Strona główna

Gminy w śmieciowych tarapatach

76
Napisany dnia: 04.08.2018, 09:22 , Tagi: Brak

Na punkcie przeładunkowym przy ul. Żniwnej w Jaśle pojawiła się ogromna sterta śmieci zmieszanych, która wzbudziła zaniepokojenie wśród okolicznych mieszkańców. Jak wyjaśnia jasielski magistrat powodem ich czasowego przechowania było wstrzymanie odbioru odpadów przez instalację w Paszczynie i spalarnię w Rzeszowie. Ościenne samorządy również borykały się z dylematem wywozu śmieci.

W kilku gminach na terenie powiatu jasielskiego w ostatnich tygodniach lipca pojawił się problem z odbiorem odpadów komunalnych. Do końca czerwca br. śmieci mogły być przetwarzane przez instalacje w Krośnie, Ustrzykach Dolnych oraz w Wolicy koło Jasła. Z dniem 1 lipca 2018 r. zgodnie z Wojewódzkim Planem Gospodarki Odpadami śmieci mogą być przekazywane do regionalnej instalacji w Krośnie, Paszczynie, Przemyślu oraz spalarni odpadów w Rzeszowie. Jednak nie wszystko wygląda tak dobrze jak być powinno. Regionalna Instalacja Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Krośnie jak również w Przemyślu odmówiły przyjmowania śmieci, instalacja w Rzeszowie jest na rozruchu a w Paszczynie od połowy lipca br. nie było możliwości przetwarzania i zagospodarowania odpadów. Śmieci m.in. z terenu gminy Jasło i Brzyska nie zostały odebrane od mieszkańców w terminie. – Firma Ekomax zajmująca się odbiorem odpadów, nie miała gdzie tych śmieci odwieźć. Instalacja w Krośnie jest remontowana, a zastępcza instalacja w Paszczynie miała awarię, w związku z czym nie mieliśmy odebranych odpadów w terminie z terenu trzech miejscowości. Po naszych interwencjach po kilku dniach śmieci zostały wywiezione i mam nadzieję, że z tym problemem nie będziemy mieć więcej do czynienia – przyznaje Rafał Papciak, wójt gminy Brzyska. – Muszę przyznać, że zdarzyło się to po raz pierwszy. 25 lipca był wyznaczony termin zbiórki odpadów we Wróblowej, Błażkowej, Ujeździe i Kłodawie. Odpady zostały wywiezione 31 lipca, a więc sześć dni później – dodaje R. Papciak. Podobny problem pojawił się w gminie Jasło, w której poinformowano mieszkańców o zaistniałej sytuacji i związanych z tym opóźnieniem w odbiorze odpadów zmieszanych. – Harmonogram wywozu odpadów w miesiącu sierpniu będzie funkcjonował na podstawie uzgodnień z firmą odbierającą śmieci. Myślę, że brak możliwości odbioru odpadów już się nie powtórzy. Troszkę kłopotów było, natomiast osoby mieszkające w domach mają możliwość przechowania odpadów przez pewien czas w pomieszczeniach gospodarczych – podkreśla Stanisław Pankiewicz, wójt gminy Jasło.

Nie będzie RIPOK-a w Jaśle?

Śmieci zmieszane z terenu powiatu jasielskiego do końca czerwca br. były przyjmowane przez instalację zastępczą w Wolicy, której na dalsze przyjmowanie zmieszanych odpadów nie pozwala nowy Wojewódzki Plan Gospodarki Odpadami. Od początku br. władze miasta szukały instalacji, która przejęłaby odpady z naszego terenu. Dla przypomnienia, w ubiegłym roku samorząd krośnieński wystąpił z propozycją zawarcia porozumienia międzygminnego na okres 10 lat w sprawie zagospodarowania odpadów zmieszanych i zielonych przez Regionalną Instalację Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Krośnie. Rada miejska odrzuciła jednak tę propozycję głównie ze względów finansowych. Po pierwsze krośnieńska instalacja miała jedne z najwyższych cen w województwie podkarpackim, a po drugie nie gwarantowała ich stabilności. Rada miała również nadzieję, że w powiecie jasielskim uda się utworzyć trzecią instalację regionalną, tak jak wskazuje na to wojewódzki plan, np. poprzez zawarcie umowy w trybie partnerstwa publiczno-prywatnego. Pomysł ten jednak spalił na panewce. - Nie udało się przeprowadzić takiego postępowania i wybrać wykonawcy, który utworzyłby regionalną instalację na zasadach określonych w ogłoszonym postępowaniu. Uwagi do niego miała Krajowa Izba Odwoławcza. Należy dodać, że postępowanie nie dotyczyło tylko realizacji zadania gminy w zakresie utworzenia regionalnej instalacji, ale również warunków cenowych przetwarzania odpadów na takiej instalacji oraz ich stabilności - wyjaśnił Marcin Gustek, zastępca kierownika Wydziału Inwestycji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Jaśle.

