Strona główna

Jasielskie abecadło 2014

59
Napisany dnia: 05.01.2014, 12:22 , Tagi: Brak

Będzie się działo i może być ciekawie. Wybory czy sportowcy, a może artyści obudzą w nas więcej emocji?

A – Artyści. Mamy Szpaka, Mijala, a teraz kolejny zespół (Afera) w telewizyjnym show. Może być ciekawie i o Jaśle znów usłyszymy na szklanym ekranie.

B – Budka Suflera i Bednarek. Fani obydwu zespołów i malkontenci narzekający na brak „gwiazd” w Jaśle mogą odetchnąć z ulgą. Tegoroczne Dni Jasła będzie można pod względem obsady muzyków zaliczyć do udanych.

C – Czarni. Po pełnym nadziei wypłynięciu na szerokie wody, bronią się przed kolejnym spadkiem. Powrócił prezes Bazan. Wielkie nadzieje i ważny sezon przed jasielską drużyną.

D – Drogi. Jako, że w listopadzie będziemy wybierać władze nasze regionalne, więc uruchomiono dużo drogowych inwestycji. I trzeba i wymaga tego stan wielu dróg w naszym powiecie.

E – Empatia. Oprócz obowiązkowych dróg i kilku mniejszych inwestycji bez szaleństw. Mało środków wpłynie do kasy miast i powiatu. Trzeba wykazać się trochę empatią i zrozumieć, że nikt nic z rękawa nie wysypie. Może więcej aktywności obywatelskiej?

F – Fotoradary. Odwieczny problem jasielskich kierowców. Jak ostatnie „fotoradarowe ekscesy” pokazały, w kwestii drogowego bezpieczeństwa nikt z szefami tych drogowych urządzeń nie wygra. Chyba w tym roku nikt nie ma ochoty na powtórkę?

G – Gądki. Czy mieszkańcy dopną swego i przez kładkę można będzie poruszać się samochodami. Ten problem będzie zapewne w tym roku szeroko dyskutowany.

H - Hala. W czerwcu zakończyć ma się renowacja hali MOSiR. Największa hala sportowa w naszym powiecie miejmy nadzieję będzie zachęcała do aktywności sportowych i kusiła, by podczas zmagań naszych drużyn zasiadać na nowych trybunach.

I – Inwestycje. Tych zapowiada się całkiem sporo. Chociaż nie mamy w tym roku przewidzianych żadnych olbrzymich inwestycji, to oddać rację trzeba, że coś się będzie działo.

J – Judo. Dyscyplina, z której po śpiewaniu, najbardziej słynie Jasło. Wiele roczników, wiele sukcesów. To będzie kolejny pracowity i medalochłonny rok dla naszych judoków.

K - Kurowska. Będzie kandydatem na burmistrza? To jedno z nazwisk na jasielskiej giełdzie hipotetycznych kandydatów na gospodarza miasta. Maria Kurowska ma swoich zwolenników i przeciwników, jeśli wystartuje kampania z pewnością będzie ciekawsza.

L - Lato z radiem. Czy w tym roku zawita do Jasła? Widząc obsadę tegorocznych Dni Jasła, chyba trzeba będzie spasować. Ale przed wyborami nie wiadomo, czy obecna władza nie postawi w kampanii na „igrzyska”.

Ł – Łukasiewicz. Budzi dużo medialnej wrzawy i wzmaga kłótnie pomiędzy Jasłem a Krosnem. Bliżej mu pewnie do Krosna, ale też mamy prawo do pamięci o wybitnych osobistościach. Nie zapowiada się w tej materii „zimna wojna”.

M – Media. Mocno w Jaśle rozbudowane. Mam marzenie, żeby w Jaśle było tyle organizacji obywatelskich, co portali.

N - Nuda. Ignoranci jak zawsze będą narzekać, że nic się nie dzieje, zamiast wziąć sprawy w swoje ręce. Może już czas, żeby rozpocząć budowanie społeczeństwa obywatelskiego, a nie tylko wyciągać rękę do władzy.

O – Opozycja. Twardo walczyć będzie w tym wyborczym roku o swoje. Czy mieszkańcy powierzą obecnej opozycji władzę czy zostaną przy dotychczasowych gospodarzach? Okaże się w listopadzie.

