Strona główna

Jak zdobyć pieniądze dla dziecka na lepszy start?

2
Napisany dnia: 13.07.2017, 09:57 , Tagi: Brak

Wraz z narodzinami dziecka zupełnie zmienia się perspektywa i sposób patrzenia rodziców na świat. Chcą oni zapewnić nowemu członkowi rodziny wszelkie wygody ułatwiające wspólne życie. Ale są to czynności, które przynoszą efekt od razu – a co z przyszłością dziecka? Czy istnieje dobry sposób na zapewnieniu mu podstawy finansowej?

Pojawienie się dziecka w rodzinie to z jednej strony nowe wydatki, jednak rodzice nie są pozostawieni sami sobie i mogą liczyć na wiele dotacji, w tym zyskujący ostatnio na popularności program 500+. Każda z zapomóg dotowanych przez państwo jest w mniejszym lub większym stopniu ograniczona, o czym warto pamiętać. Z kolei rodzice bardziej zapobiegliwi mogą liczyć także na wypłatę specjalnego świadczenia z polisy.

Ubezpieczenie od narodzin dziecka

Polisa na życie to taki produkt, który umożliwia uzyskanie świadczenia za kilka czy nawet kilkanaście zdarzeń. To od właściciela polisy zależy, ile rozszerzeń zdecyduje się zakupić. Należy pamiętać, że liczba umów dodatkowych wpływa na wysokość składki ubezpieczenia, ale i tak jest to lepsze i bardziej oszczędne rozwiązanie, niże kupowanie kilku polis u różnych Towarzystw Ubezpieczeniowych.

Jednym z rozszerzeń jest, co brzmi może dziwnie, ubezpieczenie od urodzenia dziecka. Taka polisa na życie jest dobrym pomysłem, ale tylko dla tych rodziców, którzy planują założenie rodziny. Podstawowym ograniczeniem jest w ty przypadku karencja, czyli okres czasu, w którym, mimo podpisania umowy polisowej, ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania.

Karencja w polisach indywidualnych na życie wynosi z reguły od 9 do 12 miesięcy? Co do oznacza dla przyszłej mamy? Jeśli kobieta jest już w ciąży i zgłosi się do Towarzystwa po polisę lub zamówi taką przez porównywarkę ubezpieczeń, nie otrzyma wypłaty świadczenia z tytułu narodzin potomka – poród nastąpi w czasie obowiązywania karencji.

Taki zapis służy wyłącznie ograniczeniu nadmiernego zawierania polis przez ubezpieczonych na to konkretne zdarzenie. Dlatego jeśli rodzice planują powiększenie rodziny, powinni odpowiednio wcześniej wykupić polisę na życie z odpowiednim dodatkiem.

Ubezpieczenie posagowe

Innym sposobem na uzyskanie wsparcia finansowego ze strony ubezpieczyciela jest wykupienie polisy oszczędnościowej dla dziecka. Na czym opiera się konstrukcja takiego produktu? To proste – polisa posagowa z www.rankingubezpieczennazycie.pl jest rodzajem rachunku oszczędnościowego. Fundator, czyli rodzic krewny lub dowolna osoba, deklaruje chęć opłacania regularnych składek przez dany okres. Może to być 5, 10 czy 15 lat.

Ubezpieczone dziecko jest z jednej strony chronione na wypadek różnych nieprzewidzianych zdarzeń, a z drugiej część wpłacanej za niego składki trafia na specjalne konto, z którego po określonym terminie następuje wypłata. Łatwo to sobie wyobrazić na konkretnych sumach – załóżmy, że fundator przez 18 lat (począwszy od narodzin dziecka) deklaruje się wpłacać co miesiąc sumę 250 zł, wyznaczając kwotę 50 zł na ochronę i 200 zł na posag. Po 216 miesiącach dokonywania wpłat, ubezpieczony u progu dorosłości dysponuje sumą prawie 45 tys. zł, które może przeznaczyć na dowolny cel.

Zasady przystąpienia do polisy posagowej są równie proste. Ubezpieczone dziecko może mieć od 0 do 18 lat, przy czym rzeczywista ochrona będzie trwał dłużej, co zależy od uwarunkowań danego produktu polisowego, więc często zdarzy się, że zarówno ochrona, jaki i lokowanie środków potrwają znacznie dłużej, np. do zakończenia edukacji wyższej.

Dodatkowo dziecko jest chronione na wypadek śmierci fundatora – wówczas przysługują mu nie tylko osobne środki z tytułu polisy na życie, a resztę obowiązek wpłacania składek przejmuje na siebie Towarzystwo Ubezpieczeniowe, dzięki czemu zgromadzony posag nie przepada, a środki z konta będzie można wykorzystać na wkład własny do kupna mieszkania, wycieczkę zagraniczną, ślub, samochód czy kapitał do zainwestowania na przyszłość jako wolne środki.

