Strona główna

Ferie pod znakiem zimowego szaleństwa

8
Napisany dnia: 13.02.2018, 09:01 , Tagi: Brak
Ferie zimowe dobiegły końca, zakończył się także obóz narciarski organizowany przez koło narciarskie przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Jaśle.

Ponad 30 młodych osób aktywnie spędzało czas na Stoku "Mareszka" w Świątkowej Wielkiej doskonaląc swoje umiejętności pod bacznym okiem instruktorów. W ośrodku w Kotani wraz z animatorami uczestnicy odpoczywali bawiąc się na śniegu i jeżdżąc konno. Pięć dni w Beskidzie Niskim dostarczyło im nie tylko nowej wiedzy i umiejętności, ale również niezapomnianych przygód: dzielnie zmagali się z brakiem prądu spowodowanym obfitymi opadami śniegu.

 
Organizator, Ksiądz Zbigniew Pałka mimo przeciwności losu zawsze znajdował jakieś rozwiązanie, aby w czwartkowe południe, każdy zawodnik był jak najlepiej przygotowany do III Międzynarodowych Zawodów W Narciarstwie Alpejskim O Puchar Parafii Miłosierdzia Bożego w Jaśle. Udało się! Wszyscy dokonali najtrudniejszego - pokonali siebie. W zawodach startowali nie tylko narciarze, można było podziwiać także snowboardzistów. Na końcu trasy na zawodników czekali niezawodni kibice, którzy dopingowali każdego uczestnika indywidualnym wierszykiem lub piosenką.

 
Gorącej atmosfery nie oziębił nawet padający śnieg, który w drugim zjeździe przeszkadzał zawodnikom, oni jednak dzięki nabytym umiejętnościom (podczas treningów na obozie i tych, trwających przez cały rok przy parafii) zjechali na medal! Gdyby nie poświęcenie osób, które zaangażowały się w pomoc organizatorom zimowisko nie byłoby tak wyjątkowe. Dziękujemy!
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku na linii startu stanie jeszcze więcej zawodników, nie tylko z Polski i Wielkiej Brytanii. Miłośników innych sportów lub zajęć manualnych zapraszamy do wspólnego trenowania i doskonalenia swoich umiejętności w parafialnej świetlicy.
 
fot. Natalia Daniło

Koło narciarskie przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Jaśle
Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ parafianin
dnia 13.02.2018, 11:38. Identyfikator użytkownika: 6bmqWXHFJVS4
Ocena
komentarza:
37
Takiego Proboszcza mieć to skarb. Niech mu tylko Bóg daje jak najwięcej zdrowia.
@ Natalia
dnia 13.02.2018, 13:31. Identyfikator użytkownika: 9V8ee6cgbYz5
Ocena
komentarza:
32
Ks.Znigmiew jest najlepszy !!!
@ GOŚĆ W WASZEJ PARAFII
dnia 13.02.2018, 21:14. Identyfikator użytkownika: hHhTZB436u36
Ocena
komentarza:
24
no napewno niejedna parafia wam zazdrości takiego proboszcza. módlcie się tylko żeby u was jak najdłużej został. kazania ks. zbigniewa mistrzostwo, mogę stać 2 godz. i słuchać z zaciekawieniem, niestety gdzie indziej 15 min. "bełkot" to katorga.
@ niestety nie z tej parafii...
dnia 13.02.2018, 22:36. Identyfikator użytkownika: WEylYcUrjK2F
Ocena
komentarza:
20
Gratulacje super pomysłu na sposób spędzenia ferii - przede wszystkim Księdzu Proboszczowi! Na zdjęciach w Galerii widać jak dobrze wszyscy się bawili! Z podziwem patrzę (i nie ukrywam że troche z zazdrością - uppsss... a to chyba grzech ;-) ) na zaangażowanie Ks. Zbigniewa w organizację przeróżnych atrakcji dla Młodzieży ze swojej Parafii. Taki Ks. Proboszcz to prawdziwy skarb i mam nadzieję, że parafianie to doceniają! Życzę uczestnikom i organizatorom dużo zdrówka i jeszcze raz WIELKIE GRATULACJE!!!
@ Hej
dnia 14.02.2018, 00:17. Identyfikator użytkownika: UCfxZbixiyzL
Ocena
komentarza:
16
Ksiądz Zbigniew jest wspaniałym, ciepłym człowiekiem! Jedyny taki ksiądz na Ziemii, prawdziwy dar. Jakiekolwiek hejty wylewane na niego są tylko z czystej zazdrości.
@ @ parafialny tubylec
dnia 14.02.2018, 19:22. Identyfikator użytkownika: kTD0t6hQaPqk
Ocena
komentarza:
13
Muszę przyznać, że często zdarza mi się przebywać w moim kościele parafialnym, tj. Kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Jaśle. Wszystko co dzieje sie na terenie tej parafi jest wspaniałym dziełem księdza proboszcza Zbigniewa oraz parafian. Trzecia edycja obozu narciarskiego to idealny wypoczynek dla dzieci, zarówno dobry czas na modlitwę jak i zabawę. Szczególne gratulacje na ręce księdza proboszcza oraz księdza Wojciecha jak i duże podziękowania dla animatorów Szymona i Wiktorii za opiekę i zapewnianie rozrywki!
@ Parafianka
dnia 15.02.2018, 21:49. Identyfikator użytkownika: rBcuPe5ihqQI
Ocena
komentarza:
6
Nic dodać nic ująć, nasza wspólnota rządzi :)
@ Ktoś ze Skalnika
dnia 21.02.2018, 00:04. Identyfikator użytkownika: gbbMNOLcqGUx
Ocena
komentarza:
1
Bardzo żałuję, że ks. Zbigniew odszedł ze Skalnika. Takiego proboszcza można tylko pozazdrościć. Niech Bóg księdzu błogosławi i strzeże :)
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Ile zezwoleń na sprzedaż alkoholu będzie wydawać Jasło?