Góra śmieci

Zdaniem miasta problem tkwi w tym, że na etapie opiniowania planu gospodarki odpadami w województwie podkarpackim nie uwzględniono żadnych uwag wszystkich włodarzy miast i gmin z powiatu jasielskiego, którzy zabiegali o zwiększenie dostępności do innych instalacji zapewniając tym samym nie tylko większą konkurencyjność na rynku, ale stabilność w ich przetwarzaniu. Jasielski magistrat uważa, że problem z odbiorem odpadów od połowy lipca jest dowodem na to, że mieli rację. Choć włodarze doszli do porozumienia ze spalarnią w Rzeszowie, która zadeklarowała przyjęcie zmieszanych śmieci z powiatu jasielskiego, to ze względu na konieczność przeprowadzenia prac związanych z jej rozruchem wstrzymano przyjmowanie śmieci od 24 lipca br. – To przyczyniło się do czasowego zgromadzenia odpadów przy ul. Żniwnej. Do chwili obecnej (do 3 sierpnia br.) wywieziono już ok. ¾ zgromadzonych odpadów. Ilość wywożonych odpadów jest zależna od możliwości ich przyjmowania przez instalację do przerobu – wyjaśnia M. Gustek.

Oburzenia nie kryją mieszkańcy osiedla Sobniów. Dziś rano na skrzynkę redakcyjną otrzymaliśmy wiadomość, w której apelują o pomoc w sprawie dzikiego wysypiska śmieci, które powstało na punkcie przeładunkowym przy ul. Żniwnej w Jaśle. - Po zamknięciu i rekultywacji wysypiska zrobiono przeładunkownie odpadów. Stąd śmieci wywożono do utylizacji. Już są dziesiątki a może setki ton odpadów, które przywożą śmieciarki z terenu miasta. Fetor, smród nie do wytrzymania roznosi się po Hankówce oraz Sobniowie - napisali. Podkreślają, że o sprawie poinformują Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Rzeszowie, zamierzają także interweniować w Ministerstwie Środowiska. - Ten stan rzeczy nie jest do zaakceptowania. Prokuraturę też należałoby powiadomić, bo jest uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa – dodali.

W ostatnich dniach większość śmieci została wywieziona do instalacji zastępczej w Paszczynie, która wznowiła odbiór odpadów zmieszanych z gmin regionu południowego, w tym z terenu powiatu jasielskiego. Istnieje jednak obawa, że problem ten może się w przyszłości powtórzyć. Biorąc pod uwagę iż regionalna instalacja w Krośnie nie posiada możliwości przyjęcia i zagospodarowania wszystkich odpadów z regionu południowego, instalacja w Przemyślu odmówiła ich odbioru, a inne w Rzeszowie i Paszczynie z różnych względów nie będą mogły ich przyjąć, gminy regionu południowego, do którego należy powiat jasielski znajdą się w poważnych śmieciowych kłopotach.

