Jasielskie siatkarki pokonały MKS Polonię POSiR Przemyśl

4

W przedostatnim meczu sezonu 2011/2012 trzeciej ligi kobiet, seniorki UKS „MOSiR” Jasło spotkały się na własnym boisku z bardzo wymagającym zespołem MKS Polonia POSiR Przemyśl. Nasz zespół przystąpił do gry mocno zmobilizowany. Uważnie grał w obronie, skutecznie kontratakował.

Przyjezdne miały bardzo duże trudności z przyjęciem zagrywki, której trudność zdecydowała o wysokim wygraniu pierwszej partii. Po obustronnej wyrównanej wymianie na początku drugiego seta gospodynie przyspieszyły grę uzyskując przewagę punktową. Skutecznie atakowały na środku siatki, w dalszym ciągu udanie punktowały zagrywką. W trzecim secie nasze dziewczęta kontynuowały dobrą grę do wyniku 19:13.W tym fragmencie starannie grały w obronie, skutecznie atakowały skrzydłami. Uspokojone wysokim prowadzeniem, straciły koncepcję gry. Od tego momentu popełniały seryjnie błędy w przyjęciu zagrywki.

Pojedyncze udane zagrania w ataku nie potrafiły zmienić obrazu gry i spowodowały przegranie seta do 23. Decydujący o wyniku meczu set IV po nerwowym początku w miarę postępu w grze zaczął się pomyślnie układać dla gospodyń, które wyszły na prowadzenie 17:13. Kolejna faza nerwowej gry, błędy w przyjęciu, oraz w obronie spowodowały, że zawodniczki z Przemyśla częściowo odrobiły wynik zmniejszając straty  do 2 punktów. Determinacja w końcówce seta zawodniczek UKS-u pozwoliła pomyślnie zakończyć tą partię, a tym samym zwycięsko zakończyć mecz 3:1 (25:16, 25:21, 23:25, 25:21).

UKS „MOSiR” Jasło: Katarzyna  Marcisz (kapitan), Agnieszka Ćwięka, Sara Michalec, Zuzanna Midura, Karolina Mitoraj, Gabriela Macek, Angelika Osiewalska (libero), Anna Pociask, Marta Cichoń, Karolina Jurusik, Monika Frydrych.

Trener: Leszek Wierzgacz

Już w piątek kadetki UKS „MOSiR” Jasło rozegrały kolejny mecz grupy finałowej ligi, w którym po dobrej grze pokonały zespół KPS Nowa Dęba 3:0 (25:15, 25:12, 25:15).

Nasz zespół rozpoczął mecz od poprawnej gry. Dobrze grał w obronie, skutecznie atakował skrzydłami. Zawodniczki KPS-u miały duże problemy z przyjęciem zagrywki. Mecz w każdym secie toczył się pod wyraźne dyktando naszej drużyny, która dominowała w każdym elemencie gry.

UKS „MOSiR” Jasło: Marta Cichoń (kapitan), Zuzanna Midura, Gabriela Macek, Karolina Jurusik, Karolina Mitoraj, Monika Frydrych, Angelika Osiewalska (libero), Justyna Kosiba, Daria Pawluś, Magdalena Michalska, Anna Warchoł, Judyta Jakubińska (libero).