Strona główna

Jak przygotować się do wakacji na kredyt?

5
Napisany dnia: 28.02.2018, 08:55 , Tagi: Brak

Wakacyjny wyjazd to odpoczynek, na który po roku ciężkiej pracy zdecydowanie zasługujesz. Jeśli chwilowo nie masz wolnej gotówki, ale wiesz, że już wkrótce ją dostaniesz, możesz opłacić wakacje pieniędzmi wziętymi na kredyt. Sprawdź, jak zrobić to mądrze i bezpiecznie.

Ile pieniędzy pożyczyć na wakacje?

Żeby nie zadłużyć się ponad swoje możliwości, musisz dokładnie przemyśleć, jakiego rodzaju wakacje Cię interesują. Jeśli wybierzesz wycieczkę zorganizowaną przez biuro podróży, będziesz dysponować informacjami na temat konkretnych kwot – obowiązkowych (zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie, przejazdy), jak i fakultatywnych (wycieczki, udogodnienia na miejscu). Do kwoty oszacowanej po zapoznaniu się z ofertą biura warto doliczyć sumę na wydatki indywidualne: pamiątki, napoje i lody, lokalne atrakcje.

Bardziej skomplikowane są wakacje urządzane na własną rękę. Trudno określić ich dokładny koszt, ale za to w całokształcie mogą wyjść znacznie taniej. Przejazd nowoczesnym autokarem warto zastąpić pociągiem lub autostopem, a mieszkanie w apartamencie hotelowym wynajęciem pokoiku w pensjonacie. Nie trzeba również jeść w drogich restauracjach, a bliskim kupować kosztownych prezentów.

Po kredyt iść do banku czy biura podróży?

Chcąc wziąć kredyt gotówkowy na urlop, masz do wyboru skorzystanie z oferty bankowej bezpośrednio w banku bądź w biurze podróży. Oba wyjścia mają swoje wady i zalety.

Jeśli rozważasz wzięcie kredytu gotówkowego w banku, przede wszystkim masz możliwość samodzielnego wybrania oferty, która najlepiej odpowie na Twoje zapotrzebowania. Nie musisz korzystać z usług banku, w którym masz otwarty rachunek, jeśli u konkurencji czeka Cię wyższa pożyczka z lepszym rozkładem rat. Używając porównywarki finansowej, na spokojnie porównaj kredyty przez internet, a dopiero potem udaj się do oddziału.

Poza standardowym kredytem gotówkowym w bankach przygotowywane są kredyty okazjonalne, między innymi na wakacje. Warto im się przyjrzeć, ale nie zakładać z góry, że taka pożyczka jest lepsza od tradycyjnego kredytu bankowego. Podstawą do oceniania kosztu kredytu zawsze jest RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, w którą wchodzi nie tylko suma rat, ale również opłaty dodatkowe. Dowiedz się, jakie korzyści znajdują się w ofercie kredytu na wakacje i oceń, czy na pewno są Ci potrzebne.

Aby wziąć kredyt na wybraną wycieczkę, nie musisz udawać się do placówki banku. W związku z tym, że banki współpracują z wieloma podmiotami – sklepami i supermarketami, ale także biurami podróży – w wybranym przez Ciebie biurze podróży możesz wybrać opcję zakupu wycieczki na raty. Pamiętaj jednak, że w takiej sytuacji nie masz komfortu wybierania najlepszej oferty. Zamiast tego jesteś skazany na tę, którą zaproponuje Ci biuro podróży.

Dodatkowe możliwości: karta kredytowa, szybka pożyczka

Karty kredytowe i szybkie pożyczki to rozwiązania natychmiastowe. Dzięki nim wzbogacisz się o niewielką kwotę, którą jednak będziesz musiał szybko spłacić. W przypadku terminowej spłaty karty kredytowej nie będą Cię obowiązywać odsetki, chwilówkę zaś możesz wziąć za darmo.

Karta kredytowa jest bezpośrednio związana z Twoim kontem w banku, a więc stanowi produkt bankowy, bezpieczny. Szybką pożyczkę zaciąga się w firmie pozabankowej. Ponieważ trzeba spełniać mniejsze wymagania niż podczas brania kredytu, koszt ryzyka spada na pożyczkobiorcę.

Korzystanie z kart kredytowych oraz chwilówek w celach wakacyjnych nie jest najlepszym rozwiązaniem, chyba że na wyjeździe stanie się coś niespodziewanego i pieniądze będą Ci potrzebne natychmiast – przydarzy się wypadek, zachorujesz, ktoś Cię okradnie i nie będziesz miał jak wrócić do domu. Zdecydowanie bezpieczniej jest skorzystać z tradycyjnego kredytu lub oferty wakacyjnej. Przede wszystkim jednak trzeba kredyty porównywać – to podstawa zapewnienia sobie komfortu psychicznego przed, w trakcie i po powrocie z urlopu.

