Strona główna

Jak zabezpieczyć telefon i znajdujące się na nim dane przed kradzieżą?

0
Napisany dnia: 30.03.2018, 08:50 , Tagi: Brak

Korzystasz z telefonu? Na pewno. Smartfony stały się urządzeniami, których używamy codziennie. Jadąc do pracy, w autobusie, wpatrujemy się w ekran telefonu. Zdecydowanie ułatwiają życie i dają wiele możliwości. Niestety, wiąże się z tym też duże ryzyko. Zgromadzona ilość danych to informacje wrażliwe. Korzystając z telefonu, narażamy się na to, że może on wpaść w niepowołane ręce. W dzisiejszych czasach osób, które chciałby je wykraść jest coraz więcej. Czy jest możliwe zabezpieczenie telefonu, aby nie ryzykować utraty danych? Ich strata może okazać się poważnym problemem, jeśli nie pomyślimy o skutecznych rozwiązaniach.

Chrońmy dane

Telefon nie służy nam już tylko do komunikacji. Aparat fotograficzny, odtwarzacz muzyki, nawigacja, internet to najczęstsze zastosowania smartfonów. A jak wiemy, potrafią jeszcze więcej. Każdy z nas trzyma w telefonie mnóstwo informacji:

 • numery telefonów,
 • prywatne zdjęcia,
 • aplikacja mobilna banku (numery kont bankowych, hasła),
 • poczta e-mail,
 • dostęp do portali społecznościowych.

Dzięki usłudze Android Pay telefony wyposażone w NFC umożliwiają płatności zbliżeniowe. Każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak istotną rzeczą jest bezpieczeństwo danych, jakie mamy w telefonie.

Blokada telefonu to podstawa

Telefon przy pierwszym włączeniu prosi o ustawienie blokady ekranu i nie powinno to być ignorowane. To najprostsza forma zabezpieczenia smartfona w przypadku zgubienia czy kradzieży. Ustawienie wzoru, kodu PIN lub hasła to narzędzia, z których powinni korzystać wszyscy. Najnowsze smartfony oferują także czytniki linii papilarnych lub rozpoznawanie twarzy. Warto sprawdzać strony, na których podajemy dane, np. logując się do banku. Często w restauracjach czy galeriach handlowych korzystamy z publicznych sieci Wi-Fi, a niestety grozi to utratą poufnych danych lub zainstalowaniem przypadkowych rzeczy. Dobrym pomysłem jest regularne wykonywanie kopii zapasowej, potem możemy ją zapisać na komputerze, dysku zewnętrznym lub przechowywać w chmurze. Skorzystanie z automatycznej aktualizacji oprogramowania w telefonie gwarantuje usunięcie nieprawidłowości.

Aplikacje ze sprawdzonych źródeł

Zainstalowanie antywirusa to kolejny sposób na zabezpieczenie telefonu. Dobry program zabezpieczy przed szkodliwym oprogramowaniem. Aplikacje, które chcemy pobrać, powinny pochodzić z zaufanych źródeł, np. Google Play lub AppStore. Do zainstalowania wybierajmy tylko te sprawdzone. Aplikacją godną polecenia jest Folx, pierwszy wirtualny operator komórkowy. Do sieci możemy dołączyć w dowolnym momencie i zrezygnować, kiedy chcemy. Abonament działa na zasadzie subskrypcji.

Co daje subskrypcja? Rozmowy, smsy i wiele więcej

Nie chcesz mieć abonamentu? Boisz się dodatkowych kosztów i wysokich rachunków? Chcesz kontrolować swoje wydatki? Smartfony towarzyszą nam cały czas, warto wykorzystać je do kontrolowania wydatków, wybierając najtańszy abonament. Operator Folx w aplikacji jest najlepszym rozwiązaniem. Rozmowy bez ograniczeń ze wszystkimi, możliwość wysyłania SMS-ów bez ograniczeń, nielimitowane MMS-y, 20GB internetu bez dodatkowych opłat. Zdecydowanym ułatwieniem jest to, że rachunki opłacają się automatycznie, wystarczy podpiąć kartę płatniczą. Wybierając subskrypcję w Folx, możemy przenieść dotychczasowy numer lub wybrać nowy. Dostęp do czatu z konsultantem 24/7 pomoże wyjaśnić wszystkie wątpliwości. To właśnie odróżnia Folx od innych. Więcej na Folx.com