  Prezydent podpisał w styczniu nowelizację ustawy o ograniczeniu sprzedaży alkoholu. A to oznacza, że władze samorządowe wyznaczą miejsca, w których będzie można pić napoje alkoholowe, wprowadzą limit udzielania zezwoleń na sprzedaż wszystkich alkoholi. Mogą również zakazać ich sprzedaży nocą.

 • Ostatnie dni zapisów do przedszkoli w Jaśle!

  23 lutego mija termin składania wniosków o przyjęcie do jasielskich przedszkoli. Władze miasta wyznaczyły w tym roku termin o miesiąc wcześniej niż w latach poprzednich. 

 • Anna Kopeć odznaczona za niezwykłą odwagę w ratowaniu Żydów

  Gdy w 1942 r. rozpoczęły się masowe mordy Żydów, Anna i Stanisław Kopciowie postanowili pomóc zaprzyjaźnionej rodzinie Kruegerów w ukryciu ich najbliższych za ryzyko utraty własnego życia. Prezydent Andrzej Duda za ten bohaterski czyn odznaczył panią Annę Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

 • Rozpoczyna się projekt dla osób młodych w wieku 18-29 lat „ODKRYJ SIEBIE I ZNAJDŹ ZATRUDNIENIE!”

 • Paliła się stodoła. Zagrożone były pobliskie domy

  Około 19.30 w miejscowości Czeluśnica wybuchł pożar budynku gospodarczego znajdującego się w bardzo bliskim sąsiedztwie domów jednorodzinnych. Gdyby nieszybka akcja gaśnicza strażaków, ogień mógłby przenieść się na budynki mieszkalne.

 • Na tę halę czekano 210 lat!

  Mieszkańcy Nowego Żmigrodu, a w szczególności uczniowie Szkoły Podstawowej cieszą się z otwarcia nowej pełnowymiarowej hali sportowej. Z obiektu będą korzystać licealiści, przedszkolaki, a w godzinach popołudniowych dorośli mieszkańcy gminy. Budowa hali trwała dwa lata i kosztowała ponad 4 mln zł.<FOTOGALERIA>

 • W nogach mają już 1000 kilometrów!

   

  Weronika Łukaszewska i Sławomir Sanocki mają za sobą już ponad połowę dystansu wyprawy. Zimowa ekspedycja przez "Łuk Karpat Zima 2017/2018” wciąż trwa. Śmiałkowie początkiem lutego przekroczyli granicę i kontynuują przejście Karpat rumuńskich.

 • Wicestarosta jasielski aniołem stróżem

  Szpitale muszą dbać o sprzęt niezbędny do wykonywania diagnostyki na wysokim poziomie, jak również innych urządzeń przydatnych w poradniach. Do tego potrzebne są także dobre dusze, które pomogą w osiągnięciu celu...

 • Czy komendant Krzyżak odejdzie ze służby?

  Komendant jasielskiej policji zwrócił się do swojego przełożonego z prośbą o zwolnienie go ze służby w związku z nabyciem praw emerytalnych. Decyzję w tej sprawie podejmie szef Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Ma na to trzy miesiące.

 • Nowy sprzęt pozwoli dostrzec najmniejsze zmiany chorobowe!

  Od niedawna w Pracowni Endoskopii jasielskiego szpitala wykonywane są badania na nowym urządzeniu najnowszej generacji. To kolejny sprzęt zakupiony w ostatnich latach, dzięki któremu skuteczniej będzie można diagnozować pacjentów.

 • Czołowe zderzenie toyoty z chevroletem w Wolicy

   

  W Wolicy doszło dziś rano do groźnego wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych. Wśród poszkodowanych jest dziecko.

 •  

  Zapraszamy  na bezpłatne szkolenia komputerowe składające się z 5 bloków tematycznych, w których zawiera się m.in. obsługa komputera z MS Windows, Internet, email, MS Excel, MS Word, podstawowe programy graficzne, wyszukiwanie informacji, bezpieczeństwo i rozwiązywanie problemów z komputerem.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105