Strona główna

Jak sprawdzić firmę pożyczkową, by wybrać odpowiednią?

0
Napisany dnia: 26.02.2018, 17:47 , Tagi: Brak

Obecnie istnieje bardzo wiele pozabankowych instytucji pożyczkowych, które kuszą klientów swoją ofertą. Mimo tego, że złote czasy dla tego typu firm już powoli się kończą i nie powstaje ich tak dużo, jak dawniej, to wybór wciąż jest ogromny. Niezaznajomiona z tematem osoba może mieć problem z podjęciem decyzji do kogo się zwrócić po pożyczkę. Dlatego w poniższym tekście podpowiemy, jak bezpiecznie wybrać pożyczkodawcę? Na co zwrócić uwagę?

Warunki udzielania kredyty

Duża konkurencja wśród pożyczkodawców ma swoje dobre strony, ponieważ nie jesteśmy skazani na jedną firmę, ale możemy wybrać taką, która oferuje najlepsze warunki. Dlatego koniecznie należy przyjrzeć się różnym propozycjom. Nie da się wszak ukryć, że różnica w kosztach potrafi być całkiem spora. Warto poświęcić więcej czasu na takie prywatne śledztwo, dzięki któremu dowiemy się o wszystkich ukrytych kosztach, zanim podpiszemy umowę. Sprawdzić należy między innymi okres spłaty oraz to, czy istnieje możliwość jego przedłużenia. Istotne będzie także RRSO, czyli roczna stopa oprocentowania kredytu. Więcej na ten temat można dowiedzieć się stąd: https://moneystore.pl/rrso-definicja-dlaczego-jest-wazne-w-pozyczce-online/. Ułatwieniem mogą okazać się też strony, gdzie szybko uda się porównać dostępne na rynku oferty, a wszystko dzięki najważniejszym informacjom zgromadzonym w jednym miejscu.

Dokładne informacje, a nie ładna reklama

Korzystając z usług odpowiedniej firmy, musimy mieć dostęp do podstawowych informacji na jej temat. Niektóre nieuczciwe marki nie eksponują tego typu danych i zdarza się, że ciężko jest do nich dotrzeć. A przecież dokładny adres siedziby, firmowy mail, NIP, REGON, czy numer KRS, to szczegóły, które pomagają w odpowiedniej weryfikacji. Na przykład w Krajowym Rejestrze Długów można sprawdzić, jak długo działa konkretna marka i czy w ogóle figuruje w takim rejestrze, bo z tym też może być różnie. Wbrew pozorom wiele osób nie wykazuje się taką przezornością i wierzą oni ładnym reklamom, które widzieli w telewizji. Natomiast sprawdzenie prawdziwości podawanych danych jest rzeczą bardzo ważną. Kolejna wspomniana kwestia to staż na rynku. Dlaczego to tak ważne i z czym się wiąże?

Staż firmy pożyczkowej, a opinia

Firmy, które istnieją krótko, nie mogą się pochwalić zbyt dużą liczbą opinii. Dlatego też trudno zorientować się z kim mamy do czynienia. Zawsze jest bowiem tak, że część klientów lubi podzielić się swoimi doświadczeniami z innymi konsumentami. Czasem są to negatywne doświadczenia, czasem jak najbardziej pozytywne, a wszystkie one składają się na pewien obraz pożyczkodawcy. Jeśli dana marka istnieje krótko, przykładowo duża ilość pozytywnych komentarzy znalezionych w internecie może być sprytnym działaniem właścicieli. Poza tym, z biegiem czasu nie da się uchronić przed tymi negatywnymi opiniami, a tylko większa ilość wpisów w dłuższym okresie może dać prawdziwy obraz sytuacji. W sieci znajdziemy pomocne artykuły, które również podpowiadają, na jakie kwestie zwrócić uwagę. Ponadto, popularne są różnego typu rankingi, dzięki którym można sprawdzić, kto jest obecnie najbardziej polecany. Ta sytuacja też potrafi się zmieniać, bo na przykład w danym momencie ktoś może oferować bardzo korzystną promocję, z której klienci są zadowoleni.