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Wiosenna promocje w punktach nc+ w Jaśle

   

  WIOSENNE PROMOCJE w punktach nc+ w Jaśle - odbierz DEKODER 4K ZA 1 ZŁ MIESIĘCZNIE i ciesz się telewizją w najwyższej jakości!

 • Miasto ma w planach budowę mostu

  Władze miasta będą ubiegać się o dofinansowanie na realizację wieloletniego zadania związanego z budową nowej przeprawy mostowej przez rzekę Wisłokę łączącej tereny przemysłowe na osiedlu Gamrat z drogą krajową na ul. Krakowskiej w Jaśle. 

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Sędzi Anna Maria Wesołowska w ramach kampanii „Ty decydujesz”

  Mądra, wyrozumiała i niezwykle charyzmatycza – tak pokrótce można opisać najsłynniejszą sędzię w Polsce. Na zaproszenie Urzędu Miasta w Jaśle, Straży Miejskiej w Jaśle oraz Zakładu Karnego w Jaśle gościła obecnie najbardziej rozpoznawalna sędzia – Anna Maria Wesołowska...

 • Janusz Pacher kieruje pracą PUP w Jaśle

  Od wtorku obowiązki dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle pełni Janusz Pacher. Zmiany podyktowane są ponad dwumiesięczną absencją dyrektora Dariusza Uliasza, który obecnie przebywa na zwolnieniu chorobowym.

 • Chcesz złożyć Twój e-PIT? Zobacz, jakie to proste

   

  Na podatników, rozliczających się na formularzach PIT- 37 i PIT- 38 czekają w tym roku spore ułatwienia.  W ramach wdrażanej usługi Twój e-PIT podatnik nie będzie musiał składać żadnego wniosku ani przynosić dokumentów do urzędu skarbowego.

 • Zmarł Józef Biernacki wieloletni prezes JKMiRJ

  We wtorek 12 marca br. zmarł w wieku 70 lat Józef Biernacki, współzałożyciel Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego w Jaśle oraz jego wieloletni prezes. Był inicjatorem wielu przedsięwzięć edukacyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 • Bądź świadoma, dbaj o siebie – przypominają specjalistki

  W bezpłatnych warsztatach pt. „Babskie Sprawy” uczestniczyło blisko 40 kobiet w różnym wieku. Spotkanie prowadzone było przez Justynę Czerkiewicz, fizjoterapeutkę uroginekologiczną oraz Małgorzatę Bubę, położną i Certyfikowaną Doradczynię Laktacyjną...

 • Podróżnicy z Jasła wyróżnieni na festiwalu "Kolosy"

  Weronika Łukaszewska i Sławomir Sanocki, którzy w minionym roku zakończyli zimowy trawers Karpat, otrzymali wyróżnienie w kategorii WYCZYN ROKU na 21. Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów "Kolosy" w Gdyni...

 • Utrudnienia w ruchu pociągów na linii Kraków - Jasło

   

  Podróżni, którzy korzystają z oferty połączeń kolejowych Kraków – Jasło – Kraków wkrótce mogą spodziewać się utrudnień w ruchu pociągów. Ich powodem są planowane prace modernizacyjne na linii 108, które mają rozpocząć się już niebawem.

 • W maju 5. Nocna Jazda Ratowników. Tym razem dla ratownika medycznego Grzegorza

   

  5. edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r w Jedliczu. Jest to wielka akcja charytatywna organizowana przez portal Krosno112.pl i OSP Dobieszyn, która łączy służby ratownicze z całej Polski. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105