Strona główna

Jak zabezpieczyć telefon i znajdujące się na nim dane przed kradzieżą?

0
Napisany dnia: 30.03.2018, 08:50 , Tagi: Brak

Korzystasz z telefonu? Na pewno. Smartfony stały się urządzeniami, których używamy codziennie. Jadąc do pracy, w autobusie, wpatrujemy się w ekran telefonu. Zdecydowanie ułatwiają życie i dają wiele możliwości. Niestety, wiąże się z tym też duże ryzyko. Zgromadzona ilość danych to informacje wrażliwe. Korzystając z telefonu, narażamy się na to, że może on wpaść w niepowołane ręce. W dzisiejszych czasach osób, które chciałby je wykraść jest coraz więcej. Czy jest możliwe zabezpieczenie telefonu, aby nie ryzykować utraty danych? Ich strata może okazać się poważnym problemem, jeśli nie pomyślimy o skutecznych rozwiązaniach.

Chrońmy dane

Telefon nie służy nam już tylko do komunikacji. Aparat fotograficzny, odtwarzacz muzyki, nawigacja, internet to najczęstsze zastosowania smartfonów. A jak wiemy, potrafią jeszcze więcej. Każdy z nas trzyma w telefonie mnóstwo informacji:

 • numery telefonów,
 • prywatne zdjęcia,
 • aplikacja mobilna banku (numery kont bankowych, hasła),
 • poczta e-mail,
 • dostęp do portali społecznościowych.

Dzięki usłudze Android Pay telefony wyposażone w NFC umożliwiają płatności zbliżeniowe. Każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak istotną rzeczą jest bezpieczeństwo danych, jakie mamy w telefonie.

Blokada telefonu to podstawa

Telefon przy pierwszym włączeniu prosi o ustawienie blokady ekranu i nie powinno to być ignorowane. To najprostsza forma zabezpieczenia smartfona w przypadku zgubienia czy kradzieży. Ustawienie wzoru, kodu PIN lub hasła to narzędzia, z których powinni korzystać wszyscy. Najnowsze smartfony oferują także czytniki linii papilarnych lub rozpoznawanie twarzy. Warto sprawdzać strony, na których podajemy dane, np. logując się do banku. Często w restauracjach czy galeriach handlowych korzystamy z publicznych sieci Wi-Fi, a niestety grozi to utratą poufnych danych lub zainstalowaniem przypadkowych rzeczy. Dobrym pomysłem jest regularne wykonywanie kopii zapasowej, potem możemy ją zapisać na komputerze, dysku zewnętrznym lub przechowywać w chmurze. Skorzystanie z automatycznej aktualizacji oprogramowania w telefonie gwarantuje usunięcie nieprawidłowości.

Aplikacje ze sprawdzonych źródeł

Zainstalowanie antywirusa to kolejny sposób na zabezpieczenie telefonu. Dobry program zabezpieczy przed szkodliwym oprogramowaniem. Aplikacje, które chcemy pobrać, powinny pochodzić z zaufanych źródeł, np. Google Play lub AppStore. Do zainstalowania wybierajmy tylko te sprawdzone. Aplikacją godną polecenia jest Folx, pierwszy wirtualny operator komórkowy. Do sieci możemy dołączyć w dowolnym momencie i zrezygnować, kiedy chcemy. Abonament działa na zasadzie subskrypcji.

Co daje subskrypcja? Rozmowy, smsy i wiele więcej

Nie chcesz mieć abonamentu? Boisz się dodatkowych kosztów i wysokich rachunków? Chcesz kontrolować swoje wydatki? Smartfony towarzyszą nam cały czas, warto wykorzystać je do kontrolowania wydatków, wybierając najtańszy abonament. Operator Folx w aplikacji jest najlepszym rozwiązaniem. Rozmowy bez ograniczeń ze wszystkimi, możliwość wysyłania SMS-ów bez ograniczeń, nielimitowane MMS-y, 20GB internetu bez dodatkowych opłat. Zdecydowanym ułatwieniem jest to, że rachunki opłacają się automatycznie, wystarczy podpiąć kartę płatniczą. Wybierając subskrypcję w Folx, możemy przenieść dotychczasowy numer lub wybrać nowy. Dostęp do czatu z konsultantem 24/7 pomoże wyjaśnić wszystkie wątpliwości. To właśnie odróżnia Folx od innych. Więcej na Folx.com

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Nabory na kursy zawodowe oraz gwarancja stażu i zatrudnienia

   

  GOTOWI DO PRACY – program wsparcia dlaosób bezrobotnych. Kto może wziąć udział w szkoleniach: uczestnikami projektu będą osoby bezrobotne mające w dniu przystąpienia do projektu powyżej 29 lat, zamieszkujące zgodnie z definicją K.C na obszarze powiatu strzyżowskiego i jasielskiego.

 • Wyraź swoją opinię na temat planowanego Centrum Techniki, Kultury i Przedsiębiorczości w Jaśle

 • Tragedia w Szebniach

   

  W Szebniach doszło dziś do tragicznego w skutkach wypadku. Pod kołami samochodu ciężarowego zginął mężczyzna.

 • Naprawa i serwisowanie układów klimatyzacji w samochodach osobowych

   

  Firma AB Motors proponuje usługi z zakresu naprawy i serwisowania układów klimatyzacji.

 • Mieszkańcy nie mają wstydu! Wysypują odpady na „dziko”

  Na prywatnej działce w Warzycach przy drodze wojewódzkiej w kierunku Rzeszowa powstało niemałe wysypisko śmieci. Ktoś najwyraźniej postanowił zrobić sobie remont domu. Nie chciał płacić za odbiór odpadów to postanowił materiały budowlane podrzucić komuś innemu. Jeśli jednak w przyszłości zostanie złapany na gorącym uczynku może za to słono zapłacić.

 • Czym jest prezbiopia?

   

  O prezbiopii możemy mówić, kiedy różne sytuacje życia codziennego stają się coraz bardziej uciążliwe ze względu na niewyraźne widzenie.

   

 • Nie odwołano przewodniczącego Rady Powiatu, bo nie było kworum

  Robert Snoch nadal jest i wszystko na to wskazuje, że będzie przewodniczącym Rady Powiatu w Jaśle. Dzisiaj temat ten miał zostać podjęty na sesji nadzwyczajnej. Ze względu na brak wymaganego kworum rady, nie doszło do jej obrad.

 • Nauka sztuki prezentacji w Słowenii

   

  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Święcanach uczestniczący w projekcie „Youth to Business Enterprise” (Młodzi w przedsięwzięciu biznesowym) wzięli udział w przedostatniej już mobilności w ramach projektu. Tym razem uczyli się sztuki prezentacji, zarówno tej graficznej, jak i tego jak należy zachować się podczas prowadzenia pokazu.

 • Komenda na miarę XXI wieku wygląda już z wykopów

   

  W 2020 r. mają zakończyć się prace przy budowie nowego budynku komendy jasielskiej policji. Dziś w związku z realizowaną inwestycją uroczyście wmurowano akt erekcyjny. Jej wartość szacowana jest na blisko 26 mln zł.

 • Świadek wycofał zeznania obciążające Janusza G.

  Wśród składających zeznania było dwóch współwięźniów oskarżonego Janusza G., byłego męża kobiety, z którym siedzieli w jednej celi aresztu śledczego w Sanoku. Jeden z nich wycofał zeznania podkreślając, że był pod naciskiem policjantów, drugi zasłaniał się niepamięcią.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105