Strona główna

Jaślanin mistrzem świata dziennikarzy w tenisie

15
Napisany dnia: 18.10.2018, 21:02 , Tagi: Brak

Jan Żołna reprezentujący Klub Dziennikarzy MEDIA okazał się bezkonkurencyjny w turnieju tenisowym rozgrywanym w Chorwacji, którego stawką był tytuł mistrza świata dziennikarzy. W finale, jaślanin pokonał reprezentanta Włoch, Bato Janica.

Tegoroczne Mistrzostwa Świata Dziennikarzy w tenisie odbyły się w Chorwacji na przełomie września i października. W turnieju wzięło udział ponad stu dziennikarzy, głównie z Europy. W siedmioosobowej reprezentacji Polski znalazł się jaślanin Jan Żołna, który na kortach Punta Vitaly Hotel leżących na Lošinj wyspie na Adriatyku, nie pozostawił złudzeń swoim rywalom sięgając po złoty medal w kategorii 55+. W finałowym pojedynku pokonał wyżej notowanego Serba Bato Janica, reprezentującego Włochy. Żołna rozprawił się z rywalem w dwóch setach (6:3, 6:0). Był to jedyny sukces polskiej reprezentacji podczas zmagań w słoneczniej Chorwacji.

Tenis dla Jana Żołny to nie tylko pasja, lecz również sposób na życie. Jego przygoda z tą dyscypliną sportu zaczęła się dekadę temu. Jak wspomina dzisiaj, był to moment przełomowy w jego życiu. – Jeszcze dziesięć lat temu ważyłem sporo ponad sto kilogramów. Postanowiłem jednak wziąć się w garść. Zacząłem więc grać w tenisa. Pasja, z jaką podchodzę do gry oraz determinacja pozwoliły mi znaleźć się w tym miejscu, w którym dziś jestem. Odczuwam ogromną satysfakcję z tego, że pot wylewany na korcie i poświęcenie owocują sukcesem, jaki odniosłem podczas Mistrzostw Świata Dziennikarzy w Chorwacji – mówi.

Jaślanin niemal każdego dnia spędza na korcie blisko dwie godziny. Sport stanowi nieodłączny element jego życia. Zwycięzcy z Punta Vitaly Hotel gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

red.

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ lol
dnia 18.10.2018, 21:29. Identyfikator użytkownika: qRo60ItvOgH3
Ocena
komentarza:
29
Jaki z niego dziennikarz??? Chyba król pizzy. Jak się ma kasy jak lodu to można być kim się chce.
@ taki jeden
dnia 20.10.2018, 19:08. Identyfikator użytkownika: GAtUL54aPHuV
Ocena
komentarza:
-2
ok mistrzostwa świata zobowiązują do prestiżu...poziom powiedzmy , że był...no ale tak duże medale to wstyd...
@ kolega
dnia 19.10.2018, 08:32. Identyfikator użytkownika: a6Hd7fpPE7XH
Ocena
komentarza:
-6
Jak mistrz, to mistrz ma mój głos.
@ Dociekliwy Dziennikarz
dnia 19.10.2018, 13:14. Identyfikator użytkownika: f627MHeFgF5z
Ocena
komentarza:
6
A ilu było zawodników w kategorii 55 + ? :D "Nie pozostawił złudzeń swoim rywalom" więc obstawiam, że chociaż trzech :D
@ wow
dnia 20.10.2018, 13:03. Identyfikator użytkownika: WuxwvFWCwyni
Ocena
komentarza:
11
Jaśko, przecież ty 55 lat będziesz miał dopiero w 2019 więc... dyskwalifikacja, bo byłeś za młody hihihi
@ rjs
dnia 20.10.2018, 13:08. Identyfikator użytkownika: GX5ob5CshoAi
Ocena
komentarza:
5
Ale Jasiek nie jest jeszcze 55+.
@ Janzolna
dnia 20.10.2018, 18:19. Identyfikator użytkownika: GHq709cvQguM
Ocena
komentarza:
2
Faktem jest ze od stycznia powinienem grać w 55+ale to sędzia główny i kapitanowie drużyn zdecydowali w której drabince gram /w 45+miałbym łatwiej bo z nimi grałem na Słowacji gdzie również zdobyłem mistrza /drabinka była na 16
@ hanka
dnia 20.10.2018, 18:38. Identyfikator użytkownika: deUtEvLAzOwV
Ocena
komentarza:
0
Pięknie. Gratulacje. A teraz coś do lokalnych dziennikarzy:dlaczego taka informacja ukazała się na niszowej-pobocznej i zmarginalizowanej stronie. Przecież to duża zasługa tego Pana. Jest się czym chwalić. A wy tylko wybory i wszystkie gęby.
@ ale ściema
dnia 21.10.2018, 17:34. Identyfikator użytkownika: 7xwonMUjiiFj
Ocena
komentarza:
5
Może dlatego, że z pana Jana taki dziennikarz, jak lekarz, policjant czy strażak :) Choć za sam sukces należą się gratulacje.
@ Ping pong
dnia 21.10.2018, 15:25. Identyfikator użytkownika: 3wMU5PAMOWXa
Ocena
komentarza:
0
55+ było 2
@ ping pong ping
dnia 22.10.2018, 21:44. Identyfikator użytkownika: ag17wHjpuD0D
Ocena
komentarza:
-2
… ten drugi zajął zaszczytne drugie miejsce a Jasiek przedostatnie. I tyle w temacie.
@ ???
dnia 21.10.2018, 20:57. Identyfikator użytkownika: 8HI2V0szM1HV
Ocena
komentarza:
1
Dziennikarz??? To ktoś, kto pisze sobie dziennik, nazywa się dziennikarzem?
@ Big Ben
dnia 22.10.2018, 12:24. Identyfikator użytkownika: 5xBT8oqDWCwB
Ocena
komentarza:
-3
Janie, nie pozostaje Ci nic innego jak zabrać się za dziennikarstwo :-)
To nie takie trudne, przeprowadź parę wywiadów z tenisistami, parę z ludźmi biznesu i zaistniejesz :-). Tylko komu by się chciało?
Gratuluję i pozdrawiam KW
PS. Czy ktoś zadał sobie pytanie: czy aby wziąć udział w turnieju dziennikarzy koniecznie trzeba być dziennikarzem? Być może wystarczyło być kiedyś właścicielem stacji radiowej :-)
W naszym rządzie doradcami ministra obrony byli niedorobieni aptekarze i podejrzewam , że większości tym zazdrosnym krytykom to nie przeszkadzało :-)
@ alba
dnia 22.10.2018, 20:41. Identyfikator użytkownika: VV59bjsuUOtV
Ocena
komentarza:
3
Tytuł mistrza świata nie zrobił wrażenia na wyborcach.Może zmiana opcji politycznej.
@ Wolodia
dnia 23.10.2018, 13:58. Identyfikator użytkownika: 5bcANEyNxCfj
Ocena
komentarza:
0
Większości z Was najlepiej wychodzi opluwanie innych. A który z Was może pochwalić się takim tytułem ? Mistrz Świata jest jeden. GRATULACJE !!!
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Radni i burmistrz rozpoczęli swoją misję