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Mat
dnia 02.03.2018, 05:56. Identyfikator użytkownika: 1ioqd1Hxr2IP
Ocena
komentarza:
0
Warto wiedzieć o zasadzie, kredyt gotówkowy najlepiej zero prowizji a
Hipoteczny jak najniższe oprocentowanie.
@ XXI
dnia 04.03.2018, 11:48. Identyfikator użytkownika: Sg2JbJx0udQ8
Ocena
komentarza:
-1
wszystko na kredyt, baw się i płać, a pozniej woda z chlebem
@ lichwiarze są źli
dnia 05.03.2018, 22:07. Identyfikator użytkownika: MVzJe7YAN95t
Ocena
komentarza:
0
Dobry zwyczaj nie pozyczaj. Jeszcze lepszy nie oddawaj.
@ Mat
dnia 06.03.2018, 12:01. Identyfikator użytkownika: 1ioqd1Hxr2IP
Ocena
komentarza:
0
Najlepiej jak się ma oszczędności z z nich pokrywa się wydatki.
Ale jak mam kupić mieszkanie lub wybudować domek to liczy się czas.
Wolę mieszkać i spłacać przystępne raty.
@ Jaa
dnia 18.03.2018, 15:20. Identyfikator użytkownika: 7pvHbqHF29DE
Ocena
komentarza:
0
Lepiej odkładać niż pożyczać...
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Grudzień miesiącem promocji!

   

  W ofercie naszego salonu Visionoptyk mamy dla Państwa wiele ciekawych promocji. Zapraszamy także na bezpłatne badanie wzroku, które odbędzie się  18.12.2018 r.

 • KONKURS! Wygraj płytę z najpiękniejszymi kolędami

   

  Wraz z zespołem HIT Sanok przygotowaliśmy dla naszych Czytelników świąteczny konkurs, w którym do wygrania jest dziesięć płyt z najpopularniejszymi kolędami. Zasady konkursu są bardzo proste. Sprawdźcie sami.

 • Pracuj w Hucie Szkła w Jaśle – zdobywaj nowe kwalifikacje!

 • Z pomocą dla rodziny Labutów

  Państwo Alicja i Józef Labut z Bączala Dolnego, którym dwa dni temu doszczętnie spalił się dom potrzebują wsparcia i pomocy. Małżeństwo w podeszłym wieku nie marzy o niczym innym, jak o jego odbudowie.

 • Utrudnienia w ruchu na ulicy Czackiego w Jaśle

   

  Od 8 do 11 grudnia br. na ul. Czackiego odbędzie się wycinka drzew, spowodowana ich złym stanem biologicznym, zagrażającym bezpieczeństwu przechodniom i użytkownikom drogi. W związku z tym, w tych dniach nastąpi czasowa zmiana organizacji ruchu ul. Czackiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Mickiewicza do skrzyżowania z ul. Kołłątaja i 3-go Maja. AKTUALIZACJA

 • Stracili dom i dorobek całego życia

  W kilka chwil życie państwa Labutów z Bączala Dolnego zamieniło się w istny koszmar. Ogień strawił cały ich dom, w którym wychowały się ich dzieci. To właśnie w nim każdego roku cała rodzina spotykała się w święta. Po pożarze, który wybuchł wczoraj popołudniu pozostało tylko pogorzelisko.

 • Rada wybrała prezydium i składy komisji

  Radni Rady Miejskiej Jasła wybrali dzisiaj dwóch wiceprzewodniczących rady. Krzysztof Czeluśniak zgłosił Elżbietę Bernal. Bogusława Wójcik, Andrzeja Dybasia, Henryk Rak zaś Lecha Polaka. Wszyscy zgłoszeni wyrazili zgodę na kandydowanie. Głosowanie przeprowadziła komisja skrutacyjna w składzie: Mariola Mazur, Małgorzata Rymarz, Izabela Jankowska-Zawada, Jan Pierzchała (przewodniczący komisji).

 • Strażacy ochotnicy pomagają dzieciom z chorobami nowotworowymi

   

  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Z takim hasłem na ustach strażacy ochotnicy organizują zbiórkę rzeczy, które następnie trafią do dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych szpitali w całej Polsce.  Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce zrzeszają ochotników w tym również z Podkarpacia. Akcja ta została zorganizowana po raz pierwszy na Podkarpaciu i skierowana jest  dla  pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie.

Nadchodzące wydarzenia

Posiadasz informacje o jakimś wydarzeniu?
Poinformuj nas! Pisz na adres: redakcja@jaslo4u.pl

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105