Ilona Dziedzic

ilona.dziedzic@jaslo4u.pl

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Mieszkaniec
dnia 04.08.2018, 09:29. Identyfikator użytkownika: 7NHXEBusu19E
Ocena
komentarza:
10
Podpalic jak w empolu gorlice i spokoj osp zarobi
@ zmerr
dnia 04.08.2018, 12:42. Identyfikator użytkownika: JiYmm4gOb3vC
Ocena
komentarza:
24
Stefanik zutylizuje
@ Do mieszkańca
dnia 04.08.2018, 16:33. Identyfikator użytkownika: ZMCyTJXPgBax
Ocena
komentarza:
-5
Tylko na moment zabrało w UM P.Pikula i totalna masakra.
@ Xxx
dnia 06.08.2018, 00:34. Identyfikator użytkownika: oFNsZi2zdbOv
Ocena
komentarza:
-3
To ten ze żwirowni???W szebniach???
@ jest problem
dnia 04.08.2018, 10:47. Identyfikator użytkownika: MUZZhwNprLUU
Ocena
komentarza:
13
Jasło i powiat nie poczyniło przez ostatnie dziesięciolecia żadnych inwestycji komunalnych.
Jest olbrzymi problem se śmieciami. Proste sprawy a tak naprawdę na wszystkim kulejemy!
Pamiętam nie chciano podpisać umowy z Krosnem. I nie było by problemu.
A Krosno już dawno pomyślało o przyszłości i zbudowało nowoczesny Zakład Unieszkodliwiania Odpadów za grube miliony. Teraz się śmieją i dyktują warunki.
Ps. Sanok też miał problem ze śmieciami i też podpisano umowę z Krosnem.
@ malkontent
dnia 04.08.2018, 11:28. Identyfikator użytkownika: Y8oyqOvOKRpy
Ocena
komentarza:
55
Jasło także miało szanse na wybudowanie instalacji utylizacji odpadów na terenie Gamratu,
był gotowy projekt i zapewnione finansowania, lecz ówczesna Pani Burmistrz zablokowała budowę tej instalacji podobno z powodu niekorzystnej "róży wiatrów".
Problem odpadów w Jaśle będzie narastał, a za wszystko zapłacą mieszkańcy.
@ derkacz
dnia 04.08.2018, 11:38. Identyfikator użytkownika: zU5RyuROybbD
Ocena
komentarza:
47
Za problemy z odpadami podziękować p. Kurowskiej. Przy wyborach.
@ obywatelG
dnia 05.08.2018, 20:55. Identyfikator użytkownika: 37Seplgjqm8Y
Ocena
komentarza:
-10
Bzdury opowiadacie. Nie Kurowska tylko mieszkańcy. Żadnego projektu i finansowania nie było tylko opowieści na spotkaniach. Dla malkontentów objaśniam, że teraz smród jest w Sobniowe i dalej na południe, a gdyby było w Gamracie to smród by był w całym Jaśle i dalej na południe. Jasne ?
@ derkacz
dnia 05.08.2018, 21:28. Identyfikator użytkownika: zU5RyuROybbD
Ocena
komentarza:
13
Bzdury opowiadasz. Kurowska nakręcała bezmózgów opowiadając o wysypiskach, spalarniach i róży wiatrów, a kretyni uwierzyli i protestowali. Teraz powinni za śmieci płacić potrójnie.
@ obywatelG
dnia 05.08.2018, 21:43. Identyfikator użytkownika: 37Seplgjqm8Y
Ocena
komentarza:
1
Derkacz kre...nie! Ten smród w Wolicy też Kurowska nakręciła ?
@ derkacz
dnia 05.08.2018, 22:02. Identyfikator użytkownika: zU5RyuROybbD
Ocena
komentarza:
0
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Maggi
dnia 05.08.2018, 22:11. Identyfikator użytkownika: WdqMcF0TLTOw
Ocena
komentarza:
-7
Wiesniaki nic nie zaplacą! Wysypią smieci do lasu! Ot taka wiejska natura!
@ obywatelG
dnia 05.08.2018, 22:49. Identyfikator użytkownika: 37Seplgjqm8Y
Ocena
komentarza:
6
Derkacz znasz takie powiedzenie ? "Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem..." Żegnam!
@ derkacz
dnia 06.08.2018, 07:58. Identyfikator użytkownika: zU5RyuROybbD
Ocena
komentarza:
2
I dlatego dyskutował z tobą nie będę.
@ Sąsiad wysypiska
dnia 06.08.2018, 20:05. Identyfikator użytkownika: J7xupjOdAV8z
Ocena
komentarza:
6
Oczywiście, że za to odpowiada ówczesna władza. Przypomnij sobie gdzie mieszka Kurowska. ...praktycznie na gamracie. Więc w czyim interesie była blokada instalacji w gamracie. Tylko średnio inteligentny stwierdzi, że to ktoś inny niż ówczesny włodarz Logika drogi panie. Gdybym ja miał polityczny wpływ na to gdzie zlokalizować taki podmiot, to na pewno nie byłoby go obok mojego domu. Podziękujemy sprawcy, za to że w Wolicy mieszkamy na śmietnisku. Wybory już wkrótce rozliczymy sprawców za to śmietnisko ...szambo polityczne.
@ dragoness
dnia 07.08.2018, 11:28. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
3
Jeżeli dla większości spalarnia, sortownia, wysypisko i zaklad utylizacji to to samo, to faktycznie dyskusja jest jałowa. Zróbcie sobie kompostownik, a resztę puśccie z dymem w ogródku.
@ jenkins
dnia 07.08.2018, 15:03. Identyfikator użytkownika: DkUkxpSqg924
Ocena
komentarza:
0
Jak szanowna Pani dragoness myśli ? Jeżeli ktoś nie może zapanować nad wysypiskiem to zapanuję nad spalarnią ? Jak mówi Pismo jak ktoś jest w porządku w małych rzeczach to i w dużych będzie a jak w małych mu nie wychodzi to i w dużych też mu nie wyjdzie. Czyż nie?
@ dragoness
dnia 07.08.2018, 18:33. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
0
