Strona główna

Europejskie Dziedzictwo Kulturowe w Jaśle

24
Napisany dnia: 11.10.2018, 14:00 , Tagi: Brak

Drugi weekend października br. upłynie w Jaśle pod znakiem kultury. Jasielski Dom Kultury realizuje projekt „Europejskie Dziedzictwo Kulturowe. Pamięć i Tożsamość”, dofinansowany z Narodowego Centrum Kultury. W ramach projektu odbędą się: Targi Miast Partnerskich – Festiwal Jesiennych Klimatów oraz warsztaty i debata, poświęcone dziedzictwu kulturowemu. Do miasta przyjadą przedstawiciele instytucji kultury oraz wystawcy, rękodzielnicy i artyści z Polski, Węgier i Słowacji.

Głównym celem projektu „Europejskie Dziedzictwo Kulturowe. Pamięć i Tożsamość” jest wzmocnienie i podkreślenie wartości kultury i tradycji lokalnej, poprzez realizację warsztatów, targów i debaty, poświęconych wartościom w sferze kultury materialnej i niematerialnej.

Targom Miast Partnerskich towarzyszyć będą koncerty, natomiast w ramach warsztatów odbędą się prelekcje i wykłady, poprowadzone przez przedstawicieli instytucji kultury z Polski i Słowacji. Jednym z działań warsztatowych będzie pokaz z zastosowaniem nowoczesnych metod w dziedzinie kultury – VR 360. Z kolei podczas sobotniej debaty w JDK, zostanie podpisana międzynarodowa deklaracja, określająca kierunki działań wykorzystania dziedzictwa kulturowego jako czynnika stymulującego rozwój miast i jednoczącego społeczność międzynarodową.

Projekt „Europejskie Dziedzictwo Kulturowe. Pamięć i Tożsamość”, dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2018. EtnoPolska”.

(JDK)

