Strona główna

Jasielski „Medyk” rozpoczyna współpracę z Austrią – nowe możliwości dla uczniów

10
Napisany dnia: 12.02.2019, 09:02 , Tagi: Brak

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle planuje organizowanie praktyk zawodowych dla swoich uczniów i słuchaczy w zawodach „opiekun medycznych” , „opiekun w domu pomocy społecznej” oraz „terapeuta zajęciowy” w Domach Opieki Społecznej w Austrii. Praktyki zostaną poprzedzone intensywnym kursem języka niemieckiego ze szczególnym uwzględnieniem słownictwa i zwrotów wykorzystywanych w powyższych zawodach.

W dniach 6-8 lutego 2019 r.  na zaproszenie Pana Helmuta Puntigama - dyrektora  Die Gepflegt  Wohnen Hauser – Domów Opieki Społecznej w Ubelbach, Stubenberg am See, Hart bei Graz, Sinabelkirchen, Allerheiligen oraz Gamlitz (www.gepflegtwohnen.at)  , dyrektor jasielskiego „Medyka” ( http://www.mspjaslo.pl/ ) pani Barbara Józefowicz odbyła wizytę studyjną w Austrii, celem nawiązania współpracy pomiędzy szkołą i austriackim pracodawcą. Podczas spotkania  pani dyrektor miała okazję zapoznać się z organizacją pracy oraz specyfiką instytucji świadczącej pomoc społeczną dla osób starszych w Austrii. Celem wizyty było nawiązanie współpracy w zakresie organizowania praktyk zawodowych dla uczniów i słuchaczy szkoły w placówkach na terenie Austrii.  Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i rzeczowej atmosferze oraz zaowocowało  podpisaniem przez obie strony Memorandum of Unterstanding (MoU).

Praktyki zawodowe, integralna część procesu kształcenia w danym zawodzie, są organizowane przez szkołę na mocy umów podpisywanych pomiędzy szkołą i pracodawcą. Uczniowie i słuchacze mają zapewniony dojazd, pobyt i kieszonkowe, jak również opiekę nauczyciela i instruktora praktycznej nauki. Pracodawcy, poznając naszych uczniów podczas praktyk, bardzo wysoko oceniają ich wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne. Niejednokrotnie pozyskują ich na swoich przyszłych pracowników.

Osoby zainteresowane zawodem opiekuna medycznego jeszcze do końca ferii zimowych mogą składać podania o przyjęcie do Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle  w naborze zimowym. Kształcenie w tym zawodzie trwa rok w systemie zaocznym. Zajęcia odbywają się co dwa tygodnie w weekendy.

MSCKZiU w Jaśle

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ hmm
dnia 12.02.2019, 11:54. Identyfikator użytkownika: 5ZWZOPaCBAvS
Ocena
komentarza:
2
w Domach Opieki Społecznej w Austrii. Praktyki zostaną poprzedzone intensywnym kursem języka niemieckiego ze szczególnym uwzględnieniem słownictwa i zwrotów wykorzystywanych w powyższych zawodach.-rodzice zostawiani dla szmalu w Austrii czy Niemczech, tam robią k. d..a tutaj herbaty nie poda.
@ dragoness
dnia 12.02.2019, 11:55. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
1
Cóż... może je tak wychowano.
@ hmm
dnia 12.02.2019, 13:19. Identyfikator użytkownika: 5ZWZOPaCBAvS
Ocena
komentarza:
0
dokładnie. 100 % prawdy.
@ Minnesota
dnia 13.02.2019, 14:59. Identyfikator użytkownika: mZr9U3KK1rod
Ocena
komentarza:
4
Najlepiej ksztalcic uczniow z Polskich podatkow na potrzeby Austriakow
@ dragoness
dnia 13.02.2019, 15:31. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
-1
Gdzie tak napisano?
@ jestem
dnia 14.02.2019, 21:37. Identyfikator użytkownika: ZnyZrnFJshkJ
Ocena
komentarza:
1
Opiekunem medycznym w Austrii, zostaje sie po roku szkolenia (wyksztalcenie nawet nie na zasadzie szkoly zawodowej)- a w Polsce trzeba miec srednie. Straszne rozbieznosci. Tutaj opiekunowie medyczni sa ciagle poszukiwani(mowie o Austrii). Praca bardzo niewdzieczna i dlatego szukaja ludzi w Polsce,Czechach,Slowacji, Rumuni.
@ dom
dnia 18.02.2019, 20:53. Identyfikator użytkownika: XE8a9syEr7Sl
Ocena
komentarza:
6
A może czas zacząć szanować opiekunów w naszym kraju i w naszym mieście-
poprzez godne warunki pracy i adekwatne zarobki (tym bardziej, że praca jest trudna
i niewdzięczna).
Gdy przychodzi na nas czas- ze względu na starszy wiek czy chorobę, opieka staje się sprawą najważniejszą, bez względu na sytuację finansową i znajomości.
Obecność drugiej osoby i jej pomoc w czynnościach dnia codziennego staje się wręcz niezbędna do życia.
@ Do rzeczy
dnia 21.02.2019, 17:29. Identyfikator użytkownika: aGmkjfQ9i32z
Ocena
komentarza:
-1
Na białych murzynów chcą wyuczyc
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Adrian stoi przed wielką szansą

  Adrian Bałucki z Jasła przeszedł do finału programu muzycznego drugiej edycji "The Voice Kids" emitowanego w TVP 2, który będziemy mieli okazję oglądać 23 lutego. 15-letni jaślanin od początku zyskał uznanie wśród trenerów, szczególnie Cleo, która jak podkreśliła widzi w nim siebie.

 • Miał świadomość, że pies cierpi

  W Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok w sprawie oskarżonego Stefana P. z Zarzecza, który w  ubiegłym roku pozostawił swojego psa na kilkustopniowym mrozie i przyczynił się do jego śmierci. Mężczyzna został uznany za winnego.

 • Bogdan Rzońca „dwójką” na liście do PE

   

  Poseł na Sejm RP Bogdan Rzońca wystartuje w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jaślanin otrzymał drugie miejsce na liście PiS.

 • Agrarny ambaras

  Rolnicy z powiatu jasielskiego żądają zatrzymania degradacji gruntów rolnych na terenie powiatu jasielskiego, spowodowanej zaprzestaniem użytkowania rolniczego, co w konsekwencji doprowadza do powstania „dzikich" zalesień. - My ponosimy z tego tytułu ogromne straty  – mówi wzburzony Piotr Kędzior, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Podkarpackiej Izby Rolniczej w Jaśle.

 • W Nowym Żmigrodzie nie będzie karetki z lekarzem

  Od 1 kwietnia karetkę specjalistyczną w Nowym Żmigrodzie zastąpi karetka podstawowa. Nie pomogły apele samorządowców, którzy liczyli na to, że liczne argumenty przemawiające za funkcjonowaniem ambulansu z lekarzem wpłyną na decyzję wojewody podkarpackiego.

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • W maju 5. Nocna Jazda Ratowników. Tym razem dla ratownika medycznego Grzegorza

   

  5. edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r w Jedliczu. Jest to wielka akcja charytatywna organizowana przez portal Krosno112.pl i OSP Dobieszyn, która łączy służby ratownicze z całej Polski. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105