Strona główna

Jaślanin mistrzem świata dziennikarzy w tenisie

15
Napisany dnia: 18.10.2018, 21:02 , Tagi: Brak

Jan Żołna reprezentujący Klub Dziennikarzy MEDIA okazał się bezkonkurencyjny w turnieju tenisowym rozgrywanym w Chorwacji, którego stawką był tytuł mistrza świata dziennikarzy. W finale, jaślanin pokonał reprezentanta Włoch, Bato Janica.

Tegoroczne Mistrzostwa Świata Dziennikarzy w tenisie odbyły się w Chorwacji na przełomie września i października. W turnieju wzięło udział ponad stu dziennikarzy, głównie z Europy. W siedmioosobowej reprezentacji Polski znalazł się jaślanin Jan Żołna, który na kortach Punta Vitaly Hotel leżących na Lošinj wyspie na Adriatyku, nie pozostawił złudzeń swoim rywalom sięgając po złoty medal w kategorii 55+. W finałowym pojedynku pokonał wyżej notowanego Serba Bato Janica, reprezentującego Włochy. Żołna rozprawił się z rywalem w dwóch setach (6:3, 6:0). Był to jedyny sukces polskiej reprezentacji podczas zmagań w słoneczniej Chorwacji.

Tenis dla Jana Żołny to nie tylko pasja, lecz również sposób na życie. Jego przygoda z tą dyscypliną sportu zaczęła się dekadę temu. Jak wspomina dzisiaj, był to moment przełomowy w jego życiu. – Jeszcze dziesięć lat temu ważyłem sporo ponad sto kilogramów. Postanowiłem jednak wziąć się w garść. Zacząłem więc grać w tenisa. Pasja, z jaką podchodzę do gry oraz determinacja pozwoliły mi znaleźć się w tym miejscu, w którym dziś jestem. Odczuwam ogromną satysfakcję z tego, że pot wylewany na korcie i poświęcenie owocują sukcesem, jaki odniosłem podczas Mistrzostw Świata Dziennikarzy w Chorwacji – mówi.

Jaślanin niemal każdego dnia spędza na korcie blisko dwie godziny. Sport stanowi nieodłączny element jego życia. Zwycięzcy z Punta Vitaly Hotel gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

red.

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ lol
dnia 18.10.2018, 21:29. Identyfikator użytkownika: qRo60ItvOgH3
Ocena
komentarza:
29
Jaki z niego dziennikarz??? Chyba król pizzy. Jak się ma kasy jak lodu to można być kim się chce.
@ taki jeden
dnia 20.10.2018, 19:08. Identyfikator użytkownika: GAtUL54aPHuV
Ocena
komentarza:
-2
ok mistrzostwa świata zobowiązują do prestiżu...poziom powiedzmy , że był...no ale tak duże medale to wstyd...
@ kolega
dnia 19.10.2018, 08:32. Identyfikator użytkownika: a6Hd7fpPE7XH
Ocena
komentarza:
-6
Jak mistrz, to mistrz ma mój głos.
@ Dociekliwy Dziennikarz
dnia 19.10.2018, 13:14. Identyfikator użytkownika: f627MHeFgF5z
Ocena
komentarza:
6
A ilu było zawodników w kategorii 55 + ? :D "Nie pozostawił złudzeń swoim rywalom" więc obstawiam, że chociaż trzech :D
@ wow
dnia 20.10.2018, 13:03. Identyfikator użytkownika: WuxwvFWCwyni
Ocena
komentarza:
11
Jaśko, przecież ty 55 lat będziesz miał dopiero w 2019 więc... dyskwalifikacja, bo byłeś za młody hihihi
@ rjs
dnia 20.10.2018, 13:08. Identyfikator użytkownika: GX5ob5CshoAi
Ocena
komentarza:
5
Ale Jasiek nie jest jeszcze 55+.
@ Janzolna
dnia 20.10.2018, 18:19. Identyfikator użytkownika: GHq709cvQguM
Ocena
komentarza:
2
Faktem jest ze od stycznia powinienem grać w 55+ale to sędzia główny i kapitanowie drużyn zdecydowali w której drabince gram /w 45+miałbym łatwiej bo z nimi grałem na Słowacji gdzie również zdobyłem mistrza /drabinka była na 16
@ hanka
dnia 20.10.2018, 18:38. Identyfikator użytkownika: deUtEvLAzOwV
Ocena
komentarza:
0
Pięknie. Gratulacje. A teraz coś do lokalnych dziennikarzy:dlaczego taka informacja ukazała się na niszowej-pobocznej i zmarginalizowanej stronie. Przecież to duża zasługa tego Pana. Jest się czym chwalić. A wy tylko wybory i wszystkie gęby.
@ ale ściema
dnia 21.10.2018, 17:34. Identyfikator użytkownika: 7xwonMUjiiFj
Ocena
komentarza:
5
Może dlatego, że z pana Jana taki dziennikarz, jak lekarz, policjant czy strażak :) Choć za sam sukces należą się gratulacje.
@ Ping pong
dnia 21.10.2018, 15:25. Identyfikator użytkownika: 3wMU5PAMOWXa
Ocena
komentarza:
0
55+ było 2
@ ping pong ping
dnia 22.10.2018, 21:44. Identyfikator użytkownika: ag17wHjpuD0D
Ocena
komentarza:
-2
… ten drugi zajął zaszczytne drugie miejsce a Jasiek przedostatnie. I tyle w temacie.
@ ???
dnia 21.10.2018, 20:57. Identyfikator użytkownika: 8HI2V0szM1HV
Ocena
komentarza:
1
Dziennikarz??? To ktoś, kto pisze sobie dziennik, nazywa się dziennikarzem?
@ Big Ben
dnia 22.10.2018, 12:24. Identyfikator użytkownika: 5xBT8oqDWCwB
Ocena
komentarza:
-3
Janie, nie pozostaje Ci nic innego jak zabrać się za dziennikarstwo :-)
To nie takie trudne, przeprowadź parę wywiadów z tenisistami, parę z ludźmi biznesu i zaistniejesz :-). Tylko komu by się chciało?
Gratuluję i pozdrawiam KW
PS. Czy ktoś zadał sobie pytanie: czy aby wziąć udział w turnieju dziennikarzy koniecznie trzeba być dziennikarzem? Być może wystarczyło być kiedyś właścicielem stacji radiowej :-)
W naszym rządzie doradcami ministra obrony byli niedorobieni aptekarze i podejrzewam , że większości tym zazdrosnym krytykom to nie przeszkadzało :-)
@ alba
dnia 22.10.2018, 20:41. Identyfikator użytkownika: VV59bjsuUOtV
Ocena
komentarza:
3
Tytuł mistrza świata nie zrobił wrażenia na wyborcach.Może zmiana opcji politycznej.
@ Wolodia
dnia 23.10.2018, 13:58. Identyfikator użytkownika: 5bcANEyNxCfj
Ocena
komentarza:
0
Większości z Was najlepiej wychodzi opluwanie innych. A który z Was może pochwalić się takim tytułem ? Mistrz Świata jest jeden. GRATULACJE !!!
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Wiosenna promocje w punktach nc+ w Jaśle

