Strona główna

Jak przygotować się do wakacji na kredyt?

5
Napisany dnia: 28.02.2018, 08:55 , Tagi: Brak

Wakacyjny wyjazd to odpoczynek, na który po roku ciężkiej pracy zdecydowanie zasługujesz. Jeśli chwilowo nie masz wolnej gotówki, ale wiesz, że już wkrótce ją dostaniesz, możesz opłacić wakacje pieniędzmi wziętymi na kredyt. Sprawdź, jak zrobić to mądrze i bezpiecznie.

Ile pieniędzy pożyczyć na wakacje?

Żeby nie zadłużyć się ponad swoje możliwości, musisz dokładnie przemyśleć, jakiego rodzaju wakacje Cię interesują. Jeśli wybierzesz wycieczkę zorganizowaną przez biuro podróży, będziesz dysponować informacjami na temat konkretnych kwot – obowiązkowych (zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie, przejazdy), jak i fakultatywnych (wycieczki, udogodnienia na miejscu). Do kwoty oszacowanej po zapoznaniu się z ofertą biura warto doliczyć sumę na wydatki indywidualne: pamiątki, napoje i lody, lokalne atrakcje.

Bardziej skomplikowane są wakacje urządzane na własną rękę. Trudno określić ich dokładny koszt, ale za to w całokształcie mogą wyjść znacznie taniej. Przejazd nowoczesnym autokarem warto zastąpić pociągiem lub autostopem, a mieszkanie w apartamencie hotelowym wynajęciem pokoiku w pensjonacie. Nie trzeba również jeść w drogich restauracjach, a bliskim kupować kosztownych prezentów.

Po kredyt iść do banku czy biura podróży?

Chcąc wziąć kredyt gotówkowy na urlop, masz do wyboru skorzystanie z oferty bankowej bezpośrednio w banku bądź w biurze podróży. Oba wyjścia mają swoje wady i zalety.

Jeśli rozważasz wzięcie kredytu gotówkowego w banku, przede wszystkim masz możliwość samodzielnego wybrania oferty, która najlepiej odpowie na Twoje zapotrzebowania. Nie musisz korzystać z usług banku, w którym masz otwarty rachunek, jeśli u konkurencji czeka Cię wyższa pożyczka z lepszym rozkładem rat. Używając porównywarki finansowej, na spokojnie porównaj kredyty przez internet, a dopiero potem udaj się do oddziału.

Poza standardowym kredytem gotówkowym w bankach przygotowywane są kredyty okazjonalne, między innymi na wakacje. Warto im się przyjrzeć, ale nie zakładać z góry, że taka pożyczka jest lepsza od tradycyjnego kredytu bankowego. Podstawą do oceniania kosztu kredytu zawsze jest RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, w którą wchodzi nie tylko suma rat, ale również opłaty dodatkowe. Dowiedz się, jakie korzyści znajdują się w ofercie kredytu na wakacje i oceń, czy na pewno są Ci potrzebne.

Aby wziąć kredyt na wybraną wycieczkę, nie musisz udawać się do placówki banku. W związku z tym, że banki współpracują z wieloma podmiotami – sklepami i supermarketami, ale także biurami podróży – w wybranym przez Ciebie biurze podróży możesz wybrać opcję zakupu wycieczki na raty. Pamiętaj jednak, że w takiej sytuacji nie masz komfortu wybierania najlepszej oferty. Zamiast tego jesteś skazany na tę, którą zaproponuje Ci biuro podróży.

Dodatkowe możliwości: karta kredytowa, szybka pożyczka

Karty kredytowe i szybkie pożyczki to rozwiązania natychmiastowe. Dzięki nim wzbogacisz się o niewielką kwotę, którą jednak będziesz musiał szybko spłacić. W przypadku terminowej spłaty karty kredytowej nie będą Cię obowiązywać odsetki, chwilówkę zaś możesz wziąć za darmo.

Karta kredytowa jest bezpośrednio związana z Twoim kontem w banku, a więc stanowi produkt bankowy, bezpieczny. Szybką pożyczkę zaciąga się w firmie pozabankowej. Ponieważ trzeba spełniać mniejsze wymagania niż podczas brania kredytu, koszt ryzyka spada na pożyczkobiorcę.

Korzystanie z kart kredytowych oraz chwilówek w celach wakacyjnych nie jest najlepszym rozwiązaniem, chyba że na wyjeździe stanie się coś niespodziewanego i pieniądze będą Ci potrzebne natychmiast – przydarzy się wypadek, zachorujesz, ktoś Cię okradnie i nie będziesz miał jak wrócić do domu. Zdecydowanie bezpieczniej jest skorzystać z tradycyjnego kredytu lub oferty wakacyjnej. Przede wszystkim jednak trzeba kredyty porównywać – to podstawa zapewnienia sobie komfortu psychicznego przed, w trakcie i po powrocie z urlopu.

