Strona główna

Ferie pod znakiem zimowego szaleństwa

8
Napisany dnia: 13.02.2018, 09:01 , Tagi: Brak
Ferie zimowe dobiegły końca, zakończył się także obóz narciarski organizowany przez koło narciarskie przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Jaśle.

Ponad 30 młodych osób aktywnie spędzało czas na Stoku "Mareszka" w Świątkowej Wielkiej doskonaląc swoje umiejętności pod bacznym okiem instruktorów. W ośrodku w Kotani wraz z animatorami uczestnicy odpoczywali bawiąc się na śniegu i jeżdżąc konno. Pięć dni w Beskidzie Niskim dostarczyło im nie tylko nowej wiedzy i umiejętności, ale również niezapomnianych przygód: dzielnie zmagali się z brakiem prądu spowodowanym obfitymi opadami śniegu.

 
Organizator, Ksiądz Zbigniew Pałka mimo przeciwności losu zawsze znajdował jakieś rozwiązanie, aby w czwartkowe południe, każdy zawodnik był jak najlepiej przygotowany do III Międzynarodowych Zawodów W Narciarstwie Alpejskim O Puchar Parafii Miłosierdzia Bożego w Jaśle. Udało się! Wszyscy dokonali najtrudniejszego - pokonali siebie. W zawodach startowali nie tylko narciarze, można było podziwiać także snowboardzistów. Na końcu trasy na zawodników czekali niezawodni kibice, którzy dopingowali każdego uczestnika indywidualnym wierszykiem lub piosenką.

 
Gorącej atmosfery nie oziębił nawet padający śnieg, który w drugim zjeździe przeszkadzał zawodnikom, oni jednak dzięki nabytym umiejętnościom (podczas treningów na obozie i tych, trwających przez cały rok przy parafii) zjechali na medal! Gdyby nie poświęcenie osób, które zaangażowały się w pomoc organizatorom zimowisko nie byłoby tak wyjątkowe. Dziękujemy!
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku na linii startu stanie jeszcze więcej zawodników, nie tylko z Polski i Wielkiej Brytanii. Miłośników innych sportów lub zajęć manualnych zapraszamy do wspólnego trenowania i doskonalenia swoich umiejętności w parafialnej świetlicy.
 
fot. Natalia Daniło

Koło narciarskie przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Jaśle
Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ parafianin
dnia 13.02.2018, 11:38. Identyfikator użytkownika: 6bmqWXHFJVS4
Ocena
komentarza:
40
Takiego Proboszcza mieć to skarb. Niech mu tylko Bóg daje jak najwięcej zdrowia.
@ Natalia
dnia 13.02.2018, 13:31. Identyfikator użytkownika: 9V8ee6cgbYz5
Ocena
komentarza:
36
Ks.Znigmiew jest najlepszy !!!
@ GOŚĆ W WASZEJ PARAFII
dnia 13.02.2018, 21:14. Identyfikator użytkownika: hHhTZB436u36
Ocena
komentarza:
27
no napewno niejedna parafia wam zazdrości takiego proboszcza. módlcie się tylko żeby u was jak najdłużej został. kazania ks. zbigniewa mistrzostwo, mogę stać 2 godz. i słuchać z zaciekawieniem, niestety gdzie indziej 15 min. "bełkot" to katorga.
@ niestety nie z tej parafii...
dnia 13.02.2018, 22:36. Identyfikator użytkownika: WEylYcUrjK2F
Ocena
komentarza:
24
Gratulacje super pomysłu na sposób spędzenia ferii - przede wszystkim Księdzu Proboszczowi! Na zdjęciach w Galerii widać jak dobrze wszyscy się bawili! Z podziwem patrzę (i nie ukrywam że troche z zazdrością - uppsss... a to chyba grzech ;-) ) na zaangażowanie Ks. Zbigniewa w organizację przeróżnych atrakcji dla Młodzieży ze swojej Parafii. Taki Ks. Proboszcz to prawdziwy skarb i mam nadzieję, że parafianie to doceniają! Życzę uczestnikom i organizatorom dużo zdrówka i jeszcze raz WIELKIE GRATULACJE!!!
@ Hej
dnia 14.02.2018, 00:17. Identyfikator użytkownika: UCfxZbixiyzL
Ocena
komentarza:
20
Ksiądz Zbigniew jest wspaniałym, ciepłym człowiekiem! Jedyny taki ksiądz na Ziemii, prawdziwy dar. Jakiekolwiek hejty wylewane na niego są tylko z czystej zazdrości.
@ @ parafialny tubylec
dnia 14.02.2018, 19:22. Identyfikator użytkownika: kTD0t6hQaPqk
Ocena
komentarza:
16
Muszę przyznać, że często zdarza mi się przebywać w moim kościele parafialnym, tj. Kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Jaśle. Wszystko co dzieje sie na terenie tej parafi jest wspaniałym dziełem księdza proboszcza Zbigniewa oraz parafian. Trzecia edycja obozu narciarskiego to idealny wypoczynek dla dzieci, zarówno dobry czas na modlitwę jak i zabawę. Szczególne gratulacje na ręce księdza proboszcza oraz księdza Wojciecha jak i duże podziękowania dla animatorów Szymona i Wiktorii za opiekę i zapewnianie rozrywki!
@ Parafianka
dnia 15.02.2018, 21:49. Identyfikator użytkownika: rBcuPe5ihqQI
Ocena
komentarza:
9
Nic dodać nic ująć, nasza wspólnota rządzi :)
@ Ktoś ze Skalnika
dnia 21.02.2018, 00:04. Identyfikator użytkownika: gbbMNOLcqGUx
Ocena
komentarza:
4
Bardzo żałuję, że ks. Zbigniew odszedł ze Skalnika. Takiego proboszcza można tylko pozazdrościć. Niech Bóg księdzu błogosławi i strzeże :)
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Bogdan Rzońca „dwójką” na liście do PE

   

  Poseł na Sejm RP Bogdan Rzońca wystartuje w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jaślanin otrzymał drugie miejsce na liście PiS.

