Strona główna

Ich piłkarska przygoda trwa w najlepsze

5
Napisany dnia: 09.07.2018, 12:33 , Tagi: Brak

Minął rok, od kiedy dzieci z Błażkowej i okolic rozpoczęły treningi w Akademii klubu piłkarskiego „Wisłoka”. Pomimo upływu czasu zapał młodych adeptów futbolu nie gaśnie. Wprost przeciwnie, dzieci dopingowane przez władze klubu, trenerów oraz rodziców wciąż spotykają się, aby z uśmiechem na ustach bawić się kopiąc w piłkę.

Wszystko zaczęło się w czerwcu ubiegłego roku. Z inicjatywą utworzenia akademii piłkarskiej dla dzieci wyszedł klub „Wisłoka” Błażkowa. W projekt zaangażowała się również dyrektor miejscowej szkoły, Danuta Gąsior. Pomysł nalazł poparcie także wśród rodziców, którzy masowo zaczęli zapisywać swoje pociechy do szkółki. O początkach działalności akademii pisaliśmy tutaj > http://www.jaslo4u.pl/tak-rodza-sie-przyszle-talenty-newsy-jaslo-22064

Dzięki determinacji lokalnej społeczności zaangażowanej w organizację i prowadzenie akademii oraz wsparciu ze strony władz samorządowych, dzieci mogły bez przeszkód kontynuować treningi w okresie jesienno-zimowym. U progu minionego roku szkolnego z nadzieją o przyszłości szkółki mówił Andrzej Zyguła, prezes „Wisłoki” Błażkowa. - W ostatnim czasie sytuacja szkółki w kontekście finansowania jej działalności zmieniła się. Radni, sołtys oraz wójt obiecali, że dołożą starań, aby akademia mogła wciąż działać. Potrzebujemy pieniędzy głównie na trenera i ubezpieczenie.  Potrzeby starają się także zabezpieczać rodzice. Jako prezesa klubu Wisłoki Błażkowa cieszy mnie, że dzieci będą miały szansę trenować. ­mówił w sierpniu 2017 r.

W marcu bieżącego roku w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Błażkowej zorganizowano pokazowy turniej piłki nożnej z udziałem dzieci trenujących w akademii. Wydarzenie stało się wówczas okazją do zaprezentowania aktywności młodych zawodników, którzy coraz częściej zaczęli pojawiać się na turniejach piłkarskich organizowanych na terenie całego województwa podkarpackiego. Obecnie w zajęciach udział biorą dzieci w podziale na trzy grupy wiekowe. Przygodę z piłką nożną realizują dzieci z roczników: 2005 i młodsi, 2008 i młodsi oraz 2010 i młodsi.

W minioną niedzielę, na stadionie „Wisłoki” Błażkowa odbyły się uroczyste, pierwsze urodziny szkółki. Wszyscy chętnie pozowali do wspólnych zdjęć, a najbardziej sumienni młodzi zawodnicy otrzymali za swoją postawę pochwały oraz upominki. Na ruszcie grilla skwierczały kiełbaski, którymi następnie raczyli się ze smakiem uczestnicy pikniku. Amatorzy słodkości liczyć mogli z kolei na watę cukrową oraz lizaki.

Nie mogło rzecz jasna obyć się bez gry w piłkę nożną. Dzieci rozegrały pomiędzy sobą gierki treningowe. Na koniec odbył się mecz pomiędzy rodzicami a zawodnikami trenującymi w najstarszej grupie.

Dla dzieci nie lada atrakcją okazało się spotkanie z Łukaszem Stankiem, zawodnikiem drużyny U-19 Górnika Zabrze, pochodzącym z Siedlisk Bogusz. Obrońca opowiedział o kolejnych szczeblach swojej kariery zawodniczej. Jednocześnie zdradził wsłuchującym się w jego słowa z zapartym tchem dzieciom receptę na sukces.  

MD

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ KIBIC
dnia 09.07.2018, 17:46. Identyfikator użytkownika: wwLR1rNWm5yg
Ocena
komentarza:
6
Wszystko mi sie podobało młodzidzi grali z wielkim zangażowaniem pomiędzy sobą ale najbardziej ich satysfakcionowała gra ze starszymi od siebie strazakmi i tatusiami tylko co mi brakowało to jedynie głosnika i P,P żeby to prowadził a mysle ze P Wojt by sie na to zgodził. Te młodsze dzieciaki tez miały niezła frajde wraz z mamusiami piekli kiełbaski kopali piłki i kibicowali starszym braciom i seniorom .
@ brumbrum
dnia 10.07.2018, 08:05. Identyfikator użytkownika: jOBznymzApYz
Ocena
komentarza:
4
wójt powinien sam wyjść z inicjatywą zaopatrzenia przedsięwzięcia w sprzęt nagłaśniający...dobrze zna sytuację stadionu w Błażkowej. To jest ewidentny brak zainteresowania, gdyby na gminnym fb się nie chwalił to co innego, ale od tygodnia widniał udostępniony plakat z informacją o imprezie z dopiskiem "będziemy", czy coś w tym stylu. Druga sprawa, to miejmy nadzieję, że za całą kwotę za którą sprzedano stadion w Błażkowej dla żwirowni, zostanie wybudowany nowy stadion z szatniami, trybunami. Kwota za jaką jest sprzedany jest wysoka, byle nie zachciano sobie wykorzystać części środków na spłacanie gminnych pożyczek czy innych inwestycji (typu altanki, łatania dróg) za pieniądze przeznaczone na coś innego. Czy to prawda że za taką sumę zostaje sprzedany stary stadion? 6000zł za 1ar? Czyli łączna suma 120tys zł (stadion ma ponad 2hektary). Obecny stadion zbudowany przez Księdza Gerarda i dzieci ze szkoły, które równały zaorane pole grabkami i motykami. Mam nadzieję, że radni tego przypilnują, aby cała kwota została przekazana na inwestycję dla młodzieży, a nie trafiła do kieszeni urzędników jako premię za dobrą pracę...
@ Kicha
dnia 10.07.2018, 08:15. Identyfikator użytkownika: 4bPsHgpGRNRN
Ocena
komentarza:
2
Jeszcze dla wielebnego trzeba odłożyć z 5 tysięcy. Przecież za darmo nie poświęci.
@ kolo
dnia 10.07.2018, 09:09. Identyfikator użytkownika: d8rzISevDT05
Ocena
komentarza:
5
Super ta impreza wszyscy fajnie sie bawili i widac bylo zauroczenie mamy byly zachwycone po oczach i spojrzeniach dzieci i rodzice zadowoleni.
@ Zapraszamy na sparingi do Jasła
dnia 18.07.2018, 14:16. Identyfikator użytkownika: JpFM0XhWlRVj
Ocena
komentarza:
2
3 szkółki piłkarskie chętnie zagrają sparingi w tych samych rocznikach. Zabawa przedewszystkim.
Pozdrawiamy serdecznie z Jasełka
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Praca, doradztwo zawodowe, szkolenia i staże w Młodzieżowym Centrum Kariery w Jaśle

