Strona główna

Ferie pod znakiem zimowego szaleństwa

8
Napisany dnia: 13.02.2018, 09:01 , Tagi: Brak
Ferie zimowe dobiegły końca, zakończył się także obóz narciarski organizowany przez koło narciarskie przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Jaśle.

Ponad 30 młodych osób aktywnie spędzało czas na Stoku "Mareszka" w Świątkowej Wielkiej doskonaląc swoje umiejętności pod bacznym okiem instruktorów. W ośrodku w Kotani wraz z animatorami uczestnicy odpoczywali bawiąc się na śniegu i jeżdżąc konno. Pięć dni w Beskidzie Niskim dostarczyło im nie tylko nowej wiedzy i umiejętności, ale również niezapomnianych przygód: dzielnie zmagali się z brakiem prądu spowodowanym obfitymi opadami śniegu.

 
Organizator, Ksiądz Zbigniew Pałka mimo przeciwności losu zawsze znajdował jakieś rozwiązanie, aby w czwartkowe południe, każdy zawodnik był jak najlepiej przygotowany do III Międzynarodowych Zawodów W Narciarstwie Alpejskim O Puchar Parafii Miłosierdzia Bożego w Jaśle. Udało się! Wszyscy dokonali najtrudniejszego - pokonali siebie. W zawodach startowali nie tylko narciarze, można było podziwiać także snowboardzistów. Na końcu trasy na zawodników czekali niezawodni kibice, którzy dopingowali każdego uczestnika indywidualnym wierszykiem lub piosenką.

 
Gorącej atmosfery nie oziębił nawet padający śnieg, który w drugim zjeździe przeszkadzał zawodnikom, oni jednak dzięki nabytym umiejętnościom (podczas treningów na obozie i tych, trwających przez cały rok przy parafii) zjechali na medal! Gdyby nie poświęcenie osób, które zaangażowały się w pomoc organizatorom zimowisko nie byłoby tak wyjątkowe. Dziękujemy!
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku na linii startu stanie jeszcze więcej zawodników, nie tylko z Polski i Wielkiej Brytanii. Miłośników innych sportów lub zajęć manualnych zapraszamy do wspólnego trenowania i doskonalenia swoich umiejętności w parafialnej świetlicy.
 
fot. Natalia Daniło

Koło narciarskie przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Jaśle
Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ parafianin
dnia 13.02.2018, 11:38. Identyfikator użytkownika: 6bmqWXHFJVS4
Ocena
komentarza:
40
Takiego Proboszcza mieć to skarb. Niech mu tylko Bóg daje jak najwięcej zdrowia.
@ Natalia
dnia 13.02.2018, 13:31. Identyfikator użytkownika: 9V8ee6cgbYz5
Ocena
komentarza:
36
Ks.Znigmiew jest najlepszy !!!
@ GOŚĆ W WASZEJ PARAFII
dnia 13.02.2018, 21:14. Identyfikator użytkownika: hHhTZB436u36
Ocena
komentarza:
27
no napewno niejedna parafia wam zazdrości takiego proboszcza. módlcie się tylko żeby u was jak najdłużej został. kazania ks. zbigniewa mistrzostwo, mogę stać 2 godz. i słuchać z zaciekawieniem, niestety gdzie indziej 15 min. "bełkot" to katorga.
@ niestety nie z tej parafii...
dnia 13.02.2018, 22:36. Identyfikator użytkownika: WEylYcUrjK2F
Ocena
komentarza:
24
Gratulacje super pomysłu na sposób spędzenia ferii - przede wszystkim Księdzu Proboszczowi! Na zdjęciach w Galerii widać jak dobrze wszyscy się bawili! Z podziwem patrzę (i nie ukrywam że troche z zazdrością - uppsss... a to chyba grzech ;-) ) na zaangażowanie Ks. Zbigniewa w organizację przeróżnych atrakcji dla Młodzieży ze swojej Parafii. Taki Ks. Proboszcz to prawdziwy skarb i mam nadzieję, że parafianie to doceniają! Życzę uczestnikom i organizatorom dużo zdrówka i jeszcze raz WIELKIE GRATULACJE!!!
@ Hej
dnia 14.02.2018, 00:17. Identyfikator użytkownika: UCfxZbixiyzL
Ocena
komentarza:
20
Ksiądz Zbigniew jest wspaniałym, ciepłym człowiekiem! Jedyny taki ksiądz na Ziemii, prawdziwy dar. Jakiekolwiek hejty wylewane na niego są tylko z czystej zazdrości.
@ @ parafialny tubylec
dnia 14.02.2018, 19:22. Identyfikator użytkownika: kTD0t6hQaPqk
Ocena
komentarza:
16
Muszę przyznać, że często zdarza mi się przebywać w moim kościele parafialnym, tj. Kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Jaśle. Wszystko co dzieje sie na terenie tej parafi jest wspaniałym dziełem księdza proboszcza Zbigniewa oraz parafian. Trzecia edycja obozu narciarskiego to idealny wypoczynek dla dzieci, zarówno dobry czas na modlitwę jak i zabawę. Szczególne gratulacje na ręce księdza proboszcza oraz księdza Wojciecha jak i duże podziękowania dla animatorów Szymona i Wiktorii za opiekę i zapewnianie rozrywki!
@ Parafianka
dnia 15.02.2018, 21:49. Identyfikator użytkownika: rBcuPe5ihqQI
Ocena
komentarza:
9
Nic dodać nic ująć, nasza wspólnota rządzi :)
@ Ktoś ze Skalnika
dnia 21.02.2018, 00:04. Identyfikator użytkownika: gbbMNOLcqGUx
Ocena
komentarza:
4
Bardzo żałuję, że ks. Zbigniew odszedł ze Skalnika. Takiego proboszcza można tylko pozazdrościć. Niech Bóg księdzu błogosławi i strzeże :)
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Radni i burmistrz rozpoczęli swoją misję

