Strona główna

II Bieg Beskidnika - udany powrót na beskidzkie ścieżki

8
Napisany dnia: 05.10.2017, 08:42 , Tagi: Brak

Dogodne warunki atmosferyczne, piękna trasa, przyjazna atmosfera i wysoka frekwencja – to wszystko sprawiło, że II Bieg Beskidnika możemy uznać za bardzo udaną imprezę biegową.

„Beskidnik” odbył się 1 października 2017 r. w Foluszu. Na malownicze ścieżki Magurskiego Parku Narodowego wybiegło w tym roku 283 biegaczy. Krótszy dystans (6 km) wybrało 90 osób, natomiast w dystansie półmaratońskim wystartowało 193 zawodników. Wielu z nich zawitało na Beskidniku już po raz drugi. Jednakże pojawiła się również liczna grupa osób, które po raz pierwszy miały możliwość wziąć udział w zawodach rozgrywanych w tym pięknym zakątku Powiatu Jasielskiego.

Pozytywną informacją dla organizatorów Biegu jest coraz większa liczba biegaczy z różnych regionów Polski. W tym roku w Beskidniku wystartowali również zawodnicy ze Słowacji. Po zakończeniu zawodów wszyscy oni podkreślali piękno i wyjątkowość tras biegowych w Beskidzie Niskim. Nierzadkie były też stwierdzenia, że trasa przygotowana przez organizatorów Biegu Beskidnika jest jedną z najlepszych i najciekawszych spośród górskich tras biegowych w naszym kraju. Wiodąc ścieżkami Magurskiego Parku Narodowego w pobliżu Wodospadu Magurskiego, Diablego Kamienia, przez Magurę Wątkowską i Kornuty, poza wyzwaniami technicznymi, oferuje ona również biegaczom możliwość zobaczenia piękna beskidzkiej przyrody.

W tegorocznym Beskidniku wystartowali zarówno zawodnicy rozpoczynający swoją przygodę z biegami górskimi jak i doświadczeni, utytułowani sportowcy należący do czołówki biegaczy górskich. W biegu wzięli udział m.in.: Izabela Zatorska (była wicemistrzyni świata a także wielokrotna zwyciężczyni Pucharu Europy w biegach górskich) a także Bartosz Gorczyca - wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w biegach górskich oraz zwycięzca wielu prestiżowych ultramaratonów. Również w tegorocznym Beskidniku triumfowali oni na swoich dystansach. W II edycji Biegu Beskidnika na podium stanęli:

Dystans 6 km

Kobiety:

I miejsce – Izabela Zatorska (czas 00:32:35)

II miejsce – Justyna Baran (czas 00:35:29)

III miejsce – Agnieszka Żelazny (czas 00:36:41)

 Mężczyźni:

I miejsce – Stanisław Jaźwiecki (czas 00:26:48)

II miejsce – Mateusz Błaż (czas 00:27:00)

III miejsce – Bartłomiej Olbrych (czas 00:27:20)

Klasyfikacja dystansu 21 km wyglądała następująco:

Kobiety

I miejsce – Katarzyna Winiarska (czas 01:54:25)

II miejsce – Anna Kapelan (czas 01:58:03)

III miejsce – Ewelina Borowska–Pawluś (czas 02:02:06)

Mężczyźni

I miejsce – Bartosz Gorczyca (czas 01:27:25)

II miejsce - Tomasz Koczwara (czas 01:28:55)

III miejsce - Stanisław Tomasik (czas 01:40:04)

Bieg Beskidnika swoją obecnością uświetnili m.in. Pani Alicja Zając - Senator RP, Pan Bogdan Rzońca – Poseł na Sejm RP oraz Starosta Jasielski – Pan Adam Pawluś, którzy na mecie dekorowali biegaczy pamiątkowymi medalami a także nagradzali zwycięzców Biegu.

