Strona główna

Jak sprawdzić firmę pożyczkową, by wybrać odpowiednią?

0
Napisany dnia: 26.02.2018, 17:47 , Tagi: Brak

Obecnie istnieje bardzo wiele pozabankowych instytucji pożyczkowych, które kuszą klientów swoją ofertą. Mimo tego, że złote czasy dla tego typu firm już powoli się kończą i nie powstaje ich tak dużo, jak dawniej, to wybór wciąż jest ogromny. Niezaznajomiona z tematem osoba może mieć problem z podjęciem decyzji do kogo się zwrócić po pożyczkę. Dlatego w poniższym tekście podpowiemy, jak bezpiecznie wybrać pożyczkodawcę? Na co zwrócić uwagę?

Warunki udzielania kredyty

Duża konkurencja wśród pożyczkodawców ma swoje dobre strony, ponieważ nie jesteśmy skazani na jedną firmę, ale możemy wybrać taką, która oferuje najlepsze warunki. Dlatego koniecznie należy przyjrzeć się różnym propozycjom. Nie da się wszak ukryć, że różnica w kosztach potrafi być całkiem spora. Warto poświęcić więcej czasu na takie prywatne śledztwo, dzięki któremu dowiemy się o wszystkich ukrytych kosztach, zanim podpiszemy umowę. Sprawdzić należy między innymi okres spłaty oraz to, czy istnieje możliwość jego przedłużenia. Istotne będzie także RRSO, czyli roczna stopa oprocentowania kredytu. Więcej na ten temat można dowiedzieć się stąd: https://moneystore.pl/rrso-definicja-dlaczego-jest-wazne-w-pozyczce-online/. Ułatwieniem mogą okazać się też strony, gdzie szybko uda się porównać dostępne na rynku oferty, a wszystko dzięki najważniejszym informacjom zgromadzonym w jednym miejscu.

Dokładne informacje, a nie ładna reklama

Korzystając z usług odpowiedniej firmy, musimy mieć dostęp do podstawowych informacji na jej temat. Niektóre nieuczciwe marki nie eksponują tego typu danych i zdarza się, że ciężko jest do nich dotrzeć. A przecież dokładny adres siedziby, firmowy mail, NIP, REGON, czy numer KRS, to szczegóły, które pomagają w odpowiedniej weryfikacji. Na przykład w Krajowym Rejestrze Długów można sprawdzić, jak długo działa konkretna marka i czy w ogóle figuruje w takim rejestrze, bo z tym też może być różnie. Wbrew pozorom wiele osób nie wykazuje się taką przezornością i wierzą oni ładnym reklamom, które widzieli w telewizji. Natomiast sprawdzenie prawdziwości podawanych danych jest rzeczą bardzo ważną. Kolejna wspomniana kwestia to staż na rynku. Dlaczego to tak ważne i z czym się wiąże?

Staż firmy pożyczkowej, a opinia

Firmy, które istnieją krótko, nie mogą się pochwalić zbyt dużą liczbą opinii. Dlatego też trudno zorientować się z kim mamy do czynienia. Zawsze jest bowiem tak, że część klientów lubi podzielić się swoimi doświadczeniami z innymi konsumentami. Czasem są to negatywne doświadczenia, czasem jak najbardziej pozytywne, a wszystkie one składają się na pewien obraz pożyczkodawcy. Jeśli dana marka istnieje krótko, przykładowo duża ilość pozytywnych komentarzy znalezionych w internecie może być sprytnym działaniem właścicieli. Poza tym, z biegiem czasu nie da się uchronić przed tymi negatywnymi opiniami, a tylko większa ilość wpisów w dłuższym okresie może dać prawdziwy obraz sytuacji. W sieci znajdziemy pomocne artykuły, które również podpowiadają, na jakie kwestie zwrócić uwagę. Ponadto, popularne są różnego typu rankingi, dzięki którym można sprawdzić, kto jest obecnie najbardziej polecany. Ta sytuacja też potrafi się zmieniać, bo na przykład w danym momencie ktoś może oferować bardzo korzystną promocję, z której klienci są zadowoleni.

Decyzję o wyborze odpowiedniej firmy pożyczkowej zawsze trzeba dobrze przemyśleć, co musi być poprzedzone dokładną analizą ofert. Prawdą jest, że czasem pieniądze potrzebujemy praktycznie na już, jednak z drugiej strony pochopne działania mogą nam przysporzyć jeszcze większych problemów, aniżeli te, z którymi borykamy się obecnie. Czasami właśnie taka niewiedza prowadzi do nieprzyjemnych sytuacji, których przecież można uniknąć, przyglądając się oferowanym warunkom.

