I miejsce Szóstki 2002 w Finale Wojewódzkim Tymbarku

13

W dniu 12.04. 2014 r. drużyna UKS 6 Jasło rocznik 2002 wzięła udział w Finale Wojewódzkim Turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku, rozgrywanym w Stalowej Woli. Jest to już XIV edycja tego prestiżowego turnieju, organizowanego przez PZPN i firmę Tymbark, która jest głównym sponsorem.

W tym roku formuła tego turnieju zmieniła się w porównaniu ze wcześniejszymi latami. Po raz pierwszy do rywalizacji przystąpiły zespoły w dwóch kategoriach wiekowych U-10 i U-12, a przyszłym roku rozgrywki zostaną poszerzone o kategorie U-8.

Drużyna UKS 6 Jasło pojechała do Stalowej Woli jako jeden z faworytów do zwycięstwa. Jesteśmy drużyną z ambicjami i aspiracjami by mierzyć się z najlepszymi. Dlatego od początku do końca tego turnieju chłopcy chcieli wypaść jak najlepiej.

W fazie grupowej nie daliśmy szans naszym rywalom, odnosząc pewne zwycięstwa kolejno z: SP Markowa 7-0 i SP Bircza 5-0. Mimo tych wygranych, gra chłopaków zwłaszcza w pierwszym meczu nie była najlepsza. Dużo niecelnych podań i chaosu. Być może powodem tego był fakt, że mecze były rozgrywane w składach 6+1, i w związku z tym na boisku o długości 45 metrów było dość „tłoczno”. Z meczu na mecz było jednak już o wiele lepiej. Pewnie wygrywamy grupę i jako jedyni w turnieju w fazie grupowej nie tracimy bramki.

Pary meczy ćwierćfinałowych wyłoniło losowanie. Naszym przeciwnikiem okazała się reprezentacja powiatu brzozowskiego, SP Brzozów. Pierwsza połowa meczu to spokojna gra naszej drużyny. Po zagraniu obrońcy z Brzozowa ręka w polu karnym, sędzia bez wahania odgwizduje rzut karny, który zamieniamy na gola. Na początku drugiej połowy ładnym strzałem popisuje się zawodnik z Brzozowa, jednak nie udaje mu się pokonać naszego bramkarza. Z minuty na minutę przewaga naszego zespołu coraz bardziej się zaznaczyła i z kilku akcji jakie przeprowadziliśmy, dwie zostały wykorzystane. Mecz kończy się wynikiem 3-0. Jesteśmy w półfinale.

Naszego półfinałowego przeciwnika musiały wyłonić rzuty karne, w których lepsi okazali się piłkarze z Mielca, pokonując SP 11 Przemyśl. Tak więc w spotykamy się z mocną drużyna SMS-u Mielec. Według wielu obserwatorów był to przedwczesny finał. Obie drużyny wyszły mocno skoncentrowane i pełne wiary w zwycięstwo. Lepiej w mecz weszli nasi chłopcy, którzy już w pierwszej minucie mogli prowadzić. Niestety dla nas, naszych rywali ratuje poprzeczka, a w kolejnej akcji bramkarz Mielczan staje na wysokości zadania. Zarówno przeciwnik jak i nasi chłopcy chcieli za wszelka cenę zdobyć bramkę, która pozwoliłaby na spokojniejszą grę. Ta sztuka udaje się naszej drużynie. Po pięknym rajdzie naszego prawoskrzydłowego i dokładnym dośrodkowaniu piłkę do pustej siatki kieruje Michał Rakoczy. Rywale nie odpuszczają i starają się doprowadzić do remisu. Jednak nasza obrona staje na wysokości zadania i rozbija wszystkie ataki rywali. Do końca meczu wynik pozostaje bez zmian. Jesteśmy w finale!!!

Brawa za grę i wielkie zaangażowanie dla obu drużyn. Był to naprawdę bardzo dobry mecz w wykonaniu obu zespołów.

