Strona główna

Jak sprawdzić firmę pożyczkową, by wybrać odpowiednią?

0
Napisany dnia: 26.02.2018, 17:47 , Tagi: Brak

Obecnie istnieje bardzo wiele pozabankowych instytucji pożyczkowych, które kuszą klientów swoją ofertą. Mimo tego, że złote czasy dla tego typu firm już powoli się kończą i nie powstaje ich tak dużo, jak dawniej, to wybór wciąż jest ogromny. Niezaznajomiona z tematem osoba może mieć problem z podjęciem decyzji do kogo się zwrócić po pożyczkę. Dlatego w poniższym tekście podpowiemy, jak bezpiecznie wybrać pożyczkodawcę? Na co zwrócić uwagę?

Warunki udzielania kredyty

Duża konkurencja wśród pożyczkodawców ma swoje dobre strony, ponieważ nie jesteśmy skazani na jedną firmę, ale możemy wybrać taką, która oferuje najlepsze warunki. Dlatego koniecznie należy przyjrzeć się różnym propozycjom. Nie da się wszak ukryć, że różnica w kosztach potrafi być całkiem spora. Warto poświęcić więcej czasu na takie prywatne śledztwo, dzięki któremu dowiemy się o wszystkich ukrytych kosztach, zanim podpiszemy umowę. Sprawdzić należy między innymi okres spłaty oraz to, czy istnieje możliwość jego przedłużenia. Istotne będzie także RRSO, czyli roczna stopa oprocentowania kredytu. Więcej na ten temat można dowiedzieć się stąd: https://moneystore.pl/rrso-definicja-dlaczego-jest-wazne-w-pozyczce-online/. Ułatwieniem mogą okazać się też strony, gdzie szybko uda się porównać dostępne na rynku oferty, a wszystko dzięki najważniejszym informacjom zgromadzonym w jednym miejscu.

Dokładne informacje, a nie ładna reklama

Korzystając z usług odpowiedniej firmy, musimy mieć dostęp do podstawowych informacji na jej temat. Niektóre nieuczciwe marki nie eksponują tego typu danych i zdarza się, że ciężko jest do nich dotrzeć. A przecież dokładny adres siedziby, firmowy mail, NIP, REGON, czy numer KRS, to szczegóły, które pomagają w odpowiedniej weryfikacji. Na przykład w Krajowym Rejestrze Długów można sprawdzić, jak długo działa konkretna marka i czy w ogóle figuruje w takim rejestrze, bo z tym też może być różnie. Wbrew pozorom wiele osób nie wykazuje się taką przezornością i wierzą oni ładnym reklamom, które widzieli w telewizji. Natomiast sprawdzenie prawdziwości podawanych danych jest rzeczą bardzo ważną. Kolejna wspomniana kwestia to staż na rynku. Dlaczego to tak ważne i z czym się wiąże?

Staż firmy pożyczkowej, a opinia

Firmy, które istnieją krótko, nie mogą się pochwalić zbyt dużą liczbą opinii. Dlatego też trudno zorientować się z kim mamy do czynienia. Zawsze jest bowiem tak, że część klientów lubi podzielić się swoimi doświadczeniami z innymi konsumentami. Czasem są to negatywne doświadczenia, czasem jak najbardziej pozytywne, a wszystkie one składają się na pewien obraz pożyczkodawcy. Jeśli dana marka istnieje krótko, przykładowo duża ilość pozytywnych komentarzy znalezionych w internecie może być sprytnym działaniem właścicieli. Poza tym, z biegiem czasu nie da się uchronić przed tymi negatywnymi opiniami, a tylko większa ilość wpisów w dłuższym okresie może dać prawdziwy obraz sytuacji. W sieci znajdziemy pomocne artykuły, które również podpowiadają, na jakie kwestie zwrócić uwagę. Ponadto, popularne są różnego typu rankingi, dzięki którym można sprawdzić, kto jest obecnie najbardziej polecany. Ta sytuacja też potrafi się zmieniać, bo na przykład w danym momencie ktoś może oferować bardzo korzystną promocję, z której klienci są zadowoleni.

