Strona główna

Jak przygotować się do wakacji na kredyt?

5
Napisany dnia: 28.02.2018, 08:55 , Tagi: Brak

Wakacyjny wyjazd to odpoczynek, na który po roku ciężkiej pracy zdecydowanie zasługujesz. Jeśli chwilowo nie masz wolnej gotówki, ale wiesz, że już wkrótce ją dostaniesz, możesz opłacić wakacje pieniędzmi wziętymi na kredyt. Sprawdź, jak zrobić to mądrze i bezpiecznie.

Ile pieniędzy pożyczyć na wakacje?

Żeby nie zadłużyć się ponad swoje możliwości, musisz dokładnie przemyśleć, jakiego rodzaju wakacje Cię interesują. Jeśli wybierzesz wycieczkę zorganizowaną przez biuro podróży, będziesz dysponować informacjami na temat konkretnych kwot – obowiązkowych (zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie, przejazdy), jak i fakultatywnych (wycieczki, udogodnienia na miejscu). Do kwoty oszacowanej po zapoznaniu się z ofertą biura warto doliczyć sumę na wydatki indywidualne: pamiątki, napoje i lody, lokalne atrakcje.

Bardziej skomplikowane są wakacje urządzane na własną rękę. Trudno określić ich dokładny koszt, ale za to w całokształcie mogą wyjść znacznie taniej. Przejazd nowoczesnym autokarem warto zastąpić pociągiem lub autostopem, a mieszkanie w apartamencie hotelowym wynajęciem pokoiku w pensjonacie. Nie trzeba również jeść w drogich restauracjach, a bliskim kupować kosztownych prezentów.

Po kredyt iść do banku czy biura podróży?

Chcąc wziąć kredyt gotówkowy na urlop, masz do wyboru skorzystanie z oferty bankowej bezpośrednio w banku bądź w biurze podróży. Oba wyjścia mają swoje wady i zalety.

Jeśli rozważasz wzięcie kredytu gotówkowego w banku, przede wszystkim masz możliwość samodzielnego wybrania oferty, która najlepiej odpowie na Twoje zapotrzebowania. Nie musisz korzystać z usług banku, w którym masz otwarty rachunek, jeśli u konkurencji czeka Cię wyższa pożyczka z lepszym rozkładem rat. Używając porównywarki finansowej, na spokojnie porównaj kredyty przez internet, a dopiero potem udaj się do oddziału.

Poza standardowym kredytem gotówkowym w bankach przygotowywane są kredyty okazjonalne, między innymi na wakacje. Warto im się przyjrzeć, ale nie zakładać z góry, że taka pożyczka jest lepsza od tradycyjnego kredytu bankowego. Podstawą do oceniania kosztu kredytu zawsze jest RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, w którą wchodzi nie tylko suma rat, ale również opłaty dodatkowe. Dowiedz się, jakie korzyści znajdują się w ofercie kredytu na wakacje i oceń, czy na pewno są Ci potrzebne.

Aby wziąć kredyt na wybraną wycieczkę, nie musisz udawać się do placówki banku. W związku z tym, że banki współpracują z wieloma podmiotami – sklepami i supermarketami, ale także biurami podróży – w wybranym przez Ciebie biurze podróży możesz wybrać opcję zakupu wycieczki na raty. Pamiętaj jednak, że w takiej sytuacji nie masz komfortu wybierania najlepszej oferty. Zamiast tego jesteś skazany na tę, którą zaproponuje Ci biuro podróży.

Dodatkowe możliwości: karta kredytowa, szybka pożyczka

Karty kredytowe i szybkie pożyczki to rozwiązania natychmiastowe. Dzięki nim wzbogacisz się o niewielką kwotę, którą jednak będziesz musiał szybko spłacić. W przypadku terminowej spłaty karty kredytowej nie będą Cię obowiązywać odsetki, chwilówkę zaś możesz wziąć za darmo.

Karta kredytowa jest bezpośrednio związana z Twoim kontem w banku, a więc stanowi produkt bankowy, bezpieczny. Szybką pożyczkę zaciąga się w firmie pozabankowej. Ponieważ trzeba spełniać mniejsze wymagania niż podczas brania kredytu, koszt ryzyka spada na pożyczkobiorcę.

Korzystanie z kart kredytowych oraz chwilówek w celach wakacyjnych nie jest najlepszym rozwiązaniem, chyba że na wyjeździe stanie się coś niespodziewanego i pieniądze będą Ci potrzebne natychmiast – przydarzy się wypadek, zachorujesz, ktoś Cię okradnie i nie będziesz miał jak wrócić do domu. Zdecydowanie bezpieczniej jest skorzystać z tradycyjnego kredytu lub oferty wakacyjnej. Przede wszystkim jednak trzeba kredyty porównywać – to podstawa zapewnienia sobie komfortu psychicznego przed, w trakcie i po powrocie z urlopu.