Druga edycja Beskidnika cieszyła się sporym zainteresowaniem kibiców. Dla najmłodszych z nich w Strefie Kibica, umiejscowionej w Parku Rekreacji i Edukacji Ekologicznej im. Senatora Stanisława Zająca, prowadzone były przez pracowników Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle ciekawe zajęcia animacyjne. Również tutaj każdy biegacz mógł skorzystać z usług masażystów z Medyczno–Społecznego Centrum Kształcenie Zawodowego w Jaśle oraz spróbować wypieków, przygotowanych specjalnie na tę okazję przez Zespół Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle.

II Bieg Beskidnika nie odbyłby się gdyby nie pomoc i wsparcie wielu instytucji i firm, którym organizatorzy Biegu pragną serdecznie podziękować.

Bieg Beskidnika zorganizowali: Starosta Jasielski, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle oraz Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów.

Partnerami wydarzenia byli: Magurski Park Narodowy, Fundacja „Festiwal Biegów”, firma Regatta Great Outdoors, Portal BiegiGórskie.pl, Portal BiegamyPoGórach.pl, Gmina Dębowiec, Nowy Styl, Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle, Dom Pomocy Społecznej w Foluszu, Ośrodek Wczasowo–Wypoczynkowy Folusz, Siłownia Lady Gym, Zespół Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle, Lekka Piechota Obrony Narodowej, Podkarpacka Obrona Narodowa, Strzelcy z Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach oraz Strzelcy z Zespołu Szkół w Trzcinicy.

Patronat medialny nad Biegiem Beskidnika objęła TVP 3 Rzeszów.

Sponsorami imprezy byli: Habys Sp. z o. o. Magura Sport, Kaufland, Fish bar Pik Stawy Wacława

O bezpieczeństwo uczestników biegu zadbali: GOPR, jasielska Policja, Ochotnicza Straż Pożarna z Folusza i z Dębowca.

Pragniemy także podziękować nauczycielom i uczniom z Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle oraz z Zespołu Szkół Budowlanych za pomoc w pracach porządkowych na trasach biegu.

Bieg Beskidnika brał udział w programie Regatta RUSZ SIĘ!

Organizatorzy

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Fbccczxe
dnia 06.10.2017, 00:17. Identyfikator użytkownika: f0q8cxehsXn2
Ocena
komentarza:
-25
A o meczu cisza
@ uczestnik
dnia 06.10.2017, 13:15. Identyfikator użytkownika: 5r2GU99mkeXP
Ocena
komentarza:
18
Potwierdzam : impreza udana, wspaniała trasa i miłe spędzenie niedzieli!!!
@ sportowiec
dnia 06.10.2017, 16:41. Identyfikator użytkownika: OoquNHSJIgxt
Ocena
komentarza:
41
Bardzo dobrze gdy ludzie chcą uprawiać sport, szczególnie biegi górskie. Wspaniała pogoda, wspaniała przyroda tylko po co w pobliże podium, pod obiektyw wciskają się osoby nigdy nie uprawiające sportów.
@ Anonimka
dnia 06.10.2017, 22:21. Identyfikator użytkownika: CVVX04vHx0XY
Ocena
komentarza:
20
Wybory idą czas lansu ( kto ja jestem) i obietnic ( co ja bym nie zrobił)
@ ki
dnia 06.10.2017, 23:28. Identyfikator użytkownika: L1UahRdgUgUi
Ocena
komentarza:
-9
rany julek a gdzie czarni jasło < nic nie piszecie o nich, przecież czarni byli przeeeeeeeed meczem a tu nic...
@ Do ki
dnia 07.10.2017, 13:50. Identyfikator użytkownika: Hxt2QCTAMw22
Ocena
komentarza:
5
Mylisz się bo w Biegu startował prezes Czarnych i kibice tego klubu i z tego co widziałem byli bardzo zadowoleni.
@ Kpt. Wrona
dnia 07.10.2017, 08:31. Identyfikator użytkownika: hsz2Z4t8Ejox
Ocena
komentarza:
-3
Jak się patrzy na zamieszczone powyżej zdjęcia można się tylko utwierdzić w tym, że polscy lotnicy byli i są najlepsi (dywizjon 303, Małysz a nawet biegacze).
@ Uczestnik
dnia 07.10.2017, 21:55. Identyfikator użytkownika: 2yEFQL6e38mp
Ocena
komentarza:
9
Bardzo udana impreza, brawa dla organizatorow. A te ciasteczka po biegu od dwoch miłych dziewczyn, pycha. Do zobaczenia za rok.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • „Dziecinada. Nie dorośli do bycia radnymi”