P – Pabian. Kolejne nazwisko na liście hipotetycznych kandydatów na jasielskiego burmistrza. Jeśli wystartuje zapowiada się gorący okres wyborczy.

R - Ruch. 2 rzeczy. Mieszkańcy rzucają bluzgi, ale przyzwyczaili się do stania w korkach. Może powoli przyzwyczają się do „zielonej fali”. Twój Ruch – czy ktoś z tej partii wystartuje do samorządowych władz? Mimo wszystko ufam, że jaślanie mylą się tylko raz.

S – SSE. Specjalna Strefa Ekonomiczna. Firmy zbliżyć się mogą, ale potrzeba wypracowania wspólnego stanowiska z władzą. Mieszkańcy wołają o miejsca pracy, więc miejmy nadzieję, że w tym roku ta materia zostanie poruszona.

T – Teatr. Kultura na wysokim poziomie, oby tylko oczyszczała dusze, a nie tylko portfele. Wielu mieszkańcom podoba się inicjatywa JDK, jako sceny teatralnej. Mógłby to być rok rekordowej ilości spektakli w Jasielskim Domu Kultury.

U – Urząd. Jaki? PRACY! Chyba najmniej efektywna i najgorzej prowadząca się instytucja w naszym powiecie. Archaiczna komunikacja z petentami, mierne efekty działania, kolejki. Po rządowej reformie powinno zmienić się na lepsze.

W – Wybory. To będzie wydarzenie rozgrzewające nawet ludzi, którym z polityką nie po drodze. Październik – listopad, to będzie czas spotowania, plakatowania i wszechobecnego wieszczenia przez kandydatów jedynie słusznej racji zmian w regionie.

Y – Yuppies. Czyli młodzi, bogaci, z perspektywami. Doczekamy się takich i zmniejszymy populację młodych migrujących do wielkich ośrodków miejskich w Polsce i za granice?

Z - Zarząd. Jasielski szpital zaczyna powoli prostować finanse. Zarząd powiatu dał na koniec roku pozytywną opinię. Ten rok, to będzie ważny test dla jasielskiego szpitala. Jeśli się nie sprawdzi, Zarząd Powiatu będzie zmuszony na wykonanie tylko jednego ruchu…

Grzegorz Michalski

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Ktoś czytający
dnia 05.01.2014, 13:46. Identyfikator użytkownika: SXwkYMeIXuNt
Ocena
komentarza:
-8
No i stało się !!! Nowy rok rozpoczęty jak należy, czyli nauki od podstaw. Abecadło to właściwe (?) miejsce dla Pana "felietonisty". Na początek na zachętę ale z ostudzeniem też samozadowolenia ocena: "popracuj jeszcze". Mam nadzieję że Pan "felietonista" skupi się na poszerzaniu wiedzy podstaw i nie będzie stawiał przed sobą zbyt "ambitnych" zadań dla dobra czytelników, lokalnych mediów (M - media to nie tylko portale internetowe Panie "felietonisto") oraz całokształtu wizerunku dziennikarstwa. Powodzenia !!!
@ dragoness
dnia 05.01.2014, 18:39. Identyfikator użytkownika: sV8qQv3RfhJm
Ocena
komentarza:
4
Ja bym dodała pod K - kiełbasa wyborcza w postaci gwiazd zaproszonych na Dni Jasła i poprawek do budżetu miasta zgłaszanych przez niektórych radnych. Można by to podciągnąć też pod P jak populizm. Może też jakieś inne propozycje co do wykorzystania poszczególnych liter? Np. A jak anonimy i M jak malkontenci, którym nic nie pasuje, cokolwiek by nie zrobiono? Aha, więcej troski o używanie przecinków, p. Grzegorzu.
@ qwerty
dnia 06.01.2014, 15:42. Identyfikator użytkownika: 4o0Rj2iI8YoS
Ocena
komentarza:
6
"K - Kurowska. Będzie kandydatem na burmistrza? To jedno z nazwisk na jasielskiej giełdzie hipotetycznych kandydatów na gospodarza miasta. Maria Kurowska ma swoich zwolenników i przeciwników, jeśli wystartuje kampania z pewnością będzie ciekawsza."

