występował Maleo. W niedzielę imprezę organizowało jakieś stowarzyszenie (od koników) a jdk tylko nagłaśniał. Po co tyle jadu, często jestem na imprezacb w domu kultury i wszystko jest perfekcyjnie przygotowane.
@ salsa
dnia 18.10.2018, 17:22. Identyfikator użytkownika: zuAYpO4qJVu7
Ocena
komentarza:
-2
Ja też jestem często na imprezach w JDK, tych cyklicznych i nie mam zastrzeżeń. Natomiast tu chodziło o kiełbaskę wyborczą, no i niestety, zbyt późno ktoś wpadł na pomysł, no i nie wyszło. Usuwanie postu świadczy o tym, że piszę prawdę.
@ ja
dnia 18.10.2018, 14:09. Identyfikator użytkownika: Be25h2SjsLtq
Ocena
komentarza:
1
byłam na rynku w sobotę...porażka...
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Bogdan Rzońca „dwójką” na liście do PE

   

  Poseł na Sejm RP Bogdan Rzońca wystartuje w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jaślanin otrzymał drugie miejsce na liście PiS.

 • Agrarny ambaras

  Rolnicy z powiatu jasielskiego żądają zatrzymania degradacji gruntów rolnych na terenie powiatu jasielskiego, spowodowanej zaprzestaniem użytkowania rolniczego, co w konsekwencji doprowadza do powstania „dzikich" zalesień. - My ponosimy z tego tytułu ogromne straty  – mówi wzburzony Piotr Kędzior, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Podkarpackiej Izby Rolniczej w Jaśle.

 • W Nowym Żmigrodzie nie będzie karetki z lekarzem

  Od 1 kwietnia karetkę specjalistyczną w Nowym Żmigrodzie zastąpi karetka podstawowa. Nie pomogły apele samorządowców, którzy liczyli na to, że liczne argumenty przemawiające za funkcjonowaniem ambulansu z lekarzem wpłyną na decyzję wojewody podkarpackiego.

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Pies został postrzelony z wiatrówki. Miał 15 śrutów w ciele

  W okolicy osiedla Żółków w Jaśle ktoś znęcał się nad pięcioletnim Tolkiem. Piesek miał w ciele aż 15 śrutów. Właściciele psa zgłosili tę sprawę na policję. Funkcjonariusze ustalają, w jaki sposób doszło do postrzałów i kto jest za to odpowiedzialny.

 • Miasto ubiega się o Otwarte Strefy Aktywności

  Resort sportu i turystyki ogłosił 11 lutego nabór wniosków o dofinansowanie na budowę ogólnodostępnych bezpłatnych stref sportowo-rekreacyjny tzw. Otwartych Stref Aktywności. Władze miasta również zgłosi swój akces w ubieganiu się o środki na powstanie pięciu siłowni w Jaśle.

 • Nowe ceny za śmieci już od kwietnia!

  Rada Miejska wyraziła zgodę na podniesienie stawek za odbiór i zagospodarowanie śmieci z terenu miasta Jasła, które będą obowiązywać mieszkańców od 1 kwietnia br. Podjęcie tej decyzji nie było łatwe zwłaszcza, że od sześciu lat stawki znajdowały się na tym samym poziomie. Niemniej jednak nieustalenie nowych cen skutkowałoby...

 • Ponad pół miliona złotych trafi do klubów sportowych

   

  Burmistrz Jasła zdecydował, które z klubów sportowych i zgłoszonych przez nie przedsięwzięć otrzymają dotację celową z budżetu miasta. Do podziału było ponad pół miliona złotych.

 • Stawki za śmieci mocno w górę!

  W wielu polskich miasta wzrosły już opłaty za odbiór i gospodarowanie odpadami. Nie ominie to również Jasła. Śmieci jest coraz więcej, a regionalne instalacje podnoszą radykalnie ceny, co uderzy w nasze kieszenie. Szykuje się dwukrotna podwyżka opłat za odpady zmieszane.

 • W Błażkowej spłonął budynek gospodarczy

  W miniony piątek w Błażkowej po godzinie 22.00 na jednej z prywatnych posesji pojawiła się ogromna łuna ognia. W płomieniach stanął budynek gospodarczy. Niewiele rzeczy udało się z niego uratować. Akcja gaśnicza trwała ponad trzy godziny.

 • Konserwacja samochodu, czy warto?

   

  Prawdą jest, że kierowcy nie przepadają za zimą. Nie lubią jej również nasze samochody. Trudne warunki mocno dają się we znaki wszystkim pojazdom poruszającym się po polskich drogach. Korozja jest prawdziwą zmorą właścicieli samochodów. Czy można z nią skutecznie walczyć? Oczywiście, że tak!

 • Cleo zachwycona talentem Adriana!

  Adrian Bałucki, uczestnik programu The Voice Kids po raz kolejny zachwycił swym talentem wokalnym. W Bitwie na Głosy okazał się najlepszy w swojej grupie zdobywając uznanie Cleo.

 • Opowiedzieli o ludziach i psach ratujących życie

   

  Wczoraj, w Jasielskim Domu Kultury, odbyła się premiera filmu dokumentalnego pt. „Fuks”. Głównymi bohaterami produkcji są jaślanin Jacek Dubiel i jego czworonożny kompan, tytułowy Fuks. Film opowiada o pełnej pasji i poświęcenia pracy ratowników rzeszowskiego STORAT-u.

 • Giganci Programowania – nowa szkoła programowania w Jaśle

   

  Wystartowały zapisy na kursy programowania dla dzieci i młodzieży w semestrze letnim.

 • W maju 5. Nocna Jazda Ratowników. Tym razem dla ratownika medycznego Grzegorza

   

  5. edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r w Jedliczu. Jest to wielka akcja charytatywna organizowana przez portal Krosno112.pl i OSP Dobieszyn, która łączy służby ratownicze z całej Polski. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105