Strona główna

Ferie pod znakiem zimowego szaleństwa

8
Napisany dnia: 13.02.2018, 09:01 , Tagi: Brak
Ferie zimowe dobiegły końca, zakończył się także obóz narciarski organizowany przez koło narciarskie przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Jaśle.

Ponad 30 młodych osób aktywnie spędzało czas na Stoku "Mareszka" w Świątkowej Wielkiej doskonaląc swoje umiejętności pod bacznym okiem instruktorów. W ośrodku w Kotani wraz z animatorami uczestnicy odpoczywali bawiąc się na śniegu i jeżdżąc konno. Pięć dni w Beskidzie Niskim dostarczyło im nie tylko nowej wiedzy i umiejętności, ale również niezapomnianych przygód: dzielnie zmagali się z brakiem prądu spowodowanym obfitymi opadami śniegu.

 
Organizator, Ksiądz Zbigniew Pałka mimo przeciwności losu zawsze znajdował jakieś rozwiązanie, aby w czwartkowe południe, każdy zawodnik był jak najlepiej przygotowany do III Międzynarodowych Zawodów W Narciarstwie Alpejskim O Puchar Parafii Miłosierdzia Bożego w Jaśle. Udało się! Wszyscy dokonali najtrudniejszego - pokonali siebie. W zawodach startowali nie tylko narciarze, można było podziwiać także snowboardzistów. Na końcu trasy na zawodników czekali niezawodni kibice, którzy dopingowali każdego uczestnika indywidualnym wierszykiem lub piosenką.

 
Gorącej atmosfery nie oziębił nawet padający śnieg, który w drugim zjeździe przeszkadzał zawodnikom, oni jednak dzięki nabytym umiejętnościom (podczas treningów na obozie i tych, trwających przez cały rok przy parafii) zjechali na medal! Gdyby nie poświęcenie osób, które zaangażowały się w pomoc organizatorom zimowisko nie byłoby tak wyjątkowe. Dziękujemy!
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku na linii startu stanie jeszcze więcej zawodników, nie tylko z Polski i Wielkiej Brytanii. Miłośników innych sportów lub zajęć manualnych zapraszamy do wspólnego trenowania i doskonalenia swoich umiejętności w parafialnej świetlicy.
 
fot. Natalia Daniło

Koło narciarskie przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Jaśle
Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ parafianin
dnia 13.02.2018, 11:38. Identyfikator użytkownika: 6bmqWXHFJVS4
Ocena
komentarza:
40
Takiego Proboszcza mieć to skarb. Niech mu tylko Bóg daje jak najwięcej zdrowia.
@ Natalia
dnia 13.02.2018, 13:31. Identyfikator użytkownika: 9V8ee6cgbYz5
Ocena
komentarza:
36
Ks.Znigmiew jest najlepszy !!!
@ GOŚĆ W WASZEJ PARAFII
dnia 13.02.2018, 21:14. Identyfikator użytkownika: hHhTZB436u36
Ocena
komentarza:
27
no napewno niejedna parafia wam zazdrości takiego proboszcza. módlcie się tylko żeby u was jak najdłużej został. kazania ks. zbigniewa mistrzostwo, mogę stać 2 godz. i słuchać z zaciekawieniem, niestety gdzie indziej 15 min. "bełkot" to katorga.
@ niestety nie z tej parafii...
dnia 13.02.2018, 22:36. Identyfikator użytkownika: WEylYcUrjK2F
Ocena
komentarza:
24
Gratulacje super pomysłu na sposób spędzenia ferii - przede wszystkim Księdzu Proboszczowi! Na zdjęciach w Galerii widać jak dobrze wszyscy się bawili! Z podziwem patrzę (i nie ukrywam że troche z zazdrością - uppsss... a to chyba grzech ;-) ) na zaangażowanie Ks. Zbigniewa w organizację przeróżnych atrakcji dla Młodzieży ze swojej Parafii. Taki Ks. Proboszcz to prawdziwy skarb i mam nadzieję, że parafianie to doceniają! Życzę uczestnikom i organizatorom dużo zdrówka i jeszcze raz WIELKIE GRATULACJE!!!
@ Hej
dnia 14.02.2018, 00:17. Identyfikator użytkownika: UCfxZbixiyzL
Ocena
komentarza:
20
Ksiądz Zbigniew jest wspaniałym, ciepłym człowiekiem! Jedyny taki ksiądz na Ziemii, prawdziwy dar. Jakiekolwiek hejty wylewane na niego są tylko z czystej zazdrości.
@ @ parafialny tubylec
dnia 14.02.2018, 19:22. Identyfikator użytkownika: kTD0t6hQaPqk
Ocena
komentarza:
16
Muszę przyznać, że często zdarza mi się przebywać w moim kościele parafialnym, tj. Kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Jaśle. Wszystko co dzieje sie na terenie tej parafi jest wspaniałym dziełem księdza proboszcza Zbigniewa oraz parafian. Trzecia edycja obozu narciarskiego to idealny wypoczynek dla dzieci, zarówno dobry czas na modlitwę jak i zabawę. Szczególne gratulacje na ręce księdza proboszcza oraz księdza Wojciecha jak i duże podziękowania dla animatorów Szymona i Wiktorii za opiekę i zapewnianie rozrywki!
@ Parafianka
dnia 15.02.2018, 21:49. Identyfikator użytkownika: rBcuPe5ihqQI
Ocena
komentarza:
9
Nic dodać nic ująć, nasza wspólnota rządzi :)
@ Ktoś ze Skalnika
dnia 21.02.2018, 00:04. Identyfikator użytkownika: gbbMNOLcqGUx
Ocena
komentarza:
4
Bardzo żałuję, że ks. Zbigniew odszedł ze Skalnika. Takiego proboszcza można tylko pozazdrościć. Niech Bóg księdzu błogosławi i strzeże :)
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Pomnik Chrystusa Króla coraz bliżej

