Strona główna

Ich piłkarska przygoda trwa w najlepsze

5
Napisany dnia: 09.07.2018, 12:33 , Tagi: Brak

Minął rok, od kiedy dzieci z Błażkowej i okolic rozpoczęły treningi w Akademii klubu piłkarskiego „Wisłoka”. Pomimo upływu czasu zapał młodych adeptów futbolu nie gaśnie. Wprost przeciwnie, dzieci dopingowane przez władze klubu, trenerów oraz rodziców wciąż spotykają się, aby z uśmiechem na ustach bawić się kopiąc w piłkę.

Wszystko zaczęło się w czerwcu ubiegłego roku. Z inicjatywą utworzenia akademii piłkarskiej dla dzieci wyszedł klub „Wisłoka” Błażkowa. W projekt zaangażowała się również dyrektor miejscowej szkoły, Danuta Gąsior. Pomysł nalazł poparcie także wśród rodziców, którzy masowo zaczęli zapisywać swoje pociechy do szkółki. O początkach działalności akademii pisaliśmy tutaj > http://www.jaslo4u.pl/tak-rodza-sie-przyszle-talenty-newsy-jaslo-22064

Dzięki determinacji lokalnej społeczności zaangażowanej w organizację i prowadzenie akademii oraz wsparciu ze strony władz samorządowych, dzieci mogły bez przeszkód kontynuować treningi w okresie jesienno-zimowym. U progu minionego roku szkolnego z nadzieją o przyszłości szkółki mówił Andrzej Zyguła, prezes „Wisłoki” Błażkowa. - W ostatnim czasie sytuacja szkółki w kontekście finansowania jej działalności zmieniła się. Radni, sołtys oraz wójt obiecali, że dołożą starań, aby akademia mogła wciąż działać. Potrzebujemy pieniędzy głównie na trenera i ubezpieczenie.  Potrzeby starają się także zabezpieczać rodzice. Jako prezesa klubu Wisłoki Błażkowa cieszy mnie, że dzieci będą miały szansę trenować. ­mówił w sierpniu 2017 r.

W marcu bieżącego roku w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Błażkowej zorganizowano pokazowy turniej piłki nożnej z udziałem dzieci trenujących w akademii. Wydarzenie stało się wówczas okazją do zaprezentowania aktywności młodych zawodników, którzy coraz częściej zaczęli pojawiać się na turniejach piłkarskich organizowanych na terenie całego województwa podkarpackiego. Obecnie w zajęciach udział biorą dzieci w podziale na trzy grupy wiekowe. Przygodę z piłką nożną realizują dzieci z roczników: 2005 i młodsi, 2008 i młodsi oraz 2010 i młodsi.

W minioną niedzielę, na stadionie „Wisłoki” Błażkowa odbyły się uroczyste, pierwsze urodziny szkółki. Wszyscy chętnie pozowali do wspólnych zdjęć, a najbardziej sumienni młodzi zawodnicy otrzymali za swoją postawę pochwały oraz upominki. Na ruszcie grilla skwierczały kiełbaski, którymi następnie raczyli się ze smakiem uczestnicy pikniku. Amatorzy słodkości liczyć mogli z kolei na watę cukrową oraz lizaki.

Nie mogło rzecz jasna obyć się bez gry w piłkę nożną. Dzieci rozegrały pomiędzy sobą gierki treningowe. Na koniec odbył się mecz pomiędzy rodzicami a zawodnikami trenującymi w najstarszej grupie.

Dla dzieci nie lada atrakcją okazało się spotkanie z Łukaszem Stankiem, zawodnikiem drużyny U-19 Górnika Zabrze, pochodzącym z Siedlisk Bogusz. Obrońca opowiedział o kolejnych szczeblach swojej kariery zawodniczej. Jednocześnie zdradził wsłuchującym się w jego słowa z zapartym tchem dzieciom receptę na sukces.  