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Mat
dnia 02.03.2018, 05:56. Identyfikator użytkownika: 1ioqd1Hxr2IP
Ocena
komentarza:
0
Warto wiedzieć o zasadzie, kredyt gotówkowy najlepiej zero prowizji a
Hipoteczny jak najniższe oprocentowanie.
@ XXI
dnia 04.03.2018, 11:48. Identyfikator użytkownika: Sg2JbJx0udQ8
Ocena
komentarza:
-1
wszystko na kredyt, baw się i płać, a pozniej woda z chlebem
@ lichwiarze są źli
dnia 05.03.2018, 22:07. Identyfikator użytkownika: MVzJe7YAN95t
Ocena
komentarza:
0
Dobry zwyczaj nie pozyczaj. Jeszcze lepszy nie oddawaj.
@ Mat
dnia 06.03.2018, 12:01. Identyfikator użytkownika: 1ioqd1Hxr2IP
Ocena
komentarza:
0
Najlepiej jak się ma oszczędności z z nich pokrywa się wydatki.
Ale jak mam kupić mieszkanie lub wybudować domek to liczy się czas.
Wolę mieszkać i spłacać przystępne raty.
@ Jaa
dnia 18.03.2018, 15:20. Identyfikator użytkownika: 7pvHbqHF29DE
Ocena
komentarza:
0
Lepiej odkładać niż pożyczać...
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • „Dziecinada. Nie dorośli do bycia radnymi”

  Mogliśmy się spodziewać burzliwej dyskusji, braku poparcia większości radnych dla udzielenia pomocy finansowej dla województwa podkarpackiego na budowę nowego odcinka drogi 992, czy odrzucenie inwestycji w Ożennej, ale nie tego, że większość radnych nie przyjdzie na obrady sesji nadzwyczajnej…

 • Czy wystarczy pieniędzy na przebudowę stadionu w Trzcinicy?

  Początkiem marca powiat ogłosił drugi przetarg na przeprowadzenie modernizacji stadionu sportowego wraz z rozbudową obiektów lekkoatletycznych przy Zespole Szkół w Trzcinicy. Pierwsze postępowanie zostało unieważnione. Najniższa oferta przewyższała możliwości finansowe samorządu powiatu.

 • Szansa na staże dla osób młodych

   

  W Jaśle rozpoczyna się realizacja projektu „Aktywność edukacyjno – zawodowa – drogą do Twojego sukcesu” skierowanego do  osób młodych w wieku 18-29 lat.

 • Trzy złote medale zdobyte w kickboxingu w Niemczech!

  Zawodnicy Jasielskiego Klubu Sportów Walki prowadzonego przez trenera Jerzego Pilarza i jego asystenta Wojciecha Busia odnieśli duży sukces w Mistrzostwach Makroregionu Baden Niemcy w kickboxingu..

 • Budowa nowego odcinka drogi 992 pod znakiem zapytania

  To ostatni dzwonek dla władz powiatu jasielskiego i miasta Jasła, aby podjąć decyzję w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla województwa podkarpackiego na budowę nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 992 między rondem imienia Adama Lazarowicza, a rondem imienia księdza Kazimierza Wojciechowskiego.

 • Radni chcą pełnowymiarowego boiska treningowego

  W Jaśle brakuje pełnowymiarowego boiska treningowego do piłki nożnej. Dzięki poparciu radnych długo oczekiwane zadanie będzie możliwe do realizacji. Czy uda się jednak przystąpić do tego zadania? Wszystko zależeć będzie od tego, czy miasto uzyska dofinansowanie...

 • Wiosna bez Limitów w sieci TELGAM

   

  Nowa wiosenna promocja w sieci Telgam to jedynie 16,90 zł za komórkę miesięcznie i rozmowy bez limitów na telefony komórkowe, stacjonarne oraz nielimitowane SMS -y do wszystkich sieci.

 • Pustelnik z Dębowca skazany na 3 lata więzienia

  Dzisiaj w jasielskim sądzie zapadł wyrok w sprawie Wojciecha P. pustelnika z Dębowca oskarżonego przez prokuraturę o wykorzystanie seksualne 14-letniego chłopca. Proces w tej sprawie odbywał się za zamkniętymi drzwiami.

 • Działkowiec widział podejrzanego mężczyznę niedaleko domu Haliny G.

  W miniony piątek przed krośnieńskim sądem zeznawało kolejnych dziesięć osób w procesie Janusza G. oskarżonego o zabójstwo żony. Proces jest poszlakowy, gdyż nie ma ani ciała ani narzędzia zbrodni.

 • Salon Optyczny "Twój Optyk" zaprasza na wiosenne promocje

   

  Zapraszamy Państwa serdecznie do skorzystania z najnowszych promocji które aktualnie są dostępne w Salonie Optycznym "Twój Optyk"

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105