   

  Dziś odbyła się sesja Rady Miejskiej Jasła, która zainaugurowała nową, pięcioletnią kadencję tego gremium. Radni złożyli uroczyste ślubowanie. Wybrano także przewodniczącego rady.

 • Dzisiaj pierwsza sesja Rady Miejskiej na żywo

  Dzisiaj o godzinie 16.00 w Jasielskim Domu Kultury odbędzie się pierwsza inauguracyjna sesja Rady Miejskiej VIII kadencji. Mieszkańcy Jasła od teraz będą mogli oglądać przebieg obrad online.

 • Aleksandra Tocka powaliła swym głosem na kolana!

  „Wielka Dama” Anny Jantar w wykonaniu wokalistki z Jasła – Aleksandry Tockiej zapewnił 21-letniej jaślance udział w drugim odcinku półfinału na żywo. W przyszłą sobotę odbędzie się kolejny etap, w którym widzowie wybiorą finalistów programu „The Voice of Poland”.

 • Zespół OMEGA Tomasza Berkowicza – Mistrzami Świata!

   

  Zespół OMEGA zdobył Mistrzostwo Świata! W tym roku wywalczyli oni Mistrzostwo Polski oraz pierwsze wicemistrzostwo Europy, wczoraj natomiast zdobyli Mistrzostwo Świata!

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Docenieni za pracę i zaangażowanie na rzecz jasielskiej społeczności

  W Jasielskim Domu Kultury odbyła się uroczystość wręczenia pośmiertnie tytułów „Honorowy Obywatel Miasta Jasła” na ręce rodziny Karola Głowy oraz Stanisława Zubla, a także tytuł „Zasłużony dla Miasta Jasła” przyznany Stanisławowi Zającowi.

 • Minęła siódma kadencja Rady Miejskiej Jasła

  Na ostatniej sesji radni oraz władze miasta podziękowali sobie za cztery lata wspólnej, ale niełatwej pracy. Mimo wielu różnic i poglądów potrafili niejednokrotnie podejmować jednomyślnie decyzje w ważnych dla miasta sprawach.

 • Sylwester w Jaśle!

  Po dwóch latach posuchy na jasielskim rynku odbędzie się skromny Sylwester. Pomysł na organizację imprezy wyszedł od grupy młodych ludzi. Wygląda na to, że będzie to dyskoteka pod gwiazdami.

 • Tak się bawi młodzież w Lublicy

   

  Porozbijane butelki po piwie, wódce, kartony po sokach, opakowania z papierosów – tak wygląda co weekend ogólnodostępna altana we wsi Lublica. Imprez organizowanych przez młodzież nie widać końca. Na to pobojowisko patrzą dzieci idące do szkoły, czy korzystające z pobliskiego placu zabaw.

 • TERAPIA NIETRZYMANIA MOCZU I TERAPIA BÓLU KRĘGOSŁUPA w Centrum Zdrowia dr Mastej

   

  Nietrzymanie moczu jest problemem społecznym, który dotyka głownie kobiety, a ryzyko jego występowania wzrasta z wiekiem.

 • Zabiegi laserowe – LIGHT SHEER

   

  LightSheer Desire to niekwestionowany lider polecany przez najlepszych w branży. Cechuje go zaawansowana technologia, najwyższa skuteczność i bezpieczeństwo.

 • Na chirurgii ma być jak w domu

   

  Oddział chirurgii w części żeńskiej zostaje poddany gruntownemu remontowi. Dzięki temu warunki dla pacjentów zmienią się diametralnie. Będzie bardziej intymnie i komfortowo. Inwestycja opiewa na ponad 2 mln zł. - Standard na oddziale podniesie się nie tylko dla pacjentów, ale również i dla personelu pracującego w szpitalu – podkreśla dr n. med. Szymon Niemiec, kierownik Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej jasielskiego szpitala.

 • Strażacy ochotnicy pomagają dzieciom z chorobami nowotworowymi

   

  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Z takim hasłem na ustach strażacy ochotnicy organizują zbiórkę rzeczy, które następnie trafią do dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych szpitali w całej Polsce.  Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce zrzeszają ochotników w tym również z Podkarpacia. Akcja ta została zorganizowana po raz pierwszy na Podkarpaciu i skierowana jest  dla  pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105