Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie - niewielkich informacji tekstowych wysyłanych przez Jaslo4u.pl, zapisywanych na dysku Twojego komputera. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl, w tym wygody i użyteczności usług świadczonych za jego pośrednictwem. Więcej o plikach cookie na Jaslo4u.pl możesz dowiedzieć się stąd.

Strona główna

IX Ogólnopolski Konkurs Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz

2
Napisany dnia: 11.03.2014, 09:14 , Tagi: JDK, Jasło

W dniach 26 – 28 marca br. Jasielski Dom Kultury już po raz dziewiąty organizuje Ogólnopolski Konkurs Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz. Impreza odbywa się w ramach XXII Jasielskich Spotkań Muzycznych, wydarzenia zainicjowanego przez Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Jaśle oraz Jasielski Dom Kultury.

W ramach tegorocznego OKMI odbędą się przesłuchania konkursowe oraz koncerty: jazzowy i operowy. 26 marca o godzinie 18.00 na scenie JDK wystąpi F.O.U.R.S Collective, zwycięzca jazzowego debiutu fonograficznego roku. Muzycy zagrają koncert promujący ich debiutancką płytę „Treezz”. Bilety w cenie 15 zł (dorośli) oraz 10 zł (młodzież szkolna) sądo nabycia w sekretariacie JDK. Z kolei 27 marca, również o godzinie 18.00 odbędzie się koncert operowy „Wokół Callas i Kiepury”. Na scenie Jasielskiego Domu Kultury wystąpią: Ewa Majcherczyk (sopran), Łukasz Motkowicz (baryton), Katarzyna Neugebauer (fortepian), Mariusz Hanula (prelegent). Bilety są do nabycia w sekretariacie JDK, w cenie 10 zł dla dorosłych oraz 5 zł dla młodzieży szkolnej. IX Ogólnopolski Konkurs Młodych Instrumentalistów zakończy Koncert Galowy 28 marca br. godzinie 18.00.

***

Pomysłodawczynią konkursu była znakomita polska śpiewaczka Stefania Woytowicz, dzięki której główną ideą zmagań konkursowych stało się poszerzanie znajomości literatury kompozytorów polskich wśród dzieci i młodzieży oraz rozbudzanie zainteresowania twórczością rodzimych kompozytorów. Konkurs adresowany do uczniów szkół muzycznych I i II stopnia jest także doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, zarówno wśród uczestników, jak i pedagogów. Przez te wszystkie lata przez JDK i PSM przewinęło się blisko 900 młodych muzyków, których oceniali wybitni jurorzy m.in.: prof. Konstanty Andrzej Kulka, prof. Ewa Bukojemska, prof. Andrzej Godek, prof. Waldemar Sutryk, prof. Mariola Cieniawa, prof. Jerzy Kotyczka. Dzięki tak znakomitym osobistościom, cennym nagrodom oraz dobrej organizacji konkurs na stałe wpisał się w kulturalny kalendarz i krajobraz artystyczny Jasła oraz znalazł szczególne miejsce na mapie Polski.

Wśród artystów, którzy zaszczycili nas koncertami byli min.: Kaja Danczowska, Konstanty Andrzej Kulka, Kwartet Wilanowski, Kwartet Camerata, Marcin Dylla.

kp (JDK)

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ zainteresowany
dnia 12.03.2014, 22:10. Identyfikator użytkownika: ia0IHsEejBqz
Ocena
komentarza:
2
Najpierw niech JDK wymieni fortepian. Ten co jest to złom i przynosi wstyd dla Jasła.
@ asia
dnia 14.03.2014, 00:04. Identyfikator użytkownika: HAyQlixzYzAN
Ocena
komentarza:
-1
Rzuć 500 000 zł chętnie wymienią
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Zarządy Osiedli Gamrat i Krajowice bez zmian

   

  Wczoraj miały miejsce zebrania wyborcze do Zarządów Osiedli Gamrat i Krajowice. Mieszkańcy ponownie wybrali dotychczasowych przewodniczących

 • Wypadek w Nawsiu Kołaczyckim. Mężczyzna z obrażeniami trafił do szpitala.

