Strona główna

Finał konkursu „Uwolnić odblaski”

2
Napisany dnia: 03.06.2010, 18:11 , Tagi: Brak
156 prac plastycznych, wykonanych przez uczniów klas pierwszych szkół podstawowych powiatu jasielskiego wpłynęło na konkurs organizowany przez Lotos S.A oraz Jasielski Klub Ratownictwa Drogowego i Motorowego. Konkurs został przeprowadzony w dwóch etapach jednocześnie w trzech miejscach Polski: Gdańsku, Czechowicach-Dziedzicach i Jaśle, w spółkach Lotosu.


Pierwszy etap odbył się na przełomie września i października ubiegłego roku, gdzie dzieciom szkół podstawowych powiatu jasielskiego przekazane zostały materiały edukacyjne. - Dzieci się na tym uczyły, po to by w drugim etapie, czyli konkursie plastycznym pokazać jak widzą bezpieczną drogę do szkoły. Te prace mają świadczyć o samokształceniu dzieci, ich wizji tej bezpiecznej drogi – mówi Józef Biernacki.

Celem konkursu jest podniesienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym najmniej chronionych jego uczestników czyli dzieci. - Dzieci w ten sposób bardziej utrwalają sobie to, co robią. Tak jak mówimy dzieciom: czytajcie dużo, bo słowo jest ulotne, ale przeczytana rzecz zapada w pamięć. Podobnie wykonywane rysunki. Jeżeli dziecko wykonuje pracę rysunkową to znaczy, że ją zapamięta, a już ci co zostali nagrodzeni, na pewno – przekonuje Agata Pucykowicz, regionalistka, przewodnicząca jury.

Komisja oceniając prace plastyczne brała pod uwagę: zgodność z założeniami Lotosu oraz technikę wykonania. Okazuje się jednak, że w przygotowanie tych prac mieli zdecydowanie większy wkład dorośli. - Chcę powiedzieć, że te prace namalowali dużo starsi, bo to łatwo poznać czy malowało to dziecko czy dorosły – podkreśla Józef Biernacki.

Prace były wykonane różną  techniką: kredką, plasteliną, modeliną czy też w formie wyklejanki. Komisja konkursowa, której przewodniczyła Agata Pucykowicz zadecydował, że pierwsze miejsce należy przyznać uczennicy Szkoły Podstawowej w Mrukowej Natalii Falkowskiej. Miejsce drugie zajęła Klaudia Stanowska ze Szkoły Podstawowej w Harklowej, a miejsce trzecie Mateusz Ostalecki z Integracyjnej Szkoły Podstawowej nr 12  w Jaśle.

- Ogromnym dylematem było wybranie pierwszego miejsca. Należało te prace nagrodzić w miarę sprawiedliwie, więc bardzo się staraliśmy. Było wiele sporów i kłótni, ale wybraliśmy przepiękną pracę, która obrazuje bardzo dokładnie temat, jaki był podany – dodaje Agata Pucykowicz.

Ponadto jury przyznało także wyróżnienia dla: Agnieszki Kalety z Zespołu Szkół w Lipnicy Dolnej, Izabeli Gancarz z Zespołu Szkół Publicznych w Tarnowcu, Marii Piejko z Zespołu Szkół  Nienaszowie, Patrycji Turek ze Szkoły Podstawowej w Osobnicy, Patryka Sypnia ze Szkoły Podstawowej w Zarzeczu, Zuzanny Sawy ze Szkoły Podstawowej w Kołaczycach oraz Adama Olchawy z Zespołu Szkół w Krempnej.
 

(kp)

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ n-l
dnia 03.06.2010, 18:30. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
prosimy o umieszczenie na stronie internetowej JKRDiM wszystkich nadesłanych na konkurs prac
@ Izabela
dnia 07.06.2010, 22:47. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
Dziękuję za wyróżnienie mojego obrazka w konkursie.
Serdecznie pozdrawiam moją kochaną szkołę :)i organizatorów konkursu :)
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Uczniowie jasielskiego "Medyka" na praktykach zawodowych w Warszawie

   

  W dniach 8- 19 stycznia 2018 uczniowie w zawodzie Technik Farmaceutyczny jasielskiego „Medyka” odbywają praktyki zawodowe w aptece Ojców Bonifratrów „Salus Infirmorum” w Warszawie.

 • Samochód wjechał wprost w budynek

   

  Na skrzyżowaniu ulicy Szkolnej z ulicą Krasińskiego doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Kierująca chevroletem wjechała wprost w pobliski budynek.

 • Darmowy kurs języka angielskiego

   

  Zapraszamy na darmowy kurs języka angielskiego skierowany do osób niepracujących, emerytów, rencistów, stażystów ze środków PUP,  Kurs gwarantuje pozyskanie kompetencji komunikacyjnych oraz certyfikatu dzięki, którym będziesz mógł dostać pracę za granicą!

 • Jak w ranking najlepszych szkół w Polsce wypadły jasielskie szkoły?

  Miesięcznik „Perspektywy” po raz kolejny przygotował ogólnopolski ranking najlepszych szkół ponadgimnazjalnych. Wśród wyróżnionych szkół znalazły się również technikum i liceum z Jasła. Zobaczcie, które miejsce i jaki tytuł zostały im przyznane.

 • Dobra zmiana, dobre zdrowie – nowa jakość odchudzania w Jaśle

 • Dane pedofilów i gwałcicieli są dostępne w Internecie

  Ministerstwo Sprawiedliwości udostępniło rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym. Dzięki niemu możemy dowiedzieć się kim są, jak wyglądają i gdzie mieszkają najgroźniejsi gwałciciele i pedofile.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105