Strona główna

Ich piłkarska przygoda trwa w najlepsze

5
Napisany dnia: 09.07.2018, 12:33 , Tagi: Brak

Minął rok, od kiedy dzieci z Błażkowej i okolic rozpoczęły treningi w Akademii klubu piłkarskiego „Wisłoka”. Pomimo upływu czasu zapał młodych adeptów futbolu nie gaśnie. Wprost przeciwnie, dzieci dopingowane przez władze klubu, trenerów oraz rodziców wciąż spotykają się, aby z uśmiechem na ustach bawić się kopiąc w piłkę.

Wszystko zaczęło się w czerwcu ubiegłego roku. Z inicjatywą utworzenia akademii piłkarskiej dla dzieci wyszedł klub „Wisłoka” Błażkowa. W projekt zaangażowała się również dyrektor miejscowej szkoły, Danuta Gąsior. Pomysł nalazł poparcie także wśród rodziców, którzy masowo zaczęli zapisywać swoje pociechy do szkółki. O początkach działalności akademii pisaliśmy tutaj > http://www.jaslo4u.pl/tak-rodza-sie-przyszle-talenty-newsy-jaslo-22064

Dzięki determinacji lokalnej społeczności zaangażowanej w organizację i prowadzenie akademii oraz wsparciu ze strony władz samorządowych, dzieci mogły bez przeszkód kontynuować treningi w okresie jesienno-zimowym. U progu minionego roku szkolnego z nadzieją o przyszłości szkółki mówił Andrzej Zyguła, prezes „Wisłoki” Błażkowa. - W ostatnim czasie sytuacja szkółki w kontekście finansowania jej działalności zmieniła się. Radni, sołtys oraz wójt obiecali, że dołożą starań, aby akademia mogła wciąż działać. Potrzebujemy pieniędzy głównie na trenera i ubezpieczenie.  Potrzeby starają się także zabezpieczać rodzice. Jako prezesa klubu Wisłoki Błażkowa cieszy mnie, że dzieci będą miały szansę trenować. ­mówił w sierpniu 2017 r.

W marcu bieżącego roku w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Błażkowej zorganizowano pokazowy turniej piłki nożnej z udziałem dzieci trenujących w akademii. Wydarzenie stało się wówczas okazją do zaprezentowania aktywności młodych zawodników, którzy coraz częściej zaczęli pojawiać się na turniejach piłkarskich organizowanych na terenie całego województwa podkarpackiego. Obecnie w zajęciach udział biorą dzieci w podziale na trzy grupy wiekowe. Przygodę z piłką nożną realizują dzieci z roczników: 2005 i młodsi, 2008 i młodsi oraz 2010 i młodsi.

W minioną niedzielę, na stadionie „Wisłoki” Błażkowa odbyły się uroczyste, pierwsze urodziny szkółki. Wszyscy chętnie pozowali do wspólnych zdjęć, a najbardziej sumienni młodzi zawodnicy otrzymali za swoją postawę pochwały oraz upominki. Na ruszcie grilla skwierczały kiełbaski, którymi następnie raczyli się ze smakiem uczestnicy pikniku. Amatorzy słodkości liczyć mogli z kolei na watę cukrową oraz lizaki.

Nie mogło rzecz jasna obyć się bez gry w piłkę nożną. Dzieci rozegrały pomiędzy sobą gierki treningowe. Na koniec odbył się mecz pomiędzy rodzicami a zawodnikami trenującymi w najstarszej grupie.

Dla dzieci nie lada atrakcją okazało się spotkanie z Łukaszem Stankiem, zawodnikiem drużyny U-19 Górnika Zabrze, pochodzącym z Siedlisk Bogusz. Obrońca opowiedział o kolejnych szczeblach swojej kariery zawodniczej. Jednocześnie zdradził wsłuchującym się w jego słowa z zapartym tchem dzieciom receptę na sukces.  

MD

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ KIBIC
dnia 09.07.2018, 17:46. Identyfikator użytkownika: wwLR1rNWm5yg
Ocena
komentarza:
6
Wszystko mi sie podobało młodzidzi grali z wielkim zangażowaniem pomiędzy sobą ale najbardziej ich satysfakcionowała gra ze starszymi od siebie strazakmi i tatusiami tylko co mi brakowało to jedynie głosnika i P,P żeby to prowadził a mysle ze P Wojt by sie na to zgodził. Te młodsze dzieciaki tez miały niezła frajde wraz z mamusiami piekli kiełbaski kopali piłki i kibicowali starszym braciom i seniorom .
@ brumbrum
dnia 10.07.2018, 08:05. Identyfikator użytkownika: jOBznymzApYz
Ocena
komentarza:
4
wójt powinien sam wyjść z inicjatywą zaopatrzenia przedsięwzięcia w sprzęt nagłaśniający...dobrze zna sytuację stadionu w Błażkowej. To jest ewidentny brak zainteresowania, gdyby na gminnym fb się nie chwalił to co innego, ale od tygodnia widniał udostępniony plakat z informacją o imprezie z dopiskiem "będziemy", czy coś w tym stylu. Druga sprawa, to miejmy nadzieję, że za całą kwotę za którą sprzedano stadion w Błażkowej dla żwirowni, zostanie wybudowany nowy stadion z szatniami, trybunami. Kwota za jaką jest sprzedany jest wysoka, byle nie zachciano sobie wykorzystać części środków na spłacanie gminnych pożyczek czy innych inwestycji (typu altanki, łatania dróg) za pieniądze przeznaczone na coś innego. Czy to prawda że za taką sumę zostaje sprzedany stary stadion? 6000zł za 1ar? Czyli łączna suma 120tys zł (stadion ma ponad 2hektary). Obecny stadion zbudowany przez Księdza Gerarda i dzieci ze szkoły, które równały zaorane pole grabkami i motykami. Mam nadzieję, że radni tego przypilnują, aby cała kwota została przekazana na inwestycję dla młodzieży, a nie trafiła do kieszeni urzędników jako premię za dobrą pracę...
@ Kicha
dnia 10.07.2018, 08:15. Identyfikator użytkownika: 4bPsHgpGRNRN
Ocena
komentarza:
2
Jeszcze dla wielebnego trzeba odłożyć z 5 tysięcy. Przecież za darmo nie poświęci.
@ kolo
dnia 10.07.2018, 09:09. Identyfikator użytkownika: d8rzISevDT05
Ocena
komentarza:
5
Super ta impreza wszyscy fajnie sie bawili i widac bylo zauroczenie mamy byly zachwycone po oczach i spojrzeniach dzieci i rodzice zadowoleni.
@ Zapraszamy na sparingi do Jasła
dnia 18.07.2018, 14:16. Identyfikator użytkownika: JpFM0XhWlRVj
Ocena
komentarza:
2
3 szkółki piłkarskie chętnie zagrają sparingi w tych samych rocznikach. Zabawa przedewszystkim.
Pozdrawiamy serdecznie z Jasełka
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Miasto ubiega się o Otwarte Strefy Aktywności