Jak długo jeszcze ten " koszmarny demon" będzie jaślan prześladował, słyszałem że, jej mąż kiedyś tam zwolnił stołek sołtysa w Dąbrówce - idealna wprost funkcja dla niej
@ Max Szyderko
dnia 07.01.2014, 19:47. Identyfikator użytkownika: AdXbqB0sNTvK
Ocena
komentarza:
6
Tak długo jak jaślanie będą pozwalać aby w ich mieście rządziła wiejska baba...
@ PiS-man
dnia 05.01.2014, 23:10. Identyfikator użytkownika: 7XxQj1kPuixt
Ocena
komentarza:
0
A jak artysta. OK! Ale używanie w stosunku do pana Michała Szpaka określenia "artysta" to nieporozumienie. Z niego taki artysta jak z Mario Goetze wzorzec przywiązania do barw klubowych :D
@ Max Szyderko
dnia 06.01.2014, 13:31. Identyfikator użytkownika: AdXbqB0sNTvK
Ocena
komentarza:
0
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ PiS-man
dnia 06.01.2014, 18:49. Identyfikator użytkownika: 7XxQj1kPuixt
Ocena
komentarza:
1
Lodówkowy Al Bundy zechciał się pojawić. Masz jakąś lodówkę do sprzedania?
@ Max Szyderko
dnia 06.01.2014, 20:44. Identyfikator użytkownika: AdXbqB0sNTvK
Ocena
komentarza:
-1
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ PiS-man
dnia 06.01.2014, 21:06. Identyfikator użytkownika: 7XxQj1kPuixt
Ocena
komentarza:
-3
Al - znowu viagra nie pomogła i stąd frustracja? Może z jozinem wymienisz się doświadczeniami?
@ dragoness
dnia 06.01.2014, 21:12. Identyfikator użytkownika: sV8qQv3RfhJm
Ocena
komentarza:
0
M jak machismo, F jak fanatyzm. Tak można podsumować dyskusję panów. Litości! jesteście dorośli, czy nie?
@ PiS-man
dnia 06.01.2014, 21:27. Identyfikator użytkownika: 7XxQj1kPuixt
Ocena
komentarza:
-1
Niech się pani zwróci do Ala Lodówki (alias: jozin; alias: Max Szyderko) :D
@ dragoness
dnia 06.01.2014, 21:36. Identyfikator użytkownika: sV8qQv3RfhJm
Ocena
komentarza:
0
Akcja rodzi reakcję. To Newton. Podstawy fizyki i polityki ;-)
@ PiS-man
dnia 06.01.2014, 21:38. Identyfikator użytkownika: 7XxQj1kPuixt
Ocena
komentarza:
-3
To proszę przypomnieć, kto kogo pierwszy zaatakował? Jest pani w stanie to zrobić? :D
@ dragoness
dnia 06.01.2014, 22:00. Identyfikator użytkownika: sV8qQv3RfhJm
Ocena
komentarza:
0
Jestem, oczywiście. Ale czy naprawdę trzeba reagować na akcję? Wiem, że to trudne, ale może trzeba po prostu "olać"?
@ PiS-man
dnia 06.01.2014, 22:24. Identyfikator użytkownika: 7XxQj1kPuixt
Ocena
komentarza:
0
"Olewać" króla jasielskich lodówek? Nadzieję wszystkich sprzedawców AGD? To się po prostu nie godzi! :D
@ dragoness
dnia 06.01.2014, 22:32. Identyfikator użytkownika: sV8qQv3RfhJm
Ocena
komentarza:
1
Poddaję się ;-)
@ Max Szyderko
dnia 07.01.2014, 07:20. Identyfikator użytkownika: AdXbqB0sNTvK
Ocena
komentarza:
-5
Ja też wymiękam przed schizofrenią...bez względu na jej pisiorskie skrzywienie.
A bydle ze schizofrenią czy bez dalej pozostaje bydlakiem...
@ dragoness
dnia 07.01.2014, 07:24. Identyfikator użytkownika: 66vCbLcMHUFg
Ocena
komentarza:
0
N jak niereformowalny. Klientów też tak traktujesz?
@ Max Szyderko
dnia 07.01.2014, 07:33. Identyfikator użytkownika: AdXbqB0sNTvK
Ocena
komentarza:
-4
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ dragoness
dnia 07.01.2014, 15:31. Identyfikator użytkownika: 66vCbLcMHUFg
Ocena
komentarza:
6
Napisał pan kiedyś, że ma firmę. Gdzie firma, tam klienci, n'est-ce pas? I dalej uważam, ze wulgarny język nie dodaje wagi argumentom. Wprost przeciwnie, nie traktuje się takiego dyskutanta poważnie.
@ PiS-man
dnia 07.01.2014, 16:26. Identyfikator użytkownika: 7XxQj1kPuixt
Ocena
komentarza:
-1
Panie Michale, jak Pan to czyta to proszę przesłać swoje zdjęcie wraz z autografem uczynionym czerwoną pomadką. Podaję adres: Jasło; Al Lodówka (może być także: Max Szyderko albo jozin). Na pewno trafi do właściciela :D
@ Max Szyderko
dnia 07.01.2014, 19:35. Identyfikator użytkownika: AdXbqB0sNTvK
Ocena
komentarza:
-1
[komentarz usunięto ze względu na wulgaryzmy]
@ Max Szyderko
dnia 07.01.2014, 19:36. Identyfikator użytkownika: AdXbqB0sNTvK
Ocena
komentarza:
0
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Max Szyderko
dnia 07.01.2014, 19:38. Identyfikator użytkownika: AdXbqB0sNTvK
Ocena
komentarza:
1
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Max Szyderko
dnia 07.01.2014, 19:49. Identyfikator użytkownika: AdXbqB0sNTvK
Ocena
komentarza:
-1
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Max Szyderko
dnia 07.01.2014, 19:51. Identyfikator użytkownika: AdXbqB0sNTvK
Ocena
komentarza:
0
pis-chami, robisz dobrze moderowi, że tak wycina moje uwagi w twoim kierunku ???
@ PiS-man
dnia 07.01.2014, 20:26. Identyfikator użytkownika: 7XxQj1kPuixt
Ocena
komentarza:
-1
Al - znalazłem książkę dla ciebie! Tytuł ci się powinien spodobać, bo to coś z twojej branży, "Sprzedaj lodówkę i jedź dookoła świata". Cieszysz się? Poniżej podaję ci link, byś nie musiał długo szukać:

http://allegro.pl/sprzedaj-lodowke-i-jedz-dookola-swiata-prezent-i3805270732.html
@ PiS-man
dnia 07.01.2014, 20:33. Identyfikator użytkownika: 7XxQj1kPuixt
Ocena
komentarza:
-1
A to się przechowuje w lodówce? Jako fachowiec polecasz "Mińsk" czy Indesit? Z zamrażarką czy bez?
@ Max Szyderko
dnia 07.01.2014, 20:46. Identyfikator użytkownika: AdXbqB0sNTvK
Ocena
komentarza:
-1
Się łyka i popija z pisuaru...buhahahahaha...
@ PiS-man
dnia 07.01.2014, 21:50. Identyfikator użytkownika: 7XxQj1kPuixt
Ocena
komentarza:
-2
Pijesz z pisuaru? Masz bardzo ekstrawaganckie upodobania. Nigdy bym cię Al o to nie podejrzewał...
@ Max Szyderko
dnia 07.01.2014, 21:53. Identyfikator użytkownika: AdXbqB0sNTvK
Ocena
komentarza:
0
Sam pijesz taplając się co dzień w pisowskim szambie. Wy tak lubicie i nazywacie to nawet perfumerią...
@ PiS-man
dnia 07.01.2014, 22:02. Identyfikator użytkownika: 7XxQj1kPuixt
Ocena
komentarza:
-1
Siedzę zamknięty w lodówce
Oddycham zepsutym powietrzem
Wybieram sobie potrawy
Dziś pomidor jutro stęchłe śledzie
Swój umysł karmię radością
Że mogę spokojnie tu siedzieć
Zapomnieć nareszcie o wszystkim
Jestem tu bezpieczny przecież

Chcę w lodówce spać
Chcę z niej zawsze brać!
Chcę w lodówce spać
Chcę z niej zawsze brać!

Jestem zamknięty w lodówce
Z własnej woli tu siedzę
Pełno tu wszelkich różności
Mogę tu długo usiedzieć
Ocalę czyjeś życie
Jedząc zepsute jajko
Maczane w kradzionym majonezie
Co niską ma swą wartość

Chcę w lodówce spać
Chcę z niej zawsze brać!
Chcę w lodówce spać
Chcę z niej zawsze brać!

