Strona główna

Jak zdobyć pieniądze dla dziecka na lepszy start?

2
Napisany dnia: 13.07.2017, 09:57 , Tagi: Brak

Wraz z narodzinami dziecka zupełnie zmienia się perspektywa i sposób patrzenia rodziców na świat. Chcą oni zapewnić nowemu członkowi rodziny wszelkie wygody ułatwiające wspólne życie. Ale są to czynności, które przynoszą efekt od razu – a co z przyszłością dziecka? Czy istnieje dobry sposób na zapewnieniu mu podstawy finansowej?

Pojawienie się dziecka w rodzinie to z jednej strony nowe wydatki, jednak rodzice nie są pozostawieni sami sobie i mogą liczyć na wiele dotacji, w tym zyskujący ostatnio na popularności program 500+. Każda z zapomóg dotowanych przez państwo jest w mniejszym lub większym stopniu ograniczona, o czym warto pamiętać. Z kolei rodzice bardziej zapobiegliwi mogą liczyć także na wypłatę specjalnego świadczenia z polisy.

Ubezpieczenie od narodzin dziecka

Polisa na życie to taki produkt, który umożliwia uzyskanie świadczenia za kilka czy nawet kilkanaście zdarzeń. To od właściciela polisy zależy, ile rozszerzeń zdecyduje się zakupić. Należy pamiętać, że liczba umów dodatkowych wpływa na wysokość składki ubezpieczenia, ale i tak jest to lepsze i bardziej oszczędne rozwiązanie, niże kupowanie kilku polis u różnych Towarzystw Ubezpieczeniowych.

Jednym z rozszerzeń jest, co brzmi może dziwnie, ubezpieczenie od urodzenia dziecka. Taka polisa na życie jest dobrym pomysłem, ale tylko dla tych rodziców, którzy planują założenie rodziny. Podstawowym ograniczeniem jest w ty przypadku karencja, czyli okres czasu, w którym, mimo podpisania umowy polisowej, ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania.

Karencja w polisach indywidualnych na życie wynosi z reguły od 9 do 12 miesięcy? Co do oznacza dla przyszłej mamy? Jeśli kobieta jest już w ciąży i zgłosi się do Towarzystwa po polisę lub zamówi taką przez porównywarkę ubezpieczeń, nie otrzyma wypłaty świadczenia z tytułu narodzin potomka – poród nastąpi w czasie obowiązywania karencji.

Taki zapis służy wyłącznie ograniczeniu nadmiernego zawierania polis przez ubezpieczonych na to konkretne zdarzenie. Dlatego jeśli rodzice planują powiększenie rodziny, powinni odpowiednio wcześniej wykupić polisę na życie z odpowiednim dodatkiem.

Ubezpieczenie posagowe

Innym sposobem na uzyskanie wsparcia finansowego ze strony ubezpieczyciela jest wykupienie polisy oszczędnościowej dla dziecka. Na czym opiera się konstrukcja takiego produktu? To proste – polisa posagowa z www.rankingubezpieczennazycie.pl jest rodzajem rachunku oszczędnościowego. Fundator, czyli rodzic krewny lub dowolna osoba, deklaruje chęć opłacania regularnych składek przez dany okres. Może to być 5, 10 czy 15 lat.

Ubezpieczone dziecko jest z jednej strony chronione na wypadek różnych nieprzewidzianych zdarzeń, a z drugiej część wpłacanej za niego składki trafia na specjalne konto, z którego po określonym terminie następuje wypłata. Łatwo to sobie wyobrazić na konkretnych sumach – załóżmy, że fundator przez 18 lat (począwszy od narodzin dziecka) deklaruje się wpłacać co miesiąc sumę 250 zł, wyznaczając kwotę 50 zł na ochronę i 200 zł na posag. Po 216 miesiącach dokonywania wpłat, ubezpieczony u progu dorosłości dysponuje sumą prawie 45 tys. zł, które może przeznaczyć na dowolny cel.

Zasady przystąpienia do polisy posagowej są równie proste. Ubezpieczone dziecko może mieć od 0 do 18 lat, przy czym rzeczywista ochrona będzie trwał dłużej, co zależy od uwarunkowań danego produktu polisowego, więc często zdarzy się, że zarówno ochrona, jaki i lokowanie środków potrwają znacznie dłużej, np. do zakończenia edukacji wyższej.

