Strona główna

Jak sprawdzić firmę pożyczkową, by wybrać odpowiednią?

0
Napisany dnia: 26.02.2018, 17:47 , Tagi: Brak

Obecnie istnieje bardzo wiele pozabankowych instytucji pożyczkowych, które kuszą klientów swoją ofertą. Mimo tego, że złote czasy dla tego typu firm już powoli się kończą i nie powstaje ich tak dużo, jak dawniej, to wybór wciąż jest ogromny. Niezaznajomiona z tematem osoba może mieć problem z podjęciem decyzji do kogo się zwrócić po pożyczkę. Dlatego w poniższym tekście podpowiemy, jak bezpiecznie wybrać pożyczkodawcę? Na co zwrócić uwagę?

Warunki udzielania kredyty

Duża konkurencja wśród pożyczkodawców ma swoje dobre strony, ponieważ nie jesteśmy skazani na jedną firmę, ale możemy wybrać taką, która oferuje najlepsze warunki. Dlatego koniecznie należy przyjrzeć się różnym propozycjom. Nie da się wszak ukryć, że różnica w kosztach potrafi być całkiem spora. Warto poświęcić więcej czasu na takie prywatne śledztwo, dzięki któremu dowiemy się o wszystkich ukrytych kosztach, zanim podpiszemy umowę. Sprawdzić należy między innymi okres spłaty oraz to, czy istnieje możliwość jego przedłużenia. Istotne będzie także RRSO, czyli roczna stopa oprocentowania kredytu. Więcej na ten temat można dowiedzieć się stąd: https://moneystore.pl/rrso-definicja-dlaczego-jest-wazne-w-pozyczce-online/. Ułatwieniem mogą okazać się też strony, gdzie szybko uda się porównać dostępne na rynku oferty, a wszystko dzięki najważniejszym informacjom zgromadzonym w jednym miejscu.

Dokładne informacje, a nie ładna reklama

Korzystając z usług odpowiedniej firmy, musimy mieć dostęp do podstawowych informacji na jej temat. Niektóre nieuczciwe marki nie eksponują tego typu danych i zdarza się, że ciężko jest do nich dotrzeć. A przecież dokładny adres siedziby, firmowy mail, NIP, REGON, czy numer KRS, to szczegóły, które pomagają w odpowiedniej weryfikacji. Na przykład w Krajowym Rejestrze Długów można sprawdzić, jak długo działa konkretna marka i czy w ogóle figuruje w takim rejestrze, bo z tym też może być różnie. Wbrew pozorom wiele osób nie wykazuje się taką przezornością i wierzą oni ładnym reklamom, które widzieli w telewizji. Natomiast sprawdzenie prawdziwości podawanych danych jest rzeczą bardzo ważną. Kolejna wspomniana kwestia to staż na rynku. Dlaczego to tak ważne i z czym się wiąże?

Staż firmy pożyczkowej, a opinia

Firmy, które istnieją krótko, nie mogą się pochwalić zbyt dużą liczbą opinii. Dlatego też trudno zorientować się z kim mamy do czynienia. Zawsze jest bowiem tak, że część klientów lubi podzielić się swoimi doświadczeniami z innymi konsumentami. Czasem są to negatywne doświadczenia, czasem jak najbardziej pozytywne, a wszystkie one składają się na pewien obraz pożyczkodawcy. Jeśli dana marka istnieje krótko, przykładowo duża ilość pozytywnych komentarzy znalezionych w internecie może być sprytnym działaniem właścicieli. Poza tym, z biegiem czasu nie da się uchronić przed tymi negatywnymi opiniami, a tylko większa ilość wpisów w dłuższym okresie może dać prawdziwy obraz sytuacji. W sieci znajdziemy pomocne artykuły, które również podpowiadają, na jakie kwestie zwrócić uwagę. Ponadto, popularne są różnego typu rankingi, dzięki którym można sprawdzić, kto jest obecnie najbardziej polecany. Ta sytuacja też potrafi się zmieniać, bo na przykład w danym momencie ktoś może oferować bardzo korzystną promocję, z której klienci są zadowoleni.