Decyzję o wyborze odpowiedniej firmy pożyczkowej zawsze trzeba dobrze przemyśleć, co musi być poprzedzone dokładną analizą ofert. Prawdą jest, że czasem pieniądze potrzebujemy praktycznie na już, jednak z drugiej strony pochopne działania mogą nam przysporzyć jeszcze większych problemów, aniżeli te, z którymi borykamy się obecnie. Czasami właśnie taka niewiedza prowadzi do nieprzyjemnych sytuacji, których przecież można uniknąć, przyglądając się oferowanym warunkom.

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • „Dziecinada. Nie dorośli do bycia radnymi”

  Mogliśmy się spodziewać burzliwej dyskusji, braku poparcia większości radnych dla udzielenia pomocy finansowej dla województwa podkarpackiego na budowę nowego odcinka drogi 992, czy odrzucenie inwestycji w Ożennej, ale nie tego, że większość radnych nie przyjdzie na obrady sesji nadzwyczajnej…

 • Czy wystarczy pieniędzy na przebudowę stadionu w Trzcinicy?

  Początkiem marca powiat ogłosił drugi przetarg na przeprowadzenie modernizacji stadionu sportowego wraz z rozbudową obiektów lekkoatletycznych przy Zespole Szkół w Trzcinicy. Pierwsze postępowanie zostało unieważnione. Najniższa oferta przewyższała możliwości finansowe samorządu powiatu.

 • Szansa na staże dla osób młodych

   

  W Jaśle rozpoczyna się realizacja projektu „Aktywność edukacyjno – zawodowa – drogą do Twojego sukcesu” skierowanego do  osób młodych w wieku 18-29 lat.

 • Trzy złote medale zdobyte w kickboxingu w Niemczech!

  Zawodnicy Jasielskiego Klubu Sportów Walki prowadzonego przez trenera Jerzego Pilarza i jego asystenta Wojciecha Busia odnieśli duży sukces w Mistrzostwach Makroregionu Baden Niemcy w kickboxingu..

 • Budowa nowego odcinka drogi 992 pod znakiem zapytania

  To ostatni dzwonek dla władz powiatu jasielskiego i miasta Jasła, aby podjąć decyzję w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla województwa podkarpackiego na budowę nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 992 między rondem imienia Adama Lazarowicza, a rondem imienia księdza Kazimierza Wojciechowskiego.

 • Radni chcą pełnowymiarowego boiska treningowego

  W Jaśle brakuje pełnowymiarowego boiska treningowego do piłki nożnej. Dzięki poparciu radnych długo oczekiwane zadanie będzie możliwe do realizacji. Czy uda się jednak przystąpić do tego zadania? Wszystko zależeć będzie od tego, czy miasto uzyska dofinansowanie...

 • Wiosna bez Limitów w sieci TELGAM

   

  Nowa wiosenna promocja w sieci Telgam to jedynie 16,90 zł za komórkę miesięcznie i rozmowy bez limitów na telefony komórkowe, stacjonarne oraz nielimitowane SMS -y do wszystkich sieci.

 • Pustelnik z Dębowca skazany na 3 lata więzienia

  Dzisiaj w jasielskim sądzie zapadł wyrok w sprawie Wojciecha P. pustelnika z Dębowca oskarżonego przez prokuraturę o wykorzystanie seksualne 14-letniego chłopca. Proces w tej sprawie odbywał się za zamkniętymi drzwiami.

 • Działkowiec widział podejrzanego mężczyznę niedaleko domu Haliny G.

  W miniony piątek przed krośnieńskim sądem zeznawało kolejnych dziesięć osób w procesie Janusza G. oskarżonego o zabójstwo żony. Proces jest poszlakowy, gdyż nie ma ani ciała ani narzędzia zbrodni.

 • Salon Optyczny "Twój Optyk" zaprasza na wiosenne promocje

   

  Zapraszamy Państwa serdecznie do skorzystania z najnowszych promocji które aktualnie są dostępne w Salonie Optycznym "Twój Optyk"

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105