Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl
Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

Inżynieria produkcji - studia magisterskie w PWSZ w Krośnie

Od lutego 2019 roku w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Krośnie rusza kształcenie na studiach magisterskich na kierunku Inżynieria produkcji. Propozycja krośnieńskiej uczelni, skierowana do absolwentów studiów inżynierskich I stopnia, pozwoli osobom czynnym zawodowo na kontynuację kształcenia blisko miejsca zamieszkania.

W przeszłości inżynier był odpowiedzialny za optymalizację technicznych szczegółów produktu, a ekonomista biznesu ustalał cenę i wprowadzał ją na rynek; dzisiaj inżynier przemysłowy musi brać pod uwagę oba aspekty jednocześnie. W dobie rewolucji Przemysł 4.0 bardzo ważna jest umiejętność pracy zespołowej, która pozwala doprowadzać konkretne projekty do oczekiwanych rezultatów. Inżynier Przemysłu 4.0 powinien więc posiadać zdolność rozumienia i łączenia pojęć z różnych dziedzin. Nowoczesny inżynier - menedżer musi być elastyczny. Pracownicy i kandydaci na nich, muszą posiadać wiedzę techniczną, a także potrafić opracowywać oraz wdrażać procesy i projekty. Naprzeciw temu wychodzi koncepcja kształcenia na kierunku Inżynieria produkcji.

W trakcie studiów, które trwają trzy semestry, studenci zapoznają się z podstawowymi zasadami projektowania, rozwoju i optymalizacji produktów, wymaganymi procesami technologicznymi, bezpieczeństwem i środowiskiem pracy oraz zarządzaniem jakością wyrobów. Będą pracować nad technicznym projektowaniem produktów i procesów, a także zarządzać tymi produktami i usługami. Wśród przedmiotów kierunkowych, które znalazły się w planie studiów możemy znaleźć m.in. System zarządzania cyklem życia produktu, Projektowanie i organizacja systemów produkcyjnych, Nowoczesne metody sterowania procesem produkcji, Robotyzację procesów wytwórczych, Produkcyjne systemy jakości, Inżynierię transportu i magazynowania, Zaawansowane systemy pomiarowe, Gospodarkę odpadami przemysłowymi i technologie utylizacji odpadów.

W ramach kierunku zaplanowano kształcenie na trzech specjalnościach:

  • zintegrowane systemy wytwarzania;
  • jakość, środowisko, bezpieczeństwo i higiena pracy w przedsiębiorstwie;
  • systemy informatyczne w inżynierii produkcji.

Rozpiętość branż, w których można podjąć pracę po ukończeniu studiów jest szeroka. Zatrudnienie można znaleźć w firmach, które zajmują się produkują przemysłową, w firmach logistycznych, programistycznych oraz konsultingowych (np. w zakresie produkcji, zakupów, zarządzania materiałami, planowania dystrybucji i logistyki, zarządzania łańcuchem dostaw, zarządzania jakością, marketingu i sprzedaży, controllingu, organizacji), a także w centrach badań i rozwoju przedsiębiorstw.

Studia II stopnia na kierunku Inżynieria produkcji prowadzone w trybie stacjonarnym (bezpłatnym) i niestacjonarnym(płatnym)będą trwały trzy semestry. Rekrutacja na pierwszy cykl kształcenia rozpoczyna się od lutego 2019 roku.

Studiowanie jest pasją dla ludzi chcących odkrywać świat i rozwijać swoje talenty. Ambitna młodzież, poważnie myśląca o swojej przyszłości i znalezieniu ciekawej pracy, dzięki studiom wyższym najlepiej przygotuje się do pracy zawodowej. Warto więc postawić na wyższe wykształcenie.

Więcej szczegółów:

http://www.pwsz.krosno.pl/studia/kierunki-i-specjalnosci-studiow/inzynieria-produkcji/

Artykuł sponsorowany

Napisany dnia: 24.01.2019, 07:00

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: [email protected]
Telefonicznie: 508 772 657