Chcę w lodówce spać
Chcę z niej zawsze brać!
Chcę w lodówce spać
Chcę z niej zawsze brać!

Pewnego pięknego dnia
Wylazłem z mej lodówki
Ujrzałem codzienny świat
Jakiż on jest nudny
Powrócę więc do lodówki
Zamknę się w niej szczelnie
Pozostawię świata szarość
Poza chłodnym jej wnętrzem

Chcę w lodówce spać
Chcę z niej zawsze brać!
Chcę w lodówce spać
Chcę z niej zawsze brać!
Chcę w lodówce spać
Chcę z niej zawsze brać!
Chcę w lodówce spać
Chcę z niej zawsze brać!

To hymn sprzedawców Al?
@ Max Szyderko
dnia 08.01.2014, 09:10. Identyfikator użytkownika: AdXbqB0sNTvK
Ocena
komentarza:
2
Czy jest na forum lekarz ???
@ PiS-man
dnia 08.01.2014, 20:00. Identyfikator użytkownika: 7XxQj1kPuixt
Ocena
komentarza:
0
Hmm... Skoro się trafił sprzedawca lodówek z kompleksami, to może znajdzie się i jaki lekarz. Adres: Jasło; Al Lodówka aktualny?
@ Max Szyderko
dnia 08.01.2014, 20:36. Identyfikator użytkownika: AdXbqB0sNTvK
Ocena
komentarza:
-2
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ PiS-man
dnia 08.01.2014, 21:02. Identyfikator użytkownika: 7XxQj1kPuixt
Ocena
komentarza:
-1
U ciebie Aluś, u ciebie...
@ Max Szyderko
dnia 08.01.2014, 21:24. Identyfikator użytkownika: AdXbqB0sNTvK
Ocena
komentarza:
0
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ PiS-man
dnia 08.01.2014, 21:41. Identyfikator użytkownika: 7XxQj1kPuixt
Ocena
komentarza:
-1
Cóż Al... Pojedynek boksera wagi z chłopkiem-roztropkiem spod wiejskiej remizy może skończyć się tylko jednym: rejteradą. Ale czemu się dziwić? Z jednej strony waga ciężka a z drugiej chamsko-kogucia. Jakież ty jesteś dla mnie wyzwanie?
@ kasia
dnia 06.01.2014, 00:23. Identyfikator użytkownika: PAkxkkK3TqWs
Ocena
komentarza:
6
Pomysł na felieton choć ograny jednak ciekawy, alfabety zawsze dobrze się czyta, ale jedna uwaga, felieton to wyższa półka, wypada się przyłożyć do jego i formy i treści. Określenia typu zbliża się rok medalochłonny, czy że usłyszymy coś na ekranie są niepoprawne, nie po polsku i rażą. I jeszcze ten hipotetyczny kandydat o którym Pan pisze kilkakrotnie. Kandydat zawsze jest hipotetyczny, chyba że głosy liczone są na Kremlu. Ale za to zgrabna fraza z kulturą, co to ma czyścić dusze, nie portfele, fajne.
@ Polonista-Terrorysta
dnia 06.01.2014, 11:23. Identyfikator użytkownika: 4pThE2Q9hL8V
Ocena
komentarza:
7
Nie wiem co wspólnego ma empatia mieszkańców a przypuszczenie, że kiesa miasta jest prawie pusta. Rozumiem (i pochwalam) wezwanie do przejęcia inicjatywy we własne ręce. Tym bardziej - dla mnie - brzmi to nielogicznie, że kilka akapitów niżej autor wyraża nadzieję, że imprezy kulturalne oszczędzą jego kieszeń. Gdyby miały być tańsze, to wiadomo, że musiałyby być dotowane przez miasto. Ta empatia to raczej zapchajdziura - pewnie nie znalazło się inne hasło na tę literę. Poza tym: interpunkcja i ogólny sposób wyrażania myśli - felieton, co napisało już kilka osób, to wymagająca forma. Warsztat musi być perfekcyjny, podobnie jak operowanie słowem i cały koncept felietonu.
Nie chcę jednak być wredną zrzędą i powiem tylko: Autorze, to pierwszy krok na drodze do rozwoju. Pomysł bardzo dobry, wykonanie do dopracowania. Należy temu na pewno poświęcić sporo, sporo czasu (i nigdy nie być z siebie zadowolonym). Pozdrawiam.
@ dragoness
dnia 06.01.2014, 13:09. Identyfikator użytkownika: sV8qQv3RfhJm
Ocena
komentarza:
1
No i proszę. Udało się ocenić felieton bez inwektyw. To jest to, co nazwę dobrym początkiem. I oby tak dalej.
@ Ktoś czytający
dnia 06.01.2014, 13:39. Identyfikator użytkownika: SXwkYMeIXuNt
Ocena
komentarza:
-5
No i proszę, pozytywna ocena komentatora komentarzy. Bez tego mojego wpisu tutaj by się obeszło ale bez tego wyżej tym bardziej. No ale dostać pochwałę od @dragoness to pewnie brzmi jak nobilitacja na tym portalu. Obsesja :(