 • Agrarny ambaras

  Rolnicy z powiatu jasielskiego żądają zatrzymania degradacji gruntów rolnych na terenie powiatu jasielskiego, spowodowanej zaprzestaniem użytkowania rolniczego, co w konsekwencji doprowadza do powstania „dzikich" zalesień. - My ponosimy z tego tytułu ogromne straty  – mówi wzburzony Piotr Kędzior, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Podkarpackiej Izby Rolniczej w Jaśle.

 • W Nowym Żmigrodzie nie będzie karetki z lekarzem

  Od 1 kwietnia karetkę specjalistyczną w Nowym Żmigrodzie zastąpi karetka podstawowa. Nie pomogły apele samorządowców, którzy liczyli na to, że liczne argumenty przemawiające za funkcjonowaniem ambulansu z lekarzem wpłyną na decyzję wojewody podkarpackiego.

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Pies został postrzelony z wiatrówki. Miał 15 śrutów w ciele

  W okolicy osiedla Żółków w Jaśle ktoś znęcał się nad pięcioletnim Tolkiem. Piesek miał w ciele aż 15 śrutów. Właściciele psa zgłosili tę sprawę na policję. Funkcjonariusze ustalają, w jaki sposób doszło do postrzałów i kto jest za to odpowiedzialny.

 • Miasto ubiega się o Otwarte Strefy Aktywności

  Resort sportu i turystyki ogłosił 11 lutego nabór wniosków o dofinansowanie na budowę ogólnodostępnych bezpłatnych stref sportowo-rekreacyjny tzw. Otwartych Stref Aktywności. Władze miasta również zgłosi swój akces w ubieganiu się o środki na powstanie pięciu siłowni w Jaśle.

 • Nowe ceny za śmieci już od kwietnia!

  Rada Miejska wyraziła zgodę na podniesienie stawek za odbiór i zagospodarowanie śmieci z terenu miasta Jasła, które będą obowiązywać mieszkańców od 1 kwietnia br. Podjęcie tej decyzji nie było łatwe zwłaszcza, że od sześciu lat stawki znajdowały się na tym samym poziomie. Niemniej jednak nieustalenie nowych cen skutkowałoby...

 • Ponad pół miliona złotych trafi do klubów sportowych

   

  Burmistrz Jasła zdecydował, które z klubów sportowych i zgłoszonych przez nie przedsięwzięć otrzymają dotację celową z budżetu miasta. Do podziału było ponad pół miliona złotych.

 • Stawki za śmieci mocno w górę!

  W wielu polskich miasta wzrosły już opłaty za odbiór i gospodarowanie odpadami. Nie ominie to również Jasła. Śmieci jest coraz więcej, a regionalne instalacje podnoszą radykalnie ceny, co uderzy w nasze kieszenie. Szykuje się dwukrotna podwyżka opłat za odpady zmieszane.

 • W Błażkowej spłonął budynek gospodarczy

  W miniony piątek w Błażkowej po godzinie 22.00 na jednej z prywatnych posesji pojawiła się ogromna łuna ognia. W płomieniach stanął budynek gospodarczy. Niewiele rzeczy udało się z niego uratować. Akcja gaśnicza trwała ponad trzy godziny.

 • Konserwacja samochodu, czy warto?

   

  Prawdą jest, że kierowcy nie przepadają za zimą. Nie lubią jej również nasze samochody. Trudne warunki mocno dają się we znaki wszystkim pojazdom poruszającym się po polskich drogach. Korozja jest prawdziwą zmorą właścicieli samochodów. Czy można z nią skutecznie walczyć? Oczywiście, że tak!

 • Cleo zachwycona talentem Adriana!

  Adrian Bałucki, uczestnik programu The Voice Kids po raz kolejny zachwycił swym talentem wokalnym. W Bitwie na Głosy okazał się najlepszy w swojej grupie zdobywając uznanie Cleo.

 • Opowiedzieli o ludziach i psach ratujących życie

   

  Wczoraj, w Jasielskim Domu Kultury, odbyła się premiera filmu dokumentalnego pt. „Fuks”. Głównymi bohaterami produkcji są jaślanin Jacek Dubiel i jego czworonożny kompan, tytułowy Fuks. Film opowiada o pełnej pasji i poświęcenia pracy ratowników rzeszowskiego STORAT-u.

 • Giganci Programowania – nowa szkoła programowania w Jaśle

   

  Wystartowały zapisy na kursy programowania dla dzieci i młodzieży w semestrze letnim.

 • W maju 5. Nocna Jazda Ratowników. Tym razem dla ratownika medycznego Grzegorza

   

  5. edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r w Jedliczu. Jest to wielka akcja charytatywna organizowana przez portal Krosno112.pl i OSP Dobieszyn, która łączy służby ratownicze z całej Polski. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105