Strona główna

Jak zdobyć pieniądze dla dziecka na lepszy start?

2
Napisany dnia: 13.07.2017, 09:57 , Tagi: Brak

Wraz z narodzinami dziecka zupełnie zmienia się perspektywa i sposób patrzenia rodziców na świat. Chcą oni zapewnić nowemu członkowi rodziny wszelkie wygody ułatwiające wspólne życie. Ale są to czynności, które przynoszą efekt od razu – a co z przyszłością dziecka? Czy istnieje dobry sposób na zapewnieniu mu podstawy finansowej?

Pojawienie się dziecka w rodzinie to z jednej strony nowe wydatki, jednak rodzice nie są pozostawieni sami sobie i mogą liczyć na wiele dotacji, w tym zyskujący ostatnio na popularności program 500+. Każda z zapomóg dotowanych przez państwo jest w mniejszym lub większym stopniu ograniczona, o czym warto pamiętać. Z kolei rodzice bardziej zapobiegliwi mogą liczyć także na wypłatę specjalnego świadczenia z polisy.

Ubezpieczenie od narodzin dziecka

Polisa na życie to taki produkt, który umożliwia uzyskanie świadczenia za kilka czy nawet kilkanaście zdarzeń. To od właściciela polisy zależy, ile rozszerzeń zdecyduje się zakupić. Należy pamiętać, że liczba umów dodatkowych wpływa na wysokość składki ubezpieczenia, ale i tak jest to lepsze i bardziej oszczędne rozwiązanie, niże kupowanie kilku polis u różnych Towarzystw Ubezpieczeniowych.

Jednym z rozszerzeń jest, co brzmi może dziwnie, ubezpieczenie od urodzenia dziecka. Taka polisa na życie jest dobrym pomysłem, ale tylko dla tych rodziców, którzy planują założenie rodziny. Podstawowym ograniczeniem jest w ty przypadku karencja, czyli okres czasu, w którym, mimo podpisania umowy polisowej, ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania.

Karencja w polisach indywidualnych na życie wynosi z reguły od 9 do 12 miesięcy? Co do oznacza dla przyszłej mamy? Jeśli kobieta jest już w ciąży i zgłosi się do Towarzystwa po polisę lub zamówi taką przez porównywarkę ubezpieczeń, nie otrzyma wypłaty świadczenia z tytułu narodzin potomka – poród nastąpi w czasie obowiązywania karencji.

Taki zapis służy wyłącznie ograniczeniu nadmiernego zawierania polis przez ubezpieczonych na to konkretne zdarzenie. Dlatego jeśli rodzice planują powiększenie rodziny, powinni odpowiednio wcześniej wykupić polisę na życie z odpowiednim dodatkiem.

Ubezpieczenie posagowe

Innym sposobem na uzyskanie wsparcia finansowego ze strony ubezpieczyciela jest wykupienie polisy oszczędnościowej dla dziecka. Na czym opiera się konstrukcja takiego produktu? To proste – polisa posagowa z www.rankingubezpieczennazycie.pl jest rodzajem rachunku oszczędnościowego. Fundator, czyli rodzic krewny lub dowolna osoba, deklaruje chęć opłacania regularnych składek przez dany okres. Może to być 5, 10 czy 15 lat.

Ubezpieczone dziecko jest z jednej strony chronione na wypadek różnych nieprzewidzianych zdarzeń, a z drugiej część wpłacanej za niego składki trafia na specjalne konto, z którego po określonym terminie następuje wypłata. Łatwo to sobie wyobrazić na konkretnych sumach – załóżmy, że fundator przez 18 lat (począwszy od narodzin dziecka) deklaruje się wpłacać co miesiąc sumę 250 zł, wyznaczając kwotę 50 zł na ochronę i 200 zł na posag. Po 216 miesiącach dokonywania wpłat, ubezpieczony u progu dorosłości dysponuje sumą prawie 45 tys. zł, które może przeznaczyć na dowolny cel.

Zasady przystąpienia do polisy posagowej są równie proste. Ubezpieczone dziecko może mieć od 0 do 18 lat, przy czym rzeczywista ochrona będzie trwał dłużej, co zależy od uwarunkowań danego produktu polisowego, więc często zdarzy się, że zarówno ochrona, jaki i lokowanie środków potrwają znacznie dłużej, np. do zakończenia edukacji wyższej.

Dodatkowo dziecko jest chronione na wypadek śmierci fundatora – wówczas przysługują mu nie tylko osobne środki z tytułu polisy na życie, a resztę obowiązek wpłacania składek przejmuje na siebie Towarzystwo Ubezpieczeniowe, dzięki czemu zgromadzony posag nie przepada, a środki z konta będzie można wykorzystać na wkład własny do kupna mieszkania, wycieczkę zagraniczną, ślub, samochód czy kapitał do zainwestowania na przyszłość jako wolne środki.