MD

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ KIBIC
dnia 09.07.2018, 17:46. Identyfikator użytkownika: wwLR1rNWm5yg
Ocena
komentarza:
6
Wszystko mi sie podobało młodzidzi grali z wielkim zangażowaniem pomiędzy sobą ale najbardziej ich satysfakcionowała gra ze starszymi od siebie strazakmi i tatusiami tylko co mi brakowało to jedynie głosnika i P,P żeby to prowadził a mysle ze P Wojt by sie na to zgodził. Te młodsze dzieciaki tez miały niezła frajde wraz z mamusiami piekli kiełbaski kopali piłki i kibicowali starszym braciom i seniorom .
@ brumbrum
dnia 10.07.2018, 08:05. Identyfikator użytkownika: jOBznymzApYz
Ocena
komentarza:
4
wójt powinien sam wyjść z inicjatywą zaopatrzenia przedsięwzięcia w sprzęt nagłaśniający...dobrze zna sytuację stadionu w Błażkowej. To jest ewidentny brak zainteresowania, gdyby na gminnym fb się nie chwalił to co innego, ale od tygodnia widniał udostępniony plakat z informacją o imprezie z dopiskiem "będziemy", czy coś w tym stylu. Druga sprawa, to miejmy nadzieję, że za całą kwotę za którą sprzedano stadion w Błażkowej dla żwirowni, zostanie wybudowany nowy stadion z szatniami, trybunami. Kwota za jaką jest sprzedany jest wysoka, byle nie zachciano sobie wykorzystać części środków na spłacanie gminnych pożyczek czy innych inwestycji (typu altanki, łatania dróg) za pieniądze przeznaczone na coś innego. Czy to prawda że za taką sumę zostaje sprzedany stary stadion? 6000zł za 1ar? Czyli łączna suma 120tys zł (stadion ma ponad 2hektary). Obecny stadion zbudowany przez Księdza Gerarda i dzieci ze szkoły, które równały zaorane pole grabkami i motykami. Mam nadzieję, że radni tego przypilnują, aby cała kwota została przekazana na inwestycję dla młodzieży, a nie trafiła do kieszeni urzędników jako premię za dobrą pracę...
@ Kicha
dnia 10.07.2018, 08:15. Identyfikator użytkownika: 4bPsHgpGRNRN
Ocena
komentarza:
2
Jeszcze dla wielebnego trzeba odłożyć z 5 tysięcy. Przecież za darmo nie poświęci.
@ kolo
dnia 10.07.2018, 09:09. Identyfikator użytkownika: d8rzISevDT05
Ocena
komentarza:
5
Super ta impreza wszyscy fajnie sie bawili i widac bylo zauroczenie mamy byly zachwycone po oczach i spojrzeniach dzieci i rodzice zadowoleni.
@ Zapraszamy na sparingi do Jasła
dnia 18.07.2018, 14:16. Identyfikator użytkownika: JpFM0XhWlRVj
Ocena
komentarza:
2
3 szkółki piłkarskie chętnie zagrają sparingi w tych samych rocznikach. Zabawa przedewszystkim.
Pozdrawiamy serdecznie z Jasełka
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Minęła siódma kadencja Rady Miejskiej Jasła

  Na ostatniej sesji radni oraz władze miasta podziękowali sobie za cztery lata wspólnej, ale niełatwej pracy. Mimo wielu różnic i poglądów potrafili niejednokrotnie podejmować jednomyślnie decyzje w ważnych dla miasta sprawach.

 • Sylwester w Jaśle!

  Po dwóch latach posuchy na jasielskim rynku odbędzie się skromny Sylwester. Pomysł na organizację imprezy wyszedł od grupy młodych ludzi. Wygląda na to, że będzie to dyskoteka pod gwiazdami.

 • Tak się bawi młodzież w Lublicy

   

  Porozbijane butelki po piwie, wódce, kartony po sokach, opakowania z papierosów – tak wygląda co weekend ogólnodostępna altana we wsi Lublica. Imprez organizowanych przez młodzież nie widać końca. Na to pobojowisko patrzą dzieci idące do szkoły, czy korzystające z pobliskiego placu zabaw.

