Strona główna

Jak zabezpieczyć telefon i znajdujące się na nim dane przed kradzieżą?

0
Napisany dnia: 30.03.2018, 08:50 , Tagi: Brak

Korzystasz z telefonu? Na pewno. Smartfony stały się urządzeniami, których używamy codziennie. Jadąc do pracy, w autobusie, wpatrujemy się w ekran telefonu. Zdecydowanie ułatwiają życie i dają wiele możliwości. Niestety, wiąże się z tym też duże ryzyko. Zgromadzona ilość danych to informacje wrażliwe. Korzystając z telefonu, narażamy się na to, że może on wpaść w niepowołane ręce. W dzisiejszych czasach osób, które chciałby je wykraść jest coraz więcej. Czy jest możliwe zabezpieczenie telefonu, aby nie ryzykować utraty danych? Ich strata może okazać się poważnym problemem, jeśli nie pomyślimy o skutecznych rozwiązaniach.

Chrońmy dane

Telefon nie służy nam już tylko do komunikacji. Aparat fotograficzny, odtwarzacz muzyki, nawigacja, internet to najczęstsze zastosowania smartfonów. A jak wiemy, potrafią jeszcze więcej. Każdy z nas trzyma w telefonie mnóstwo informacji:

 • numery telefonów,
 • prywatne zdjęcia,
 • aplikacja mobilna banku (numery kont bankowych, hasła),
 • poczta e-mail,
 • dostęp do portali społecznościowych.

Dzięki usłudze Android Pay telefony wyposażone w NFC umożliwiają płatności zbliżeniowe. Każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak istotną rzeczą jest bezpieczeństwo danych, jakie mamy w telefonie.

Blokada telefonu to podstawa

Telefon przy pierwszym włączeniu prosi o ustawienie blokady ekranu i nie powinno to być ignorowane. To najprostsza forma zabezpieczenia smartfona w przypadku zgubienia czy kradzieży. Ustawienie wzoru, kodu PIN lub hasła to narzędzia, z których powinni korzystać wszyscy. Najnowsze smartfony oferują także czytniki linii papilarnych lub rozpoznawanie twarzy. Warto sprawdzać strony, na których podajemy dane, np. logując się do banku. Często w restauracjach czy galeriach handlowych korzystamy z publicznych sieci Wi-Fi, a niestety grozi to utratą poufnych danych lub zainstalowaniem przypadkowych rzeczy. Dobrym pomysłem jest regularne wykonywanie kopii zapasowej, potem możemy ją zapisać na komputerze, dysku zewnętrznym lub przechowywać w chmurze. Skorzystanie z automatycznej aktualizacji oprogramowania w telefonie gwarantuje usunięcie nieprawidłowości.

Aplikacje ze sprawdzonych źródeł

Zainstalowanie antywirusa to kolejny sposób na zabezpieczenie telefonu. Dobry program zabezpieczy przed szkodliwym oprogramowaniem. Aplikacje, które chcemy pobrać, powinny pochodzić z zaufanych źródeł, np. Google Play lub AppStore. Do zainstalowania wybierajmy tylko te sprawdzone. Aplikacją godną polecenia jest Folx, pierwszy wirtualny operator komórkowy. Do sieci możemy dołączyć w dowolnym momencie i zrezygnować, kiedy chcemy. Abonament działa na zasadzie subskrypcji.

Co daje subskrypcja? Rozmowy, smsy i wiele więcej

Nie chcesz mieć abonamentu? Boisz się dodatkowych kosztów i wysokich rachunków? Chcesz kontrolować swoje wydatki? Smartfony towarzyszą nam cały czas, warto wykorzystać je do kontrolowania wydatków, wybierając najtańszy abonament. Operator Folx w aplikacji jest najlepszym rozwiązaniem. Rozmowy bez ograniczeń ze wszystkimi, możliwość wysyłania SMS-ów bez ograniczeń, nielimitowane MMS-y, 20GB internetu bez dodatkowych opłat. Zdecydowanym ułatwieniem jest to, że rachunki opłacają się automatycznie, wystarczy podpiąć kartę płatniczą. Wybierając subskrypcję w Folx, możemy przenieść dotychczasowy numer lub wybrać nowy. Dostęp do czatu z konsultantem 24/7 pomoże wyjaśnić wszystkie wątpliwości. To właśnie odróżnia Folx od innych. Więcej na Folx.com

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Walka o władze bez PiS?

