Strona główna

Jak zdobyć pieniądze dla dziecka na lepszy start?

2
Napisany dnia: 13.07.2017, 09:57 , Tagi: Brak

Wraz z narodzinami dziecka zupełnie zmienia się perspektywa i sposób patrzenia rodziców na świat. Chcą oni zapewnić nowemu członkowi rodziny wszelkie wygody ułatwiające wspólne życie. Ale są to czynności, które przynoszą efekt od razu – a co z przyszłością dziecka? Czy istnieje dobry sposób na zapewnieniu mu podstawy finansowej?

Pojawienie się dziecka w rodzinie to z jednej strony nowe wydatki, jednak rodzice nie są pozostawieni sami sobie i mogą liczyć na wiele dotacji, w tym zyskujący ostatnio na popularności program 500+. Każda z zapomóg dotowanych przez państwo jest w mniejszym lub większym stopniu ograniczona, o czym warto pamiętać. Z kolei rodzice bardziej zapobiegliwi mogą liczyć także na wypłatę specjalnego świadczenia z polisy.

Ubezpieczenie od narodzin dziecka

Polisa na życie to taki produkt, który umożliwia uzyskanie świadczenia za kilka czy nawet kilkanaście zdarzeń. To od właściciela polisy zależy, ile rozszerzeń zdecyduje się zakupić. Należy pamiętać, że liczba umów dodatkowych wpływa na wysokość składki ubezpieczenia, ale i tak jest to lepsze i bardziej oszczędne rozwiązanie, niże kupowanie kilku polis u różnych Towarzystw Ubezpieczeniowych.

Jednym z rozszerzeń jest, co brzmi może dziwnie, ubezpieczenie od urodzenia dziecka. Taka polisa na życie jest dobrym pomysłem, ale tylko dla tych rodziców, którzy planują założenie rodziny. Podstawowym ograniczeniem jest w ty przypadku karencja, czyli okres czasu, w którym, mimo podpisania umowy polisowej, ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania.

Karencja w polisach indywidualnych na życie wynosi z reguły od 9 do 12 miesięcy? Co do oznacza dla przyszłej mamy? Jeśli kobieta jest już w ciąży i zgłosi się do Towarzystwa po polisę lub zamówi taką przez porównywarkę ubezpieczeń, nie otrzyma wypłaty świadczenia z tytułu narodzin potomka – poród nastąpi w czasie obowiązywania karencji.

Taki zapis służy wyłącznie ograniczeniu nadmiernego zawierania polis przez ubezpieczonych na to konkretne zdarzenie. Dlatego jeśli rodzice planują powiększenie rodziny, powinni odpowiednio wcześniej wykupić polisę na życie z odpowiednim dodatkiem.

Ubezpieczenie posagowe

Innym sposobem na uzyskanie wsparcia finansowego ze strony ubezpieczyciela jest wykupienie polisy oszczędnościowej dla dziecka. Na czym opiera się konstrukcja takiego produktu? To proste – polisa posagowa z www.rankingubezpieczennazycie.pl jest rodzajem rachunku oszczędnościowego. Fundator, czyli rodzic krewny lub dowolna osoba, deklaruje chęć opłacania regularnych składek przez dany okres. Może to być 5, 10 czy 15 lat.

Ubezpieczone dziecko jest z jednej strony chronione na wypadek różnych nieprzewidzianych zdarzeń, a z drugiej część wpłacanej za niego składki trafia na specjalne konto, z którego po określonym terminie następuje wypłata. Łatwo to sobie wyobrazić na konkretnych sumach – załóżmy, że fundator przez 18 lat (począwszy od narodzin dziecka) deklaruje się wpłacać co miesiąc sumę 250 zł, wyznaczając kwotę 50 zł na ochronę i 200 zł na posag. Po 216 miesiącach dokonywania wpłat, ubezpieczony u progu dorosłości dysponuje sumą prawie 45 tys. zł, które może przeznaczyć na dowolny cel.

Zasady przystąpienia do polisy posagowej są równie proste. Ubezpieczone dziecko może mieć od 0 do 18 lat, przy czym rzeczywista ochrona będzie trwał dłużej, co zależy od uwarunkowań danego produktu polisowego, więc często zdarzy się, że zarówno ochrona, jaki i lokowanie środków potrwają znacznie dłużej, np. do zakończenia edukacji wyższej.

Dodatkowo dziecko jest chronione na wypadek śmierci fundatora – wówczas przysługują mu nie tylko osobne środki z tytułu polisy na życie, a resztę obowiązek wpłacania składek przejmuje na siebie Towarzystwo Ubezpieczeniowe, dzięki czemu zgromadzony posag nie przepada, a środki z konta będzie można wykorzystać na wkład własny do kupna mieszkania, wycieczkę zagraniczną, ślub, samochód czy kapitał do zainwestowania na przyszłość jako wolne środki.

