Strona główna

Jak zabezpieczyć telefon i znajdujące się na nim dane przed kradzieżą?

0
Napisany dnia: 30.03.2018, 08:50 , Tagi: Brak

Korzystasz z telefonu? Na pewno. Smartfony stały się urządzeniami, których używamy codziennie. Jadąc do pracy, w autobusie, wpatrujemy się w ekran telefonu. Zdecydowanie ułatwiają życie i dają wiele możliwości. Niestety, wiąże się z tym też duże ryzyko. Zgromadzona ilość danych to informacje wrażliwe. Korzystając z telefonu, narażamy się na to, że może on wpaść w niepowołane ręce. W dzisiejszych czasach osób, które chciałby je wykraść jest coraz więcej. Czy jest możliwe zabezpieczenie telefonu, aby nie ryzykować utraty danych? Ich strata może okazać się poważnym problemem, jeśli nie pomyślimy o skutecznych rozwiązaniach.

Chrońmy dane

Telefon nie służy nam już tylko do komunikacji. Aparat fotograficzny, odtwarzacz muzyki, nawigacja, internet to najczęstsze zastosowania smartfonów. A jak wiemy, potrafią jeszcze więcej. Każdy z nas trzyma w telefonie mnóstwo informacji:

 • numery telefonów,
 • prywatne zdjęcia,
 • aplikacja mobilna banku (numery kont bankowych, hasła),
 • poczta e-mail,
 • dostęp do portali społecznościowych.

Dzięki usłudze Android Pay telefony wyposażone w NFC umożliwiają płatności zbliżeniowe. Każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak istotną rzeczą jest bezpieczeństwo danych, jakie mamy w telefonie.

Blokada telefonu to podstawa

Telefon przy pierwszym włączeniu prosi o ustawienie blokady ekranu i nie powinno to być ignorowane. To najprostsza forma zabezpieczenia smartfona w przypadku zgubienia czy kradzieży. Ustawienie wzoru, kodu PIN lub hasła to narzędzia, z których powinni korzystać wszyscy. Najnowsze smartfony oferują także czytniki linii papilarnych lub rozpoznawanie twarzy. Warto sprawdzać strony, na których podajemy dane, np. logując się do banku. Często w restauracjach czy galeriach handlowych korzystamy z publicznych sieci Wi-Fi, a niestety grozi to utratą poufnych danych lub zainstalowaniem przypadkowych rzeczy. Dobrym pomysłem jest regularne wykonywanie kopii zapasowej, potem możemy ją zapisać na komputerze, dysku zewnętrznym lub przechowywać w chmurze. Skorzystanie z automatycznej aktualizacji oprogramowania w telefonie gwarantuje usunięcie nieprawidłowości.

Aplikacje ze sprawdzonych źródeł

Zainstalowanie antywirusa to kolejny sposób na zabezpieczenie telefonu. Dobry program zabezpieczy przed szkodliwym oprogramowaniem. Aplikacje, które chcemy pobrać, powinny pochodzić z zaufanych źródeł, np. Google Play lub AppStore. Do zainstalowania wybierajmy tylko te sprawdzone. Aplikacją godną polecenia jest Folx, pierwszy wirtualny operator komórkowy. Do sieci możemy dołączyć w dowolnym momencie i zrezygnować, kiedy chcemy. Abonament działa na zasadzie subskrypcji.

Co daje subskrypcja? Rozmowy, smsy i wiele więcej

Nie chcesz mieć abonamentu? Boisz się dodatkowych kosztów i wysokich rachunków? Chcesz kontrolować swoje wydatki? Smartfony towarzyszą nam cały czas, warto wykorzystać je do kontrolowania wydatków, wybierając najtańszy abonament. Operator Folx w aplikacji jest najlepszym rozwiązaniem. Rozmowy bez ograniczeń ze wszystkimi, możliwość wysyłania SMS-ów bez ograniczeń, nielimitowane MMS-y, 20GB internetu bez dodatkowych opłat. Zdecydowanym ułatwieniem jest to, że rachunki opłacają się automatycznie, wystarczy podpiąć kartę płatniczą. Wybierając subskrypcję w Folx, możemy przenieść dotychczasowy numer lub wybrać nowy. Dostęp do czatu z konsultantem 24/7 pomoże wyjaśnić wszystkie wątpliwości. To właśnie odróżnia Folx od innych. Więcej na Folx.com

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Mapa zagrożeń przynosi efekty

  Mieszkańcy powiatu jasielskiego częściej korzystają z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa niż w innych częściach na Podkarpaciu. Szybka jazda i niewłaściwe parkowanie to wykroczenia najczęściej przez nich zgłaszane...