 • TERAPIA NIETRZYMANIA MOCZU I TERAPIA BÓLU KRĘGOSŁUPA w Centrum Zdrowia dr Mastej

   

  Nietrzymanie moczu jest problemem społecznym, który dotyka głownie kobiety, a ryzyko jego występowania wzrasta z wiekiem.

 • Zabiegi laserowe – LIGHT SHEER

   

  LightSheer Desire to niekwestionowany lider polecany przez najlepszych w branży. Cechuje go zaawansowana technologia, najwyższa skuteczność i bezpieczeństwo.

 • Jaślanie uczcili setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

   

  Tłumy jaślan odśpiewały dziś na płycie miejskiego rynku hymn państwowy Rzeczypospolitej Polskiej. W ten sposób uczczono jubileusz setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 • Patriotyczna wyprawa jaślan na ziemię lwowską

   

  W sobotę i niedzielę 3 - 4 listopada harcerki i harcerze 139. Drużyny Harcerskiej „Lisy” im. płk. Leopolda Lisa-Kuli działającej przy Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle - Hufiec ZHP  w Jaśle im. Rodziny Madejewskich - odbyli wycieczkę patriotyczną do Lwowa i Zadwórza.  

 • Jasielska młodzież dla Niepodległej

   

  Młodzi jaślanie i mieszkańcy powiatu jasielskiego pokazali dziś jak wspaniale można obchodzić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Odwołując się do polskiego dorobku kulturowego godnie uczcili pamięć o wydarzeniach sprzed wieku, kiedy to Rzeczpospolita rodziła się na nowo, powstając niczym mityczny feniks z popiołów po wojennej zawierusze oraz ponad stu latach zaborczej niewoli.

 • Od 20 lat w służbie lokalnej społeczności

   

  W tym roku mija dwadzieścia lat od powstania Samodzielnego Publicznego Miejsko-Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Jaśle. Dwie dekady działalności to doskonała okazja do dokonania podsumowań.

 • Na chirurgii ma być jak w domu

   

  Oddział chirurgii w części żeńskiej zostaje poddany gruntownemu remontowi. Dzięki temu warunki dla pacjentów zmienią się diametralnie. Będzie bardziej intymnie i komfortowo. Inwestycja opiewa na ponad 2 mln zł. - Standard na oddziale podniesie się nie tylko dla pacjentów, ale również i dla personelu pracującego w szpitalu – podkreśla dr n. med. Szymon Niemiec, kierownik Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej jasielskiego szpitala.

 • Tak Jasło wybijało się na niepodległość

   

  Sto lat temu na oczach tłumu jaślan oraz mieszkańców okolicznych wsi, Karol Polak usunął z fasady budynku ówczesnego starostwa dwugłowego austriackiego orła. Na gmachu zawiesił orła białego w koronie na czerwonym polu. Dziś podczas widowiska plenerowego na jasielskim rynku przypomniano symboliczne wydarzenia z 1 listopada 1918 r.

 • Spłonęły kontenery na osiedlu Gamrat

  W minioną niedzielę przy ul. Mickiewicza w Jaśle spaleniu uległy dwadzieścia dwa pojemniki na odpady. Pożar wybuchł przed godziną drugą w nocy. Nagranie z monitoringu wskazuje jednak na to, że mogło to być celowe podpalenie. Sprawę wyjaśniają policjanci z jasielskiej komendy.

 • Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka w rękach specjalistów

   

  Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Jaśle pełni funkcję wiodącego ośrodka koordynacyjno – rehabilitacyjno – opiekuńczego na terenie powiatu jasielskiego.

 • Strażacy ochotnicy pomagają dzieciom z chorobami nowotworowymi

   

  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Z takim hasłem na ustach strażacy ochotnicy organizują zbiórkę rzeczy, które następnie trafią do dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych szpitali w całej Polsce.  Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce zrzeszają ochotników w tym również z Podkarpacia. Akcja ta została zorganizowana po raz pierwszy na Podkarpaciu i skierowana jest  dla  pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105