Decyzję o wyborze odpowiedniej firmy pożyczkowej zawsze trzeba dobrze przemyśleć, co musi być poprzedzone dokładną analizą ofert. Prawdą jest, że czasem pieniądze potrzebujemy praktycznie na już, jednak z drugiej strony pochopne działania mogą nam przysporzyć jeszcze większych problemów, aniżeli te, z którymi borykamy się obecnie. Czasami właśnie taka niewiedza prowadzi do nieprzyjemnych sytuacji, których przecież można uniknąć, przyglądając się oferowanym warunkom.

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Grudzień miesiącem promocji!

   

  W ofercie naszego salonu Visionoptyk mamy dla Państwa wiele ciekawych promocji. Zapraszamy także na bezpłatne badanie wzroku, które odbędzie się  18.12.2018 r.

 • KONKURS! Wygraj płytę z najpiękniejszymi kolędami

   

  Wraz z zespołem HIT Sanok przygotowaliśmy dla naszych Czytelników świąteczny konkurs, w którym do wygrania jest dziesięć płyt z najpopularniejszymi kolędami. Zasady konkursu są bardzo proste. Sprawdźcie sami.

 • Pracuj w Hucie Szkła w Jaśle – zdobywaj nowe kwalifikacje!

 • Z pomocą dla rodziny Labutów

  Państwo Alicja i Józef Labut z Bączala Dolnego, którym dwa dni temu doszczętnie spalił się dom potrzebują wsparcia i pomocy. Małżeństwo w podeszłym wieku nie marzy o niczym innym, jak o jego odbudowie.

 • Utrudnienia w ruchu na ulicy Czackiego w Jaśle

   

  Od 8 do 11 grudnia br. na ul. Czackiego odbędzie się wycinka drzew, spowodowana ich złym stanem biologicznym, zagrażającym bezpieczeństwu przechodniom i użytkownikom drogi. W związku z tym, w tych dniach nastąpi czasowa zmiana organizacji ruchu ul. Czackiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Mickiewicza do skrzyżowania z ul. Kołłątaja i 3-go Maja. AKTUALIZACJA

 • Stracili dom i dorobek całego życia

  W kilka chwil życie państwa Labutów z Bączala Dolnego zamieniło się w istny koszmar. Ogień strawił cały ich dom, w którym wychowały się ich dzieci. To właśnie w nim każdego roku cała rodzina spotykała się w święta. Po pożarze, który wybuchł wczoraj popołudniu pozostało tylko pogorzelisko.

 • Rada wybrała prezydium i składy komisji

  Radni Rady Miejskiej Jasła wybrali dzisiaj dwóch wiceprzewodniczących rady. Krzysztof Czeluśniak zgłosił Elżbietę Bernal. Bogusława Wójcik, Andrzeja Dybasia, Henryk Rak zaś Lecha Polaka. Wszyscy zgłoszeni wyrazili zgodę na kandydowanie. Głosowanie przeprowadziła komisja skrutacyjna w składzie: Mariola Mazur, Małgorzata Rymarz, Izabela Jankowska-Zawada, Jan Pierzchała (przewodniczący komisji).

 • Strażacy ochotnicy pomagają dzieciom z chorobami nowotworowymi

   

  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Z takim hasłem na ustach strażacy ochotnicy organizują zbiórkę rzeczy, które następnie trafią do dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych szpitali w całej Polsce.  Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce zrzeszają ochotników w tym również z Podkarpacia. Akcja ta została zorganizowana po raz pierwszy na Podkarpaciu i skierowana jest  dla  pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie.

Nadchodzące wydarzenia

Posiadasz informacje o jakimś wydarzeniu?
Poinformuj nas! Pisz na adres: redakcja@jaslo4u.pl

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105