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ ytre
dnia 11.10.2018, 14:21. Identyfikator użytkownika: 6G3fWu74nUk4
Ocena
komentarza:
3
Wszystko widać na tym plakacie..
@ tez
dnia 11.10.2018, 17:17. Identyfikator użytkownika: Mbn9SUGI1Pdb
Ocena
komentarza:
1
Prawda.ciężko się doczytać
@ nick
dnia 11.10.2018, 20:24. Identyfikator użytkownika: dTHV2uSEzobf
Ocena
komentarza:
-2
Rusz cztery litery w miasto i poczytaj na tablicach albo wejdź na stronę jdk lub facebooka.
@ j
dnia 12.10.2018, 14:01. Identyfikator użytkownika: HXwrlfIhH09B
Ocena
komentarza:
4
jak zamieszczają plakat to powinien być czytelny
@ Pewnie
dnia 11.10.2018, 14:35. Identyfikator użytkownika: KFRwUwB5cAPC
Ocena
komentarza:
4
Kto chce to widzi i znajdzie coś dla siebie. Fajny na pewno będzie koncert Maleo i piknik na Błoniach:-)
@ Kierowca
dnia 13.10.2018, 16:17. Identyfikator użytkownika: KV6UNNyno8lO
Ocena
komentarza:
8
Ostatnie dni pięknego babiego lata.
Korzystajcie z tego Jaślanie ruszcie się z domu na ten piękny świat.
Jeszcze nasiedzicie się w domu dość przez te długie zimowe wieczory.
@ Damian
dnia 14.10.2018, 14:19. Identyfikator użytkownika: vmWSrmDA14Z3
Ocena
komentarza:
2
Impreza taka sobie bez rewelacji
@ Tak
dnia 14.10.2018, 19:04. Identyfikator użytkownika: CCSFNSDY6YnB
Ocena
komentarza:
4
Byłam na imprezie na polach Hubalowych, pogoda piękna , fajna atmosfera, super piknik z konikami dzieciaki szczęśliwe, fajny zespół , piękne zakończenie lata, niech żałuje kto nie był :-)
@ salsa
dnia 15.10.2018, 09:20. Identyfikator użytkownika: zuAYpO4qJVu7
Ocena
komentarza:
0
Taaa... koniki były. Dwa. Stragany p.t. jarmark towarów regionalnych też. Znaczy też dwa. Muzyka albo z taśmy, albo z męczącej się pani. Jednym słowem zajefajna impreza w metropolii. Aha, nie wszyscy mają internet, a wystawianie ogloszeń w sobotę, gdy impreza zaczyna się w piątek świadczy o impotencji organizatorów. Jeśli tydzień przed wyborami planuje się taką imprezę, to należy ją zaplanować, a nie pójść na żywioł, promując dodatkowo "zdrowy" tryb życia w postaci rodziny zrewolucjonizowanej kuchennie. Jedyny dzień wart wspomnienia to piątek, na rynku. Reszta to organizacyjna porażka.
@ Zo
dnia 15.10.2018, 21:38. Identyfikator użytkownika: shJcpWiWPA04
Ocena
komentarza:
1
Może zamiast krytykować sam/sama coś zorganizuj skoro twierdzisz że wszystko to klapa. Ludzie byli zadowoleni dzieci również. W tym mieście nikomu nikt jeszcze nie dogodził i chyba taki się nie narodzi.
@ salsa
dnia 16.10.2018, 10:21. Identyfikator użytkownika: zuAYpO4qJVu7
Ocena
komentarza:
-1
Misiaczku. Jeszcze mam prawo do wyrażenia opinii. Kolejny zonk; stoisko z pamiątkami z Jasła. Osoby prowadzące sklep z takimi pamiątkami dowiedziały się o imprezie z plakatów. Miasto życzy sobie, aby za promocję mu jeszcze płacić. Tak było na Dniach Wina. Dlaczego mam być zadowolony z bylejactwa? A gdybym przypadkiem zaprosił kogoś spoza miasta, to obciach byłby nad obciachy.
@ Zo
dnia 17.10.2018, 07:29. Identyfikator użytkownika: shJcpWiWPA04
Ocena
komentarza:
1
Misiaczku ?? No cóż nie dziwią mnie Twoje komentarze skoro Misie Ci w głowie.
@ salsa
dnia 17.10.2018, 09:38. Identyfikator użytkownika: zuAYpO4qJVu7
Ocena
komentarza:
0
Ot i argument na temat. Nic dziwnego, że zadowoliły cię dwa namioty z pierdółkami, dwa koniki, rozwodnione piwo i kiełbasa. Ciemny lud łyknie wszystko.
@ Niestety
dnia 17.10.2018, 13:04. Identyfikator użytkownika: KFRwUwB5cAPC
Ocena
komentarza:
0
Wszystkie plakaty o imprezie przykryte były plakatami wyborczymi, cóż taki czas:-) na rynku jednak stały cały czas. A o gustach szkoda dyskutować bo każdy lubi co innego. Po co tyle agresji i złośliwości, nie szkoda zdrowia i życia.
@ salsa
dnia 17.10.2018, 17:51. Identyfikator użytkownika: zuAYpO4qJVu7
Ocena
komentarza:
0
Ten czas plakatów był od piątku po południu. Faktycznie z wyprzedzeniem. To nie zlośliwość, tylko obiektywne stwierdzenie faktu przez kogoś, kto był na rynku w sobotę, na Bloniach w niedzielę i oczy przecierał ze zdziwienia i zażenowania. Rozmawiał ze znajomymi, których odczucia były podobne. Prawda was wyzwoli, mówi Pismo Św., więc kochany pracowniku JDKu, zamiast się obrażać, proszę się zastanowić, czy naprawdę takie traktowanie wyborców przysporzy głosów pracodawcy.
@ jdk
dnia 18.10.2018, 08:44. Identyfikator użytkownika: h9CnyIlthMJU
Ocena
komentarza:
2
Typowa kiepska organizacja JDK
@ salsa
dnia 18.10.2018, 10:55. Identyfikator użytkownika: zuAYpO4qJVu7
Ocena
komentarza:
1
Z jakich względów, można wiedzieć? I co z tego, co zostało napisane NIE jest prawdą? Jeżeli się nie ma szacunku dla wyborców, to się przełoży na glosy. jeśli wyborcy zadowolą się takim guanem, to zasłużą na wszystko co ich potem spotka.
@ salsa
dnia 18.10.2018, 18:37. Identyfikator użytkownika: zuAYpO4qJVu7
Ocena
komentarza:
-1
Ot, ciekawostka, komentarze znikają, wstyd się komuś zrobiło?
@ Jaślanka
dnia 18.10.2018, 11:13. Identyfikator użytkownika: At9ItsBfQtwl
Ocena
komentarza:
0
Z tego co wiem to jdk robił imprezę w piątek i w sobotę na rynku, występował Maleo. W niedzielę imprezę organizowało jakieś stowarzyszenie (od koników) a jdk tylko nagłaśniał. Po co tyle jadu, często jestem na imprezacb w domu kultury i wszystko jest perfekcyjnie przygotowane.
@ salsa
dnia 18.10.2018, 17:22. Identyfikator użytkownika: zuAYpO4qJVu7
Ocena
komentarza:
-2
Ja też jestem często na imprezach w JDK, tych cyklicznych i nie mam zastrzeżeń. Natomiast tu chodziło o kiełbaskę wyborczą, no i niestety, zbyt późno ktoś wpadł na pomysł, no i nie wyszło. Usuwanie postu świadczy o tym, że piszę prawdę.
@ ja
dnia 18.10.2018, 14:09. Identyfikator użytkownika: Be25h2SjsLtq
Ocena
komentarza:
1
byłam na rynku w sobotę...porażka...
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Pabian i Czernecki idą łeb w łeb