   

  WIOSENNE PROMOCJE w punktach nc+ w Jaśle - odbierz DEKODER 4K ZA 1 ZŁ MIESIĘCZNIE i ciesz się telewizją w najwyższej jakości!

 • Miasto ma w planach budowę mostu

  Władze miasta będą ubiegać się o dofinansowanie na realizację wieloletniego zadania związanego z budową nowej przeprawy mostowej przez rzekę Wisłokę łączącej tereny przemysłowe na osiedlu Gamrat z drogą krajową na ul. Krakowskiej w Jaśle. 

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Sędzi Anna Maria Wesołowska w ramach kampanii „Ty decydujesz”

  Mądra, wyrozumiała i niezwykle charyzmatycza – tak pokrótce można opisać najsłynniejszą sędzię w Polsce. Na zaproszenie Urzędu Miasta w Jaśle, Straży Miejskiej w Jaśle oraz Zakładu Karnego w Jaśle gościła obecnie najbardziej rozpoznawalna sędzia – Anna Maria Wesołowska...

 • Janusz Pacher kieruje pracą PUP w Jaśle

  Od wtorku obowiązki dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle pełni Janusz Pacher. Zmiany podyktowane są ponad dwumiesięczną absencją dyrektora Dariusza Uliasza, który obecnie przebywa na zwolnieniu chorobowym.

 • Chcesz złożyć Twój e-PIT? Zobacz, jakie to proste

   

  Na podatników, rozliczających się na formularzach PIT- 37 i PIT- 38 czekają w tym roku spore ułatwienia.  W ramach wdrażanej usługi Twój e-PIT podatnik nie będzie musiał składać żadnego wniosku ani przynosić dokumentów do urzędu skarbowego.

 • Zmarł Józef Biernacki wieloletni prezes JKMiRJ

  We wtorek 12 marca br. zmarł w wieku 70 lat Józef Biernacki, współzałożyciel Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego w Jaśle oraz jego wieloletni prezes. Był inicjatorem wielu przedsięwzięć edukacyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 • Bądź świadoma, dbaj o siebie – przypominają specjalistki

  W bezpłatnych warsztatach pt. „Babskie Sprawy” uczestniczyło blisko 40 kobiet w różnym wieku. Spotkanie prowadzone było przez Justynę Czerkiewicz, fizjoterapeutkę uroginekologiczną oraz Małgorzatę Bubę, położną i Certyfikowaną Doradczynię Laktacyjną...

 • Podróżnicy z Jasła wyróżnieni na festiwalu "Kolosy"

  Weronika Łukaszewska i Sławomir Sanocki, którzy w minionym roku zakończyli zimowy trawers Karpat, otrzymali wyróżnienie w kategorii WYCZYN ROKU na 21. Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów "Kolosy" w Gdyni...

 • Utrudnienia w ruchu pociągów na linii Kraków - Jasło

   

  Podróżni, którzy korzystają z oferty połączeń kolejowych Kraków – Jasło – Kraków wkrótce mogą spodziewać się utrudnień w ruchu pociągów. Ich powodem są planowane prace modernizacyjne na linii 108, które mają rozpocząć się już niebawem.

 • W maju 5. Nocna Jazda Ratowników. Tym razem dla ratownika medycznego Grzegorza

   

  5. edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r w Jedliczu. Jest to wielka akcja charytatywna organizowana przez portal Krosno112.pl i OSP Dobieszyn, która łączy służby ratownicze z całej Polski. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105