Szanowny panie jenkins. Jaki zakład miał powstać w Gamracie? Spalarnia? Naprawdę? http://forum.jaslo4u.pl/viewtopic.php?t=10646
@ jenkins
dnia 08.08.2018, 07:37. Identyfikator użytkownika: DkUkxpSqg924
Ocena
komentarza:
1
Naprawdę! Najpierw miała być spalarnia, a potem sortownia. Byłem też na spotkaniu odnośnie sortowni i Pan K zapewniał że nie będzie smrodu, a wtedy zaproponowałem żebyśmy pojechali do Wolicy i zobaczyli jak wyglądają drogi i czy nie śmierdzi. I co? Na tym dyskusja się skończyła.
@ soly(niez)darność to nieszczęśce
dnia 04.08.2018, 11:36. Identyfikator użytkownika: cSVGfqKn56GL
Ocena
komentarza:
42
Krosno i Krosno - cały czas słyszę, a jak nie Krosno to Rzeszów, bo tam można, tam jest praca, inwestycje, rozwój. Biadolicie, ale dalej wybieracie soly(niez)daruchaczy ! Macie do tego prawo, ale czemu się potem dziwicie, że tam XXI wiek, a w Jaśle syf, malaria i bagno !
@ Mikołaj
dnia 04.08.2018, 12:48. Identyfikator użytkownika: 5vIUt60sIZCm
Ocena
komentarza:
38
ZGADZAM SIE W 100%!!! W Jasle syf i bagno! Zaniedbywane wszelkie inwestycje jestesmy z 20 lat za Krosnem. Tam sie dalo... a w Jasle sie nie da... Dalej wybieramy tych samych rządzących. Zobaczymy co się stanie z Jasłem za 20 lat.. Przypominam że Jasło ma również wielki problem z wodą. Krosno ma zapore w Sieniawie i niedawno wybudowana najnowocześniejszą magistralę oraz urządzenia do poprawy jakości wody. A Jasło??
@ szambo wyloło
dnia 04.08.2018, 13:41. Identyfikator użytkownika: Tjgz8bT7TvAL
Ocena
komentarza:
3
Jasło w dolinie 3 rzek to co się martwisz. Podłączymy bloki pod rzeke i wody nie braknie.
@ fd
dnia 04.08.2018, 11:39. Identyfikator użytkownika: jahqNCeDtt25
Ocena
komentarza:
-2
benzynka i buch!!!
@ pitu pitu
dnia 04.08.2018, 12:05. Identyfikator użytkownika: nyp6MMtd6gE7
Ocena
komentarza:
-16
Pec na pewno coś wymyśli tylko musicie go wybrać!
@ Xxxx
dnia 04.08.2018, 12:27. Identyfikator użytkownika: SrCOc9HtiSIV
Ocena
komentarza:
-2
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ zapytanie
dnia 04.08.2018, 13:08. Identyfikator użytkownika: HQv3BFomNCIb
Ocena
komentarza:
31
Kto opracowuje takie plany wojewódzkie ? Co w tej sprawie
zrobili dla Jasła nasi radni wojewódzcy Kurowska i Zając ?
@ pytanko
dnia 04.08.2018, 15:09. Identyfikator użytkownika: b5V85Bf6DTCr
Ocena
komentarza:
9
Pod kogo podlegają w marszałkowskim śmieci?
@ tryt
dnia 04.08.2018, 13:23. Identyfikator użytkownika: BLNPJmfX3BIu
Ocena
komentarza:
4
Wystarczy naśladować mieszkańców gminy Jedlicze. Wszystko parkują do worów i ,,utylizują''wywalając przez okna samochodów jadąc do Potakówki. A tak swoją drogą to szefostwo gminy Tarnowiec mogło by zainstalować w tamtym rejonie jakąś kamerę.
@ Jasiek
dnia 05.08.2018, 20:19. Identyfikator użytkownika: z3lxcKswAHwj
Ocena
komentarza:
0
Widziałeś. Zgłosić do odpowiednich władz nie potrafisz. Czyli tropić potrafidz
@ Lucek
dnia 04.08.2018, 14:21. Identyfikator użytkownika: BpmLIejWdAgK
Ocena
komentarza:
11
Myślicie że to problem tylko ul.Żniwnej czy Sobniowa że smród zostaje na tym terenie miasto też wącha ten smród jak tylko wiatr zawieje od wschodu tylko mieszkańcy nie zdają sobie sprawy że też są podtruwani jak wszyscy ...to wina tych co rządzą miastem i podejmują decyzję żaden z radnych i całej świty rządzącej nie radzą sobie i nie wykonują swojej pracy należycie tylko interesuje ich ile kasy wpadnie do kieszeni ...apel do mieszkańców Jasła żeby się zjednoczyć i obalić ten urząd nieudaczników ...
@ STW
dnia 04.08.2018, 14:43. Identyfikator użytkownika: XQ7vjyOgNxMa
Ocena
komentarza:
2
Nareszcie ktoś dostrzegł ten” cuchnący” problem w mieście. I jak zawsze włodarze miasta zaskoczeni Wojewódzkim Planem Gospodarki Odpadami. Już dawno było wiadomym jaki on będzie. Pytam; a gdzie jest plan awaryjny, który można byłoby uruchomić w razie awarii, remontu w Krośnie, Rzeszowie itp.? Powinna być zawarta druga umowa zastępcza obojętnie z jakim podmiotem na przetwarzanie odpadów bądź składowanie ale nie w granicach administracyjnych miasta. W Wolicy nie pozwala WPGO na przetwarzanie odpadów a proszę wskazać podstawy prawne do składowania odpadów na terenie dawnego zrekultywowanego wysypiska przy ul. Żniwnej w Jaśle. Decyzje jak za komuny PRL. Teren ten nie jest przygotowany do składowania odpadów mieszanych, gdyż wszystkie bakterie i wirusy w procesie biodegradacji przedostają się do gleby a stąd do rzeki Jasiołki. Smród i fetor roznosi się po okolicznych mieszkańcach Sobniowa, Hankówki itp. Teren ten przygotowany jest tylko do napełniania zamkniętych kontenerów i wywozu do utylizacji odpadów. Dziwnym trafem na własne oczy widziałem pracowników z Wolicy grzebiących w tych cuchnących workach i odzyskujących plastiki, metale it.p.