W finale gramy z reprezentacja Rzeszowa, grająca pod nazwą SP 12 Rzeszów. Już od początku spotkania było widać, kto jest głównym pretendentem to zwycięstwa. Do połowy prowadzimy 2-0, a zaraz po przerwie do naszego dorobku dokładamy trzecią bramkę. Dzięki temu gramy o wiele spokojniej, może nawet za spokojnie. Rzeszowianie walczą do końca i na cztery minuty przed ostatnim gwizdkiem zdobywają bramkę, a zaraz po niej w dość kontrowersyjnej sytuacji sędzia gwiżdże rzut wolny pośredni w naszym polu karnym, który nasi rywale zamieniają na bramkę. Jest 3-2 i półtorej minuty do końca meczu. Rzeszowianie rzucili wszystko na jedna szale, atakując nasza bramkę, niestety to spowodowało że musieli się „odkryć”. Po kontrze i błędzie bramkarza podwyższamy rezultat meczu, pieczętując swoje zwycięstwo 4-2. Mecz finałowy pokazał, że trzeba być skoncentrowanym do końca i na pewno nasi zawodnicy będą o tym pamiętać!!!Chłopcy zagrali bardzo dobry turniej, pokazali się z naprawdę bardzo dobrej strony.

Warto zaznaczyć, że w sumie zdobyliśmy 20 bramek, tracąc zaledwie 2. Miejmy nadzieje, że w finale ogólnopolskim, gdzie przyjdzie rywalizować z najlepszymi drużynami w Polsce, Szóstka nie sprzeda tanio skóry i będzie walczyć o jak najlepszy wynik !!!

Poczynaniom wszystkich drużyn przyglądali się trenerzy Kadry Podkarpacia 2002, którzy na pewno wzięli pod uwagę turniej Stalowowolski, powołując w dniu dzisiejszym aż sześciu zawodników Szóstki na konsultacje kadry.

Nasza drużyna będzie reprezentować Podkarpacie w Finale Ogólnopolskim w Warszawie w dniach 30.04 – 02.05.2014 !!!! Po raz kolejny udowodniliśmy że jesteśmy najlepszą drużyna w województwie w tym roczniku. W 2012 wygraliśmy, również w Stalowej Woli, XII edycje Turnieju o Puchar Tymbarku. Wówczas w nagrodę chłopcy wyjechali na obóz do Kluczborka i uczestniczyli w półfinałach Mistrzostw Polski. W 2013 roku w Kolbuszowej w Turnieju Wielgusa, odnieśli kolejne zwycięstwo, dzięki czemu pojechali na Finał Ogólnopolski do Polic, gdzie zajęli wysokie V miejsce. W tym roku nasza drużyna znowu okazała się najlepsza!!! Widać że z roku na roku poziom turnieju jest coraz wyższy, każda drużyna z pierwszej czwórki mogła wygrać. Jest jednak powiedzenie „szczęście sprzyja lepszym”. Wychodząc z tego założenia, jesteśmy bardzo szczęśliwi, że się udało po raz kolejny i że jedziemy do Warszawy !!! Wyjazd do stolicy będzie na pewno ogromnym przeżyciem i fantastyczną przygodą dla chłopaków.

Nasza drużyna zagarnęła również dwie nagrody indywidualne. Najlepszym zawodnikiem został wybrany Arkadiusz Baran, król strzelców Michał Rakoczy.

Wszyscy chłopcy otrzymali dyplomy, medale, upominki w postaci piłek firmy Select, oraz słodycze, soczki i napoje produkcji firmy Tymbark, głównego sponsora turnieju.

Skład UKS 6 Jasło:

Lepucki Łukasz, Baran Arkadiusz, Dziadosz Szymon, Szydło Karol, Rakoczy Michał, Setlik Maciej, Jajko Dawid, Skwara Bartosz, Stasz Bartosz, Głód Bartłomiej, Kamil i Klaudiusz Białogłowicz

Wszystkim zawodnikom i trenerowi Pawłowi Kasprzykowi gratulujemy osiągniętego wyniku i dziękujemy za wspaniałe emocje!!!

Napisany dnia: 16.04.2014, 17:00