  Resort sportu i turystyki ogłosił 11 lutego nabór wniosków o dofinansowanie na budowę ogólnodostępnych bezpłatnych stref sportowo-rekreacyjny tzw. Otwartych Stref Aktywności. Władze miasta również zgłosi swój akces w ubieganiu się o środki na powstanie pięciu siłowni w Jaśle.

 • Nowe ceny za śmieci już od kwietnia!

  Rada Miejska wyraziła zgodę na podniesienie stawek za odbiór i zagospodarowanie śmieci z terenu miasta Jasła, które będą obowiązywać mieszkańców od 1 kwietnia br. Podjęcie tej decyzji nie było łatwe zwłaszcza, że od sześciu lat stawki znajdowały się na tym samym poziomie. Niemniej jednak nieustalenie nowych cen skutkowałoby...

 • Ponad pół miliona złotych trafi do klubów sportowych

   

  Burmistrz Jasła zdecydował, które z klubów sportowych i zgłoszonych przez nie przedsięwzięć otrzymają dotację celową z budżetu miasta. Do podziału było ponad pół miliona złotych.

 • Stawki za śmieci mocno w górę!

  W wielu polskich miasta wzrosły już opłaty za odbiór i gospodarowanie odpadami. Nie ominie to również Jasła. Śmieci jest coraz więcej, a regionalne instalacje podnoszą radykalnie ceny, co uderzy w nasze kieszenie. Szykuje się dwukrotna podwyżka opłat za odpady zmieszane.

 • W Błażkowej spłonął budynek gospodarczy

  W miniony piątek w Błażkowej po godzinie 22.00 na jednej z prywatnych posesji pojawiła się ogromna łuna ognia. W płomieniach stanął budynek gospodarczy. Niewiele rzeczy udało się z niego uratować. Akcja gaśnicza trwała ponad trzy godziny.

 • Konserwacja samochodu, czy warto?

   

  Prawdą jest, że kierowcy nie przepadają za zimą. Nie lubią jej również nasze samochody. Trudne warunki mocno dają się we znaki wszystkim pojazdom poruszającym się po polskich drogach. Korozja jest prawdziwą zmorą właścicieli samochodów. Czy można z nią skutecznie walczyć? Oczywiście, że tak!

 • Cleo zachwycona talentem Adriana!

  Adrian Bałucki, uczestnik programu The Voice Kids po raz kolejny zachwycił swym talentem wokalnym. W Bitwie na Głosy okazał się najlepszy w swojej grupie zdobywając uznanie Cleo.

 • Opowiedzieli o ludziach i psach ratujących życie

   

  Wczoraj, w Jasielskim Domu Kultury, odbyła się premiera filmu dokumentalnego pt. „Fuks”. Głównymi bohaterami produkcji są jaślanin Jacek Dubiel i jego czworonożny kompan, tytułowy Fuks. Film opowiada o pełnej pasji i poświęcenia pracy ratowników rzeszowskiego STORAT-u.

 • Opozycja pyta o wniosek w sprawie odwołania starosty Pawlusia

  Grupa dziesięciu radnych opozycji w grudniu ubiegłego roku złożyła wniosek o odwołanie Adama Pawlusia z funkcji starosty jasielskiego. Minął już ponad miesiąc, a sprawa ta nadal nie została przegłosowana przez radnych powiatowych.

 • Jaślanin walczy o Oskara branży mobile!

   

  Młodzi i utalentowani jaślanie to bez wątpienia najlepszy towar eksportowy miasta. Do tego grona z pewnością zaliczyć można Krzysztofa Wróblewskiego, jaślanina, którego specjalna rękawica może już niedługo zrewolucjonizować korzystanie z technologii wirtualnej rzeczywistości. Projekt został nominowany do prestiżowej nagrody i ma szansę na Oskara branży mobile.

 • Giganci Programowania – nowa szkoła programowania w Jaśle

   

  Wystartowały zapisy na kursy programowania dla dzieci i młodzieży w semestrze letnim.

 • W maju 5. Nocna Jazda Ratowników. Tym razem dla ratownika medycznego Grzegorza

   

  5. edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r w Jedliczu. Jest to wielka akcja charytatywna organizowana przez portal Krosno112.pl i OSP Dobieszyn, która łączy służby ratownicze z całej Polski. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105