  Skwer z pomnikiem powstanie na użyczonej przez miasto działce przy ul. na Kotlinę. Inwestorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Budowy Pomnika Chrystusa Króla.

 • Pierogi rządzą w Tarnowcu

   

  W tym roku, odbył się dziesiąty, jubileuszowy Festiwal Smaków Regionalnych „Pierogi” w Tarnowcu. Tym razem Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały dla gości ponad 100 tys. pierogów, które w ciągu kilku godzin rozeszły się niczym przysłowiowe ciepłe bułeczki.

 • Nie chcą masztu sieci Play. Boją się promieniowania

  Mieszkańcy przysiółka Barzykówka w Trzcinicy są zaniepokojeni planowaną inwestycją sieci Play. W pobliskim sąsiedztwie ich domów ma zostać postawiony maszt sieci komórkowej o wysokości 50 metrów...

 • Pierwszy dzwonek tuż tuż…

   

  Rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Już czas, aby zaopatrzyć się w zeszyty, tornistry oraz inne artykuły szkolne. Wybór nie jest łatwy. Warto jednak postawić na dobrą jakość w atrakcyjnej cenie, które zapewnia nowa hurtownia papiernicza Duo Creative Papier, Wojciecha Warywody.

 • Tylko obiecują, a my dalej jeździmy po dziurach

   

  Mieszkańcy przysiółka Podłazie w Żółkowie mają dość obietnic bez pokrycia. Jak twierdzą, od dziesięciu lat czekają na remont trzykilometrowego odcinka drogi. I choć inwestycja miała już być w trakcie realizacji, wciąż wszystko tkwi w martwym punkcie. Wójt gminy uspokaja i zapewnia, że jeszcze w tym roku nowy asfalt zostanie położony w tym newralgicznym miejscu, na który z niecierpliwością czekają mieszkańcy.

 • Do wynajęcia lokale w atrakcyjnych lokalizacjach

   

  Szukasz miejsca na biuro lub powierzchni handlowej bądź usługowej? Lokale w atrakcyjnych punktach Jasła o różnym metrażu czekają. Oferujemy także wynajem w pełni wyposażonych warsztatów samochodowych.  

Nadchodzące wydarzenia

Posiadasz informacje o jakimś wydarzeniu?
Poinformuj nas! Pisz na adres: redakcja@jaslo4u.pl

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105