Strona główna

Jasielskie "Aniołkowe Granie"

1
Napisany dnia: 06.02.2019, 11:00 , Tagi: Brak

W czwartek 31 stycznia br. odbyło się uroczyste podsumowanie drugiej jasielskiej edycji „Aniołkowego Grania”. Ta piękna idea miała swój początek w 2004 roku, kiedy to jedno z wrocławskich przedszkoli zapragnęło nieść pomoc dzieciom nie tylko w rodzinach zastępczych, ale także integrować przedszkola z placówkami opiekuńczymi w coraz to większej liczbie miast w Polsce.

Akcja ma również wymiar edukacyjny, już wśród najmłodszych krzewi chęć pomagania innym i kształtuje wśród nich postawę akceptacji, tolerancji i zrozumienia, a tym samym przeciwdziała wykluczeniu i dyskryminacji dzieci, pozostających w pieczy zastępczej. W ramach akcji zbierano dary, bony upominkowe dla wychowanków z Państwowego Domu Dziecka w Wolicy. Organizatorami Koncertu Charytatywnego było Bajkowe Prywatne Przedszkole oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Jaśle, współorganizatorem zaś Jasielski Dom Kultury. Na scenie zaprezentowały się przedszkolaki oraz uczniowie placówek biorących udział w jasielskim "Aniołkowym Graniu".

Podczas Koncertu na ręce Pani Renaty Pięty dyrektor Domu Dziecka w Wolicy zostały przekazane paczki z upominkami dla podopiecznych placówki. Darczyńcom zaś zostały wręczone Anioły Dobroci, które są symbolem wdzięczności za bezinteresowną chęć pomagania innym. Akcja miała charakter otwarty, do grona Dobrych Aniołów dołączyli: Rodzice, Dzieci, Uczniowie oraz społeczność Bajkowego Prywatnego Przedszkola i Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Jaśle, Przedszkole Miejskie nr 12 w Jaśle, Adasiowe Przedszkole w Jaśle, uczniowie klasy I b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaśle, uczniowie z klasy I b i II a ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle, uczniowie z klasy I c ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle, Straż Miejska w Jaśle, Państwowa Straż Pożarna w Jaśle, Harcerze z 307 drużyny Harcerskiej Wilki, 309 drużyny Harcerskiej Golesz oraz 15 drużyny Harcerskiej Płomienie, Szkolne Koło Caritas przy ZS nr 4 w Jaśle, słuchacze z Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle, Spółdzielnia Socjalna „Radość”.

Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim, którzy otworzyli swoje serca i zechcieli podzielić się dobrem! Dzięki Państwa hojności i ofiarności udało nam się spełnić marzenia podopiecznych placówki! Żywimy nadzieję, że dzięki naszym staraniom „Aniołkowe Granie” stanie się cykliczną imprezą, promującą tolerancję, równość, szacunek i bezinteresowną pomoc.

BPP w Jaśle

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ xxx
dnia 06.02.2019, 16:24. Identyfikator użytkownika: mwxuhyJtZSnZ
Ocena
komentarza:
3
Piękna inicjatywa. Piękna impreza
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Adrian stoi przed wielką szansą

  Adrian Bałucki z Jasła przeszedł do finału programu muzycznego drugiej edycji "The Voice Kids" emitowanego w TVP 2, który będziemy mieli okazję oglądać 23 lutego. 15-letni jaślanin od początku zyskał uznanie wśród trenerów, szczególnie Cleo, która jak podkreśliła widzi w nim siebie.

 • Miał świadomość, że pies cierpi

  W Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok w sprawie oskarżonego Stefana P. z Zarzecza, który w  ubiegłym roku pozostawił swojego psa na kilkustopniowym mrozie i przyczynił się do jego śmierci. Mężczyzna został uznany za winnego.

 • Bogdan Rzońca „dwójką” na liście do PE

   

  Poseł na Sejm RP Bogdan Rzońca wystartuje w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jaślanin otrzymał drugie miejsce na liście PiS.

 • Agrarny ambaras

  Rolnicy z powiatu jasielskiego żądają zatrzymania degradacji gruntów rolnych na terenie powiatu jasielskiego, spowodowanej zaprzestaniem użytkowania rolniczego, co w konsekwencji doprowadza do powstania „dzikich" zalesień. - My ponosimy z tego tytułu ogromne straty  – mówi wzburzony Piotr Kędzior, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Podkarpackiej Izby Rolniczej w Jaśle.

 • W Nowym Żmigrodzie nie będzie karetki z lekarzem

  Od 1 kwietnia karetkę specjalistyczną w Nowym Żmigrodzie zastąpi karetka podstawowa. Nie pomogły apele samorządowców, którzy liczyli na to, że liczne argumenty przemawiające za funkcjonowaniem ambulansu z lekarzem wpłyną na decyzję wojewody podkarpackiego.

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • W maju 5. Nocna Jazda Ratowników. Tym razem dla ratownika medycznego Grzegorza

   

  5. edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r w Jedliczu. Jest to wielka akcja charytatywna organizowana przez portal Krosno112.pl i OSP Dobieszyn, która łączy służby ratownicze z całej Polski. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105