Strona główna

Jak zabezpieczyć telefon i znajdujące się na nim dane przed kradzieżą?

0
Napisany dnia: 30.03.2018, 08:50 , Tagi: Brak

Korzystasz z telefonu? Na pewno. Smartfony stały się urządzeniami, których używamy codziennie. Jadąc do pracy, w autobusie, wpatrujemy się w ekran telefonu. Zdecydowanie ułatwiają życie i dają wiele możliwości. Niestety, wiąże się z tym też duże ryzyko. Zgromadzona ilość danych to informacje wrażliwe. Korzystając z telefonu, narażamy się na to, że może on wpaść w niepowołane ręce. W dzisiejszych czasach osób, które chciałby je wykraść jest coraz więcej. Czy jest możliwe zabezpieczenie telefonu, aby nie ryzykować utraty danych? Ich strata może okazać się poważnym problemem, jeśli nie pomyślimy o skutecznych rozwiązaniach.

Chrońmy dane

Telefon nie służy nam już tylko do komunikacji. Aparat fotograficzny, odtwarzacz muzyki, nawigacja, internet to najczęstsze zastosowania smartfonów. A jak wiemy, potrafią jeszcze więcej. Każdy z nas trzyma w telefonie mnóstwo informacji:

 • numery telefonów,
 • prywatne zdjęcia,
 • aplikacja mobilna banku (numery kont bankowych, hasła),
 • poczta e-mail,
 • dostęp do portali społecznościowych.

Dzięki usłudze Android Pay telefony wyposażone w NFC umożliwiają płatności zbliżeniowe. Każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak istotną rzeczą jest bezpieczeństwo danych, jakie mamy w telefonie.

Blokada telefonu to podstawa

Telefon przy pierwszym włączeniu prosi o ustawienie blokady ekranu i nie powinno to być ignorowane. To najprostsza forma zabezpieczenia smartfona w przypadku zgubienia czy kradzieży. Ustawienie wzoru, kodu PIN lub hasła to narzędzia, z których powinni korzystać wszyscy. Najnowsze smartfony oferują także czytniki linii papilarnych lub rozpoznawanie twarzy. Warto sprawdzać strony, na których podajemy dane, np. logując się do banku. Często w restauracjach czy galeriach handlowych korzystamy z publicznych sieci Wi-Fi, a niestety grozi to utratą poufnych danych lub zainstalowaniem przypadkowych rzeczy. Dobrym pomysłem jest regularne wykonywanie kopii zapasowej, potem możemy ją zapisać na komputerze, dysku zewnętrznym lub przechowywać w chmurze. Skorzystanie z automatycznej aktualizacji oprogramowania w telefonie gwarantuje usunięcie nieprawidłowości.

Aplikacje ze sprawdzonych źródeł

Zainstalowanie antywirusa to kolejny sposób na zabezpieczenie telefonu. Dobry program zabezpieczy przed szkodliwym oprogramowaniem. Aplikacje, które chcemy pobrać, powinny pochodzić z zaufanych źródeł, np. Google Play lub AppStore. Do zainstalowania wybierajmy tylko te sprawdzone. Aplikacją godną polecenia jest Folx, pierwszy wirtualny operator komórkowy. Do sieci możemy dołączyć w dowolnym momencie i zrezygnować, kiedy chcemy. Abonament działa na zasadzie subskrypcji.

Co daje subskrypcja? Rozmowy, smsy i wiele więcej

Nie chcesz mieć abonamentu? Boisz się dodatkowych kosztów i wysokich rachunków? Chcesz kontrolować swoje wydatki? Smartfony towarzyszą nam cały czas, warto wykorzystać je do kontrolowania wydatków, wybierając najtańszy abonament. Operator Folx w aplikacji jest najlepszym rozwiązaniem. Rozmowy bez ograniczeń ze wszystkimi, możliwość wysyłania SMS-ów bez ograniczeń, nielimitowane MMS-y, 20GB internetu bez dodatkowych opłat. Zdecydowanym ułatwieniem jest to, że rachunki opłacają się automatycznie, wystarczy podpiąć kartę płatniczą. Wybierając subskrypcję w Folx, możemy przenieść dotychczasowy numer lub wybrać nowy. Dostęp do czatu z konsultantem 24/7 pomoże wyjaśnić wszystkie wątpliwości. To właśnie odróżnia Folx od innych. Więcej na Folx.com

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Inwestycja przy dworcu z kontrowersją w tle

   

  W pobliżu dworca kolejowego w Jaśle wyburzono trzy budynki. Celem prowadzonych obecnie prac budowlanych jest uporządkowanie terenu pod organizację dworca przesiadkowego. Nie wszystkim jednak obrócenie obiektów w stertę gruzu przypadło do gustu. Zdaniem Marcina Wójcikiewicza, pasjonata modelarstwa kolejowego jeden z nich był budynkiem zabytkowym. 

 • „Dwunastka” mówi STOP telefonom komórkowym w szkole

   

  Do tej pory w Szkole Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle obowiązywał zakaz używania telefonów komórkowych w trakcie lekcji. Od lutego przyszłego roku uczniowie nie będą mogli używać telefonów oraz innych urządzeń elektronicznych również w czasie przerw. „Dwunastka", jako pierwsza w Jaśle, bierze przykład z wielu innych polskich szkół, w których już taki przepis wprowadzono.

 • Konrad Marek z Łask najmłodszym radnym

  Ma 24 lata. Do Rady Gminy Jasło dostał się dzięki poparciu mieszkańców z okręgu nr 8 z miejscowości Łaski-Sobniów. Jest najmłodszym radnym w całym powiecie jasielskim. Konrad Marek w wyborach samorządowych pokonał dwóch kontrkandydatów, w tym dotychczasowego radnego Piotra Wanata startującego z KW PiS.

 • Grudzień miesiącem promocji!

   

  W ofercie naszego salonu Visionoptyk mamy dla Państwa wiele ciekawych promocji. Zapraszamy także na bezpłatne badanie wzroku, które odbędzie się  18.12.2018 r.

 • KONKURS! Wygraj płytę z najpiękniejszymi kolędami

   

  Wraz z zespołem HIT Sanok przygotowaliśmy dla naszych Czytelników świąteczny konkurs, w którym do wygrania jest dziesięć płyt z najpopularniejszymi kolędami. Zasady konkursu są bardzo proste. Sprawdźcie sami.

 • Pracuj w Hucie Szkła w Jaśle – zdobywaj nowe kwalifikacje!

 • Z pomocą dla rodziny Labutów

  Państwo Alicja i Józef Labut z Bączala Dolnego, którym dwa dni temu doszczętnie spalił się dom potrzebują wsparcia i pomocy. Małżeństwo w podeszłym wieku nie marzy o niczym innym, jak o jego odbudowie.

 • Strażacy ochotnicy pomagają dzieciom z chorobami nowotworowymi

   

  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Z takim hasłem na ustach strażacy ochotnicy organizują zbiórkę rzeczy, które następnie trafią do dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych szpitali w całej Polsce.  Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce zrzeszają ochotników w tym również z Podkarpacia. Akcja ta została zorganizowana po raz pierwszy na Podkarpaciu i skierowana jest  dla  pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie.

Nadchodzące wydarzenia

Posiadasz informacje o jakimś wydarzeniu?
Poinformuj nas! Pisz na adres: redakcja@jaslo4u.pl

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105