Strona główna

Jak zdobyć pieniądze dla dziecka na lepszy start?

2
Napisany dnia: 13.07.2017, 09:57 , Tagi: Brak

Wraz z narodzinami dziecka zupełnie zmienia się perspektywa i sposób patrzenia rodziców na świat. Chcą oni zapewnić nowemu członkowi rodziny wszelkie wygody ułatwiające wspólne życie. Ale są to czynności, które przynoszą efekt od razu – a co z przyszłością dziecka? Czy istnieje dobry sposób na zapewnieniu mu podstawy finansowej?

Pojawienie się dziecka w rodzinie to z jednej strony nowe wydatki, jednak rodzice nie są pozostawieni sami sobie i mogą liczyć na wiele dotacji, w tym zyskujący ostatnio na popularności program 500+. Każda z zapomóg dotowanych przez państwo jest w mniejszym lub większym stopniu ograniczona, o czym warto pamiętać. Z kolei rodzice bardziej zapobiegliwi mogą liczyć także na wypłatę specjalnego świadczenia z polisy.

Ubezpieczenie od narodzin dziecka

Polisa na życie to taki produkt, który umożliwia uzyskanie świadczenia za kilka czy nawet kilkanaście zdarzeń. To od właściciela polisy zależy, ile rozszerzeń zdecyduje się zakupić. Należy pamiętać, że liczba umów dodatkowych wpływa na wysokość składki ubezpieczenia, ale i tak jest to lepsze i bardziej oszczędne rozwiązanie, niże kupowanie kilku polis u różnych Towarzystw Ubezpieczeniowych.

Jednym z rozszerzeń jest, co brzmi może dziwnie, ubezpieczenie od urodzenia dziecka. Taka polisa na życie jest dobrym pomysłem, ale tylko dla tych rodziców, którzy planują założenie rodziny. Podstawowym ograniczeniem jest w ty przypadku karencja, czyli okres czasu, w którym, mimo podpisania umowy polisowej, ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania.

Karencja w polisach indywidualnych na życie wynosi z reguły od 9 do 12 miesięcy? Co do oznacza dla przyszłej mamy? Jeśli kobieta jest już w ciąży i zgłosi się do Towarzystwa po polisę lub zamówi taką przez porównywarkę ubezpieczeń, nie otrzyma wypłaty świadczenia z tytułu narodzin potomka – poród nastąpi w czasie obowiązywania karencji.

Taki zapis służy wyłącznie ograniczeniu nadmiernego zawierania polis przez ubezpieczonych na to konkretne zdarzenie. Dlatego jeśli rodzice planują powiększenie rodziny, powinni odpowiednio wcześniej wykupić polisę na życie z odpowiednim dodatkiem.

Ubezpieczenie posagowe

Innym sposobem na uzyskanie wsparcia finansowego ze strony ubezpieczyciela jest wykupienie polisy oszczędnościowej dla dziecka. Na czym opiera się konstrukcja takiego produktu? To proste – polisa posagowa z www.rankingubezpieczennazycie.pl jest rodzajem rachunku oszczędnościowego. Fundator, czyli rodzic krewny lub dowolna osoba, deklaruje chęć opłacania regularnych składek przez dany okres. Może to być 5, 10 czy 15 lat.

Ubezpieczone dziecko jest z jednej strony chronione na wypadek różnych nieprzewidzianych zdarzeń, a z drugiej część wpłacanej za niego składki trafia na specjalne konto, z którego po określonym terminie następuje wypłata. Łatwo to sobie wyobrazić na konkretnych sumach – załóżmy, że fundator przez 18 lat (począwszy od narodzin dziecka) deklaruje się wpłacać co miesiąc sumę 250 zł, wyznaczając kwotę 50 zł na ochronę i 200 zł na posag. Po 216 miesiącach dokonywania wpłat, ubezpieczony u progu dorosłości dysponuje sumą prawie 45 tys. zł, które może przeznaczyć na dowolny cel.

Zasady przystąpienia do polisy posagowej są równie proste. Ubezpieczone dziecko może mieć od 0 do 18 lat, przy czym rzeczywista ochrona będzie trwał dłużej, co zależy od uwarunkowań danego produktu polisowego, więc często zdarzy się, że zarówno ochrona, jaki i lokowanie środków potrwają znacznie dłużej, np. do zakończenia edukacji wyższej.

Dodatkowo dziecko jest chronione na wypadek śmierci fundatora – wówczas przysługują mu nie tylko osobne środki z tytułu polisy na życie, a resztę obowiązek wpłacania składek przejmuje na siebie Towarzystwo Ubezpieczeniowe, dzięki czemu zgromadzony posag nie przepada, a środki z konta będzie można wykorzystać na wkład własny do kupna mieszkania, wycieczkę zagraniczną, ślub, samochód czy kapitał do zainwestowania na przyszłość jako wolne środki.