   

  Wczoraj w miejscowości Nawsie Kołaczyckie doszło do wypadku z udziałem rowerzysty. 78 - letni mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

 • Matura z matematyki za nami.

   

  Uczniowie z całej Polski zmierzyli się dzisiaj z zadaniami z matematyki na poziomie podstawowym. Za nimi pytania zamknięte i otwarte, na rozwiązanie których do dyspozycji mieli 170 minut.

 • Strażacy zapobiegli pożarowi przy ul. Floriańskiej

   

  Dziś po godz. 17 z okna jednego z mieszkań w kamienicy przy ul. Floriańskiej zaczęły wydobywać się kłęby dymu. Jak się okazało, był to skutek zapalenia się garnka – roztargniony lokator postawił go na ogniu po czym... wyszedł z domu.

 • Pierwszy Partner Google w Jaśle – Kampanie SEO

   

  Chciałbyś promować swoją firmę w Google? Agencja reklamowa Kampanie SEO z Jasła jest jedynym w okolicy Certyfikowanym Partnerem Google oferującym pozycjonowanie stron www oraz kampanie AdWords. Sprawdź na czym to polega i jak może pomóc Twojej firmie!

 • Ratują tysiące żab

   

  Co roku rozstawiają siatki i wiaderka wzdłuż ruchliwego odcinka drogi w Nowym Żmigrodzie. Po co? By ratować płazy przed rozjechaniem przez samochód. 

 • Dzień bezpłatnych badań wzroku w salonie VISION OPTYK

   

   

 • Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach

   

  Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach to szkoła z siedemdziesięcioletnią tradycją, posiadająca ugruntowaną pozycję w środowisku lokalnym. Nie tylko kształci i wychowuje młode pokolenia, ale również pełni rolę kulturotwórczą i integracyjną. 

 • W Jaśle odbyło się spotkanie z Marianem Kowalskim, kandydatem na prezydenta

   

  W sobotnie popołudnie Jasło odwiedził Marian Kowalski. Kandydat na prezydenta RP z ramienia Ruchu Narodowego spotkał się z mieszkańcami w restauracji Impresja.

 • Volkswagenem z impetem uderzył w barierę mostu

   

  Tuż po godzinie 12.00 na moście na ul. Mickiewicza w Jaśle doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego marki Volkswagen Passat. Kierowca z impetem wjechał w barierę mostu.

 • Pobiegli, aby uczcić pamięć Stanisława Zająca

   

  Niemal 200 biegaczy stanęło na starcie czwartej edycji Biegu Pamięci Senatora Stanisława Zająca. Zawodnicy tradycyjnie rywalizowali na dwóch dystansach.

 • Kolejna odsłona procesu wójta Mariusza P.

   

  Dzisiaj w Sądzie Rejonowym w Jaśle odbyła się kolejna rozprawa ws. Wójta gminy Osiek Jasielski, oskarżonego o naruszenie nietykalności cielesnej nauczyciela szkoły w Samoklęskach.

 • Niegłowice. By się wykąpać, łapią deszczówkę.

   

  Część mieszkańców Osiedla Niegłowice od lat boryka się z problemem niewystarczającego zaopatrzenia w wodę. Zbawieniem, może stać się planowana rozbudowa sieci wodociągowej.

   

 • Wybory osiedlowe. W Bryłach i Kaczorowach bez zmian.

   

  Wczoraj odbyły się zebrania wyborcze mieszkańców osiedli Bryły i Kaczorowy. Mieszkańcy ponownie zaufali dotychczasowym przewodniczącym.

 • W „Medyku” uczczono pamięć o „Hubalu”

   

  W jasielskim „medyku” odbyła się uroczystość upamiętnienia kolejnej rocznicy śmierci mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. 30 kwietnia minie 75 lat od dnia, w którym zginął z rąk wroga pod Anielinem.

 • -50 % na wszystkie dania z karty menu w Restauracji "Małopolska"

 • Otwarcie nowego sklepu Szkrab Secondhand!

   

  Serdecznie zapraszamy na otwarcie nowego punktu sklepów Szkrab Secondhand w najbliższą środę (29.04) przy ulicy Staszica 38 (naprzeciw banku PKO).

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105