Dodatkowo dziecko jest chronione na wypadek śmierci fundatora – wówczas przysługują mu nie tylko osobne środki z tytułu polisy na życie, a resztę obowiązek wpłacania składek przejmuje na siebie Towarzystwo Ubezpieczeniowe, dzięki czemu zgromadzony posag nie przepada, a środki z konta będzie można wykorzystać na wkład własny do kupna mieszkania, wycieczkę zagraniczną, ślub, samochód czy kapitał do zainwestowania na przyszłość jako wolne środki.

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ mimiu
dnia 14.07.2017, 10:04. Identyfikator użytkownika: zFlEweCtp0vr
Ocena
komentarza:
2
wszystko pieknie ladnie ale nie w tym kraju bo jak masz kase to cie zdoja okradna w majestacie prawa bo cos masz , i mowia ci bezczelnie kto ma dzieci to ma smrod i czepiaja sie, plynie [...] tu i tam
@ VB
dnia 16.07.2017, 14:24. Identyfikator użytkownika: 0ORio8yUv8M6
Ocena
komentarza:
0
Ja za posagowe płacone córce przez 10 lat ...kupiłam plastikową lalkę ...OSZUŚCI
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Malują fresk pod okiem mistrza

  Od wczoraj w budynku kina Syrena artyści z Jasła pod okiem Vico Calabro tworzą dzieło w trudnej i zapomnianej już technice malarskiej. Prace nabierają tempa a fresk koloru.

 • Żądają likwidacji firmy. Celpap odpowiada

  Mieszkańcy ul. Leśnej domagają się, aby firma Celpap przeniosła produkcję w inne miejsce. Prezes zarządu firmy uznała ich żądania za pozbawione podstaw faktycznych i prawnych.

 • Wjechał w ogrodzenie, by oszczędzić kota

  Dzisiaj przed godziną 12 na ul. Piotra Skargi w Jaśle doszło do zdarzenia drogowego. Motocyklista chcąc uniknąć zderzenia z kotem uciekł na chodnik, gdzie uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji.

 • Skazani walczą z nałogiem

  Osadzeni uczestniczą w terapiach, które mają im pomóc uwolnić się od nadużywania alkoholu. - Duży nacisk kładziemy na to, żeby pokazać im, że alkohol bezpośrednio przekłada się na przestępczość – wyjaśnia kpt. Lilianna Polak, kierownik działu terapeutycznego w Zakładzie Karnym w Jaśle.

 • Zmarł Bogusław Wójcik - były wójt Tarnowca

  Wczoraj rano po długiej i ciężkiej chorobie zmarł wieloletni samorządowiec, były wójt gminy Tarnowiec. Bogusław Wójcik miał 64 lata.

 • WYPRZEDAŻY u „Leona” ciąg dalszy!

   

  „Leon” wciąż zaskakuje niskimi cenami! W ofercie wyprzedażowej znajdziecie płytki już od 13 zł/m2.

 • Ostatnia szansa na studia

   

  Już tylko kilka dni zostało, by wybrać wymarzone studia i dobrą uczelnię. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie jak co roku przygotowała atrakcyjną ofertę edukacyjną. Czas na studia, które zapewnią bezpieczną przyszłość i ciekawe życie studenckie. Rekrutacja trwa do 31 lipca 2017 roku.

 • Krzyczał z bólu. Nie wahali się, aby mu pomóc

   

  Policjant wcale nie musi kojarzyć się z mandatem. Przekonał się o tym jeden z mieszkańców Brzysk, któremu w szybkim dotarciu do szpitala pomogli funkcjonariusze drogówki. Oby więcej takich policjantów, którzy spieszą, aby udzielić innym pomocy w nagłych wypadkach – mówi z przejęciem Pan Paweł.

 • „Żądamy obwodnicy poza miastem”

  „Nie dla drogi KG2”, „ nie dla tirów przez Jasło” – mówią jaślanie mieszkający w centrum miasta. Grupa blisko 50 mieszkańców ul. Konopnickiej i 17 Stycznia protestowała wobec inwestycji drogowej planowanej w przyszłym roku.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105