  Mogliśmy się spodziewać burzliwej dyskusji, braku poparcia większości radnych dla udzielenia pomocy finansowej dla województwa podkarpackiego na budowę nowego odcinka drogi 992, czy odrzucenie inwestycji w Ożennej, ale nie tego, że większość radnych nie przyjdzie na obrady sesji nadzwyczajnej…

 • Czy wystarczy pieniędzy na przebudowę stadionu w Trzcinicy?

  Początkiem marca powiat ogłosił drugi przetarg na przeprowadzenie modernizacji stadionu sportowego wraz z rozbudową obiektów lekkoatletycznych przy Zespole Szkół w Trzcinicy. Pierwsze postępowanie zostało unieważnione. Najniższa oferta przewyższała możliwości finansowe samorządu powiatu.

 • Szansa na staże dla osób młodych

   

  W Jaśle rozpoczyna się realizacja projektu „Aktywność edukacyjno – zawodowa – drogą do Twojego sukcesu” skierowanego do  osób młodych w wieku 18-29 lat.

 • Trzy złote medale zdobyte w kickboxingu w Niemczech!

  Zawodnicy Jasielskiego Klubu Sportów Walki prowadzonego przez trenera Jerzego Pilarza i jego asystenta Wojciecha Busia odnieśli duży sukces w Mistrzostwach Makroregionu Baden Niemcy w kickboxingu..

 • Budowa nowego odcinka drogi 992 pod znakiem zapytania

  To ostatni dzwonek dla władz powiatu jasielskiego i miasta Jasła, aby podjąć decyzję w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla województwa podkarpackiego na budowę nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 992 między rondem imienia Adama Lazarowicza, a rondem imienia księdza Kazimierza Wojciechowskiego.

 • Radni chcą pełnowymiarowego boiska treningowego

  W Jaśle brakuje pełnowymiarowego boiska treningowego do piłki nożnej. Dzięki poparciu radnych długo oczekiwane zadanie będzie możliwe do realizacji. Czy uda się jednak przystąpić do tego zadania? Wszystko zależeć będzie od tego, czy miasto uzyska dofinansowanie...

 • Wiosna bez Limitów w sieci TELGAM

   

  Nowa wiosenna promocja w sieci Telgam to jedynie 16,90 zł za komórkę miesięcznie i rozmowy bez limitów na telefony komórkowe, stacjonarne oraz nielimitowane SMS -y do wszystkich sieci.

 • Pustelnik z Dębowca skazany na 3 lata więzienia

  Dzisiaj w jasielskim sądzie zapadł wyrok w sprawie Wojciecha P. pustelnika z Dębowca oskarżonego przez prokuraturę o wykorzystanie seksualne 14-letniego chłopca. Proces w tej sprawie odbywał się za zamkniętymi drzwiami.

 • Działkowiec widział podejrzanego mężczyznę niedaleko domu Haliny G.

  W miniony piątek przed krośnieńskim sądem zeznawało kolejnych dziesięć osób w procesie Janusza G. oskarżonego o zabójstwo żony. Proces jest poszlakowy, gdyż nie ma ani ciała ani narzędzia zbrodni.

 • Salon Optyczny "Twój Optyk" zaprasza na wiosenne promocje

   

  Zapraszamy Państwa serdecznie do skorzystania z najnowszych promocji które aktualnie są dostępne w Salonie Optycznym "Twój Optyk"

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105