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ mimiu
dnia 14.07.2017, 10:04. Identyfikator użytkownika: zFlEweCtp0vr
Ocena
komentarza:
3
wszystko pieknie ladnie ale nie w tym kraju bo jak masz kase to cie zdoja okradna w majestacie prawa bo cos masz , i mowia ci bezczelnie kto ma dzieci to ma smrod i czepiaja sie, plynie [...] tu i tam
@ VB
dnia 16.07.2017, 14:24. Identyfikator użytkownika: 0ORio8yUv8M6
Ocena
komentarza:
0
Ja za posagowe płacone córce przez 10 lat ...kupiłam plastikową lalkę ...OSZUŚCI
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Strażacy-ochotnicy walczyli o miano najlepszej drużyny w powiecie

   

  W tym roku to Osiek Jasielski był gospodarzem X Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych. W zawodach udział wzięły 23 drużyny. Strażacy – ochotnicy mieli niepowtarzalną okazję do zaprezentowania zdobytych przez siebie w ramach treningów umiejętności zgromadzonej na miejscowym stadionie publiczności.

 • Studia podyplomowe dla nauczycieli - Integracja sensoryczna. Jedyne na południu Polski.

   

  Nauczycielu! Ukończ studia podyplomowe z integracji sensorycznej i uzyskaj niezbędną wiedzę specjalistyczną do pracy w szkole, placówce i otwórz własny gabinet specjalistyczny i rozpocznij pracę na własny rachunek.

 • Czołowe zderzenie dwóch osobówek w Osieku Jasielskim

   

  Kilka minut po godz 11. w miejscowości Osiek Jasielski na prostym odcinku drogi doszło do poważnego zderzenia się forda z seatem. W zdarzeniu ucierpiały dwie osoby.

 • Nowa droga poprawi komunikację w Jaśle

  Inwestycja znajdowała się na 43 miejscu listy rezerwowej i nie miała szans na realizację. A jednak pojawiło się zielone światło. Aby nie zaprzepaścić okazji, powiat udzieli pomocy finansowej dla województwa podkarpackiego na budowę nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 992 w Jaśle.

 • Oprawcy Szymona trafią za kratki

  Sąd Okręgowy w Krośnie uznał oskarżonych Bartosza K. i Jakuba B. i Paulinę R. za winnych wydarzeń, które rozegrały się 28 lutego br. w mieszkaniu Szymona K. w Jaśle. Oprawcy Szymona K. trafią do więzienia. Paulina R., która podżegała do pobicia i była prowodyrką całego zajścia została skazana na karę 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata.

 • Strażakiem się jest, a nie bywa

   

  Nie czujemy się bohaterami – mówi strażak Andrzej Walczyk, który wraz z Piotrem Źrebcem, kolegą z jasielskiej jednostki Państwowej Straży Pożarnej udzielił pomocy mężczyźnie poszkodowanemu w wypadku. Strażacy dali doskonały przykład, jak należy postępować w takich ekstremalnych sytuacjach. Ich postawę można stawiać za wzór do naśladowania.

 • Wygodnie, komfortowo i tanio pociągiem do Krakowa

   

  1 października ze stacji Jasło odjedzie pierwszy po decyzji o uruchomieniu połączenia ze stolicą województwa małopolskiego pociąg do Krakowa. Przewozy realizować będą Koleje Małopolskie sp. z o.o. O warunkach, w jakich będą się one odbywać oraz o perspektywach na przyszłość mówili podczas konferencji prasowej prezesi małopolskiej spółki.

 • Szpital otrzymał blisko 10 mln zł

  Dyrekcja jasielskiego szpitala może śmiało odetchnąć z ulgą, gdyż po wielu miesiącach starań o dotację na rozbudowę szpitala pieniądze zostały przyznane. Koniec z obawami o finanse. Nadszedł czas, aby inwestycja ruszyła z kopyta.

 • ŻAK zrobi z Ciebie fachowca w dziesięć miesięcy!

   

  Jeśli potrzebujesz nowych umiejętności i kwalifikacji, by znaleźć dobrze płatną pracę, możesz zdobyć je w dziesięć miesięcy. Taką możliwość daje Ci ŻAK.  To szkoła, dzięki której szybko zyskasz solidne wykształcenie w atrakcyjnych specjalnościach. Właśnie trwa letnia rekrutacja w ŻAKU.

Nadchodzące wydarzenia

Posiadasz informacje o jakimś wydarzeniu?
Poinformuj nas! Pisz na adres: redakcja@jaslo4u.pl

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105