II Turniej Ministrantów w Piłce Nożnej

3
 II turniej ministrantów w piłce nożnejDziś (15 czerwca) zakończył się II Turniej Ministrantów w Piłce Nożnej organizowany przez MDK, który odbył się w trwającym Tygodni Kultury Chrześcijańskiej. Jak przed rokiem w finale znalazły się drużyny parafii pw. Wniebowzięcia NMP, popularnie zwanej jasielską Farą i parafia pw. Matki Boskiej Częstochowskiej. Jednak ta druga nie potrafiła obronić tytułu sprzed roku.

W całym turnieju wzięło udział tylko pięć drużyn, w pierwszej fazie rozgrywek odpadła reprezentacja liturgicznej służby z parafii św. Antoniego z Padwy i w dalszych rozgrywkach pozostały wyżej wspomniane dwa zespoły oraz Sobniów i Żółków. Niestety Sobniów nie zgłosił się do rozegrania półfinału i zastosowano grę „każdy z każdym”. Pierwszy mecz M.B. Częstochwska – Żółków zakończył się wynikiem 6:0 (dla drużyny M.B.C.), później pojedynek stoczyła Fara z Żółkowem, w którym ta druga parafia przegrała 14:3. Taki układ pozwolił się nam cieszyć pięknym finałem, bo gra była o wszystko.

Po 30 minutach (czyli regulaminowym czasie gry) na boisku utrzymywał się bezbramkowy remis, zarządzono dogrywkę (2 połowy po 5 minut). Obie drużyny były już bardzo zmęczone, ale jasielskiej Farze udało się trafić do bramki przeciwnika w pierwszej połowie dogrywki, a w drugiej tylko podwyższyli wynik na 2:0 dzięki czemu mogli się cieszyć z I miejsca w turnieju.

Królem strzelców został zawodnik jasielskiej Fary, który 8 razy pokonał bramkarza przeciwnej drużyny.

Z niepewnych danych wiadomo, że za rok ma się odbyć podobna impreza, na którą są zaproszone wszystkie drużyny ministrantów z Jasła i jego okręgu.

Tekst i foto: Dawid