Strona główna

Jak działa karta kredytowa i jak bezpiecznie z niej korzystać? Rozwiewamy wątpliwości

1
Napisany dnia: 14.03.2019, 17:31 , Tagi: Brak

Karta kredytowa to wygodne narzędzie finansowe oferowane obecnie przez większość banków. Jeżeli potrzebujesz szybko gotówki na krótki okres, warto rozważyć taką opcję. Na temat tego sposobu pozyskiwania dodatkowych środków krąży wiele mitów. Czy rzeczywiście korzystanie z nich jest niebezpieczne?

Cała prawda o kartach kredytowych

W przeciwieństwie do karty debetowej dodawanej do standardowego rachunku bankowego, które pozwala nam wypłacać pieniądze w bankomatach i płacić bezgotówkowo w sklepach, karta kredytowa nie jest powiązana z naszym rachunkiem bankowym. Oznacza to, że środki którymi płacimy nie należą do nas – dzięki temu przy zakupach nie jesteśmy ograniczeni wysokością naszej pensji.

Dla kogo ten produkt?

Dla zdyscyplinowanych finansowo osób karta kredytowa będzie wygodną i nieoprocentowaną formą pożyczki krótkoterminowej. Obecnie, większość banków posiada ogromną ofertę tego typu produktów. W dobie walki o klienta, warunki stają się coraz atrakcyjniejsze, a promocje z których można skorzystać mnożą się. Wraz z nimi, wzrasta także liczba profitów, z których możemy skorzystać. Banki chętnie podejmują współpracę z dużymi sklepami sprzedającymi elektronikę czy materiały budowlane, a karta kredytowa staje się alternatywą dla tradycyjnych rat.

Pamiętaj o zasadach

Aby w pełni wykorzystać potencjał tkwiący w korzystaniu z karty kredytowej – a nawet na tym zarobić – należy pamiętać o konsekwentnym przestrzeganiu terminów, ustalonych w umowie z bankiem. Warto korzystać tylko z tych możliwości, które nie są objęte dodatkowymi opłatami czy prowizjami. I przede wszystkim: zawsze należy spłacać zadłużenie w terminie. To, w połączeniu ze świadomym wyborem rodzaju produktu, oraz dokładnym przeczytaniem warunków i umowy – gwarantuje nam wszystkie zalety korzystania z karty kredytowej i uniknięcie problemów.

Gdy potrzebujemy szybko, dodatkowej gotówki i mamy pewność, że będziemy w stanie spłacić zadłużenie w ustalonym terminie – warto udać się do placówki zaufanego banku i zapoznać z ofertą tego produktu finansowego. Jeżeli będziemy przestrzegać zasad, zagwarantuje on nam szybką i darmową pożyczkę.

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Emeryt
dnia 17.03.2019, 18:01. Identyfikator użytkownika: tW0SLuYrqp4e
Ocena
komentarza:
1
Unikaj kredytu w Banku .
Nie będziesz miał kłopotów.
Zdarza się, że zastawiony dom pod kredyt bank wycenia na 15 tyś zł.
W razie problemu ze spłatą bank twój dom sprzedaje za 15 tyś
odbierając swój dług a ty zostajesz na ulicy.
Chętnych nie brakuje i czekają na taką okazję.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Sędzi Anna Maria Wesołowska w ramach kampanii „Ty decydujesz”

  Mądra, wyrozumiała i niezwykle charyzmatycza – tak pokrótce można opisać najsłynniejszą sędzię w Polsce. Na zaproszenie Urzędu Miasta w Jaśle, Straży Miejskiej w Jaśle oraz Zakładu Karnego w Jaśle gościła obecnie najbardziej rozpoznawalna sędzia – Anna Maria Wesołowska...

 • Janusz Pacher kieruje pracą PUP w Jaśle

  Od wtorku obowiązki dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle pełni Janusz Pacher. Zmiany podyktowane są ponad dwumiesięczną absencją dyrektora Dariusza Uliasza, który obecnie przebywa na zwolnieniu chorobowym.

 • Chcesz złożyć Twój e-PIT? Zobacz, jakie to proste

   

  Na podatników, rozliczających się na formularzach PIT- 37 i PIT- 38 czekają w tym roku spore ułatwienia.  W ramach wdrażanej usługi Twój e-PIT podatnik nie będzie musiał składać żadnego wniosku ani przynosić dokumentów do urzędu skarbowego.

 • Zmarł Józef Biernacki wieloletni prezes JKMiRJ

  We wtorek 12 marca br. zmarł w wieku 70 lat Józef Biernacki, współzałożyciel Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego w Jaśle oraz jego wieloletni prezes. Był inicjatorem wielu przedsięwzięć edukacyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 • Bądź świadoma, dbaj o siebie – przypominają specjalistki

  W bezpłatnych warsztatach pt. „Babskie Sprawy” uczestniczyło blisko 40 kobiet w różnym wieku. Spotkanie prowadzone było przez Justynę Czerkiewicz, fizjoterapeutkę uroginekologiczną oraz Małgorzatę Bubę, położną i Certyfikowaną Doradczynię Laktacyjną...

 • Podróżnicy z Jasła wyróżnieni na festiwalu "Kolosy"

  Weronika Łukaszewska i Sławomir Sanocki, którzy w minionym roku zakończyli zimowy trawers Karpat, otrzymali wyróżnienie w kategorii WYCZYN ROKU na 21. Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów "Kolosy" w Gdyni...

 • Utrudnienia w ruchu pociągów na linii Kraków - Jasło

   

  Podróżni, którzy korzystają z oferty połączeń kolejowych Kraków – Jasło – Kraków wkrótce mogą spodziewać się utrudnień w ruchu pociągów. Ich powodem są planowane prace modernizacyjne na linii 108, które mają rozpocząć się już niebawem.

 • W maju 5. Nocna Jazda Ratowników. Tym razem dla ratownika medycznego Grzegorza

   

  5. edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r w Jedliczu. Jest to wielka akcja charytatywna organizowana przez portal Krosno112.pl i OSP Dobieszyn, która łączy służby ratownicze z całej Polski. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105