@ dragoness
dnia 06.01.2014, 17:34. Identyfikator użytkownika: sV8qQv3RfhJm
Ocena
komentarza:
1
Przeceniasz się waść. Oceniłam wszystkie komentarze, a po moim były dopiero "wydzieliny" p Maxa, które niestety zaburzyły pozytywny obraz. Natomiast waść komentujesz bezpośrednio to, co napisałam. N jak nerwica natręctw? ;-)
@ Ktoś czytający
dnia 06.01.2014, 18:58. Identyfikator użytkownika: SXwkYMeIXuNt
Ocena
komentarza:
1
D - @dragoness - samozwańczy, nieomylny "autorytet" w komentowaniu wszelkich tematów poruszanych na łamach portalu jaslo4u czyli T - Troll internetowy - osoba, która za pośrednictwem narzędzi oferowanych przez Internet usiłuje wywołać negatywne reakcje współużytkowników innymi słowy Z - jak "zero" próbujące stać K - kimś, przynajmniej w swoim mniemaniu
@ dragoness
dnia 06.01.2014, 20:25. Identyfikator użytkownika: sV8qQv3RfhJm
Ocena
komentarza:
-3
Zaczynasz być męczący. Masz problem? Naprawdę nie mogę Ci pomóc, nie mam medycznych kwalifikacji. Po prostu mnie ignoruj, tak jak ja od tej pory postąpię z Tobą.
@ Ktoś czytający
dnia 06.01.2014, 20:51. Identyfikator użytkownika: SXwkYMeIXuNt
Ocena
komentarza:
-1
Będzie super jak zaczniesz ignorować innych komentujących również i ich wypowiedzi a skupisz się na tym co Ty masz do powiedzenia na konkretny temat. Wtedy Ty również przestaniesz być męcząca, nie tylko dla mnie. Trolla trzeba zwalczać jego metoda działania bo jak widać na tym przykładzie jest na to nieodporny. Nie myśl o rozwiązywaniu problemów innych osób a raczej zastanów się czy aby nie pora skupić się na własnych problemach. Jesteś ewidentnym przykładem maluczkiej osoby o przerośniętym ego i niezależnie czy to do ciebie dociera czy nie, masz właśnie z tym problem. Ja również nie mam medycznych kwalifikacji ale w przeciwieństwie do Ciebie chciałbym Ci pomóc dlatego moim zdaniem najprostszym sposobem będzie jak przestaniesz się wpychać pomiędzy przysłowiową "wódkę a zakąskę" i drażnić komentujących swoimi "wątpliwymi mądrościami" a zaczniesz pisać może jedno ale przemyślane zdanie, które pozwoli Ci się odbić od dna. Powodzenia @dragoness w terapii :)
@ Max Szyderko
dnia 07.01.2014, 07:35. Identyfikator użytkownika: AdXbqB0sNTvK
Ocena
komentarza:
1
"wydzielinach" ? równamy do dołu ? no cóż...
@ kasia
dnia 07.01.2014, 02:39. Identyfikator użytkownika: PAkxkkK3TqWs
Ocena
komentarza:
4
Czy nie można normalnie, bez inwektyw? Bez trolli, zer i odsyłaniem na leczenie? Komuniści i faszyści wymordowali nam inteligencję ale jakieś niedobitki nam chyba jeszcze zostały, tak?
@ Ktoś czytający
dnia 07.01.2014, 08:45. Identyfikator użytkownika: SXwkYMeIXuNt
Ocena
komentarza:
-6
@kasia - masz siebie na myśli? To, że wspomnisz o normalności wcale nie zaświadczy o twojej inteligencji. Ja dowiedziałem się że powinienem się leczyć ale z tego co widzę to tutaj są tylko tacy wymagający leczenia, którzy jak "pryszczata" panienka odsłaniają nogi żeby odwrócić uwagę od gęby.
@ zielony
dnia 07.01.2014, 12:19. Identyfikator użytkownika: lZuQORUdkLpy
Ocena
komentarza:
5
To jest Polska... Polska jak Rosja - to nie jest kraj.To jest stan umysłu...
Co właściwie wychodzi na to, że ja (tak jak i ty Kasiu) już wyjechałem ;) Szkoda tylko,że ten wyjazd jest tylko w przenośni.Na razie.
@ Kasia
dnia 07.01.2014, 13:37. Identyfikator użytkownika: mEKIymF9NutL
Ocena
komentarza:
5
Drogi Zielony, witaj w klubie, też wyjeżdżam i też w przenośni. Nie chce mi się czytać inwektyw, sama też nimi nie obdarzam nikogo, zwłaszcza obcych ludzi. Ani mnie to bawi ani nie jest do niczego potrzebne. Przydałby się w Jaśle normalny portal, w którym w wirtualnej przestrzeni spotykaliby się ludzie chcący na poziomie dyskutować o sprawach miasta, spierać się a nie oceniać sobie nawzajem iloraz IQ. Wiem, rozmarzyłam się.