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Mat
dnia 02.03.2018, 05:56. Identyfikator użytkownika: 1ioqd1Hxr2IP
Ocena
komentarza:
0
Warto wiedzieć o zasadzie, kredyt gotówkowy najlepiej zero prowizji a
Hipoteczny jak najniższe oprocentowanie.
@ XXI
dnia 04.03.2018, 11:48. Identyfikator użytkownika: Sg2JbJx0udQ8
Ocena
komentarza:
-1
wszystko na kredyt, baw się i płać, a pozniej woda z chlebem
@ lichwiarze są źli
dnia 05.03.2018, 22:07. Identyfikator użytkownika: MVzJe7YAN95t
Ocena
komentarza:
0
Dobry zwyczaj nie pozyczaj. Jeszcze lepszy nie oddawaj.
@ Mat
dnia 06.03.2018, 12:01. Identyfikator użytkownika: 1ioqd1Hxr2IP
Ocena
komentarza:
0
Najlepiej jak się ma oszczędności z z nich pokrywa się wydatki.
Ale jak mam kupić mieszkanie lub wybudować domek to liczy się czas.
Wolę mieszkać i spłacać przystępne raty.
@ Jaa
dnia 18.03.2018, 15:20. Identyfikator użytkownika: 7pvHbqHF29DE
Ocena
komentarza:
0
Lepiej odkładać niż pożyczać...
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Praca, doradztwo zawodowe, szkolenia i staże w Młodzieżowym Centrum Kariery w Jaśle

 • Walka o władze bez PiS?

  Wczoraj do godziny 24.00 komitety wyborcze miały czas na zgłaszanie list kandydatów na radnych. Choć protokół z posiedzenia miejskiej komisji nie trafił jeszcze do komisarza w Krośnie, to pojawiły się nieoficjalne informacje, że PiS nie uzyskał poparcia określonej liczby głosów wyborców.

 • Jasielski budżet obywatelski – zakończył się nabór wniosków

   

  33 projekty mieszkańców zostały zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego. Ich łączna wartość wynosi 2 mln 893 tys. zł. Wnioski, które spełnią wymagane kryteria, zostaną poddane głosowaniu. Te, które otrzymają największe poparcie i zmieszczą się w wyznaczonej kwocie 300 tys. zł, będą realizowane w przyszłym roku.

 • Darmowe uprawnienia UDT i SEP dla wszystkich mieszkańców województwa podkarpackiego

   

  Firma szkoleniowa INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projekcie „Twoje nowe kwalifikacje zawodowe”.

 • Konrad! Obudź się

   

  Wczoraj mogliśmy przekonać się, że powiedzenie, iż prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie nie jest jedynie pustym sloganem. Dowiedli tego organizatorzy charytatywnego koncertu, który odbył się na przystanku „Kwiatowa”. Wszystko po to, aby pomóc Konradowi, przebywającemu w śpiączce.

 • Studia podyplomowe

 • Buziak i w drogę tylko przy „Czwórce”

  Pod koniec wakacji przy trzech jasielskich szkołach podstawowych miały powstać miejsca postojowe „kiss and ride”. Okazuje się jednak, że w tym roku strefa ta powstanie tylko przy Szkole Podstawowej nr 4 w Jaśle.

 • Ponowne kłopoty ze śmieciami

   

  Już w lipcu br. na Podkarpaciu pojawił się problem z odbiorem śmieci przez kilka wyznaczonych do tego celu zakładów, tzw. instalacji przetwarzania odpadów komunalnych. Z tego powodu w trudnej sytuacji znalazły się, nie tylko Jasło i inne miejscowości powiatu jasielskiego, ale także te z dalszych regionów Podkarpacia. Teraz sytuacja zaczyna się powtarzać. W najbliższych dniach w Jaśle i okolicznych gminach mogą wystąpić problemy z odbieraniem śmieci.

 • Laser Light sheer na stałe usunie niechciane owłosienie

   

  Laser diodowy Light Sheer Duet w Gabinecie Medycyny Estetycznej w Jaśle na stałe usuwa niechciane owłosienie.

 • Kierowcy uciekają przed muldami

  Kierowcy nie mają warunków do poruszania się po drodze powiatowej przy ul. Mickiewicza w Jaśle. Najgorsze jej odcinki są popękane i pofałdowane. Ten tragiczny stan drogi, szczególnie na zakręcie w kierunku Dąbrówki sprawia, że kierowcy uciekają na drugą stronę jezdni...

 • Gabinet Psychoterapeutyczny dr Marek Janiak

   

  Drugiego lipca w miejscowości Cieklin -Józefów otworzyłem dla Państwa gabinet psychoterapii. Wielkie jest moje zaskoczenie olbrzymią liczbą pacjentów.

 • Wracają pociągi do Krakowa

   

  Po wakacyjnej przerwie, wkrótce do rozkładu jazdy powrócą pociągi Jasło – Kraków – Jasło. Połączenie uruchomione w ubiegłym roku głównie z myślą o studentach biło rekordy popularności. W zbliżającym się roku akademickim może być podobnie, choć ze względu na prace modernizacyjnie zmianie ulegnie trasa przejazdu pociągu.

 • Bezpłatne badanie wzroku 11 i 25 września w VISION OPTYK!

   

  Rozpoczął się nowy rok szkolny. To dobry moment aby zbadać wzrok swojego dziecka i sprawdzić czy przypadkiem nie potrzebuje okularów.

 • Do wynajęcia lokale w atrakcyjnych lokalizacjach

   

  Szukasz miejsca na biuro lub powierzchni handlowej bądź usługowej? Lokale w atrakcyjnych punktach Jasła o różnym metrażu czekają. Oferujemy także wynajem w pełni wyposażonych warsztatów samochodowych.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105