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ mimiu
dnia 14.07.2017, 10:04. Identyfikator użytkownika: zFlEweCtp0vr
Ocena
komentarza:
3
wszystko pieknie ladnie ale nie w tym kraju bo jak masz kase to cie zdoja okradna w majestacie prawa bo cos masz , i mowia ci bezczelnie kto ma dzieci to ma smrod i czepiaja sie, plynie [...] tu i tam
@ VB
dnia 16.07.2017, 14:24. Identyfikator użytkownika: 0ORio8yUv8M6
Ocena
komentarza:
0
Ja za posagowe płacone córce przez 10 lat ...kupiłam plastikową lalkę ...OSZUŚCI
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Zalewa im działki, a powiat nic z tym nie robi

  Plac targowy i pobliskie posesje na osiedlu Kaczorowy są stale zalewane przez wody deszczowe. Mieszkańcy od kilku lat zabiegają o dokończenie budowy ofosowania w kierunku rzeki Wisłoki. Do chwili obecnej jednak bezskutecznie...

 • Zadbaj o swój wzrok! Bezpłatne badanie wzroku 30.11.2017

   

  Suchość i zaczerwienienie oczu, a także pogorszenie ostrości widzenia to objawy cyfrowego zmęczenia wzroku. Przy wielogodzinnym wpatrywaniu się w ekrany zapominamy o tym, że prawidłowe ich nawilżenie można utrzymać dzięki częstemu mruganiu – od 15 do 20 razy na minutę.

 • Burmistrz musi mieć „grubą skórę”. Wypowiedź radnej uznana za dopuszczalną.

  Dzisiaj w Sądzie Okręgowym w Krośnie zapadł nieprawomocny wyrok w sprawie naruszenia dóbr osobistych burmistrz Małgorzaty Salachy przez radną Magdalenę Stasiowską. Sąd oddalił w całości pozew włodarza gminy Kołaczyce, a jednocześnie odstąpił od obciążania jej kosztami postępowania sądowego, o które wnosiła pozwana.

 • Poznaj bogate portfolio żarówek Philips LED - Najlepsza cena w sklepie Leddo.pl w Jaśle

 • Kiedy powstanie most?

  Mieszkańcy Jasła coraz częściej pytają o zapowiadaną przez burmistrza inwestycję mostową, która ma połączyć ul. Szopena z ul. Gądki w Jaśle...

 • Nie pozwól, aby mróz Cię zaskoczył

 • Rekord został pobity! Popłynęli dla Patryka.

   

  Tegoroczne Nocne Charytatywne Pływanie w Jaśle zapamiętane zostanie jako noc rekordów. Uczestnicy imprezy przepłynęli łącznie 434 kilometry i 125 metrów. Pływacy bili również rekordy indywidualne. Najważniejszy jest jednak cel morderczego wysiłku, którym była pomoc dla Patryka Jamuły.

 • Stanisław Zając został członkiem Zarządu Powiatu w Jaśle

  Dzisiaj na sesji nadzwyczajnej rady powiatu w Jaśle przyjęto rezygnację radnego Mateusza Lechwara z członkostwa w Zarządzie Powiatu. Starosta jasielski Adam Pawluś rekomendował na jego miejsce Stanisława Zająca, dotychczasowego wiceprzewodniczącego rady. Radni większością głosów poparli tę kandydaturę.

 • W Jaśle powstaje obelisk

  W centrum miasta rozpoczęły się prace związane z budową obelisku poświęconego żołnierzom niezłomnym oraz działaczom podziemia antykomunistycznego. Obiekt został zaprojektowany przez światowej sławy Andrzeja Pityńskiego, autora rzeźb monumentalnych o tematyce patriotycznej i martyrologicznej.

 • Jeśli jesteś mieszkańcem Jasła lub okolic, koniecznie przeczytaj!

   

  Medyczno Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle przygotowało na semestr zimowy (od stycznia 2018) ofertę edukacyjną przemyślaną tak, aby skutecznie sprostać oczekiwaniom rynku pracy. 

 • 22-latek zginął od ciosu nożem

  Do tragedii doszło w niedzielę w Bedburgu. Jak poinformowały media ogólnopolskie i regionalne 22-letni mieszkaniec Nowego Glinika został śmiertelnie ugodzony nożem w klatkę piersiową. Podejrzanym o zabójstwo jest 39-letni Polak. Obaj pochodzą z powiatu jasielskiego.

 • Proces przeciwko radnej z Kołaczyc zmierza ku końcowi

  Burmistrz Małgorzata Salacha wystąpiła przeciwko radnej na drogę sądową za naruszenie dóbr osobistych. Od Magdaleny Stasiowskiej żąda przeprosin i 12 tys. zł zadośćuczynienia. W minioną środę odbyła się ostatnia rozprawa w procesie z powództwa cywilnego.

 • Eyelinery, które pokocha każda kobieta – TOP 3

   

  Zgrabnie podkreślone oczy potrafią całkowicie odmienić damski wizerunek. Masz ochotę przejść błyskawiczną metamorfozę w zaledwie kilka minut? Te eyelinery zagwarantują Ci perfekcyjne wykończenie make-upu, a nie kosztują więcej niż 30 zł!

 • Jasło świętuje 11 listopada

   

  W całym kraju odbywają się dziś obchody 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości rocznicowe tradycyjnie odbyły się również w Jaśle. Zapoczątkowała je Msza św. w intencji Ojczyzny. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105