Kurowska poległa w wyborach samorządowych przez wysypisko śmieci i coś mi się wydaje, że burmistrz Pawian podzieli jej los jak problem na zrekultywowanym wysypisku śmieci przy
ul. Żniwnej nie zostanie rozwiązany ku zadowoleniu okolicznych mieszkańców(suwerenów).

Reasumując. Jeżeli to jest problem ogólno-wojewódzki albo ogólnopolski to porostu nie powinno się odbierać odpadów komunalnych z osiedli miasta. Trzeba pokazać publicznie władzom wojewódzkim albo samemu Ministrowi Środowiska, że wojewódzkie urzędy albo włodarze gmin i miast źle pracują.

Wydaje mi się, że organy ścigania przetępców powinny tym się zainteresować, bo to jest ścigane z urzędu. Tu się kłania art.183 kodeksu karnego. Niezależnie od kary administracyjnej w formie grzywny dla decydenta składowania odpadów.
@ ...
dnia 04.08.2018, 17:36. Identyfikator użytkownika: OhaPylkKrrSp
Ocena
komentarza:
13
Nie czyta Pan ze zrozumieniem i chyba też nie zna sprawy. Miasto i gminy dokładnie wiedziały jaki plan wojewódzki jest przygotowany. Burmistrz i wójtowie z powiatu jasielskiego alarmowali, że taka sytuacja może się wydarzyć i że nie jest to dobre rozwiązanie. Władze wojewódzkie jednak nie posłuchały.
@ toto
dnia 04.08.2018, 15:12. Identyfikator użytkownika: wKWF9TV4g59Q
Ocena
komentarza:
-3
a robic niema kto w wolicy za pare groszy niech sami sortują
i przesto przestój
@ Lucek
dnia 05.08.2018, 10:29. Identyfikator użytkownika: BpmLIejWdAgK
Ocena
komentarza:
0
Czy w Wolicy powinna być sortownia śmieci ??? tak blisko mieszkańców kto takie pozwolenia daje to jest głupota urzędu jaka tylko może być całe Jasło ma zatruwane powietrze a my to wdychamy ...to powinno być zlikwidowane i przeniesione z dala od mieszkańców mamy dość miejsca ...tylko trzeba mądrej głowy żeby to zrealizowała .
@ do STW
dnia 04.08.2018, 16:52. Identyfikator użytkownika: HQv3BFomNCIb
Ocena
komentarza:
-2
Zdecyduj się chłopie czy to wina władz miejskich czy
może wojewódzkich i czy wszystkich na raz ? Twoje
pisanie to klasyczny bełkot bez ładu i składu.
@ Lucek
dnia 05.08.2018, 08:48. Identyfikator użytkownika: BpmLIejWdAgK
Ocena
komentarza:
4
Tak jest wygodniej my nie winni tylko inni się sprzeciwiają Jasło już dawno powinno mieć spalarnię śmieci i nie było by problemu ale po co lepiej obwiniać wszystkich były pieniądze na ten cel były i co ??? pieniędzy nie ma i spalarni nie ma ...został problem !!!
@ jurcju
dnia 04.08.2018, 20:35. Identyfikator użytkownika: stX6SmrhWcn2
Ocena
komentarza:
17
Dzęki Kuroskiej z pis w Jaśle niema spalarni a dotacja z uni była chyba 80 %
@ buno
dnia 04.08.2018, 20:48. Identyfikator użytkownika: qD5swFF2SJzh
Ocena
komentarza:
3
jak nie zapłacisz to odsetki i upomnienia lecą a jak nie odbiorą to tylko smród zostaje :)