  Wczoraj do godziny 24.00 komitety wyborcze miały czas na zgłaszanie list kandydatów na radnych. Choć protokół z posiedzenia miejskiej komisji nie trafił jeszcze do komisarza w Krośnie, to pojawiły się nieoficjalne informacje, że PiS nie uzyskał poparcia określonej liczby głosów wyborców.

 • Jasielski budżet obywatelski – zakończył się nabór wniosków

   

  33 projekty mieszkańców zostały zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego. Ich łączna wartość wynosi 2 mln 893 tys. zł. Wnioski, które spełnią wymagane kryteria, zostaną poddane głosowaniu. Te, które otrzymają największe poparcie i zmieszczą się w wyznaczonej kwocie 300 tys. zł, będą realizowane w przyszłym roku.

 • Darmowe uprawnienia UDT i SEP dla wszystkich mieszkańców województwa podkarpackiego

   

  Firma szkoleniowa INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projekcie „Twoje nowe kwalifikacje zawodowe”.

 • Konrad! Obudź się

   

  Wczoraj mogliśmy przekonać się, że powiedzenie, iż prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie nie jest jedynie pustym sloganem. Dowiedli tego organizatorzy charytatywnego koncertu, który odbył się na przystanku „Kwiatowa”. Wszystko po to, aby pomóc Konradowi, przebywającemu w śpiączce.

 • Studia podyplomowe

 • Buziak i w drogę tylko przy „Czwórce”

  Pod koniec wakacji przy trzech jasielskich szkołach podstawowych miały powstać miejsca postojowe „kiss and ride”. Okazuje się jednak, że w tym roku strefa ta powstanie tylko przy Szkole Podstawowej nr 4 w Jaśle.

 • Ponowne kłopoty ze śmieciami

   

  Już w lipcu br. na Podkarpaciu pojawił się problem z odbiorem śmieci przez kilka wyznaczonych do tego celu zakładów, tzw. instalacji przetwarzania odpadów komunalnych. Z tego powodu w trudnej sytuacji znalazły się, nie tylko Jasło i inne miejscowości powiatu jasielskiego, ale także te z dalszych regionów Podkarpacia. Teraz sytuacja zaczyna się powtarzać. W najbliższych dniach w Jaśle i okolicznych gminach mogą wystąpić problemy z odbieraniem śmieci.

 • Laser Light sheer na stałe usunie niechciane owłosienie

   

  Laser diodowy Light Sheer Duet w Gabinecie Medycyny Estetycznej w Jaśle na stałe usuwa niechciane owłosienie.

 • Kierowcy uciekają przed muldami

  Kierowcy nie mają warunków do poruszania się po drodze powiatowej przy ul. Mickiewicza w Jaśle. Najgorsze jej odcinki są popękane i pofałdowane. Ten tragiczny stan drogi, szczególnie na zakręcie w kierunku Dąbrówki sprawia, że kierowcy uciekają na drugą stronę jezdni...

 • Gabinet Psychoterapeutyczny dr Marek Janiak

   

  Drugiego lipca w miejscowości Cieklin -Józefów otworzyłem dla Państwa gabinet psychoterapii. Wielkie jest moje zaskoczenie olbrzymią liczbą pacjentów.

 • Wracają pociągi do Krakowa

   

  Po wakacyjnej przerwie, wkrótce do rozkładu jazdy powrócą pociągi Jasło – Kraków – Jasło. Połączenie uruchomione w ubiegłym roku głównie z myślą o studentach biło rekordy popularności. W zbliżającym się roku akademickim może być podobnie, choć ze względu na prace modernizacyjnie zmianie ulegnie trasa przejazdu pociągu.

 • Bezpłatne badanie wzroku 11 i 25 września w VISION OPTYK!

   

  Rozpoczął się nowy rok szkolny. To dobry moment aby zbadać wzrok swojego dziecka i sprawdzić czy przypadkiem nie potrzebuje okularów.

 • Do wynajęcia lokale w atrakcyjnych lokalizacjach

   

  Szukasz miejsca na biuro lub powierzchni handlowej bądź usługowej? Lokale w atrakcyjnych punktach Jasła o różnym metrażu czekają. Oferujemy także wynajem w pełni wyposażonych warsztatów samochodowych.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105