 • Czy Jasło doczeka się KG2?

  Jaślanie coraz częściej pytają o budowę 1,4 km odcinka drogi wojewódzkiej łączącego dwie drogi krajowe. Choć wedle zapowiedzi samorządowców inwestycja miała być już zakończona na jesień br., tak do chwili obecnej nie ma mowy o żadnych pracach budowlanych...

 • Fotoradar skutecznie spowalnia kierowców

  W Kołaczycach przy drodze krajowej relacji Jasło-Pilzno, na jednym z najbardziej niebezpiecznych miejsc w powiecie jasielskim pojawił się fotoradar. Urządzenie od początku sieje postrach. Z daleka widoczna żółta obudowa sprawia, że kierowcy chętniej ściągają nogę z gazu.

 • Miasto chce wyjaśnień

  Start do 3. etapu Międzynarodowego Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków, zapowiadał się jako jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych bieżącego roku w Jaśle. Zawodnicy przed startem ostrym mieli przejechać ulicami miasta trzy rundy honorowe. Tymczasem po starcie od razu skierowali się w kierunku Warzyc. O wyjaśnienie kuriozalnej sytuacji miasto zwróciło się do organizatora wyścigu.

 • Wymieniaj olej i oszczędzaj pieniądze

   

  Kup dowolny olej silnikowy i filtr oleju w punkcie sprzedaży MAXIM (ul. Kościuszki 63 i ul. Towarowa 29), a wymienimy go gratis!

 • Walczą o ukochanego synka

  9 lat temu na świat przyszedł Kubuś, na którego Małgorzata i Paweł czekali z niecierpliwością i ogromną radością. Nic nie wskazywało na to, że chłopiec urodzi się z licznymi wadami serca. Od pierwszego dnia do chwili obecnej walczą o syna i nie wyobrażają sobie życia bez niego. Pomagają im w tym dobrzy ludzie. Dzięki ich trosce Kuba będzie mógł przejść ważną operację w Münster, która opiewa na 30 tys. euro.

 • Studiuj biznes turystyczny! Czesne niższe o połowę i dodatkowo 14 000 zł na rękę za staże!

   

  Czy wiesz, że turystyka generuje dziesiątą część światowego PKB i daje zatrudnienie co dziesiątemu pracownikowi? Wybierz studia na kierunku biznes turystyczny we WSIiZ, które zapewnią Ci dobrą pracę w tej rozwijającej się branży. Otrzymasz 50% zniżki na czesne oraz 14 000 zł na rękę za realizację staży zawodowych.

 • Sołtys Bieździadki oskarżony o kradzież drzewa

  Prokurator skierował akt oskarżenia do jasielskiego sądu wobec Jerzego M. sołtysa wsi Bieździadka. Mężczyzna od marca do maja br. według śledczych miał dokonywać kradzieży drzewa o wartości około 12 tys. zł. Co więcej policja z Brzostku prowadzi wobec niego postępowanie pod kątem kradzieży konia.

 • Wyjątkowy i nowoczesny dom w atrakcyjnej lokalizacji w Jaśle

   

  Do sprzedania nowoczesny dom wolnostojący położony w Jaśle, w bardzo atrakcyjnej lokalizacji. Dom wybudowany wg projektu "Dom przy Słonecznej 5" - jest to budynek parterowy z wbudowanym jednostanowiskowym garażem.

 • Chcesz uczyć się u najlepszych? Wybierz Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle

   

  Medyczno – Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle zaprasza wszystkich chętnych, którzy myślą o poszerzeniu kwalifikacji i zdobyciu nowego zawodu. 

 • Do wynajęcia lokale w atrakcyjnych lokalizacjach

   

  Szukasz miejsca na biuro lub powierzchni handlowej bądź usługowej? Lokale w atrakcyjnych punktach Jasła o różnym metrażu czekają. Oferujemy także wynajem w pełni wyposażonych warsztatów samochodowych.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105