pisałem do gminy o częściowy zwrot podatku śmieciowego :) , tak z ciekawości jak podejdą do tematu :)
CISZA !!!
i tak pewnie zostanie :)
@ Do Wójta Papciaka
dnia 04.08.2018, 21:27. Identyfikator użytkownika: r7Rkxcu5moGU
Ocena
komentarza:
-18
W gminie Brzyska jako jedynej, gdzie jest kumoterstwo, za śmieci nie płaci się od osoby. Pod numerem mieszka po dwie rodziny czyli dziesięć osób i za śmieci płaci tyle co trzy osobowa rodzina przecież to jest chore.
@ wow
dnia 05.08.2018, 12:00. Identyfikator użytkownika: YDGcHatdfNRD
Ocena
komentarza:
4
mieszkasz tam to ...przejdź sie po pomieszczeniach /budynkach ,,urzedów" ...zobacz kto tam kisi za drzwiami, przy drzwiach, przy stolikach, jak sie bidakom nudzi, i kto poupychany, nie dziwi nic...
@ wow wow
dnia 06.08.2018, 15:57. Identyfikator użytkownika: ouErEHZTmHLz
Ocena
komentarza:
0
wow a ty to kto komentator powiatowy ? w każdej sprawie komentujesz ! a to wypadek w Bieżdziadce, a to budżet obywatelski, a to terytorialsów- pewnie jakiś urzyndnik z ciebie bo uczciwie pracujący czasu na komentowanie ni majom zwłaszcza w południe? abo do wyborów się szykujesz na sołtysa bieździadki!
@ Mieszkaniec
dnia 04.08.2018, 21:54. Identyfikator użytkownika: WcffzOCDQaNI
Ocena
komentarza:
6
W Opaciu przy drodze pod lasem powstało zapewnie nielegalnie nowe wysypisko śmieci, jest góra worków z opadami segregowanymi dla odmiany. Czy ktoś nad tym panuje?
Czy w takiej sytuacji nie można podpisać umowy z innymi odbiorcami np. z małopolskiego?
@ Mieszkaniec
dnia 04.08.2018, 23:21. Identyfikator użytkownika: dSdt7a2xUQsr
Ocena
komentarza:
6
a co na to wójt ?
@ xyz
dnia 04.08.2018, 22:05. Identyfikator użytkownika: zPoKHta2zJYo
Ocena
komentarza:
7
Jest to nielegalne składowisko śmieci .Podlega karze.Ktoś daje pozwolenie na takie składanie .Fetor jest niesamowity .Sterta śmieci przy takim upale .Było wybudować spalarnie śmieci i byłby problem z głowy,jeszcze dudki Jasło mogło zarabiać .A tak to ktoś zgarnie kasę.
@ M
dnia 05.08.2018, 00:27. Identyfikator użytkownika: MUZZhwNprLUU
Ocena
komentarza:
6
Nie ktoś tylko Krosno bo obsługuje prawie całe byłe woj krośnieńskie.
@ wow
dnia 05.08.2018, 11:58. Identyfikator użytkownika: YDGcHatdfNRD
Ocena
komentarza:
3
w Kołaczycach też juz fetor, a jeszzcze jak oczyszczalnia zajedzie to masakra
@ 666
dnia 05.08.2018, 15:37. Identyfikator użytkownika: uJsbNLa1PkJp
Ocena
komentarza:
-3
@M piszesz głupoty bo w Krosnie nie ma spalarni tylko sortownia z ktorej smieci bedą wywożone do Rzeszowa. A woj. krosnienskie nie istnieje juz ładnych kilka lat:)
@ wow
dnia 05.08.2018, 21:46. Identyfikator użytkownika: YDGcHatdfNRD
Ocena
komentarza:
3
zanim napiszesz do kogos ze pisze głupoty, czytaj uważnie, poniewaz ktos napisał byłe woj kros, więc głupot nie pisze, naucz sie czytać ze zrozumieniem, o ile jeszcze możesz raptusku
@ do pan Pankiewicz
dnia 04.08.2018, 22:37. Identyfikator użytkownika: TdDMZbl3flxh
Ocena
komentarza:
10
Po to place za wywóz śmieci żeby je zabierano więc niech Pan nie mówi że ma je sobie przechowywać bo mam gdzie. Równie dobrze mogę napisać że nie będę płacił za wywóz bo mogę przecież wywalić je do rzeki
@ Trzcinicok z Baaarzykówki
dnia 05.08.2018, 12:00. Identyfikator użytkownika: dSdt7a2xUQsr
Ocena
komentarza:
4
Rozumiem gniew i złość, ale dlaczego śmieci miałyby trafić do rzeki ?
Dlaczego za błędy/lenistwo/niekompetencję * urzędasów mają cierpieć niewinne ryby/żaby i raki ???
Ale jeśli zmienić destynację dla śmieci, to poprę wpis w zupełności
* - niepotrzebne skreślić (o ile występuje)
@ Lucek
dnia 05.08.2018, 18:18. Identyfikator użytkownika: BpmLIejWdAgK
Ocena
komentarza:
1
A gdzie my ludzie to nie cierpimy może byśmy się zmieściły miedzy rybki żabki i raczki co Ty na to ??? Trzcinicok z Baaarzykówk
@ Trzcinicok z Baaarzykówki
dnia 05.08.2018, 20:08. Identyfikator użytkownika: dSdt7a2xUQsr
Ocena
komentarza:
7
Ale wyście tych ludzi wybrali i teraz ponosicie konsekwencję.
Następnym razem trzeba wybrać mądrze, bo inaczej to miasto, gmina i powiat całkiem nam już zmarnieje.
Widzicie Rzeszów, Krosno czy Sanok się rozwijają,a tutaj wszystko tylko się zwija.
Festiwal wina raz do roku to nie wszystko.
@ Solidarność owiec i Baranów Sand.
dnia 05.08.2018, 01:39. Identyfikator użytkownika: hoehMeiogEhz
Ocena
komentarza:
8
Wypadałoby zawieźć śmieci z wysypiska w Opaciu pod urząd gminy, a jeszcze lepiej pod dom osób odpowiedzialnych za gospodarkę śmieciami w gminie. Kasę to pobierają regularnie, ale roboty swej nie wykonują rzetelnie.
@ Kierowca
dnia 05.08.2018, 09:06. Identyfikator użytkownika: gHiCm6iQCF6b
Ocena
komentarza:
11
To są skutki szeregu utrudnień związanych z zakładaniem wysypisk,
zakładów sortowania, utylizacji i spalarni śmieci.
Nawet jak się znajdzie inwestor finansujący wybudowanie zakładu utylizacji,
jak na przykład w Gamracie, to nie pomaga się jemu, Lecz zmusza się jego
do wykonania szeregu kosztownych badań, dokumentacji i zabiegów.
Już kilka lat trwa ta przepychanka a końca i efektu nie widać.
@ polok
dnia 05.08.2018, 09:34. Identyfikator użytkownika: MXADXw4WiNNb
Ocena
komentarza:
2
Taczki dla Ryszarda i Elwiry.Nie mają wstydu jak będą startować w wyborach.
@ Trzcinicoki i Opacioki
dnia 05.08.2018, 09:39. Identyfikator użytkownika: hoehMeiogEhz