 • Walka o władze bez PiS?

  Wczoraj do godziny 24.00 komitety wyborcze miały czas na zgłaszanie list kandydatów na radnych. Choć protokół z posiedzenia miejskiej komisji nie trafił jeszcze do komisarza w Krośnie, to pojawiły się nieoficjalne informacje, że PiS nie uzyskał poparcia określonej liczby głosów wyborców.

 • Jasielski budżet obywatelski – zakończył się nabór wniosków

   

  33 projekty mieszkańców zostały zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego. Ich łączna wartość wynosi 2 mln 893 tys. zł. Wnioski, które spełnią wymagane kryteria, zostaną poddane głosowaniu. Te, które otrzymają największe poparcie i zmieszczą się w wyznaczonej kwocie 300 tys. zł, będą realizowane w przyszłym roku.

 • Darmowe uprawnienia UDT i SEP dla wszystkich mieszkańców województwa podkarpackiego

   

  Firma szkoleniowa INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projekcie „Twoje nowe kwalifikacje zawodowe”.

 • Konrad! Obudź się

   

  Wczoraj mogliśmy przekonać się, że powiedzenie, iż prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie nie jest jedynie pustym sloganem. Dowiedli tego organizatorzy charytatywnego koncertu, który odbył się na przystanku „Kwiatowa”. Wszystko po to, aby pomóc Konradowi, przebywającemu w śpiączce.

 • Studia podyplomowe

 • Buziak i w drogę tylko przy „Czwórce”

  Pod koniec wakacji przy trzech jasielskich szkołach podstawowych miały powstać miejsca postojowe „kiss and ride”. Okazuje się jednak, że w tym roku strefa ta powstanie tylko przy Szkole Podstawowej nr 4 w Jaśle.

 • Ponowne kłopoty ze śmieciami

   

  Już w lipcu br. na Podkarpaciu pojawił się problem z odbiorem śmieci przez kilka wyznaczonych do tego celu zakładów, tzw. instalacji przetwarzania odpadów komunalnych. Z tego powodu w trudnej sytuacji znalazły się, nie tylko Jasło i inne miejscowości powiatu jasielskiego, ale także te z dalszych regionów Podkarpacia. Teraz sytuacja zaczyna się powtarzać. W najbliższych dniach w Jaśle i okolicznych gminach mogą wystąpić problemy z odbieraniem śmieci.

 • Laser Light sheer na stałe usunie niechciane owłosienie

   

  Laser diodowy Light Sheer Duet w Gabinecie Medycyny Estetycznej w Jaśle na stałe usuwa niechciane owłosienie.

 • Kierowcy uciekają przed muldami

  Kierowcy nie mają warunków do poruszania się po drodze powiatowej przy ul. Mickiewicza w Jaśle. Najgorsze jej odcinki są popękane i pofałdowane. Ten tragiczny stan drogi, szczególnie na zakręcie w kierunku Dąbrówki sprawia, że kierowcy uciekają na drugą stronę jezdni...

 • Gabinet Psychoterapeutyczny dr Marek Janiak

   

  Drugiego lipca w miejscowości Cieklin -Józefów otworzyłem dla Państwa gabinet psychoterapii. Wielkie jest moje zaskoczenie olbrzymią liczbą pacjentów.

 • Wracają pociągi do Krakowa

   

  Po wakacyjnej przerwie, wkrótce do rozkładu jazdy powrócą pociągi Jasło – Kraków – Jasło. Połączenie uruchomione w ubiegłym roku głównie z myślą o studentach biło rekordy popularności. W zbliżającym się roku akademickim może być podobnie, choć ze względu na prace modernizacyjnie zmianie ulegnie trasa przejazdu pociągu.

 • Bezpłatne badanie wzroku 11 i 25 września w VISION OPTYK!

   

  Rozpoczął się nowy rok szkolny. To dobry moment aby zbadać wzrok swojego dziecka i sprawdzić czy przypadkiem nie potrzebuje okularów.

 • Do wynajęcia lokale w atrakcyjnych lokalizacjach

   

  Szukasz miejsca na biuro lub powierzchni handlowej bądź usługowej? Lokale w atrakcyjnych punktach Jasła o różnym metrażu czekają. Oferujemy także wynajem w pełni wyposażonych warsztatów samochodowych.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105