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Praca, doradztwo zawodowe, szkolenia i staże w Młodzieżowym Centrum Kariery w Jaśle

 • Walka o władze bez PiS?

  Wczoraj do godziny 24.00 komitety wyborcze miały czas na zgłaszanie list kandydatów na radnych. Choć protokół z posiedzenia miejskiej komisji nie trafił jeszcze do komisarza w Krośnie, to pojawiły się nieoficjalne informacje, że PiS nie uzyskał poparcia określonej liczby głosów wyborców.

 • Jasielski budżet obywatelski – zakończył się nabór wniosków

   

  33 projekty mieszkańców zostały zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego. Ich łączna wartość wynosi 2 mln 893 tys. zł. Wnioski, które spełnią wymagane kryteria, zostaną poddane głosowaniu. Te, które otrzymają największe poparcie i zmieszczą się w wyznaczonej kwocie 300 tys. zł, będą realizowane w przyszłym roku.

 • Darmowe uprawnienia UDT i SEP dla wszystkich mieszkańców województwa podkarpackiego

   

  Firma szkoleniowa INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projekcie „Twoje nowe kwalifikacje zawodowe”.

 • Konrad! Obudź się

   

  Wczoraj mogliśmy przekonać się, że powiedzenie, iż prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie nie jest jedynie pustym sloganem. Dowiedli tego organizatorzy charytatywnego koncertu, który odbył się na przystanku „Kwiatowa”. Wszystko po to, aby pomóc Konradowi, przebywającemu w śpiączce.

 • Studia podyplomowe

 • Buziak i w drogę tylko przy „Czwórce”

  Pod koniec wakacji przy trzech jasielskich szkołach podstawowych miały powstać miejsca postojowe „kiss and ride”. Okazuje się jednak, że w tym roku strefa ta powstanie tylko przy Szkole Podstawowej nr 4 w Jaśle.

 • Ponowne kłopoty ze śmieciami

   

  Już w lipcu br. na Podkarpaciu pojawił się problem z odbiorem śmieci przez kilka wyznaczonych do tego celu zakładów, tzw. instalacji przetwarzania odpadów komunalnych. Z tego powodu w trudnej sytuacji znalazły się, nie tylko Jasło i inne miejscowości powiatu jasielskiego, ale także te z dalszych regionów Podkarpacia. Teraz sytuacja zaczyna się powtarzać. W najbliższych dniach w Jaśle i okolicznych gminach mogą wystąpić problemy z odbieraniem śmieci.

 • Laser Light sheer na stałe usunie niechciane owłosienie

   

  Laser diodowy Light Sheer Duet w Gabinecie Medycyny Estetycznej w Jaśle na stałe usuwa niechciane owłosienie.

 • Kierowcy uciekają przed muldami

  Kierowcy nie mają warunków do poruszania się po drodze powiatowej przy ul. Mickiewicza w Jaśle. Najgorsze jej odcinki są popękane i pofałdowane. Ten tragiczny stan drogi, szczególnie na zakręcie w kierunku Dąbrówki sprawia, że kierowcy uciekają na drugą stronę jezdni...

 • Gabinet Psychoterapeutyczny dr Marek Janiak

   

  Drugiego lipca w miejscowości Cieklin -Józefów otworzyłem dla Państwa gabinet psychoterapii. Wielkie jest moje zaskoczenie olbrzymią liczbą pacjentów.

 • Wracają pociągi do Krakowa

   

  Po wakacyjnej przerwie, wkrótce do rozkładu jazdy powrócą pociągi Jasło – Kraków – Jasło. Połączenie uruchomione w ubiegłym roku głównie z myślą o studentach biło rekordy popularności. W zbliżającym się roku akademickim może być podobnie, choć ze względu na prace modernizacyjnie zmianie ulegnie trasa przejazdu pociągu.

 • Bezpłatne badanie wzroku 11 i 25 września w VISION OPTYK!

   

  Rozpoczął się nowy rok szkolny. To dobry moment aby zbadać wzrok swojego dziecka i sprawdzić czy przypadkiem nie potrzebuje okularów.

 • Do wynajęcia lokale w atrakcyjnych lokalizacjach

   

  Szukasz miejsca na biuro lub powierzchni handlowej bądź usługowej? Lokale w atrakcyjnych punktach Jasła o różnym metrażu czekają. Oferujemy także wynajem w pełni wyposażonych warsztatów samochodowych.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105