@ kazik
dnia 07.01.2014, 19:54. Identyfikator użytkownika: lVE7pDxKH6N0
Ocena
komentarza:
-1
Kasiu! Może to nie bardzo wypada, ale ponieważ nie czerpię osobistych korzyści - zaryzykuję: szambo (jak dotąd) omija TwojeJaslo.pl, a i teksty, choć nie bez zarzutu, na nieporównanie wyższym poziomie :)
dragoness! Czy to warto wdawać się w te rozmówki? Proszę się trzymać :)
@ Max Szyderko
dnia 07.01.2014, 20:19. Identyfikator użytkownika: UteU748ewQkK
Ocena
komentarza:
4
Ta Kaziu, nie ma szamba bo nic tam nie ma...
@ kasia
dnia 07.01.2014, 21:56. Identyfikator użytkownika: PAkxkkK3TqWs
Ocena
komentarza:
3
Kaziu wierzę, że masz dobre intencje, próbowałam tam wchodzić, ale nie ma tam tego czegoś, co powoduje, że zarywasz noc żeby jeszcze przeczytać jeden artykuł i jeszcze jeden i ten naprawdę ostatni. Nie chcąc być niemiła powiem tak: Max Szyderko ujął to bardzo celnie. Ale prawda jest też taka, że takiego chamstwa jak tu nie ma na TJ. Ale jest tam też selekcja tematów, o jednym z najgłośniejszym w grudniu wydarzeniu medialno_kryminalnym nie było tam nawet wzmianki. Powtórzę się ostatni raz: powinien w Jaśle powstać niezależny portal poświęcony tematyce społeczno/politycznej, w którym moderator usuwałby komentarze sfrustrowanej ciemnoty, nie dopuszczał do komentowania tragedii i wypadków przez w/w i umiejętnie moderował/wywoływał dyskusję o sprawach dla nas wszystkich ważnych. Znów się rozmarzyłam...
@ dragoness
dnia 08.01.2014, 07:02. Identyfikator użytkownika: 66vCbLcMHUFg
Ocena
komentarza:
4
Pani @kasiu, to faktycznie science-fiction... zwłaszcza ten moderator, ta kultura osobista. Ale, jak mówi poeta, niech żywi nie tracą nadziei... Panie @kazik, mój zawód uodpornił mnie na wiele rzeczy, dlatego daję radę, aczkolwiek milo czytać dla odmiany coś normalnego.
@ Max Szyderko
dnia 08.01.2014, 09:11. Identyfikator użytkownika: AdXbqB0sNTvK
Ocena
komentarza:
1
Kasiu, to się nazywa fachowo cenzura.
@ Kasia
dnia 08.01.2014, 11:28. Identyfikator użytkownika: mEKIymF9NutL
Ocena
komentarza:
0
Pani Dragoness dlatego mówię, żeby stworzyć coś własnego w sensie społecznego. Ustawić tam sensowne zasady typu; bluzgaczy zapraszamy na zaprzyjaźnione portale, gdzie jak widać są mile widziani, domorosłych analityków od katastrof lądowych i opluwania ich ofiar - jw. Tym kilku osobom piszącym rezolutne komentarze zaproponować stałe rubryki felietonistów. No i tematy, nie tylko co i gdzie się wydarzyło, ale trochę więcej autorskich projektów. Sama chętnie przeczytałabym uczciwą analizę dot. migracji młodych ludzi z Jasła, ile naprawdę mamy mieszkańców, czy nasza woda z kranu nadaje się do picia czy też jej spożycie grozi śmiercią lub kalectwem. Pytań jest wiele, dociekliwy dziennikarz prędzej znajdzie na nie odpowiedzi niż taka osoba jak ja, która się nie zwolni z pracy po to, żeby biegać po mieście i zadawać urzędnikom niewygodne pytania. Pozdrawiam
@ Max Szyderko
dnia 08.01.2014, 09:13. Identyfikator użytkownika: AdXbqB0sNTvK
Ocena
komentarza:
1
może ktoś założy portal np jasloniezaleznie.pl tylko skąd wziąć na to kasę ?
@ Kasia
dnia 08.01.2014, 11:21. Identyfikator użytkownika: mEKIymF9NutL
Ocena
komentarza:
1
To bardzo proste, z Unii Europejskiej, na takie miękkie projekty są fundusze lub jeśli ktoś bezrobotny to z biura pracy. Zresztą to nie są duże koszty, komputer, aparat fotograficzny i paru stażystów na początek do pomocy. Wpływy z reklam i ogłoszeń. Jak założyć stowarzyszenie poinformuje odpowiedni wydział Urzędu Miasta odpowiedzialny za współpracę z NGO. Akurat tym wydziałem kieruje bardzo sensowna osoba.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Adrian stoi przed wielką szansą

