Strona główna

Jaślanin mistrzem świata dziennikarzy w tenisie

15
Napisany dnia: 18.10.2018, 21:02 , Tagi: Brak

Jan Żołna reprezentujący Klub Dziennikarzy MEDIA okazał się bezkonkurencyjny w turnieju tenisowym rozgrywanym w Chorwacji, którego stawką był tytuł mistrza świata dziennikarzy. W finale, jaślanin pokonał reprezentanta Włoch, Bato Janica.

Tegoroczne Mistrzostwa Świata Dziennikarzy w tenisie odbyły się w Chorwacji na przełomie września i października. W turnieju wzięło udział ponad stu dziennikarzy, głównie z Europy. W siedmioosobowej reprezentacji Polski znalazł się jaślanin Jan Żołna, który na kortach Punta Vitaly Hotel leżących na Lošinj wyspie na Adriatyku, nie pozostawił złudzeń swoim rywalom sięgając po złoty medal w kategorii 55+. W finałowym pojedynku pokonał wyżej notowanego Serba Bato Janica, reprezentującego Włochy. Żołna rozprawił się z rywalem w dwóch setach (6:3, 6:0). Był to jedyny sukces polskiej reprezentacji podczas zmagań w słoneczniej Chorwacji.

Tenis dla Jana Żołny to nie tylko pasja, lecz również sposób na życie. Jego przygoda z tą dyscypliną sportu zaczęła się dekadę temu. Jak wspomina dzisiaj, był to moment przełomowy w jego życiu. – Jeszcze dziesięć lat temu ważyłem sporo ponad sto kilogramów. Postanowiłem jednak wziąć się w garść. Zacząłem więc grać w tenisa. Pasja, z jaką podchodzę do gry oraz determinacja pozwoliły mi znaleźć się w tym miejscu, w którym dziś jestem. Odczuwam ogromną satysfakcję z tego, że pot wylewany na korcie i poświęcenie owocują sukcesem, jaki odniosłem podczas Mistrzostw Świata Dziennikarzy w Chorwacji – mówi.

Jaślanin niemal każdego dnia spędza na korcie blisko dwie godziny. Sport stanowi nieodłączny element jego życia. Zwycięzcy z Punta Vitaly Hotel gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

red.

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ lol
dnia 18.10.2018, 21:29. Identyfikator użytkownika: qRo60ItvOgH3
Ocena
komentarza:
29
Jaki z niego dziennikarz??? Chyba król pizzy. Jak się ma kasy jak lodu to można być kim się chce.
@ taki jeden
dnia 20.10.2018, 19:08. Identyfikator użytkownika: GAtUL54aPHuV
Ocena
komentarza:
-2
ok mistrzostwa świata zobowiązują do prestiżu...poziom powiedzmy , że był...no ale tak duże medale to wstyd...
@ kolega
dnia 19.10.2018, 08:32. Identyfikator użytkownika: a6Hd7fpPE7XH
Ocena
komentarza:
-6
Jak mistrz, to mistrz ma mój głos.
@ Dociekliwy Dziennikarz
dnia 19.10.2018, 13:14. Identyfikator użytkownika: f627MHeFgF5z
Ocena
komentarza:
6
A ilu było zawodników w kategorii 55 + ? :D "Nie pozostawił złudzeń swoim rywalom" więc obstawiam, że chociaż trzech :D
@ wow
dnia 20.10.2018, 13:03. Identyfikator użytkownika: WuxwvFWCwyni
Ocena
komentarza:
11
Jaśko, przecież ty 55 lat będziesz miał dopiero w 2019 więc... dyskwalifikacja, bo byłeś za młody hihihi
@ rjs
dnia 20.10.2018, 13:08. Identyfikator użytkownika: GX5ob5CshoAi
Ocena
komentarza:
5
Ale Jasiek nie jest jeszcze 55+.
@ Janzolna
dnia 20.10.2018, 18:19. Identyfikator użytkownika: GHq709cvQguM
Ocena
komentarza:
2
Faktem jest ze od stycznia powinienem grać w 55+ale to sędzia główny i kapitanowie drużyn zdecydowali w której drabince gram /w 45+miałbym łatwiej bo z nimi grałem na Słowacji gdzie również zdobyłem mistrza /drabinka była na 16
@ hanka
dnia 20.10.2018, 18:38. Identyfikator użytkownika: deUtEvLAzOwV
Ocena
komentarza:
0
Pięknie. Gratulacje. A teraz coś do lokalnych dziennikarzy:dlaczego taka informacja ukazała się na niszowej-pobocznej i zmarginalizowanej stronie. Przecież to duża zasługa tego Pana. Jest się czym chwalić. A wy tylko wybory i wszystkie gęby.
@ ale ściema
dnia 21.10.2018, 17:34. Identyfikator użytkownika: 7xwonMUjiiFj
Ocena
komentarza:
5
Może dlatego, że z pana Jana taki dziennikarz, jak lekarz, policjant czy strażak :) Choć za sam sukces należą się gratulacje.
@ Ping pong
dnia 21.10.2018, 15:25. Identyfikator użytkownika: 3wMU5PAMOWXa
Ocena
komentarza:
0
55+ było 2
@ ping pong ping
dnia 22.10.2018, 21:44. Identyfikator użytkownika: ag17wHjpuD0D
Ocena
komentarza:
-2
… ten drugi zajął zaszczytne drugie miejsce a Jasiek przedostatnie. I tyle w temacie.
@ ???
dnia 21.10.2018, 20:57. Identyfikator użytkownika: 8HI2V0szM1HV
Ocena
komentarza:
1
Dziennikarz??? To ktoś, kto pisze sobie dziennik, nazywa się dziennikarzem?
@ Big Ben
dnia 22.10.2018, 12:24. Identyfikator użytkownika: 5xBT8oqDWCwB
Ocena
komentarza:
-3
Janie, nie pozostaje Ci nic innego jak zabrać się za dziennikarstwo :-)
To nie takie trudne, przeprowadź parę wywiadów z tenisistami, parę z ludźmi biznesu i zaistniejesz :-). Tylko komu by się chciało?
Gratuluję i pozdrawiam KW
PS. Czy ktoś zadał sobie pytanie: czy aby wziąć udział w turnieju dziennikarzy koniecznie trzeba być dziennikarzem? Być może wystarczyło być kiedyś właścicielem stacji radiowej :-)
W naszym rządzie doradcami ministra obrony byli niedorobieni aptekarze i podejrzewam , że większości tym zazdrosnym krytykom to nie przeszkadzało :-)
@ alba
dnia 22.10.2018, 20:41. Identyfikator użytkownika: VV59bjsuUOtV
Ocena
komentarza:
3
Tytuł mistrza świata nie zrobił wrażenia na wyborcach.Może zmiana opcji politycznej.
@ Wolodia
dnia 23.10.2018, 13:58. Identyfikator użytkownika: 5bcANEyNxCfj
Ocena
komentarza:
0
Większości z Was najlepiej wychodzi opluwanie innych. A który z Was może pochwalić się takim tytułem ? Mistrz Świata jest jeden. GRATULACJE !!!
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Kolejny jasielski talent w „The Voice Kids”!