   

  Trwa liczenie głosów w wyborach samorządowych. W rywalizacji wyborczej o urząd burmistrza Jasła walka jest wyjątkowo zacięta. 

 • Czas decyzji! Dziś wybory samorządowe

   

  Trwa pierwsza tura wyborów samorządowych. Mieszkańcy Jasła i powiatu jasielskiego wybierają radnych, wójtów oraz burmistrzów. Lokale wyborcze otwarte będą do 21:00 wieczorem. Frekwencję oraz wyniki głosowania śledźcie z portalem jaslo4u.pl.

 • Jak głosować w wyborach samorządowych

   

  Już w najbliższą niedzielę w Polsce odbędą się wybory samorządowe. Mieszkańcy Jasła i powiatu jasielskiego wybiorą w nich radnych miejskich, gminnych, powiatowych oraz wojewódzkich. W głosowaniu zdecydują również, kto przez kolejne pięć lat sprawował będzie urząd burmistrza Jasła oraz wójtów we wszystkich gminach powiatu jasielskiego.

 • Rozbudowa jasielskiego szpitala dobiegła końca

   

  Dziś zaprezentowano nowopowstałą część Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Inwestycja o wartości 22 mln zł pozwoli jasielskiej lecznicy podnieść jakość świadczonych przez placówkę usług medycznych. Pierwsze zabiegi operacyjne mogą odbyć się na nowym bloku operacyjnym już za niespełna miesiąc.

 • PZD z nowym sprzętem i zapleczem socjalnym

  Pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle przez wiele lat nie mieli odpowiedniego zaplecza socjalnego. W ostatnim jednak czasie wybudowany został budynek wraz z siedmiostanowiskowym garażem, który poprawi komfort i warunki ich pracy. Inwestycja ma się zakończyć wiosną przyszłego roku.

 • Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych

   

  W tym roku 1 listopada przypada w czwartek. Będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Dlatego poświęćmy swój czas na wspomnienie Naszych bliskich Zmarłych i odwiedźmy ich groby.

 • W szpitalu powstał oddział diabetologiczny

  Jasielski szpital poszerzył działalność medyczną o oddział diabetologiczny, jedyny taki na terenie województwa podkarpackiego. W Polsce liczba pacjentów chorych na cukrzycę wzrasta w niepokojącym tempie. Dzięki powstaniu nowego oddziału specjaliści będą mogli sprawować najlepszą opiekę nad chorymi.

 • Społeczeństwo Jasła pamięta o zapomnianych Rodakach

   

  W listopadzie 2018 r., w rocznicę stulecia odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości, groby rodaków, imiennych i bezimiennych bohaterów walk o polskość i wolność, powinny oświetlić płonące biało-czerwone znicze.

 • Strażacy ochotnicy pomagają dzieciom z chorobami nowotworowymi

   

  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Z takim hasłem na ustach strażacy ochotnicy organizują zbiórkę rzeczy, które następnie trafią do dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych szpitali w całej Polsce.  Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce zrzeszają ochotników w tym również z Podkarpacia. Akcja ta została zorganizowana po raz pierwszy na Podkarpaciu i skierowana jest  dla  pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105