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ mimiu
dnia 14.07.2017, 10:04. Identyfikator użytkownika: zFlEweCtp0vr
Ocena
komentarza:
3
wszystko pieknie ladnie ale nie w tym kraju bo jak masz kase to cie zdoja okradna w majestacie prawa bo cos masz , i mowia ci bezczelnie kto ma dzieci to ma smrod i czepiaja sie, plynie [...] tu i tam
@ VB
dnia 16.07.2017, 14:24. Identyfikator użytkownika: 0ORio8yUv8M6
Ocena
komentarza:
0
Ja za posagowe płacone córce przez 10 lat ...kupiłam plastikową lalkę ...OSZUŚCI
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Mieszkańcy nie mają wstydu! Wysypują odpady na „dziko”

  Na prywatnej działce w Warzycach przy drodze wojewódzkiej w kierunku Rzeszowa powstało niemałe wysypisko śmieci. Ktoś najwyraźniej postanowił zrobić sobie remont domu. Nie chciał płacić za odbiór odpadów to postanowił materiały budowlane podrzucić komuś innemu. Jeśli jednak w przyszłości zostanie złapany na gorącym uczynku może za to słono zapłacić.

 • Czym jest prezbiopia?

   

  O prezbiopii możemy mówić, kiedy różne sytuacje życia codziennego stają się coraz bardziej uciążliwe ze względu na niewyraźne widzenie.

   

 • Nie odwołano przewodniczącego Rady Powiatu, bo nie było kworum

  Robert Snoch nadal jest i wszystko na to wskazuje, że będzie przewodniczącym Rady Powiatu w Jaśle. Dzisiaj temat ten miał zostać podjęty na sesji nadzwyczajnej. Ze względu na brak wymaganego kworum rady, nie doszło do jej obrad.

 • Nauka sztuki prezentacji w Słowenii

   

  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Święcanach uczestniczący w projekcie „Youth to Business Enterprise” (Młodzi w przedsięwzięciu biznesowym) wzięli udział w przedostatniej już mobilności w ramach projektu. Tym razem uczyli się sztuki prezentacji, zarówno tej graficznej, jak i tego jak należy zachować się podczas prowadzenia pokazu.

 • Komenda na miarę XXI wieku wygląda już z wykopów

   

  W 2020 r. mają zakończyć się prace przy budowie nowego budynku komendy jasielskiej policji. Dziś w związku z realizowaną inwestycją uroczyście wmurowano akt erekcyjny. Jej wartość szacowana jest na blisko 26 mln zł.

 • Świadek wycofał zeznania obciążające Janusza G.

  Wśród składających zeznania było dwóch współwięźniów oskarżonego Janusza G., byłego męża kobiety, z którym siedzieli w jednej celi aresztu śledczego w Sanoku. Jeden z nich wycofał zeznania podkreślając, że był pod naciskiem policjantów, drugi zasłaniał się niepamięcią.

 • „Nie jesteśmy tacy źli, jak mówi się o nas na mieście”

   

  Dyskusji na temat klubu JKS Czarni 1910 Jasło od kilku już lat towarzyszą duże emocje. Szczególnie wówczas, kiedy mowa jest o pieniądzach. Czy jego oblicze odmieni wkrótce tajemniczy inwestor? O tym, jaka przyszłość rysuje się przed jasielskim klubem w rozmowie z portalem opowiedział Piotr Samborski, członek zarządu.

 • Do sprzedania wyjątkowy dom w Harklowej

   

  Do sprzedania wyjątkowy dom w Harklowej, niedaleko Jasła. Położony na przestronnej i zagospodarowanej, około 60 arowej działce z bardzo malowniczym widokiem. Budynek mieszkalny murowany, kryty blachą, jednopiętrowy, podpiwniczony.

   
 • Żyje ostatni więzień obozu pracy w Breslau z Błażkowej

  Spośród dwudziestu więźniów z Błażkowej, którzy zostali zabrani przez Niemców do obozu pracy przymusowej w Breslau żyje ostatni świadek tamtych wydarzeń. Władysław Łukowicz w sierpniu br. skończy 90 lat. 5 stycznia 1945 r. jako 16-letni chłopiec został zmuszony opuścić rodzinny dom...

 • Do końca nie znali prawdy…

   

  Kiedy jeńcy wojenni z obozów w Starobielsku, Kozielsku i Ostaszkowie opuszczali je w asyście funkcjonariuszy NKWD nie wiedzieli, że konwojowani są na miejsce kaźni. Pragmatyzm i skuteczna akcja dezinformacyjna oprawców, w obliczu zbrodni popełnionej przez sowietów przed 78 laty, potęgują tragizm położenia Polaków skazanych na bestialską śmierć. Ich pamięć uczczono dziś w Jaśle pod pomnikiem „Golgoty Wschodu”.   

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105