   

  W sobotę, 19 stycznia 2019 r., w TVP 2, w drugiej edycji programu  „The Voice Kids” zobaczyliśmy 15-letniego jaślanina, Adriana Bałuckiego, ucznia Szkoły Podstawowej nr 12 w Jaśle. Adrian wykonał utwór „Im not the only one” i otrzymał nominację do dalszego udziału w programie. Młody wykonawca wybrał drużynę prowadzoną przez Cleo.

 • Czy wyłonią wykonawcę budowy łącznika pomiędzy rondami?

  W tym roku planowana jest budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle. W ubiegłym roku Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie ogłosił przetarg na realizację tego zadania inwestycyjnego. Sęk w tym, że oferty firm przekraczają zaplanowany budżet dwu a nawet trzykrotnie.

 • Gmina likwiduje bariery

  Od stycznia br. osoby niepełnosprawne bądź mające kłopoty z poruszaniem się mogą korzystać z podnośnika pionowego zamontowanego przy budynku Urzędu Gminy Jasło. Ponadto na parterze budynku powstało Biuro Obsługi Klienta. To pozwoli im na załatwienie ich niezbędnych spraw urzędowych oraz lepszą obsługę.

 • Zapraszają na podróż do przeszłości Jasła

   

  Dzisiaj, zaraz po północy ruszył wyjątkowy serwis o historii miasta – www.17stycznia.pl. Jest to internetowa galeria zdjęć 17 budynków, które niestety już nie istnieją, jednak zachowały się na pocztówkach i fotografiach.

 • Będą podwyżki dla techników RTG

  Koniec sporu zbiorowego z dyrektorem jasielskiego szpitala. Dwudziestu techników elektroradiologii otrzyma podwyżki, o które walczyli od połowy października br. Dzisiaj odbyły się negocjacje, których efektem jest zawarcie porozumienia w zakresie żądań wysuwanych przez pracowników RTG.

 • Policja bada sprawę budżetu obywatelskiego

  Końcem ubiegłego roku burmistrz Jasła zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na nieuprawnionym wykorzystaniu danych osobowych w procesie internetowego głosowania na projekty w ramach budżetu obywatelskiego. Obecnie trwają czynności sprawdzające, czy doszło do złamania prawa.

 • Projekty szkoleniowe ze stażami

   

  Firma INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projektach szkoleniowo - stażowych.

 • W Jaśle zapłonęły „światełka do nieba” dla Pawła Adamowicza

   

  W miejscu gdzie jeszcze wczoraj stała scena, na której odbyły się występy artystów w ramach 27. Finału WOŚP dziś zapłonęły znicze. Tak kilkudziesięciu jaślan postanowiło upamiętnić zmarłego dzisiaj Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, który padł ofiarą zamachowca.

 • Jasło pobiło rekord!

   

  Podczas 27. Finału WOŚP w Jaśle i wielu miejscowościach powiatu jasielskiego zebrano ponad 100 tysięcy złotych. Pieniądze z tegorocznej edycji kwesty pozwolą na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Wybrano nowy Zarząd Powiatu

  Wczoraj podczas sesji nadzwyczajnej Stanisław Pankiewicz większością radnych został wybrany na stanowisko wicestarosty jasielskiego. Etatowym członkiem zarządu został Jan Muzyka, zaś jego miejsce nieetatowego członka zajął Ryszard Lisowski.

 • Jasielskie technikum najlepsze na Podkarpaciu

   

  10 stycznia w Warszawie odbył się 21. finał Rankingu Liceów i Techników Perspektywy. Wysokie miejsce w rankingu zajęło Technikum nr 4 z Oddz. Integracyjnymi w ZS nr 4 w Jaśle, które okazało się najlepszą tego typu placówką w całym województwie podkarpackim. Jak w rankingu wypadły pozostałe jasielskie technika i licea?

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105