  Adrian Bałucki z Jasła przeszedł do finału programu muzycznego drugiej edycji "The Voice Kids" emitowanego w TVP 2, który będziemy mieli okazję oglądać 23 lutego. 15-letni jaślanin od początku zyskał uznanie wśród trenerów, szczególnie Cleo, która jak podkreśliła widzi w nim siebie.

 • Miał świadomość, że pies cierpi

  W Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok w sprawie oskarżonego Stefana P. z Zarzecza, który w  ubiegłym roku pozostawił swojego psa na kilkustopniowym mrozie i przyczynił się do jego śmierci. Mężczyzna został uznany za winnego.

 • Bogdan Rzońca „dwójką” na liście do PE

   

  Poseł na Sejm RP Bogdan Rzońca wystartuje w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jaślanin otrzymał drugie miejsce na liście PiS.

 • Agrarny ambaras

  Rolnicy z powiatu jasielskiego żądają zatrzymania degradacji gruntów rolnych na terenie powiatu jasielskiego, spowodowanej zaprzestaniem użytkowania rolniczego, co w konsekwencji doprowadza do powstania „dzikich" zalesień. - My ponosimy z tego tytułu ogromne straty  – mówi wzburzony Piotr Kędzior, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Podkarpackiej Izby Rolniczej w Jaśle.

 • W Nowym Żmigrodzie nie będzie karetki z lekarzem

  Od 1 kwietnia karetkę specjalistyczną w Nowym Żmigrodzie zastąpi karetka podstawowa. Nie pomogły apele samorządowców, którzy liczyli na to, że liczne argumenty przemawiające za funkcjonowaniem ambulansu z lekarzem wpłyną na decyzję wojewody podkarpackiego.

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • W maju 5. Nocna Jazda Ratowników. Tym razem dla ratownika medycznego Grzegorza

   

  5. edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r w Jedliczu. Jest to wielka akcja charytatywna organizowana przez portal Krosno112.pl i OSP Dobieszyn, która łączy służby ratownicze z całej Polski. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105