Decyzję o wyborze odpowiedniej firmy pożyczkowej zawsze trzeba dobrze przemyśleć, co musi być poprzedzone dokładną analizą ofert. Prawdą jest, że czasem pieniądze potrzebujemy praktycznie na już, jednak z drugiej strony pochopne działania mogą nam przysporzyć jeszcze większych problemów, aniżeli te, z którymi borykamy się obecnie. Czasami właśnie taka niewiedza prowadzi do nieprzyjemnych sytuacji, których przecież można uniknąć, przyglądając się oferowanym warunkom.

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Europosłanka PO o niespełnionych obietnicach PiS

   

  Miało być o Podkarpaciu i powiecie jasielskim. Tymczasem, spotkanie z eurodeputowaną Elżbietą Łukacijewską dotyczyło głównie polityki krajowej. Polityk platformy Obywatelskiej poddała miażdżącej krytyce dotychczasowe poczynania rządu PiS, przez niemal godzinę mówiąc o niezrealizowanych obietnicach partii Jarosława Kaczyńskiego.

 • To będzie mecz o życie. Kibicuj biało-czerwonym w strefie kibica!

   

  W niedzielę Polacy zagrają na mistrzostwach świata mecz o wszystko. Tym razem rywalem biało-czerwonych będzie Kolumbia. Kibicuj reprezentacji w strefie kibica „Na Kwiatowej”.

 •  

  Miło nam poinformować , iż na terenie naszego powiatu rozpoczyna się rekrutacja do nowego projektu dla osób, które ukończyły 30 rok życia , są chętne do wzięcia udziału w kompleksowym przygotowaniu do wejścia na rynek pracy, odbyciem  6 miesięcznego, płatnego stażu a w rezultacie podjęciem pracy.

 • „ Bijemy się w piersi”

  Radni miejscy długo dyskutowali na temat ustalenia zasad przyznawania stypendiów za wybitne osiągnięcia w nauce dla uczniów klas podstawowych i gimnazjalnych oraz nagród rzeczowych. Największe obawy wśród radnych wzbudzały zapisy w regulaminie, które nie obejmowały klas VII. - Bijemy się w piersi, stało się jak się stało. Szukajmy rozwiązania – powiedział podczas sesji burmistrz Ryszard Pabian.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna czwartą edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

 • Emocje w Trzcinicy wzięły górę!

  Mieszkańcy przysiółków Dąbrowy i Barzykówka domagają się ze strony władz gminy Jasło większego zaangażowania w poprawę nawierzchni dróg, które są w fatalnym stanie. Chociaż wielokrotnie zgłaszali ten problem, to jak podkreślają ich interwencje odbijają się jak groch o ścianę.

 • Bezpłatne badanie wzroku 27 czerwca!

   

  Salon Vision Optyk zaprasza na bezpłatne badanie wzroku. Nie zwlekaj, zadzwoń i zarejestruj się. Liczba miejsc ograniczona.

 • Uratowali niemowlę uwięzione w aucie

  Tuż przed godziną 11 na parkingu przy ul. Jana Pawła II w Jaśle policjanci podjęli natychmiastową interwencję w sprawie zatrzaśniętego w pojeździe kilkumiesięcznego dziecka. Funkcjonariusze bez chwili wahania widząc płaczące w rozgrzanym pojeździe niemowlę wybili szybę i wydostali je z samochodu.

 • Czy akty wandalizmu to ich sprawka?

  Po wielu miesiącach niepewności i skandalicznych zachowań, które niejednokrotnie miały miejsce w gminie Tarnowiec, policjanci ustalili trzy osoby, mające związek z chuligańskimi wybrykami, o których pisaliśmy na łamach naszego portalu.

 • Porozmawiajmy o Podkarpaciu!

   

  O niespełnionych obietnicach PiS, dopłatach dla rolnictwa i służbie zdrowia. O naszej przyszłości.

 • Jak radzić sobie z problemami?

  "Co druga osoba goniąca za sukcesem potrzebuje pomocy psychoterapeutycznej. Po pomoc, taka osoba powinna się zgłosić wówczas, kiedy zauważy u siebie, że jego gorszy stan zdrowia psychicznego nie jest już chwilowy". O tym, kiedy warto skorzystać z pomocy specjalisty, mówi w rozmowie z portalem dr Marek Janiak. 

 • Do wynajęcia lokale w atrakcyjnych lokalizacjach

   

  Szukasz miejsca na biuro lub powierzchni handlowej bądź usługowej? Lokale w atrakcyjnych punktach Jasła o różnym metrażu czekają. Oferujemy także wynajem w pełni wyposażonych warsztatów samochodowych.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105