   

  Dziś odbyła się sesja Rady Miejskiej Jasła, która zainaugurowała nową, pięcioletnią kadencję tego gremium. Radni złożyli uroczyste ślubowanie. Wybrano także przewodniczącego rady.

 • Dzisiaj pierwsza sesja Rady Miejskiej na żywo

  Dzisiaj o godzinie 16.00 w Jasielskim Domu Kultury odbędzie się pierwsza inauguracyjna sesja Rady Miejskiej VIII kadencji. Mieszkańcy Jasła od teraz będą mogli oglądać przebieg obrad online.

 • Aleksandra Tocka powaliła swym głosem na kolana!

  „Wielka Dama” Anny Jantar w wykonaniu wokalistki z Jasła – Aleksandry Tockiej zapewnił 21-letniej jaślance udział w drugim odcinku półfinału na żywo. W przyszłą sobotę odbędzie się kolejny etap, w którym widzowie wybiorą finalistów programu „The Voice of Poland”.

 • Zespół OMEGA Tomasza Berkowicza – Mistrzami Świata!

   

  Zespół OMEGA zdobył Mistrzostwo Świata! W tym roku wywalczyli oni Mistrzostwo Polski oraz pierwsze wicemistrzostwo Europy, wczoraj natomiast zdobyli Mistrzostwo Świata!

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Docenieni za pracę i zaangażowanie na rzecz jasielskiej społeczności

  W Jasielskim Domu Kultury odbyła się uroczystość wręczenia pośmiertnie tytułów „Honorowy Obywatel Miasta Jasła” na ręce rodziny Karola Głowy oraz Stanisława Zubla, a także tytuł „Zasłużony dla Miasta Jasła” przyznany Stanisławowi Zającowi.

 • Minęła siódma kadencja Rady Miejskiej Jasła

  Na ostatniej sesji radni oraz władze miasta podziękowali sobie za cztery lata wspólnej, ale niełatwej pracy. Mimo wielu różnic i poglądów potrafili niejednokrotnie podejmować jednomyślnie decyzje w ważnych dla miasta sprawach.

 • Sylwester w Jaśle!

  Po dwóch latach posuchy na jasielskim rynku odbędzie się skromny Sylwester. Pomysł na organizację imprezy wyszedł od grupy młodych ludzi. Wygląda na to, że będzie to dyskoteka pod gwiazdami.

 • Tak się bawi młodzież w Lublicy

   

  Porozbijane butelki po piwie, wódce, kartony po sokach, opakowania z papierosów – tak wygląda co weekend ogólnodostępna altana we wsi Lublica. Imprez organizowanych przez młodzież nie widać końca. Na to pobojowisko patrzą dzieci idące do szkoły, czy korzystające z pobliskiego placu zabaw.

 • TERAPIA NIETRZYMANIA MOCZU I TERAPIA BÓLU KRĘGOSŁUPA w Centrum Zdrowia dr Mastej

   

  Nietrzymanie moczu jest problemem społecznym, który dotyka głownie kobiety, a ryzyko jego występowania wzrasta z wiekiem.

 • Zabiegi laserowe – LIGHT SHEER

   

  LightSheer Desire to niekwestionowany lider polecany przez najlepszych w branży. Cechuje go zaawansowana technologia, najwyższa skuteczność i bezpieczeństwo.

 • Na chirurgii ma być jak w domu

   

  Oddział chirurgii w części żeńskiej zostaje poddany gruntownemu remontowi. Dzięki temu warunki dla pacjentów zmienią się diametralnie. Będzie bardziej intymnie i komfortowo. Inwestycja opiewa na ponad 2 mln zł. - Standard na oddziale podniesie się nie tylko dla pacjentów, ale również i dla personelu pracującego w szpitalu – podkreśla dr n. med. Szymon Niemiec, kierownik Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej jasielskiego szpitala.

 • Strażacy ochotnicy pomagają dzieciom z chorobami nowotworowymi

   

  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Z takim hasłem na ustach strażacy ochotnicy organizują zbiórkę rzeczy, które następnie trafią do dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych szpitali w całej Polsce.  Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce zrzeszają ochotników w tym również z Podkarpacia. Akcja ta została zorganizowana po raz pierwszy na Podkarpaciu i skierowana jest  dla  pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105