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ mimiu
dnia 14.07.2017, 10:04. Identyfikator użytkownika: zFlEweCtp0vr
Ocena
komentarza:
3
wszystko pieknie ladnie ale nie w tym kraju bo jak masz kase to cie zdoja okradna w majestacie prawa bo cos masz , i mowia ci bezczelnie kto ma dzieci to ma smrod i czepiaja sie, plynie [...] tu i tam
@ VB
dnia 16.07.2017, 14:24. Identyfikator użytkownika: 0ORio8yUv8M6
Ocena
komentarza:
0
Ja za posagowe płacone córce przez 10 lat ...kupiłam plastikową lalkę ...OSZUŚCI
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Wicestarosta jasielski aniołem stróżem

  Szpitale muszą dbać o sprzęt niezbędny do wykonywania diagnostyki na wysokim poziomie, jak również innych urządzeń przydatnych w poradniach. Do tego potrzebne są także dobre dusze, które pomogą w osiągnięciu celu...

 • Czy komendant Krzyżak odejdzie ze służby?

  Komendant jasielskiej policji zwrócił się do swojego przełożonego z prośbą o zwolnienie go ze służby w związku z nabyciem praw emerytalnych. Decyzję w tej sprawie podejmie szef Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Ma na to trzy miesiące.

 • Nowy sprzęt pozwoli dostrzec najmniejsze zmiany chorobowe!

  Od niedawna w Pracowni Endoskopii jasielskiego szpitala wykonywane są badania na nowym urządzeniu najnowszej generacji. To kolejny sprzęt zakupiony w ostatnich latach, dzięki któremu skuteczniej będzie można diagnozować pacjentów.

 • Czołowe zderzenie toyoty z chevroletem w Wolicy

   

  W Wolicy doszło dziś rano do groźnego wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych. Wśród poszkodowanych jest dziecko.

 • Czarni postawieni pod ścianą

  Władze Jasła przyznały dotację na realizację przedsięwzięć sportowych w bieżącym roku. Największe kontrowersje wzbudziła kwota 150 tys. zł dla Jasielskiego Klubu Sportowego Czarni 1910 Jasło. Okazuje się, że to za mało, aby mogli dokończyć sezon w rozgrywkach wiosennych. Zarząd Czarnych walczy o klub, a wspierają go w tym jego sympatycy, przedsiębiorcy i byli zawodnicy.

 •  

  Zapraszamy  na bezpłatne szkolenia komputerowe składające się z 5 bloków tematycznych, w których zawiera się m.in. obsługa komputera z MS Windows, Internet, email, MS Excel, MS Word, podstawowe programy graficzne, wyszukiwanie informacji, bezpieczeństwo i rozwiązywanie problemów z komputerem.

 • Inwestują w oczyszczalnię ścieków i kanalizują gminę

  W tym roku zakończy się budowa nowego sekwencyjnego reaktora biologicznego oraz modernizacja oczyszczalni ścieków w Nowym Żmigrodzie. W ramach tej inwestycji powstała nowa sieć kanalizacji z przyłączami w Mytarzy, Mytarce i Nowym Żmigrodzie...

 • Atrakcyjna nieruchomość w sercu Beskidu Niskiego

   

  Krempna - wyjątkowa miejscowość w Beskidzie Niskim, zachwycająca krajobrazami i nienaruszoną przyrodą. Siedziba Magurskiego Parku Narodowego, słynna także z z zalewu na rzece Wisłoka a także bezcennych zabytków i pamiątek przeszłości. W tej oto turystycznej miejscowości mamy do sprzedania atrakcyjną działkę o powierzchni około 1,6 hektara położoną w cichej i spokojnej okolicy.

 • Duże rodziny mogą więcej

   

  W ostatnich latach polityka prorodzinna państwa weszła w okres dojrzałości. Przede wszystkim na szczególną opiekę liczyć mogą rodziny, z co najmniej dwójką dzieci oraz wielodzietne. Jednym z programów, którego uruchomienie okazało się sukcesem jest Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny. Polacy jednak nie zawsze wiedzą jak i gdzie mogą z niej korzystać.

 • Nowoczesne wnętrza w niepowtarzalnym stylu

   

  Stylowe i nowoczesne wnętrza nie muszą być jedynie marzeniem. Zachwyć nowym trendem, coraz częściej wybieranym przez projektantów. Spraw, aby Twój dom nabrał wyjątkowego charakteru.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105