Ocena
komentarza:
6
Ale akurat za dzikie wysypiska w Opaciu i innych miejscach gminy Jaslo to nie oni odpowiadają.
@ Mieszkaniec
dnia 05.08.2018, 09:42. Identyfikator użytkownika: jnii5jO5C3Wx
Ocena
komentarza:
3
Jak masz śmieci na uOpacie to już chyba nie jest trudno przenieść ke i wyrzucić. Trzeba tylko zadecydować gdzie
@ wow
dnia 05.08.2018, 11:57. Identyfikator użytkownika: YDGcHatdfNRD
Ocena
komentarza:
3
jeżeli obywatel nie zapłaci za cokolwiek albo jest chociaz jeden dzień zwłoki to...od razu sie ktos przeczepi i ida odsetki a tutaj co? za co płacimy cięzkie pieniąidze? za jaki wywoz skoro nie ma tego wywozu tylko trzeba było worki zabrac z powrotem
@ cytryna kwasna
dnia 05.08.2018, 16:29. Identyfikator użytkownika: Savnn0zmC0yP
Ocena
komentarza:
1
Zawiadomić prokurature o nie legalnym wysypisku i autor do CIUPY bez zawieszenia!
(o jednego kandydata na burmistra mniej)
@ xxx
dnia 05.08.2018, 16:31. Identyfikator użytkownika: EsIICOi4Rg70
Ocena
komentarza:
-2
Derkacz gdzie ty pa...cie mieszkasz chyba nie w Gamracie ?
@ derkacz
dnia 05.08.2018, 21:30. Identyfikator użytkownika: zU5RyuROybbD
Ocena
komentarza:
4
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ dragoness
dnia 07.08.2018, 11:26. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
0
Oho, widzę, że w natarciu ci, którzy uwierzyli w brednie o spalarni, promowane przez panią burmistrzynię.
@ jenkins
dnia 07.08.2018, 15:06. Identyfikator użytkownika: DkUkxpSqg924
Ocena
komentarza:
-1
Pani natomiast uwierzyła w brednie Pana K że wybuduje spalarnie jak we Wiedniu . Śmiech na sali. (i taki był śmiech na spotkaniu kiedy Pan K pokazał spalarnie we Wiedniu jako przykład tylko zapomniał dodać że kosztowała setki milionów Euro)
@ dragoness
dnia 07.08.2018, 18:36. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
4
Widział pan ZUO w Wiedniu? Jego ogrom świadczy o cenie. Panu K chodziło o zabezpieczenia, ktore miały być porównywalne. I w 80% sfinansowane przez Unię, ale to przekraczało możliwości pojmowania nauczycielki z Dabrówki. Ona wolała stawiać groty matki Boskiej z Lourdes.
@ jenkins
dnia 08.08.2018, 07:30. Identyfikator użytkownika: DkUkxpSqg924
Ocena
komentarza:
-1
Gwarantuję Pani dragoness, że prędzej czy później będzie Pani wzywać Matkę Boską na pomoc, tylko jak się Pani wtedy wytłumaczy z tego wpisu ?
@ dragoness
dnia 08.08.2018, 10:51. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
1
Proszę mnie nie rozśmieszać, ok?
@ jenkins
dnia 08.08.2018, 14:48. Identyfikator użytkownika: DkUkxpSqg924
Ocena
komentarza:
-1
Jeśli to Panią śmieszy to ok , przestaję, tylko proszę pamiętać ten się śmieje kto się śmieje ostatni !
@ dragoness
dnia 10.08.2018, 11:34. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
2
No to się pośmieję. Z grot i pielgrzymek z całego świata.
@ mrX
dnia 05.08.2018, 16:47. Identyfikator użytkownika: UkiEI60iKNmz
Ocena
komentarza:
6
A wszystko przez tę niekorzystną różę wiatrów :(
@ malkontent
dnia 06.08.2018, 15:11. Identyfikator użytkownika: Y8oyqOvOKRpy
Ocena
komentarza:
1
I podobno za zbyt małą ilość odpadów dla Zakładu Przeróbki Odpadów w Jaśle.
Tak Pani Burmistrz i jej zastępca argumentowali odstąpienie od budowy w Jaśle.
A derkacz jest niedoinformowana.
@ wow
dnia 06.08.2018, 08:02. Identyfikator użytkownika: YDGcHatdfNRD
Ocena
komentarza:
2
[Komentarz nie na temat]
@ koki
dnia 07.08.2018, 09:19. Identyfikator użytkownika: 6uTOoWC2K8Nm
Ocena
komentarza:
1
co nas mieszkańców to obchodzi? Dużo płacimy i wymagamy! Właścicielem smieci przypadkiem nie jest gmina?
@ Kierowca
dnia 07.08.2018, 21:05. Identyfikator użytkownika: gHiCm6iQCF6b
Ocena
komentarza:
3
Kto kupuje śmieci staje się ich właścicielem.
Nie trzeba kupować śmieci to ich nie będzie.
Był czas, że kubeł śmieci zabierano jeden raz w miesiącu.
Resztę zagospodarowano w domu. A są na to różne sposoby.
Teraz nagle nastała moda na trwałe opakowania, które jest trudno utylizować.
Ponadto rosną koszty wywozu i nie ma widoków,
że ten trend zostanie opanowany.
Nawet opracowane metody, które zwłaszcza w naszym społeczeństwie
są krytykowane i znajdują wielu przeciwników.
Nawet są takie bzdury, że moje śmieci są własnością gminy.
@ xyz
dnia 08.08.2018, 14:40. Identyfikator użytkownika: zPoKHta2zJYo
Ocena
komentarza:
2
Śmieci nadal są składane na placu przy nieczynnym śmietnisku na ul Żniwnej.Co trochę wywiozą to znów dosypią.Tylko patrzeć kiedy będzie jakaś epidemia.Zero litości nad człowiekiem.
@ xcv
dnia 10.08.2018, 06:47. Identyfikator użytkownika: c8y9cun8iTmc
Ocena
komentarza:
1
@ ROckFan
dnia 10.08.2018, 14:01. Identyfikator użytkownika: Y9R4iQ7WZ2q0
Ocena
komentarza:
3
Ogólnie jeżeli chodzi o śmieci to obwinia się za nich obywateli, bo producent który pakuje 10dkg w kartony folie tacki amelinium itp.gdzie zmieściło by się kilogram produktu, generując w skali krajowej ogromne ilości odpadów nie jest temu winien.
Ale już od jakiegoś czasu włodarze logicznie nie myślą i problemu nie szukają tam gdzie powstaje, tylko tam gdzie już jest efektem końcowym, a sposobu ja jego pozbycie (obciążenie kosztami obywateli) szuka się od dupi strony.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Bogdan Rzońca „dwójką” na liście do PE

   

  Poseł na Sejm RP Bogdan Rzońca wystartuje w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jaślanin otrzymał drugie miejsce na liście PiS.

 • Agrarny ambaras

  Rolnicy z powiatu jasielskiego żądają zatrzymania degradacji gruntów rolnych na terenie powiatu jasielskiego, spowodowanej zaprzestaniem użytkowania rolniczego, co w konsekwencji doprowadza do powstania „dzikich" zalesień. - My ponosimy z tego tytułu ogromne straty  – mówi wzburzony Piotr Kędzior, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Podkarpackiej Izby Rolniczej w Jaśle.

 • W Nowym Żmigrodzie nie będzie karetki z lekarzem

  Od 1 kwietnia karetkę specjalistyczną w Nowym Żmigrodzie zastąpi karetka podstawowa. Nie pomogły apele samorządowców, którzy liczyli na to, że liczne argumenty przemawiające za funkcjonowaniem ambulansu z lekarzem wpłyną na decyzję wojewody podkarpackiego.

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Pies został postrzelony z wiatrówki. Miał 15 śrutów w ciele

  W okolicy osiedla Żółków w Jaśle ktoś znęcał się nad pięcioletnim Tolkiem. Piesek miał w ciele aż 15 śrutów. Właściciele psa zgłosili tę sprawę na policję. Funkcjonariusze ustalają, w jaki sposób doszło do postrzałów i kto jest za to odpowiedzialny.

 • Miasto ubiega się o Otwarte Strefy Aktywności

  Resort sportu i turystyki ogłosił 11 lutego nabór wniosków o dofinansowanie na budowę ogólnodostępnych bezpłatnych stref sportowo-rekreacyjny tzw. Otwartych Stref Aktywności. Władze miasta również zgłosi swój akces w ubieganiu się o środki na powstanie pięciu siłowni w Jaśle.

 • Nowe ceny za śmieci już od kwietnia!

  Rada Miejska wyraziła zgodę na podniesienie stawek za odbiór i zagospodarowanie śmieci z terenu miasta Jasła, które będą obowiązywać mieszkańców od 1 kwietnia br. Podjęcie tej decyzji nie było łatwe zwłaszcza, że od sześciu lat stawki znajdowały się na tym samym poziomie. Niemniej jednak nieustalenie nowych cen skutkowałoby...

 • Ponad pół miliona złotych trafi do klubów sportowych

   

  Burmistrz Jasła zdecydował, które z klubów sportowych i zgłoszonych przez nie przedsięwzięć otrzymają dotację celową z budżetu miasta. Do podziału było ponad pół miliona złotych.

 • Stawki za śmieci mocno w górę!

  W wielu polskich miasta wzrosły już opłaty za odbiór i gospodarowanie odpadami. Nie ominie to również Jasła. Śmieci jest coraz więcej, a regionalne instalacje podnoszą radykalnie ceny, co uderzy w nasze kieszenie. Szykuje się dwukrotna podwyżka opłat za odpady zmieszane.

 • W Błażkowej spłonął budynek gospodarczy

  W miniony piątek w Błażkowej po godzinie 22.00 na jednej z prywatnych posesji pojawiła się ogromna łuna ognia. W płomieniach stanął budynek gospodarczy. Niewiele rzeczy udało się z niego uratować. Akcja gaśnicza trwała ponad trzy godziny.

 • Konserwacja samochodu, czy warto?

   

  Prawdą jest, że kierowcy nie przepadają za zimą. Nie lubią jej również nasze samochody. Trudne warunki mocno dają się we znaki wszystkim pojazdom poruszającym się po polskich drogach. Korozja jest prawdziwą zmorą właścicieli samochodów. Czy można z nią skutecznie walczyć? Oczywiście, że tak!

 • Cleo zachwycona talentem Adriana!

  Adrian Bałucki, uczestnik programu The Voice Kids po raz kolejny zachwycił swym talentem wokalnym. W Bitwie na Głosy okazał się najlepszy w swojej grupie zdobywając uznanie Cleo.

 • Opowiedzieli o ludziach i psach ratujących życie

   

  Wczoraj, w Jasielskim Domu Kultury, odbyła się premiera filmu dokumentalnego pt. „Fuks”. Głównymi bohaterami produkcji są jaślanin Jacek Dubiel i jego czworonożny kompan, tytułowy Fuks. Film opowiada o pełnej pasji i poświęcenia pracy ratowników rzeszowskiego STORAT-u.

 • Giganci Programowania – nowa szkoła programowania w Jaśle

   

  Wystartowały zapisy na kursy programowania dla dzieci i młodzieży w semestrze letnim.

 • W maju 5. Nocna Jazda Ratowników. Tym razem dla ratownika medycznego Grzegorza

   

  5. edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r w Jedliczu. Jest to wielka akcja charytatywna organizowana przez portal Krosno112.pl i OSP Dobieszyn, która łączy służby ratownicze z całej Polski. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105